Play-off 1. ligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Slavia - 14. března 2018   17:30

K. Vary
K. Vary
19:15' Podlipnik (Kovačevič, Stloukal) • 27:44' O. Beránek (Skuhravý) • 31:37' Flek (Podlipnik, Plutnar) • 53:59' O. Beránek (Gríger, Skuhravý)
Slavia

Ve třetí třetině potvrdil vítězství Karlových Varů Ondřej Beránek. Do pražského Edenu se tak odjíždí za stavu 2:0 pro karlovarskou Energii. Kdo bude úspěšný a nakonec se popere o extraligu v následné baráži?
Ode mne je to pro dnešní večer vše, budu se těšit u dalšího onlajnu. Kamila Ströerová.
59:56'
Poslední kotouč zastavuje Filip Novotný. Zbývají 4 sekundy, které dělí Energie od druhého vítězství.
59:17'
Energie chce ještě přidat pátý gól, ale Frodl za svá záda již žádnou střelu nepustí.
58:34'
Ač na ledové ploše se neděje nic zajímavého, domácí kotel v posledních minutách vytváří pekelnou atmosféru.
58:05'
Do konce zápasu zbývají dvě minuty.
57:39'
KV Arénou se hrne mexická vlna, která již pomalu začíná slavit vítězství Karlových Varů.
56:56'
Jednu šanci Karlových Varů střídá hned další. Dělovka Kovačeviče však skončila jen v ochranné síti za Frodlem.
56:30'
Již od druhé třetiny se hraje zejména v útočné třetině sešívaných, kteří s tlakem energetiků mají velké problémy.
55:44'
Ondřej Beránek má touhu se zasloužit o hattrick. Nyní se totiž po přihrávce od Tuominena dostal do perfektní pozice, kterou k jeho smůle, nedokázal využít.
55:20'
Nahození Tomáše Rachůnka schoval Dominik Frodl do lapačky.
53:59'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Zcela neobsazený ONDŘEJ BERÁNEK vymetl svou střelou z mezikruží všechny pavučiny, které měl Frodl v bráně. Asistence: Dávid Gríger a Václav Skuhravý.
53:39'
Tomáš Šmerha se snažil dorazit puk do branky domácích, ale Filip Novotný si dorážku pohlídal. Následují komerční přestávka.
53:10'
Slavia má s obranou Energie velký problém, nedaří se jí dostat do pásma či si vytvořit tlak na bránu soupeře.
51:40'
Domácí se nepouští zbytečně do útoku, snaží se bránit a všechny kotouče, které se objeví před jejich brankou posílají ihned do bezpečí. Karlovy Vary chtějí zřejmě jen udržet výsledek, neinkasovat zbytečný gól, který by mohl ještě vývoj utkání změnit.
50:58'
Martin Šagát se pokoušel prostřelit zatím bezchybného Novotného, ale marně.
50:45'
Karlovarští vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po pravici Novotného.
50:03'
Hostujícím ještě nedošli síly, stále se snaží otočit zápas na svou stranu, ale marně. Z Novotného se stala zeď, kterou se nedaří sešívaným prostřelit.
Dnešní utkání sleduje 3705 diváků.
49:20'
Nahození slávistů zlikvidoval domácí brankář Novotný.
49:14'
Martin Šagát prověřil pozornost Filipa Novotného.
48:58'
Stanislav Balán se dostal do velké šance. Kotouč se mu však v závěru nepodařilo dostatečně zvednout.
48:44'
Slavia Praha je vyhozena z útočné třetiny, vhazovat se bude v středním pásmu.
47:57'
Nakonec puku ujímají sešívaní, kterým se však nedaří ani dostat do obranného pásma Karlových Varů.
47:37'
Karlovarští se pokouší přidal další gól. Dostávají si Slavii pod velký tlak.
46:45'
Pražané zavezli puk do útočné třetiny, ale rozruch z jejich návštěvy nevznikl.
