NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Toronto - 13. prosince 2019   03:00

Calgary
Calgary
16:23' Hamonic (Monahan, Giordano) • 40:19' J. Gaudreau (Backlund) • 41:59' Frolík (Rieder) • 42:49' J. Gaudreau (Hamonic, Monahan)
4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
Toronto
Toronto
08:24' Tavares  (Marner, Barrie) • 34:06' Marner  (Tavares, Ceci)

3. Mitchell Marner (TOR) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 24-34; Zablokované střely: 18-12; Vhazování: 56%-44%; Hity: 22-12; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.
Calgary vstupovalo do závěrečné třetí třetiny duelu s jednobrankovým mankem, jenže hned v jejím úvodu domácí vstřelili v rozpětí 2 minut a 30 sekund tři góly a dokonali fantastický obrat, na kterém se gólem podílel Michael Frolík. Flames pod novým koučem Geoffem Wardem vyhráli posedmé za sebou a pokračují v jízdě. Výsledek zní. Calgary Flames 4 Toronto Maple Leafs 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:44'
Elias Lindholm mohl skórovat od modré čáry do prázdné brány, jeho pokus ale rukavicí zablokoval Travis Dermott. To byl skvělý semafor v podání obránce Leafs.
56:17'
Frederik Andersen vyrazil na střídačku a Maple Leafs nyní chtějí vykřesat naději bez brankáře!
55:41'
Na opačné straně ledové plochy poté skvěle zasáhl David Rittich a následuje krátká reklamní přestávka.
54:44'
Andrew Mangiapane mohl z ničeho nic skórovat na opačné straně, kde měl Frederik Andersen minimum času na reakci, přesto ho vychytal!
54:29'
Kasperi Kapanen na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a český brankář ukryl puk ve své lapačce.
53:35'
Frederik Andersen ukryl nahození Flames z pravé strany v lapačce a následuje komerční přestávka.
53:01'
Hodně dlouho se hrálo bez přerušení a až nyní hokejisté Calgary vyhodili puk na zakázané uvolnění.
49:46'
Flames nabrali síly a na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu, Frederik Andersen ale puk na přední tyči vyrazil.
48:46'
Dvojnásobná početní nevýhoda sebrala Calgary potřebné síly a nyní na ledě dominují hokejisté Toronta.
48:00'
Dnešní utkání sleduje 19289 diváků.
46:51'
Travis Hamonic je zpět na ledové ploše a domácí hokejisté Calgary dokázali přečkat oslabení 5 na 3.
46:31'
Auston Matthews orazítkoval střelou z pravého kruhu vzdálenější levou tyč a dorážka Maple Leafs skončila pod ležícím Davidem Rittichem!
45:53'
David Rittich si poradil se závarem hostujících hokejistů a zmrazil puk v pravé rukavici, ve které má vyrážečku.
45:32'
Auston Matthews vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu a jeho rána minula bližší pravý horní roh brány.
44:51'
Travis Hamonic vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry, což znamená, že Leafs mají přesilovou hru 5 na 3!
44:46'
Úvod přesilové hry Maple Leafs přinesl postavení mimo hru a Toronto nyní není v dobrém rozpoložení.
44:26'
Elias Lindholm byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Maple Leafs se mohou vrátit zpět do tohoto zápasu.
43:18'
William Nylander mohl snížit v blízkosti levé tyče, jenže David Rittich dokázal puk vsedě zmrazit pod lapačkou.
42:49'
Calgary právě vstřelilo branku!
JOHNNY GAUDREAU mezi kruhy skvěle tečoval ránu Travise Hamonica od modré čáry a kotouč těsně nad ledem zamířil k pravé tyči brány Leafs! Další gól a domácí fanoušci jsou ve varu. Stav je 4:2. Asistence: Travis Hamonic a Sean Monahan.
41:59'
MICHAEL FROLÍK si nyní na levém křídle najel na krásnou přihrávku Tobiase Riedera, který vystihl rozehrávku Maple Leafs, a střelou zápěstím poté zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Calgary dovršilo bleskový obrat – 3:2! Asistence: Tobias Rieder.
41:45'
Calgary na svého soupeře po přestávce pořádně vlétlo a vyrovnávací gól je domácích hráčům málo.
40:19'
Domácí útočník Mikael Backlund na pravém křídle zachytil rozehrávku Frederika Andersena zpoza brány a rychle poslal puk do pravého kruhu pro buly, kde si ho zpracoval JOHNNY GAUDREAU a nádhernou střelou zápěstím vymetl bližší horní roh brány! Je to 2:2. Asistence: Mikael Backlund.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-23; Zablokované střely: 10-8; Vhazování: 58%-42%; Hity: 16-8; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 4:51.
