NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Pittsburgh - 3. listopadu 2017   02:00

Calgary
Calgary
55:53' Monahan (J. Gaudreau, Brodie) • 62:19' Giordano (Tkachuk)
2:1
(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
58:48' Hörnqvist  (Letang, Malkin)
Calgary
M. Smith – Giordano (C), D. Hamilton, Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Lazar, Jankowski, S. Bennett – Brouwer, Stajan, Versteeg.
S. Kozari, K. Nicholson – S. Cherrey, D. Berg.
Scotiabank Saddledome, Calgary
18 837 diváků
Pittsburgh
Jarry – Letang, Dumoulin, Ruhwedel, Määttä, Trotman, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Rust, Malkin, Kühnhackl – Kessel, Sheahan, Guentzel – Reaves, McKegg, Archibald.

Touto zprávou se s vámi loučím, držákům přeji dobrou noc a ranním ptáčatům příjemný závěr pracovního týdne! Mějte se fajn.
Na závěr vás nemohu ochudit o návštěvnost. Dnešní vítězství Flames sledovalo ve Scotiabank Saddledome celkem 18 837 diváků!
Český útočník Jaromír Jágr vinou zranění do utkání s Pittsburghem ještě nezasáhl, ale česká stopa byla přesto vidět. Michael Frolík sice nebodoval a byl u jediné inkasované branky, ale jinak byl v ofenzivě aktivní, za necelých dvaadvacet minut dvakrát vystřelil a několikrát pálil mimo tři tyče. Český útočník měl navíc slušnou 67% úspěšnost při vhazování.
Československá stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) - 0+0, 2 střely, -1, 21:40.
Trojici hvězd utkání nelze zpochybňovat, jen bych přece jen třetího Tristana Jarryho posunul výš. Dvaadvacetiletý brankář Pittsburghu si dnes připsal druhý start v NHL a vedl si výborně. Ačkoliv mu dvaceti zablokovanými střelami pomohli i jeho spoluhráči, proti ofenzivě Calgary si vedl slušně.

Jako první ho šťastně překonal až Sean Monahan, jenž prolomil střeleckou smůlu obou týmů a právě díky tomu je možná stříbrný. Zaslouženou jedničkou je pak Mike Smith, pro kterého hovoří 43 zákroků, z nichž několik bylo opravdu výborných a parádní úspěšnost 97,7 %.
Tři hvězdy utkání:
1. Mike Smith (CGY) 43 zák., 1 gól, 97,7 %
2. Sean Monahan (CGY) 1+0
3. Tristan Jarry (PIT) 32 zák., 2 góly, 94,1 %
Drama končí, druhý bod zůstává v Calgary. Až se ale o dnešním utkání bude mluvit mezi fanoušky a v médiích, důvodem bonusového bodu bude jednoznačně brankář Mike Smith, který dnes pokryl 43 střel Penguins a byl hlavním hrdinou Flames.

O jejich výhře rozhodla v prodloužení dvojice Matthew Tkachuk a Mark Giordano. Mladík Calgary vybojoval kotouč ve středním pásmu a nabil zkušenějšímu parťákovi, který rozhodl o tom, že kanadský klub i bez zraněného Jaromíra Jágra zdolal vítěze posledních dvou Pohárů.

Calgary právě vstřelilo branku!
Akce se ovšem nevydařila podle představ, protože puku se okamžitě zmocnili domácí a rozhodují dnešní utkání! Výbornou práci odvedl Matthew Tkachuk, který vybojoval kotouč před modrou čárou, vyvezl ho do útočné třetiny a na pravé straně našel v kruhu pro vhazování zcela volného MARKA GIORDANA, který pěknou střelou do předního horního růžku vstřelil vítězný gól – 2:1! Asistence: Matthew Tkachuk.
62:13'
Penguins si při rozehrávce pomohli Tristanem Jarrym, jenž nahazuje kotouč do středního pásma.
61:25'
Phil Kessel se dostal po pravé straně do útočného pásma a proti jeho střele zasáhl Mike Smith betonem. Následně se na druhé straně neprosadil z levé strany jeden z domácích borců.
