NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Flyers - 28. listopadu 2017   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
16:03' Guentzel (J. Schultz, M. Murray) • 41:07' Hörnqvist (Guentzel, Crosby) • 41:46' Rust  • 58:56' Guentzel (J. Schultz, Crosby) • 61:48' Crosby (Letang, Kessel)
5:4
(1:0, 0:3, 3:1 - 1:0)
Flyers
Flyers
23:40' Gostisbehere  (Patrick, Giroux) • 35:05' Konecny  (Manning, M. Raffl) • 39:29' Couturier  (Provorov, Giroux) • 56:19' M. Raffl
Pittsburgh
M. Murray (37. Jarry) – Määttä, Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, J. Schultz, Hunwick – Hörnqvist (A), Crosby (C), Sheary – Kessel, Sheahan, Guentzel – Rust, Rowney, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.
Furlatt, Luxmore – Gawryletz, Racicot
PPG Paints Arena, Pittsburgh
Flyers

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás příště a přeji Vám hezký zbytek úterního dne.
Skončila nám bitva o Pensylvánii. Pittsburgh nakonec dokázal zvítězit v úžasném zápase plném zvratů 5:4 po prodloužení. Rozhodující branku si připsal Sidney Crosby.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pittsburgh pár vteřin po konci přesilovky rozhoduje o svém vítězství. Kessel přihrál kotouč na modrou čáru, odkus Kris Letang krásně našel na teč nastavenou hůl od SIDNEYHO CROSBYHO. Kanadská hvězda rozhoduje dnešní zápas. Asistence: Kris Letang a Phil Kessel.
61:46'
60:54'
I proti Crosbymu se stačil brankář Flyers přesunout.
60:18'
Kessel pálil z dobré pozice mimo bránu Elliotta. Hosté měli štěstí.
60:01'
Ani po šedesáti minutách neznáme vítěze bitvy o Pensylvánii. V prodloužení budou mít domácí výhodu přesilové hry. Uvidíme, jak to dopadne.
60:00'
59:46'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
59:40'
Hörnqvist mohl rozhodnout! Jeho střelu z mezikruží parádně vyrazil Elliott.
58:56'
Domácí využili powerplay a vyrovnávají. Schultz držel kotouč na modré čáře a po chvíli vypálil zápěstím po Elliottově bráně. I s dávkou štěstí se kotouč od JAKEA GUENTZELA odrazil do brány Letců. Asistence: Justin Schultz a Sidney Crosby.
58:51'
Oddechový čas pro domácí.
58:51'
Phil Kessel našel v mezikruží volného Crosbyho, který pohotově mířil do horního růžku. Elliott vytáhl skvělý zákrok lapačkou.
58:20'
Domácí hrají powerplay bez brankáře.
57:42'
Pittsburgh se musí rychle otřepat. Už nemá moc času na vyrovnání.
56:19'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Tak Philadelphia udeřila jako blesk z čistého nebe. MICHAEL RAFFL obral na obranné modré čáře jednoho z domácích hráčů o kotouč, projel s ním po levém křídle, natlačil se před Kessela a rychlým blafákem do bekhendu překonal Jarryho. Bez asistence.
56:10'
Filppula nestihl dobruslit celou situaci, a proto se dopustili hosté dalšího icingu.
55:50'
Rychlý protiútok Tučňáků byl zakončen střelou Shearyho z pravého kruhu. Sice mu ta rána příliš nesedla, ale i tak musel předvést Elliott fantastický zákrok.
55:16'
Zakázané uvolnění Philadelphie Flyers.
54:33'
Oba týmy si teď počínali spíše opatrně. Jde vidět, že nikdo nechce přijít o bod, který by momentálně oba celky braly.
53:26'
53:20'
Haggova rána od modré čáry minula jen o pár centimetrů bránu Jarryho.
53:00'
Philadelphii se nedaří opětovně dostat do útočného pásma.
52:15'
Další nabídka Jakuba Voráčka na teč spoluhráčům. Simmonds bohužel pro Flyers puk netrefil.
