NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Washington - 4. března 2021   01:00

Boston
T. Rask (Halák) – McAvoy, J. Zbořil, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – DeBrusk, Krejčí (A), N. Ritchie – C. Smith, Bjork, Frederic – Wagner, Studnicka, Kuraly.
Morton, Lambert – Daisy, Fournier
TD Garden, Boston
bez diváků diváků
Washington
Vaněček (Samsonov (A)) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Oshie, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Tímto souhrnem se s vámi loučím! Přeji vám dobrou noc, případně hodně zábavy u zbývajících zápasů dnešního programu. Mějte se fajn!

Zdeno Chára (WSH) – 0+0, +1 účast, 1 střela, 0 TM, čas na ledě 16:59
Jakub Vrána (WSH) – 0+0 (rozhodující nájezd), 0 účast, 1 střela, 0 TM, čas na ledě 16:28

Hity: 26 – 28
Utkání končí! Ubojovaný zápas, který byl dvě třetiny obrovskou nudou nakonec rozhodly samostatné nájezdy, v nichž rozhodl o výhře Capitals český útočník Jakub Vrána, jenž slaví triumf se svým parťákem Vítem Vaněčkem. Washington se tak udržel na čele své divize, zatímco Češi na domácí straně smutní.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
Autorem vítězné branky je JAKUB VRÁNA.
Jako třetí se rozjel proti Vítu Vaněčkovi zkušený Brad Marchand, ale s kličkou do bekhendu neuspěl.
T. J. Oshie nepředvedl povedenou kličku do forhendu, protože mu sjel kotouč z hole.
David Pastrňák vyzkoušel kličku do bekhendu, ale příliš mu nevyšla. Vít Vaněček dobře zasahuje.
Jakub Vrána se rozjel od levého mantinelu, načež nachytal Tukku Raska pěknou kličkou do forhendu!
Jake DeBrusk se rozjel jako první, vzal to středem, ale střelou nad lapačku neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Zajímavé prodloužení nerozhodlo! Vít Vaněček předvedl jisté zákroky, ale hlavním hrdinou nastavení je Tukka Rask, který skvělým zákrokem vychytal Dmitrije Orlova. Uvidíme, jak se bude brankářům dařit při nájezdech.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:57'
Charles McAvoy se do pásma neprotlačil a Capitals odvrací kotouč až do obranného pásma Bostonu.
64:38'
Na druhé straně se dostává ke střele Alex Ovečkin, jehož pokus míří mimo domácí branku. Zřejmě rozhodnou nájezdy.
64:17'
Sean Kuraly schoval střelu za obránce, jenže na Víta Vaněčka nevyzrál. Český brankář navíc rychle rozehrál.
63:51'
Jevgenij Kuzněcov přetlačil Davida Pastrňáka a mezi kruhy se dostal ke střele, kterou Tukka Rask úspěšně pokryl.
63:06'
Fantastický zákrok Tukky Raska! Capitals ujeli do přečíslení, načež Nicklas Bäckström předložil puk najíždějícímu Dmitriji Orlovovi, proti kterému se finský brankář skvěle přesunul.
62:43'
Brad Marchand míchal s kotoučem na útočné modré, kde ho dobře ubránil Jakub Vrána. Do útoku může jít Washington!
62:10'
Domácí trošku zaspali, protože v obranném pásmu zůstali pouze dva, ale Larse Ellera brankář Bostonu vychytal.
61:56'
V akci je znovu T. J. Oshie, kterému před brankou nevyšla stahovačka proti bránícímu hráči.
61:34'
T. J. Oshie dobře zachytil rozehrávku soupeře, jenže brejk zhatila absence Dmitrije Orlova, který zrovna odjel střídat.
60:56'
České trio Jakub Zbořil – David Pastrňák – David Krejčí nakonec vytvořilo zajímavou žabičku posledního jmenovaného, kterou domácí kanonýr před brankou neusměrnil mezi tři tyče.
60:37'
Ke střele nedošlo. Na tahu je Boston, jmenovitě David Krejčí.
60:15'
Washington s prvním pokusem zaútočit neuspěl, přesto má vzápětí druhou šanci! Kotouč už je na polovině Bostonu.