46:08'
Komerční přestávka.
45:16'
Velká chyba Dominika Frodla nebyla k jeho štěstí potrestána. Gólman Slavia se pokusil rozehrát, když však kotouč zůstal na hokejce Stanislava Balán. Frodl opustil brankoviště, než si toho však stačili domácí všimnout a dorazil puk do zcela prázdné brány, bylo pozdě.
44:53'
Karlovarští se znovu dostávají do útočné třetiny.
44:17'
Sabahudin Kovačevič dostal nabito od Podlipnika. Střelu Kovačeviče vyrazil Frodl bruslí.
43:51'
Dvojitá přesilová hra trvala pouhých 15 vteřin a hosté jsou ve čtyřech.
43:31'
David Šafránek (SLA) míří za svým spoluhráčem na trestnou lavici. Vysloužil si dvě minuty za vysokou hůl.
42:58'
Karlovarští zaváží puk do třetiny hostů, ihned jsou však vypuzeni Slavií.
42:44'
Energie vyhazuje až na zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Filipa Novotného.
42:15'
Karlovy Vary hledají cestu ke střele, Slavia však dobře brání a hlídá si všechny pokusy.
41:35'
Petr Šenkeřík byl podražen Zdeňkem Doležalem (SLA), který si tak od sudích vysloužil trest v podobě dvou minut.
41:11'
O založení útoku se pokouší Slavia. Zdeněk Doležal se snažil došťourat puk za záda Novotného.
40:36'
Energetici nakoukli do třetiny hostů, ale branku neohrozili.
40:08'
Sešívaní se přesouvají do útočné třetiny. Nahození domácí brankář schoval pod svá křídla.
40:01'
Ledař ještě upravuje led u branky Filipa Novotného.
Druhá perioda byla na góly obdarovanější. Ve 28. minutě se po pěkné přihrávce od Skuhravého prosadil Ondřej Beránek. Ve dvojité přesilové hře dokázal přesně trefit Jakub Flek. Karlovarští byli během druhé dvacetiminutovky jasně aktivnějším a lepším celkem. Dokázali si vytvořit více střel a Frodl měl s pobytem energetiků v útočné třetině velké problémy. Dokáže Slavia otočit vývoj utkání na svou stranu? Třetí třetina začne přibližně v 19:16.
40:00'
39:31'
Slavii se daří všechny kotouče likvidovat.
39:08'
Karlovarští se pokouší přejít do pásma hostů.
38:59'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
37:59'
Dávid Gríger se na dva pokusy snažil překonat Dominika Frodla. První střelu brankář hostí vyrazil přímo na hokejku Grígera, druhou dělovku poslal Gríger do lapačky.
37:24'
Rachůnek kroužil s pukem tak dlouho, až nakonec promrhal příležitost ke střele.
36:58'
Stanislav Balán nedokázal zkrotit poskakující přihrávku od Fleka před Frodlem.
36:29'
Jaromír Kverka se pokusil o střelu z mezikruží, v koncovce mu zabránil jeden z beků Slavie.
35:37'
Pražané sice zavezli puk do útočné třetiny, nikterak však neohrozili branku energetiků.
35:18'
Do ofsajdu zajel Dávid Gríger. Následuje komerční přestávka.
Oddechový čas pro hosty.
34:52'
Hosté hrají v plném počtu.
34:30'
Slavia se snažila osvobodit z karlovarského sevření, ale marně. Energie má hokejky všude.
33:49'
Nakonec z první pálí Podlipnik, střela šla nad branku Frodla.
33:25'
Domácí si hledají vhodnou pozici ke střele.
33:13'
Pokus energetiků byl téměř totožný se třetím gólem. Opět pálil Podlipnik, tentokrát nestačil Jakub Flek puk tečovat.
32:43'
V nastavené početní převaze pálil od modré Matic Podlipnik, jehož střelu zastavil Frodl. Ihned poté mizí na trestné lavici Jan Novák (SLA), který si odsedí dvě minuty za držení.
