NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Washington - 11. listopadu 2023   01:00

Devils
Devils
47:13' Meier (M. McLeod, Marino) • 49:12' Mercer (Toffoli, Schmid)
2:4
(0:2, 0:1, 2:1)
Washington
Washington
10:22' Aube-Kubel  (Sandin, Milano) • 10:37' Malenstyn  (Fehérváry, Aube-Kubel) • 26:34' Kuzněcov  (Wilson, Ovečkin) • 58:09' Kuzněcov  (L. Johansen, Wilson)
Devils
Vaněček (11. Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Bahl, L. Hughes, B. Smith – Bratt (A), M. McLeod, Toffoli – Meier, Mercer, Palát (A) – Lazar, Haula, Nosek – Bastian, Tierney, Holtz.
Kea, Dwyer – MacPherson, McNamara
Prudential Center, Newark
16 514 diváků
Washington

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou a hezký víkend všem.

Vítek Vaněček (NJD) – 3 zákroky, 2 OG, úspěšnost 60%, čas na ledě 10:37
Martin Fehérváry (WSH) – 0+1, 2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 10:40

Tři hvězdy utkání
1. Nicolas Aube-Kubel (WSH) 1+1
2. Charlie Lindgren (WSH) 24 zákroků
3. Timo Meier (NJD) 1+0
Ve třetí třetině jsme viděli úplně jinou hru domácích, v jejichž kabině asi musela být po druhé třetině bouřka. Devils dokázali během minuty a 59 vteřin snížit na rozdíl jediné branky. Nejprve mířil přesně ve 48. minutě Timo Meier, jenž dorazil do odkryté brány střelu McLeoda, kterou vyrazil Lindgren betonem. V 50. minutě pak Toffoliho nahození od levého mantinelu tečoval na brankovišti Mercer a trefil odkrytou bránu a prosadil se do úplně stejného místa, jako předtím Meier. Devils se pak rozhodli pro hru bez brankáře, ale i přes drtivý tlak, se jim srovnat nepovedlo. Navíc ještě inkasovali do prázdné branky, kterou přes celé hřiště trefil Kuzněcov a skóroval podruhé v utkání. V závěru pak ještě Devils hráli přesilovku, ve které znovu odvolali brankáře, ale další už se jim přidat nepodařilo a odchází poraženi, naopak Washington slaví.
59:26'
Hamiltonovu ránu od modré si našel Lindgren a znovu přerušuje hru. Devils navíc znovu zkouší hru bez brankáře, takže hrají 6 na 4.
58:51'
Toffoli střílel zleva z mírného úhlu z hranice levého kruhu, ale trefil pouze nachystanou Lindgrenovu lapačku.
58:09'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Tom Wilson – 2 min., hrubost.
58:09'
Washington právě vstřelil branku! Je zřejmě definitivně rozhodnuto! Zpoza vlastní brány trefil prázdnou bránu Devils JEVGENIJ KUZNĚCOV, který se tak trefuje podruhé v zápase. Asistence: Lucas Johansen a Tom Wilson. .
57:55'
Schmid odjíždí na střídačku a Devils to zkoušejí v šesti!
57:10'
Protože předtím zasáhl Lindgren, vhazuje se před jeho brankou.
57:10'
Sandina trefili hned dva hráči současně, konkrétně McLeod a Meier. Sandin se nakonec zvedl a za doprovodu lékaře odjíždí na střídačku.
56:54'
Wilsonův pokus kousek za modrou čarou sebral Lindgren do své náruče a má puk v lapačce.
55:24'
Lindgren má kotouč ve své lapačce. Hra je přerušena a vhazuje se opět před jeho brankou.
55:15'
Ránu McLeoda srazil do ochranné sítě Carlson. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat před Lindgrenem.
54:07'
Milano nahrál do prostoru před bránou Aube-Kubelovi, který ale svou kličkou Schmida nepřekonal.
53:49'
52:58'
Schmid zlikvidoval dvě střely, které na něj vyslali Ovečkin, a pak Oshie.
52:07'
Strome těsně minul bránu. Oshie, číhající na hranici brankoviště, už se k dorážce nedostal.
51:49'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Timo Meier – 2 min., vysoká hůl.
51:26'
Po Lindgrenově zákroku následovala komerční pauza, po které se vhazovalo před jeho bránou.
50:53'
Marino střílel od modré čáry a před brankou znovu tečoval Mercer, ale tentokrát mířil těsně vedle brány.
50:28'
Bastian se vytočil až před bránu, ale Lindgrena nepřekonal, protože ten si pohlídal prostor u své pravé tyčky.
