Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Kladno - 8. března 2018   18:00

Prostějov
Prostějov
05:19' Rudovský (M. Drtina, Nouza) • 21:33' Venkrbec (Švarc) • 51:36' Nouza (Divíšek)
3:4
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Stav série: (2:4)
Kladno
Kladno
07:09' J. Strnad  (Machač, Pekr) • 11:43' F. Matula   • 46:31' D. Tůma  (J. Kloz, Štich) • 62:05' J. Strnad  (Pekr)
Prostějov
Doležal, Veselý – Lučan, Maštalíř
ZS Prostějov
3 116 diváků
Kladno

Toto je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera.
Je dobojováno! I přes bojovný výkon domácích hráčů je to Kladno, které odchází z toho zápasu vítězně. Do třetice Prostějovu prodloužení na domácím hřišti nevyšlo, a tak se musí spokojit se čtvrtfinálovou účastí, za kterou se rozhodně nemusí stydět, jelikož se v celé sérii hráči Prostějova prezentovali úctyhodným výkonem.
Za Kladno nastoupil také na pět vteřin Jaromír Jágr, který si tak může odškrtnout účast v dalším zápase.
62:05'
Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno postupuje do semifinále! Po přihrávce od Matěje Pekra zkusil Jan Strnad udělat kličku Neužilovi a tento záměr mu vyšel do posledního detailu, protože následně dopravil puk do brány Prostějova. Asistence: Pekr
61:57'
Reidlichova střela příklepem byla vyražena domácím brankářem.
61:43'
Prostějovu se nepodařilo probojovat do útočného pásma, a tak jsou u puku znova kladenští hráči.
61:25'
Kehar nahodil za bránu na Zikmunda, který z tohoto místa vybruslil před domácího brankáře, ten mu ale skórovat nedovolil.
60:59'
Dvořáček spěchal s vjetím do útočné třetiny, a tak je odpískán ofsajd.
60:32'
Jan Kloz raději vybruslil z útočného pásma, protože byl atakován domácím útočníkem.
60:01'
Zápas nebyl rozhodnut v základní hrací době, a tak bude za tři minuty následovat prodloužení, které bude trvat deset minut.
60:00'
59:47'
Zbývá třináct sekund do konce základní hrací doby a bude se vhazovat před bránou domácího celku.
59:29'
Drtina měl velmi dobrou šanci, jeho střela příklepem ale byla vyražena Cikánkem.
59:00'
Jakub Neužil upadl při rozehře za bránou a měl veliké štěstí, že se v blízkosti nenacházel žádný z hráčů v bílých dresech.
58:40'
Další dobrá šance Prostějova! Tentokrát střílel z levé strany Žovinec, jenže minul.
58:18'
Nahození na Cikánka hostující brankář Vyrazil pouze před sebe, naštěstí ale obránci hostí byli pohotový a odklidili kotouč do bezpečí.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:58'
57:44'
Nouza přihrával křižnou přihrávkou na svého spoluhráče, nahrávka ale byla pomalá, a z toho důvodu se stihl Cikánek přesunout.
57:21'
Dnešní utkání sleduje 3 116 diváků.
57:00'
Nouza mohl rozhodnout dnešní utkání, avšak jeho střela do odkryté brány trefila pouze obránce Kladna.
56:46'
Cikánek neměl puk pod kontrolou, jenže rozhodčí byl jiného názoru a zastavil hru, což se ale vůbec nelíbilo domácím.
56:30'
Naštěstí pro Prostějov Divíšek udržel pásmo, a tak můžou hráči v červeném rozjet kombinaci v útočném pásmu.
56:10'
Kladenští se hned po vhazování osvobozují.
55:58'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Štindl – 2 min., hákování).
55:58'
Oddechový čas pro domácí.
55:58'
A Prostějov bude moct rozhodnout utkání, jelikož bude mít k dispozici přesilovou hru! Petr Štindl hákoval svého soupeře při střelbě, a tak si půjde na dvě minuty odpočinout.
