NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Edmonton - 30. března 2021   01:00

Toronto
Toronto
07:59' Marner (Hyman, Holl) • 11:08' Matthews (Marner, Holl)
2:3
(2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Edmonton
Edmonton
06:15' J. Archibald  (K. Russell, Khaira) • 41:20' Turris  (A. Larsson, Nugent-Hopkins) • 60:17' Nurse  (McDavid, Draisaitl)
Toronto
Hutchinson (Vehviläinen) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews (A), Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Galchenyuk – Simmonds, Engvall, I. Michejev – Spezza, Kerfoot, J. Thornton.
Joannette, Pollock – Shewchyk, Barton
Scotiabank Arena, Toronto
bez diváků diváků
Edmonton
M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), Lagesson, Bear, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Turris – Kassian, Haas, Ennis – J. Archibald, Khaira, D. Shore.

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný úterní den. Na počtenou!

3. Mitchell Marner (TOR) – 1+1
Edmonton dnes bere dva body za vítězství 3:2 po prodloužení. V utkání šel do vedení zásluhou Joshe Archibalda, ale domácí po zásluze skóre otočili, neboť v první třetině byli lepší. Do střelecké listiny se zapsal Mitchell Marner s Austonem Matthewsem. Edmonton vyrovnal na začátku 3. třetiny, to se trefil Kyle Turris díky šťastnému odrazu. S rozhodnutím přispěchal hned po sedmnácti vteřinách prodloužení Darnell Nurse, který tedy přisoudil výhru do hrsti Oilers.
60:17'
Edmonton právě vstřelil branku!
Po sedmnácti vteřinách je hotovo! Ale konec mohl přijít o pár sekund dříve na druhé straně, jenže Matthews ve velké šanci trefil Smithe. Draisaitl s McDavidem následně rychle dostali kotouč do třetiny soupeře a právě kapitán Oilers naservíroval přihrávku DARNELLU NURSEOVI, který se z levého kruhu nemýlil. 2:3 po prodloužení. Asistence: Connor McDavid a Leon Draisaitl.
60:01'
Střely na bránu po 3. třetinách: 30 – 22
60:00'
59:28'
Connor McDavid se snažil jemně tečovat pobídku od modré čáry. To se mu ale nepovedlo, takže domácímu brankáři situaci zas o tolik neztížil.
58:56'
Edmonton nyní zastavil ofsajd. Do konce třetí periody schází už jen minuta.
58:24'
Nylander jen posunul kotouč do pásma Edmontonu. Hosté si přebrali černou gumu a záhy se s ní pokusí něco vymyslet.
57:31'
Rána Jesseho Puljujärviho z kruhu mířila do horních pater brány, ale tam také bylo připraveno levé rameno Michaela Hutchinsona.
57:18'
Auston Matthews se opět překvapivě zjevil mezi kruhy, z tohoto prostoru už dal ve své kariéře hromadu gólů. Nyní ale neseřídil mířidla dobře.
56:45'
Ryan Nugent-Hopkins si nepřikopl úplně ideálně přihrávku do jízdy. Puku se zmocnili domácí, kteří okamžitě rozehráli. Poté se ale pískal ofsajd.
56:12'
Edmonton nyní vyhodil puk z vlastního pásma velmi chytře. Přesně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
55:32'
Pomalu ale jistě jdeme do úplného závěru třetí třetiny. Stav je nerozhodný, takže je dost pravděpodobné, že se bude prodlužovat.
54:54'
John Tavares hned dvakrát za sebou zakončoval z těsné blízkosti. Oba jeho pokusy ale Mike Smith pohotově vyrazil.
54:31'
Na druhé straně hrací plochy pálil opravdu tvrdě Morgan Rielly. Obránce Toronta ale trefil brusli bránícího Ethana Beara.
54:19'
Hosté předvedli tlak do brány, ze kterého rozhodně mohli těžit. Hutchinson si ale kotouč mezi těly několika hráčů našel a do lapačky jej zpacifikoval.
