NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Boston - 22. února 2020   03:10

Calgary
Calgary
00:20' Backlund (R. Andersson, Hanifin) • 02:34' Backlund (Rieder, M. Tkachuk) • 03:23' J. Gaudreau (E. Lindholm)
3:4
(3:3, 0:1, 0:0)
Boston
Boston
02:58' Bergeron  (Pastrňák, McAvoy) • 06:12' Bergeron  (Pastrňák, Marchand) • 12:20' Coyle  (Kuhlman, Bjork) • 20:52' Marchand  (Carlo, Krug)
Calgary
McIsaac, Rank – Suchánek, Gawryletz
Scotiabank Saddledome, Calgary
19 289 diváků
Boston

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Johnny Gaudreau (CGY) 1+0
Máme za sebou utkání mezi Calgary a Bostonem, v němž lídr Východní konference zvítězil na ledě kanadského soupeře 4:3 a připsal si tak jedenácté vítězství z posledních dvanácti zápasů.

Nejvíce vzruchu nabídlo úvodních sedm minut. V těch totiž padlo hned pět branek. Nejprve se dvakrát prosadil Mikael Backlund, na něhož reagoval Patrice Bergeron, avšak Johnny Gaudreau okamžitě vrátil Plamenům dvoubrankové vedení. Na druhý Bergeronův zásah už ale domácí reagovat nedokázali, ve 13. minutě pak ze samostatného úniku vyrovnal na 3:3 Charlie Coyle.

Klíčový moment utkání přišel v úvodní minutě druhé části. Od modré čáry nahodil Carlo a mimo dosah brankáře puk ztečoval Brad Marchand. Boston těsné jednogólové vedení udržel až do závěrečné sirény, přestože například po zakončení Dubého zazvonila za Halákem tyč. Medvědi si díky vítězství vypracovali na čele Východní konference pětibodový náskok na Tampu, to svěřenci kouče Warda sice zůstávají na Západě osmí, zase si však o něco více komplikují boj o postup do vyřazovací části.
59:50'
Je rozhodnuto. Coyle ve spolupráci s Bergeronem odvedli výbornou práci, když společně nepustili k ohrožení Halákovy svatyně Tkachuka. Hanifin se už ani nesnaží podniknout poslední výpad.
59:13'
Talbot se alespoň na malý moment vrací do brány. Do útočného pásma se pokusil proniknout Johnny Gaudreau, jenže jeho nahození zblokoval Chára na domácí střídačku.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Hokejisté Calgary se dostali do pásma a Cam Talbot okamžitě sprintuje na střídačku! Plameny to zkoušejí v šesti!
58:34'
Výborně to udělal Patrice Bergeron. Jemným nahozením poslal kotouč do lapačky brankáře a rychle přepnul na vyšší rychlost, nedovolil gólmanovi rychle rozehrávat.
57:58'
Ofsajd zastavil domácí mužstvo v honbě za vyrovnáním. Johnny Gaudreau neočekával, že Lindholm si před modrou ještě bude zpracovávat touš.
57:29'
Patrice Bergeron nabral velkou rychlost a zdálo se, že Anderssona přebruslí. Toho si všiml i Talbot, jenž vystartoval z brány a vyhodil po mantinelu do bezpečí.
56:49'
Hosté se dokonce dostali i do zakončení, když po nahrávce od Cháry pálil těsně nad Charlie Coyle. Třetí lajna střídá, na led naskakuje elitní formace.
56:30'
Medvědi se brání na jedničku. Do třetiny nepustil Gaudreaua Torey Krug, který soupeři vypíchl kotouč při snaze o kličku do forhendu.
55:56'
Konec základní hrací doby se blíží. Lze očekávat, že trenér Calgary Ward v brzké chvíli sáhne ke hře bez brankáře.
55:38'
Sam Bennett za brankou udělal dvě otočky a následně před brankou hledal Dubého. Člena třetí formace si výborně pokryl Jérémy Lauzon.
54:43'
Johnny Gaudreau se snažil překvapit gólmana střelou z velkého úhlu. Málem se to povedlo, Halák už šel k opačné tyči, ještě ale stihl zasáhnout lapačkou.
