NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Anaheim - 30. října 2021   02:00

Vegas
Vegas
03:30' R. Smith (W. Karlsson, Martinez) • 23:52' Hague (Marchessault, Pietrangelo) • 42:45' Stephenson (Marchessault, Hague) • 45:56' W. Carrier (Stephenson) • ' Dadonov
5:4
(1:0, 1:1, 2:3 - 0:0)

2:1 (SN)

Anaheim
Anaheim
35:49' Zegras  (Milano, Henrique) • 51:18' T. Terry  (Groulx, Getzlaf) • 55:44' Lundeström  (H. Lindholm, Silfverberg) • 56:29' Henrique  (Shattenkirk, Zegras)
Vegas
Dean Morton, Jon Mclsaac. Čároví: Vaughan Rody, Derek Nansen
T-Mobile Arena, Las Vegas
18029 diváků
Anaheim
J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Henrique – Milano, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, Steel – D. Grant, Groulx, Deslauriers. Hlavní tranér: Dallas Eakins.

3. Chadler Stephenson (VGK) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 42-38; Zablokované střely: 21-15; Vhazování: 54%-46%; Hity: 20-31; Přesilové hry: 0/0-0/3; Trestné minuty: 11-5.
Anaheim dokázal ve třetí třetině smazat tříbrankové manko poté, co se na začátku závěrečné části krátce po sobě prosadili Chadler Stephenson a William Carrier. Vegas vedlo 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Skutečně tak tomu mohlo být, jenže Golden Knights orazítkovali jen tyč a hned vzápětí snížil Troy Terry. Neproměněná šance a inkasovaný gól krátce na to Vegas nalomil a Isac Lundeström spolu s Adamem Henriquem poslali utkání do prodloužení. Nakonec rozhodli o vítězi nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil domácí Jevgenij Dadonov a Vegas přece jen získalo oba dva body. Konečný výsledek zápasu v T-Mobile Areně dnes. Vegas Golden Knights 5 Anaheim Ducks 4.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je JEVGENIJ DADONOV.
Situace se otočila a rozhodnout jel Jevgenij Dadonov, což také učinil, když v mezikruží zpomalil a rychlou střelou zápěstím těsně nad ledem zamířil k levé tyči!
Troy Terry se chtěl u levé tyče také prosadit bekhendem, jenže Robin Lehner si prostor skvěle pohlídal.
Nicolas Roy musel proměnit a dokázal to, když nádhernou bekhendovou střelou vymetl levý horní roh brány!
Kevin Shattenkirk mohl rozhodnout a málem se mu to povedlo, jenže u pravé tyče ztroskotal na levém betonu Robina Lehnera, který se na brankové čáře roztáhl jako guma!
Jonathan Marchessault zvolil rychlou střelu zápěstím, která z mezikruží zamířila do vyrážečky Johna Gibsona.
Maxime Comtois mohl rozhodnout, jenže u pravé tyče skórovat nedokázal. Robin Lehner ho skvěle vychytal.
Chandler Stephenson se pokusil odpovědět rychlou bekhendovou střelou, John Gibson ale zasáhl lapačkou.
Trevor Zegras se rozjel jako první a po pomalém nájezdu skóroval nad lapačkou Robina Lehnera!
Samostatné nájezdy začínají.
Jakob Silfverberg se v závěru prodloužení natlačil z levé strany až před bránu, Robin Lehner ho ale vychytal a čeká nás prodloužení. Skóre po prodloužení zápasu v Las Vegas. Vegas Golden Knights 4 Anaheim Ducks 4.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:27'
Robin Lehner zasáhl proti prudké ráně z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a rychle rozehrál, čehož mohl u levé tyče využít po fantastické přihrávce z pravého křídla Chandler Stephenson, jenže John Gibson zmrazil puk mezi tyčí a bruslí!
62:33'
Jevgenij Dadonov se ocitl v levém kruhu ve skvělé šanci po zadovce Nicolase Roye, jenže střelou zápěstím trefil hruď Johna Gibsona!