60:43'
Sidney Crosby se dostal k puku na levé straně, výborně si počkal až mu mezi kruhy najede z druhé vlny Conor Sheary a poslal mu puk. Dělovku hostujícího útočníka ale brankář Mike Smith pokryl.
60:17'
Prodloužení začalo útočnou akci Calgary, ale dva hráči za brankou Pittsburghu neuspěli a dopředu mohou jet Penguins.
60:01'
Co k tomu říct. Už to vypadalo, že se dočkáme fotbalové bezbrankové remízy, ale nakonec tomu tak není. Ve čtvrté přesilové hře ukončil neprůstřelnost Tristana Jarryho útočník Sean Monahan, a když už se zdálo, že Calgary ubrání těsný náskok, udeřil nahozeným kotoučem Kris Letang. Obránce Pittsburghu tak odčaroval neprůstřelné kouzlo Mikea Smitha, který by si popravdě se svým protějškem čisté konto zasloužil. Takhle o něj oba borci přišli a čeká nás prodloužení.
60:00'
59:05'
A už to mohlo být 2:1 pro Calgary. Johnny Gaudreau pálil od mantinelu a dorážet se pokoušel Micheal Ferland, jenže neuspěl.
58:48'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Mike Smith je po celý zápas neprůstřelným mužem, a pak přijde takový moment. Jevgenij Malkin výborně vybojoval kotouč v rohu kluziště, posunul ho na modrou čáru na hůl Krise Letanga, který okamžitě nahodil puk na branku a PATRIC HORNQVIST ho jen tečoval za bezmocného brankáře Flames – 1:1! Asistence: Kris Letang, Jevgenij Malkin.
58:28'
Kotouč byl opět v obranném pásmu Calgary, ale jen na malou chvíli. Pittsburgh hraje v šesti mužích a bez Tristana Jarryho!
57:57'
Penguins o kotouč ve středním pásmu přišli a po nahození soupeře se pro něj musí vrátit až za vlastní branku. Navíc přibývá nepřesností.
57:17'
Flames už se zřejmě soustředí na defenzivu. Obrannou modrou čáru brání ve čtyřech hráčích a snaží se udržet soupeře na jeho polovině hřiště. Pittsburghu už moc času nezbývá.
55:53'
Scotiabank Saddledome bouří, neprůstřelný Tristan Jarry kapituloval. Vyhrané vhazování, výborná práce Johnnyho Gaudreaua, který vyvezl kotouč do kruhu pro vhazování a vystřelil. Tristan Jarry jen vyrazil puk před sebe, kde ho backhandem vracel SEAN MONAHAN před branku a za přispění brusle Briana Dumoulina otevřel skóre zápasu. Bleskově využitá přesilovka znamená vedení 1:0! Asistence: Johnny Gaudreau, T. J. Brodie
Máme před sebou možná rozhodující část zápas. Calgary má ideální příležitost ke vstřelení branky, když bude hrát minimálně dvě minuty v pěti proti čtyřem, pokud samozřejmě nepřijdou další fauly. Dočkáme se rozuzlení, nebo bude střelecká nemohoucnost pokračovat i nadále?
55:46'
Oba týmy několik vteřin bojovaly v rohu kluziště o puk, až se ho zmocnilo Calgary a okamžitě zaútočilo. Výsledkem byl zajímavý vítr v obraně Pittsburghu, kde si musel Kris Letang (PIT) pomoci faulem a za hru vysokou holí dostane dvě minuty.
54:38'
Zvláštní zákrok, ale počítá se! Phil Kessel dostal kotouč na pravé straně, z hranice kruhu pro vhazování vystřelil na zadní tyč do protipohybu brankáře Mikea Smitha, který vyrážečkou ještě usměrnil kotouč mimo tři tyče.
53:51'
Hraje se na obě strany. Ani jeden z týmů se nedokázal dostat do nebezpečného zakončení, ale na ledě se přiostřuje. Opravdu jdeme do finiše, ale s dnešní formou brankářů by nebylo překvapením ani prodloužení.
52:47'
Velkou šanci na úspěch neměl ani pokus Micheala Ferlanda ze stejné pozice. Už je cítit, že se blíží konec utkání a oba týmy přidávají na tempu.
