NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Edmonton - 21. ledna 2021   01:08

Edmonton
10:43' Yamamoto   • 49:12' Draisaitl  (Puljujärvi, Nugent-Hopkins) • 58:54' J. Archibald  (McDavid, Nurse)
Toronto
Furlatt, Syvret – Brisebois, Mills (všichni CAN)
Scotiabank Arena, Toronto
Edmonton

Z mé strany je to tak dnes vše. Dokončete v klidu zbytek pracovního týdne, užijte si nadcházející víkend a někdy příště se budu těšit u NHL opět napočtenou!

Mikko Koskinen (EDM) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 60:00
V defenzivně laděném zápase nakonec bere všechny body Edmonton, který předvedl v Torontu takticky výborný výkon a favorizovaného soupeře nepouštěl do zásadnějších šancí a tlaku. Domácí se sice dočkali snížení ve 47. minutě zásluhou Austona Matthewse, který prostřelil na bližší tyči Koskinena, jenže z jejich strany to bylo vše. Následovalo totiž vyloučení Muzzina, které potrestal v přesilovce Leon Draisaitl a Toronto už přes velké množství šancí v závěru reagovat nedokázalo. Naopak ještě dostalo jeden zásah do prázdné branky a poprvé letos prohrává doma, tentokrát poměrem 1:3!