51:26'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carl Hagelin – 2 min.).
51:06'
Tento hokej má opravdu výborné tempo, je radost dnešní derby sledovat.
50:05'
Voráčkova přízemní střela nadělala Jarrymu potíže. I s přispěním pozorných obránců to Pens zvládli.
49:22'
Opět pálil Letang, tentokrát ne tak důrazně jako před chvilkou.
48:07'
Letangovu ránu ještě dorážel těsně před bránou Kessel. Elliott s vypjetím všech sil dokázal situaci zvládnout.
47:26'
Další vyhození puku přes všechny čáry v oslabení. Pittsburgh musí zakládat nový útok.
47:03'
Rafflova rána na opačné straně sice neměla gólové parametry, ale Jarryho potrápila dost.
46:53'
Penguins dlouho kombinovali s pukem v útočném pásmu. Nakonec těch přihrávek možná bylo moc, a proto to Flyers dobře zvládli.
46:10'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Robert Hägg – 2 min.).
45:45'
Rust nahodil do útočného pásma kotouč, za kterým rychle spěchal Hagelin. Pittsburgh je aktivní a snaží se Philadelphii něčím překvapit.
44:57'
Giroux hledal na opačné straně hřiště Voráčka. Kotouč k němu ale nedoputoval.
44:38'
Laughtonovu střelu skryl Jarry ve své výstroji.
44:20'
Pittsburgh zázračně ožil a žene se za dalšími góly.
43:48'
Úplně sám před bránou Flyers se zjevil Rowney. Zařízení ale minul.
41:46'
A máme vyrovnáno! Gostisbehere fatálně chyboval na útočné modré čáře, a proto se řítil BRYAN RUST sám na brankáře Elliotta. Se štěstím, ale přece nakonec dostal kotouč do brány. 3:3. Bez asistence.
41:07'
Kouč Philadelphie si ještě vzal coach challange, protože si myslel, že Hörnqvist při gólu stál v brankovišti a bránil gólmanovi. Branka byla i podruhé uznána.
41:07'
Rozhodčí ještě potvrdili regulérnost branky konzultací s videorozhodčím.
41:07'
Crosby uvolnil na kruhu volného Guentzela, který ihned vystřelil po bráně. Elliott jeho ránu sice vyrazil, ale pouze před PATRICA HÖRNQVISTA, který ve vzduchu nadvakrát dokázal doklepnout puk do branky. Asistence: Jake Guentzel a Sidney Crosby.
40:47'
Hosté hned vyhazují puk přes všechny čáry.
40:40'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Andrew MacDonald – 2 min., podražení).
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Philadelphia si v ní vytvořila několik šancí a zaslouženě otočila skóre. Druhou třetinu vyhrála 3:0 díky brankám Gostisbeherea, Konecneho a Couturiera. Uvidíme, jestli s tímhle zápasem ještě něco Pittsburgh udělá. Střely na bránu: 31:26. Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.
40:00'
39:58'
Määttä vypálil pouze do hrudi brankáře Elliotta.
39:29'
Claude Giroux držel puk na své hokejce a čekal, až se mu na opačné straně uvolní jeho spoluhráči. Nakonec vyslal přihrávku na SEANA COUTURIERA, kterou ještě jemně bruslí tečoval Provorov. Couturier následně vypálil nechytatelně a zvýšil vedení Letců na 3:1. Asistence: Ivan Provorov a Claude Giroux.
39:02'
Jarry se parádně dokázal přesunout proti skvěle provedené akci hostů. Tváří v tvář gólmana Pittsburghu byl Simmonds, nedokázal však kotouč zvednout pod horní tyč.
38:33'
Voráček po tom, co schytal tvrdou střelu svého spoluhráče někam do oblasti kalhot, tak opustil v bolestech ledovou plochu.
37:58'
Pittsburgh zatlačil svého soupeře v jeho pásmu. Hra už je ale přerušena.