52:11'
Tristan Jarry si připisuje další zákrok. Tentokrát mu k němu pomohl Sam Bennett, jenž pálil z pravého kruhu.
51:55'
Domácí arénu oživil pěkný hit Curtise Lazara, jenž si vyšlápl na rozjetého Franka Corrada.
51:21'
Kris Letang umí vystřelit pěkně tvrdě a naposledy to pocítil Dougie Hamilton, jenž zablokoval jeho tvrdou střelu od modré.
50:50'
Abych pravdu řekl, poslední útočná akce Penguins byla poněkud nepřehledná, ale zdálo se, že v chumlu hráčů před brankou se dostal do zakončení Patric Hornqvist, jenže opět neuspěl.
50:46'
Brankář Flames si může na chvíli odpočinout, což platí i pro oba týmy. Brian Dumoulin totiž obstaral střelu, která skončila v lapačce domácího brankáře a přinesla komerční přestávku, po které se bude vhazovat v obranném pásmu Calgary.
49:50'
Nechám vás chvíli hádat. Pittsburgh si dokázal vytvořit zajímavou akci, na jejímž konci skončil rozjetý Jake Guentzel. Při najíždění před branku se pokusil usměrnit kotouč do sítě, ale co se nestalo? Proti stál pochopitelně pozorný Mike Smith a jeho ránu srazil do rohu kluziště!
49:14'
Útočilo se i na druhé straně, kde dvakrát zkoušel střílet Brett Kulak, ale bohužel pro domácí jeho pokusy pokryli Frank Corrado a Ryan Reaves.
48:26'
Z pravé strany nahazoval Patric Hornqvist, jenž se pokoušel padáčkem pobídnout najíždějícího Conora Shearyho, ale ten kotouč nezasáhl a z dorážky neuspěl ani Sidney Crosby, s nímž si poradil Mike Smith.
48:01'
Penguins nějaký čas drželi kotouč a kombinovali na útočné polovině, ale vytěžit dokázali pouze zakázané uvolnění. Po něm se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.
46:45'
Už se zdálo, že jsem to zakřikl – omyl. Do zajímavého samostatného úniku se dostal centr třetího útoku Mark Jankowski, jenž byl povolán z farmy po zranění Jaromíra Jágra, ale tváří v tvář Tristanu Jarrymu ztroskotal na jeho výstroji. Výborný zákrok hostujícího brankáře.
Jak už určitě sami dobře víte, můžeme hrdě prohlásit, že dnes sledujeme jediné utkání, kde zatím nepadl ani gól. Potěšující zpráva pro fanoušky defenzivního hokeje i za podpory kolegů z defenzivního fotbalu a dalších sportů. Velký podíl na tom ale mají i nadále brankáři, kteří jsou dnes hvězdami svých týmů.
46:10'
Na pravé straně se dostal ke kotouči obránce Travis Hamonic, příliš se s ním nemazlil a okamžitě pálil od modré čáry. Puk ovšem skončil v lapačce pozorného Tristana Jarryho. Po komerční přestávce tak budeme pokračovat před brankou Pittsburghu.
45:43'
Blíže k tomu měl Tristan Jarry, kterého musela dělovka Dougieho Hamiltona od modré čáry pořádně štípnout.
44:59'
Ostrý střela Grega McKegga gólem neskončila. Bez zaváhání tak zatím pokračuje i Mike Smith. Uvidíme, kdo z brankářů dnes kapituluje jako první.
44:35'
Sam Bennett vyhrál vhazování a pokud se nepletu, ve třetí třetině je po tom úvodním teprve druhé. Pittsburgh se v posledních minutách výrazně zlepšil.
44:16'
Dělovka Bretta Kulaka už byla nebezpečnější, ale Tristan Jarry své čisté konto bez problémů uhájil. Pokračujeme tedy za stavu 0:0.
43:55'
Pozitivní je, že na ledě je i Matthew Tkachuk, jenž v závěru prostřední části odešel otřesený do kabin, ale smutnější zprávou pro fanoušky Calgary je, že jeho střela mířila mimo tři tyče.