Střely na branku: 22 – 26
59:46'
Drtivý tlak Maple Leafs v samotném závěru zápasu, jenže už je málo času na případné drama.
59:13'
Toronto hraje bez brankáře!
59:12'
Adam Larsson koupil tvrdou bombu z levého kruhu, díky jeho bloku ale spoluhráči hru vytlačili do středního pásma.
58:54'
Toronto to ještě chce zkusit a bere si oddechový čas!
58:54'
Edmonton právě vstřelil branku!
Spezzův pohled není vůbec radostný, neboť krátce po jeho nevyužité šanci JOSH ARCHIBALD vybojoval mezi kruhy kotouč, vyjel si do středního pásma a neomylně trefil opuštěnou branku, neboť Andersen byl již na střídačce – 1:3! Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.
58:09'
Blízko srovnání byl Jason Spezza! Střílenou nahrávku od modré zachytil Kerfoot a pustil puk za sebe na Spezzu k protější tyči. Spezzovi však kotouč skočil a domácí útočník poslal puk napříč brankovištěm vedle tyčky!
57:58'
Jednoduché nahození z hostující dílny na branku tak, aby nebyla nutnost pískat icing. Oilers hrají závěr zápasu takticky dobře.
57:16'
Domácí už musejí hrát vabank, naráží ale na velmi dobrou obranu Edmontonu, který se snaží hrát co nejdále od vlastní branky.
57:05'
Zack Kassian mohl stvrdit výhru Edmontonu ve Scotiabank Areně poté, co s McDavidem ujeli do situace 2 na 1. McDavid předkládal z levého kruhu puk pro Kassiana, kterému stačilo jenom trefit prázdnou branku. Jenže vyhlášený tvrďák napálil jenom břevno torontské kasy!
56:06'
Chiasson ujel do brejku 2 na 1 s Archibaldem a přihrával mu v ideální moment na zakončení, avšak vracející se Tavares skvěle vložil do přihrávky hůl a znemožnil Archibaldovi zakončení!
55:18'
Muzzin udržel pásmo a přihrál podél lajny na Matthewse, který nebyl na své pozici, a proto Matthews jenom prodloužil puk dále na spoluhráče podél mantinelu.
54:44'
Po komerční přestávce opět Toronto v útočném pásmu a má posledních pět minut na to, aby zápas dokázalo ještě nějakým způsobem zvrátit.
53:55'
McDavid dal krátkou přihrávku na kruh pro Kassiana, který mu puk vrátil. Největší hvězda Oilers poslala jedovku, kterou Andersen vyrazil jenom před sebe, kde operoval Nugent-Hopkins. Pohotovým skokem ale domácí brankář dorážku Nugent-Hopkinsovi znemožnil!
53:04'
Toronto potřebovalo střídat, Marner proto jenom nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat, stejně tak s ním i celá pětice.
52:18'
Na druhou stranu následně pláchl Leon Draisaitl po levé straně, rozhodl se i sám zakončovat, nečekat na druhou vlnu. Proti jeho střele si Frederik Andersen povyjel a vytěsnil ramenem!
51:49'
Chyba v rozehrávce i na druhé straně, Marner však nedokázal puk dostat zblízka za záda Koskinena!
50:50'
Chyby se ale Maple Leafs nevyhýbají, po jedné takové už šel do střelecké pozice Ryan Nugent-Hopkins, z mezikruží ale Andersen jeho pokus vykopl betony.
50:33'
Oilers tak na startu poslední desetiminutovky vedou, ale v současnosti čelí velkému tlaku Toronta, které se snaží okamžitě srovnat stav utkání.
49:12'
