Vsetín - Prostějov | ONLINE | 12.3.2019 17:30 | Play-off 1. ligy 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Prostějov - 12. března 2019   17:30

Ukončeno
Vsetín
Vsetín
06:08' Rob (Pechanec, Teper) • 10:15' Březina (Šilhavý) • 21:13' Jonák (Slováček) • 33:49' Kucharczyk  • 55:26' Kopta (Březina) • 59:21' Šilhavý (Pechanec)
6:2
(2:0, 2:2, 2:0)
Stav série: 4:3
Prostějov
Prostějov
28:38' Hanták  (Divíšek, Račuk) • 33:40' Račuk  (Dvořáček, Žálčík)
Vsetín
Sestavy:
Gába (Šelepněv) – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk (A), Theoret – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Šilhavý, Kopta – Vítek, Pitule, Karafiát.
Rozhodčí
Kubičík, Wagner – Bosák, Maštalíř
Zimní stadion Na Lapači
4670 diváků
Prostějov
Sestavy:
Neužil (Huf) – Havlík, Čáp, Žovinec, D. Kolář, Husa, P. Krejčí, Bažant – Krejčiřík, Račuk, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Venkrbec (C), V. Meidl, Prokeš.
Přenos se aktualizuje automaticky

Nejvyrovnanější série dosavadního prvoligového play-off je u konce! Domácí Valaši prokázali pevné nervy a v rozhodujícím utkání série si řekli o vysněný postup do semifinále. V bitvě o extraligovou baráž se střetnou s Českými Budějovicemi. Ovšem nesmíme nechat bez povšimnutí ani prostějovské hokejisty. Jestřábi předvedli v sérii neskutečné vzedmutí, když ze stavu 1:3 dotáhli čtvrtfinálovou bitvu až do rozhodujícího utkání. Výborná tato série byla i z pohledu diváka, nabídla snad vše, co se od play-off očekává. V obou městech bylo na stadionech plno a Morava je v tomto play-off více než důstojně reprezentována. Ode mne je to už pro dnešek vše, z Lapače, kde se oba celky sportovně loučí a fanoušci slaví, vám přeji příjemný zbytek večera.
Konec zápasu.
59:21'
Vsetín právě vstřelil branku!
Vsetínský cíl vystřelil definitivně VOJTĚCH ŠILHAVÝ, jenž zpracoval přihrávku od Pechance a uklidil kotouč do prázdné branky Hanáků. Asistence: Antonín Pechanec.
59:04'
Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma, mezitím lidé na Lapači vstávají ze sedadel a doprovází domácí tým k semifinálové sérii s českobudějovickým Motorem.
58:53'
Vsetínským Lapačem už se nese vysoký jalovec, ale domácí prožívají krušné chvíle ve vlastním obranném pásmu.
58:41'
Prostějov neúnavně kombinuje, nyní ovšem Valachy osvobodil Teper.
58:09'
Vsetín se bude bránit ve čtyrech proti šesti, dvouminutovým trestem za sekání potrestán Mitchell Theoret.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33'
Oddechový čas pro domácí.
57:33'
Jeřábek znovu posílá kotouč na zakázané uvolnění, Prostějov střídá a bude usilovat o potřebné snížení.
57:07'
Kopta se dostal ke kotouči v obranném pásmu a jen těsně minul odkrytou klec Prostějova, tím pádem se píská zakázané uvolnění.
57:05'
Jestřábi už hrají v šesti!
56:11'
Lapač žije nadšením, Vsetínští se ale musí ještě bránit, Prostějovští zdaleka neházejí hokejky do žita.
55:26'
Vsetín právě vstřelil branku!
Vsetín buší na brány semifinále! Perfektní přihrávku Březiny zpracoval na svou hůl ONDŘEJ KOPTA a v přímém souboji s Neužilem nedal prostějovskému brankáři šanci. Asistence: David Březina.
55:05'
Valachy mohl nyní k vysněnému postupu přiblížit Theoret, v samostatném úniku se mu však kotouč na hokejce zamotal, i tak stačil kanadský útočník ve službách Vsetína zakončit, ovšem Neužil zachoval klid a jeho koncovku zlikvidoval.
54:40'
Vsetín se nyní snaží kontrolovat prostějovskou útočnou aktivitu, při vyrovnaném počtu hráčů nepouští hosty do kombinace.