43:07'
Jak je to jednoduché. Penguins vyhráli další vhazování, okamžitě dostali puk na modrou čáru, kde stál Olli Määtta. Zadák s trojkou na zádech pouze posunul kotouč do levé strany na hůl Chada Ruhwedela, a ten dělovkou prověřil brankáře Flames!
43:02'
V dalších desítkách vteřin se po vyhraném vhazování Sidney Crosbyho hrálo před brankou Calgary a bude se tam pokračovat, protože Flames se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
42:38'
To už ale rychle neplatí. Sean Monahan se vydal do rohu kluziště za pukem, vyhrál osobní souboj u mantinelu, po němž se dostal k puku Micheal Ferland a pokusil se vybruslit před branku, kde prověřil Tristana Jarryho.
42:16'
Calgary úvod třetiny příliš nevyšel, přestože hrálo v početní převaze v rovnoměrném počtu na obou stranách už se musí bránit.
41:21'
Ian Cole se možná probudí s modřinou navíc. Během pár vteřin totiž před brankou zastavil střelu Michaela Frolíka a následně i pokus Dougieho Hamilton. I díky jeho oběti se tak stav zápasu nemění.
41:10'
Zatím se tomu tak děje, hosté navíc ujeli do zajímavého přečíslení dvou na jednoho. Brianu Dumoulinovi už sice chyběla rychlost a síly, ale střela z levé strany domácímu brankáři nadělala starosti.
40:51'
Flames vyhrály vhazování, jmenovitě Sean Monahan nad Rileye Sheahanem, jenže domácím se nepodařilo vybojovat útočné pásmo. Pokud se nezlepší, vniveč přijde i třetí početní výhoda.
40:01'
Při pohledu na statistiky je zřejmé, že Calgary sice nevyužilo své dvě přesilové hry, když bylo nebezpečné zejména při té první, ale ve druhé třetině výrazně zlepšilo vhazování a přitvrdilo. Zejména rozdíl dvaceti procent na vhazování je zajímavý, hlavně proto, že po první třetině měli mírně navrch Penguins.
Statistky po druhé třetině:

Střely na branku: 22 – 29
Přesilové hry: 0/3 – 0/1
Zablokované střely: 4 – 15
Vhazování: 60 % – 40 %
Hity: 12 – 10
Opravdu je tomu tak, stejně je na tom i jeho protějšek Mike Smith, a to znamená jediné – branku jsme zatím neviděli. Nudný hokej ale rozhodně nesledujeme, oba brankáři jen mají svůj den, zatímco střelci pálí jednu šanci za druhou. I v prostředním dějství se bylo na co koukat, ale ani jeden z týmů gólový účet zápasu neotevřel. Uvidíme, zda to změní poslední část. Jisté ovšem je, že nás čeká parádní show.
40:00'
39:55'
V závěru prostřední části ještě vypálil z levého kruhu Sean Monahan, ale Tristan Jarry jeho pokus srazil a zdá se, že čisté konto uhájí i po čtyřiceti minutách.
39:13'
A tady by se mohl lámat chleba! Když ne teď, minimálně v úvodu třetí třetiny určitě ano, protože Ryan Reaves (PIT) dostává za hrubost dvě minuty a domácí si zahrají třetí přesilovou hru. Tu však možná rozdělí druhá přestávka.
39:13'
Pittsburghu se nepodařilo dostat z obranného pásma, Calgary zakombinovalo, jenže jeho akce skončila záhy. U mantinelu si navíc Ryan Reaves počíhal na Matthewa Tkachuka a mám pro fanoušky Flames nepříjemnou zprávu. Otřesený mladík totiž zamířil do útrob stadionu.
38:19'
Scotiabank Saddledome jen zahučel poté, co T. J. Brodie nahodil kotouč po mantinelu, na pravé straně si najel Micheal Ferland a tváří v tvář ho musel zastavit až pozorný Tristan Jarry.
37:46'
Mrštná lapačka Tristana Jarryho zavinila, že se stále hraje bez branek! Další neúspěšný pokus si připsal Matthew Tkachuk, jehož rána ke gólů nevedla.
