Marek Židlický (NYI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:42.
Michal Neuvirth (PHI) – 2 obdržené branky, 15 zákroků, úspěšnost 88%.
Radko Gudas (PHI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:18.
Jakub Voráček (PHI) – 0+1, 2 střely, čas na ledě 11:45.
Tři hvězdy utkání:
1. Michael Raffl (PHI) 1+2
2. Jevgenij Medvěděv (PHI) 1+1
3. Calvin de Haan (PHI) 0+2
Je konec! Islanders dostali ve třetí třetině další dvě branky, a tak se museli před Philadelphií sklonit. Newyorský celek tak narazí na Floridu, Philadelphia si zahraje s fenomenálním Washingtonem. Play-off začíná ve středu a my vám jej nabídneme na onlajnech, tak zůstaňte s námi!
59:15
Ross Johnstone napadl Cousinse a chtěl se za každou cenu prát, ale k tomu nakonec nedošlo. Dvě minuty dostal hostující Shayne Gostisbehere za nedovolený zákrok před brankou.
58:55
Flyers dohrávají utkání s pukem na hokejkách. Philadelphia si připíše další body do ligové tabulky a do play-off půjde s velkým klidem.
58:23
Po přejetí útočného pásma to zkoušel z pravé strany Cal Clutterbuck. Jeho pokus byl ovšem zblokován bránícím hráčem do ochranné sítě.
57:26
Následně se hostujícímu celku píská ofsajdové postavení, a tak se bude vhazovat ve střední třetině. Už se toho moc nestane.
56:54
Michael Raffl dostal puk na levu stranu a byl před odkrytou brankou. Zakončit se mu ale nepovedlo, byl totiž skvěle bráněn.
55:42
Po střele z levé strany, kterou Neuvirth vyrazil, se ke střele dostával najíždějící hráč. Tomu se ale nakonec do odkryté branky zakončit nepovedlo.
55:32
Christopher Gibson musel řešit další pokus z levé strany. Spíše takové nahození ale brankář dokázal pohotově chytit. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
54:44
Flyers projeli do útočného pásma po pravé straně, kde se jim ale nepovedlo nic vymyslet. Puk navíc ztratili.
53:40
Utkání se jen dohrává. Ani jeden celek už není tak aktivní. Ne, že by někdo byl v utkání nějak výrazně aktivní.
52:55
Marek Židlický objel branku a puk před ní posílal. Tam se mu ovšem nepovedlo najít nikoho v modrém.
52:20
Hosté to ještě zkoušeli průnikem po levé straně. Tuto akci se jim ovšem nepovedlo zakončit nějakou lepší střelou.
51:10
Philadelphia právě vstřelila branku!
Přesilovka je využita po jedenáctu sekundách, Flyers jsou do tříbrankového vedení! Střela Michaela Raffla z mezikruží byla vyražena před R.J. UMBERGERA, který udělal kličku do bekhendu a překonal Gibsona! Asistence: Michael Raffl, Jevgenij Medvěděv.
50:59
Bracken Kearns po inkasování tvrdého zákroku vystartoval na českého obránce a krosčekoval jej do zad. Za tento prohřešek si půjde sednout.
50:49
Radko Gudas si za brankou počkal na Brackena Kearnese, kterého krásným bodyčekem poslal k zemi. Navíc se mu povedlo vybojovat přesilovku.
49:53
Thomas Hickey si následně najel do střelecké pozice po pravé straně, odkud se mu ale ideálně zakončit nepovedlo.
49:27
Hráči i fanoušci si nejspíše přejí, aby toto utkání co nejdříve skončilo. Nuda, nuda, šeď, šeď.
48:41
Nyní musel český brankář řešit nahození ze střední třetiny. Puk zachytil a posunul na svého obránce.
47:39
Nahození Thomase Hickeyho před branku Neuvirth vyrazil jen před sebe. Tam ale nikdo v modrooranžovém nebyl.
46:55
Islanders se následně dostali do ofsajdového postavení. Toto utkání fanoušci zde v Brooklynu moc nebaví.
46:19
Po následném přerušení hry následuje komerční přestávka. Flyers se povedlo dát čtvrtou branku, a tak je nejspíše o vítězi rozhodnuto.
45:50
Brayden Schenn zavezl puk do útoku a akce hostujícího celku začala. SCOTT LAUGHTON následně dostal puk na levý kruh, odkud se mu povedlo překonat překvapeného brankáře! Asistence: Michael Raffl.
44:55
Jakub Voráček si následně s pukem zajel za branku a chtěl jej dávat do brankoviště. Tam se mu ale nikoho nepovedlo najít.
44:03
Následný útok domácího celku nevyšel. Ross Johnston najel s pukem do útočného pásma v ofsajdovém postavení.
43:46
Sam Gagner to následně zkoušel z levé strany, ale Gibson byl proti jeho pokusu připraven a ukryl jej ve své lapačce.
42:49
Hra ovšem pokračuje poklidným tempem. Oba celky se spíše připravují na play-off, kde ty utkání budou vypadat naprosto odlišně.
41:58
R.J. Umberger ujížděl po levé straně, ale střelou z úhlu se mu nepovedlo překonat připraveného brankáře v domácí brance.
41:05
Domácí to zkoušeli střelou Ryana Pulocka, ale tomu se nepovedlo přidat svůj třetí bod v utkání.
40:29
Do první šance třetí třetiny se dostal famózní Shayne Gostisbehere, kterému se z pravého kruhu povedlo trefit jen tyčku!
40:01
Druhá třetina zajímavou hru nenabídla. Jedinou branku dal ze snad jediné větší šance Michael Raffl. Letcům se touto brankou povedlo otočit utkání. Jediná třetina chybí do konce tohoto utkání