61:44'
Jonathan Marchessault mohl rozhodnout u pravé tyče, John Gibson ale dokázal jeho střelu z blízkosti zastavit a zmrazil puk pod svou lapačkou. Hra byla přerušena.
61:13'
Ducks nepřekonali u pravé tyče ležícího Robina Lehnera a Golden Knights dokázali puk po několika sekundách dostat do neutrální zóny!
60:34'
Isac Lundeström mohl vystřelit po zavezení puku do útočného pásma z levého kruhu, jenže tak neučinil a skončil s kotoučem v levém rohu ledové plochy.
60:01'
Vegas se dnes stejně jako v úvodu sezóny proti Seattlu nechalo připravit o tříbrankový náskok s tím rozdílem, že v utkání proti Ducks ho čeká prodloužení. Úžasný comeback v podání Anaheimu. Skóre po třetí třetině střetnutí. Vegas Golden Knights 4 Anaheim Ducks 4.
60:00'
59:38'
Benoit-Olivier Groulx zahrál těsně před modrou čárou vysokou holí, což znamená, že se bude vhazovat 22 sekund před koncem mimo obranné pásmo Ducks.
59:00'
Do konce třetí třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
56:29'
Anaheim právě vstřelil branku!
Kevin Shattenkirk vystřelil na pravém křídle a Robin Lehner už se chystal zasáhnout lapačkou, jenže těsně před ní tečoval puk pod horní tyč ADAM HENRIQUE! Ducks teď vyrovnali na 4:4! Asistence: Kevin Shattenkirk a Trevor Zegras.
55:44'
Robin Lehner nedokázal udržet střelu Hampuse Lindholma v lapačce a u pravé tyče se prosadil z dorážky bekhendem ISAC LUNDESTRÖM! Drama je tu! Ducks prohrávají o gól. Asistence: Hampus Lindholm a Jakob Silfverberg. (stav utkání 4:3)
54:47'
Anaheim je v závěru zápasu lepším týmem a Vegas musí začít hrát mnohem aktivněji, pokud se v závěru dnešního střetnutí ještě nechce strachovat o výhru.
53:13'
Poslední okamžiky nabídly pohledný hokej ze strany na stranu a po komerční přestávce budeme sledovat závěr utkání. Ducks prohrávají znovu o dva góly. Stav 4:2.
51:18'
TROY TERRY si najel před bránu na pěknou přihrávku z levého křídla a po rychlém zamíchání s pukem u levé tyče skóroval po ledě do odkryté sítě ležícího Robina Lehnera! Hráči Vegas těsně předtím orazítkovali tyč a mohlo to být už 5:1. Asistence: Benoit-Olivier Groulx a Ryan Getzlaf.
50:06'
Jamie Drysdale vystřelil na pravé straně z ostrého úhlu a po zákroku Robina Lehnera mohl na vzdálenější levé tyči skórovat Jakob Silfverberg, z dorážky ale minul.
49:01'
Anaheim nepřesně rozehrál podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Buly v zóně Ducks.
47:21'
Troy Terry orazítkoval střelou z levého kruhu vzdálenější pravou tyč a puk se odrazil od zad Robina Lehnera na brankovou čáru a už mířil za ni, jenže situaci zachránil Alex Pietrangelo, když puk zametl pod svého brankáře těsně předtím, než překročil brankovou čáru! Obrovská šance!
46:14'
Shea Theodore dostal dvě minuty za sekání a Ducks si zahrají po komerční přestávce svou třetí přesilovou hru.
45:56'
Golden Knights právě vstřelili branku!
WILLIAM CARRIER si najel v mezikruží na přihrávku Chadlera Stephensona z levé strany a rychlou střelou zápěstím zamířil mezi levou rukou a tělem Johna Gibsona ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Chandler Stephenson.
45:29'
Cam Fowler vypálil bez přípravy z mezikruží a puk mířil k levé tyči, Robin Lehner se ale skvěle roztáhl a pak pravým betonem kotouč vykopl!