37:21'
Martel mohl hned vsítit Jarrymu gól. Ujel totiž po pravém křídle a trefil opět pouze horní tyč. Pokud dobře počítám, tak to byla už čtvrtá tyčka Flyers v této třetině.
36:39'
Murray se zřejmě po úniku Voráčka zranil a odstoupil s bolestivou grimasou ze zápasu. Nahrazuje jej Jarry.
35:31'
Crosby si vytvořil velkou šanci, ale zakončení nezvládl. Na druhé straně téměř totožná situace potkala Jakuba Voráčka.
35:05'
Hosté jdou zaslouženě do vedení. Po několika smolných situacích, ve kterých trefili Flyers pouze tyčky, teď teda dokázali vsítit branku. TRAVIS KONECNY dokázal tečovat ránu Manninga od modré čáry až za záda Murrayho. Asistence: Brandon Manning a Michael Raffl.
34:34'
Kessel nahrával žabičkou kotouč Guentzelovi, který jej sice trefil ze vzduchu, ale přímo do lapačky pozorného Elliotta.
34:22'
Série dalších velkých příležitostí Flyers zůstala nevyužita.
33:36'
Giroux uvolnil na modré čáře dobře postaveného Gostisbeherea. Obránce hostů vypálil mimo bránu.
32:53'
Murray skryl nahození hostů ve své lapačce.
32:17'
Hosté se řítili v přečíslení 2 na 1 na Murrayho. Patrick vzal zakončení na sebe a trefil pouze horní tyč. Další velká příležitost hostů zůstává nevyužita.
31:32'
Protože Letangovo nahození nikdo z jeho spoluhráčů neprotečoval, tak Elliott měl zákrok celkem usnadněný.
31:07'
31:01'
Tahle přesilovka se zatím domácím vůbec nedaří.
30:27'
A ke gólu neměla Philadelphia daleko. Laughton v kombinaci s Weisem udělal pořádný vítr i v oslabení.
30:00'
Kris Letang rozehrál velmi špatně a hosté mohou zahrozit i ve vlastním oslabení.
29:19'
Kessel velmi dobře vypálil. Dorážku pak nedokázal Guentzel usměrnit do brány.
29:07'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jori Lehterä – 2 min., sekání).
28:39'
Kuhnhacklovu ránu vyrazil Elliott betonem. K dorážce se nikdo nedostal.
28:02'
Rust málem využil chyby hostů, avšak Provorov na poslední chvíli dobře zakročil a zažehnal nebezpečí.
27:16'
Kessel parádně našel v mezikruží najetého Crosbyho. Kapitán Penguins protečoval kotouč vysoko nad bránu Philadelphie.
27:01'
Määtovo nahození si dojel Kessel a může se pokusit něco vytvořit v útočném pásmu.
26:34'
Další rychlá střela Letců hned po buly. Tentokrát vypálil střelec branky na 1:1 Gostisbehere.
26:28'
Provorov orazítkoval horní tyč brány Penguins.
25:49'
Elliott si po delší době sáhl na kotouč. Crosby se parádně zbavil dvou hostujících hráčů a na levém kruhu se rozhodl tvrdě vystřelit. Elliott skryl puk ve své výstroji.
25:30'
25:11'
Philadelphia už kombinuje v útočném pásmu.
24:32'
Domácí se osvobozují vyhozením.
23:40'
A tato početní výhoda byla rychle využita. SHAYNE GOSTISBEHERE si vyměnil kotouč s Patrickem, a pak nechytatelnou bombou prostřelil Murrayho. Asistence: Nolan Patrick a Claude Giroux.
23:30'
Hosté budou hrát minutu a 21 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.
23:30'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Olli Määttä – 2 min., hákování).
23:10'
Hraje se u mantinelu. Domácí nechtějí hostům puk půjčit.
22:51'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Dumoulin – 2 min., hákování).
22:35'
Simmonds si teď dovolil hodně. Těsně před brankářem Elliottem udělal kličku na soupeře a ten mu kotouč vypíchl. Naštěstí pro Flyers brankář Elliott stačil zakročit a hru přerušil.