60:01'
Třetí třetina končí, a přestože snesla výraznější měřítko, vítěze neznáme. Gólový účet zápasu otevřel David Pastrňák, jenže vzápětí šťastně vyrovnal Lars Eller, který tak posílá utkání do nastavení.
60:00'
59:44'
Ne na dlouho. Na druhé straně ještě stihl vystřelit Alex Ovečkin, jenže zamířil mimo branku. Utkání míří do prodloužení.
59:23'
Pokus Davida Pastrňáka nebyl ani střelou, přesto Bostonu pomáhá držet kotouč kolem branky Víta Vaněčka.
59:10'
První útočná akce Capitals nevyšla, přesto hosté dostali druhou šanci, jenže pokus Dmitrije Orlova od modré čáry Tukka Rask kryje!
58:43'
Boston sice vyhrál vhazování, ale kolem hostující branky se dlouho neohřál a musí se rychle vracet zpátky.
58:23'
Vít Vaněček raději pokryl sražený kotouč. Vzápětí se za brankou pošťuchovali Trent Frederic a Tom Wilson, což byla otázka času.
58:12'
Na tahu je ovšem Boston, který rychle vybojoval puk zpět a po vystřídání obou mužstev může zaútočit.
57:53'
Nick Ritchie proti přesile bránících hráčů neuspěl a v rohu útočného pásma kotouč ztrácí.
57:32'
Tukka Rask se pro změnu jen ohlédl za střeleckým pokusem soupeře, po němž David Pastrňák rozjíždí další útok svého mužstva.
57:01'
Boston se po několika pokusech přece jen dostal do útočného pásma, kde Patrice Bergeron z těžké pozice vystřelil a Vít Vaněček komplikovaný zákrok zvládl.
56:23'
Za sraženým kotoučem se hnal Jakub Vrána, ale Tukka Rask kotouč raději kryje. Vhazuje se po jeho levici.
56:14'
Charles McAvoy donutil Víta Vaněčka zasáhnout, a přestože se jednalo o nepříjemnou situaci, český brankář ji zvládl.
55:49'
Na druhé straně se na konci zajímavého brejku dostal ke střele Tom Wilson, jehož střelu z mezikruží Tukka Rask kryje!
55:23'
Po pravé straně se do střely dostal Brandon Carlo, jehož prudkou ránu Vít Vaněček dobře viděl a zasáhl pravým ramenem.
54:30'
Rozhodčí nakonec vyhodnotili úder Alexe Ovečkina (WSH) jako hrubost, stejný trest dostává také Trent Frederic (BOS). Vítězem je jednoznačně kapitán Capitals, protože to bylo na vyšší trest.
54:30'
Tak pozor! Trent Frederic dal mimo hru ve středním pásmu několik hrazd Alexi Ovečkinovi, který už si jejich vzájemné harašení nenechal líbit. Zvolil však špatný způsob, protože domácího hráče bodl do citlivých míst. Nedivil bych se, kdyby ruský útočník dohrál.
53:50'
Craig Smith šikovně posunul kotouč do útočného pásma, kam vletěl Nick Ritchie, před kterým však zasáhl bránící hráč.
53:01'
Hra se rychle přestěhovala před Víta Vaněčka, jenže aktivní ofenziva Bostonu si vypracovala jen nepřesný pokus Jakuba Zbořila.
52:27'
Washington se pokusil dostat do útočného pásma, což se mu nepodařilo, ale situaci mu usnadňuje další zakázané uvolnění Bostonu.
51:30'
Trent Frederic vyhrál buly pro Jarreda Tinordiho, jenž pálí pouze nad branku Víta Vaněčka.
51:26'
Karty se obrací, protože Boston dobře napadal rozehrávající Capitals, které donutil nepřesně rozehrát na zakázané uvolnění.
51:05'
Justin Schultz trefil jen prvního hráče před sebou, načež se domácí osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
50:47'
Washington úspěšně kombinuje s pukem v útočném pásmu, ale na střelecké pokusy stále čekáme.
50:34'
Kotouč vzápětí končí v ochranné síti, následuje komerční přestávka a vhazování v obranném pásmu Bruins.
50:29'
Nic Dowd se z levé strany krásně dostal až před branku, jenže Tukka Rask se dokázal přesunout a jeho zakončení pokryl.