53:53'
Vsetín v plném počtu.
53:45'
Valaši se osvobozují.
53:27'
Račuk znovu rozdává kotouče, tentokrát připravil střeleckou pozici pro Nouzu, jeho rána však končí nad brankou Vsetína.
53:03'
Račukova střela byla Šilhavým přizvednuta až do stropu vsetínského Lapače, domácí mohou vystřídat.
52:35'
Čáp vyslal střelu ze středního pásma, kterou vsetínský brankář vyrazil do ochranné sítě, a Jestřábi se tak stěhují zpět před branku Valachů.
52:29'
Rozhodčí nyní přerušil prostějovskou kombinaci pro postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:04'
Žovinec dostal nabito na modrou čáru a Gába se musel pořádně natáhnout, aby jeho prudkou střelu vyrazil svým betonem.
51:53'
Přesilová hra pro Prostějov – dvouminutovým trestem za vysokou hůl je ohodnocen Jiří Drtina.
51:43'
Další ostrá rána Jestřába, i když jejím autorem byl zrovna Čáp, důležité však je, že vsetínský Gába si s tímto projektilem poradil, jeho spoluhráči pak odpálili kotouč na zakázané uvolnění.
51:20'
Starý nyní marně hledal kotouč, který se snažil basketbalově zpracovat, odrazil se totiž mimo ledovou plochu a stane se cenným suvenýrem dětského fanouška číhajícího za ochranným plexisklem.
51:04'
Snaha Starého vyslat do slibného úniku Divíška končí zakázaným uvolněním, hra se stěhuje před branku Prostějova.
50:23'
Venkrbec nyní vyslal prudkou střelu z ostrého úhlu, která trefila brankáře Gábu do masky, ten se však otřepal a nadále věnuje pozornost útočné aktivitě hostů.
50:12'
Žovinec napřáhl na modré čáře, včas úřadovala lapačka brankáře Gáby.
49:16'
Dnešní utkání sleduje 4670 diváků.
49:06'
Račuk nyní našel na levém křídle rozjetého Prokeše, jenž napřáhl k prudké střele, kterou utlumil ve své výstroji pozorný Gába.
48:45'
Tentokrát se Vsetín dostává z útočného pásma vlastní vinou a unavená pětice Jestřábů může střídat.
48:41'
A znovu zakázané uvolnění hostů.
48:33'
Další icing v podání Jestřábů.
48:04'
Další slibná kombinace Vsetína, tentokrát připravil ideální střeleckou pozici Rob pro Koptu, jeho střela z voleje však trefila připraveného Neužila a Jestřábi následně odpalují puk na zakázané uvolnění.
47:13'
Neužil nyní zachyboval za vlastní brankou a ke kotouči se dostal Theoret, jenž okamžitě vyzýval ke skórování Kucharczyka, vsetínský útočník však branku minul!
46:33'
Pechanec předložil kotouč Jonákovi a ten po delší době prověřil pozornost brankáře Neužila, prostějovský strážce svatyně obstál na jedničku a vhazovat se bude po jeho levici.
46:13'
Vsetínští nyní ubránili operaci první útočné formace Jestřábů a do útočného pásma vyvezl kotouč Teper.
45:35'
Vsetínský brankář Gába nyní na jistotu přikryl kotouč po nahození Divíška, Jestřábi získali opětovné vhazování v útočném pásmu.
45:08'
Zakázané uvolnění Vsetína.
44:37'
Jestřábi hrají v plném počtu.
44:34'
Nyní se kotouč svezl jen těsně kolem tyče prostějovské svatyně! O dorážku se pokoušel Kucharczyk, ale puk se již odrazil na hole Prostějovských.
44:01'
Ihned po vhazování vystartoval do útočného pásma hostující Pšenička, jeho pokus končí na vyrážečce brankáře Gáby.
43:53'
Pechanec si nyní najel od mantinelu do střelecké pozice, snažil se kotouč vsítit nad rameno brankáře Neužila, ten měl však prostor u bližší tyče dostatečně pokrytý.
43:30'
Až nyní se domácím podařilo otočit hru, Slováčkovo nahození byl Neužil nucen ukrýt ve své výstroji.
43:12'
Venkrbec výrazně pozdržel Valachy v obranném pásmu, čímž získal velmi cenné vteřiny pro svůj tým.
42:48'
Vsetín v plném počtu.