Střely na branku: 11:18
40:00
39:17
Matt Martin dostal přihrávku na levou stranu, odkud ale puk jen nahodil za branku. Tam si pro něj nikdo nedojel.
38:26
Rozehry obou celků byly hodně nepřesné. Obranám se tyto akce nepovedlo svými přihrávky ideálně rozehrát.
37:45
Druhá třetina se nejspíše jen dohrává. Flyers postupovali po pár přihrávkách do útoku, ale tam se dostali jen do ofsajdu.
36:46
Marek Židlický zkoušel najít najíždějícího spoluhráče. Tomu se ale nepovedlo doručit přihrávku, protože skvěle zasáhl bránící hráč.
35:57
Hosté jsou ale směrem dopředu aktivnější a vytváří si zajímavější šance. Uvidíme, co na to Isles.
35:04
Jordan Weal společně s vracejícím MacDonaldem projeli do útoku. Druhý jmenovaný ale přihrávku nečekal a nezachytil jí.
34:09
Hodně tvrdou střelu vyslal od modré čáry z pravé strany Marek Židlický. Český obránce ale svým pokusem nedokázal branku trefit.
33:27
Hosté již ve čtyřech hokejistech vyrazili do protiútoku, ale Bellemarovi se nepovedlo najít najíždějící spoluhráče.
32:56
Andrew MacDonald míří na trestnou lavici a domácí mají dvojnásobnou převahu. Puk vyhodil přes mantinel.
32:41
Z levé strany to zkoušel Adam Pelech, ale tomu se nepovedlo překonat z ostrého úhlu připraveného brankáře.
31:56
Domácím se v přesilovce zatím nedaří. Flyers puk vyhodili do středního pásma již podruhé v krátkém časovém sledu.
31:21
Nyní měli Letci štěstí. Vyhozený kotouč sice opustil ledovou plochu, ale před jeho opuštěním byl ještě tečován.
31:13
Domácí budou mít ale přesilovku. Na trestné lavici již sedí Radko Gudas, který je potrestán za nesportovní chování.
31:04
Po pravé straně se až před branku prodral jeden z domácích, ale tomu se nepovedlo ideálně zakončit.
30:16
Následně byla k vidění kombinace Flyers v útočném pásmu. Ta ovšem přesnými přihrávky zakončena nebyla.
29:22
Zpoza branky se do brankoviště prodral Steve Bernier, který měl na hokejce vyrovnání. Z blízkosti se mu ale Neuvirtha nepovedlo překonat!
28:33
Flyers se nikam neženou. Aktuálně kombinují na vlastní polovině a směrem dopředu nijak nepeláší.
27:41
Po následném útoku domácího celku, který Neuvirth pohotově ukryl v lapačce, následuje komerční přestávka.
26:38
A je tu obrat v utkání, Philadelphia si jej zasloužila! Puk před branku dostal MICHAEL RAFFL, který byl osamocený. Hostující forvard se hned opřel do puku, a ten zapadl do branky. Asistence: Scott Laughton, Brayden Schenn.
26:06
Po odrazu puku od zadního mantinelu to z levého kruhu zkoušel Scott Laughton. Jeh pokus ovšem skončil jen nad brankou.
25:18
Ve velké šanci byl ale nyní Jordan Weal. Ten dostal puk na pravý kruh, odkud svou dělovkou napálil jen břevno branky Gibsona!
24:45
Nesledujeme příliš atraktivní utkání. Fanoušci za celé utkání nebyli slyšet ani jednou. Sledujeme utkání v tempu přáteláku.
24:10
Svým pokusem byl nyní hodně nebezpečný Shayne Gostisbehere. Ten dostal puk na pravou stranu, ale Gibsona nepřekonal.
23:41
Flyers se dostali do dobré šance. Jeden z hráčů střílel z levého kruhu, odkud se mu ovšem branku trefit nepovedlo.
22:58
Tempo je ovšem pomalé a nevidíme žádné akce či pokusy o ně. Oba celky chtějí utkání odehrát bez zranění.
22:16
Letcům se dokonce povedlo vybojovat útočné pásmo. Puk zachytil pozorný Gibson do své lapačky.
21:49
Nyní už začala přesilovka domácího celku, ale podle toho, co se děje na ledě, to tak vůbec nevypadá.
21:11
Flyers hráli v osmi, což hodně pobavilo komentátory utkání. Hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
20:57
Jakub Voráček posílal puk před branku. Bekhendem to zkoušel Ryan White, kterému se ale bekhendem nepovedlo skórovat.
20:12
Flyers mají před sebou téměř celou přesilovku. Do útočného pásma se jim ovšem projet nepovedlo, zastavil je ofsajd.
20:01
Tak to byla pořádně divoká třetina. Viděli jsme v průběhu utkání čtyři šance a všechny skončily brankou. Islanders šli po deseti minutách po dvoubrankového vedení, které bylo ovšem ještě do konce periody smazáno. Uvidíme, co nám nabídne druhá perioda.

