NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Islanders - 17. dubna 2021   01:07

Boston
Boston
19:57' Pastrňák (Reilly, Bergeron) • 20:47' Hall (Krejčí, Kampfer) • 58:48' Lazar
Islanders

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

David Krejčí (BOS) – 0+1, +1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 15:10
David Pastrňák (BOS) – 1+0, +1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 15:13

Tři hvězdy utkání

1. Jeremy Swayman (BOS) – 25 zákroků
2. Taylor Hall (BOS) – 1+0
3. Mike Reilly (BOS) – 0+1
Dnešnímu utkání přihlíželo 2 191 diváků.
Boston v rozmezí čtyřiadvaceti hodin zvládl i druhé utkání s New Yorkem Islanders. Znovu zvítězil tříbrankovým rozdílem, tentokráte 3:0.

Domácí hokejisté si góly rovnoměrně rozložili do každé z třetin. V té první skóroval těsně před sirénou David Pastrňák, ve druhé nová posila Taylor Hall. V závěru střetnutí zkusili hosté hru bez gólmana, čehož využil ke gólu do prázdné brány Curtis Lazar.

Svěřenci kouče Cassidyho zvítězili potřetí v řadě a v tabulce Východní divize se přiblížili třetímu Pittsburghu na rozdíl tří bodů. New York Islanders zůstává druhý s dvoubodovým odstupem na Washington.
59:57'
Těsně před závěrečnou sirénou chtěl střeleckou listinu rozšířit Mike Reilly. Rána nebyla vůbec špatná, ale o pár decimetrů prosvištěla vedle levé tyče.
59:30'
Zápas už se pouze dohrává, vítěz je jasný. Medvědi z Bostonu vybojovali postavení v útočném pásmu, kde se nejspíše celé střetnutí dohraje.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:48'
Bruins právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto. Pelech zazmatkoval, pozdě si uvědomil, že se nemůže vrátit do útočného pásma. Vzápětí sice zastavil Wagnera, ale přes něj přepadl další ze soupeřů. Volný puk si našel CURTIS LAZAR, který od pravého mantinelu zamířil neomylně do odkryté klece. Bez asistence.
58:10'
Hosté získali útočné pásmo, což byl signál pro Sorokina. Ruský gólman opustil bránu, svěřenci kouče Trotze zkouší powerplay!
57:49'
Na modré čáře zůstal zaseknutý Noah Dobson, dále jej nepustil Mike Reilly. Proto pouze nahodil za bránu soka, kam dojel nejrychleji bránící Lauzon.
57:30'
Pravou stranou ujel do protiútoku David Pastrňák. Zápěstím vyzkoušel střelu k protější tyčce, Ilja Sorokin v tomto případě zasahovat nemusel.
56:44'
Člen třetí obranné formace Jakub Zbořil nepustil za svá záda Mayfielda. Soka vystál do poslední chvíle, nahrávku mezi kruhy zastavil.
56:23'
Obránce Noah Dobson cíleně nahazoval do hokejky Jeana-Gabriela Pageaua. Kanaďan přiložil hokejku k ledu včas, jenže vystřelil vedle levé části brankové konstrukce.
55:55'
Anthony Beauvillier chyboval a brejkovou příležitost tak umožnil Patrici Bergeronovi. Ten vyslal do šance po levé straně Marchanda, pokus zápěstím Sorokin zkrotil nadvakrát.
55:12'
O vyloučení si hlasitě říkal Kyle Palmieri. Za brankou soupeře podrazil Charlieho McAvoye, avšak mži v pruhovaném nechali ve hře pokračovat.
54:39'
Michael Dal Colle si narazil s Wahlstromem a pokračoval v jízdě do útočné třetiny. Až do ní ovšem nedojel, protože ho Steven Kampfer obral čistým způsobem, puk mu ukázkově vypíchl.
54:19'
Útočnou vyjížďku překazil Jakubu Zbořilovi čárový rozhodčí, který se českému obránci připletl do cesty, ten proto jen vyhodil za branku protivníka a odjel vystřídat.
53:57'
Rozhodnout chtěl Patrice Bergeron. Kanaďan si našel prostor v mezikruží, forhendem poslal černou gumu vysoko nad bránu.