50:04'
Vít Vaněček je pozorný a připisuje si další povedený zákrok, když našel ukrytou střelu Brada Marchanda. Utkání už jde do poslední desetiminutovky!
49:38'
Charles McAvoy neuspěchal svou rozehrávku a jeho odražené nahození Vít Vaněček raději kryje – vhazování v pásmu Caps.
49:01'
Alex Ovečkin se protlačil od levého mantinelu do zakončení, a přestože zvolil originální střelu s hokejkou mezi nohama, Tukku Raska nezaskočil.
48:41'
Podruhé v krátkém sledu se opřel do puku Brenden Dillon, jehož pokus Tukka Rask dobře viděl.
48:28'
Nahození Brendena Dillona od modré čáry jen proletělo kolem pravé tyčky, přesto tlak Capitals pokračuje.
47:42'
Nepřesná přihrávka Bostonu končí až za brankovou čáru, což znamená zakázané uvolnění Bruins.
47:31'
Na zadní tyčce propadl kotouč k Alexi Ovečkinovi, proti kterému se Tukka Rask elegantně položil na brankové čáře a pokus pokryl – komerční přestávka.
47:16'
Nezahrozili, přesto se udrželi na kotouči a zpoza své branky zakládají další útočnou akci.
46:48'
Washington se šťastnou trefou vrací do hry, naopak pro Boston se jedná o studenou sprchu. Capitals kombinují v útočném pásmu.
46:14'
Washington právě vstřelil branku!
Úder z čistého nebe! Nick Jensen vystřelil od modré čáry, načež domácí defenziva s Tukkou Raskem doplatila na nedůraz před brankou a po šťastných odrazech usměrnil LARS ELLER puk do sítě. Asistence: Richard Pánik, Nick Jensen.
45:40'
Brenden Dillon neměl potřebnou rychlost, proto nepřešel půlící čáru. Boston se přesto musí vracet na vlastní polovinu.
45:13'
Capitals tento ofenzivní nátlak ustáli, po čemž se dostávají ke kotouči a po prostřídání mohou zaútočit.
44:50'
Velmi dobrá práce Davida Pastrňáka, který vybojoval kotouč před brankou Víta Vaněčka a Patrice Bergeron ho donutil zasáhnout.
44:25'
Oba týmy se přetahovaly o kotouč v rohu domácí třetiny, a přestože uspěli domácí, do útoku se nakonec nedostali.
43:35'
Na pozoru se musí mít Vít Vaněček, protože se po přerušení vhazuje po jeho pravé ruce.
43:12'
Zajímavá situace v rohu obranného pásma Bruins, kde Trent Frederic nebezpečně dohrál Alexe Ovečkina, kterému se to vůbec nelíbilo. Domácí borec okamžitě zahodil rukavice, ale když viděl, kdo proti němu stojí, bitku si hodně rychle rozmyslel. Ruský kanonýr však o rvačku zájem neměl.
42:41'
Jevgenij Kuzněcov se pokoušel využít skulinky v domácí defenzivě, ale jeho průnik zastavuje ofsajdové postavení.
42:12'
Střela tahem v podání Alexe Ovečkina patřila do kategorie nepřesných, jelikož orazítkovala jen mantinel za brankou.
42:01'
Dění se stěhuje před branku Bostonu, kde se bude vhazovat po Raskově levici.
41:36'
Doufejme, že nám první branka odšpuntuje alespoň třetí třetinu a uvidíme větší jízdu! Kotouč končí v hledišti, hra je přerušena.
41:19'
Bruins právě vstřelili branku!
Neuspěl, naopak inkasuje! Domácí ujeli do brejku, při kterém Brad Marchand předložil puk najíždějícímu DAVIDU PASTRŇÁKOVI, jenž našel skulinku pod Vaněčkovými betony. Desátý gól pro českého střelce. Asistence: Brad Marchand.
40:54'
Brenden Dillon založil další útočnou akci zpoza branky. Washington se snaží zaútočit po pravé straně.