37:16'
Flames se přece jen dostaly do zakončení, jmenovitě Mark Jankowski, jenž v mezikruží předvedl zpracování puku, za které by se nemuseli stydět ani nejlepší fotbalisté, ale svou střelou trefil jen Jakea Guentzela. Rychlý brejk Penguins přerušil ofsajd.
36:33'
Pokračuje se ve hře, puk drží Calgary, ale pohybuje se s ním ve vlastní obranné třetině. Odtud nezahrozí, navíc Pittsburgh opět nepříjemně napadá.
35:54'
Minimálně z tohoto tlaku určitě ne. Ačkoliv to zkoušel Conory Sheary a poté i Sidney Crosby, ani jeden ze střelců Penguins nedokázal vyzrát na dlouhána v brance Flames. Kanadský brankář si tak připsal zákroky s pořadovými čísly 28 a 29. Dnes je jednoznačně mužem zápasu. Alespoň prozatím...
35:17'
Elitní útočná formace Pittsburghu založila další útočnou akci, po které se dostává do útočné třetiny. Dokáže otevřít skóre?
34:21'
Ukončit to mohla rána Marka Giordana od modré čáry, která však byla posledním pokusem v početní převaze Calgary. Pittsburgh toto oslabení bez problémů zvládl.
33:32'
V porovnání s první početní převahou Calgary je ta druhá doslova příšerná. Minimálně její první polovina, ve které Flames nedokázaly ničím překvapit a výrazně ohrozit Tristana Jarryho – škoda pro domácí.
32:23'
Celkem nešťastné, ale počítá se. Tom Kühnhackl (PIT) podrazil jednoho ze soupeřů, sjíždějícího ze souboje u mantinelu do středu hřiště a míří na trestnou lavici. Další přesilová příležitost pro Flames.
31:55'
Po hluché minutě bez větší šance a komerční přestávce opět pokračujeme, tentokrát s pukem v moci Pittsburghu, který se snaží zaútočit.
Někde padlo sedm branek, někde alespoň po dvou a na Floridě při porážce Panthers s Blue Jackets dokonce deset. V Calgary zatím svítí na obou stranách nula, ale rozhodně to nevypovídá o úrovni zápasu. Šance sledujeme na obou stranách a pokud by oba týmy alespoň dvakrát třikrát skórovaly, nikdo by se nemohl divit. Důvod je ale jasný – oba brankáři.
30:56'
Na druhé straně se už v plném počtu pokoušel prosadit střelou příklepem Patric Hornqvist – neúspěšně.
29:50'
Konec trestu Phila Kessela se blíží a neúspěšná střela Mickaela Backlunda bude asi posledním pokusem Calgary v jeho první přesilovce zápasu. Ještě před útočníkem druhé formace neuspěl Dougie Hamilton se svou ránou od modré čáry.
28:43'
Tentokrát si na něm střelou příklepem vylámal zuby Kris Versteeg, z následné dorážky pálil mimo Sean Monahan. Pittsburgh se osvobozuje. Na jak dlouho?
28:31'
Johnny Gaudreau pálí pro změnu nad branku, jenže tlak Flames pokračuje a Tristan Jarry se musí mít s celou obranou na pozoru...
28:14'
Krásná kombinace Calgary ke gólu nevedla. Výměna přihrávek na modré čáře, rychlá přihrávka do rohu kluziště a nabití před branku, kde stál Sean Monahan. Jeho střelu z první ovšem Tristan Jarry pokryl!
28:02'
A teď bude možná Jaromír Jágr chybět. Calgary si totiž zahraje první přesilovou hru, kterou zavinil Phil Kessel (PIT). Útočník Penguins totiž sekl v obranném pásmu mrštného Johnnyho Gaudreaua, který se chytře vydal mezi tři soupeře a vybojoval si faul.
27:51'
Tristan Jarry tentokrát zasahovat nemusel. Po průniku přes modrou čáru se ke střele tahem dostal Sean Monahan, ale jeho ránu zablokoval Brian Dumoulin.