54:01'
Matthewsův pokus o dlouhou přihrávku byl přečten. Marner na touš nedosáhl.
53:40'
Po dlouhé době je přerušeno. Mike Smith ukryl kotouč v lapačce, čímž rozhodně pomohl spoluhráčům, kteří už nutně potřebovali vystřídat.
52:54'
Kerfoot předložil Thorntonovi, jehož tvrdá střela skončila na rameni Mikea Smithe. Domácí se stále častěji dostávají v uplynulých sekundách do tempa.
52:00'
John Tavares málem dokonale zmátl hostujícího gólmana. Naznačil přihrávku, ale nakonec vypálil k pravé tyči. Smith ale zareagoval, přestože to rozhodně snadné neměl.
50:54'
Connor McDavid si nedokázal obhodit hned dva bránící hráče, kteří zrovna byli u něj, takže po jeho střele práce pro brankáře Hutchinsona nedorazila.
50:14'
Oba celky teď posílají na led čerstvé síly. Edmonton v posledních minutách bruslí o trochu lépe.
49:42'
Ennisovi odebral puk z čepele poctivě se vracející domácí útočník Ilja Michejev.
49:17'
Po kvalitním střídání Toronta se ale už dopředu dostali také hosté. Alespoň tak dokázali vybojovat vhazování v útočném pásmu.
48:58'
Mike Smith zmenšil úhel Williamu Nylanderovi na střelecké parketě. Od gólmana Oilers se puk odrazil před bránu, ale dorážející Alex Galchenyuk z velmi dobré pozice kotouč netrefil.
48:07'
Rielly chtěl překvapit obranu Oilers střelou z levé strany, jenže podporu spoluhráčů v předbrankovém prostoru neměl.
47:34'
A Tyson Barrie nebyl daleko od přesné střely. Po přistrčení Nurseho vystřelil z vrcholu kruhu, bránu Maple Leafs ale o pár centimetrů minul.
46:51'
Na Torontu ale jde vidět, že se tak trochu bojí o to, že by o svůj náskok po dvou třetinách mohlo přijít. Edmonton je teď při chuti, přestože se mu přesilovka nepovedla.
46:06'
Střelec první branky Josh Archibald srdnatě bojoval za klecí Toronta, nicméně černou gumu mezi třemi hráči v modrých dresech neudržel.
45:22'
Travis Dermott zkusil štěstí tím, že pomohl ofenzívě a ihned po zpracování puku vystřelil. Levý beton Smithe byl v pohotovosti.
44:45'
Edmonton ve své početní výhodě ani jednou nevystřelil, což si sami hosté určitě nepřáli.
44:20'
Puk šel po ose Draisaitl – McDavid. Druhému jmenovanému ale překvapivě přeskočil čepel, takže ani z této akce nebylo nic.
43:39'
Teď se už ale Olejářům kombinace příliš nedaří. Toronto vyhazuje kotouč co nejdále od své svatyně.
43:11'
Zbytečná ztráta puku Leona Draisaitla připravila hostující tým o útočné pásmo. Edmonton se tak bude muset do něj vracet.
42:45'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Wayne Simmonds – 2 min., krosček).
42:43'
Zack Kassian vybídl Tylera Ennise, který se proháčkoval až před bránu. Zakončení ale nezvládl podle svých představ.
41:20'
Hosté srovnávají střelecký účet celkem šťastnou trefou! Ryan Nugent-Hopkins dostal puk na modrou čáru k Larssonovi, jehož ránu tečoval nohou do sítě KYLE TURRIS. Hutchinson na tuto změnu směru rozhodně reagovat nemohl. 2:2. Asistence: Adam Larsson a Ryan Nugent-Hopkins.
41:00'
Tvrdá střela z úhlu v podání hostujících hokejistů nebyla přesná. Kotouč posléze podél mantinelu sklouzl pryč z pásma.