Střely na branku: 7:9
20:00
19:53
A je vyrovnáno! Hosté se s tím vůbec nepárali. JEVGENIJ MEDVĚDĚV dostal puk na modrou čáru, odkud vypálil. Jeho pokus byl před brankou ještě tečován pod břevno. Greiss na tento pokus nemohl zareagovat! Asistence: Matt Read, Nick Cousins.
19:46
Pět na tři! Ross Johnston si počkal na pronikajícího hráče, kterého následně fauloval.
19:36
Následně se ale Islanders osvobodili. Flyers se nedaří dostat se do útočného pásma v následných sekundách.
18:51
Nebezpečně pálil jeden z největších objevů letošní sezóny. Gostisbeheremu se ovšem nepovedlo svým pokusem skórovat.
18:37
Šance pro hosty na srovnání stavu. Bracken Kearns si počínal nedovoleně na pravé straně a za držení je nakonec potrestán.
17:44
Po obléhání domácí branky se k dorážce dostával opět Shayne Gostisbehere. Jeho pokus z levého kruhu ovšem zablokoval Marek Židlický.
16:51
Brayden Schenn dostal puk zpoza branky na levý kruh, odkud nebezpečně pálil do pravé šibenice. Tu se mu ale nakonec trefit nepovedlo.
16:36
Po přejetí pásmo to zkoušel Scott Laughton, kterému se ale jeho střelou nepovedlo trefit branku. Ztečovaný pokus skončil v ochranné síti.
15:39
Střela na branku Greissa nebyla nebezpečná. Puk zachytil Calvin de Haan, který puk poslal do středního pásma.
14:43
Ani fanoušci si poslední utkání v základní části neužívají. Slyšíme spíše komunikaci hráčů. Příznivce nenabudily ani branky.
14:12
Jakub Voráček vjel do útočné třetiny, kde následně hledal na pravé straně Umbergera. Ten jeho přihrávku ale nedokázal zpracovat.
13:19
Islanders se po delší době usadili v útočném pásmu, kde následně kombinovali. Střela od modré čáry ale branku netrefila.
12:05
Takový bláznivý vývoj se asi moc nečekal. Z každé šance zatím padla branka. Brankáři se v tomto utkání zatím moc neukazují.
11:15
Což již nyní neplatí a v první třetině vidíme třetí branku! SHAYNE GOSTISBEHERE dostal puk na modrou čáru, odkud se mu jeho pokusem povedlo skórovat. Pro tohoto nováčka je to sedmnáctá branka v sezóně. Asistence: Jakub Voráček, Brayden Schenn.
10:58
Domácímu celku se ovšem povedlo puk hned vyhodit za branku hostujícího brankáře, a tak jsou zatím v bezpečí.
10:44
Poprvé se bude vylučovat. U pravého mantinelu si počínal hodně nesportovně domácí Johnston, který zasáhl Schenna do obličeje.
10:07
Podruhé se přerušuje. Islanders zatím aktivnější. Z dvou střel se jim povedlo dát dvě branky, a tak je stav příznivější pro ně.
09:19
Islanders právě vstřelili branku!