55:26'
Macháč ani teď nevyzrál na Neužila, který je dnes jeden z hlavních hrdinů Prostějova.
54:45'
Zelingr nahodil od levého rohu na domácího brankáře, ten místo pokrytí puku raději kotouč vyrazil betonem.
53:51'
Hosté již několik desítek vteřin drží útočné pásmo, ale zatím to je bez momentu překvapení, který by jednoznačně rozproudil hru.
53:18'
Divíšek místo zakončení z parádní pozice raději přihrál pod sebe na Nouzu, jeho projektil ale Cikánka nezaskočil.
52:57'
Tůma prošel podél pravého mantinelu až před Jakuba Neužila, který ale díky dobré práci domácích obránců zasahovat nemusel.
52:23'
Macháč se teď nadvakrát snažil překonat Neužila, jenž ale drží naděje Prostějova na srovnání této série.
51:36'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Po desíti vteřinách se prosazuje TOMÁŠ NOUZA, jehož na milimetry přesná střela zapadla do prostoru, kde neměl Lukáš Cikánek větší šance na úspěch. Asistence: Divíšek
51:22'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Tůma – 2 min., podražení).
51:14'
Matouš Vinkrbec proklouzl trojicí hráčů Kladna jako nůž máslem a řítil se na Cikánka, k němu ale nedošel, jelikož byl faulován Davidem Tůmou.
50:27'
Rudovský byl odzbrojen u modré čáry Svedlundem, který následně zakončil, jeho střela ale neměla dostatečnou razanci na to, aby rozvlnila síť v bráně domácího týmu.
49:54'
Tečovaná střela Koláře jen těsně minula pravou tyč brány hostí!
49:40'
Po opakovaném buly nahazovali hráči Prostějova do útočného pásma, puk ale šel jen na Lukáše Cikánka, který raději puk pokryl.
49:00'
A mohlo to být již o dvě branky, když Kružík a Pekr se ocitli v přečíslení dva na jednoho, střela druhého jmenovaného ale byla vyražena skvělým Neužilem.
48:38'
Prostějovu se nedaří dostat do kýženého tlaku, jelikož Kladno hraje skvěle a dominuje hře v třetí třetině.
46:31'
Kladno nakonec přesilovou hru využívá! Po střele Kloze se k zakončení dostal DAVID TŮMA, který velkou příležitost proměnil v branku na 3:2. Asistence: Kloz, Štich
46:06'
Obranná čtveřice Prostějova se nyní prezentuje velmi bojovným výkonem, když již několikrát byli domácí obránci zasaženi pukem.
45:03'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., podražení).
45:03'
Po střele na Neužila se k dorážce do prázdné brány cpal Svendsun, ten byl ale faulován, a tak se mu nepodařilo dostat puk do brány.
44:40'
Již delší dobu se hraje bez přerušení, které by vyhovovalo domácím, kteří v posledních minutách nestíhají.
43:50'
Kružík to neudělal vůbec dobře, když se snažil najít přihrávkou podél mantinelu některého z jeho spoluhráčů, protože nahrávka mířila jen na hole hráčů v červeném.
43:16'
Tvrdá střela Holíka neoplývala příliš velkou přesností, a tak sbírá rychlý puk o pravého mantinelu jeden z obránců Kladna.
42:55'
Nouza příliš dlouho zpracovával nahrávku, a to nejspíš stálo domácího hráče možnost zakončení z velmi dobré pozice.
41:58'
Zikmund se rozjel z levé strany na bránu domácích, místo střely se ale raději pokusil objet bránu a zakončit z otočky, tento záměr mu ale nevyšel.
41:12'
Dvořáček mířil sám na bránu Kladna, jenže klička byla příliš dlouhá, a tak domácí hráč nedokázal překonat levý beton Cikánka.
40:53'
Divíšek chvíli váhal, jestli má vystřelit, nakonec se ale odhodlal ke střele, která ovšem neměla gólové parametry.
