NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Edmonton - 7. dubna 2019   04:00

Edmonton
11:55' Draisaitl  (Sekera, Nugent-Hopkins) • 24:57' Chiasson  (Klefbom, Nugent-Hopkins) • 45:21' Nurse  (Chiasson)
Calgary
M. Smith (Rittich) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Fantenberg, R. Andersson, Prout – J. Gaudreau, E. Lindholm, Neal – Dubé, Backlund, Frolík – Mangiapane, D. Ryan, Hathaway – Jankowski, Czarnik.
Meier, Rehman – Smith, Galloway
Scotiabank Saddledome, Calgary
19.289 diváků
Edmonton
Koskinen (Stolarz) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Sekera, Benning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Lucic, Nugent-Hopkins, Rattie – Rieder, Cave, Chiasson – Gambardella, Gagner, Malone.

Tři hvězdy utkání:
1. Johnny Gaudreau (CGY) 0+1
2. Mikko Koskinen (EDM) 30 zák., 1 gól, 96,8%
3. Leon Draisaitl (EDM) 1+0
Hostující celek vyhrává tento zápas a získává dva body. Leon Draisaitl poslal Oilers do vedení, v první třetině ještě vyrovnal Mark Jankowski. Pak už se prosadili jen hosté. Alex Chiasson a Darnell Nurse se trefili přesně. V tomto zápase se Oilers zranil Connor McDavid.
Československá stopa v utkání:
Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:08
Andrej Sekera (EDM) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:04
59:34'
Buly ve středním pásmu, Flames se při rychlém přechodu dostali do postavení mimo hru.
59:14'
Po zásahu vysokou holí se bude vhazovat před brankou Flames. Gólman tak musí znovu do hry.
59:00'
Poslední minuta.
58:50'
Calgary hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.
58:16'
Leon Draisaitl protečoval kotouč z obranného do středního pásma.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase.
57:04'
Johnny Gaudreau byl volný před brankou, kotouč se k němu však nedostal. Nechybělo mnoho a mohl zakončovat.
56:22'
Flames se pokouší držet hru co nejdál od své branky, což se jim momentálně daří.
55:39'
James Neal se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, brankáře soupeře však prostřelit nedokázal.
55:19'
Čas zbývající v tomto zápase pro domácí celek hodně rychle ubíhá, naopak hosté míří za výhrou v tomto zápase.
55:04'
Tobias Rieder zakončoval z dobré pozice, jeho projektil kryje Mike Smith.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
54:01'
Vhazovat se bude před brankou Flames.
53:44'
Johnny Gaudreau pálil z dobré pozice přes brankou, jeho projektil končí mimo.
53:24'
Flames mají kotouč za svou brankou, což vyhovuje právě Oilers. Ti hrají takticky velmi dobře.
53:05'
Domácí celek se ovšem nemůže přes dobře hrající obranu soupeře dostat do útočného pásma.
52:35'
Noah Hanifin se snaží rychle dostat hru do útočného pásma, Flames mají dvoubrankový deficit, který se pokouší smazat.
-24:00'
Zápas pokračuje dál.
51:10'
Hra je přerušena, komerční přestávka.
50:51'
Noah Hanifin se sice dostal do útočného pásma, ale obránci u něho byli velmi rychle, a tak vypálit nedokázal.
50:30'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Oilers vedou o dvě branky.
49:30'
Flames hrají aktivně, snaží se zakončovat z každé pozice, Andrew Mangiapane autorem další střely.
49:08'
Johnny Gaudreau zakončoval z velmi dobré střelecké pozice, jeho projektil dokázal zastavit brankář Mikko Koskinen.
48:58'
Komerční přestávka.
48:42'
Flames rozehrávají od své branky, následně puk kryje brankář Oilers.
48:02'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, Matt Benning rozehrává od své branky.
46:47'
Rána Oilers od modré čáry byla před brankou zblokovaná.
45:21'
Edmonton právě vstřelil branku!
Přečíslení vyřešil velmi dobře DARNELL NURSE, jeho projektil zapadl přesně do horní části branky, a tak hostující celek získává dvoubrankové vedení. Asistence: Alex Chiasson.
44:38'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme takticky vedenou bitvu.