49:12'
New Jersey právě vstřelilo branku! New Jersey zadělávají na drama! Schmidovu rozehrávku zachytil Toffoli. Ten následně nahazoval od levého mantinelu a na brankovišti jeho pokus šikovně tečoval DAWSON MERCER a doklepl puk do odkryté brány. Trefil úplně stejné místo jako před chvilkou Meier. Asistence: Tyler Toffoli a Akira Schmid.
48:47'
Po ofsajdu Washingtonu se vhazuje ve středním pásmu.
47:13'
New Jersey právě vstřelilo branku! Devils se konečně dokázali prosadit! McLeod zavezl puk do útočného pásma, kde dokázal vystřelit, i přesto, že ho trefil hráč Washingtonu. Jeho ránu brankář Lindgren vyrazil levým betonem pouze na hůl nehlídaného TIMA MEIERA, jenž už pouze zametl kotouč do odkryté brány. Asistence: Michael McLeod a John Marino.
47:00'
Schmid má kotouč ve své lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
46:19'
Pokus McMichaela z předbrankového prostoru proletěl těsně vedle Schmidovy brány, ale neskončil za jeho zády.
45:55'
45:46'
Washington vyhodil kotouč až ke Schmidovi, který ihned rozehrává.
45:03'
Kuzněcov zcela sám operoval za bránou Schmida, ale obrana Devils to nakonec zvládla.
44:33'
Washington ovšem vyhazuje puk až za Schmida.
43:55'
Lucas Johansen – 2 min., držení.
43:24'
Hughes se do rány z mezikruží opřel tak tvrdě, až zlomil svou hůl.
42:05'
Poprvé v této třetině musel zasahovat Schmid, ale povedlo se mu puk odrazit mimo nebezpečí.
41:35'
41:18'
Ofsajd New Jersey. Buly ve středním pásmu.
40:43'
Toffoli našel mezi kruhy Meiera, ale do jeho rány vložil hůl Malenstyn a zabránil tomu, aby puk šel na bránu.
40:01'
Střely na bránu po 2. třetině: 13:18
Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.
Je za námi druhá třetina, ve které Washington navýšil své vedení. Ve 27. minutě se po nahrávce Wilsona z levé strany trefil Kuzněcov, který trefil odkrytou část Schmidovy brány. New Jersey pak mělo několik příležitostí. Největší šance měli Toffoli s Mercerem, ale Lindgren zatím chytá opravdu výborně a drží čisté konto. Devils zatím dobře zvládají svá oslabení a navíc si do třetí třetiny odnášejí přesilovku, která bude trvat ještě 95 sekund. Schmid kromě jedné inkasované branky chytá spolehlivě. Devils ale budou muset hodně přidat v poslední třetině, pokud budou chtít ještě zdramatizovat průběh zápasu.
40:00'
39:35'
T. J. Oshie – 2 min., podrážení.
39:31'
Znovu stejná situace jako před pár vteřinami. Hra se vrací před Schmida.
39:23'
Icing Devils. Vhazovat se bude před Schmidem.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:28'
Zakázané uvolnění New Jersey. Vhazování před Schmidem.
36:00'
Mercer první střelou bránu minul a neuspěl ani z následné dorážky.
35:39'
A znovu zásah Lindgrena, takže se znovu vhazuje před jeho klecí.
35:32'
A po zásahu Lindgrena se vhazuje před jeho bránou.
35:24'
Proběhla komerční přestávka, teď už se pokračuje.
35:00'
Kotouč mají hráči Devils, kteří se snaží rozjet další útočnou akci, ale dlouho si puku neužili a už ho mají zase v moci hráči Washingtonu.
33:32'
Vhazuje se ve středovém kruhu.
32:59'
Meier to zkusil od levého mantinelu, ale Lindgren se nenechal nachytat a sebral puk do lapačky. Vhazování před jeho brankou.
32:12'
Lindgren předvedl další skvělý zásah, tentokrát proti ráně Mercera.
31:49'
Puk na střídačce Washingtonu a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
30:09'
Meier ujel se svým spoluhráčem do přečíslení 2 proti 1, ale Meier nakonec střílel a jen těsně minul Lindgrenovu bránu. Hostující brankář zřejmě puk lehce zasáhnul.
29:13'
Toffoli měl obrovskou šanci na snížení. Po nahrávce do mezikruží vypálil, ovšem Lindgren předvedl parádní švih lapačkou, tzv. "semafor" a skvělým způsobem zneškodnil tuhle velkou příležitost domácích.
28:23'
Hughesovu střelu zblokoval dobrým obranným zákrokem Häman Aktell.
27:10'
Skrumáž na brankovišti Lindgrena, ve které ale nikdo z domácích hráčů nedokázal dostat kotouč za jeho záda. Lindgren nakonec puk měl mezi svými betony a rozhodčí svým hvizdem přerušuje hru a vhazovat se bude před bránou Capitals.