32:10'
Následně Slavia převáží kotouč alespoň do středního pásma, kde se ho opět zmocňují Karlovy Vary, kteří znovu míří dobývat svatyni Frodla.
31:37'
Dvojitá přesilová hra je pro Energii úspěšná. Střelu Matice Podlipnika od kruhů ještě stačil tečovat JAKUB FLEK, který určil směr střely, která nakonec končí v bráně hostů. Asistence: Matic Podlipnik a Michal Plutnar.
31:18'
Ovšem Slavii čeká dvojité oslabení. Jelikož hrála v příliš mnoho hráčích na ledové ploše, inkasovala od sudích trest. Trest odpykává Lukáš Nedvídek.
30:32'
Energetiky čeká další přesilová hra. Na trestnou lavici míří Martin Kadlec (SLA), který se dopustil držení.
29:58'
Karlovarským se nedaří přechod do útočného pásma, díky kvalitní práci pražské obrany.
28:48'
Do útoku se opět hrnou domácí. Stanislav Balán našel na druhé straně volného Tomáše Rachůnka, jehož střelu ukryl Frodl do lapačky.
28:18'
Slavia se sama vzdává útočné třetiny po nepřesné rozehrávce.
27:44'
S další střelou si však Frodl neporadil. Po přihrávce zpoza brány od Skuhravého se dostal ke střele ONDŘEJ BERÁNEK, který se trefil pod víko Frodlovy svatyně. Asistence: Václav Skuhravý.
27:20'
Následně měl Dominik Frodl plné betony práce se střelou Sebastiana Gorčíka a následnými dorážkami. Nakonec si hostující gólman poradil a skóre utkání se nemění.
26:40'
V rohu kluziště u branky Novotného proběhl souboj o kotouč, ze kterého vzešla úspěšně Energie.
26:31'
Po zákroku Filipa Novotného následuje komerční přestávka.
25:24'
Hra se přesouvá z jednoho konce na druhý, oba týmy si střídavě vytvářejí šance.
24:51'
Kotouč nakonec raději kryje Frodl.
24:36'
Karlovarští se točí kolem slavistického brankoviště a snaží se vyzrát nad důkladnou obranou hostů.
24:13'
U branky Energie se však vyznamenal Filip Novotný, který bravurně zastavil střelu Jiřího Doležala.
23:50'
Nahození energetiků zastavil Novotný, následně výtečně rozehrál, hra se přesouvá do útočné třetiny domácích, Frodl nemusel vůbec zasahovat.
23:28'
Filip Novotný ukrývá neposedný kotouč do lapačky.
22:58'
22:38'
Karlovy Vary se zdržely ve třetině, ale ke střele se nedostaly.
22:19'
Další pokus můžu v zeleném je neúspěšný, Slavia se opět osvobozuje.
22:00'
Sešívaným se daří vyhodit do bezpečí, energetici to tedy zkouší znovu.
21:40'
Energie se zahnízdila ve třetině hostů a pokoušela se znovu překonat Frodla.
21:01'
Kovačevič zachytil na modré čáře vyhození Slavie, druhý pokus pražanů na vyhození byl už úspěšný.
20:55'
Podaří se energetikům znovu prosadit?
20:50'
Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Jan Novák (SLA).
20:10'
Stanislav Balán nedokázal puk zvednout z těsné blízkosti do branky Frodla.
20:01'
Druhá třetina je před námi.
Už to vypadalo, že v prvním dějství se gólu nedočkáme, ale opak se stal pravdou. Karlovarským hokejistům totiž stačilo pouhých pět vteřin z přesilové hry, když v tu se prosadil Matic Podlipnik. Síly jsou jinak velmi vyrovnaná, týmy se dostávají střídavě do šancí a pokouší se prosadit. Druhá třetina začne v 18:21.