Johnny Gaudreau a Andrew Mangiapane měli krátce po přestávce velkou šanci na otočení skóre, jenže ji nedokázali využít a krátce před koncem druhé třetiny přišel trest z hokejky Mitchella Marnera. Skóre po druhé části. Calgary Flames 1 Toronto Maple Leafs 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:41'
Frederik Andersen raději podržel nahození Flames v lapačce a po přerušení hry následuje reklamní brejk.
38:30'
Maple Leafs nepřesně rozehráli podél střídaček a hra byla přerušena kvůli zakázanému uvolnění.
37:30'
Frederik Andersen dobře zasáhl proti tečované střele a Flames se vzápětí k dorážce nedostali.
36:57'
Tobias Rieder vypálil na bodu pravého kruhu, střela bývalého hráče Arizony ale minula bližší horní roh brány.
35:54'
Jake Muzzin na pravé straně útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho slabá střela mířila ke vzdálenější levé tyči, kde ji David Rittich kontroval pravým betonem.
34:56'
Michael Stone na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila na boční síti hostující brány Leafs.
34:06'
Toronto právě vstřelilo branku!
MITCHELL MARNER si nádherně vyměnil puk s Johnem Tavarasem přes osu útočného pásma a fantastickou střelou z bodu pravého kruhu pro buly ho zavěsil pod horní tyč! Toronto podruhé vede – 2:1. Asistence: John Tavares a Cody Ceci.
33:34'
Hra se během posledních okamžiků přelévá ze strany na stranu a oba týmy chtějí vstřelit druhý gól v zápase.
32:05'
Vyloučený Mark Jankowski je zpět na ledové ploše a Leafs se během přesilové hry nedostali ke střele na bránu.
30:05'
Mark Jankowski dostal dvě minuty za podrážení a Leafs si zahrají po reklamní přestávce první přesilovou hru.
29:42'
Maple Leafs se dostali do zakončení v blízkosti pravé tyče a David Rittich kotouč úspěšně vyrazil za svou bránu.
27:37'
Zach Hyman dostal nádhernou přihrávku před bránu z levého kruhu pro vhazování od Jakea Muzzina, Davida Rititcha ovšem mezi betony nepřekonal! Obrovská příležitost Maple Leafs.
26:59'
Maple Leafs dostali domácí hráče pod obrovský tlak a jejich poslední nahození skončilo mezi střídačkami. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
25:34'
Andrew Mangiapane se řítil z levé strany sám na bránu, v jejíž blízkosti byl rozhozen a pod ležícím Frederikem Andersenem skórovat nedokázal!
24:43'
TJ Brodie na levém křídle vypálil ihned po vhazování a puk znovu skončil v lapačce Frederika Andersena.
24:26'
Domácí Johnny Gaudreau si najel v levém kruhu na nádhernou diagonální přihrávku od Rasmuse Anderssona a prudkou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány Leafs, Frederik Andersen ovšem vytáhl úžasný semafor!
24:13'
Maple Leafs se ocitli před bránou ve velice slušné šanci, David Rittich ale kotouč našel ve své lapačce.
23:18'
TJ Brodie z levého křídla centroval před bránu a chtěl oplatit přihrávku svému spoluhráči, jenže Mark Jankowski na vzdálenější pravé tyči na kotouč nedosáhl.
22:16'
Matthew Tkachuk se ocitl v postavení mimo hru a útočné snažení domácích hokejistů bylo přerušeno.
21:59'
Auston Matthews chtěl puk rozdat doprava, jenže Kasperi Kapanen na jeho přihrávku těsně nedosáhl.
21:08'
William Nylander rychle vystřelil na bodu pravého kruhu a připravený David Rittich jeho pokus podržel.
20:36'
Sean Monahan mířil střelou z vrcholu levého kruhu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Frederik Andersen ale dokázal kotouč lapačkou vytáhnout mimo.
20:19'
Justin Holl se vrátil z trestné lavice zpět na led a o čtyři sekundy v levém kruhu pro vhazování zakončoval Mark Giordano, našel ale pouze náruč Frederika Andersena.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-10; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 65%-35%; Hity: 7-4; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:00.
Travis Hamonic odpověděl krátce před přestávkou na úvodní branku hostujícího kapitána Johna Tavarese, který skvěle navázal na dva přesné zásahy ze zápasu ve Vancouveru, a Calgary navíc bude v úvodu druhé části dohrávat přesilovou hru. Na její využití ovšem bude mít pouhých 15 sekund. Skóre po první třetině utkání na ledě Flames. Calgary Flames 1 Toronto Maple Leafs 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:43'
Johnny Gaudreau se nádherně uvolnil v pravém kruhu a rychlou střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Frederik Andersen ji ale pravým betonem vykopl.
18:15'
Justin Holl fauloval uprostřed plochy Tobiase Riedera a dostal dvě minuty za podrážení. První přesilová hra.
17:39'
Maple Leafs vzápětí nepřesně rozehráli podél střídaček a pískalo se proti nim zakázané uvolnění.