54:04'
Sice byl Karson Kuhlman rychlejší než Hanifin, velkou ztrátu na krajana ale nedokázal smazat. Hokejista Plamenů po mantinelu našel Backlunda.
53:46'
Svěřenci kouče Warda se snaží vyrovnat ze všech sil. Do předbrankového prostoru nahazoval Noah Hanifin, ve změti hokejek se ovšem nejlépe zorientoval Brandon Carlo.
53:09'
Andrew Mangiapane najel do útočného pásma a svižnou střelou ze zápěstí prověřil pozornost Haláka. Reakce slovenského gólmana přišla celkem pozdě, vyrážečkou však na poslední chvíli stihl zastavit touš v cestě do sítě.
52:37'
Hodně riskantní rozehrávku zvolil Rasmus Andersson. Vyjel před branku, kde se beka vydal obtěžovat Patrice Bergeron. Kanaďan soupeři málem vypíchl puk, v tom případě by Talbot jen těžko reagoval.
52:12'
Postavení mimo hru. Jake DeBrusk sice nabral velkou rychlost, jenže těsně před modrou musel udělat kličku vyjetému Brodiemu, s čímž nepočítal na druhé straně jedoucí Heinen.
51:56'
Opět Johnny Gaudreau ukázal rychlost, když si z levé strany nabruslil až před branku, v zakončení mu ovšem výborně zabránil Matt Grzelcyk.
51:25'
Medvědi dobře šetří cenné vteřinky. Poté, co rozehrávku Stonea vystihl Brad Marchand, tak u levého mantinelu podržel puk dobrých pár sekund Torey Krug.
50:52'
Velmi blízko byl Karson Kuhlman samostatnému úniku, jenže v klíčovou chvíli si nedokázal dobře zpracovat touš. Místo nájezdu se americký forvard ocitl za brankou soupeře.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Calgary nadále ztrácí jedinou branku, lídr Východní konference útočí na jedenácté vítězství z posledních dvanácti střetnutí.
49:34'
Alexander Jelesin si s přehledem poradil s presujícím Heinenem. Po mantinelu nahrál volnému kolegovi Kylingtonovi, jenž rozjíždí další útok Plamenů.
49:12'
Cam Talbot přerušuje hru, když si u levé tyčky všiml volného puku. Snaha Charlieho Coyla tedy nepřinesla kýžené ovoce. Následuje komerční přestávka.
48:53'
Ještě se snažil, na modré čáře už ale Charlie McAvoy puk nestihl. Vybruslil si tedy více dozadu, aby měl větší rozhled a neudělal chybu při rozehrávce.
48:26'
Patrice Bergeron se po svém návratu na led hned zapojil do hry. Obloučkem vyslal do jízdy Pastrňáka, zpětnou nahrávku českého útočníka zastavil Hanifin.
47:55'
Domácí se prakticky celé dvě minuty drželi v útočném pásmu, tato přesilovka se povedla. Chybělo tomu jediné, vyrovnávací gól.
47:18'
Také s ránou Hanifina si Halák poradil, Milan Lucic s bekhendovou dorážkou rovněž neuspěl, blokem se prezentoval Krug.
46:38'
Plameny se dokázaly udržet v pásmu. Po několika nahrávkách vystřelil Johnny Gaudreau, jehož rána proletěla těsně vedle pravé tyče.
46:01'
Střelu Matthewa Tkachuka vyrazil Halák před sebe. K dorážce nepustil Backlunda obětavým zákrokem Brandon Carlo.
45:55'
Calgary si zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Patrice Bergeron nechal hokejku pod bruslemi Ryana. Jasné podrážení.
45:10'
Centr čtvrté lajny Kuraly výborně přečetl, kam bude Andersson přihrávat. Hned se rozjel na druhou stranu, sám proti dvěma bekům však nic nezmohl.
44:05'
Ihned po buly vypálil svižnou střelu Charlie Coyle. I teď byl domácí gólman připraven, máchl lapačkou a touš v ní uschoval.
44:00'
Poprvé se v rámci třetí třetiny přerušuje. Zasloužil se o to Cam Talbot, který do ochranné sítě vyrazil tvrdé zakončení Bjorka.
43:47'
Kýženým dvěma bodům mohl Medvědy přiblížit David Krejčí. Český forvard si nabruslil mezi dva soupeře a ze zápěstí zamířil těsně nad horní tyč.
