NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Calgary - 28. prosince 2019   03:00

Calgary
00:11' Mangiapane  (E. Lindholm) • 11:39' Tkachuk  (Mangiapane) • 21:08' Monahan  (J. Gaudreau, Brodie) • 36:54' E. Lindholm  (Mangiapane, Brodie) • 40:57' Backlund  (Frolík, Giordano)
Edmonton
Koskinen (37. M. Smith) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, K. Russell, Jones – Draisaitl, McDavid, Kassian – Neal, Nugent-Hopkins, J. Archibald – Khaira, Sheahan, P. Russell – Nygård, Haas, Chiasson.
Walsh, Syvret – Mills, Murchison
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Calgary
Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – J. Gaudreau, Monahan, Backlund – Lucic, D. Ryan, Dubé – S. Bennett, Rieder, Frolík.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Calgary Flames: 31.
Bučení nespokojených diváků doprovázelo poslední vteřiny zápasu, který domácím vůbec nevyšel. Silná ofenziva Olejářů dnes neuspěla s velmi dobrou defenzivou Calgary v čele s Giordanem, Brodiem a hlavně Davidem Rittichem! Český gólman inkasoval pouze jednou, když nestačil na výtečnou teč McDavida. Víc toho ale za svá záda nepustil a i on výraznou měrou přispěl k vítězství svého týmu v Bitvě o Albertu.
59:20'
Za tohoto stavu samozřejmě ani nemělo cenu odvolávat gólmana, z pohledu Edmontonu, zápas je již rozhodnutý.
59:00'
Poslední minuta tohoto zápasu, Michael Frolík (Calgary) zavezl puk do útočného pásma.
58:05'
Calgary již s naprostým přehledem dohrává tento zápas.
57:45'
Kris Russell (Edmonton) se nedostal ke střele z levé strany, hned poté domácí ztrácí útočné pásmo.
56:48'
Edmotnon s pukem ve vlastní třetině, Darnell Nurse špatně rozehrál, je z toho icing, hra se tak vrátí do třetiny Olejářů.
55:20'
Ob jedno střídání se nyní opět první lajna Olejářů objevuje na ledě.
55:00'
Posledních pět minut třetí třetiny, domácí nemají zbraň na výtečně hrající Calgary, které je blízko velmi cenných bodů.
54:20'
Elitní formace Olejářů se nedostala ani do útočného pásma a odchází střídat.
53:50'
A věděl proč, domácí totiž znovu posílají Draisaitla s McDavidem...
53:33'
Calgary s pukem ve vlastní třetině, TJ Brodie nespěchá s rozehrávkou.
52:02'
Tentokrát to ale Dillon Dubé (Calgary) udělal dobře, z levé strany přihrál před branku, kde Sam Bennett dokázal vystřelit, Smith vyráží.
51:30'
Calgary v útočném pásmu, kde Dillon Dubé (Calgary) podstupuje souboj u mantinelu a neúspěšný.
50:40'
Mike Smith (Edmonton) zastavuje za svou brankou nahozený kotouč a pomáhá obráncům s rozehrávkou.
50:00'
Posledních deset minut třetí třetiny a pravděpodobně i celého zápasu, domácí mají na ledě elitní formaci, dočkají se druhého gólu?
49:33'
Michael Frolík (Calgary) zavezl puk do útočného pásma, přihrál Riederovi, který ale nedokázal vystřelit.
48:49'
Souboj za brankou Olejářů, úspěšnější hosté, kteří se ale sami dostávají ven ze třetiny.
48:05'
Kris Russell (Edmonton) udržel puk na útočné modré a vzápětí i vystřelil, David Rittich ve stoje střelu vyráží.
46:55'
Hned poté si vzal puk Connor McDavid (Edmonton), který si to podél pravého mantinelu namířil do útočného pásma, kde byl ale odstaven od puku.
46:23'
Mark Giordano (Calgary) trefuje brankovou konstrukci, při domácích stálo opět štěstí!
45:41'
Jujhar Khaira (Edmonton) nezachytil puk na útočné modré a domácí tak přišli o útočné pásmo.
45:02'
Nepřesná rozehrávka Calgary, je pískáno zakázané uvolnění, hra se tak vrací před Davida Ritticha.
44:08'
TJ Brodie (Calgary) dostává puk do útočného pásma, tam ale hrají domácí.