17:23'
Cody Ceci na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela zápěstím zamířila nad domácí bránu Flames.
16:23'
TRAVIS HAMONIC si najel v pravém kruhu pro vhazování na nádhernou diagonální přihrávku Seana Monahana z levého křídla a poté parádní střelou zápěstím vymetl bližší pravý horní roh brány! Přece jen je vyrovnáno. Skóre utkání je 1:1. Asistence: Sean Monahan a Mark Giordano.
15:30'
Andrew Mangiapane mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Frederik Andersen dokázal vkleče poskakující kotouč na levém betonu zastavit lapačkou! Fantastický zákrok, po kterém následuje komerční přestávka. Leafs vedou 1:0.
14:26'
Milan Lucic se snažil prosadit na levém křídle, jenže u hrazení se rychle ocitl proti trojnásobné přesile Leafs.
13:48'
Tyson Barrie vypálil před vrcholem pravého kruhu a jeho rána s příklepem mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, David Rittich ale rychle zvedl pravou ruku a vyrážečkou puk vytěsnil do ochranné sítě.
12:42'
Mitchell Marner rychle obkroužil bránu Flames a Jake Muzzin po jeho zpětné přihrávce bez přípravy vypálil na bodu levého kruhu, David Rittich ale jeho ránu vyrazil.
12:03'
Zach Hyman se dokázal dostat do zakončení u levé tyče a jeho střela byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče.
11:52'
Flames vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka.
11:41'
Zach Hyman sice dokázal na pravém křídle podržet puk, poté se ale ocitl znovu pod tlakem a bekhendem na vrcholu mezikruží nepřesně rozehrál.
11:07'
Flames nahodili puk podél hrazení do pravého rohu útočného pásma a jako první u něj byl obránce Justin Holl.
10:17'
Kapitán Calgary vzápětí zakončoval v levém kruhu pro vhazování bekhendem a Frederik Andersen jeho slabý pokus úspěšně vyrazil pravým betonem.
09:45'
Mark Giordano na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila na výstroji připraveného Frederika Andersena, který puk vyrazil.
09:31'
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům z Toronta se pískalo zakázané uvolnění.
08:46'
Rasmus Andersson na pravém křídle vypálil podruhé v zápase od modré čáry a Frederik Andersen puk podržel.
08:24'
JOHN TAVARES si najel v blízkosti pravé tyče na parádní přihrávku Mitchella Marnera zpoza brány a střelou bez přípravy pod pravým podpaždím Davida Ritticha vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Asistence: Mitchell Marner a Tyson Barrie.
08:04'
Maple Leafs se ocitli před bránou ve dvou slibných šancích, český brankář je ale obě dvě zneškodnil.
07:35'
Noah Hanifin na levém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho střela zápěstím minula přední horní roh brány. Kotouč tedy skončil na ochranném skle.
07:30'
Sean Monahan se dostal na levém křídle k nahození, které Frederik Andersen bez problému zachytil a po jeho snadném zákroku následuje komerční přestávka.
07:17'
William Nylander vystřelil na bodu pravého kruhu a dobře mířil do vzdálenějšího levého horní rohu brány, David Rittich ale puk vyrazil pravým ramenem.
06:04'
Mark Jankowski mohl vstřelit svůj první gól v letošní sezóně NHL, jeho pokus z pravého křídla ale skončil za bránou a Frederik Andersen nemusel zasahovat.
05:20'
Pierre Engvall se ocitl s pukem v blízkosti pravé tyče a z nulového úhlu ho posílal před bránu, Flames ho ale odvrátili.
04:30'
TJ Brodie na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila na hrudi brankáře Frederika Andersena.
04:18'
Cody Ceci na vrcholu mezikruží nemohl pokračovat v akci, protože Maple Leafs se ocitli v postavení mimo hru.
03:25'
Justin Holl se na vrcholu levého kruhu neprosadil, stejně jako vzápětí jeho kolega z útoku Zach Hyman.
02:47'
Rasmus Andersson na pravém křídle vypálil od modré čáry a brankář Toronta úspěšně zasáhl pravým betonem.
02:00'
Maple Leafs si dali hodně záležet na rozehrávce po prvním zákroku svého brankáře, kterým je Frederik Andersen.
00:35'
Justin Holl využil otevřeného prostoru před sebou a střelou z vrcholu pravého kruhu mířil ke vzdálenější levé tyči, český brankář ale puk vyrazil pravým betonem.
00:27'
Tyson Barrie dobře vypálil na pravém křídle, David Rittich byl ale v bráně Calgary připraven a puk podržel.
00:01'
Kanadský souboj mezi Calgary a Torontem byl zahájen a zajímavostí je, že oba týmy během letošní sezóny NHL změnily hlavního trenéra. Proti sobě stojí Geoff Ward a Sheldon Keefe.
00:01'