Branky ovšem padají, a to zatím jen do jedné branky! Ryan Pulock si s pukem najel od modré čáry k pravému kruhu, odkud jej přihrál do prázdné branky MATTU MARTINOVI. Zkušený forvard jen nastavil hokejku a skóroval. Asistence: Ryan Pulock, Calvin de Haan.
08:53
Utkání je ale takové nemastné neslané. Ani jeden celek se do riskantních situací nedostává. Sledujeme takovou lehčí oťukávanou.
07:48
Domácímu celku se povedlo opět útočit a být aktivní v útočném pásmu. Následovat tak bude další vhazování před Neuvirthem.
07:02
Poprvé se bude hra přerušovat z důvodu komerční přestávky. Po ní bude následovat buly před českým brankářem.
05:58
Tak toto byla opravdu krásná akce zakončená první brankou utkání! NIKOLAJ KULJOMIN přebral puk na modré čáře a najel si až před branku, kde svým bekhendem překonal bezmocného Neuvirtha! Asistence: Calvin de Haan, Ryan Pullock.
05:36
Hosté se nyní hnali do nadějného útoku, ale ten byl zastaven v jeho začátku. Flyers totiž vjeli do ofsajdového postavení.
04:46
Zatím sledujeme opatrné utkání. Ani jeden celek nechce riskovat zranění, a tak vidíme spíše pomalejší tempo.
03:28
Obránce domácích Pulock se snažil najít někoho svou nabídkou na teč. Před brankou se ale nikomu jeho pokus nepovedlo tečovat.
02:51
Po levé straně postupoval rychlým tempem do zakončení Matt Read. Ten se následně odhodlal také ke střele, ale jeho pokus byl ztečován nad branku.
02:13
V pozoru musel být také Michal Neuvirth. Lehkou střelou z pravé strany jej pokoušel vystrašit Steve Bernier. Ten ale svým pokusem přesný nebyl.
01:34
Od modré čáry to po následném vhazování zkoušel tvrdě Nick Schultz, kterému se jeho pokusem po ledě nepovedlo překonat připraveného brankáře.
01:16
Thomas Greiss tvrdou střelu ze středního pásma raději podržel. Vhazovat se tedy bude před německým brankářem.
00:50
První útok hostujícího celku po levé straně byl zakončen odpískáním ofsajdového postavení. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.
00:05
Úvodní buly vyhráli Letci, kteří aktuálně kombinují s pukem v obranné třetině. Následně se budou ale chtít dostat také dopředu.
00:01
Oba celky jsou již na ledové ploše, a tak je vše připraveno na úvodní vhazování. V brankách dnes uvidíme českoněmecký souboj. Jaká brankářská škola bude úspěšnější?
Krásné ráno. Za pár minutek začne předposlední utkání letošního ročníku základní části NHL. New York Islanders v něm vyzvou Philadelphii Flyers a půjde spíše o utkání náhradníků.