53:12'
Vyhození Cizikase po mantinelu zastavil ještě před modrou čárou Connor Clifton. Medvědi v útočné třetině šetří další cenné vteřiny.
52:56'
Z neřešitelné situace David Krejčí nevybruslil. Centr druhé formace byl zdvojen, kličku po pravé straně Anthony Beauvillier bez problémů vypíchl.
52:25'
Andy Greene cíleně nastřelil puk do útočné třetiny, jenže přecenil rychlostní schopnosti Martina. Rychlejší byl McAvoy, proto rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
51:55'
Již třikrát trestaný Sean Kuraly odseděl v dnešním utkání kompletních šest minut, ani další jeho přečin totiž hosté nedokázali přetavit ve snížení.
51:23'
Ryan Pulock si vyměnil touš se Zajacem a dojel až za bránu protivníka. Odtud hledal Eberleho, ale našel jen Lazara, jenž Boston osvobodil.
50:46'
Za gólmana Swaymana vyřešil situaci Mike Reilly. Ten zaklekl proti střílejícímu Pulockovi, jeho pokus zblokoval mimo hrací plochu.
50:10'
V době, kdy se rozběhla závěrečná desetiminutovka základní hrací doby, ujeli domácí v oslabení do přečíslení. Marchand našel Bergerona, který křižnou střelou na Sorokina nevyzrál.
49:55'
Zbytečný zákrok Seana Kuralyho v útočné třetině posouvá Medvědy do čtyř. Osmadvacetiletý Američan usedá na trestnou lavici už potřetí, tentokráte za naražení na hrazení.
49:20'
Český zadák Jakub Zbořil zařídil ofsajd Islanders. Zpomalil totiž Matta Martina, rychleji přejel přes modrou čáru Casey Cizikas.
48:44'
Kličkou směrem k mantinelu Brad Marchand unikl hitu na svou osobu. Pokračoval v jízdě do útočné třetiny, načež nahrál Pastrňákovi, pokus příklepem proletěl vedle brány.
48:17'
Defenzivní povinnosti si Noah Dobson splnil na jedničku. Nahození Coyla bez problémů zastavil ze vzduchu, načež rozehrál po mantinelu na spoluhráče.
47:39'
Do levého kruhu obdržel dobrou nahrávku Jean-Gabriel Pageau. Chtěl vystřelit, jenže kotouč mu sjel z čepele, Swayman mohl zůstat klidným.
47:13'
I proti dvojici protihráčů udržel Nick Ritchie puk v útočném pásmu. Naslepo nahrával po mantinelu, volného kotouče se chopil obránce Eberle.
46:57'
Rozehrávka Connora Cliftona postrádala přesnost, ale David Krejčí zabojoval a získal puk do svého držení. Nahození na bránu Sorokin vyrazil do ochranné sítě.
46:21'
Marchandovi nevyšla ideálně nahrávka napříč pásmem, adresátem byl David Pastrňák. Před českém útočníkem zastavil puk Scott Mayfield.
45:38'
Nahození Noaha Dobsona za bránu zastavil Jeremy Swayman. Americký mladík se rozhlédl a vyrážečkou posunul touš k volnému Zbořilovi.
45:10'
Kanaďan Brad Marchand odseděl na lavici hanby kompletní dvě minuty. Po návratu na led o sobě dal okamžitě vědět, když tvrdě, ale čistě narazil na mantinel Martina.
44:40'
Přes všechny čáry odpálil hrací předmět Charlie McAvoy. Kyle Palmieri zabojoval, ale na prudce letící puk nedosáhl, musel zacouvat.
44:06'
Tentokrát Nick Leddy zkusil štěstí na vlastní pěst. Od modré čáry vyslal střelu zápěstím, kterou domácí gólman udržel ve výstroji, což byl klíčový faktor, na dorážku totiž číhal Zajac.
43:38'
Oliver Wahlstrom si vyměnil touš s Leddym, aby vzápětí vypálil z vrcholku levého kruhu. Swayman ukázal bleskovou reakci a v přesunu zasáhl pravým betonem.
