Z Brna se s vámi loučím, užijte si zbytek dnešního večera.
Zápas rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Viktor Hübl, který díky kličce se zakončením mezi betony Čiliaka rozhodl o dvou bodech pro Vervu.
Nejlepší hráči utkání:
Jakub Koreis – Martin Ručinský.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.

Rozhodující branku vstřelil VIKTOR HÜBL.
Dočekal ani nevypálil, puk mu zůstal před brankovištěm. Je rozhodnuto.
František Lukeš si nepřišel na Čiliaka, ten vyráží puk do plexiskla.
Vojtěch Němec nenašel skulinku mezi betony Pavla Francouze.
Viktor Hübl předvedl fintu a trefil se mezi betony Čiliaka.
Petr Ton se svým bekhendovým pokusem netrefil do branky.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení neurčilo vítěze utkání a čeká nás penaltový rozstřel. Hokejový večer se tak ještě natáhne o několik minut.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:21
Káňa dostal od Honejska přihrávku, ale mladý střelec netrefil síť Vervy.
64:00
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:26
Znovu Martin Ručinský se snažil vybojovat výhru, když vyjel od pravého mantinelu a vystřelil přesně do těla Čiliaka.
63:12
Litvínov opět v útočném pásmu.
62:10
Na druhé straně Jan Káňa měl před sebou kotouč a odkrytou část branky, ale netrefil puk!
61:29
Verva měla druhý bod velmi blízko. Elegantní souhru tří hráčů se snažil dotlačit u levé tyčky Ručinský, ale Čiliak byl pozorný.
60:44
Hruška se snažil najít najetého Tona v pásmu, ale přihrávku zastavil jeden z litvínovských hráčů.
60:01
Máme za sebou šedesát minut hry a deset branek. Po pěti pucích museli vytahovat oba gólmani ze své sítě. Poslední hranou třetinu ale vyhráli domácí stejným poměrem jako hosté tu první. Nejprve se trefil Jan Hanzlík a po něm Ondřej Dlapa zařídil remízu a jistý jeden bod pro Kometu. Jediný úspěch za hosty si připsal Martin Ručinský, který svojí trefou poslal Vervu do dvoubrankového náskoku.
60:00
59:22
Jakub Koreis sám z mezikruží trefuje pravý beton Francouze!
58:51
I na druhé straně bylo pořádně horko. Střelu od modré Čiliak vyrazil, ale puk plachtil ve vzduchu poblíž branky. Po jeho dopadu byl ale domácí bek tím hráčem, který puk odpálil.
57:43
Domácí se málem radovali ze šesté branky. Před svatyní Vervy tečoval Vondráček, touš ale mezi tři tyče nešel.
57:01
Dočekal dostal zadovku na modrou a tvrdě se opřel do puku. Kotouč zasvištěl až do ochranné sítě.
56:26
Jan Káňa se prodral na pravý kruh a zakončoval, jeho pokus vyrazil těsně nad Francouz.
55:52
Ptáček si objel branku a poté střílel k pravé tyčce. Veškerý volný prostor ale dobře pokryl Pavel Francouz.
55:00
Pět minut před koncem třetí třetiny je odpískán icing Litvínova.
53:40
Kometa právě vstřelila branku!
Je znovu srovnáno! Po spálené šanci Dočekala dostal na levý kruh přihrávku ONDŘEJ DLAPA a úspěšně poslal kotouč do sítě! Ptáček poté zavezl kotouč přímo do rukou šťastného střelce. Asistence: Tomáš Vondráček.
53:01
Dnešní utkání sleduje 6603 diváků.
53:01
Juraj Majdan byl v úniku proti Čiliakovi. Střelou trefil beton brankáře a puk se posléze odrazil do břevna branky. Kotouč poté zamířil mimo.
52:32
Káňa zavezl puk do útočné třetiny, ale na zakončení nepřišlo.
51:20
Skvělý Čiliak teď znovu podržel Kometu na dosah vyrovnání! Téměř jasnou dorážku Ručinského do odkryté klece zastavil tento muž v masce bránící brněnskou klec.
51:16
51:11
Pět sekund do konce přesilovky Litvínova a Marek Čiliak chytá do lapačky další tvrdou střelu od modré.