40:02'
Poté co domácí vyhráli vhazování došlo k ofsajdu, kterého se dopustili taktéž hráči v červených dresech.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:45.
Druhá třetina nám přinesla o poznání atraktivnější hokej na obou stranách, avšak gólové hody z toho nebyly. Jedinou branku v druhé dvacetiminutovce si připsal Matouš Venkrbec, jehož šťastná střela z velkého úhlu dokonale překvapila hostujícího brankáře. Po druhé třetině tedy nerozhodně – 2:2
40:00'
39:50'
Venkrbecovi se nepodařila klička, a tak se deset vteřin před koncem nejspíš již nic zajímavého nestane.
39:15'
Zikmund rozhodně nebyl ve špatná pozici, jeho projektil ale byl zblokován, a z toho důvodu mířil mimo bránu.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:52'
Souboj za bránou domácího týmu je ukončen hvizdem rozhodčího.
38:02'
Avšak jeho přihrávka byla vystihnuta, a tak se mohou hnát dopředu kladenští hráči.
37:56'
Dvořáček nyní ukazuje své technické dovednosti, když motá hlavy svým soupeřům.
37:43'
Zakázané uvolnění Kladna, jehož hráči tak nebudou moci vystřídat.
37:02'
K Fialovi se po několika odrazech přikutálel puk, jenže Prostějovský hráč nebyl v dobré pozici, a tak jeho střela neměla gólové parametry.
36:28'
Cikánek nahození kryje, poté se jeden z hráčů Prostějova ještě snažil dostat k puku, tomu ale zabránili hostující obránci.
36:20'
Jaromír Jágr se znovu ocitl na střídačce Kladna a všichni doufáme, že se ho ještě během dnešního utkání uvidíme na hrací ploše.
36:13'
Brána Jakuba Neužila je posunuta, a z toho důvodu je hra pozastavena.
35:36'
Před malou chvíli došlo k vhazování před bránou Prostějova, i teď si lépe počínali na buly hráči v bílých dresech, kteří nyní kombinují v útočném pásmu.
35:17'
V právě uběhlých desítkách vteřin se snažily oba celky projít do útočného pásma svých soupeřů, to se jim ale nepodařilo.
34:52'
Pekr se protlačil od pravého rohu až před brankáře domácích, jenže poté se ocitl ve složité pozici a nedokázal dobře zakončit.
34:28'
Po zásahu Jakuba Neužila se puk ocitl v ochranné síti, teď to ovšem bylo velice těsné.
33:54'
Hra se pomalu začíná srovnávat a nelze říct, že by se momentálně na ledě nacházel horší celek.
33:06'
Po střele jednoho z hráčů Prostějova došlo k menší potyčce doprovázenou hlasitým pískotem fanoušků, kterým se nelíbil ostrý zákrok hostujících obránců.
32:54'
Nahození Rašnera pořádně zavařilo hostům, protože puk se odrazil hned od několika hráčů.
32:32'
A znova se musel Jakub Neužil pořádně natahovat! Jenže teď to byla tyč, co zachránila Prostějov v inkasování.
32:13'
Neužil momentálně pořádně drží šance Prostějova, tentokrát to byl Matula, který nedokázal procpat puk přes skvěle chytajícího brankáře domácích.
31:36'
Štindl zkoušel nahodit od pravé mantinelu, puk který vyslal poté nabral dosti špatnou trajektorii a skončil u protějšího mantinelu.
30:31'
Prostějov znovu jen vyhazuje ven ze třetiny, což rozhodně není to, co by hráči domácí potřebovali, jelikož jsou ta hrací ploše už dost dlouhou dobu.
30:10'
Tato pasáž Kladnu vychází! Nyní to byl Pekr, co byl se ocitl ve vynikající příležitosti, ani jednu z nich ale v branku nepřetavil.
29:55'
Přichází nepřesná přihrávka Prostějova, která se doklouzala až za brankovou čáru, a tak se píská zakázané uvolnění.