42:45'
CHANDLER STEPHENSON si najel v mezikruží na nádhernou přihrávku Jonathana Marchessaulta z pravé strany a samostatný únik zakončil skvělým bekhendovým blafákem, po kterém poslal puk pod levou rukou ležícího Johna Gibsona do sítě! Vegas přečkalo oslabení a udeřilo. Asistence: Jonathan Marchessault a Nicolas Hague. (3:1)
41:27'
Reilly Smith teď opustil trestnou lavici poté, co se na pravém křídle snažil prosadit Trevor Zegras a prudkou střelou zápěstím minul přední pravý horní roh brány.
40:05'
Nicolas Roy ušetřil pár sekund, když ihned po vhazování ve středovém kruhu zasedl kotouč a Ducks se ho marně snažili vydolovat, nakonec se to ale hostům povedlo.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 33-20; Zablokované střely: 14-13; Vhazování: 54%-46%; Hity: 11-21; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 9-5.
Třetí třetina začne přibližně v 4:03.
Anaheim po přestávce vyrovnal hru a navíc se mu podařilo vrátit zpět do zápasu, když se krátce před přestávkou prosadil po parádní souhře Trevor Zegras a vrátil Ducks zpět do zápasu. Hosté navíc budou vstupovat do závěrečné části v početní převaze. Po druhé části. Vegas Golden Knights 2 Anaheim Ducks 1.
40:00'
39:27'
Reilly Smith si pomohl v rohu obranného pásma faulem, když zezadu přidržel u hrazení Troye Terryho – 4 na 5.
39:00'
Do konce druhé třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
37:50'
Utkání dostalo nový náboj a Ducks do toho nyní hodně šlapou. Sonny Milano mohl skórovat u pravé tyče po odrazu puku od hrazení za bránou, trefil ale boční síť.
35:49'
Aktivní TREVOR ZEGRAS si najel na nádhernou bekhendovou přihrávku Sonnyho Milana zpoza brány a z blízkosti rychlou střelou vymetl pravý horní roh brány- 1:2! Ducks jsou tedy zpět ve hře. Asistence: Sonny Milano a Adam Henrique.
34:58'
Alex Pietrangelo vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána s příklepem mířila k levé tyči brány, John Gibson ale zasáhl pravým betonem a puk vyrazil.
34:20'
Na opačné straně ledové plochy měl práci i John Gibson, zákrok ale zvládl, a tak hokejisté Vegas stále vedou o dvě branky. Následuje krátká komerční přestávka.
33:58'
Robin Lehner parádně zasáhl vyrážečkou proti střele mířící do levého horního rohu brány a u levé tyče si poradil i s dorážkou Trevora Zegrase!
33:53'
Josh Manson předvedl v obranném pásmu ostrý hit a Keegan Kolesar s ním vzápětí svedl vyrovnanou bitku.
33:22'
Peyton Krebs vystřelil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a jeho táhlá střela zápěstím byla tečována Alecem Martinezem vedle vzdálenější levé tyče brány.
32:53'
Reilly Smith udělal něco, co se zkrátka nedělá, když míchal s pukem na útočné modré čáře a vystavil tak do postavení mimo hru Jonathana Marchessaulta.
32:12'
Před bránou Johna Gibsona vznikla hodně nepřehledná situace a Jonas Röndbjerg se chtěl v mezikruží prosadit bekhendem, jeho střela ale byla příliš slabá.
30:44'
Golden Knights vystřelili z levého křídla a John Gibson bez problému kotouč zachytil. Vegas vede nad Anaheimem 2:0 a následuje reklamní přestávka.
29:55'
Troy Terry se řítil po nádherné kolmé přihrávce sám na bránu, bekhendem ale trefil hruď Robina Lehnera, kterého vzápětí v rychlosti sestřelil!
29:02'
Ryan Getzlaf clonil před bránou a nahození od modré čáry nebezpečně tečoval, Robin Lehner ale vzápětí skvěle zasáhl i proti jeho dorážce!
28:12'
Cam Fowler na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl před bránou zablokován, čehož Golden Knights využili, a podél střídaček úspěšně vyhodili.
27:33'
Troy Terry byl faulován u pravé tyče a Nicolas Hague dostal během komerční přestávky trest za podrážení.