50:30
Dlouhá kombinace Vervy končí střelou Hübla. Jeho projektil ale dobře viděl Čiliak a přerušuje hru. Navíc jsou hosté vykázáni z pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
49:30
Hanzlík nedokázal vyhodit puk, poskakující kotouč ale nakonec hráči Vervy neudrželi ve třetině před Čiliakem.
49:16
Vojtěch Němec (KOM) dostává dvouminutový trest za hákování.
49:01
Fantom Marek Čiliak teď skvěle podržel naděje Komety! Několik těžkých zákroků vytáhl teď jako esa z rukávu, žádný z litvínovských hráčů na ledě tak nevsítil desátý gól zápasu.
48:17
Honejsek přenechal puk Čermákovi jedoucímu podél mantinelu, střela kapitána Komety šla na boční síť.
47:55
Brno vyvezlo puk ze své třetiny a hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
47:04
K dorážce sraženého puku se málem dostal u levé tyčky Brna Ručinský, naštěstí pro domácí ale puk netrefil.
45:54
Znovu má Brno oč hrát. Jan Káňa nahrál na přijíždějícího JANA HANZLÍKA, který se trefil mezi lapačku a beton Francouze! Kometa je opět na dostřel jedné branky a celá hala začíná svůj tým povzbuzovat. Asistence: Jan Káňa, Antonín Honejsek.
45:30
Dujsík na modré promáchl nad pukem, který mu podjel pod nohama. Pásmo si ale Brno stále drží.
44:17
Tonovo nahození tečoval Hruška těsně vedle levé tyčky branky Vervy.
44:00
Karel Kubát (LIT) dostává dvouminutový trest za hákování. Další šance pro Brno ke vstřelení kontaktní branky.
43:44
Ve stoje zastavuje Marek Čiliak prudké nahození na svoji branku. Vhazování po jeho levici.
42:22
Kometa má potíže dostat puk před Francouze, Verva zatím úspěšně hájí svoje dvoubrankové vedení.
41:48
Už i Litvínov je kompletní a úspěšně tak přečkal dlouhou početní nevýhodu.
40:51
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov se dnes prosadil dvakrát v přesilovce a nyní poprvé i v oslabení. MARTIN RUČINSKÝ unikl sám před Čiliaka a poslal pod ním kotouč až do branky. Asistence: Tomáš Pavelka.
40:45
Kometa je kompletní.
40:01
Prostřední dějství je za námi. Dočkali jsme se ještě větších gólových hodů. Tomáš Pavelka nejprve navyšoval na 3:1 pro Litvínov. Poté ale přišlo 24 sekund Komety, kdy dokázalo Brno srovnat. Nejprve využil nabídku Tona v přečíslení Jan Hruška, čtyřiadvacet sekund potom se trefoval Jakub Koreis. Verva si ale vzala vedení zpět díky bombě Karla Kubáta od modré čáry.
Další třetina začne přibližně v 20:12.
40:00
39:35
Brno dlouho kombinovalo a váhalo se střelou, následný pokus Kempného končí odrazem od masky Francouze do ochranné sítě.
39:14
S tresty dnes sudí nešetří. Na hostující trestnou lavici putuje Jiří Zeman na dvě minuty za podražení. Za plexisklem na straně Vervy začíná být plno.
38:43
Vojtěch Němec (KOM) dostává dvouminutový trest za sekání.
38:43
Hruška si chystal přihrávku k modré, namísto toho ale zkusil střelu, ale gólmana nepřekvapil.
38:26
Tvrdá rána Michala Kempného končí v moci Francouze.
38:09
Filip Pavlík (LIT) – 2 minuty za podražení, více jak minutu a půl má k dispozici Brno přesilovky 5 na 3.
38:09
Vojtěch Němec si vybojoval skvělou pozici, kterou v gól nepřetavil, ale získal pro Kometu přesilovku 5 na 3.
37:45
Rostislav Martynek (LIT) – 2 minuty za nedovolené bránění.
37:45
Ton s Hruškou znovu unikli do přečíslení, první jmenovaný chtěl znovu najít Jana Hrušku, ale marně. Bude se vylučovat.
