Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Přerov - 1. března 2019   18:00

Kladno
Kladno
09:07' Jelínek (Zikmund, J. Říha) • 12:42' Nash (Plekanec, Jágr) • 37:13' Jelínek (Plekanec, Vampola) • 50:09' J. Říha (Melka)
Kladno
Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, J. Říha, Kehar, Svedlund, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – J. Strnad (C), Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Š. Bláha.
Čech, Wagner – Bosák, Maštalíř
ČEZ stadion, Kladno
Přerov
Klimeš (Šurý) – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala, Weinhold, Malina, M. Pohl – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Tomi, T. Sýkora (C), Sikora – Š. Kratochvíl, Moučka, Goiš – Davídek, F. Dvořák, Gago.

Střely na branku: 41 – 23.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Kladna, které svého soupeře porazilo poměrem 4:2. V poslední třetině jsme sledovali vyrovnanější podívanou, přičemž se směrem dopředu začal projevovat také Přerov, který se ale ke kýžené vyrovnávací brance nakonec nedostal. Naopak si domácí vyzkoušeli další přesilovou hru, která jim zajistila vedení o dvě branky. V závěru utkání jsme sledovali poklidnou pasáž v podání domácího celku, který si vedení pohlídal do závěrečného hvizdu.
59:13'
Machač obětavě padl do tvrdé rány, která nakonec neproletěla až na Cikánka. Mezitím probíhá poslední minuta zápasu, hraje se za brankou Přerova.
58:06'
Ani posléze se hosté nedokázali osvobodit, načež Říha pálil od modré čáry. Jeho dělovka skončila na noze protihráče, Přerov konečně poslal puk za opačnou branku.
57:44'
Plekancovi se tentokráte nepodařilo uspět na vhazování, avšak Přerov se nedokázal osvobodit. To vše vedlo k přesilovkovému kolotoči, který zatím nepřinesl žádnou střelu.
57:06'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., hákování).
56:02'
Malina nahazoval puk na druhou stranu, avšak to se mu povedlo ještě před červenou čárou. Logicky se jedná o zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Klimešovu svatyni.
55:01'
Kladno promarnilo obrovskou šanci! Přihrávka směřovala na zcela osamoceného Kehara, který ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou k zadní tyči, kde se Redlichovi nepodařilo zamést puk do prázdné branky.
54:02'
Do dobré pozice se dostal Doležal, kterému ve finální fázi ale sjel puk z hokejky. Vzápětí napřahoval Novotný, jehož dělovka orazítkovala zadní mantinel.
53:20'
Plekanec to nyní udělal velice zkušeně, puk se mu podařilo vyvézt do středního pásma, odkud nahazoval za branku soupeře. Zubři to budou zkoušet od vlastní branky.
52:55'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., hákování).
52:06'
Středem hrací plochy si to namířil Zikmund, který ještě předával do tandemu na Jelínka, jenž se ale k ničemu nebezpečnému nedostal. Na druhé straně nahazoval Weinhold.
51:03'
Do úniku po levém křídle se dostal domácí Jelínek, který si nabruslil až před brankáře, avšak na zakončení měl příliš málo času. Klimeš zřejmě vůbec nezasahoval.
50:09'
Kladno právě vstřelilo branku!
Další přesilová hra je využita! Kladenští si i tentokráte pomohli vyhraným vhazováním, načež Melka tak dlouho operoval s pukem, až na modré čáře našel zcela volného JIŘÍHO ŘÍHU, jehož rána z první prosvištěla přesně k tyči, na což Klimeš nestačil reagovat.
Asistence: Antonín Melka.
50:02'
Jelínek zpoza branky ještě hledal Vampolu, který se pokoušel zakončit mezi betony brankáře. Klimeš i tentokráte zasáhl na jedničku, to samé se uskutečnilo také proti další ráně.
49:04'
Ihned po vhazování se napřáhl kanadský obránce Nash, s jehož ránou si ale Klimeš dokázal poradit. Hostující brankář vyrážel do ochranné sítě, následovat bude další bule.
48:38'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Michal Gago – 2 min., sekání).
48:01'
Hned ke dvěma zakončením se dostal hostující Kratochvíl, přičemž druhá střela byla skutečně hodně nebezpečná. Cikánek ale dokázal vyrazit vedle branky.