40:26'
Formace Davida Krejčího vybojovala útočné pásmo a střelu od modré čáry, které však chyběla potřebná razance.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 9 – 11
Uf, co na to říct? Tohle rozhodně není vzorové utkání nejlepší hokejové ligy světa, protože sledujeme spíše tuhý souboj bez gólů a střeleckých šancí. Ve druhé třetině to byla na výrazné šance úplná bída, tak doufejme, že se to zlepší alespoň ve třetí části.
40:00'
39:33'
Nick Ritchie při své snaze dohrát kotouč narazil do brankové konstrukce, kterou vyhodil z jejího kotvení.
39:22'
Capitals nahození nevyšlo, zatímco na druhé straně Vít Vaněček likviduje tvrdý střelecký pokus z levé strany.
38:55'
Hezký protiútok mohl zakončit Alex Ovečkin, ale mezi kruhy ještě zvolil přihrávku na Toma Wilsona, jehož střela z kruhu míří mimo.
38:31'
Richard Pánik jen protečoval nahozený kotouč, který sebral Charles McAvoy a ve spolupráci s Jakubem Zbořilem zakládá útočnou akci.
38:11'
Už ne, protože se Washington vyhnal nepřesnou přihrávkou, po níž musí rozehrávat ze své vlastní poloviny.
37:48'
Ke střele z úhlu se přece jen dostal John Carlson, jehož pokus míří nad rameno Tukky Raska. Nátlak Capitals pokračuje!
37:30'
Kotouč je ve středním pásmu, ale Lars Eller nemá při ruce nikoho ze svých spoluhráčů.
36:40'
Jakub Zbořil dostává hodně prostoru, a přestože občas zaváhá, plní si své defenzivní úkoly spolehlivě. Tentokrát odzbrojil soupeře za vlastní brankou.
36:06'
Nahozený kotouč se neujal. Boston musí dojet pro kotouč až před vlastního brankáře.
35:36'
Chybující Capitals jim však darují své území sami a musí se bránit domácí kombinaci, která je zatím neefektivní.
35:18'
Domácí se trošku šťastně dostali ke kotouči na útočné modré, ale nakonec si nedokázali vytvořit souvislý tlak.
34:52'
Capitals zatlačili Bruins v jejich obranném pásmu, přesto se domácí defenzivě podařilo vyhodit kotouč ven.
34:23'
Kotouč znovu vyletěl až za mantinel – komerční přestávka.
34:02'
Ke střele se dostal pro změnu Sean Kuraly, jehož pokus kryje Vít Vaněček. K vidění je spousta hitů a osobních soubojů, ale hokejově zklamání.
33:39'
Nebezpečná střela tahem v podání Jevgenije Kuzněcova dala finskému brankáři zabrat, ale nakonec přední tyčku uhlídal.
33:14'
T. J. Oshie prověřil Tukku Raska, jenž si připisuje další střelecký pokus. Za polovinou zápasu jsme však viděli jen patnáct střel!
32:49'
Kotouč opustil hrací plochu, tudíž přichází komerční přestávka. Trápení pokračuje – šílený zápas.
32:27'
Washington ujel do přečíslení dvou na jednoho, které vyřešil mizerně, protože ho ani nezakončil.
31:56'
Kotouč proskákal mezi kruhy na hůl Alexe Ovečkina, jehož okamžitá střela letí mimo domácí branku.
30:57'
Boston vytlačil svého soupeře až na jeho polovinu, načež se do zakončení prodral Richard Pánik, jehož průnik před branku šanci nepřinesl.
30:07'
Jedovaté nahození Zdena Cháry nebezpečně proskákalo brankovištěm, aniž by ho musel Tukka Rask usměrnit. Nepřehledná akce.
29:41'
Boston se nakonec ke střele nedostal a jeho pětice odjíždí vystřídat. Na tahu je Washington.
29:12'
David Krejčí se žene za protečovaným pukem, a přestože nezakončil, dokázal vybojovat alespoň útočné pásmo.
28:38'
Patrice Bergeron měl před sebou odkrytou branku, leč v těžké pozici nestihl hůl položit tak, aby mohl dorazit přihrávku Davida Pastrňáka.
28:11'
Vít Vaněček si připisuje další zákrok, když lapil střelu od modré čáry. Vzápětí se pošťuchovali Nic Dowd a Trent Frederic, ale bez trestů.