22:04'
Kessel odevzdal puk a rychle míří na střídačku, na puku jsou hosté.
21:19'
Konecny před bránou hledal volného Raffla. Puk se k němu ale nedostal.
20:31'
Domácí hokejisté si teď chvíli v útočném pásmu házeli kotouč jako horký brambor. Puk pak ztratili a dopředu jde Philadelphia.
20:01'
Skončila nám první dvacetiminutovka, po které odcházejí do šaten spokojenější svěřenci trenéra Sullivana. Sice úvodní minuty patřily opticky hráčům Flyers, v 17. minutě se však dokázal prosadit Guentzel a určil skóre po první třetině. Hraje se zatím velmi pěkný zápas. Střely na branku: 17:10. Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.
20:00'
19:27'
Tučňáci nahodili kotouč do útočného pásma a rychle jeli střídat. Na závěrečné chvilky první periody naskakuje Crosbyho lajna.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:57'
Kessel našel na zadní tyči parádní přihrávkou Ruhwedela. Ten se do puku opřel tvrdě, hráči Philadelphie však jeho záměr dokázali zneškodnit.
16:58'
Dumoulinovu ránu vyrazil Elliott těsně před sebe. O zbytek se postarali obránci Flyers.
16:30'
Po komerční přestávce se už opět pokračuje ve hře.
16:03'
Domácí už vedou 1:0. Schultz celou akci rozjel zpoza vlastní brány. Za červenou čárou přihrál kotouč JAKEU GUENTZELOVI, který se protáhl kolem mantinelu a z pravého křídla zakončil přesně k zadní tyčce Elliottovy brány. Asistence: Justin Schultz a Matt Murray.
15:50'
Tvrdá rána Dumoulina minula cíl o malý kousek.
15:28'
Letang zvládl obtížnou situaci s noblesou a v pohodě vyvezl kotouč z vlastního pásma.
15:00'
Domácí se dokázali ubránit a rychle spěchají na svou střídačku.
14:04'
Gostisbeherovo nahození vyrazil Murray za svou svatyni, Philadelphia pokračuje v nátlaku.
13:01'
Hagelin společně s Rustem vybojoval kotouč u mantinelu, posunul jej na modrou čáru, odkud vypálil Rowney. Elliott opět úspěšně zasáhl.
12:32'
Další zákrok pro brankáře hostí.
12:20'
Guentzel se velmi pěkně probil po pravém křídle a snažil se zakončit pod víko na přední tyč. Elliott tam však nechal rameno a následně hru přerušil.
11:06'
Letang se skvěle protáhl mezi útočníky soupeře a bekhendem zakončoval směrem na bránu hostů. Bohužel pro Pittsburgh, chyběly centimetry k přesnému zakončení.
10:32'
Další nepřesná rozehrávka Letců a jejich další icing.
10:20'
10:14'
Kesselova skrytá rána dopadla do boční sítě brány Elliotta.
09:57'
09:54'
Matt Murray neměl komu rozehrát kotouč, tak radši přerušil hru.
09:00'
Parádní kombinace Philadelphie v útočném pásmu zapříčinila velké problémy domácích. Souhru s Rafflem zakončil obránce MacDonald střelou těsně vedle brány Pens.
08:20'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min., sekání).
08:15'
Voráček nebezpečně nahazoval kotouč od modré čáry. Murray puk vyrazil před sebe. Couturier kotouč za jeho záda nedorazil.
07:57'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carter Rowney – 2 min., sekání).
06:44'
MacDonald se dostal ke dvěma střelám od modré čáry. První mu sice vyšla, ale netrefila bránu. Druhá byla zablokovaná domácími hráči.
06:08'
Hörnqvist vyzkoušel hned po buly pozornost Elliotta v bráně Flyers.
06:05'
Sheary si hledal tak dlouho ideální palebnou pozici, až vyjel z dobrého úhlu pryč. Elliott proti jeho následné ráně neměl problém zakročit.
05:30'
Elitní formace hostů pořádně zatápí domácím v jejich obranné třetině. Voráček momentálně bojuje s obránci Pens u mantinelu.