Vyloučení Muzzina nakonec Edmonton trestá a bere si vedení zpátky! Jesse Puljujärvi si po přihrávce na Nugent-Hopkinse sjel před branku a následně prodloužil přihrávku pro LEONA DRAISAITLA, který měl okolo sebe hodně prostoru a nepohrdl nabídnoutou šancí, když do odkryté branky zametl kotouč. Andersen se přesunoval marně – 1:2! Asistence: Jesse Puljujärvi, Ryan Nugent-Hopkins.
48:22'
Oslabení jsou v dnešním utkání velmi silná stránka Toronta. Zejména Michejev odvádí skvělou práci a šetří čas domácím v útočném pásmu před brankou Koskinena.
47:31'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., podrážení).
46:44'
Toronto právě vstřelilo branku!
Nakonec se domácí hráči srovnání dočkali poté, co si slabší chvilku vybral brankář Koskinen! Po dobré práci Hymana se dostal AUSTON MATTHEWS na puk a z ostrého úhlu zkusil vystřelit na branku. Koskinena překvapil na bližší tyči, puk gólmanovi Oilers prošel nad betonem přímo do branky – 1:1! Asistence: Zach Hyman, Mitchell Marner.
46:19'
McDavidovi je při přechodu modré čáry pískán ofsajd a na programu je opět komerční přestávka.
45:25'
Holl podél mantinelu rozjel útočnou kombinaci Toronta, ve které se Nylander snažil odstavit Beara a vystřelit. Povedlo se mu jenom to první, následně o kotouč Nylander přišel a Edmonton vyváží.
44:34'
Larsson křížem přenesl hru na Koekkoeka, který střílenou přihrávkou hledal Kahuna před brankou. Kahun byl však pod dozorem dvou obránců, kteří mu nepovolili nic navíc.
43:34'
Tyson Barrie nahazoval z pravé strany před branku, kde se tlačil na puk Jesse Puljujärvi. Jenže jej nedokázal tečovat, Barrie se pak dostal do střelecké pozice, puk byl ale zastaven prvním blokujícím hráčem.
42:51'
V přerušené hře míří Thornton do kabiny. Důvodem je souboj s Archibaldem, po kterém se Jumbo Joe v předklonu přesunul na střídačku, kde po krátkém ošetření míří hned do kabiny. Uvidíme, zda bude moci v zápase pokračovat.
42:13'
Joe Thornton poslal kotouč do útočného pásma, kde operuje s Kerfootem. Ale zatím bez vyloženého úspěchu, hosté se zvládají bránit velmi dobře.
41:53'
Nylander přebruslil bez potíží až do útočného pásma a z pravého kruhu vypálil zápěstím na vzdálenější tyč, Koskinen udržel kotouč pod betonem.
41:12'
Yamamoto dojel dlouhou přihrávku a vrátil puk na modrou pro Kahuna, jehož střela se zastavila v brankovišti. Právě Yamamoto se chystal na dorážku, ta mu ale nebyla umožněna.
40:36'
Kassian z těžké pozice dokázal dát kotouč pod sebe na modrou pro Beara, který si povyjel na osu a střílel mezi betony Andersena. Dánský brankář je však včas sklapl a podržel tým.
40:03'
Třetí třetina začíná, Edmonton vyhrál úvodní buly a hned se natlačil do útočného pásma soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:56.
Ani ve druhé třetině to nebyla žádná strhující podívaná, ač je dlužno dodat, že posledních pět minut bylo velmi solidních, a to především díky přesilové hře Toronta. Velký tlak Maple Leafs ale brankou neskončil, Edmontonu pomohla jednou tyč, podruhé pak skvělý zákrok gólmana Koskinena. Jinak domácí ale tempo hry tvořili, byli opět střelecky aktivnější, jenže jim to dřelo především v zakládání útoku, což prakticky platí i o Edmontonu.