43:20'
Josh Archibald (Edmonton) odkulhal na střídačku, zřejmě poté, co ho trefil svou střelou spoluhráč McDavid.
42:59'
Connor McDavid (Edmonton) to zkouší z levé strany, puk ale končí vedle branky Davida Ritticha.
41:57'
41:15'
Přesilová hra Edmontonu pochopitelně pokračuje, do zakončení se ale dostali hosté, Noah Hanifin ale netrefuje branku Olejářů.
40:57'
Calgary právě vstřelilo branku!
Edmonton dostává další těžký úder, navíc při vlastní přesilové hře, kdy se puk dostal ve středním pásmu k Frolíkovi, ten akci neuspěchal, počkal si, až mu MIKAEL BACKLUND najede k útočné modré a poslal mu přesným pasem puk. Backlund se tak řítil sám na Smitha, kterého dokázal prostřelit a hosté dávají gól při vlastním oslabení. Asistence: Michael Frolík a Mark Giordano.
40:42'
Mark Giordano (Calgary) zablokoval střelu Draisaitla, domácí ale zůstávají v útočném pásmu.
40:10'
V úvodu třetí třetiny mají domácí výhodu přesilové hry, dokáží svou druhou přesilovku v zápase zužitkovat?
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:00.
Druhou třetinu ovládli hosté, kteří v ní dokázali dvakrát skórovat, stejně, jako ve třetině první a odskočili tak svému dnešnímu soupeři již na tříbrankový rozdíl. Oporou Calgary je tradičně gólman David Rittich, který si poradil hned s několika nebezpečnými střelami soupeře, naproti tomu jeho protějšek v brance Olejářů, Mikko Koskinen, si dnes vybral svůj slabší den a po čtvrtém gólu odešel z branky. Olejáře tak čeká ve třetině těžká práce.
40:00'
39:57'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., hákování).
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
Calgary se drží v útočném pásmu, domácí jsou viditelně zaskočeni dosavadním vývojem druhé třetiny.
38:09'
Dillon Dubé (Calgary) zachytil dlouhou rozehrávku a z pravé strany prověřil Smitha.
37:30'
Tak uvidíme, jak se bude dařit Smithovi, který nahradil dnes hodně nejistého Koskinena.
36:54'
Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Mikko Koskinen, přichází Mike Smith.
36:54'
Mikko Koskinen (Edmonton) dnes rozhodně není oporou svého týmu... ELIAS LINDHOLM se nyní na pravé straně rozhodl ke střele zápěstím a Koskinenovi propadla střela kdesi pod lapačkou, další laciný gól. Asistence: Andrew Mangiapane a TJ Brodie.
36:02'
Souboj v rohu, ve třetině Calgary, úspěšnější hosté, kteří se tak dostanou ze sevření.
35:38'
Olejáři se opět dostávají do útočného pásma, Kris Russell netrefuje od modré branku.
34:43'
34:36'
Oscar Klefbom (Edmonton) od modré míjí branku a je po přesilové hře domácích.
34:05'
Connor McDavid (Edmonton) zůstává na ledě i ve druhé minutě přesilové hry.
33:40'
Dobrá práce Dereka Ryana (Calgary), který nyní získal hodně cenných vteřin.
33:16'
James Neal (Edmonton) to zkusil z pravé strany, David Rittich (Calgary) chytá a přerušuje hru.
32:59'
Mikael Backlund (Calgary) dostal puk ze třetiny a dokonce i zakončil z levé strany, pak se ale rychle vrátil do své třetiny.
32:43'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Oliver Kylington – 2 min., nedovolené bránění).
32:14'
Michael Frolík (Calgary) šel do souboje s Nursem, který přes něho poté přepadl, český útočník ve službách Flames padl na brankovou konstrukci, to muselo bolet.
31:17'
Souboj za brankou Edmontonu, Oscar Klefbom (Edmonton) dostal puk ze třetiny, to domácím v tuto chvíli stačí.
30:58'
Joakim Nygård (Edmonton) v ofsajdu, hra přerušena, následuje vhazování ve střední třetině.
30:18'
Navíc lze vyzvednout i dobrou práci Calgary ve středním pásmu, kde se hostům daří rozbíjet akce domácích a elitní lajna s Draisaitlem a McDavidem nemá tolik příležitostí.