43:29'
Oliver Kylington nahodil černou gumu do pásma a šel střídat. Nikdo z jeho spoluhráčů se za pukem nerozjel, Chára dostal moře času na rozehrávku.
42:57'
Střelu Kruga vyrazil Talbot pouze před sebe. S dorážkou přispěchal Patrice Bergeron, jeho bekhend ovšem zasáhl pouze Anderssona.
42:28'
Boston se nadále drží v útočném pásmu. Na ledě je aktuálně čtvrtá lajna, Wagner po nahrávce od Kuralyho pálil těsně vedle.
41:56'
Výbornou práci odvedl u pravého mantinelu Anders Bjork. Na modré našel volného McAvoye, rána amerického beka jen těsně minula levou tyč.
41:16'
Danton Heinen nechal puk po nahrávce Kruga za sebou. Situace se snažil využít Johnny Gaudreau, jenže Halák výborně střelci zmenšil úhel a zasáhl vyrážečkou.
40:46'
Do něj se ale nedostal. Na druhou stranu se naopak rozjel Matthew Tkachuk, jehož nepříjemná rána vystrašila Haláka.
40:10'
Patrice Bergeron zvládl první buly ve třetí třetině. Puku se chopil Brad Marchand, jenž spěchá do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:59.
Druhá třetina už nebyla tolik záživná jako ta první. Boston v ní ale dokonal obrat, když se už v její úvodní minutě prosadil díky skvělé teči Carlova nahození Brad Marchand. V průběhu prostřední dvacetiminutovky byla k vidění i bitka mezi Tkachukem a Lauzonem, jež skončila nerozhodně, ani jeden z aktérů tomu druhému moc ran nerozdal.
40:00'
39:56'
TJ Brodie moc dobře věděl, že už musí střílet. Tvrdou ránu otřel o DeBruskovy chrániče, od nichž se touš odrazil až do ochranné sítě.
39:20'
David Pastrňák nabruslil do útočné třetiny a zadovkou uvolnil Brada Marchanda. Ten situace využit nedokázal, ránu zápěstím poslal mimo tři tyče.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:43'
Patrice Brgeron po mantinelu a pod tlakem dokázal přihrát na modrou čáru Carlovi. Američan nahodil na Talbota, brankáři v rozehrávce zabránil Marchand.
38:29'
Karson Kuhlman výborně vystál kličky Lindholma, jehož následně přišpendlil na mantinel. Švédský útočník se jen ztěžka zvedá z ledové plochy.
37:58'
Plameny jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem, mají však velký problém probojovat se až před Haláka. V obranné činnosti funguje Boston dobře.
37:18'
Okamžitě po buly vypálil od modré Noah Hanifin. Rána až k Halákovi neprošla, do ochranné sítě ji totiž zblokoval Charlie McAvoy.
36:52'
Slovenský obr Zdeno Chára se dostal ke své první střele v zápase. Nevypálil svoji pověstnou dělovku, snažil se spíše nahodit na teč. Jeho pobídku ovšem nikdo nevyužil.
36:19'
Torey Krug nastřelil puk do pásma a šel střídat. Americký bek to udělal šikovně, neboť z pravého mantinelu najížděl do pásma Coyle. Medvědi jsou v pásmu.
35:45'
David Pastrňák ukázal, že by se možná neztratil ani jako obránce. Výborně vybruslil Dubého, který se přes něj marně snažil probojovat.
35:16'
A další icing. Jeho strůjcem se pro změnu stal Sam Bennett, který nevydržel obtěžování ze strany Brada Marchanda.
34:59'
Zakázané uvolnění, hra se vrátí před Talbota. Jelesin přitom nebyl pod bezprostředním tlakem, došlo však k nedomluvě mezi ním a Tkachukem.
34:20'
Johnny Gaudreau ukázal svoji obrovskou rychlost, když po levé straně ujel Carlovi a vzápětí se snažil obtočit bránu a zasunout puk k bližší tyči, k ní ovšem Halák včas dal levý beton.
33:55'
Mikael Backlund až příliš okatě naznačoval, kam bude nahrávat. Přihrávku vystihl Karson Kuhlman, Plameny přišly o pásmo.