47:02'
Po delší době se Kladno dostalo k delšímu pobytu v útočné třetině. Tomi se spoluhráčem dokázali odzbrojit Redlicha, avšak Novotného rozehrávka nebyla přesná.
46:05'
Na druhé straně si před branku sjel Melka, který ale zakončil kousek vedle branky. Po delší době výstraha ze strany Kladna, Přerov ale peláší na opačný pól.
45:01'
Celkem dostatek času měl kolem sebe hostující zadák Pala, který ale pálil daleko vedle branky soupeře. Přerov je najednou aktivnější, naopak domácí hledají herní rytmus.
44:03'
Hlavní sudí nechal opakovat vhazování, tentokráte se Vampolovi podařilo uspět. Jeho formace opět nahazoval podél mantinelu, je z toho další zakázané uvolnění. Posléze to ihned po vhazování zkoušel Tomi, jenž málem překvapil Cikánka.
43:02'
Na druhé straně to od modré čáry zkoušel Kehar, který dost možná trefil brusli soupeře. Vzápětí ještě Jágr hledal pod sebou Plekance, jenž ale promáchl touš.
42:01'
Malinovo nahození od modré čáry ještě tečoval jeden z protihráčů, touš ale směřoval kousek vedle branky. Kladno se pokusilo založit protiakci, Lakos ale nenašel Machače.
41:01'
Jeden z domácích hráčů dokázal zablokovat zakončení od modré čáry, následně hlavní sudí vykázal hráče z pásma. Vhazovat se tak bude kousek před modrou.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, i tentokráte se na buly prosadil Plekanec. Vzápětí se k hracímu předmětu dostal také Přerov.
40:01'
Střely na branku: 34 – 17.
Máme za sebou také druhou periodu, která nabídla hodně překvapivý start. Hned v samotném úvodu chyboval domácí Kehar, jehož špatnou rozehrávku potrestal Doležal, jenž zamířil přesně pod břevno. Posléze jsme sledovali jednostrannou záležitost, Kladno se totiž dostalo k drtivému tlaku, který ale dlouhou dobu nepřinášel kýženou branku. Rytíři se přeci jenom dostali zpět do vedení, postaral se o to talentovaný Jelínek. Přerov bude muset zabrat, na vyrovnání má už jen poslední třetinu.
40:00'
39:43'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jiří Říha – 2 min., pozdní dohrání).
39:03'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., hákování).
39:01'
Vypadá to, že žádná další branka alespoň prozatím nepadne, do konce třetiny zbývá méně než minuta. Sýkora se dostal k nahození na Cikánkovu svatyni.
38:10'
I nadále sledujeme celkem jednostrannou záležitost. Machač se u vzdálenější tyče pokoušel nachytat Klimeše, který si s tímto drzým počínáním dokázal poradit.
37:13'
Domácí se dostávají zpět do vedení! Kladno se na dlouhou dobu usadilo v pásmu, Plekanec si počkal na prostor pro přihrávku na ŠIMONA JELÍNKA, který ránou švihem překonal Klimeše, jenž byl v tomto případě krátký. Přerov tak bude muset opět dotahovat.
Asistence: Tomáš Plekanec, Petr Vampola.
37:03'
Plekanec zavezl puk za branku Přerova, načež se po krátké kombinaci dostal k další ráně Nash, s jehož ránou si ale Klimeš dokázal poradit. Tlak Kladna opravdu sílí.
36:05'
Ihned po vhazování se ke střele od modré čáry dostal Nash, který ale na brankáře Klimeše nevyzrál. Puk byl sražen do ochranné sítě, hra je tak opět přerušena.
35:56'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Weinhold – 2 min., nedovolené bránění).
35:25'
Vampola to zkusil vyjetím před branku, kde si s otočkou Klimeš dokázal poradit. Přerov raději uklidňuje hru za vlastní svatyní.
35:01'
Na opačné straně se pohodlným způsobem dostal do pásma hostující Sikora, který vypálil pouze do lapačky brankáře. Mezitím kamera zabrala hostující sektor, kam naběhli těžkooděnci.