20:00'
19:15'
Energetikům stačilo pouhých pět vteřin z přesilové hry. Slovinský reprezentant MATIC PODLIPNIK propálil bezmocného Frodla. Asistence: Sabahudin Kovačevič, Petr Strloukal.
19:09'
Trest za sekání si vysloužil Marek Račuk (SLA), svůj tým oslabí na dvě minuty.
19:09'
Při přechodu do útočné třetiny se Energie dopouští ofsajdu.
19:04'
Do konce první části zbývá jedna minuta.
18:39'
Karlovy Vary se záhy probouzí a dostávají Slavii pod tlak.
18:19'
Vzápětí přichází také Kadlec, počet mužů na ledové ploše je opět vyrovnán.
17:59'
Jakub Flek je znovu na ledové ploše. Karlovy Vary hrají v plném počtu.
16:53'
Kotouče na svých hokejkách drží Slavia, která se přesouvá do třetiny domácích. Novotný si s pobytem hostů nedělal žádné starosti.
16:16'
Vzápětí přichází trest na Dominika Frodla (SLA), který nedovoleně zabránil Sebastianu Gorčíkovi. Trest za brankáře odpyká Martin Kadlec.
15:58'
Za hlubokého nesouhlasu odchází na trestnou lavici Jakub Flek (KVA) za nedovolené bránění. Vzápětí však Flek napřáhl a bouchl hokejkou do mantinelu, což hlavní sudí posoudil jako nesportovní chování, které za Jakuba Fleka odpyká Dávid Gríger.
15:20'
Karlovarští hokejisté se pokouší o zabydlení v útočné třetině.
14:20'
Jaromír Kverka se pokusil dorazit kotouč mezi bruslí a tyčkou, ale Frodl zaplnil všechny mezery včas.
13:38'
Kadlec obral Vrdlovce o puk a hra se přesunula do obranné třetiny Karlových Varů.
13:15'
Novotnému se nepodařilo vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti. I tak se po chvíli daří energetikům osvobodit.
12:27'
Jakub Flek se dostal do úniku, trefil však beton Frodla.
11:42'
Slavia se stále motá kolem branky energetiků.
11:19'
Tomáš Rachůnek je zpět ve hře. Karlovarští hrají v plném počtu.
10:26'
Na druhé straně velká šance Slavie. Zdeněk Doležal z těsné blízkosti nedokázal přemoct Novotného.
09:49'
Ve vlastním oslabení se dostal do šance Jakub Flek, který nakonec však byl zblokován jedním z beků. Na druhé straně však najížděl Václav Skuhravý, jehož si Flek všiml. Rychle nahrál. Domácí kapitán vyslal dělovku, ze které se Frodl musel vzpamatovat.
09:30'
Karlovarským se ihned po vhazování daří vyhodit kotouč.
09:17'
Sudí zvedá ruku při pohledu na faul Tomáše Rachůnka (KVA), který se dopustil držení a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.
08:10'
Karlovarští se drží v útočné třetině a hledají recept na Frodla.
07:25'
Pohl zachycuje volný kotouč a pokouší se vyhodit z obranné třetiny. Nakonec se tak skutečně daří, ve středním pásmu se puku ujal Martin Rohan, který se dostal do ofsajdu.
06:51'
Během komerční přestávky představil domácí kotel choreo, které sklidilo hluboký potlesk celé haly.
06:20'
Jakub Flek byl v sevření dvou beků, přesto dokázal poslat dělovku z mezikruží, kterou si však Frodl pohlídal.
05:51'
Na druhé straně se pokusil prosadit Martin Rohan. Jeho dělovka od modré skončila v ochranné síti za Frodlem.
05:25'
Zdeněk Kubica vypálil od modré čáry, trefil však tyčku domácí svatyně.
04:30'
Lukáš Krejčík se dostal do šance, kdy jel sám na Filipa Novotného. Gólman Karlových Varů si střelu pohlídal.
04:02'
Rachůnek napadá rozehrávku soupeře.