42:37'
Přesilovka Jestřábů předčasně končí, jejím viníkem je celá lavička hostů, která poslala do hry o jednoho hráče navíc, trest odsedí Marek Račuk. Po jedenácti vteřinách odstartuje početní výhoda domácího Vsetína.
42:18'
Čápova ostrá rána končí na betonu brankáře Gáby, následně se do samostatného úniku mohl vydat Šilhavý, jenže vsetínskému útočníkovi již chyběly síly a vracející se Čáp jej dokázal včas odzbrojit.
41:18'
Račukovu přihrávku vystihl Slováček a vystartoval do útočného pásma, bránícího Žovince však neobstřelil a Jestřábi založí další útočnou akci.
40:41'
Čápovo nahození se snažil tečovat Divíšek, ovšem kotouč zamířil za vsetínskou branku, odkud jej do bezpečí odpálil Kucharczyk.
40:03'
Třetí třetina začala a jak jsme avizovali, Jestřábi pokračují v přesilové hře.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina nabídla mnohem dramatičtější průběh než tomu bylo v úvodní části hry. Vsetín nejprve úspěšně pokračoval v aktivní ofenzivní hře, vynutil si přesilovou hru, kterou podruhé v utkání využil a odskočil do tříbrankového trháku. Jenže sami Valaši pustili Jestřáby zpět do hry, když se během krátké chvíle sešli na trestné lavici Jeřábek s Jonákem. Prostějov nejprve snížil na rozdíl dvou branek, a Jestřábům tak znovu narostla křídla. Povzbuzení Hanáci si zanedlouho vynutili další přesilovou hru, a když po individuální akci snížil Račuk, zdálo se, že se Prostějov nadechuje k dalšímu senzačnímu srovnání. Prostějovskou euforii však dokázal zmrazit Kucharczyk, jenž nadvakrát dostal kotouč za Neužila. Jestřábi se však nevzdávají, vědomi si důležitosti utkání začali hrát aktivně a třetí třetinu započnou v početní výhodě, která bude trvat ještě dvě minuty a čtyřiapadesát vteřin. Můžeme se tak těšit na napínavou třetí třetinu, která započne na Lapači v 19:16.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:46'
Slováček dlouhým vyhozením odmítl usazení Jestřábů v obranném pásmu Vsetína.
39:21'
Pechanec se po zisku kotouče neukvapil, přihrál jej Drtinovi a ten dlouze vyhodil.
38:55'
Uklízecí četa nyní úspěšně odstranila z ledu krvavé stopy a přesilovka Prostějova může začít.
38:55'
Situace Vsetína se opět komplikuje, útočným faulem se nyní prezentoval Vít Jonák, jenž fasuje 2+2 minuty za faul loktem.
38:40'
Divíšek ovšem nyní zahrál vysokou holí a Jestřábi musejí vyklidit obranné pásmo Valachů.
38:29'
Vyhození Frola končí zakázaným uvolněním, vhazování před vsetínskou brankou se bude opakovat.
38:18'
Kucharczyk nyní špatně střídal a dostal svůj tým do úmyslného ofsajdu, hra se stěhuje před Gábu.
37:42'
Znovu v akci vsetínská sedmička, Teper dostal nabito na modrou čáru a Neužil přes skrumáž clonících hráčů ani netušil, jak zasáhl.
37:19'
Ovšem nyní se na druhé straně dostal do slibné palebné pozice Teper, z levého kruhu však Neužila nepřekonal.
36:52'
S Jestřáby čtvrtá inkasována branka příliš nezamávala, Prostějovští si jsou vědomi, že v dnešním utkání už nemají co ztratit a snaží se Valachy dostat pod tlak.
35:50'
Vítkovi se podařilo nyní takticky vyhodit, tak aby rozhodčí nepískal zakázané uvolnění, Jestřábi zakládají další útočnou akci.
35:19'
Vsetínští se nyní vypořádali s přítomností Jestřábů v obranném pásmu a Březinovi se podařilo přenést hru na druhou stranu, vhazovat se bude před Neužilem.
34:30'
Ovšem nyní se opět dral do průniku Račuk a dostal se i do zakončení, které ovšem pozorný Gába tentokrát vytěsnil.
33:49'
Vsetín právě vstřelil branku!