29:04'
Hořava ihned poté, co nastoupil na hrací plochu sebral kotouč jednomu z hráčů Prostějova a řítil se z pravé strany sám na brankáře, šance ovšem brankou nekončí.
28:24'
Hosté se ale okamžitě do útočného pásma vrátili, jenže teď z toho žádná větší příležitost nevznikla.
28:03'
Štindl vyjel s kotoučem ze střední třetiny a pomohl svému týmu, který byl již velmi unavený po tlaku Kladna.
26:34'
Svedlund si pěkně dělal prostor za bránu domácích, a následně vybídl Kehara ke střele, ten ale bránu netrefil.
27:18'
26:28'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou do velmi dobré šance, naštěstí pro domácí si rozhodčí všiml postavení útočícího hráče v brankovišti.
26:15'
Velká šance Kladna! Neužil nevěděl po střele od modré čáry kde má puk a k tomuto místu se seběhla většina hráčů, kteří se snažili vydolovat puk, to se jim ale nepodařilo, a tak se bude vhazovat před brankářem domácích.
25:32'
Dobře zapracovali domácí u pravé mantinelu a Fialovi se podařilo dostat k volnému kotouči, který hned na to vyhazuje.
25:18'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Dvořáček – 2 min., krosček).
25:18'
Poněkud tvrdě byl atakován Pekr, ten se velmi bolestivě zvedá z ledu. Nejdřív to vypadalo, že se vylučovat nebude, jenže po konzultaci rozhodčích k tomu dojde.
24:47'
Hra konečně začíná chytat tempo, kterým by měl takto kvalitní duel oplývat. Na začátku druhé třetiny to jsou právě hráči Prostějova, kteří tvoří hru.
23:51'
23:10'
Ve vlastním oslabení se dostal Redlich do samostatného úniku, avšak ani nadvakrát se mu nepodařilo překonat Neužila, který si připisuje velmi důležitý zákrok.
21:51'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Strnad – 2 min., hákování).
21:39'
Domácí vstřelená branka nabudila a v posledních vteřinách pořádně zatápěli obraně Kladna, která si musela pomoct faulem.
21:33'
Tak tuto branku si Cikánek na rámeček rozhodně nedá! Ze skoro nulového úhlu to zkusil MATOUŠ VENKRBEC, a jeho pokus prošel mezi betony hostujícího brankáře přímo do brány. Asistence:Švarc
20:42'
Kladno se poprvé ocitlo v útočném pásmu, avšak kombinaci se jim zprvu nepodařilo přetavit ve střelu, která ale nakonec přišla, ovšem ne tolik razantní, jak by si hostující hráči představovali.
20:29'
Další střela po vhazování a i tato končí v držení Cikánka, jenž tedy začíná tuto třetinu velice aktivně.
20:18'
Divíšek sice prohrál buly, ale i přes to dokázal získat puk a poslat ho na modrou čáru na Koláře, který nahozením hostujícího brankáře nepřekonal.
20:02'
Vítězství v prvním vhazování druhé třetiny jde na stranu hostí, jenže hráči Kladna se pár vteřin poté dopouští zakázaného uvolnění.
20:01'
V první třetině šel po zásluze do vedení tým Prostějova poté, co se prosadil čistým průstřelem od modré čáry Jan Rudovský. Netrvalo to dlouho a bylo srovnáno, trefil se totiž Jakub Strnad při přečíslení dva jednoho. Od tohoto okamžiku značně klesal výkon Prostějova, což vyústilo ve dvanácté minutě v branku Františka Matuly, který tak zasadil pořádnou ránu domácím. Po první třetině tedy 2:1 pro hostující celek.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
20:00'
19:48'
Pár vteřin před koncem Pekr dostal do zajímavé pozice, střela kterou vyslal ale nenadělala Neužilovi sebemenší problémy.
19:20'
Mikliš to zkoušel tahem od modré čáry, jenže jeho střela trefila hned první obránce, který střele stál v cestě.
19:00'
Minuta do konce první třetiny.
18:45'
Hráči v červených dresech teď uklidňují hru tím, že vyčkávají za vlastní bránou.