43:10'
Hosté mají k dispozici další početní výhodu. Dvě minuty za sekání inkasoval nejproduktivnější hráč Bostonu v sezóně Brad Marchand.
42:49'
Na hraně útočného pásma nezvládl Casey Cizikas souboj s McAvoyem, obránce soupeři kotouč čistým způsobem vypíchl. Hrají domácí.
42:23'
Curtis Lazar udržel na zádech Palmieriho, aby zkusil mezi kruhy najít najetého Wagnera. Těsně před ním zasáhl svou dlouhou hokejkou Komarov.
41:25'
Medvědi početní nevýhodu zvládli na jedničku. Potrestaný Sean Kuraly se může opět zapojit do hry, po svém návratu však ihned zamířil na střídačku.
41:06'
Domácí gólman Jeremy Swayman měl nyní i potřebnou porci štěstí. Pokus Martina totiž vyrazil ani sám nevěděl jak, načež puk proskákal těsně vedle pravé tyčky.
40:37'
Brock Nelson přes Smithe propasíroval kotouč na Nicka Leddyho. Dělovka amerického obránce prosvištěla o pár čísel nad horní tyčkou.
40:10'
Třetí třetina odstartovala a domácí se budou muset bránit. Ještě minutu a deset vteřin totiž potrvá trest Kuralyho, pokud hosté přesilovku nevyužijí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:00.
Prostřední dějství dopadlo stejným výsledkem jako to první. Boston o jeden gól navýšil svůj náskok a do třetí části tak půjde s dvoubrankovým vedením v zádech. Medvědi vstřelili druhý gól hned v úvodní minutě druhé dvacetiminutovky, po nahrávce Krejčího se trefila nová akvizice Taylor Hall, tomu zatím změna dresu viditelně svědčí. Hosté hlavně ve druhé polovině druhé třetiny zabrali, ale na skvěle chytajícího Swaymana zatím recept nenašli.
Střely na branku po 2. třetině: 20 – 16
40:00'
39:41'
Zmatky v předbrankovém prostoru vyřešil Jeremy Swayman. Našel volný puk těsně vedle ležícího spoluhráče Lauzona, černou gumu rychle přikryl lapačkou.
39:07'
Svěřenci kouče Trotze se usadili v útočném pásmu. Domácí tlak zvládli, ale pouze za cenu vyhození Seana Kuralyho přes tvrzené sklo. Jasné dvě minuty.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Charlie McAvoy chyboval a umožnil soupeři přečíslení dvou proti jednomu. Kyle Palmieri volil zakončení, které Jeremy Swayman nadvakrát zpacifikoval.
38:14'
Hosté okamžitě vystartovali do útoku. Z levého kruhu pálil Casey Cizikas, avšak Jakub Zbořil nastavil svou hokejku a jeho pokus zblokoval.
37:45'
Poslední vteřiny oslabení zvládli hokejisté v bílých dresech bez problémů. Reillymu totiž kotouč přeskočil přes čepel hole, domácí sami způsobili ztrátu útočné třetiny.
37:23'
K asistenci chtěl Mike Reilly přidat i vstřelený gól, který by byl zároveň prvním v novém působišti. Sorokin ale zasáhl levým betonem.
36:39'
David Pastrňák pronikl do útočné třetiny, ale nepovolený způsobem. Na druhé straně totiž přejel útočnou modrou čáru dříve bez puku jedoucí Bergeron.
36:02'
Dobře si počínal Casey Cizikas, který okamžitě z vhazování poslal kotouč až k brankáři Swaymanovi. Úvod třetí přesilovky Bruins měl k ideálu daleko.
35:45'
Vyloučení hokejisté se střídají na trestné lavici v krátkých časových intervalech. Matt Martin inkasuje menší dvouminutový trest za podrážení.
35:24'
Ani hosté nedokázali přesilovou hru využít. Nick Ritchie zkusil počkat za obranou na dlouhou přihrávku, to ovšem zachytil pozorný Andy Greene.
34:42'
Obránce Noah Dobson chyboval při zpracování na modré čáře, čehož bleskově využil Craig Smith. Zatlačil na beka a vytlačil jej z útočného pásma.