Střely na branku: 20 – 11 (12 – 8)
40:00'
39:54'
V posledních sekundách to na sebe vzal ještě Connor McDavid a natlačil se před Holla, Andersen však holí dokázal jeho zakončení zvednout na brankovou konstrukci a v divokém závěru druhé třetiny gól nepadl!
39:20'
Toronto sehrálo přesilovku velmi dobře, jenže bez gólového efektu. Poslední sekundy početní výhody se totiž odehrávají u branky domácích.
38:36'
Andersen vyhozený puk hrál na kruzích hned zpátky a domácí pokračují v neskutečném tlaku před brankou. Jenže Matthews selhal v momentě, kdy dostal puk na hranici brankoviště, kde byl sám, zblízka nechal vyniknout lapačku Koskinena!
37:57'
Toronto se v přesilovce rozehrálo a Wayne Simmonds mohl gólové mlčení na domácí straně prolomit, nápřahem z pravého kruhu ale nastřelil jenom tyčku edmontonské branky!
37:35'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., hákování).
36:56'
TJ Brodie se dostal na modré ke střele, Koskinen jenom vyrazil před sebe na Nylandera, který již zpětným odrazem puk dostal za záda Koskinena, tentokrát však těsně vedle levé tyče!
36:08'
Barrie po přihrávce od Russella vyjel lehce ze střeleckého úhlu a stříleným nahozením udělal mírný nepořádek před brankou domácích, Andersen ale vše řeší.
35:03'
I přesto, že pravděpodobně došlo k špatnému střídání na straně Edmontonu (rozhodčí narozdíl od kamerové technicky toto neviděli), pokračujeme nadále ve hře 5 na 5.
34:53'
Přihrávka na McDavida nebyla přesná a Kerfoot už naskakuje do hry, tudíž ani v druhém oslabení Toronto neinkasovalo. Navíc krátce po nástupu Kerfoota došlo k opuštění hrací plochy pukem. Na začátku poslední pětiminutovky druhé třetiny tu máme komerční brejk.
34:12'
McDavid z úhlu napálil puk do brankoviště, Andersen jej ale dokázal vychytat. Dobrou práci vepředu pak odvedl Michejev, který udělal opět vítr v útočném pásmu Oilers.
33:40'
Brodie získal puk po vyhraném buly a napálil jej přes všechny čáry až za Koskinenovu kasu. I toto oslabení tak zvládají Maple Leafs velmi dobře.
33:12'
Rozhozená obrana Toronta a Nugent-Hopkins dostal přihrávku do prostoru, kde byl zcela osamocený, Andersen ale nemusel opět ani zasahovat, kotouč se k němu vůbec nedostal.
32:55'
Alexander Kerfoot (TOR) zasáhl holí do obličeje Draisaitla za brankou Andersena. Bylo to bez krvavé stopy, Kerfoot tak dostává jenom dvě minuty.
32:18'
Alexander Kerfoot si sám nahodil puk do útočného pásma a chtěl využít své rychlosti, brankář Edmontonu byl ale rychlejší a přikryl kotouč do lapačky. Rychlá brzda poblíž Koskinena se nelíbila Russellovi, s Kerfootem to bylo ale jenom rychlé vyjasnění situace.
31:15'
Kombinace Toronta ve vlastním obranném pásmu vázla a Chiasson nebyl daleko od toho, aby sebral puk Bogosianovi mezi kruhy. Nakonec však právě Bogosian dlouhou přihrávkou na protější modrou zažehnal nebezpečí.
30:48'
Travis Dermott se prezentoval projektilem od modré, jenže ten letěl jenom doprostřed branky a pro Koskinena to nebyl vůbec žádný těžký zákrok. Komerční přestávka.
30:13'
Nursemu nesedla vůbec střela a Marner získal puk do své moci. Zakombinoval s Tavaresem, který mu následně cpal puk do zakončení před branku, Marner se ale do zakončení nedostal.
29:33'
McDavid dobře našel Nugent-Hopkinse ve volném prostoru mezi kruhy, jenže hostující #93 napálila jenom blokujícího Holla, který následně okamžitě vyhodil.
29:17'
25 sekund ještě zbývá hostům z přesilové hry, tentokrát chtěl navýšit skóre Olejářům Ethan Bear, pokus od modré ale drží pevně ve své výstroji domácí brankář.