40:34'
Justin Holl při celkem opatrném úvodu třetí třetiny drží puk na své hokejce v obranném pásmu.
40:01'
Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak stále platí skóre 2:1, které jde ve prospěch domácího týmu. Největší šanci druhé části jsme viděli po souhře dvojice Kerfoot – Michejev těsně před bránou, ale Smithův výtečný zákrok zvýšení vedení Toronta nedopustil. Edmonton se poté snažil, ale do větších šancí se v průběhu celého utkání zatím nedostává.
Střely na bránu po 2. třetině: 20 – 15
40:00'
39:30'
Poslední minuta druhé periody je v plném proudu. Připomněl se pohotovou střelou z mezikruží John Tavares, Smith ale máchl lapačkou včas a rychle.
38:49'
Marnerova zadovka hledala lépe postaveného Matthewse, ale forvard domácích nedokázal zakončit co nejrychleji. Nutno ale podotknout, že to měl už těžké.
38:21'
Až příliš mnoho prostoru měl na vrcholu kruhu Travis Dermott. Pumelici zadáka Maple Leafs si ale Mike Smith našel a znovu tedy výtečně zasáhl.
37:57'
Toronto předvedlo další zajímavé střídání, které už je u konce. Kotouč po sražené střele totiž zamířil do ochranné sítě.
37:34'
Kerfoot přistrčil do strany Nylanderovi, jehož prudká střela zapadla jen těsně vedle bližší tyče.
36:54'
Tyson Barrie se chystal vystřelit od modré čáry, ale domácí jeho úmysl skvěle přečetli. Ránu mu hned na počátku totiž zablokovali.
36:21'
Nahození Darnella Nurseho od modré čáry nebylo nikterak nebezpečné. Skončilo v lapačce Michaela Hutchinsona, jenž do rozehrávky nešel.
35:44'
Marner se šikovně probíjel mezi kruhy. Možná byl zastaven za hranicí pravidel, ale rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou. Dopředu tak mohou hosté.
35:12'
Tečovaná střílená pobídka v podání Jakea Muzzina do brány nezapadla. Smith ale raději vše kontroloval.
34:54'
Hra je přerušena a na řadu přichází poslední komerční přestávka v rámci druhé periody.
34:30'
34:24'
Na konci přesilovky ještě velmi ostře vypálil Auston Matthews. Dělovka útočníka domácích ale mezi tři tyče nezamířila.
33:42'
Olejáři hrají oslabení velmi dobře. Navíc mohli zásluhou Shorea zahrozit v situaci dva na dva, ale až ke střeleckému pokusu jejich snažení nevedlo.
33:12'
Edmonton se už osvobodil vyhozením kotouče přes všechny čáry. Maple Leafs se tak budou muset dostávat do třetiny soupeře znovu.
32:48'
Toronto rozehrálo vůbec první přesilovou hru tohoto utkání. Zatím si přihrává po stranách a na modré čáře.
32:30'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gaëtan Haas – 2 min., držení).
31:55'
Leon Draisaitl nabral rychlost a z pravé strany se okolo Muzzina natlačil před brankoviště. Hutchinson ale zkušeně utěsnil přední tyč své klece.
31:12'
Draisaitlova zadovka za Hutchinsonovou bránou sice měla oči, ale Puljujärvi si ji nakonec nepřebral.
30:34'
Devin Shore si nedokázal přiklepnout kotouč do jízdy. Také tentokrát defenzivní linie Maple Leafs zapracovala.
29:46'
Edmonton sice má optický tlak, ale do střeleckých pozic se dostává velmi ojediněle. Obrana Toronta dnes funguje velmi dobře.
29:04'
Následné snažení hokejistů v bílých dresech bylo kvůli ofsajdu zastaveno. Čeká na nás tedy vhazování v neutrální zóně.
28:22'
Německý útočník chtěl nastartovat čerstvého Yamamota, ale ten neproskočil okolo Justina Holla.