17:55'
Štindl to poněkud překvapivě zkusil od půlky hřiště, jeho prudká střela příklepem ovšem Neužila nepřekvapila.
17:50'
Vysoká hůl domácího hráče, a to znamená, že se bude vhazovat ve středním pásmu.
17:10'
To jsem se ale mýlil, jelikož Kladno dosti zaváhalo, když namazalo domácím hráčům, kteří se hned poté snažili prodrat do zakončení.
17:00'
Tentokrát se již nedaří Prostějovu udržet v útočném pásmu. Nahození totiž nedojel žádný z hráčů v červených dresech, a tak mohou kladenští v klidu rozehrát.
16:18'
Domácím se podařilo vykombinovat hru v útočném pásmu a po delší době vyzkoušeli reflexy hostujícího brankáře, který střelu od modré čáry vyrazil betonem do bezpečí.
14:56'
14:50'
Nejspíš se tuto přesilovou hru už nic nestane, jelikož domácí vyhazují.
14:27'
Poslední minuta přesilovky je bez zakončení, ke kterému mohlo již několikrát dojít, jenže domácí hrají pozičně dobře.
13:36'
Domácí zatím odolávají tlaku Kladna, avšak již několikrát chybělo málo a mohli jít hosté do dvoubrankového trháku.
12:56'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., hákování).
12:56'
Pekr si po vhazování najel před domácího brankáře, avšak tváří v tvář proti němu neuspěl. To ho ale nemusí trápit, jelikož byl faulován a jeho tým si zahraje přesilovou hru.
12:24'
Prostějovští hráči ztrácejí a v posledních minutách se čím dál častěji hraje v jejich pásmu, což určitě není průběh zápasu, se kterým by byli domácí spokojeni.
11:43'
Tak to je velká rána pro domácí! FRANTIŠEK MATULA si najel k pravému kruhu a odtud vypálil na protější tyč, ke které pumelice kladenského hráče přesně zapadla. Asistence: Bez asistence
11:24'
Kružík vyhazuje docela šikovným způsobem, protože puk byl tečován, a tak se nepískalo zakázané uvolnění.
10:35'
Chvíli na tuto situaci přišla další zkouška pro hostujícího brankář, který i v tomto případě uspěl.
10:29'
Už to vypadalo, že se bude pískat zakázané uvolnění kladenského celku, jenže rozhodčí měli opačný názor a nechali hře volný průběh.
10:07'
Nepřesná přihrávka ve středním pásmu znamená, že ke kombinaci mohou jít hosté.
09:42'
Další vhazování před Cikánkem, teď to bylo po poněkud nadějnější šanci.
09:29'
Střela i na druhé straně, ani tato ale více neohrozila bránu, jelikož mířila od hokejky kladenského obránce do sítě.
09:12'
Střela od modré čáry je vyražena Neužilem do levého rohu, puk si zde sbírá jeden z hráčů Prostějova a žene se do rozehry.
08:26'
Úspěšnější na buly byli domácí hráči, a ti hned poté rozjeli zajímavou útočnou akci, jenže zakončení se prostějovským ale vůbec nepodařilo.
08:14'
Neužil raději kryje nahození od modré čáry. Bude následovat vhazování po jeho levé ruce.
07:09'
Po chybě ve středním pásmu se dostali kladenští rytíři do přečíslení dva na jednoho a šanci hosté využívají! Branku vstřelil po nahrávce od Machače JAKUB STRNAD, jenž rozjásal fanoušky Kladna, kteří absolvovali tuto dlouhou cestu uprostřed týdne. Asistence: Machač, Pekr
06:44'
Strnad se odhodlal k samostatnému úniku po levé straně, jenže do cesty se mu vložil střelec první branky Rudovský, který tak zabránil hostujícímu kapitánovi v zakončení.
06:15'
Zakázané uvolnění Kladna.
06:00'
Domácí hrají v první třetině daleko aktivněji než jejich soupeř, který jako by nebyl úplně koncentrovaný.