30:00'
Jsme přesně v polovině utkání, které se zatím vyvíjí lépe pro Calgary. Hosté mají velmi dobré brejky, kterými zaměstnávají defenzivu Olejářů.
29:17'
28:55'
Calgary v útočném pásmu, domácím se nepovedlo vyhodit kotouč ze třetiny.
28:00'
Mark Giordano (Calgary) pálí od modré, Koskinen vyráží do rohu a domácí poté dostávají puk ze třetiny.
27:41'
Johnny Gaudreau (Calgary) trefuje horní tyčku domácí branky!
27:35'
Calgary se po vyhraném vhazování drží v útočném pásmu.
27:17'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2 min., hrubost).
27:17'
Joakim Nygård (Edmonton) to udělal parádně, zavezl puk po pravé straně a zkusil překvapit Ritticha objetím branky a střelou z opačné strany, ale David Rittich, i trochu se štěstím, tuto šanci dokázal zneškodnit.
26:25'
Calgary by mohlo zaútočit, kdyby dnes již poněkolikáté Dillon Dubé (Calgary) celkem lacino neztratil puk.
26:05'
Puk míří za branku Koskinena, kde chybuje Kris Russell (Edmonton), takže hosté mohou zaútočit.
25:11'
Oba týmy mají na ledě své elitní formace a David Rittich (Calgary) si připisuje další zákrok.
24:52'
Mark Giordano (Calgary) s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
24:27'
Adam Larsson (Edmonton) zvládl rozehrávku zpoza vlastní branky, byť byl pod tlakem.
23:38'
Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) měl čas na střelu z mezikruží, ale Rittich bravurně vyráží.
23:10'
Byl z toho závar před Rittichem, zejména bekhendový pokus Haase byl nebezpečný.
22:48'
Rasmus Andersson (Calgary) pod tlakem při rozehrávce a chybuje, domácí tak získávají útočné pásmo.
22:20'
Riley Sheahan (Edmonton) spěchá za pukem do útočného pásma, tam ale hraje soupeř.
21:08'
Co je ale Olejářům platná aktivita v první minutě druhé třetiny, když hned z prvního útoku soupeře inkasují... navíc po gólu, který si Koskinen rozhodně za rámeček nedá. SEAN MONAHAN to po přihrávce Gaudreaue prostě a jednoduše zkusil, poslal puk na Koskinena, kterému propadl mezi betony do branky. Asistence: Johnny Gaudreau a TJ Brodie.
20:50'
Olejáři se hned od úvodních vteřin druhé třetiny usadili ve třetiny Calgary.
20:17'
Oscar Klefbom (Edmonton) hned v úvodu druhé třetiny zahrozil, David Rittich byl ale pozorný a jeho střelu vyrazil.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:03.
První třetinu již ale hosté dokázali dohrát v útočném pásmu a nepustili tak elitní formaci Olejářů do nějaké šance. Do kabin tak odchází Calgary s jednobrankovým vedením, kdy se hosté bleskovým gólem ujali vedení již v první minutě zápasu, které pak navýšili ve 12. minutě zásluhou další dobré práce Mangiapaneho. Nicméně dvoubrankovou ztrátu domácí snížili v 15. minutě, to se prosadil hvězdný McDavid parádní tečí, po vyhraném vhazování po pravici Ritticha.
20:00'
19:37'
Domácí ještě na závěr třetiny posílají na led svou elitní lajnu.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:38'
Calgary se žene dopředu, Derek Ryan zavezl puk do třetiny Olejářů, kde ho ale vzápětí Dillon Dubé ztrácí.
18:10'
Gaëtan Haas (Edmonton) vyváží puk do třetiny Calgary, nyní se ale ani jedno mužstvo nedokáže udržet ve třetině soupeře.
17:51'
Alex Chiasson (Edmonton) nastřeluje puk do útočného pásma, hrají ale hosté.
16:53'
Dlouhá rozehrávka domácích, puk ale získávají hosté.
16:27'
Hosté ztrácí útočné pásmo a nyní se musí vracet zpět k vlastní modré čáře.
15:44'
Gól McDavida může být hodně důležitý pro domácí tým, který najednou prohrává již pouze o branku.
14:26'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí vyhráli vhazování po pravici Ritticha, puk šel na modrou, odkud vystřelil Nurse. Ten ale nestřílel na branku, ale do kruhu pro vhazování, kde jeho střelu tečoval připravený a nikým nebráněný CONNOR MCDAVID. To bylo parádně sehrané! Asistence: Darnell Nurse.