34:16'
V pádu dokázal poslat puk až za branku soupeře Sean Kuraly. Akce Islanders začíná až od Sorokina, obranná čtveřice střídá.
33:24'
Hra v pěti dlouho nevydržela. Tentokráte přichází dvouminutový trest na straně domácích, navrátilce Eberleho trefil vysokou holí do helmy Nick Ritchie.
33:10'
Početní převahy dnes Medvědům nefungují podle představ, což je ovšem tolik mrzet nemusí, neboť i tak vedou dvoubrankovým rozdílem. Eberle je zpátky na ledě.
32:30'
Hosté se ve čtyřech brání bez větších problémů. Na Sorokina nepustili ani jeden projektil, naopak už třikrát v krátkém časovém sledu vyhodili přes všechny čáry.
32:03'
Pár vteřin domácí v útočném pásmu pobyli. Charlie Coyle vrátil puk Zbořilovi, který místo očekávaného zakončení nahrál do levého kruhu Ritchiemu, rána z první skončila v boční síti.
31:21'
Výborně se zachoval český zadák Jakub Zbořil, který si byl vědom ofsajdového postavení spoluhráčů. Proto počkal, až útočnou třetinu opustí, až potom do ní hrací předmět nahodil.
31:09'
Boston se může těšit na svou druhou přesilovou hru. Potrestaným hokejistou je v tomto případě Jordan Eberle, který loktem sestřelil McAvoye.
30:54'
Nick Leddy si poradil s napadajícím Smithem, do hry zapojil parťáka z obrany Dobsona. Po jeho pasu projel do útočného pásma Matt Martin, avšak dlouho v něm nepobyl, odstavil ho McAvoy.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Boston má výborně nakročeno k druhé výhře nad New Yorkem Islanders v průběhu čtyřiadvaceti hodin, avšak vyhráno nemají ani zdaleka.
29:43'
Se slabým pokusem Pelecha od modré neměl Jeremy Swayman žádné problémy. Černou gumu udržel ve výstroji a zařídil další přerušení hry.
29:17'
Ofenzivní akci Bruins zatavil hvizd čárového rozhodčího. Ofsajd způsobil Sean Kuraly, jenž v klíčovou chvíli nechal kotouč za sebou, bruslemi přejel modrou čáru dříve.
28:49'
Nástřel Pulocka zastavil za brankou domácí gólman. Podíval se zkušeně přihrál středem volnému Lauzonovi, ten vyhodil do střední třetiny.
28:20'
Po delší době jsme svědky přerušení hry. Postaral se o něj právě domácí gólman Swayman, který bez problémů podržel v lapačce vysoké nahození Dobsona ještě ze středního pásma.
27:46'
Dlouhé nahození Mayfielda zpracoval Anthony Beauvillier. před bránu cíleně ahazoval na hokejku Martina, ten čisté konto Swaymanovi nezrušil.
27:23'
Po delší době si zaútočili také hosté. Ryan Pulock našel Cizikase, ten se ale vlastní vinou dostal ze střelecké pozice. Za brankou o hrací předmět přišel.
26:33'
Nyní Krejčí vymyslel akci pro Taylora Halla. Kanadský útočník si zprava najel mezi kruhy, načež zápěstím přestřelil soupeřovu svatyni.
26:11'
Na druhou asistenci si bude muset David Krejčí pár minut počkat. Vybídl k zakončení Smithe, rána z první minula prostor tří tyčí.
25:44'
Hostující defenziva zaspala a Boston ujel do přečíslení dvou na jednoho. Sean Kuraly hrál na sebe, příklepem trefil dobře postaveného gólmana.
25:22'
Nahození Jeana-Gabriela Pageaua byo hodně nebezpečné. Jeremy Swayman si však našel místo, odkud viděl na puk a schoval ho v rukavici.
24:57'
Hodně odvážně si jakožto poslední hráč počínal Charlie McAvoy. Jenže udělal chybu a umožnil tak brejk Anthonymu Beauvillieremu. V klíčový okamžik mu ovšem nadzvedl hokejku, čímž chybu napravil.
24:29'
Chris Wagner obral Pulocka a bleskově obrátil hru na druhou stranu. Po levém mantinelu našel Reillyho. Jeho nahrávka napříč pásmem až k Ritchiemu neprošla.