26:55'
Anaheim po přestávce zvýšil obrátky, na vstřelení gólu to ale nestačí. Ducks nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.
26:28'
Cam Fowler se mohl pokusit skórovat na levém křídle, jenže pouze nahodil puk za bránu Robina Lehnera. Golden Knights zatím drží nulu a navíc vedou o dva góly.
23:52'
NICOLAS HAGUE pěkně vypálil bez přípravy po přihrávce z levé strany před vrcholem pravého kruhu a jeho nádherná bomba zamířila nad lapačkou Johna Gibsona do bližšího horní rohu brány! Vegas odskakuje a vede 2:0. Asistence: Jonathan Marchessault a Alex Pietrangelo.
23:06'
Hokejisté Anaheimu obecně nemají se střílením gólů velké problémy a platí to i v letošní sezóně, ale defenziva už tak silná není a John Gibson se může přetrhnout.
22:24'
Benoit-Olivier Groulx mohl skórovat u pravé tyče, protože Robin Lehner neměl tušení, kde je puk, nakonec ale vleže zasáhl levým betonem!
22:12'
William Carrier si najížděl před bránu na přihrávku z levého křídla, jenže se ocitl v obležení dvou protihráčů a na vzdálenější pravé tyči se do zakončení těsně nedostal.
20:49'
Keegan Kolesar mohl vystřelit z pravého kruhu pro vhazování, jenže ideální možnost prováhal a poté čekal na podporu spoluhráčů marně. Ducks se tak ubránili.
20:01'
Vstupujeme do druhé třetiny a nebýt výborného Johna Gibsona, mohli Ducks zbytek zápasu dohrávat už jen z povinnosti. Brankář Anaheimu pochytal dvacet střel.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 21-8; Zablokované střely: 6-8; Vhazování: 67%-33%; Hity: 3-9; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:03.
Golden Knights od úvodních minut utkání dominovali a měli obrovskou střeleckou převahu, kterou dokázali gólově vyjádřit, když se po třech minutách a třiceti sekundách prosadil Reilly Smith. Oba brankáři poté zamkli brány a na další gól si musíme počkat. Skóre po první třetině. Vegas Golden Knights 1 Anaheim Ducks 0.
20:00'
19:32'
Jakob Silfverberg vypálil z úhlu na levém křídle a Robin Lehner zasáhl pravým betonem, zatímco ránu Hampuse Lindholma od modré čáry poté ukryl ve své lapačce.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:48'
Troy Terry mohl před přestávkou vyrovnat, jeho střela z pravého kruhu ale skončila na horní tyči, od které se nyní puk odrazil do ochranné sítě!
18:00'
Jake Leschyshyn dokázal zkrotit neposedný puk v levém kruhu pro vhazování a rychle vystřelil směrem na přední tyč brány, kde John Gibson zasáhl hrudí a puk vyrazil.
16:30'
Keegan Kolesar si najel v mezikruží na skvělou přihrávku z levého křídla od Jevgenije Dadonova a poté mířil do levého horní rohu, John Gibson ale skvěle zasáhl vyrážečkou a podržel Ducks!
15:31'
Ducks se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a po velkých šancích na obou stranách si mohou nyní oba týmy vydechnout. Probíhá komerční přestávka.
14:32'
Peyton Krebs si sjel z levého křídla před bránu, samostatný únik ale gólem nezakončil, protože na přední tyči trefil pouze hruď Johna Gibsona!
13:09'
Ducks si vytvořili obrovský tlak a z pravého kruhu mohli skórovat do téměř odkryté brány, Robin Lehner ale zázračným způsobem odolal!
12:28'
Ryan Getzlaf se pokusil vyrovnat skóre střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, Robin Lehner byl ale na přední tyči připraven a kotouč udržel v svém náručí.
12:15'
Alex Pietrangelo dobře skryl střelu z vrcholu levého kruhu pro vhazování za protihráče a mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, John Gibson teď ale vytáhl parádní semafor!