New York Islanders: Greiss (Gibson) – de Haan, Pulock, Pelech, Mayfield, Hickey, Židlický – Martin, Strome, Kuljomin – Johnston, Nelson, Bernier – Boulton, Quine, Clutterbuck – Bailey, Kearns, Prince.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Emery) – Medvěděv, Schultz, Gostisbehere, Manning, Gudas, MacDonald – Voráček, Weal, Umberger – Raffl, Laughton, Schenn – Read, Cousins, Gagner – White, Bellemare, VandeVelde.

Rozhodčí: Jackson, Kozari – Nansen, Barton.
Marek Židlický (NYI) – 52 zápasů, 16 bodů (4+12)
Michal Neuvirth (PHI) – 31 zápasů, 92,4% zákroků
Radko Gudas (PHI) – 75 zápasů, 14 bodů (5+9)
Jakub Voráček (PHI) – 72 zápasů, 54 bodů (11+43)
Vzájemné zápasy v letošní sezóně

26.11.2015
Islanders 3:1 Flyers
20. Cizikas (Clutterbuck), 26. Okposo (Tavares), 59. Nielsen (Lee) – 4. Giroux (Gostisbehere, Voráček)

9.12.2015
Flyers 3:4sn. Islanders
10. Bellemare (Giroux), 25. White (Umberger, Laughton), 43. Giroux (Schenn, Manning) – 1. Nielsen (Lee, Boychuk), 11. Leddy (Okposo, Nielsen), 22. Nielsen (Bailey, Leddy), rozh. náj. Okposo

9.1.2016
Flyers 4:0 Islanders
22. Raffl (Couturier, Read), 29. Medveděv (Read, Zotto), 51. Read (Streit, Laughton), 56. Couturier (Gudas, Raffl)

22.3.2016
Islanders 1:4 Flyers
24. Okposo (Haan) – 23. Cousins (Voráček), 34. Manning (MacDonald, Streit), 45. Gagner (Couturier, Raffl), 60. Giroux (Simmonds, Schenn)
Philadelphia Flyers může hrát již v klidném tempu a nikam nespěchat. Po včerejší prohře Bostonu jim stačilo proti Pittsburghu přidat jakýkoliv bod. Tučňáci nakonec šli do utkání bez hvězdných hráčů a dokonce museli vyměnit brankáře. Flyers toho využili a po výhře 3:1 se dostali po roční odmlce do play-off, kde je ale bude čekat hodně těžký úkol.

Produktivita
Claude Giroux – 78 zápasů, 67 bodů (22+45)
Wayne Simmonds – 81 zápasů, 60 bodů (32+28)
Brayden Schenn – 79 zápasů, 57 bodů (26+31)
New York Islanders se podruhé zasebou dostávají do play-off a nyní budou chtít zaznamenat většího úspěchu, než naposledy. Islanders jsou aktuálně na pátém místě, ale v případě výhry se mohou dostat před svého městského rivala, kterého dva dny zpátky porazili 4:1. Ostrovanům tak půjde o vylepšení výchozí pozice, ale přijatelnějšího soupeře nejspíše nedostanou, protože v play-off špatný tým není.

John Tavares – 78 zápasů, 70 bodů (33+37)
Kyle Okposo – 79 zápasů, 63 bodů (22+41)
Frans Nielsen – 81 zápasů, 52 bodů (20+32)
Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém New York Islanders přivítá na svém ledě tým Philadelphia Flyers. Jde již o nic neřešící utkání, protože oba celky mají jisté play-off. Utkání začíná pár minutek po jedné hodině ranní.