27:17'
Sam Bennett pálí mimo tři tyče, do útoku může jít Pittsburgh. V posledních minutách tempo zápasu vzrostlo, pokud to takhle bude pokračovat, mohli bychom se brzy dočkat branky. Nutno podotknout, že oba brankáři dnes ale chytají velmi jistě.
26:36'
Blízko dosažení branky mělo i Calgary. Nejprve Matthew Tkachuk pálil z pravé strany mimo a k odraženému kotouči se dostal Mikael Backlund, jenž pálil pouze nad branku Tristana Jarryho.
26:15'
V posledních desítkách vteřin se spíše bojovalo na obou stranách, a když už se jeden z týmů dostal ke střele, pálil pouze mimo, nebo byla jeho střela zablokovaná.
25:17'
Mike Smith si poradil i s druhým pokusem Bryana Rusta a bude se vhazovat po jeho levici. Brankář Calgary si dnes na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
24:43'
Nechybělo moc a Pittsburgh mohl jít do vedení. Bryan Rust ujel po pravé straně a těžko říct, zda úmyslně, nebo mu puk pouze sjel, ale kotouč jen pustil z hole, a ten popojížděl pod nohama přesouvajícího se Mikea Smitha, který neměl vůbec ponětí, kam puk míří. Na štěstí pro domácí však projel pouze vedle pravé tyčky.
23:45'
Chvíli slávy si prožil i Tristan Jarry! Calgary ujelo do zajímavého útoku, na modré čáře nabil jeden z členů Flames na hůl Dougieho Hamiltona, jehož dělovku hostující brankář vyrazil betonem a následně si poradil i s druhou dorážkou.
23:17'
Penguins kombinovali s kotoučem na útočné polovině, až se k další střele dostal aktivní Ryan Reaves, jehož dělovku tentokrát Matt Stajan srazil do hlediště.
22:35'
Na puk si opět sáhl i Tristan Jarry. Brankář Pittsburghu musel zlikvidovat střelu Troye Brouwera ze strany kluziště – úspěšně.
22:24'
Nahozeným pukem se pokoušel prosadit Jake Guentzel, ale pálil mimo a odražený kotouč už Mike Smith pokryl. Následně se strhla menší strkanice, jenže bohužel pro fanoušky pěstních soubojů bez pořádné dávky emocí.
22:01'
Vyhrané vhazování v podání Pittsburghu k soustavnému tlaku nevedlo, ten přichází až o několik vteřin později poté, co se Calgary nepodařilo založit útočnou akci.
21:25'
Hra se přesunula na druhou polovinu hrací plochy, ale střelecká aktivita Penguins byla výrazně chudší, než v případě Flames. Mike Smith tentokrát nijak závažně zasahovat nemusel.
20:36'
Druhý útok s Michaelem Frolíkem na křídle už v úvodních vteřinách prostřední části pořádně zavařil defenzivě Penguins a kladenský rodák si připsal dokonce dva střelecké pokusy. Oba ovšem mířily mimo tři tyče.

Hity: 6 – 7
Máme za sebou úvodních dvacet minut, které branku nenabídly, zato byly plné zajímavých šancí! Většinu z nich obstarali Penguins, ale Mike Smith dnes předvádí výborný výkon. Nejvíce se ukázal při úniku Carla Hagelina, jenž svou akci po levé straně zakončil kličkou do backhandu, ale domácí brankář jeho šanci vystihl levým betonem.

Špatně si však nevede ani jeho protějšek Tristan Jarry. Dvaadvacetiletý borec při svém druhém startu v NHL nemusel zatím řešit nic extrémně složitého, ale několik menších a důležitých zákroků už si připsal.
20:00'
19:46'
A přece! Jevgenij Malkin zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře, vyvezl kotouč do třetiny a při akci tří na dva přihrál do strany na Jakea Guentzela, jenž ale při střele z levého kruhu zlomil svou hůl.
18:36'
Dohrává se na polovině Calgary, které je týmem, jenž drží puk, ale hosté nebezpečně napadají. Z toho by ještě mohlo vzejít zajímavé ohrožení domácí branky.
17:38'
Další poměrně lehký, ale velmi důležitý zákrok brankáře Calgary. Tentokrát si na něm střelou ze strany vylámal zuby Brian Dumoulin.