33:02'
Dillon Dubé si od pravého mantinelu nabruslil až před branku, odkud se pokusil kotouč zamést do branky podél pravého betonu Haláka. To se nepovedlo, slovenský brankář totiž dokázal bruslit se soupeřem až do poslední chvíle.
32:33'
Brandon Carlo to myslel dobře, ale Rasmus Andersson jeho úmysl skvěle přečetl. Za obranu si najížděl Coyle, avšak švédský bek pas ze vzduchu sklepl do své moci.
32:11'
David Pastrňák z otočky nahodil na svatyni Talbota. Puk směřoval mezi tři tyče, jenže Marchand nestihl včas uhnout černé gumě, ta ho trefila do zad.
31:21'
TJ Brodie napřáhl k dělovce, jenže si jaksi neuvědomil, že ještě nepřejel půlicí čáru. Zbytečné zakázané uvolnění, které by Calgary mohlo mrzet.
31:00'
Anders Bjork se pěkně proháčkoval mezi obránci, jenže zapomněl vypálit. Za brankou soupeře nic převratného nevymyslel, nahrávku vystihl Andersson.
30:17'
Bitka! Ihned po buly shodili rukavice Matthew Tkachuk a Jérémy Lauzon. Od domácího hokejisty to bylo spíše trhání za dres než rozdávání ran, to Lauzon se snažil pár pěstí soupeři uštědřit. Nakonec se oba společně povalili na zem.
30:12'
Johnny Gaudreau se pěknou stahovačkou zbavil Kruga a v cestě už forvardovi stál pouze slovenský gólman, na něm si však člen elitní lajny vylámal zuby, když střelu namířil do jeho pravého betonu.
29:57'
Jaroslav Halák za vlastní bránou zastavil vyhození Jelesina. Slovák nezazmatkoval, podíval se, a po mantinelu přihrál volnému Chárovi.
29:20'
Danton Heinen si bekhendem krásně hodil kotouč podél Lucice, jenže vzápětí narazil na Kylingtona, švédský bek soka za záda nepustil.
28:47'
Postavení mimo hru tentokráte odpískáno Medvědům. Jake DeBrusk se snažil ze všech sil ještě ponechat brusli na modré, to se ale Kanaďanovi nepodařilo.
28:26'
Druhá formace Bostonu se dokázala dostat z pod tlaku. Kontr na opačnou stranu rozjel David Krejčí, jenže pas na Heinena byl příliš dlouhý.
27:59'
Pod tlakem Charlie McAvoy neváhal po zisku černé gumy ani vteřinu, okamžitě puk vyhodil přes všechny čáry i navzdory faktu, že se bude pískat zakázané uvolnění.
27:13'
Velká šance i na druhé straně. Právě Kuhlman na sebe výborně natáhl dva hráče a poté zadovkou uvolnil Wagnera, toho ovšem dokázal vychytat Talbot.
26:54'
Alexander Jelesin váhal s rozehrávkou, a to neměl dělat. Tvrdě ho dohrál Karson Kuhlman, jenž zároveň shitem získal kotouč do své moci.
26:10'
Charlie Coyle buly v obranném pásmu vůbec nezvládl. Nemusel toho ale litovat, neboť u zadního mantinelu připravil Backlunda o puk Brandon Carlo.
25:46'
Matthew Tkachuk před modrou udělal kličku navíc, což se mu stalo osudným. Jeho spoluhráč Mangiapane totiž s touto variantou nepočítal, výsledkem je ofsajd.
25:23'
Do hry se zapojil i Cameron Talbot. Ne zákrokem, jak by pro něj bylo příhodné, nýbrž holí, kterou po mantinelu našel volného Kylingtona.
24:54'
Zvoní tyč! Perfektní práci odvedl za svatyní soupeře Sam Bennett, centr třetí lajny posléze před brankou našel Dubého, jehož rána z bezprostřední blízkosti orazítkovala levou část Halákovy konstrukce.
24:30'
Zápas rozhodně nenudí, hraje se nahoru dolů, akce střídá akci. Milan Lucic našel před brankou Dubého, který ve velké šanci těsně minul.
23:58'
Mikael Backlund využil velké rychlosti a přebruslil hned dva soupeře, jenže na třetího už nevyzrál, Charlie McAvoy ukázal výbornou poziční hru.