26:34'
Washington právě vstřelil branku! Je tu třetí gól hostů. Ovečkin vybojoval kotouč a posunul ho do jízdy Wilsonovi. Hostující útočník našel na levé straně svou nahrávkou úplně volného JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který už neměl problém dostat puk do odkryté brány. Asistence: Tom Wilson a Alexandr Ovečkin.
25:53'
Bratt jen těsně minul branku svou střelou.
25:23'
Puk dojel až za bránu Lindgrena, který pomohl s rozehrávkou a poslal puk směrem dopředu.
24:37'
Holtz se vydal dopředu a vypálil z levé strany, ale trefil jenom betony brankáře Lindgrena.
23:23'
Washington se vyhnal z útočného pásma a musí začít znovu ze středního pásma.
22:34'
Washington drží puk na svých hokejkách a kombinují.
21:32'
Devils mají puk za svou bránou a rozjíždějí novou akci.
20:37'
20:07'
Puk na střídačce Washingtonu. Hra přerušena.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 2:12
Druhá třetina začne zhruba ve 2:03.
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nabídla dvě branky. Obě dal Washington a dělilo je 15 sekund. V 11. minutě nejprve našel Sandin pěknou nahrávkou zpoza brány na pravém kruhu Aube-Kubela, který se prosadil ranou ke vzdálenější tyči Vaněčkovy brány. Za 15 sekund pak Fehérváry od mantinelu vyslal do jízdy Aube-Kubela, který ještě našel na pravém kruhu Malenstyna, který se svou rychlou střelou nemýlil a dal svůj první gól v sezóně, stejně jako před ním Aube-Kubel. Na tuhle třetinu nebude v dobrém vzpomínat Vítek Vaněček, který odehrál 10 minut a 37 sekund a po druhém gólu ho v brance vystřídal švýcarský brankář Akira Schmid, který zatím neinkasoval. Washingtonu zatím nevychází přesilovky, ještě mu zbývá 35 sekund z aktuální přesilovky do druhé třetiny. Devils mají ve druhé třetině co napravovat.
20:00'
19:44'
Kuzněcov znovu pálil, ale opět minul.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:53'
Kuzněcov pálil zprava, ale bránu přestřelil.
18:37'
Dougie Hamilton – 2 min., nedovolené bránění.
17:48'
Marinovu ránu vyrazil Lindgren, který si poradil i s následnou dorážkou Meiera.
17:23'
Washingtonu odpískáno zakázané uvolnění. Buly před brankou Lindgrena.
16:50'
Hamilton jen těsně minul Lindgrenovu bránu.
16:37'
16:24'
15:58'
Strome střílel z mezikruží, ale našel pouze připravenou lapačku Schmida. Buly před jeho brankou.
15:17'
Z pravé strany vystřelil Carlson, ale Schmid natáhl svou lapačku a sebral si do ní tuhle střelu. Vhazování před jeho bránou.
Přesilovka Capitals ale neměla dlouhého trvání, protože Kuzněcov zahákoval Noska a míří na trestnou. Bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách.
14:37'
Jevgenij Kuzněcov – 2 min., hákování.
14:29'
Ovečkin hned pálil ze své oblíbené pozice na levém kruhu, ale proti gólu byla Schmidova lapačka, který tak zasahuje.
14:24'
Brendan Smith – 2 min., nedovolené bránění.
14:11'
Washington posílá na led čerstvé síly a od vlastní branky rozjede další akci.
13:02'
Po zásahu Schmida proběhla komerční přestávka, po které se vhazovalo před švýcarským brankářem domácím.
12:28'
Zakázané uvolnění Devils. Buly před Schmidem.
12:07'
Hughes mohl snížit, ale Lindgren proti jeho ráně z hranice brankoviště vytáhl skvělý zákrok.
10:37'
Střídání v týmu New Jersey Devils:
ze hřiště odchází Vítek Vaněček, přichází Akira Schmid.
10:37'
Washington právě vstřelil branku! Uběhlo jen 15 sekund a Washington vede o dva góly. Dobrou práci odvedl Fehérváry, který u mantinelu vybojoval kotouč a posunul ho Aube-Kubelovi, který ještě našel na pravém kruhu BECKA MALENSTYNA, který se svou rychlou střelou nemýlil a vyhnal z branky Devils Vaněčka. Také Malenstyn se prosazuje poprvé v sezóně. Asistence: Martin Fehérváry a Nicolas Aube-Kubel.
10:22'
Washington právě vstřelil branku! Je tu první gól zápasu! Washington se zničehonic dostává do vedení. Sandin vybojoval za brankou puk a poslal ho na pravý kruh, kde byl nachystaný NICOLAS AUBE-KUBEL, jehož tvrdá rána skončila u vzdálenější tyče Vaněčkovy brány. První gól v sezoně pro hostujícího útočníka, který hraje první zápas v sezoně za Capitals. Asistence: Rasmus Sandin a Sonny Milano.