27:27'
Draisaitl sice rukavicí zachytil puk na modré čáře, avšak nic víc už s ním nepředvedl. McDavidův následný přechod zpátky do útoku byl zastaven Simmondsem.
27:07'
Hlavně Morgan Rielly už měl za sebou těžké střídání. To se mu ale protáhne, neboť domácí odehráli pouze na zakázané uvolnění.
26:36'
Kassianův průnik po pravém křídle byl přečten, hosté ale nakonec udrželi puk v útočném pásmu a znovu rozjíždějí kombinaci.
25:56'
Jujhar Khaira svedl těžký souboj za bránou Maple Leafs, kotouč na svou hůl získat nedokázal.
25:21'
Mike Smith předvedl fantastický zákrok, kterým svůj tým zachránil před třetím inkasováním. Alexander Kerfoot vyplaval mezi obránci a jel sám na bránu. Všiml si najetého Michejeva, kterému adresoval pobídku před poloprázdnou bránu, ale dlouhatánský rozklek Smithe byl úspěšný.
25:03'
Kyle Turris i se štěstím odrazil puk k Nugentu-Hopkinsovi. Útočník s číslem 93 na dresu se snažil co nejrychleji doklepnout touš do volných míst, ale pohotová vyrážečka domácího brankáře byla na svém místě.
24:32'
Domácí elitní lajna se ale musela i bránit. O vzruch v pásmu soupeře se postaral hlavně Connor McDavid.
23:42'
Mitchell Marner přistrčil na modrou čáru obránci Muzzinovi, jehož pokus málem zapadl mezi Smithovy betony. Zkušený gólman Oilers ale na poslední možnou chvíli zareagoval.
23:04'
Nepřesná rozehrávka Morgana Riellyho skončila icingem. Těžiště hry se tedy stěhuje před Hutchinsona.
22:39'
Teď se však Oilers už drží ve třetině soupeře. Javorové listy jim ale neotevírají volná místa.
22:06'
William Lagesson neměl nabídku na útočné modré čáře, takže pouze nahodil za bránu Toronta. Edmonton neměl prostor k vytvoření nějaké kloudné akce.
21:30'
Brodie uvolnil Johna Tavarese na vrcholu kruhů. Kapitán Toronta ale namířil svou střelu pouze do středu brány, takže Mike Smith potíže neměl.
20:56'
Nepřesnou rozehrávku hostů zpoza jejich brány přečetl William Nylander. Švédský útočník ale následnou střelu po ledě nenamířil přesně.
20:17'
Jesse Puljujärvi si hledal prostor na pravém kruhu, ale kotouč se k němu neodrazil zrovna příhodně. Následně tedy domácí vyhodili do středního pásma.
20:01'
Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli velmi aktivní hokej, který byl zároveň okořeněn třemi góly. O ty se převážně starali domácí, kteří byli lepším mužstvem. Do vedení sice poslal Edmonton útočník Archibald, avšak vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Mitchell Marner srovnal a o 4 minuty později poslal Maple Leafs do vedení Matthews. I v závěru třetiny bylo Toronto nebezpečné, ale třetí branku zatím nevstřelilo.
Střely na bránu po 1. třetině: 13 – 6
20:00'
19:32'
Po přihrávce Nurseho už mohl jeho obranný kolega Barrie pálit. Kotouč ale druhému jmenovanému přeskočil čepel hole.
18:53'
Druhá formace Edmontonu ale předvedla důraz. Právě Ryan Nugent-Hopkins stál před brankovištěm při střele od modré čáry. Ke kotouči by se dostal jako první, jenže Hutchinsonova lapačka byla rychlejší.
18:31'
Ryan Nugent-Hopkins na druhé straně nedokázal objet Travise Dermotta. Dostal se tak do už velmi nelichotivé pozice za bránou.