34:05'
Klimeš byl i tentokráte na svém místě, v tomto případě se ho snažil propálit Machač, který si sjel až k pravému kruhu, odkud zamířil do výstroje přerovského brankáře.
33:42'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Josef Zajíc – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Davídek – 2 min., hrubost).
33:42'
Za brankou zůstal ležet hostující Dvořák, o což se dost možná postaral také Plekanec. Tomu ihned domlouval jeden z hostujících hráčů, k žádné bitce ale nedošlo.
33:20'
Moučka nahazoval k zadnímu hrazení, kde ale nečíhal žádný ze spoluhráčů. Vše skončilo zakázaným uvolněním, po kterém se bude vhazovat před Cikánkem.
32:03'
Přihrávka směřovala na volného Kauta, který se ihned dostal k zakončení, které nadělalo velké problémy. Puk zřejmě ještě propadl do brankoviště, tam ale dobře zasáhl Klimeš.
31:43'
Jágr přišel v souboji o hrací předmět, následně Novotný poslal hrací předmět až za branku Cikánka. Rytířům se přesilová hra zatím moc nedaří, Přerov se brání na jedničku.
31:05'
Hned v úvodu se hostujícímu celku podařilo vyhodit na opačnou stranu. Vampola ale ihned nahazoval zpět do pásma, kam si pro kotouč sjel Plekanec.
30:29'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., krosček).
30:08'
Přetahovaná u pravého hrazení dopadla lépe pro Přerov, který se konečně dostal do bezpečnějšího prostoru. Stále je to od hostujícího celku hodně pasivní.
29:01'
S pukem si zahrál také brankář Cikánek, který posléze rozehrál do strany. Kladno se ale daleko nedostalo, avšak záhy se vpřed pokoušel probít talentovaný Jelínek.
28:06'
Plekanec se zničehonic dostal do celkem slušné šance, avšak i v tomto případě dokázal zasáhnout brankář Klimeš, který si dost možná poradil také s dorážkou.
27:05'
Zubři jsou v posledních minutách hodně pasivní, už delší dobu se nedostali k ohrožení branky soupeře. Navíc se Vampola málem dostal až před brankáře Klimeše.
26:02'
Pala si u zadního hrazení počínal celkem dost důrazně, avšak nedovolený zákrok to nakonec nepřineslo. Přerov se tak musel opět bránit, Zajícovo nahození ale skončilo v ochranné síti.
25:01'
Aby toho nebylo málo, tak Strnad najel až moc rychle do útočného pásma, což přineslo ofsajdové postavení. Čároví sudí byl pozorný, vhazovat se bude před modrou čárou.
24:20'
Vampolovi se nepodařilo vyhrát vhazování, Přerov se ale daleko s pukem nedostal. Následně si Klimeš vyzkoušel další práci s toušem, ten rozehrával do strany.
23:40'
Tentokráte chyboval Melka, který tak připravil přečíslení pro Přerov. To nakonec sám na sebe vzal Pšurný, jehož ránu ještě dokázal srazit nad branku vracející se Říha.
23:05'
Před malým momentem to Plekanec zkoušel střílenou nabídkou, která se ale neujala. Následně to tentýž hráč zkusil od levého kruhu, Klimeš raději přikryl puk pod lapačku.
22:08'
Zubři se hned v úvodu oslabení dokázali osvobodit výhozem přes všechny čáry. Soupeř se ale bleskovým způsobem dostal zpět, Jelínkovo zakončení ale prosvištělo vedle branky.
21:43'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., hákování).
21:02'
Velmi pohotovým způsobem se dostal až před brankáře domácí Redlich, kterému ale na poslední chvíli ujel puk od hokejky, Kladno si málem vzalo vedení zpět.
20:27'
Přerov právě vstřelil branku!
Hned v samotném úvodu druhé třetiny máme vyrovnáno! Obrovskou hrubici udělal rozehrávající Kehar, jehož přihrávka zamířila přímo na hokejku TOMÁŠE DOLEŽALA, který z mezikruží zamířil přesně pod břevno, na což byl brankář Cikánek krátký.
Bez asistence.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, i tentokráte si poradil Plekanec. Následně za vlastní branku zamířil obránce Kehar, který se stará o rozehrávku.
20:01'
Střely na branku: 11 – 11.