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Hamonic, Brodie, Mi. Stone – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Dubé, Monahan (A), Backlund (A) – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Rieder, Jankowski, Frolík. Hlavní trenér: Geoff Ward.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Barrie, Muzzin, Holl, Dermott, Ceci – Hyman, Tavares (C), Marner – W. Nylander, Matthews (A), Kapanen – Engvall, Kerfoot, I. Michejev – Petan, Spezza, Åberg. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Graham Skilliter. Čároví: Shandor Alphonso, Ryan Galloway.

Michael Frolík (CGY) 31 zápasů, 3+4, +/- -11
David Rittich (CGY) 25 zápasů, 792 zák., 69 gólů, 91,3%
Vzájemné zápasy

Kanadští rivalové se v loňské sezóně NHL střetli celkem dvakrát a z výhry se vždy radoval hostující tým. V říjnu 2018 hráči Calgary a v březnu letošního roku Toronto.
Toronto Maple Leafs

Toronto bude v pátek v noci pokračovat v sérii čtyř venkovních zápasů a jeho soupeřem bude po výhře nad Vancouverem další kanadský tým. Maple Leafs naposledy porazili Canucks, na jejichž ledě vyhráli 4:1. Obrovskou zásluhu na vítězství Maple Leafs má brankář Frederik Andersen, který rozbil několik samostatných úniků, a kapitán John Tavares, který zaznamenal tři body a za stavu 2:1 vstřelil gól, který soupeře zlomil.
Calgary Flames

Calgary dokázalo v posledním střetnutí zvítězit na ledě Arizony, když do sítě Coyotes nasázelo pět branek a vyhrálo 5:2. Obrovský podíl na výhře Flames měli hráči Zac Rinaldo a Michael Frolík, kteří si navzájem oplatili přihrávku na gól a oba tak zaznamenali dva kanadské body. Na střeleckou listinu hostů z Calgary se zapsali také Johnny Gaudreau, Sean Monahan a Milan Lucic, zatímco v bráně odchytal skvělé střetnutí Cam Talbot.
Český útočník Michael Frolík odehrál skvělý zápas proti Arizoně, když společně s Zacem Rinaldem zaznamenal dva body za gól a asistenci, a na svůj předchozí výkon se pokusí navázat v čistě kanadském duelu proti Leafs. Nejproduktivnějším hráčem hostí je Auston Matthews.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.