17:28'
Zajímavý mini souboj v podání Marka Giordana a Toma Kuhnhackla. Hostující borec nejprve zasadil domácímu obránci tvrdý hit, ale ten mu to vrátil, když o několik vteřin později zablokoval jeho střelu.
17:02'
Od modré čáry šikovně vypálil Mark Giordano, jehož střelu musel srazit Tristan Jarry a z následné dorážky nedokázal otevřít skóre Sean Monahan – minul.
16:29'
Tentokrát kombinují v útočné třetině Penguins a jsou výrazně nebezpečnější. Od modré pálil jeden z hráčů v bílém, jehož pokus ještě nataženou holí tečoval ve vzduchu Phil Kessel, ale Mike Smith stihl na sražený puk zareagovat.
15:53'
Poslední minutu se hrálo na polovině Pittsburghu a na puku bylo převážně Calgary. Tomu se ale těžko přecházelo přes modrou čáru a nepodařilo se mu vybojovat útočné pásmo na delší časový úsek.
14:51'
Pittsburgh sice vyhrál buly ve středním pásmu, ale kvůli zaváhání v rozehrávce o kotouč přišel a nabídl své pásmo soupeři. Calgary ovšem příležitost ohrozit Tristana Jarryho nevyužilo.
14:39'
Sražený kotouč skončil v hledišti, což znamená přerušení a další ze série komerčních přestávek.
14:17'
Změnu přinesl až Brian Dumoulin, jehož střela od modré však patřila mezi ty, které mají spíše prověřit, zda brankář soupeře drží pozornost. V tomto případě to platilo na jedničku.
13:43'
Další neúspěšný pokus na straně Penguins, tentokrát ale bez výrazného přispění domácího strážce svatyně. Hra se v posledních desítkách vteřin trochu uklidnila a vyrovnala. Oba týmy občas zachybují a ztrátami kotouče se připravují o šanci na útok.
13:14'
Po několika zákrocích brankáře Calgary se předvedl i jeho protějšek Tristan Jarry, jenž dnes chytá druhé utkání v NHL. Sražený kotouč z levé strany mu ale problémy nenadělal.
12:38'
Aréna opět bouří a nemůže za to nikdo jiný, než Mike Smith! Johnny Gaudreau svým individuálním únikem neuspěl, až se do úniku dostal Carl Hagelin, najel si z levé strany a kličkou do backhandu chtěl překonat domácího brankáře, jenže ten jeho pokus vystihl a betonem ho pokryl!
11:43'
Fantastický Mike Smith pokračuje v jistém výkonu! Střelu od modré úspěšně vyrazil, jenže na hůl Jevgenije Malkina, který se pokoušel překvapit backhandem mezi nohama a zády k brance, jenže zkušený kanadský brankář se nachytat nenechal. Skákavý kotouč se ještě pokoušel uklidit před brankou Patric Hornqvist, ale v obležení protihráčů úspěšný nebyl.
10:58'
Penguins zvolili kolotoč přihrávek a málem to přineslo ovoce. Na konci jejich kombinace pálil od modré čáry ze středu hřiště Phil Kessel, ale na domácího brankáře nevyzrál.
10:23'
Výborná pasáž pro domácího brankáře! Nejprve výborně srazil střelu Jevgenije Malkina z levého kruhu, následně si poradil i proti dělovce Sidney Crosbyho a stav se neměnil ani po pokusu Phila Kessela. Důležité zákroky pro Flames.
09:36'
Krátce po vhazování se Jevgenij Malkin pokoušel prodrat podél mantinelu, jenže ho podrazil Mikael Bäcklund (CGY) a máme tu první trest!
09:21'
Na druhé straně se po levé straně prosadil čtvrtý útok Penguins, jehož útočnou akci zakončil Ryan Reaves a vybojoval vhazování. Čtvrtá lajna Pittsburghu dnes zvládá svou práci výborně.
08:25'
Kris Versteeg pálil z levé strany příklepem, ale na Travise Jarryho nevyzrál. O chvíli později neuspěl ani Mark Jankowski střelou z levé strany kluziště a Calgary se musí bránit.