28:41'
Michejev se v oslabení dostal do koncovky, a to hned dvakrát! Zatímco poprvé rozduněl jenom plexi za brankou, podruhé dokázal obrat o puk McDavida a střílet zleva, Koskinen drží kotouč mezi betony.
28:16'
Toronto však oslabení zvládá s přehledem, Oilers honí kotouč prakticky všude možně, jenom ne v útočném pásmu.
27:42'
Mitchell Marner (TOR) zezadu sáhl na ruku pronikajícího Nurse a přibrzdil jej v jízdě, jako první hráč domácích dostává za tento zákrok dvě minuty.
27:29'
Thornton neudržel domácím pásmo a dvakrát za sebou šel do zakončení Nurse, ani v jednom případě ale střelou z ostrého úhlu neuspěl.
27:06'
Matthews vyhrál buly a Muzzin okamžitě posílal puk na branku. Jenže střela byla dvakrát tečována a Koskinen neměl jistotu, že opravdu drží kotouč v lapačce, vysvobodil ho až hvizd rozhodčího.
26:58'
Na levém křídle byl volný Ilja Michejev, jehož zakončení na delší tyč bylo spíše propagačního charakteru. Koskinen vzal puk s přehledem do lapačky a začíná další komerční pauza.
26:10'
Nylander chtěl přihrávat zadovkou na kruhy, ale nikdo z jeho spoluhráčů tam nebyl přítomen. Přesto díky chybě v rozehrávce mohou Listy pokračovat v útočení.
25:14'
Draisaitl si vyměnil puk s Russelem a nahrál na protější stranu pro najíždějícího Kahuna, který se ale nedostal do zakončení, chyběl mu zhruba krok až dva na to, aby měl výbornou pozici před brankou.
24:18'
Matthews se nabídl ke střele na pravý kruh, přihrávka šla však k němu pozdě a z druhé vlny najíždějící Brodie se k pokusu ani nedostal. McDavid si na samotném konci svého střídání dal ještě jeden výpad, opět to zkusil bekhendovým nájezdem před brankáře zprava, avšak bez úspěchu.
23:48'
McDavid chtěl vracet puk podél prken na Nurseho, do přihrávky ale vložil hůl Marner a ukončil tak působení Oilers v útočném pásmu.
23:06'
Spezza neprošel přes dva hráče na středovém kruhu a zapsal do statistik další ztrátu. Vzešla z toho střela Nugent-Hopkinse po krátké přihrávce Nurseho, nebylo to však nic, co by bylo pro Andersena nebezpečné.
22:14'
V kombinaci to Torontu na začátku druhé třetiny skřípe. Edmonton dobře brání vlastní modrou a nepouští domácí do větších kombinací a tlaku před jeho vlastní brankou.
21:28'
Michejev nasadil do sprintu a protáhl si kotouč přes osu na pravé křídlo, neměl však vepředu nikoho, kdo by mu mohl pomoct. Hra se tak přesunula zpátky před branku Andersona, po opětovném zisku puku vyhazují domácí na icing.
20:57'
Koskinen rozehrával do prostoru, kam si najížděl Matthews, jenže hvězda Toronta si puk na první dobrou ideálně nezpracovala a musela vycouvat až do pásma středního.
20:02'
Začíná druhá třetina a Edmonton se hned pustil do útočení, konkrétně pak Connor McDavid. Jeho zakončení bekhendem z pravého kruhu přes obránce ale pro Andersena nepředstavovalo větší nebezpečí.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:03.
První třetina ukázala, že to dnes bude především boj. Ani jeden tým nechce povolit tomu druhému jakýkoliv náznak kombinace a brankáři za úvodních 20 minut moc práce neměli. Aktivnější však bylo v tomto ohledu Toronto, jehož osm střel ale ke gólu nevedlo. Na druhé straně to však byla maximální efektivita, v 11. minutě Kailer Yamamoto šikovným nahozením zpoza branky překvapil obránce Muzzina, od jehož bruslí se puk odrazil do branky. Od té doby stále na branku čekáme, a tak je ve vedení Edmonton poměrem 1:0.