37:14
Teď měl ale Francouz velké štěstí, Čermák nedokázal bekhendem trefit volný puk na brankovišti.
36:35
Litvínov nyní kontroluje puk, Brno má obtíže dostat se ke střele.
35:36
Koreis bojoval za brankou o puk, který nakonec poslal mezi kruhy, kde si jej na poslední chvíli všiml Vondráček, ale Francouzovo rameno nepřekonal.
34:50
A znovu. Kometa neudržela útočné pásmo a Litvínov se dostal před Čiliaka, ke střele se ale hosté nedostali.
34:15
Kempný netrefil na modré puk a do útoku se rychle dostali hosté. Marek Čiliak si ale svoji svatyni pohlídal a betonem vyráží puk vysokým obloučkem až na tribunu.
33:45
Druhé zakázané uvolnění Litvínova. Buly znovu před Francouzem.
33:22
A znovu jde do vedení Verva. Po vyhraném buly v pásmu Komety putoval puk na modrou čáru, kde se do něj opřel KAREL KUBÁT a trefil horní roh brněnské klece. Asistence: Michal Trávníček, Kamil Piroš.
32:35
No vida, přece jen to jde. Brno bleskově srovnává stav zápasu. Vondráček poslal puk na modrou na Buriana, který střílel na branku. U brankoviště se dokázal nejlíp zorientovat JAKUB KOREIS a zasunout kotouč do sítě Vervy. Brněnská hala Rondo burácí. Asistence: Vilém Burian, Tomáš Vondráček.
32:01
Parádní akce domácí Komety! Po vhazování ve vlastním pásmu vystřelil za pukem Petr Ton, po přechodu modré čáry našel skvěle najetého JANA HRUŠKU, který využil svojí osamocenosti mezi kruhy a trefil se přesně k levé tyčce branky Litvínova! Asistence: Petr Ton, Leoš Čermák.
31:14
Peter König si se svojí střelou od modré počkal, puk nakonec nedoputoval ani ke gólmanovi hostů.
30:14
Další střela Komety z kruhu přeletěla brankovou konstrukci. Brno vydatně bojuje o gól a domácí publikum je vehementně povzbuzuje.
29:30
Vondráček dlouho bojoval proti soupeřům s pukem, který následně poslal na Buriana. Vilém Burian se snažil nadvakrát přihrát zpoza branky před brankoviště, ale bez úspěchu.
28:47
Jan Hruška se nejrychleji dostal k volnému puku na levém kruhu, kde do herního předmětu rychle plácl a Pavel Francouz musel zastavit tuto střelu zastavit svým ramenem.
27:49
Káňa zavezl dravě puk do útočné třetiny, střela ale přeletěla o pár centimetrů horní tyč branky Vervy.
26:48
Hosté vytěžují maximum z dobrého napadání v pásmu Komety. Piroš vybojoval puk a poslal jej na přijíždějícího TOMÁŠE PAVELKU, který se rychlou střelou do horní části branky nemýlí. Asistence: Kamil Piroš, Michal Trávníček.
26:13
František Ptáček zkoušel pozornost Francouze od modré, gólman Litvínova zastavuje puk svojí lapačkou.
25:11
Leoš Čermák vjel podél mantinelu do pásma a svojí střelou z velkého nápřahu těsně minul brankovou konstrukci.
24:20
König drží puk za vlastní brankou, obě mužstva střídají svoje hráče na ledě.
23:19
Litvínov vyhazuje puk do středního pásma po přetrvávajícím tlaku Komety z početní výhody.
22:47
21:58
Kometa se sama obrala o útočnou třetinu, musí ji obsadit znovu od vlastní branky.
21:28
Antonín Honejsek si sjel s pukem co nejblíž k brance, poté střílel těsně vedle levé tyčky.
21:05
Dujsíkova střela od modré skončila na levém betonu Francouze, nikdo ze spoluhráčů se nedostal včas k dorážce.
20:47
Karel Kubát (LIT) dostává trest dvě minuty za hákování.
20:39
Kometa měla ponechanou výhodu, Jan Hruška mohl uklidit puk do odkryté klece, ale netrefil puk!