23:29'
Volného prostoru na pravé straně využil Derek Ryan. Člen čtvrté lajny si nabruslil do útočné třetiny a tvrdou střelou do horních pater brány nechal vyniknout Halákovu vyrážečku.
22:56'
David Krejčí si najel do útočného pásma, jenže vzápětí zaškobrtl o nějakou rýhu v ledě. To mělo za následek, že český forvard o touš přišel.
22:19'
Johnny Gaudreau se snažil proháčkovat skrze obrannou dvojici, což se mu málem i povedlo, nakonec mu ovšem sjel puk z čepele.
21:30'
Po skvělém úvodu střetnutí rázem musejí Plameny dohánět jednobrankové manko. Času do konce ale ještě zbývá hodně, domácí nejsou bez šance.
20:52'
Bruins právě vstřelili branku!
Medvědi se poprvé v utkání ujímají vedení! Od modré čáry nahodil Carlo a parádní tečí se prezentoval BRAD MARCHAND, brankář neměl šanci na změnu směru reagovat. Asstence: Brandon Carlo a Torey Krug.
20:34'
David Pastrňák vybojoval kotouč v rohu kluziště a snažil se ho nabídnout před branku Bergeronovi. Ten si na hattrick ještě bude muset chvíli počkat.
20:10'
Bude druhá třetina podobně gólová jako byla ta první? To se dozvíme během několika následujících minut. Na buly byl úspěšnější Bergeron.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:04.
Skončila první třetina utkání mezi Calgary a Bostonem, v níž byli diváci v Scotiabank Saddledome svědky hned šesti branek. V bláznivých úvodních sedmi minutách padlo hned pět branek, přičemž se domácí dostali do dvoubrankového vedení po zásazích Mikaela Backlunda, na něhož dokázal reagovat Patrice Bergeron, avšak za další půl minutu vrátil Plamenům dvoubrankové veedení Johnny Gaudreau. Centr první lajny Medvědů se prosadil podruhé v 7. minutě a současnou podobu výsledku dal Charlie Coyle, jenž ve 13. minutě s přehledem proměnil samostatný únik.
20:00'
19:27'
Lucice připravil o černou gumu Charlie McAvoy, jenž okamžitě rozjel kontr na druhou stranu. Napříč celým pásmem našel Bergerona, jehož ránu schoval Talbot v lapačce.
19:13'
Oliver Kylington se snažil zklidnit hru, a to se mu i podařilo. Ve vlastním pásmu několikrát zakvedlal s pukem, následně nahrál na druhou stranu Jelesinovi.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:26'
Plameny zůstali v pásmu a po sérii několika nahrávek pálil kdo jiný, než Andrew Mangiapane. Slovenský strážce svatyně reagoval pozdě, naštěstí pro něj puk proletěl těsně vedle pravé tyčky.
18:10'
Zničehonic si mohlo Calgary vzít vedení zpátky na svou stranu. Od levého mantinelu si až před branku nabruslil Andrew Mangiapane, s bekhendovým blafákem si ale Halák poradil.
17:43'
Právě druhý nejproduktivnější hokejista celé NHL už už napřahoval po nahrávce od Marchanda, jenže skvěle se vrátil Bennett, jenž forvardovi zamezil v zakončení.
17:10'
Boston je bezesporu aktivnějším týmem. V průběhu držení puku v útočném pásmu se dokonce stihli prostřídat lajny, na ledě je opět Pastrňák a spol.
16:43'
David Krejčí si počkal na nahrávku od Heinena, která skutečně přišla. Český forvard se ocitl v dobré pozici, přesunujícího se Talbota však neprostřelil.
16:16'
Hra znovu nabrala velký spád, dlouho se nepřerušovalo. Domácí ujeli dopředu ve třech hráčích, čitelná nahrávka Ryana se však stala kořistí Kuralyho.
15:59'
Vysoký presink hostů dělá domácím hokejistům velké problémy. Výbornou práci odvedl Chris Wagner, jenž donutil k chybě Jankowského.
15:32'
Po ztrátě Benneta se na druhou stranu rozjel David Pastrňák. Čekal na doplnění od Bergerona, mezitím mu ale puk vypíchl Noah Hanifin.