03:40'
Na druhé straně se o tlak zasloužila Slavia, karlovarským se však během chvilky daří osvobodit.
02:58'
Ondřej Beránek byl v dobré střelecké pozici, ovšem překonat brankáře hostí nedokázal.
02:30'
Karlovarští surově topí Frodlovi pod betony.
02:15'
Dávid Gríger dostal přihrávku dlouhým pasem a střelou od kruhů překvapil Frodla.
01:40'
Hosté nastoupili velmi aktivně a dobývají branku energetiků.
01:10'
Frodl zastavuje puk za bránou a posílá Slavii do obranného pásma Karlových Varů.
00:30'
Karlovarští jsou za vlastní brankou a pokouší se dostat před Frodla.
00:02'
Úvodního kotouče se zmocňuje Slavia, která nahlédla do útočné třetině, ke střele se však nedostala.
00:01'
Sestavy obou týmů již zní halou. Čtveřice sudích krouží na ledové ploše a připravuje se na druhý semifinálový duel mezi karlovarskou Energií a pražskou Slavií.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, J. Tomeček, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Gríger, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, Pohl, J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Ryzák – Račuk, Šagát, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, L. Krejčík – Šmerha, Nedvídek, Z. Doležal – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

Rozhodčí: Petružálek, Sýkora – Kokrment, Šimán.
HC Slavia Praha
Slavia ihned na začátku utkání sice inkasovala dva góly, na ty však dokázala odpovědět ve druhé třetině a zápas ještě zlomila na svou stranu. Sice se prvního semifinálového utkání zmocnila Energie, přesto se Slavia ukázala v dobrém světle. Mnozí si mohli naivně myslet, že se Slavia bude lídra ligy bát, opak byl pravdou. Výborný výkon předvedl brankář Dominik Frodl, který v pražské brance několikrát čaroval. Hostující gólman předvedl třicet úspěšných zákroků. Oba týmy hrály velmi v začátcích velmi disciplinovaně a v první periodě nebyl k vidění žádný faul. Karlovarští by jistě neměli soka z hlavního města brát na lehkou váhu, Slavia již ukázala, že dokáže energetiky potrápit. Ubojuje Slavia výhru na půdě Karlových Varů? Za jakého výsledku se pojede do Edenu?
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarský celek postoupil do semifinále, kdy potom Vsetín 4:0 na série. Ač na první pohled jasný výsledek, Valaši nebyli jednoduchým soupeřem. V semifinále však Karlovy Vary čekala pražská Slavia. Karlovarským dobře známý celek z dávných i dnešních dob, dělal energetikům menší potíže. Během prvního vzájemného duelu se dokázali domácí sice dostat do dvoubrankového vedení, díky rychlému gólu Petra Stloukala a následnou branku Daniela Vrdlovce, ovšem Slavia se nenechala zahanbit a vývoj utkání otočila na svou stranu. Slavistické skóre otevřel Martin Šagát. Následně prožila Energie hořkou minutu, kdy se v rozdílu několika vteřin prosadil nejprve Marek Račuk a následné trestné střílení proměnil Zdeněk Doležal. Ve třetí třetině se však dostal ke střele Jakub Flek, jehož gól poslal celky do prodloužení. V nastaveném prodloužení stačilo karlovarským hokejistům pouhých 28 sekund, když Jakub Flek rozhodl o prvním vítězství Karlových Varů nad Slavií v semifinále.
Zřejmě překvapením však byl Filip Novotný, který si pocuchal statistiky. Inkasoval na sice pouze tři branky, ovšem ve srovnání s čtvrtfinálovými duely, je zde vidět zhoršení. Se Vsetínem se totiž Filip Novotný vyznamenal, za svá záda pustil pouze tři góly za celou sérii. Podaří se nejlepšímu brankáři celé ligy uspět nad pražskou Slavií? Bude Energie opět slavit vítězství na domácí půdě?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.