Střely na branku: 8 – 3
20:00'
19:57'
McDavid obral o puk na modré Brodieho a vyjel s ním do středního pásma, je tak jasné, že v této třetině se toho již více nestane.
19:25'
Jsme již v poslední minutě první třetiny a Toronto ji končí v náporu na obranu Oilers, která nepouští elitní lajnu Maple Leafs ke střelbě.
18:40'
Alexander Kerfoot se snažil okamžitě po přechodu do útočného pásma střílet, dobře jej však v tomto případě zastavil Archibald, který se následně snažil rychle přesunout hru dopředu.
17:49'
Právě blok edmontonského obránce ale pomohl k tomu, že Oilers dokázali první oslabení ubránit. Draisaitl nikam nespěchá a čeká s rozehrávkou na to, až se povede Oilers srovnat řady.
17:06'
Tavaresovi puk ujel až k mantinelu za brankou, kde nastal o něj nastal tuhý boj. Nakonec dopadli lépe domácí a hra se přesunula až na modrou, odkud Spezza napálil přímo do kolena Koekkoeka, který to rozdýchával tak, že se musela dočasně přerušit hra.
16:36'
Na led se dostalo druhé přesilovkové komando domácích, Spezza vyhrál buly pod sebe na Lehtonena, jehož střelecký pokus drží Koskinen v lapačce.
16:18'
Morgan Rielly se nedostal ke střele na modré, přesto ale jeho spoluhráči dostali kotouč do brankoviště. Koskinen přerušuje, vhazovat se bude po jeho levici.
15:44'
Toronto sice v prvních sekundách dokázalo dobře kombinovat, ale nakonec to vyřešil Larsson, který vybojoval puk na kruzích a vyhodil jej až k Andersenovi.
15:24'
První vyloučení v zápase! Darnell Nurse (EDM) objal Marnera okolo krku a následně jej strčil do brankoviště, dostává tak dvě minuty za držení.
15:13'
Další vyhození hráčů Oilers skončilo tentokrát na střídačce Maple Leafs, tudíž mohou hostující plejeři vystřídat. A v krátké době následuje další přestávka.
14:42'
Dobrý zámek Toronta, avšak bez střely na branku. Rielly dokázal dvakrát obrat o puk unaveného Barrieho, nakonec útrapy částečně vyřešil Slater Koekkoek, který poslal kotouč přes celou plochu na icing.
13:55'
Po komerční přestávce následuje brejk Toronta 3 na 2 tažený Matthewsem, který ale skončil nepřesnou přihrávkou na Tavarese. I nadále však drží domácí pásmo a kombinují v něm.
12:48'
Tyson Barrie chtěl rozehrát kotouč, který získal po nepřesné přihrávce Larssona, jenže dal utaveným útočníkům moc dlouhý pas a je to jenom zakázané uvolnění domácích.
11:48'
Edmonton je i nadále při chuti a pokračuje v ofenzivních choutkách, jenže obrana Toronta zatím odolává.
10:43'
Edmonton se z ojedinělého výpadu ujímá vedení a byl to gól z kategorie šťastných, na což se ale historie ptát nebude! KAILER YAMAMOTO předvedl velmi dobrou práci za brankou soupeře, dokázal kotouč vyšťourat ze zadní sítě a poslal puk před kasu, kde se nabízel Draisaitl. K němu ale puk nedošel, neboť se odrazil od bruslí dezorientovaného Jakea Muzzina přímo za záda Andersena – 0:1! Bez asistence.
10:09'
Adam Larsson naremploval na mantinel nekompromisně pronikajícího Nylandera, se svým krajanem si tak nebral vůbec žádné servítky. V první chvíli to vypadalo, že by se snad i vylučovalo, pokračuje se ale dále ve hře 5 na 5.
09:08'
Mitch Marner se dostal do velké šance, když mu vyplaval kotouč mezi kruhy blíže do brankoviště. Jenže nadvakrát útočník elitní lajny Toronta promáchl, Edmontonští následně okamžitě vyhazují!
08:48'
Těsný ofsajd při přechodu do útočného pásma, John Tavares nechával na modré puk pod sebe na Lehtonena, jenže finský obránce už zachytil puk v pásmu středním. Těsný ofsajd přerušuje hru a začíná první komerční přestávka.
08:05'
Hrajeme dále bez přerušení, na led skáčou nové formace. Tyson Barrie rozjíždí zpoza vlastní branky další útok svého týmu, ten však končí jenom nahozením obloučkem na Andersena.
07:09'
Nemusela však zvládnout situaci o chvíli později, kdy se McDavid dostal ke kotouči a po levém křídle si nabruslil až před branku. Andersena se snažil překonat dlouhou kličkou na forhend, ve velké rychlosti ale za jeho beton puk nezasunul!
06:36'
Olejáři jdou do kontru, respektive Connor McDavid. Jeho zteč ale skončila vytlačením do rohu, neboť neměl žádnou podporu v situaci, obrana Maple Leafs tohle zvládla.
05:37'
Dermott našel Simmondse, který pustil puk pro Hymana. Útočník Toronta nahodil přímo na branku a pro Koskinena to bylo nepříjemné, neboť se snažil tečovat letící puk Spezza, naštěstí pro hosty ale Spezza puk ve vzduchu netrefil.
04:55'
Holl musel nadvakrát rozehrávat od vlastní branky, podruhé byla jeho přihrávka sražená mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu. Za prvních pět minut máme jenom po jedné střele po každé straně, ve hře je k vidění mnoho chyb.
04:27'
Muzzin neměl komu nahrát, proto na konci svého střídání jenom nahodil puk za branku Koskinena a odjel střídat.
03:25'
Nurse dobře odstavil projíždějícho Brodieho při cestě do předbrankového prostoru a Edmonton šel dopředu, jenže jenom za cenu další ztráty. Oba týmy střídají a Toronto má k dispozici rozehrávku.
02:43'
Od prvních minut se hraje ve vysokém tempu, jak je ale obecně v NHL zvykem. Lehtonen nahrával dopředu na Simmondse, jeho přihrávku ale zachytil jeden z beků Oilers, který vyhazuje jenom na zakázané uvolnění.
02:12'
Devin Shore měl velmi dobrou pozici na střelu, jenže od modré byl jeho pokus zablokován prvním bránícím hráčem.
01:19'
Leon Draisaitl si nezpracoval po osobním souboji nahrávku od Russella, Edmonton však i tak zůstává nadále na kotouči a přechází do útočného pásma.
00:39'
Joe Thornton šel podél mantinelu přes pravé křídlo do útočného pásma, následovalo jenom nahození do náruče připraveného Koskinena v brance Oilers. Ten přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.
00:02'
S větším zpožděním než obvykle začíná dnešní zápas. Úvodní buly šlo za Edmontonem, první útok však mělo Toronto. Matthews se přes střed cpal do střely, to se ale nepovedlo.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Dermott, Bogosian, Lehtonen – J. Thornton, Matthews (A), Marner – Vesey, Tavares (C), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Hyman – Spezza, Simmonds.