27:46'
Ofsajd Bostonu. Nudné utkání pokračuje komerční přestávkou, po které už doufejme přijde vedoucí gól, který by mohl dění zápasu nakopnout.
27:16'
Patrice Bergeron dobře vybojoval útočnou třetinu, ale k čemu jeho snaha je, když v ní jeho parťáci nevydrží v souvislém tlaku.
26:40'
Capitals ustáli nátlak soupeře bez újmy, vyhodili puk, který zkoušel rychle vrátit Jakub Zbořil, jehož přihrávka na Patrice Bergerona byla nepřesná – icing.
25:58'
Diváci na tribunách nejsou, ale i kdyby byli, moc se nepobaví. Oba týmy dělají spoustu nepřesností, které jim komplikují situaci.
25:23'
David Krejčí vypálil z levé strany, čímž donutil Víta Vaněčka zasáhnout. Lehký zákrok pro českého gólmana.
24:59'
Oba celky v útočné kombinaci chybují a nedaří se jim usadit kolem branky soupeře, natož aby ji výrazně ohrozily.
24:29'
Jakub Vrána se svou kličkou před útočnou modrou čárou neuspěl a ztrácí kotouč. Na tahu je Boston.
24:06'
Nepřesná DeBruskova střela letí jen mimo hostující branku, načež se Capitals úspěšně osvobozují.
23:42'
David Pastrňák to má velmi těžké, protože defenziva Capitals ho úspěšně zdvojuje. Washington se osvobozuje.
23:21'
Vít Vaněček se má na pozoru, ale zatím výrazněji zasahovat nemusel. Kombinace Bruins pokračuje!
22:55'
Patrice Bergeron dokázal vyvézt kotouč na útočnou polovinu, kde zabojoval David Pastrňák a Bruins kombinují kolem českého brankáře.
22:34'
Parádní ruská kombinace! Hezká zadovka Jevgenije Kuzněcova pobídla na hranici kruhu Alexe Ovečkina, jehož dělovka orazítkovala brankovou konstrukci.
22:05'
T. J. Oshie nedokázal uspět proti přesile bránících hráčů, ale díky jeho aktivitě domácí jen vyhazují puk a dávají soupeři možnost zaútočit.
21:36'
Zablokovaný pokus Davida Krejčího končí dalším vyhozeným kotoučem. Domácí nedonutili Víta Vaněčka k těžšímu zákroku.
21:01'
Nic Dowd vyhazuje kotouč přes všechny čáry, zatímco Charlie McAvoy vzápětí pálí jen do bránícího hráče.
20:39'
Boston už kombinuje v útočném pásmu, leč bez střeleckého zakončení. Elitní formace Bruins hraje zatím po rozích a zády k brance.
20:20'
Washington zastavil útočnou akci Bostonu na vlastní modré čáře a vyhazuje kotouč až na polovinu soupeře.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 2 – 7
Viděli jsme neuznaný gól i nastřelenou tyčku v podání Davida Pastrňáka, jinak je po hokejové stránce dosavadní utkání zklamáním. Na ledě to však v závěru třetiny jiskřilo, což může být příslib do dalšího průběhu!
20:00'
19:57'
David Pastrňák se ještě dostal ke střele z levého kruhu, ale ta trefila jen prvního bránícího hráče.
19:50'
Richard Pánik (WSH) je za svůj úder potrestán dvěma minutami, ale Boston si většinu přesilovky zřejmě přenese do druhé třetiny.
19:50'
Emotivní závěr třetiny pokračuje, když se po dalším přerušení dostali do křížku Richard Pánik a Chris Wagner, který u mantinelu obdržel tvrdý zákrok.
19:34'
Tukka Rask pokryl střelecký pokus, načež se u jeho branky strhla menší strkanice. Co se fyzických střetů týče, těch dneska vidíme požehnaně.
19:08'
Ofsajdové postavení Washingtonu. Hra pokračuje vhazováním ve středním pásmu.
18:41'
Vít Vaněček vůbec neviděl střelu Brandona Carla, přesto ji dokázal vyrazit, ačkoliv ho zákrok pořádně rozhodil.
18:17'
Rozhodčí přerušuje hru kvůli ofsajdovému postavení Capitals. Boston může rozehrát ze své třetiny hřiště.