05:54'
Další šance domácích, jenže Cikánek i s nutnou dávkou štěstí si s pukem poradil.
05:19'
Netrvalo to dlouho a přesilovku domácí využívají! Od modré čáry se čistým průstřelem prosazuje JAN RUDOVSKÝ, který tak otevírá gólový účet tohoto utkání. Asistence: Drtina, Nouza
04:28'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Štindl – 2 min., držení hole).
04:22'
Dvořáček se prodral od pravého mantinelu až před hostujícího brankáře, avšak následná střela trefila jen vyrážečku Cikánka. Domácí útočník byl ovšem faulován, a tak budeme svědky první přesilové hry.
03:45'
Střelu z pravého kruhu kryje Neužil, po jehož zákroku budeme svědky vhazování v obranném pásmu Prostějova.
03:22'
Štich se nechal vyrušit při rozehrávce dobrý napadáním domácích hráčů, kterým se podařilo získat puk na své hokejky.
02:50'
Nouza to teď zkoušel zakončením z dobré pozice, jeho střela ale neměla gólové parametry.
02:45'
Přihrávku jednoho z hráčů Prostějova tečoval kladenský obránce, kotouč se poté odebral směrem mimo hrací plochu.
02:20'
Zakázané uvolnění Prostějova.
02:06'
Do další zajímavé šance se dostali hráči Prostějova, Mikliš ovšem netrefil puk ze vzduchu.
01:45'
První zákrok si připisuje i domácí gólman, který kryje puk. Následuje vhazování po jeho levici.
01:00'
Dvořáček vyzkoušel pozornost Cikánka ránou z mezikruží, střela ale neměla dostatečnou razanci, a tak nenadělala domácímu brankáři větší problémy.
00:45'
Kladenský útok zavezl kotouč do předu, jenže se jim nepodařilo zde udržet po delší dobu.
00:03'
Výhru v úvodním vhazování si připsali kladenští, a okamžitě poté Jágr opouští hrací plochu a je více než pravděpodobné, že už ho ve hře dnes neuvidíme.
00:01'
Na ledě vidíme i kladenskou hvězdu Jaromíra Jágra.
Hráči nastupují na hrací plochu a domácí fanoušci si i v tomto utkání připravili krásné choreo, které je tvořeno vlaječkami v barvách prostějovského klubu.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš, A. Holík – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, V. Meidl, Rudovský – L. Luňák, Venkrbec, Švarc – Zabloudil, Fiala, Švec.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), F. Matula, Štindl, Kehar, Lenďák – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Svedlund, Zikmund – J. Strnad (C), Machač (A), Pekr – Jágr.

Rozhodčí: Doležal, Veselý – Lučan, Maštalíř.
Utkání v sérii

1. Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 4:2
2. Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 2:1
3. LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 4:3 sn.
4. LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 3:2 prodl.
5. Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 3:2
Po vítězství na domácí půdě se Kladno bude muset přesunout do Prostějova, kde bude mít k dispozici mečbol. Oba celky jsou zatím na svých hřištích stoprocentní, což rozhodně nenahrává kladenským rytířům do karet.

V minulém utkání se podařilo Kladnu otočit zdánlivě nepříznivý vývoj utkání, když po první desetiminutovce prohrávali zásluhou dvou branek prostějovského Nouzy o dvě branky, jenže domácím se povedlo dvanáct vteřin před první sirénou snížit na 2:1. Tento gól do kabin nejspíš pořádně kladenské hráče nabudil, jelikož zbytek zápasu už vyzněl jasně v jejich prospěch.
Vítám vás u přenosu z utkání play-off druhé nejvyšší hokejové soutěže, které může být právě posledním utkáním této velmi vypjaté série, jelikož Kladno vede nad svým soupeřem 3:2 na vyhrané zápasy a určitě se popere o ukončení čtvrtfinálové série. Jak tento duel nakonec dopadne budeme moct sledovat od 18:00, kdy je naplánován start zápasu.