14:55'
Hodně riskantní klička ve středním pásmu se Dubému vymstila. Měl štěstí, že hrozbu rychlého brejku zastavil dobrým obranným zákrokem Kylington.
14:12'
Třetí lajna Bostonu zatím hraje ve velké pohodě. Druhý gól chtěl zapsat Coyle, tentokráte mu však při forhendové kličce sjel puk v klíčovou chvíli z hole.
13:42'
Anders Bjork využil své malé postavy k přesprintování Noaha Hanifina. Obránce se marně snažil dostihnout soupeře, Medvědi se znovu usadili v pásmu!
13:10'
Plameny chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, avšak ani navzdory pohledné kombinaci se jim to nepovedlo, neboť poslední pas vystihl Zdeno Chára.
12:20'
Je vyrovnáno! Kuhlman skvělou nahrávkou vyslal do samostatného úniku CHARLIEHO COYLA, který Talbotovi udělal blafák do forhendu a poté neomylně zavěsil pod horní tyč! Asistence: Karson Kuhlman a Anders Bjork.
11:42'
Pastrňák si neporadil se zpracováním, tak se alespoň vydal znepříjemnit Anderssonovi rozehrávku. Bek si ovšem se situací poradil na výbornou, objel vlastní bránu a po mantinelu nahrál volnému Dubému.
11:03'
Na led se dostala elitní lajna Medvědů a hned to je znát. Po nahrávce Davida Pastrňáka pálil z vrcholku pravého kruhu Marchand do připraveného brankáře.
10:41'
Brandon Carlo nahodil za svatyni Talbota a šel střídat. Anders Bjork se snažil vybojovat touš do své moci, proti početní převaze ale neuspěl.
10:15'
Až teď se přerušuje. Plameny se po delší době strávené v obranném pásmu vydali dopředu, avšak zastavila je píšťalka čárového. Tkachuk vystavil Mangiapaneho do postavení mimo hru.
09:33'
Tak ani do třetice. Tentokráte pálil Jake DeBrusk, jehož rána by s velkou pravděpodobností šla mezi tři tyče, jenže výborným blokem se prezentoval Elias Lindholm.
09:16'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Druhá lajna Bostonu se nadále drží v útočné třetině, avšak ani zakončení Heinena nebylo z kategorie přesných.
08:59'
Ihned po navrácení stavu do rovnovážného počtu se hosté usadili v útočném pásmu. Od modré nahazoval Lauzon, tečovat se snažil Krejčí. Neúspěšně.
08:33'
Úvodní přesilovka se Calgary vůbec nepovedla. Ještě před jejím vypršením se podařilo vyhodit Carlovi, vzápětí Grzelcyk skočil zpátky na led.
07:49'
Medvědi při početní nevýhodě dokonce ujeli do přečíslení, jenže Patrice Bergeron neměl takovou rychlost, jakou by si představoval, a tak raději touš poslal za Talbotovu svatyni.
07:20'
Plameny se drží v pásmu, ale nepřichází zakončení. Po nahození se strhla mela v předbrankovém prostoru, z níž vítězně vyšel hostující Krug.
06:33'
Poprvé se vylučuje. Na lavici hanby usedá Matt Grzelcyk, jenž loktem zastavil Tobiase Riedera. Kanaďan může být rád, že to má jen za dvě minuty.
06:12'
Bláznivý zápas pokračuje. A opět hrál hlavní roli odraz od zadního mantinelu. A znovu po ráně Davida Pastrňáka, úspěšným dorážejícím byl rovněž ten stejný hráč, PATRICE BERGERON. Překvapený Talbot vůbec nereagoval. Asistence: David Pastrňák a Brad Marchand.
06:00'
Brandon Carlo využil své dlouhé hole k vypíchnutí Gaudreauovi nahrávky na zajíždějícího Monahana. Bek posléze v klidu rozehrál na volného Marchanda.
05:20'
To Plamenům nevyšlo. Sice Mikael Backlund vyhrál buly, jenže Rasmus Andersson okamžitě zavinil zakázané uvolnění, přecenil rychlostní schopnosti Tkachuka.
05:16'
Hosté se usadili v pásmu. Po sérii přihrávek nahodil od modré čáry Jeremy Lauzon. Talbot nic neviděl, avšak měl štěstí, že ho puk trefil přímo do výstroje.