17:39'
Tavares předložil na křídlo Nylanderovi, který chtěl naskytnutou situaci vyšperkovat přihrávkou na opačný kruh. V tomto místě ale už pracovaly hole hostujících hráčů.
17:06'
Dnes zatím velmi aktivní první lajna domácích se znovu starala o vzruch v pásmu Edmontonu. Vysoko napadala nepřesvědčivou rozehrávku Olejářů.
16:35'
Connor McDavid až moc rychle přešel přes útočné pásmo soupeře. Je pískán ofsajd, po kterém následuje komerční pauza.
16:02'
Wayne Simmonds načal útočnou akci ve velké rychlosti. Ani jemu ale individuální akce po křídle nevyšla.
15:32'
Když se hosté dostanou do útočného pásma, většinou jsou ihned o černou gumu obráni. Dá se říct, že Toronto má hru pod kontrolou.
14:46'
Zach Hyman to tentokrát už zkoušel s pukem na holi, ale zadák Bear mu nedal ani centimetr volného prostoru ke střele.
14:14'
Kris Russell zvládl sprintérský souboj se Zachem Hymanem, a proto se mohlo odpískat zakázané uvolnění. Poprvé v utkání se bude vhazovat před Michaelem Hutchinsonem.
13:39'
Zack Kassian nepronikl okolo hned tří bránících hráčů. Od obránců Toronta nedostal žádný prostor k případnému zakončení.
12:55'
Hokejisté v modrých dresech hru uklidňují. Nyní si přihrávají na vlastní polovině, aby mohli jejich útoční kolegové nabrat síly.
12:24'
Joe Thornton se hnal do ofenzivních pozic po křídle, avšak při svém manévru na střed kluziště nedokázal vyzrát na bránícího Adama Larssona.
11:08'
Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto podruhé v utkání udeřilo a během pár minut otáčí průběžný stav! Po dobré práci Mitchella Marnera kotouč vydoloval AUSTON MATTHEWS, který si najel na pravý kruh, odkud parádně zavěsil pod horní tyč. 2:1. Asistence: Mitchell Marner a Justin Holl.
10:54'
Alex Galchenyuk vybojoval kotouč u mantinelu, čímž získal prostor pro střelu Morgana Riellyho od modré čáry. Pokus obránce Toronta ale vyrazil Smith před sebe, dorážející Nylander neuspěl.
10:16'
Domácí už vyprodukovali za 10 minut celkem 13 ran, což je z jejich pohledu velmi sympatický počin.
09:52'
Kassian si pomáhal s Ennisem, ale přihrávku na svého kolegu nakonec nezvládl.
09:22'
Sledujeme velmi aktivní a ofenzivní hokej. Toronto má stále více ze hry, ale také hosté jsou směrem dopředu nebezpeční.
07:59'
Domácí se dostali do dalšího rychlého kontru a po zásluze vyrovnávají skóre! Po dlouhé přihrávce Holla posunul Hyman na MITCHELLA MARNERA, který se parádně natlačil před bránu a bez problémů překonal dlouhou kličkou do forehandu brankáře Smithe. 1:1. Asistence: Zach Hyman a Justin Holl.
07:24'
Hned čtyři hráči hostů teď jeli na dva bránící hráče, ovšem předávka u modré čáry Edmontonu hrubě nevyšla.
06:15'
Hned po buly v obranném pásmu Oilers ale přišla chyba defenzívy Toronta, která byla potrestána první brankou. Kris Russell po mantinelu odhodil do středního pásma, kde se ke kotouči dostal JOSH ARCHIBALD, jenž si to hned poté mířil sám na brankáře. Hutchinsona překonal blafákem do bekhendu a následným zastrčením mezi nohy. 0:1. Asistence: Kris Russell a Jujhar Khaira.
06:06'
V posledních sekundách je Toronto jasně lepším týmem. Oilers teď pouze odpálili na zakázané uvolnění.