17:32'
Na to, že se hraje o první místo divize, sledujeme dost nezáživné utkání bez výraznějších hokejových momentů.
16:58'
Domácí si však vypracovali jen zablokovanou střelu Davida Pastrňáka, kterou hostující obránce bezpečně sebral.
16:25'
Boston startuje zkrácenou přesilovku ve středním pásmu, odkud se Brad Marchand snaží vybojovat útočnou část hřiště.
15:55'
Bruins už z následného nátlaku nezahrozili, naopak se musí vracet na svou polovinu a zformovat defenzivní postavení.
15:28'
Vít Vaněček si poprvé v utkání osahal puk, když svou lapačkou pokryl střelu z pravého kruhu. Pro českého brankáře není dnešní duel snadný, protože se neměl šanci dostat do tempa.
15:15'
Capitals se okamžitě vydali do útočného pásma, z čehož zakončení nevzešlo. Boston může jít do protiútoku.
14:56'
Na modré čáře se nepříjemně srazili Alex Ovečkin (WSH) a Charlie McAvoy. Hra je přerušena, ale síly se vyrovnají, protože střet zavinil ruský kanonýr, který dostává menší trest.
14:44'
Ťukec Washingtonu skončil dvěma přihrávkami mezi kruhy, kde se pokoušel střílet T. J. Oshie, ale ani jednou ze dvou pokusů nezakončil. Domácí vyhazují kotouč.
14:19'
Boston nakonec dokázal získat kotouč, aniž by dovolil hostům zakončit. Dvě minuty pro Davida Krejčího (BOS) za podrážení.
14:07'
Ruskému hokejovému carovi se drzost a sebevědomí vyplácí, protože si vybojoval alespoň faul! Rozhodčí signalizuje vyloučení.
13:44'
Alex Ovečkin prokázal odvahu i fyzickou sílu, když se protlačil přes přesilu bránících hráčů, jenže vzápětí pálil mimo branku.
13:09'
Vít Vaněček je doslova divákem zápasu, protože zatím si nepřipsal ani jeden zákrok. Boston neuspěl ani tentokrát.
12:55'
Rozhodčí přerušuje hru na polovině Bostonu po ofsajdu Washingtonu – následuje další komerční přestávka.
12:38'
Jakub Zbořil neúspěšně zkoušel vyvézt puk, načež napravil zaváhání a ubránila Nicka Dowda.
12:07'
Lajna Davida Krejčího útočné pásmo nevybojovala. Oba týmy se přetahují v držení kotouče, navíc se hraje převážně ve středním pásmu.
11:31'
Matt Grzelcyk se odvážně vrhl do střeleckého pokusu Zdena Cháry, který srazil mimo tři tyčky. Boston vyhazuje přes všechny čáry.
10:51'
Gól neplatí! Americký útočník opravdu vlétl do útočného pásma o pár setin vteřiny dříve než puk, což rozlousklo video na popud domácí střídačky.
10:51'
Hezký brejk Capitals táhl John Carlson, jenž krásným obloučkem pobídl T. J. Oshieho, a ten po pěkném zpracování předložil kotouč Richardu Pánikovi. Slovenský útočník nezazmatkoval a z první vrátil puk svému parťákovi, jenž ho doklepl do sítě. Celou situaci však zkoumá video!
10:40'
David Krejčí nedokázal udržet kotouč proti trojnásobné přesile soupeře a Washington se může vydat do útoku!
10:18'
Útočnou akci Capitals zhatila nepřesná přihrávka na Jakuba Vránu, po které se hosté musí vracet do svého pásma.
09:48'
Brad Marchand si připsal dva střelecké pokusy mimo branku Víta Vaněčka. Boston na první střelecký pokus čeká už deset minut!
09:25'
Český zadák to zvládl nadvakrát, načež z velkého úhlu pálil David Pastrňák, a to jen do boční konstrukce.
08:48'
Dmitrij Orlov střílel od modré čáry, ale jeho pokus mezi gólové střely rozhodně nepatřil. Jakub Zbořil může vyvézt kotouč.
08:39'
Nahozený kotouč Zdena Cháry jeho bývalého dlouholetého parťáka Tukku Raska zaskočil, ale T. J. Oshie na brankovišti kotouč do branky nedotlačil.