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla hodně zajímavou podívanou. Více ze hry mělo Kladno, které na první branku čekalo do desáté minuty. O další tři minuty později se domácím podařilo navýšit vedení, přesilovou hru totiž využil Nash. Na druhé straně si Přerov rovněž zahrál přesilovou hru, která byla také úspěšná. O kontkatní branku se postaral Navrátil, který svému celku vykřesal naději. Směrem dopředu je ale rozhodně aktivnější Kladno, naopak Přerov je celkem dost pasivní.
20:00'
19:35'
Ještě jedno o ofsajdové postavení, opět z hostující strany. Zdá se, že první třetinu lépe zvládnou domácí hráči.
19:05'
Vampola zkoušel předhodit puk před branku, kde se ale k němu nedostal Redlich. Kladno se rychle dostalo zpět, avšak u pravého hrazení si dobře počínal Sýkora.
18:11'
Lakosovi se nepodařilo kloudně rozehrát, což ale nepřineslo fatální následky. Rytíři se tak dostali k další rozehrávce, kterou dokázal protečovat Plekanec.
16:25'
Puk se nyní dostal ven z hrací plochy, hlavní sudí tak musel hru přerušit. Vhazovat se bude ve středním pásmu, na vhazování se staví zkušený Vampola.
15:11'
Tak také hostující celek využívá přesilovou hru! Domácí trojice nepochopitelně vyjela za protihráčem, před brankou tak zůstal téměř zcela osamocený Doležal, jehož ránu ještě dokázal Cikánek vyrazit, avšak následná přihrávka směřovala před prázdnou branku, kde číhal pohotový JAKUB NAVRÁTIL.
Asistence: Radomír Pala, Tomáš Doležal.
15:05'
Pšurnému se nepovedlo zpracovat hodně prudkou rozehrávku v podání Navrátila, avšak Lakos nedokázal vyhodit do bezpečí. Díky tomu se Přerov usadil v pásmu.
14:21'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., podrážení).
13:06'
Po delší době si zákrok připsal také domácí brankář Cikánek, jenž si s nahozením od modré čáry dokázal poradit. Následovala menší strkanice, kterou sudí rychle ukončil.
12:42'
Přesilová hra je využita! Kladenští se opět dostali do útočné třetiny, kde se do operativní pozice dostal Plekanec, který oslovil vedle stojícího BRENDONA NASHE, jehož dělovka skončila až za brankářem Klimešem, před kterým ještě velmi dobře clonil Vampola.
Asistence: Tomáš Plekanec, Jaromír Jágr.
12:25'
Rytíři se dostali ke klasické přesilovkové kombinaci, avšak Jelínek nevyzrál na přesilu protihráčů, která ho oloupila o kotouč. Následně Černý vyhodil až za branku soupeře.
11:56'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., vysoká hůl).
11:34'
Redlich se protáhl kolem protihráče, poté dokázal přiťuknout Strnadovi, který se dostal před Klimeše, jenž si s přízemním zakončením dokázal poradit.
11:03'
Na vlastní modré čáře číhal hostující Kratochvíl, který zkoušel přihrát ke střídačce, kde se ale nenacházel nikdo ve žlutém. Další útočnou akci dokázal zastavit Kehar.
10:25'
Přerov chyboval v rozehrávce, konkrétněji za sebou nechal kotouč Malina. Najednou se soupeř dostal ke kombinaci, do které se zapojuje také Jágr.
09:07'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Říha si tak dlouho pohrával s pukem, až ho nakonec nahazoval na branku. Klimeš zřejmě nic neviděl, i přesto se mu podařilo střelu vyrazit před sebe, kde s úspěšnou dorážkou číhal talentovaný ŠIMON JELÍNEK, který měl před sebou prázdnou branku.
Asistence: Ladislav Zikmund, Jiří Říha.
09:03'
Na druhé straně operoval za brankou Sýkora, který se před Cikánkem pokoušel najít Sikoru, jenž ale promáchl. Protiútok Kladna vyústil v zakončení vedle branky.
08:02'
Plekanec zkoušel chytře nahazovat na branku, načež puk na malý moment zůstal ležet v brankovišti, avšak jako první se k němu dostal protihráč. Záhy se ke střele dostal ještě Lakos.