20:01
Máme za sebou úvodní periodu dnešního zápasu. Utkání v den Památky zesnulých otevřel celek Vervy, když ve čtvrté minutě využil přesilovku hostů František Lukeš. Následovala však početní výhoda Komety a ta byla taktéž proměněna. Vojtěch Němec je zatím jediným úspěšným střelcem domácích. V závěru dějství střílel v přesilovce Viktor Hübl, který s pomocí břevna domácí branky upravil stav duelu na dosavadních 1:2.
Druhá třetina začne přibližně v 19:15.
20:00
19:58
Michal Trávníček pálil z otočky z mezikruží, těsně netrefil pravou tyčku brněnské brány!
19:47
Vhazování ve středním pásmu.
19:02
Nebezpečný únik Jánského, který nedokázal roztáhnout Čiliaka a vstřelit třetí gól Litvínova!
18:15
Nyní si Litvínov vytváří větší nápor, Kometa se stěží dostane ze své poloviny.
16:50
Hosté opět využívají přesilovou hru. VIKTOR HÜBL poslal přihrávku na Lukeše, ten protáhl puk na Kubáta a zpátky na prvního jmenovaného hráče, který ihned po vrácení přihrávky vypálil a jeho projektil se od břevna odrazil za brankovou čáru. Asistence: František Lukeš, Karel Kubát.
16:32
Vylučuje se na straně Komety. Vojtěch Němec (KOM) dostává dvouminutový trest za podražení.
15:52
Útočná lajna Komety s Petrem Tonem si vypracovala slibnou šanci.
15:15
Martin Ručinský se držel na puku v útočném pásmu, bekhendová přihrávka skončila na holích Brna.
14:17
Jan Káňa unikl z vlastního pásma do brejku, střelou z levého kruhu těsně minul horní část branky!
14:10
Hru přerušuje icing Brna, hra se tak po čase stěhuje před Čiliaka.
13:27
Značný tlak si nyní vytváří Kometa, na ledě je nyní Koreisova formace.
12:54
Kempný z dobré pozice hledal spoluhráče u branky, ti se ale k teči nedostali. Hosté jsou kompletní.
12:22
Ton přihrál na druhou stranu najetému Hruškovi, který se ale střelou z první netrefil ideálně do puku!
11:40
Nelehkou práci měl u branky Leoš Čermák, který se jen o kousek nenatáhl po volném puku v brankovišti Litvínova!
10:37
Puk opustil herní plochu a odletěl do hlediště. Dvouminutový trest za to inkasuje Pavel Francouz (LIT), na trestnou lavici míří Karel Kubát.
10:16
10:04
Leoš Čermák vyvezl puk přes celé hřiště až na pravý kruh u brány Francouze, ke střele se ale nedostal.
09:34
Petr Ton posílá puk přes všechny čáry do bezpečí, oslabená Kometa může poslat čerstvé síly na led.
09:09
Karel Kubát poslal od modré puk na brněnskou svatyni, tam stál ale pozorný Čiliak a jeho lapačka.
08:53
Nepřehledná situace u brněnské branky vrcholí posunutím brankové konstrukce.
08:24
Vilém Burian vyhazuje puk z jednoho rohu hřiště do druhého.
08:16
Za podražení Pavla Francouze odchází na trestnou lavici Antonín Honejsek (KOM), který si zde odpyká dvě minuty. Litvínov nevyužil ponechané výhody, po pár sekundách se dopustil ofsajdu.
07:15
Po souboji u mantinelu v útočném pásmu Komety puk proklouzl okolo pravé tyčky hostující branky, kde se ho ujímají hráči Vervy.
06:38
Dlapova střela zápěstím od modré donutila gólmana Litvínova natáhnout se, puk by ale pravděpodobně mezi tři tyče vůbec nešel. Následuje komerční přestávka.
05:35
Další přesilovka je využita a Kometa srovnává. Michal Kempný zavezl puk za modrou čáru, přenechal jej VOJTĚCHU NĚMCI a ten svojí střelou z mezikruží, kam si skvěle nabruslil prostřeluje Francouze až do sítě. Asistence: Michal Kempný a Marek Čiliak.
05:06
Petr Ton z pravého kruhu zkoušel najít nepokryté místo hostujícím brankářem, ale marně.
04:50
Kamil Piroš (LIT) dostává dvouminutový trest za sekání. Fauloval právě naposledy střílejícího Káňu.