44:08'
Austin Czarnik vedl bleskovou protiakci Flames, a tak musel být pozorný brankář Mikko Koskinen.
44:00'
Oilers oslabení zvládl, nyní se žene do útočného pásma. Vypálit nedokázal.
43:36'
Rasmus Andersson to zkoušel od modré čáry, ovšem kotouč netrefil podle představ.
43:17'
Přesilovku sice hraje domácí celek, ale na výraznější šanci stále čeká.
41:46'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., faul loktem).
41:46'
Mikko Koskinen si výborně poradil se šancí soupeře, kotouč vyrazil před sebe, a pak se už o zbytek postarala obrana.
41:30'
Sam Gagner pálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku.
41:02'
Domácí celek je střelecky aktivnější, pokouší se co nejrychleji vyrovnat.
40:01'
Poslední třetina dlouhodobé části pro oba celky právě začala.
40:01'
Jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, v přesilovce poslal hostující celek do vedení Alex Chiasson. Jeho branka je zatím rozhodující. Po čtyřiceti minutách hry vede Edmonton na ledě Flames 2:1.
40:00'
39:20'
Johnny Gaudreau se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
39:01'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
39:00'
Mark Giordano a jeho tvrdá střela přelomila jednomu z beků hokejku.
38:43'
James Neal měl na hokejce vyrovnání, ale další velmi dobrý zákrok si připisuje brankář Oilers. Mikko Koskinen znovu podržel své spoluhráče.
38:10'
TJ Brodie měl odkrytou část branky před sebou, ale trefil jen beton brankáře. Mikko Koskinen své spoluhráče nyní podržel.
37:30'
V závěru druhé třetiny mají přesilovku k dispozici hráči Flyers.
37:17'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kris Russell – 2 min., vysoká hůl).
36:39'
Mikko Koskinen si nyní poradil s dobrou střelou, kterou vyslal na jeho branku Derek Ryan.
36:10'
Edmonton rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, gólmani momentálně mnoho práce nemají.
35:02'
Alex Chiasson hledal spoluhráče před brankou, následně Ty Rattie pálil z první.Jeho rána končí nad brankou. Komerční přestávka.
34:05'
Edmonton se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. K výraznější střele se Oilers nedostali.
33:30'
Brankář Flames rozehrává od své branky, následně pálil Darnell Nurse. Jeho projektil kryje Mike Smith. Komerční přestávka.
33:00'
Flames se usadili v útočném pásmu, ale výraznější akci si vypracovat nedokázali.
32:27'
Momentálně ani na jedné straně není k vidění výraznější příležitost, hraje se klidnější pasáž hry.
31:34'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
31:29'
Mark Jankowski zakončoval z dobré pozice, Mikko Koskinen kryje kotouč. Komerční přestávka.
30:39'
TJ Brodie zaváží kotouč do svého obranného pásma, jeho spoluhráči střídají. Sledujeme klidnější pasáž hry.
29:30'
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu.
29:00'
Dlouhou dobu se nepřerušovala hra.
28:40'
Alex Chiasson kombinuje v útočném pásmu se spoluhráči, Oilers hrají aktivněji.
28:08'
Ty Rattie se natlačil před branku, kde se pokoušel něco vymyslet. Jeho akci výborně zastavil brankář Mike Smith, který si dolní část branky pohlídal.
27:41'
Johnny Gaudreau dostal hru do útočného pásma, jeho projektil dokázala zastavit obrana soupeře hned u modré čáry.
26:14'
Mike Smith pomohl spoluhráčům, rozehrál od své branky, jeho přihrávka do středního pásma nebyla vůbec špatná.
25:45'
Nyní je střelecky aktivnější Edmonton, který v tomto ohledu vede 16:14. Flames na svou výraznější šanci ve druhé třetině zatím čekají.
24:57'
Přesilovka je proměněná, hostující celek si bere vedení zpět. Výborně to udělal ALEX CHIASSON, který si všiml volného kotouče u brankové čáry a dokázal jej dorazit rychleji, než zasáhl brankář. Asistence: Oscar Klefbom a Ryan Nugent-Hopkins.
24:03'
Přesilovku hraje hostující celek, ten nyní musí rozehrávat od své branky.
23:42'
Connor McDavid byl soupeřem podražený a ve velké rychlosti upadl na branku, za asistence lékařů opouští hrací plochu.