05:42'
Hyman získal puk za bránou a poté krásně našel zcela osamoceného Austona Matthewse mezi kruhy. Elitní střelec Toronta ale ve velké příležitosti přestřelil hostující svatyni.
05:19'
Alex Galchenyuk znovu v hlavní roli, a to když si nabruslil před bránu na přihrávku Williama Nylandera. Z výborné pozice ale trefil vnější oblouk branky.
04:55'
Do zajímavé pozice se dostal na levém kruhu nikým nekrytý Alex Galchenyuk. Letošní posila Toronta ale pohotovou střelou nedokázala Smithe překonat.
04:02'
Hosté chtějí také předvést něco směrem dopředu. Rozhodně lze říct, že byli nebezpeční, přestože Hutchinson bez problémů odolal.
03:36'
Pierre Engvall přihrával puk do předbrankového prostoru, ale Edmonton si dokázal poradit. O dvě sekundy později se ale na modré čáře zmocnil puku Morgan Rielly, jehož rána skončila v moci brankáře Smithe.
02:44'
Leon Draisaitl se snažil najít rozjetého McDavida, ke kterému ale puk nedoputoval. O chvíli později si to vpřed mířil útočník Zach Hyman, který byl ale čistým způsobem zastaven.
02:34'
Poprvé je hra v dnešním utkání přerušena. Zatím sledujeme spíše opatrný výkon z obou stran.
01:41'
Michael Hutchinson jel za bránu svým spoluhráčům vypomoct s rozehrávkou. To se mu také povedlo, takže i díky tomu se domácí osvobodili.
00:48'
O kotouč se dlouho bojovalo v rohu kluziště, avšak hosté se k zakončení nedostali. Nyní se už hraje ve třetině střední.
00:21'
Toronto se snažilo usadit v soupeřově pásmu, jenže záhy o kotouč přišlo. Kupředu tak míří Edmonton.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Vehviläinen) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares, Galchenyuk – Simmonds, Engvall, I. Michejev – Spezza, Kerfoot, J. Thornton.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse, A. Larsson, Lagesson, Bear, K. Russell – Puljujärvi, McDavid, Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins, Turris – Kassian, Haas, Ennis – J. Archibald, Khaira, D. Shore.

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Shewchyk, Barton.

EDMONTON OILERS

Hokejisté Edmontonu jsou na třetím místě kanadské divize v těsném dostřelu na Toronto, na které ztrácí jen tři body. Olejáři tedy v celkových pětatřiceti dosud odehraných zápasech získali 43 bodů. Z posledních deseti zápasů nebodovali jen dvakrát, přičemž v tom úplně posledním nestačili na Toronto po prodloužení. Když se podíváme na týmovou produktivitu, tak tam se žádné překvapení nekoná. První i v celé soutěži je hvězdný Connor McDavid, jenž už nyní má na kontě 21 branek a 41 asistencí.

TORONTO MAPLE LEAFS

Javorové listy jsou v tuto chvíli nejlepším týmem kanadské divize. Získaly 46 bodů ve čtyřiatřiceti odehraných zápasech a na druhý Winnipeg drží dvoubodový náskok. Torontu se úvod března moc nepovedl, ale nyní pomalu ale jistě chytá další fazónu. Svěřenci Sheldona Keefea totiž v posledních třech zápasech zdolali Calgary, Ottawu a Edmonton a alespoň z části dokázali napravit předešlých šest porážek ze sedmi utkání. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Mitchell Marner s dvaačtyřiceti kanadskými body.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v této sezoně potkaly už v osmi zápasech. Bodová bilance zní pro Toronto, které hned šestkrát zvítězilo, z toho pět zápasů po základní hrací době. Vyhrát po šedesáti minutách se povedlo Edmontonu letos proti Torontu jen jednou, takže Olejáři rozhodně mají svému soupeři co vracet.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Přeji příjemné brzké úterní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi Torontem Maple Leafs a Edmontonem Oilers. Začátek duelu je na programu krátce po 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.