Vsetín odmítá prostějovské vzkříšení! Do útočného pásma se rozjel RADIM KUCHARCZYK, jeho první střelu Neužil ještě dokázal vyrazit, ovšem napodruhé už se vsetínský odchovanec nemýlil a počtvrté rozjásal zaplněný Lapač. Bez asistence.
33:40'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov se nevzdává a druhou využitou přesilovou hrou v utkání se dostává do kontaktu! Individuální akci zakončil po přejetí modré čáry svižnou ranou MAREK RAČUK. Asistence: David Dvořáček, Lukáš Žalčík.
33:24'
Kucharczyk dojel odražený kotouč a odpaluje jej do bezpečí.
33:17'
Prostějov si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za vyhození kotouče mimo ledovou plochu obdržel Jiří Drtina.
32:49'
Prokešovo nahození vyrazil Gába pouze na hůl Starého, jenž nebezpečně dorážel, vsetínský brankář však zneškodnil i pokus zkušeného útočníka hostů.
32:17'
Jestřábům narostla křídla a červenobílí hosté jsou mnohem aktivnější ve své ofenzívě, než tomu bylo v úvodní třetině.
31:38'
Březina se ihned po vhazování snažil procpat do zakončení, to bylo zablokováno a z dorážky se ještě snažil Kopta, ovšem kotouč končí v ochranné síti a vhazování před Neužilem se bude opakovat.
31:32'
Po Kucharczykově přihrávce se do zakončení dostal Theoret, Neužil kotouč dostal pod svou kontrolou a vhazovat se bude po jeho levici.
30:37'
Prostějov se díky početní výhodě dostal zpět do hry, Prokeš nyní předložil kotouč mezi kruhy do slibné pozice Hantákovi, jeho střela tentokrát skončila nad vsetínskou brankou.
30:05'
Valaši v plném počtu.
29:59'
Šilhavý nyní odvážně napadá a sbírá cenné vteřinky pro Vsetín.
29:27'
Mikuš nyní po delším sevření osvobozuje vsetínský tým.
28:38'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov využívá přesilovku 5 na 3 a v početní výhodě bude pokračovat! Pohledná kombinace Jestřábů začala u Račuka, jenž poslal kotouč před branku Divíškovi a ten ještě vylepšil pozici pro FILIPA HANTÁKA, jenž uklidil kotouč do odkryté branky Vsetína. Asistence: Tomáš Divíšek, Marek Račuk.
28:05'
Komplikace pro Vsetín – další dvouminutový trest obdržel Tomáš Frolo za faul loktem.
27:28'
Divíšek se snažil předložit do tutové pozice Nouzovi, jenže kotouč si našel Kucharczyk a odpaluje jej do bezpečí.
27:03'
Nouza poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde se však jako první zorientoval Drtina a dlouhým vyhozením osvobozuje domácí tým.
26:51'
Nyní se však Vsetín bude muset bránit, v obranném pásmu se proti pravidlům provinil Radek Jeřábek a fasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
26:22'
Lapač si užívá vedení domácího týmu, na ledě je momentálně jen jedno mužstvo.
26:14'
Jonák se nyní po individuální akci dostal s kotoučem zpoza branky do střelecké pozice a trefil tyč!
25:30'
Theoret se šikovně vyhnul bránícímu hráči soupeře a svižnou střelou zápěstím zahrozil, Neužil vyrazil kotouč špičkou své hokejky!
25:13'
Valaši opět roztáčejí kombinaci v obranném pásmu Prostějova.
24:35'
Oddechový čas pro hosty.
24:22'
Po odrazu kotouče se před Neužilem zjevil osamocen Březina, tentokrát si však na prostějovského brankáře nepřišel!
23:53'
Žovinec nyní zavezl kotouč do útočného pásma a zkusil Gábu načapat z ostřejšího úhlu, ovšem jeho úmysl mu nevyšel a dopředu jdou znovu Vsetínští.
23:16'
Prostějov opět pouze takticky vyhazuje, Vsetínští jsou na koni.
22:53'
Meidl předložil v útočném pásmu Prokešovi, jeho pokus vyráží Gába do ochranné sítě, vhazuje se před brankou domácích.
22:33'
Kucharczyk nyní protáhl Neužila střelou od levého mantinelu, prostějovský brankář si připsal důležitý zákrok.