04:50
Jan Káňa se dostal k puku mezi kruhy, levý Francouzův beton poslal touš do ochranné sítě.
04:41
Honejsek dostal puk do pásma po přihrávce Káni, ale šance pro Brno z toho nevznikla.
04:16
Nahození na Francouze nijak nepřekvapilo hostujícího gólmana, ten přidrží puk pod lapačkou do hvizdu rozhodčího.
03:27
Přesilovka hostů je využita. U mantinelu si vzal puk Hübl a poslal rychlou přihrávku na FRANTIŠKA LUKEŠE stojícího na vrcholu bližšího kruhu. Střelec se svojí ranou z první trefil do horní části branky Komety. Asistence: Viktor Hübl, Martin Ručinský.
03:19
Pavlíkovu střelu od modré Marek Čiliak viděl a tak zastavuje tento projektil na své hrudi.
02:39
Poskakující kotouč před odkrytou částí brněnské branky netrefil Viktor Hübl, ihned po té Kometa vyváží touš.
01:58
Hüblovu střelu vyrazil Čiliak do rohu kluziště a Kometa se osvobozuje.
01:47
Peter König (KOM) inkasuje první trest, jde si odsedět dvě minuty za hákování.
01:36
Burian nevyhodil puk z obranného pásma, Juraj Majdan ještě udržel pásmo pro Vervu.
00:48
Antonín Honejsek se procpal s kotoučem přes modrou čáru, k zakončení se nakonec nedostal.
00:22
Kometa vyhrála úvodní buly, první střelu, kterou musí gólman podržet, posílají hokejisté Litvínova.
00:01
Za bouřlivého potlesku nastupuje modrobílá Kometa. Hráči se seřadili na modrých lajnách, utkání za malou chvíli začne.
Na ledovou plochu přijíždí čtveřice sudích dnešního utkání.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, König, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Mrázek, Svoboda, Kusko

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Zeman, Chaloupka, Pavelka, Baránek, Pavlík, Kousalík – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Šrámek, Martynek – Trávníček (C), Piroš, Majdan – Jurčík, Gerhát, Písařík

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Martin Homola – Milan Kis, Ladislav Lučan.
Vzájemný zápas
Letos se tyto dva mančafty již jednou střetly. A to konkrétně 21. září na domácím stadionu Vervy. Byť Kometa odehrála s Litvínovem díky trefě Petra Tona vyrovnanou úvodní periodu 1:1, následujících čtyřicet minut přineslo pět branek Vervy. Výsledek po šedesáti minutách tak byl 6:1.
HC Verva Litvínov
Bodový výtěžek ze skvělého startu ročníku drží dnešní hosty na druhé pozici, s jednobodovou ztrátou na vedoucí Třinec. Celkově si letos Verva připsala čtyři porážky a třináct výher, dvě z toho po nastaveném hracím čase.
Litvínov v posledních dvou zápasech vstřelil totožný počet gólů. Poprvé však tři trefy nestačili na šest gólů domácí Slavie, naopak hosté z Mladé Boleslavi propálili Pavla Francouze pouze jedenkrát.
HC Kometa Brno
Brněnská Kometa se již odlepila ode dna tabulky, na kterém uvízla na začátku ročníku spolu s obhájci titulu ze Zlína. Ševci jsou stále na chvostu, Brno se na rozdíl od nich vyhouplo na šestou příčku.
Cenné body tak získala Kometa při repríze loňského finále ve Zlínu, kde zápas dopadl 6:3 pro hostující modrobílí celek a následně při dohrávce druhého kola na ledové ploše ve městě pod Špilberkem, kde se taktéž radovali vicemistři z výhry 4:3.

Poslední zápas, hraný v pátek na ledě Olomouce, znamenal taktéž plný bodový zisk. Kohouti podlehli Kometě 2:4.
Hezký nedělní večer. Osmnácté kolo Tipsport extraligy v ledním hokeji má dnes na programu také utkání mezi HC Kometou Brno a HC Vervou Litvínov. Začátek souboje mezi šestým a druhým týmem tabulky naší nejvyšší hokejové soutěže je v 18:20 v hale Rondo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.