05:17'
Špatná rozehrávka Reavese zapříčinila zakázané uvolnění.
04:28'
Filppula rozjel útočnou akci, ale Flyers o puk následně velmi rychle přišli.
03:42'
Velký závar před brankou Pittsburghu! Simmonds se v jednu chvíli zjevil úplně sám před Murraym. Ten jej dokázal vychytat lapačkou z velmi těsné blízkosti.
03:10'
Tvrdou střelu Provorova vyrazil Murray před sebe.
02:34'
Hörnqvist stačil kotouč protečovat do útočného pásma, a proto se nebude pískat zakázané uvolnění.
01:53'
Schultzova tečovaná rána o chlup minula bránu Flyers.
01:39'
První zákrok Elliotta. Musel si poradit se střelou Ruhwedela od modré čáry.
00:54'
Wayne Simmonds se snažil probít mezi obránci domácích. Neuspěl a teď hraje Pittsburgh.
00:27'
Letci špatně rozehráli a bylo odpískané první zakázané uvolnění v zápase.
00:11'
MacDonald hned po pár vteřinách prověřil pozornost Murrayho.
00:01'

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Määttä, Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, J. Schultz, Hunwick – Hörnqvist (A), Crosby (C), Sheary – Kessel, Sheahan, Guentzel – Rust, Rowney, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – MacDonald, Provorov, Hägg, Gostisbehere, Manning, Sanheim – Voráček, Couturier, Giroux (C) – Simmonds (A), Patrick, Martel – Konecny, Filppula (A), M. Raffl – Lehterä, Laughton, Weise.

Rozhodčí: Furlatt, Luxmore – Gawryletz, Racicot.
Poslední vzájemné zápasy

27.3.2017 Pittsburgh – Philadelphia 2:6
16.3.2017 Philadelphia – Pittsburgh 4:0
26.2.2017 Pittsburgh – Philadelphia 4:2
30.10.2016 Philadelphia – Pittsburgh 4:5
Obhájce střídá slunečno za déšť

Ideálně však do sezony nevstoupili ani obhájci Stanley Cupu. V posledním utkání si totiž tým kolem Sidney Crosbyho vyšlápl na nadupanou Tampu Bay (5:2), ale předtím si podobně jako jeho velký rival připsal jednu porážku za druhou – celkem tři. Z toho dvě byly na domácím ledě, kde teď Penguins hrají převážnou část svých duelů.

Tučňáci se musí obejít bez Jevgenije Malkina a na jejich hře to je znát. Slušně se však uchytil vyměněný Riley Sheahan, kterého získal Pittsburgh z Detroitu. Na pozici druhého centra by měl nastoupit i v dnešním duelu s Philadelphíí.
Hvězdám se daří, tým však prohrává

Philadelphia je v aktuálním ročníku zvláštním úkazem. Elitní lajna Claudea Girouxe, Seana Couturiera a zejména Jakuba Voráčka válí, sbírá body a defenzivě soupeřů dělá velké problémy. V tom však tkví i základní problém Flyers, protože zrzavý útok nikdo dostatečně nedoplňuje. Philadelphia prohrála už sedm zápasů v řadě a často ji sráží chyby.

Naposledy se dočkala vítězství 10. listopadu proti Chicagu a od té doby bodovala jen ve čtyřech ze sedmi zápasů. Ani jednou si však nepřipsala další zářez do kolonky vítězství. Flyers doplácí na nevyrovnanost. Když už podrží brankáři a defenziva, selže útok. V dalších zápasech je to naopak, jako tomu bylo naposledy s New York Islanders (4:5pp a 3:4pp). Tým doplácí také na zbytečné tresty, například Radko Gudas si stále odpykává desetizápasový trest.
Všem fanouškům přeji příjemný večer! Za mořem se blíží bitva o Pensylvánii mezi Pittsburghem a Philadelphií, což si pochopitelně nemůžeme nechat ujít. Utkání startuje v 1:00.