22:09'
Vsetín se snaží znovu aktivně útočit, naopak Divíšek teď vyhazuje kotouč tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
21:13'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši jdou do trháku! Nahození Slováčka dokázal usměrnit do prostějovské branky VÍT JONÁK, Vsetín tak využívá druhou přesilovou hru v utkání. Asistence: Ondřej Slováček.
20:55'
Jenže hned v úvodu druhého dějství je zde komplikace pro hosty, dvě minuty za podrážení fasuje Daniel Kolář.
20:42'
Račuk to zkusil střelou z ostřejšího úhlu, trefil však pouze boční síť vsetínské branky.
20:18'
Prostějov se snaží v úvodu druhé třetině vypracovat usídlení v útočném pásmu.
20:01'
Začala druhá třetina.
První třetina sedmého čtvrtfinálového utkání mezi Vsetínem a Prostějovem je za námi. Po úvodní dvacetiminutovce jsou blíže postupu do semifinále domácí Valaši, kteří opět vstoupili do utkání aktivně, sladkou odměnou domácímu celku byla využitá přesilovka zásluhou Luboše Roba a Vsetín si opět v sérii po delší odmlce připomněl, jaký je to pocit být ve vedení. Náskok Valachů navýšil po individuální akci David Březina. Vsetínští měli ve zbytku první třetiny další slibné příležitosti, ovšem brankáře Neužil už nehodlal připustit navýšení prostějovského manka. Jestřábi se budou muset do druhé třetiny oklepat, a pokud chtějí pomýšlet na srovnání nepříznivého stavu, pak by měli předvést aktivitu i směrem dopředu. Prostřední dějství startuje na Lapači v 18:22.
20:00'
První třetina skončila.
19:45'
Rob se dostal ke střele z mezikruží, Neužil opět pohotově vytáhl svůj beton.
19:42'
Jestřábi v plném počtu.
19:00'
Další pokus Drtiny už byl nebezpečnější, kotouč Neužil pouze vyrazil před sebe a k dorážce se natahoval Rác, naštěstí pro Prostějov se ke kotouči nedostal.
18:46'
Drtina se až nyní odhodlal ke střele, která však končí mimo.
17:42'
Přesilová hra pro Vsetín – dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Zdeněk Čáp.
17:42'
Vsetín tlačí! Březina si nyní najel od modré čáře do hloubky pásma, Neužil puk vyrazil zpět na jeho hůl, tentýž hráč bránu obkroužil a adresoval Šilhavému, jenž se snažil překonat Neužila bekhendem, následně ještě dorážel i Kopta, Neužil drží Jestřáby nad vodou!
17:12'
Jestřábi se po delší době vymanili ze vsetínského sevření, ovšem Račuk se odhodlal pouze k nahození kotouče ze středního pásma.
16:45'
Unavená pětice Jestřábů se snažila hru přerušit zašlápnutím kotouče u mantinelu, k zakončení se však ještě dostal Slováček, ovšem jeho střela od modré nemohla díky luxusnímu výhledu nadělat brankáři Neužilovi potíže.
16:17'
Jestřábi nyní zdržují střídání, což jim takticky vychází, rozhodčí je však zatím trpělivý.
16:16'
Prostějov se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
15:56'
Valaši svírají Jestřáby v jejich obranné třetině, kolem branku Jestřábů krouží Rác s Kucharczykem.
14:52'
Nyní už ovšem Teperovi rána sedla, Neužil kotouč sice vyrazil, ale ten doplachtil jen těsně vedle jeho branku, kde jej zorientovaný brankář Jestřábů stačil přikrýt.
14:37'
Slováček vyvážel kotouč do protiútoku 3 na 2, připravil solidní příležitost Teperovi, jenže ten se střelou až moc dlouho váhal.
14:13'
Hra ve čtyrech přináší hokej nahoru – dolů, Gába však nyní raději přikryl nahození Starého a vhazovat se bude před brankou Vsetína.
13:41'
Jonák zastavil průnik Račuka, ovšem obrannou zeď Prostějova v útočném pásmu neprostřelil.
12:46'
Před prostějovskou brankou se strhla mela. Rozhodčí však chtějí mít zápas pod kontrolou a na trestnou lavici posílají zástupce obou týmu. Za Vsetín si půjde na dvě minuty odpočinout Březina (hrubost), za Prostějov Čáp (krosček).