04:30'
Že by konečně přišla chvilka klidu? Úvodní minuty jsou skutečně hektické, Jaroslav Halák si ještě pořádně nesáhl na puk, pouze jej třikrát lovil ze sítě.
03:23'
Calgary právě vstřelilo branku!
Neskutečné věci se dějí ve Scotiabank Saddlehome v úvodních minutách! Plameny znovu vedou o dvě branky, když do pásma pronikl JOHNNY GAUDREAU a při snaze nahrávat si černou gumu smolně srazil do vlastní branky David Krejčí! Asistence: Elias Lindholm.
02:58'
Přichází odpověď jak se sluší a patří! Pastrňákovo nahození nebylo přesné, avšak stejně jako při prvním gólu Calgary se kotouč odrazil od mantinelu před bránu. Marchand minul, ale PATRICE BERGERON už se nemýlil! Asistence: David Pastrňák a Charlie McAvoy.
02:34'
Další gól v síti Haláka! Tkachuk o mantinel vyslal spoluhráče do přečíslení dvou proti jednomu. Rieder vybídl ke skórování MIKAELA BACKLUNDA, jenž propálil marně se přesunujícího slovenského gólmana. Asistence: Tobias Rieder a Matthew Tkachuk.
01:57'
Hra se přerušuje. Medvědi z Bostonu se snažili podniknout útok, který by mohl znamenat vyrovnání, avšak nahrávku Coyla vystihl Lucic.
01:30'
Milan Lucic bojoval u pravého mantinelu o kotouč, když ho tvrdě dohrál Karson Kuhlman. Velmi tvrdý, ale čistý hit.
00:20'
To je rychlost! Uběhlo dvacet vteřin a Plameny vedou! Po nahození Hanifina se puk od zadního mantinelu odrazil k Anderssonovi, který ještě trefil tyčku, MIKAEL BAKLUND už ale mířil přesně! Asistence: Rasmus Andersson a Noah Hanifin.
00:10'
Utkání bylo zahájeno, tak pojďme na něj! Úvodní buly ovládl Mikael Backlund, první útok tedy patří Plamenům z Calgary.
00:01'

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Brodie, Jelesin, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund (A), Mangiapane – Dubé, S. Bennett, Lucic – Rieder, Jankowski, D. Ryan.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Lauzon, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí (A), DeBrusk – Kuhlman, Coyle, Bjork – Wagner, Kuraly, Blidh.

Rozhodčí: McIsaac, Rank – Suchánek, Gawryletz.

David Rittich (CGY)
David Pastrňák (BOS)
David Krejčí (BOS)
Jaroslav Halák (BOS)
Zdeno Chára (BOS)

Do Bostonu v pátek přestoupil další český hokejista Ondřej Kaše, za něhož Anaheim získal volbu v 1. kole draftu 2020, Axela Anderssona a Davida Backese. Zda rodák z Kadaně nastoupí do zápasu proti Calgary ale není jisté.
Boston Bruins

Medvědi se momentálně pohybují na čele Východu, na druhou Tampu mají náskok tří bodů. Svěřenci trenéra Cassidyho jsou v obrovském laufu, neboť ovládli hned deset z jedenácti předešlých zápasů, když překvapivě prohráli pouze s posledním Detroitem.

Boston se opírá především o svoji první útočnou lajnu Marchand – Bergeron – Pastrňák. Český forvard se v celkovém bodování NHL stále drží na druhé pozici, lepší je jen fenomenální Leon Draisaitl.
Calgary Flames

Hokejisté Calgary čeká ve zbývající části sezóny obrovský boj o postup do vyřazovací části. Plameny se nacházejí na osmém místě Západní konference, přičemž mají stejně bodů jako devátá Arizona. Svěřenci kouče Warda prožívají vydařené období, v posledních šesti zápasech zvítězili hned čtyřikrát a právě díky tomuto počinu právě drží poslední postupovou pozici.

Nejproduktivnějšími hráči týmu je dvojice Američanů Matthew Tkachuk – Johnny Gaudreau, oběma se podařilo nasbírat po 50 bodech.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné sobotní ráno! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Calgary a Bostonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.