08:03'
Boston se trošku komplikovaně dostal z vlastního pásma, ale rychle se musí vracet a bránit své území.
07:26'
Brejková situace Bruins první střelecký pokus nepřinesla, kotouč naopak končí v prázdném hledišti – komerční přestávka.
06:47'
David Pastrňák pálí z pravé strany mimo tři tyčky, načež Washington zavřel domácí v jejich pásmu a kombinuje.
06:26'
Jakub Vrána se nebezpečně tlačil přes Charlieho McAvoye, ale nakonec se do individuálního úniku nedostal.
05:46'
Český minisouboj pro Víta Vaněčka! Do samostatného úniku se dostal David Pastrňák, jenž trefil levou tyčku, od které se puk odrazil do zad hostujícího brankáře. Ten měl i štěstí, protože následně se kotouč srazil znovu do brankové konstrukce.
05:28'
Boston na svůj první střelecký pokus stále čekáme, zatímco Washington prověřil Tukku Raska už pětkrát – ofsajd Caps.
04:46'
Lars Eller a T. J. Oshie ujeli do přečíslení dvou na jednoho, který nakonec zakončil první jmenovaný střelou do Raskovy hrudi.
04:18'
Zdá se, že Bruins první oslabení zvládnou s čistým štítem. Washington musí rozehrát zpoza své branky.
03:51'
Hezká akce Washingtonu! Alex Ovečkin dostal nabito do své ideální pozice, jenže si zkušeně počkal a jenom lehce poslal kotouč před branku, kde ho tečoval Lars Eller – bohužel pro hosty jen do Tukky Raska!
03:37'
Boston se nadvakrát uvolnil vyhozeným kotoučem a oslabení zatím zvládá velmi dobře.
02:47'
John Carlson se střelou od modré čáry neuspěl, což platí i pro Alexe Ovečkina o pár vteřin později, jehož ránu k kruhu Tukka Rask dobře viděl.
02:23'
Důležité však je, že dánského útočníka přidržel Charles McAvoy (BOS), který dostává dvě minuty.
02:23'
Lars Eller se pokoušel projít do útočného pásma, což se mu podařilo, ale střelu z levého kruhu Tukka Rask bezpečně vyráží.
01:48'
Na modré čáře Washingtonu došlo ke strkanici, ve které samozřejmě nemůže chybět Brad Marchand, ale sudí vylučovat nebude.
01:25'
Ovečkinova střela z pravého kruhu proletěla jen vedle pravé tyčky domácí branky, načež Jevgenij Kuzněcov pálí z úhlu do boční sítě.
00:51'
Nahozený kotouč vzápětí končí za brankou Washingtonu, odkud Capitals zakládají první útočný výpad.
00:20'
Utkání s výraznou československou stopou začalo úspěšným buly Bostonu, který však s prvním útokem neuspěl a rozehrává pod tlakem.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, J. Zbořil (A), Carlo, Grzelcyk, Clifton, Tinordi (C) – Pastrňák (A), Bergeron, Marchand – DeBrusk, Krejčí, N. Ritchie – C. Smith, Bjork, Frederic – Wagner, Studnicka, Kuraly.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov (A)) – Carlson, Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Sheary, Kuzněcov (C), Ovečkin – T. Wilson (A), Bäckström, J. Vrána – Oshie, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Morton, Lambert – Daisy, Fournier.
Boston si o víkendu spravil chuť vítězstvím 4:1 na ledě Rangers, kterými částečně odčinil dvě porážky v řadě. V předchozích týdnech se však Bruins zasekli, když prohráli čtyři z posledních šesti duelů. Tým Davida Pastrňáka a Davida Krejčího se však nijak nevymyká – co se skóre týče patří do průměru své divize.

Do čela se naopak vyšvihl Washington, který vyhrál už třikrát v řadě v základní hrací době! Capitals zvítězili v šesti z posledních osmi duelů, když si poradili s Pittsburghem, Buffalem či New Jersey. Stopku jim však vystavili Rangers, se kterými si 20. února připsali poslední porážku bez bodového zisku v této sezoně.
Dobrý večer všem fanouškům NHL! Od 1:00 budeme sledovat atraktivní bitvu mezi Bostonem a Washingtonem, která se neobejde bez české účasti.