12:11'
Teperovu střelu Neužil neudržel a Březina adresoval před prázdnou branku Koptovi, jeho přihrávka však postrádala přesnost. Vsetín usazen v útočném pásmu.
11:50'
Rác se nyní dostal do slibné akce, ovšem v útočném pásmu už ztrácel rychlost, jeho zakončení skončilo vysoko nad prostějovskou brankou a hra se stěhuje do středního pásma.
11:26'
Jestřábi se ovšem nenechávají dostat pod tlak a nahozenými kotouči se snaží prosadit do útočné třetiny.
10:34'
Vsetínští nyní usazeni v útočném pásmu, po přihrávce od Karafiáta úřadoval před Neužilem Vítek, prostějovský brankář však tentokrát kotouč dostal pod svou kontrolu.
10:15'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši odskakují do dvoubrankového náskoku! Kotouč ve středním pásmu zachytil DAVID BŘEZINA a vinou chybného střídání Jestřábů se dostal do přečíslení dva na jednoho společně s Koptou, prvně jmenovaný nakonec zvolil individuální zakončení, zprvu se zdálo, že Neužil kotouč zachytí, ale puk mu propadl a došoural se za brankovou čáru. Asistence: Vojtěch Šilhavý.
09:34'
Dvořáček se nyní nacpal s kotoučem do vsetínského brankoviště, kde způsobil pořádný zmatek, k dorážce se snažil dostat Pšenička, ovšem vsetínská defenziva krizovou situaci ustála.
09:10'
Ve hře obou celků se nyní vyskytuje řada nepřesností, snahy o kombinace končí ve středním pásmu.
08:35'
Vsetín v plném počtu.
08:29'
Račuk pouze nahodil kotouč na Gábu, ten jej raději přikryl pod svou rukavici, vhazovat se bude po levici vsetínského brankáře.
08:07'
Prostějovskou kombinaci tentokrát odmítl Slováček, Vsetín zatím brání velmi dobře.
07:39'
Po dobré práci Mikuše míří kotouč opět až k Neužilovi.
06:58'
Nyní Valachy osvobodil Kucharczyk.
06:41'
Vítek procpal kotouč do středního pásma a Jestřábi se stahují až k Neužilovi.
06:35'
Valaši se znovu nahrnuli do útočného pásma, ovšem zcela zbytečným útočným faulem se prezentoval Březina, jenž oslabí svůj tým na dvě minuty za podrážení.
06:08'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši využívají přesilovou hru a otevírají skóre zápasu! Jízda zelenožlutých borců končí za zády brankáře Neužila, Pechanec přihrávkou od mantinelu uvolnil LUBOŠE ROBA, jenž povedenou kličkou do bekhendu vsítil vedoucí branku domácích. Asistence: Antonín Pechanec, Jakub Teper.
05:45'
Husa nyní obral o kotouč Kucharczyka a ve spolupráci se Pšeničkou osvobodil svůj tým.
05:09'
Slováček se nyní řítil na Neužila po levém křídle a zkoušel Neužila překonat mezi betony. Se svou koncovkou neuspěl, ale vybojoval pro svůj tým přesilovou hru, neboť za záchrannou brzdu byl nucen zatáhnout Dušan Žovinec, jenž míří na trestnou lavici za sekání.
04:39'
Vsetínští si nyní při přechodu do útočného pásma příliš nerozuměli, přesto se ke střele dostal Drtina, jenže i jeho pokus byl úspěšně zblokován a kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazovat se bude před prostějovskou brankou.
03:48'
Vsetínu se nyní nedaří přejít přes útočnou modrou, vpády domácích hráčů jsou podchyceny hned za hranici prostějovské obranné třetiny.
03:20'
Na druhé straně to zkoušel nenápadnou střelou od mantinelu Žalčík, Gába úspěšně vyrazil.
02:50'
Theoret vyzval ke střele Ráce, ten měl nabito a pálil z voleje, jenže jeho střelu zablokoval bránící Kolář.
02:23'
Pšenička přihrával na modrou čáru Čápovi, tomu však puk přeskočil hokejku a Jestřábi musejí pro kotouč zpět do obranného pásma.
01:56'
Prostějov se v úvodu nikam nežene, trpělivě vyčkává, s čím vyrukují domácí.
01:31'
Frolo ihned po vhazování nahazoval kotouč na prostějovskou branku, od skrumáže bránících hráčů se puk dostal na hůl Březinovi, ale ani jemu se nepodařilo propálit clonící klubko před Neužilem.