09:39'
Devils kombinují s pukem od vlastní brány a chystají se rozjet další útočné snažení.
08:54'
Z mezikruží vyslal ránu McMichael, ale Vaněček jeho pokus bez problémů viděl a sebral kotouč do své lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.
08:30'
Vaněček pomohl svým spoluhráčům za brankou s rozehrávkou.
07:32'
Washington rychle střídá a rozjede další akci zpoza vlastní brány.
06:34'
Marino po návratu z trestné lavice vyrazil do přečíslení 3 proti 2, ale svou nahrávkou nikoho ze svých spoluhráčů, kteří stáli před bránou, nenašel.
06:18'
05:37'
Ovečkin vystřelil netradičně od modré, ale těsně minul.
05:05'
Strome tvrdě vypálil z pravého kruhu, ale Vaněček si dokázal poradit a vyrazil puk do ochranné sítě. Buly před jeho brankou.
04:34'
Devils se povedlo dostat puk do středního pásma a Haula málem vyrazil dopředu, ale nakonec se mu to nepovedlo.
04:18'
John Marino – 2 min., nedovolené bránění.
03:12'
McLeod vypálil, ale neuspěl. Z první pak ještě dorážel Bratt, ale ani on netrefil branku.
02:46'
Vhazuje se ve středovém kruhu po úmyslném ofsajdu.
01:54'
Lindgren má první zásah v zápase, protože má kotouč ve své lapačce. Vhazuje se před jeho bránou.
01:26'
V první šanci se ocitl Mercer, ale z předbrankového prostoru jen těsně minul Lindgrenovu bránu.
00:40'
Devils se chvíli dostali na puk, ale nyní už ho mají v moci hráči Capitals.
00:01'
Utkání začne s tradičním zámořským zpožděním.

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Bahl, L. Hughes, B. Smith – Bratt (A), M. McLeod, Toffoli – Meier, Mercer, Palát (A) – Lazar, Haula, Nosek – Bastian, Tierney, Holtz.
Trenér: Lindy Ruff

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson, Fehérváry, Jensen, Sandin, Häman Aktell, L. Johansen – Wilson (A), Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, D. Strome, Milano – M. Phillips, McMichael, Protas – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.
Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Kea, Dwyer – MacPherson, McNamara.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Nejslavnější hokejová liga světa pokračuje dál a my se zaměříme na souboj mezi New Jersey Devils a Washingtonem Capitals. New Jersey v minulém utkání prohrálo na ledě Colorada 3:6 a nepomohla ani asistence Ondřeje Paláta. Mezi střelce se v dresu Devils v tomto zápase zapsali Tyler Toffoli, Timo Meier a Dougie Hamilton, na jehož trefu přihrával právě Palát. Ani Washington nezvládl minulé utkání, ale získal alespoň bod, když prohrál doma s Floridou 3:4 v prodloužení. Dvakrát se za Capitals prosadil útočník Anthony Mantha, jeden gól dal Connor McMichael. Nejproduktivnějším hráčem Devils je americký útočník Jack Hughes, který v 10 zápasech nasbíral 20 bodů (5+15), ale do tohoto zápasu nejspíš nenastoupí, protože je aktuálně na marodce. Nejlepším střelcem Devils je ale kanadský forvard Tyler Toffoli, jenž ve 12 utkáních vstřelil 8 gólů a k nim ještě přidal 5 nahrávek. Nejproduktivnějším obráncem je aktuálně Kanaďan Dougie Hamilton, který ve 12 utkáních zaznamenal 10 bodů (5+5). Mezi brankáři si nejlépe vede Vítek Vaněček, který odchytal 9 utkání s procentuální úspěšností zákroků 89,19 % a v průměru inkasoval 3,27 branky na zápas. Pokud Vaněček nastoupí, nastoupí tak proti svému bývalému zaměstnavateli. Nejproduktivnějším hráčem Capitals je podle očekávání ruský útočník Alexandr Ovečkin, jenž v 11 utkáních zapsal 8 bodů (2+6). Nejlepším střelcem je ale Kanaďan Dylan Strome, který v 11 zápasech vstřelil 6 branek a má zatím bilanci 6+0. Nejproduktivnějším bekem je Američan John Carlson, který zapsal 7 bodů (1+6) v 11 zápasech. Mezi brankáři je na tom nejlépe Darcy Kuemper, který odchytal 8 utkání a má procentuální úspěšnost zákroků 89,13 % a v průměru inkasoval 3,07 branky na zápas. Kuemper ale zřejmě nenastoupí, protože je aktuálně zraněný. Úvodní buly bude v Prudential Center vhozeno krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.