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Nurse (A), Bear, K. Russell, Barrie, Koekkoek, A. Larsson – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Kassian – Kahun, Draisaitl (A), Yamamoto – Nygärd, Turris, Puljujärvi – J. Archibald, D. Shore, Chiasson.

Rozhodčí: Furlatt, Syvret – Brisebois, Mills (všichni CAN).
-7'
Ještě jednou vám přeji pohodovou noc při sledování prvního onlajnového přenosu ve čtvrtek 21. ledna! Dnešní třaskavý souboj nebude jenom bitvou mezi Torontem a Edmontonem, ale také střetem několika hvězdných hráčů na obou stranách. Největším tahákem je v tomto případě zřejmě Auston Matthews proti Connoru McDavidovi.

Oba byli draftováni do klubů jako jasné jedničky, zatímco McDavid si toto odbyl již v roce 2015, Matthewse to čekalo o jediný rok později. Každý z nich se okamžitě zapracoval do hvězd kádru a je dost možné, že nově složenou kanadskou divizí může startovat nová rivalita mezi těmito hráči a týmy, vždyť se spolu v jednom ročníku tyto celky utkají devětkrát či desetkrát!
TORONTO MAPLE LEAFS
Severní divize: 1. místo, 6 bodů, skóre 14:12, bilance 2-1-0-1

Toronto se totiž nachází v opačném rozpoložení, i přesto, že inkasovalo za tři zápasy 12 branek, samo dalo 14 a v tomto ohledu soupeře jednoduše přestřílelo. Potvrdilo se to hned v úvodním utkání, kde se z dvougólové ztráty Maple Leafs zvedli a obratem v prodloužení srazili tradičního soka z Montrealu – 5:4 OT. Jenže následný souboj v Ottawě nezvládli, během pěti minut ve druhé třetině inkasovali třikrát a z vedení 2:1 byla ztráta 2:3. Senátoři pak zápas dovedli do spolehlivé výhry 5:3.

Druhé měření sil s Ottawou však zvládly Listy lépe, uhájili těsnou výhru 3:2, na tři góly braly plný počet bodů i v případě souboje s Winnipegem, kde Jets dovolili jenom jednu branku. Se 14 brankami mají Torontští nejlepší ofenzivu, nutno ale podotknout, že mají odehráno nejvíce zápasů, a to čtyři.
EDMONTON OILERS
Severní divize: 6. místo, 2 body, skóre 10:15, bilance 1-0-0-3

V případě Edmontonu to herně není stále ono, avšak tak špatně na tom Olejáři narozdíl od Chicaga zase nejsou. Ze čtyř zápasů proti dvěma soupeřům vytěžili totiž jenom jednu výhru, přičemž měli ve všech soubojích výhodu domácího prostředí! Vyhrát se však povedlo jenom odvetu s Vancouverem, kde zazařila největší hvězda Connor McDavid hattrickem a pomohla k výhře 5:2.

Proto šel Edmonton do dvojutkání s Montrealem velmi odhodlaný, jenže tvrdě narazil. V prvním zápase nestačil nastavenému tempu svého soupeře a dostal výprask 1:5, o dva dny později nevyzrál na taktiku Habs a prohrál 1:3. Oba góly vsítil vždy až jako korekci stavu, ani jednou nebyl ve vedení. Oilers by rádi sérii ukončili, ale proti Torontu to bude složité.
Pohodovou čtvrteční noc vám přeji při sledování NHL! Od 1:00 dojde v Torontu na souboj týmů z opačných pólů tabulky. Zatímco Toronto Maple Leafs má velmi dobrý vstup do zkráceného ročníku NHL a ze čtyř zápasů jenom jednou prohrálo, Edmonton Oilers má opačný problém. Oproti loňskému vstupu do ročníku se Oilers krčí na spodku divize, přitom by se rozhodně chtěli pohybovat ve vyšších patrech tabulky. Vzhledem k sestavám obou týmů nás však bude čekat určitě velmi kvalitní zápas, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.