23:42'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., podrážení).
23:12'
Johnny Gaudreau se dostal do střelecké pozice, Mikko Koskinen si s jeho pokusem dokázal poradit. První výraznější šance Flames v této třetině.
22:00'
Kris Russell rozehrává od své branky, Leon Draisaitl protečoval kotouč do útočného pásma. Ke střele se ale hosté nedostali.
21:27'
Tobias Rieder pálil z dobré pozice, Mike Smith byl připravený.
21:10'
Edmonton vstoupil do této třetiny aktivněji, znovu musel zasahovat brankář Flames.
20:47'
Connor McDavid se dostal do dobré střelecké pozice, jeho projektil postrádal přesnost.
20:01'
Leon Draisaitl poslal hostující celek do vedení, v závěru třetiny dokázali domácí vyrovnat, když střelu Hamonica od modré čáry nechytatelně tečoval Mark Jankowski.
20:00'
19:45'
Zack Kassian rozehrává od své branky, Mark Giordano se k puku nedostal.
19:22'
Oscar Fantenberg pálil z výborné pozice, jeho rána na vzdálenější tyč byla nepřesná.
19:00'
Už se pravděpodobně nic nestane.
18:28'
Michael Frolík se z dobré pozice před brankou dostal k bekhendové střele. Mikko Koskinen kryje kotouč, český hráč se k dorážce nedostal.
17:24'
James Neal autorem další střely, Mikko Koskinen byl připravený.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
15:57'
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí celek v závěru třetiny vyrovnává, postaral se o to MARK JANKOWSKI, který před brankou tečoval střelu spoluhráče od modré čáry. Pro Koskinena nechytatelné. Asistence: Travis Hamonic a Johnny Gaudreau.
15:50'
15:40'
Mike Smith rozehrává od své branky. Následně jeho spoluhráči dostali hru do útočného pásma.
15:11'
Connor McDavid se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal. Mike Smith byl připraven.
14:42'
Sledujeme aktivnější hru hostujícího celku, který je střelecky aktivnější, vede na střely 10:6.
14:16'
Adam Larsson pálil od modré čáry jako obránce, Mike Smith měl dobrý výhled.
13:09'
Mike Smith byl připravený, projektil McDavida se nyní neujal.
11:55'
LEON DRAISAITL dostal přihrávku před branku a jeho projektil byl velmi přesný, puk zapadl přesně k tyčce, hosté se dostávají po pěkné akci do vedení. Asistence: Andrej Sekera a Ryan Nugent-Hopkins.
11:46'
Connor McDavid pálil z kruhu, jeho rána končí mimo.
10:55'
Smith zastavil pokus, který vyslal na branku Andersson.
09:44'
Od modré čáry pálil Rasmus Andersson, jehož ránu kryje brankář Oilers.
08:56'
Z mezikruží napřáhl James Neal, minul bránu.
06:09'
Brad Malone to zkoušel zápěstím, Mike Smith na svém místě.
05:16'
Koskinen znovu pozorný, z dobré pozice pálil Andersson. Jeho ráně chyběl důraz.
04:25'
Mikko Koskinen si poradil s ránou z kruhu, pálil dobře Czarnik.
02:40'
Connor McDavid pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje brankář domácího celku.
02:32'
Ryan ani Giordano v přesilovce nedokázali prostřelit brankáře soupeře.
01:53'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., podrážení).
01:00'
Elias Lindholm tečoval kotouč před brankou, Koskinen si dokázal poradit.
00:45'
Mike Smith byl pozorný a kryje projektil Adama Larssona.
00:27'
Russel zblokoval střelu soupeře, zakončoval z kruhu Dilon Dube.
00:01'
Jedná se o čtvrtý a poslední vzájemný zápas v této sezóně. Edmonton má bilanci ze vzájemných zápasů 1-2-0, v tom posledním prohrál nad Calgary vysoko 2:5, hrálo se 19. ledna. Nejproduktivnějším hráčem Oilers je Connor McDavid s 116 body.

Johny Gaureau je nejlepším střelcem týmu, vstřelil 36 branek, 62 jich zajistil a celkem má 98 bodů.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Základní část se blíží ke konci, v tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.