23:46'
Úvod druhého dějství patří Medvědům, hosté jako by ještě myšlenkami v kabině. Další šanci měl Charlie Coyle, zápěstím těsně minul prostor u levé tyčky.
23:21'
Výborně si počínal Curtis Lazar, jenž tělem odmítl Dobsona, ale následně se sám dostal z ideální střelecké pozici. Z úhlu již gólmana neprostřelil.
22:49'
Rychle na druhou stranu. Nick Leddy z levé strany uvolnil mezi kruhy Travise Zajaca, jehož dělovka z první poletěla nad bránou.
22:16'
Na druhý zásah v utkání útočil David Pastrňák. Z důvodu těsně bránícího Barzala ovšem vyprodukoval slabý projektil po ledě, který Sorokin vyrazil levým betonem.
21:33'
Za brankou zklidnil hru Mike Reilly. Počkal na prostřídání lajn, načež nahrál Ritchiemu a sám si odjel na pár vteřin odpočinout.
21:08'
Hosté chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, avšak Jeremy Swayman zatím stále drží čisté konto. Máchl lapačkou a puk v ní po střele Eberleho udržel.
20:47'
TAYLOR HALL zažívá v novém působišti parádní start. Třetí zápas, druhý gól. Ideální nahrávku do hokejky mu zprava adresoval David Krejčí, kanadský forvard následně propasíroval puk mezi betony brankáře. Asistence: David Krejčí a Steven Kampfer.
20:34'
Jenže hokejistům v bílém nevyšla rozehrávka, tak se na druhou stranu vydali domácí. Chris Wagner vypálil zápěstím do lapačky Sorokina.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Buly opanoval hostující Jean-Gabriel Pageau, proto může útočit tým, který momentálně prohrává.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:04.
Po první třetině má blíže k vítězství domácí Boston, který vede nad New Yorkem Islanders nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Úvodní dějství směřovalo k bezbrankové remíze, avšak dvě vteřiny a čtyři desetiny před koncem udeřili Medvědi, po nahrávce Reillyho otevřel gólový účet střetnutí český útočník David Pastrňák. Sledujeme vyrovnanou hru, oba celky spoléhají převážně na hru z obrany. Hosté ale ve druhé části budou muset více zabojovat do ofenzivy.
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 10
20:00'
19:57'
Domácí střílí gól do šatny, to je tvrdý direkt pro Islanders! Obránce Reilly našel přihrávkou od levého mantinelu před brankou nikým nehlídaného DAVIDA PASTRŇÁKA, jenž z první poslal kotouč nad lapačku bezmocného Sorokina. Asistence: Mike Reilly a Patrice Bergeron.
19:43'
Ještě než ztratil stabilitu, tak Adam Pelech dokázal před rozjetým Wagnerem odpálit puk do rohu kluziště, načež Barzal vyhodil hrací předmět do střední třetiny.
19:20'
V permanenci musel být rovněž Jeremy Swayman. Pokus Pulocka příklepem podržel pod pravým betonem, čímž se postaral o přerušení hry.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:39'
Nová akvizice Bruins Taylor Hall nastartoval motory po levém mantinelu. Místo očekávané nahrávky vypálil z velkého úhlu zápěstím, na Sorokina nevyzrál.
18:13'
Hosté ještě drželi kotouč v útočné třetině, ale na na dlouho. Došlo k nedomluvě mezi Eberlem a Zajacem, čehož využil Patrice Bergeron.
17:32'
Krátce po skončení Kuralyho trestu zkoušel obtočit bránu Kyle Palmieri. Ztroskotal na pravém betonu Swaymana, dorážející Anthony Beauvillier zase trefil brankáře do výstroje.
17:09'
Na další zákroky si domácí brankář ještě pár vteřin počká. Adam Pelech totiž obdržel těžkou nahrávku na brusle, tudíž pálit nemohl. Po špatném zpracování vyhodil přes všechny čáry Kampfer.
16:46'
Akce Medvědů v oslabení nebyla úspěšná a tak zase sebrali puk do své moci hráči Islanders. Ti vybojovali útočnou třetinu, pokus Leddyho udržel Swayman v lapačce.