10:39'
Jevgenij Dadonov vystřelil z prostoru mezikruží a jeho střela zápěstím skončila pod tělem ležícího Joshe Mansona, který se obětavě vrhl do jeho střely.
10:19'
William Karlsson na pravém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení kvůli postavení mimo hru a střela po odpískání nakonec bitku nepřinesla. Komerční brejk.
09:43'
Golden Knights předvádí velice rychlý kombinační hokej a Anaheim se těžko dostává do hry. Naopak hostující brankář si teď nemůže stěžovat na nedostatek práce.
07:02'
John Gibson předvedl spektakulární zákrok, když lapačkou zasáhl proti tečované střele od modré čáry a Reilly Smith poté z blízkosti a vzduchu orazítkoval bekhendem pravou tyč! Následná dorážka už tak nebezpečná nebyla, ale brankář Ducks se ani vleže překonat nenechal a ukryl puk pod lapačkou. Anaheim je pod velkým tlakem.
06:24'
Brayden McNabb na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk skončil podruhé v zápase v lapačce Johna Gibsona, po jehož zákroku následuje reklamní brejk.
05:01'
Peyton Krebs si najel v mezikruží na zpětnou přihrávku z levého křídla a chtěl skórovat pod horní tyč, jeho střela ale byla zablokována a puk skončil v ochranné síti.
03:30'
REILLY SMITH si teď najel na pravém křídle na nádhernou kolmou přihrávku od Alece Martineze a samostatný únik chtěl zakončit střelou ke vzdálenější levé tyči, John Gibson se sice mezi vyrážečkou a pravým betonem pak překonat nenechal, jenže proti dorážce už byl bezmocný! Asistence: William Karlsson a Alec Martinez.
03:05'
John Gibson nedokázal udržet střelu z pravého kruhu pro vhazování a jeden z domácích hráčů se mohl u pravé tyče prosadit bekhendem, jenže ležícího brankáře Ducks nepřekonal! Málem 1:0!
02:21'
Alec Martinez na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudká rána mířila do bližšího horního rohu brány, zároveň ale také lapačky Johna Gibsona.
01:23'
Hampus Lindholm vypálil před vrcholem mezikruží a jeho prudká rána skončila na ochranném skle poté, co zamířila nad bránu domácích Golden Knights.
00:43'
Sam Steel na levém křídle nic kloudného nevymyslel a hokejisté Vegas odpálili puk podél trestných lavic tak, že se nepískalo zakázané uvolnění a hra plynula.
00:01'

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo (A), Hague, Theodore, Martinez (A), Coghlan, McNabb – Krebs, Stephenson, W. Carrier – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Dadonov – J. Röndbjerg, Leschyshyn, B. Howden. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Shattenkirk, Benoit – T. Terry, Getzlaf (C), Henrique – Milano, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, Steel – D. Grant, Groulx, Deslauriers. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: Dean Morton, Jon Mclsaac. Čároví: Vaughan Rody, Derek Nansen.
Anaheim Ducks

Hokejisté Anaheimu bodovali během posledních pěti utkání pouze dvakrát a pět zápasů v řadě čekají na výhru. Ducks se vstup do letošní sezóny NHL vůbec nepovedl, když vyhráli z úvodních osmi zápasů pouze dvakrát a naposledy navíc až po prodloužení, když 19. října udolali Calgary na jeho vlastním ledě těsně 3:2. Troy Terry má průměr bod na zápas (3 góly, 5 asist.).
Vegas Golden Knights

Vegas má v sobotu v noci ideální příležitost prodloužit svou sérii dvou výher poté, co předtím čtyřikrát za sebou prohrálo a třikrát za sebou navíc v domácím prostředí. Golden Knights čeká zápas proti Anaheimu, který se nachází ve velice špatné formě. V domácí sestavě zřejmě bude chybět zraněný Zach Whitecloud, který s organizací podepsal nový šestiletý kontrakt.
Golden Knights se po rozpačitém úvodu sezóny začalo dařit a zlepšenou formu budou chtít v sobotu v noci potvrdit proti Anaheimu. Ducks během posledních dnů podávají rozpačité výkony a pět utkání v řadě nevyhráli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.