07:39'
Domácí arénou to zahučelo poté, co si Troy Brouwer na útočné polovině počíhal na Olliho Määttu a pěkným hitem ho poslal k ledu. Pěkný zákrok.
06:56'
V podstatě okamžitě zaútočil Pittsburgh a dokonce prověřil brankáře Calgary. Mike Smith musel pokrýt pěknou dělovku Olliho Määtty a i následnou dorážku Toma Kuhnhackla.
06:17'
Do puku se na modré čáře opřel Brett Kulak, ale jeho dělovce chyběla potřebná přesnost. Kotouč proletěl pouze vedle branky Pittsburghu.
05:24'
Do zakončení se prodral Micheal Ferland, jehož střelu z pravé strany Tristan Jarry bezpečně pokryl. Bude se vhazovat vedle jeho branky.
04:36'
Elitní útočná formace Pittsburghu domácím pořádně zavařila. Dlouho se motala v útočném pásmu, kde její útočná snaha skončila další střelou, na kterou Mike Smith dobře viděl a vyrazil ji.
03:39'
Americký celek je v úvodu zápasu aktivnější a hraje se převážně v jeho útočném pásmu. Calgary se však zatím i za výrazného přispění svého brankáře úspěšně brání.
03:11'
Penguins pokračují v obléhání domácí branky. Dokonce se jim několikrát podařilo vystřelit, ale když už jejich pokus mířil mezi tři tyče, byl Mike Smith pozorný.
02:38'
Pittsburgh byl následně zahnán zpět za vlastní branku, odkud rozjel další útočnou akci. Ta skončila střelou z kruhu pro vhazování, ale pro domácího brankáře byla jen lehkým zákrokem.
01:28'
Při další, nutno podotknout zajímavé, akci Pittsburghu už to neplatilo. Mike Smith musel při obléhání své svatyně pořádně uzavřít prostor mezi svým betonem a tyčkou. To se mu nakonec proti pokusům z obou stran podařilo.
00:59'
Domácí následně ustáli rychlý útok Penguins, kteří se nedokázali prodrat k pořádnému ohrožení branky Calgary.
00:21'
První útočnou akci obstaraly domácí Flames, které zaútočily a nakonec vyslaly na branku první střelu od modré, ale ta proletěla pouze vedle hostující branky.

Pittsburgh Penguins

Obhájci titulu při pohledu do tabulky Východní konference zažívají poklidný vstup do stávající sezóny, neboť se nachází za Tampou a New Jersey na třetí příčce. Zcela ideální to u Tučňáků ale není, o čemž jasně vypovídá počet dvaapadesáti inkasovaných branek, což je druhá nejhorší bilance z celé ligy! Pens hned ve svém prvním zápase inkasovali potupnou desítku od Chicaga a následně dostali po sedmi gólech od Tampy a Winnipegu. Poslední prohru 1:7 však Pittsburgh napravil vítězstvím 3:2 z ledu trápícího se Edmontonu.

Nejproduktivnější hráči:
1. P. Kessel – 15 bodů (4+11)
2. J. Malkin – 14 bodů (6+8)
3. S. Crosby – 12 bodů (5+7).
Calgary Flames

Domácí tým patří mezi žhavé adepty na postup do play-off. V úvodu sezony však mají překvapivě dobré výsledky týmy jako Vegas, Winnipeg či Vancouver, a tak na Plameny momentálně zbývá až jedenácté místo Západní konference. Ztráta na ostatní týmy ale je zcela minimální, na čtvrté místo Flames ztrácí jen dva body. Největším problémem Calgary je prozatím koncovka, z dvanácti zápasů dalo jen 28 branek, což je před Edmontonem druhé nejhorší číslo v celé konferenci. Naposledy se Plameny představili na ledě Capitals, kde vybojovali cenné dva body za výhru 2:1.

1. J. Gaudreau – 15 bodů (3+12)
2. S. Monahan – 10 bodů (6+4)
3. M. Tkachuk – 8 bodů (3+5).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na střetnutí, ve kterém si to rozdají týmy Calgary Flames a Pittsburghu Penguins!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.