16:21'
Nahození Charlieho McAvoye gólman Ilja Sorokin pouze levým betonem vyrazil před sebe. Na dlouhou hokejku dorážející Curtis Lazar z bekhendu minul.
15:28'
Příliš aktivní byl Sean Kuraly při forčekinku. S hitem na Dobsona ještě bylo všechno v pořádku, což nelze říci o následně sekeře přes hokejku obránce.
15:00'
David Pastrňák zabojoval, ale Nick Leddy protihráče pohlídal. Českého forvarda podržel na zádech a středem uvolnil Barzala.
14:34'
Domácí strážce svatyně Jeremy Swayman měl nyní i potřebné štěstí, neboť na nahození Pulocka přes clonu vytvořenou z hráčů vůbec neviděl, ale puk proletěl vedle brány.
14:17'
Jordan Eberle nahrál Dobsonovi, jenž v posledním momentu zastavil nápřah a ještě hledal Travise Zajaca. Toho ovšem výborně dobruslil a čistým způsobem odstavil Mike Reilly.
13:56'
V minisouboji v rohu kluziště přetlačil útočící Chris Wagner beka Dobsona. Naslepo poslal nahrávku za bránu, kde však byli pouze protihráči.
13:17'
Sám proti dvěma kapitán Patrice Bergeron neuspěl. Zkusil si hodit kotouč mezi Leddym a Mayfieldem, ale obránci jej skřípli do kleští.
12:31'
Velkou rychlost vyvinul Leo Komarov, ale manko na McAvoye stáhnout nedokázal. Elitní bek Bostonu kolem přihrál Tayloru Hallovi.
12:02'
Český centr David Krejčí přizvedl hokejku Nelsonovi, aby posléze zapojil do hry Smithe. Jeho bekhendové zakončení proletělo vedle brány.
11:44'
Jérémy Lauzon nahazoval kotouč do útočné třetiny v momentě, kdy už byl kompletní první útok dávno za modrou čárou. Postavení mimo hru.
11:11'
Dobrou práci odvedl v defenzivě Jakub Zbořil. Forčekujícího Martina odmítl tělem, načež po mantinelu přenesl hru na krajana Krejčího.
10:52'
Rána Stevena Kampfera od modré nadělala Ilju Sorokinovi nemalé problémy. Ruský gólman si nakonec poradil, ale až nadvakrát.
10:11'
Odvážná klička Pelechovi nevyšla, domácí zadarmo získali útočné pásmo. Před branou čekal na přihrávku některého ze spoluhráčů Charlie Coyle, nedočkal se.
09:26'
Chris Wagner bojoval, ale proti převaze černou gumu zpátky do své moci nezískal. Do střední třetiny posléze přesunul těžiště hry Andy Greene.
09:15'
Na ledě dostala prostor čtvrtá útočná lajna Bostonu. Curtis Lazar vyhrál buly na Jérémyho Lauzona, pokus od modré čáry zblokoval Pelech nad bránu.
08:59'
Přesilová hra Bruins je minulostí. S koncem Barzalova trestu pálil od modré čáry Charlie McAvoy o pár čísel vedle pravé části brankové konstrukce.
08:21'
Naopak to byli hosté, kteří ujeli do přečíslení dvou na jednoho. Anthony Beauvillier našel Martina, jehož pokus zastavil Swayman pravým betonem.
07:42'
Úvodní minuta početní převahy domácím vůbec nevychází. S průjezdem do útočného pásma neuspěl Patrice Bergeron, po něm ani David Pastrňák.
07:07'
S tvrdým hitem Brad Marchand neuspěl. Narazil do Pulocka, který se však stihl zapřít a tak to byl právě kanadský útočník, kdo skončil na ledě.
06:59'
První přesilovou hru v utkání si zahrají domácí Medvědi. Na trestnou lavici putuje Mathew Barzal, Kanaďan vysokou holí trefil Krejčího.
06:41'
Ilja Sorokin musel do akce poté, co jej z poměrně velkého úhlu prověřil David Krejčí. Vyrážečkou odstřelil puk do rohu kluziště.