07:01'
Zikmund skončil na ledové ploše, o nedovolený zákrok se ale nejednalo. Kladno i tentokráte vyhrálo boj o hrací předmět, avšak poté zasahoval obránce Novotný.
06:02'
Zničehonic se k volnému puku dostal Jágr, jehož okamžitá rána prosvištěla vedle branky. Tentýž hráč ještě bojoval o puk za brankou, jeho formace ale musí vyklidit pásmo.
05:30'
Jelínek si najel do pásma, načež prověřil brankáře Klimeše. Na opačné straně se před Nashe dokázal protáhnout Sikora, který ale nevyzrál na Cikánka.
05:02'
Lakos se snažil překvapit obranu soupeře rychlou přihrávkou na Strnada, který měl k puku hodně daleko. Logicky se tak jedná o icing, hra se stěhuje před brankáře Cikánka.
04:13'
Novotný se celkem v poklidu dostal do středního pásma, kde ale neviděl cestu vpřed. Místo toho si to namířil zpět do vlastní třetiny, odkud se stará o rozehrávku.
03:45'
03:13'
Zubři se kostrbatým způsobem přeci jenom usadili v pásmu, načež soupeř vyhodil za Klimešovu svatyni. Zpět pro puk spěchal Pala, jehož neúnavně napadají protihráči.
02:44'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., podrážení).
02:05'
Také Přerov provětral obranu soupeře, avšak přetahovanou o puk lépe zvládl soupeř, který posléze vyhodil puk přes všechny čáry. Úvodní zakázané uvolnění tohoto zápasu.
01:01'
Plekanec pouze nahazoval za opačnou branku, načež se domácí celek dostal úvodnímu zakončení. Z dálky to zkoušel Vampola, s jehož ránou si Klimeš dokázal poradit.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí, konkrétněji se na vhazování prosadil Plekanec. První útočná akce Kladna měla krátkého trvání.
00:01'

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, J. Říha, Kehar, Svedlund, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – J. Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Š. Bláha.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala, Weinhold, Malina, M. Pohl – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Tomi, T. Sýkora, Sikora – Š. Kratochvíl, Moučka, Goiš – Davídek, F. Dvořák, Gago.

Rozhodčí: Čech, Wagner – Bosák, Maštalíř.
HC ZUBR Přerov

Na opačné straně stojí pátý celek tabulky, kterým byl Přerov. Zubři si nakonec pátou pozici zajistili se čtyřbodovým náskokem, avšak poslední zápasy rovněž příliš nezvládly. Nejprve Přerov podlehl dvanácté Porubě, která na kluzišti soupeře slavila vítězství 4:3, následně pak výhodu domácího stadionu využil Vsetín, který pro změnu zvítězil poměrem 4:2. Poslední kolo základní části ale nabídlo jednoznačné vítězství, Přerov totiž pohodlným výsledkem 7:1 porazil Benátky. Zubři se v tabulce venkovních celků nacházejí na šesté pozici, přičemž na třetí Vsetín ztrácejí pouze čtyři body. Přerov z posledních pěti venkovních zápasů hned třikrát zvítězil.

Nejproduktivnější hráči:

Roman Pšurný – 44 bodů (14+30)
Tomáš Sýkora – 35 bodů (17+18)
Ondřej Kopta – 28 bodů (18+10)
Rytíři Kladno

Hokejisté Kladna se po základní části umístili na čtvrté pozici, což určitě nebylo představou vedení klubu. Rytíři nezvládli poslední dva ligové zápasy, nejprve totiž podlehli Třebíči, díky čemuž ztratili šanci na posun na druhou pozici, následně pak v posledním kole prohráli s Litoměřicemi, které si výhrou v prodloužení zajistili play-off. Kladno se v rámci tabulky domácích celků nachází na druhé pozici, lépe je na tom už jen velmi dobře hrající Vsetín. Rytíři se navíc v posledních zápasech mohou spoléhat na útočné schopnosti dvojice Tomáš Plekanec – Jaromír Jágr, právě tito dva hráči by měli svůj celek dovést minimálně do baráže. Legendární "osmašedesátka" se v minulém kole radovala ze své první branky v této sezóně, avšak ani ta na výhru nestačila.