14:23'
Puk si tak ve středním pásmu vzal Connor McDavid (Edmonton), který se podél levého mantinelu prodral do útočného pásma, vystřelil, Rittich chytá a přerušuje hru.
14:02'
Oscar Klefbom (Edmonton) odpaluje kotouč alespoň do středního pásma.
13:05'
Patrick Russell (Edmonton) se prodral mezi dvojicí bránících hráčů Flames do zakončení, jeho pokus ale Rittich sráží vedle branky.
12:38'
Calgary na ledě se čtvrtou formací, tedy i s Michaelem Frolíkem, která drží útočné pásmo.
12:12'
Andrew Mangiapane (Calgary) dnes hraje zatím parádní zápas! Domácí dostali druhý gól a i nyní se musí bránit.
11:39'
Andrew Mangiapane obral o puk bránícího Nurseho, kterého se na pravé straně parádně zbavil a hned i přihrál před branku, kam si najel MATTHEW TKACHUK, který pohotovou střelou mezi betony přesouvajícího se Koskinena navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Andrew Mangiapane.
11:03'
Jujhar Khaira (Edmonton) podržel puk u vlastní modré čáry a odešel střídat.
10:21'
První desetiminutovka nenabídla kdovíjaký hokej, byť padla nesmírně rychlá branka...
09:18'
Sean Monahan (Calgary) vybojoval puk za brankou Olejářů a následně i vypálil z levé strany, Koskinen vyráží.
08:49'
Calgary rozehrává zpoza vlastní branky, domácí číhají ve středním pásmu.
06:34'
Viděli jsme další parádní střídání domácí elitní lajny, která již odešla na střídačku, takže hrají i hosté.
06:02'
David Rittich (Calgary) si připisuje důležitý zákrok po střele Draisaitla, elitní formace Olejářů ale nyní svírá svého soupeře.
05:04'
Vhazování po levici Ritticha, úspěšnější domácí, kteří se tak na chvíli udrželi v útočném pásmu.
03:18'
David Rittich (Calgary) se zapojuje do rozehrávky svého týmu.
02:47'
Úvod zápasu je hodně kouskovaný častými přerušeními hry, nyní se opět nehraje, po zákroku Koskinena.
01:34'
Před Lucicem přerušuje raději Mikko Koskinen (Edmonton) hru, bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.
01:09'
Darnell Nurse (Edmonton) s pukem za vlastní brankou, nepřesná rozehrávka Olejářů má za následek akci Calgary.
00:11'
Bleskový gól Calgary! Po vyhraném vhazování se domácí vrátili s pukem do vlastní třetiny, Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) přišel vlastní nedůsledností o puk u zadního hrazení, odkud ho dotírající Lindholm bleskově předložil před branku, kde se zjevil ANDREW MANGIAPANE, který ho pohotově poslal za záda Koskinena. Asistence: Elias Lindholm.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, Bear, K. Russell, Jones – Draisaitl, McDavid, Kassian – Neal, Nugent-Hopkins, J. Archibald – Khaira, Sheahan, P. Russell – Nygård, Haas, Chiasson.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, Backlund – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Lucic, D. Ryan, Dubé – S. Bennett, Jankowski, Frolík.

Rozhodčí: Walsh, Syvret – Mills, Murchison.
Utkáním provedou jako hlavní sudí Ian Walsh s Corey Syvretem, čárovými budou Bevan Mills a Kiel Murchison.
V atraktivní Bitvě o Albertu vyzve sedmý Edmonton osmé Calgary. Půjde tedy i o souboj dvou sousedů v tabulce Západní konference. Oba týmy do této bitvy půjdou v podobné formě, kdy Edmonton z pěti posledních zápasů dvakrát vyhrál a třikrát prohrál, Calgary vyhrálo jediný duel, čtyřikrát prohrálo, ale v jednom případě alespoň bodovalo. V nesmírně vyrovnané Západní konferenci jde doslova o každý bod – jedenáctou Minnesotu dělí pouhých pět bodů od třetí Arizony!
Vítejte u online přenosu atraktivního souboje dvou odvěkých rivalů – EDMONTONU OILERS a CALGARY FLAMES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.