06:08'
Útok Islanders zastavil hvizd čárového rozhodčího. Adam Pelech viděl rozjetého Zajace, který však převzal nahrávku až za modrou čárou.
05:35'
Český centr David Krejčí naznačil ránu zápěstím, avšak původní úmysl si rozmyslel a ještě hledal najetého Smithe, ten selhal při zpracování.
05:11'
Casey Cizikas přišpendlil na mantinel Coyla, hosté tak udrželi útočné pásmo. Leo Komarov z velkého úhlu na Swaymana nevyzrál, gólman zakročil lapačkou.
04:43'
Nejproduktivnější hráč Medvědů v sezóně Brad Marchand zkusil štěstí individuálně. Kanaďan najel mezi dvojici protihráčů, o puk přišel.
04:18'
Hosté jsou v úvodu střetnutí jasně aktivnějším týmem. Noah Dobson tentokráte uvolnil na vrcholku levého kruhu Zajace, jehož pokus z první skončil v boční síti.
03:52'
Skóre mohl otevřít Michael Dal Colle. Po zadovce Nelsona byl tváří v tvář brankáři, Swaymana ovšem zasáhl do levého ramene.
03:19'
Obránce Connor Clifton rozehrával z vlastní obranné třetiny. Dlouhý pas až na útočnou modrou Bergeron pouze protečoval do útočné třetiny.
02:46'
Situaci dva na dva nevyřešil Chris Wagner ideálně. Chtěl nahrát, jenže kotouč mu sjel z čepele hole, pas tak ke Smithovi nedoputoval.
02:20'
Andy Greene nahodil za branku, kde puk zpracoval finský forvard Leo Komarov. Zkusil v mezikruží najít Martina, avšak dobře zasáhl McAvoy.
01:36'
Nebezpečný okamžik má za sebou Jordan Eberle, jenž inkasoval do obličeje úder pukem. Dokonce je v jeho obličeji vidět krvavý šrám.
01:21'
Obrovskou šanci spálil Brock Nelson! K americkému útočníkovi se odrazil kotouč, ale místo poloodkryté svatyně trefil jen zadní mantinel, vystřelil nad břevno.
00:44'
Hosté začali aktivněji. Od modré čáry nahazoval na teč Adam Pelech, jenž našel Joshe Baileyho, ten ale poslal touš těsně vedle pravé tyčky.
00:10'
Zápas mezi Bostonem a New Yorkem Islanders právě začal! Hosté mají soupeři co vracet, před čtyřiadvaceti hodinami mu totiž podlehli o tři branky.
00:01'

Boston Bruins: Swayman (Vladař) – McAvoy, Lauzon, Clifton, Reilly, Kampfer, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – DeBrusk, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy (A), A. Greene, Dobson – Eberle, Barzal, Zajac – Komarov, B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – M. Martin, Cizikas (A), Dal Colle.

Rozhodčí: Hebert, Hanson.

Daniel Vladař (BOS)
Jakub Zbořil (BOS)
David Krejčí (BOS)
David Pastrňák (BOS)
New York Islanders

Islanders je na tom tabulkově o něco lépe než dnešní soupeř. Aktuálně se nacházejí na druhé pozici Východní divize, o bod před Pittsburghem a o šest před Bostonem. Svěřenci kouče Trotze disponovali před prvním utkáním s Bostonem bilancí pěti vítězství z šesti utkání, ale porážka 1:4 s Medvědy zase o něco jejich bilanci pohoršila. Dnes mají svému konkurentovi co vracet. Týmovou produktivitu vede Mathew Barzal s 38 body.
Boston Bruins

Medvědy z Bostonu čeká ještě velký boj o postup do vyřazovací části. Momentálně okupují poslední postupovou, tedy čtvrtou příčku Východní divize, přičemž náskok na pátý New York Rangers čítá čtyři body. Formu Medvědů lze v poslední době hodnotit jako průměrnou, když v předešlých šesti střetnutích čtyřikrát vyhráli a dvakrát prohráli. Naposledy sehráli domácí utkání právě s New Yorkem Islanders a zvítězili 4:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 50 body Brad Marchand.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Bostonem a New Yorkem Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.