01:06'
Pšenička se dostal ke kotouči ve středním pásmu, ovšem hned po přejetí útočné modré byl odzbrojen a Vsetín vyráží do protiútoku.
00:27'
Rác bojuje o kotouč u mantinelu v útočném pásmu, Havlík jej však ke kotouči za žádnou cenu nechce pustit.
00:01'
Rozhodující bitva byla zahájena, na úvodním vhazování úspěšnější Venkrbec, ovšem krátce na to posílají Jestřábi kotouč na zakázané uvolnění.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hezký podvečer ze vsetínského Lapače, který je znovu zaplněn až po střechu. Dnes už není kam uhnout, vítěz rozhodující bitvy míří dál do semifinále, poraženému končí sezona. Valaši dnes překvapili zařazením Davida Gáby na post jedničky, naopak Jestřábi neměli důvod sestavě nic měnit, neboť poslední dva zápasy dokázali rozhodnout již v základní hrací době. Využije dnes Vsetín bouřlivé domácí kulisy k postupu? Nebo Hanáci dokonají senzační obrat v sérii?
Úvodní sestavy:

VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk (A), Theoret – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Šilhavý, Kopta – Vítek, Pitule, Karafiát.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Havlík, Čáp, Žovinec, D. Kolář, Husa, P. Krejčí, Bažant – Krejčiřík, Račuk, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Venkrbec (C), V. Meidl, Prokeš.

Rozhodčí: Kubičík, Wagner – Bosák, Maštalíř.
Poslední čtvrtfinálové utkání:

PROSTĚJOV – VSETÍN 5:1

Branky a nahrávky: 18. Nouza (Čáp, Prokeš), 22. Prokeš (Pšenička), 48. Divíšek (Račuk, Starý), 51. Prokeš (V. Meidl), 55. Žovinec (Žálčík, Račuk) – 29. J. Drtina (Březina, Pitule). Rozhodčí: Kubičík, Wagner – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4193. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Čáp, Havlík, D. Kolář, Žovinec, P. Krejčí, Husa, Bažant – Žálčík, Račuk, Krejčiřík – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, Starý – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček, Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Hořanský, Šilhavý, Kopta – Karafiát, Pitule, Březina.
VHK ROBE Vsetín:

Vsetínští měli k dispozici dva mečboly, aby ukončili čtvrtfinálovou sérii a stvrdili roli favorita, do které byli před vypuknutím čtvrtfinálových bojů pasování. Po výborných výkonech v domácím prostředí a zisku jednoho vítězství z jestřábího hnízda se zdálo, že zelenožlutí se ve své druhé sezoně mezi prvoligovou konkurencí prosadí do vytouženého semifinále. Jenže Jestřábi zabrali a Valaši i přes úpornou snahu nedokázali v posledních dvou střetnutích najít dostatečný recept pro pokoření propracované defenzívy Hanáků.

Typickým znakem vsetínské hry v posledních utkáních bývá vysoká útočná aktivita, která je podpořena vysokým počtem střeleckých pokusů. Zároveň s ní však klesá také efektivita valašského týmu. Důkazem budiž fakt, že z 96 střel v posledních dvou bitvách se pouze tři dostaly za záda brankáře Neužila. V řadách vsetínských Valachů je nejproduktivnějším borcem obránce Jakub Teper (2+4). Nejlepším střelcem týmu v play-off je díky jednomu vydařenému hattricku David Březina. Do play-off si pověst nejproduktivnějšího zelenožlutého útoku přeneslo také trio Luboš Rob, Antonín Pechanec a kapitán Vít Jonák.

Vsetín na rozdíl od Prostějova disponoval v základní části vyrovnanou brankářskou dvojicí. Trenéři Dopita s Jenáčkem už jednou překvapili, když do brankoviště za stavu 2:0 v sérii pro Vsetín nasadili do branky Davida Gábu. Je otázkou, zda k tomuto kroku nesáhnou i po prohrané bitvě v Prostějově, kde se příliš nedařilo jinak spolehlivému Janovi Šelepněvovi. Vsetín v cestě za velkým úspěchem bude muset najít ztracenou pohodu a klid v zakončení. Pokud nezlepší svou efektivitu a nepřidá na důrazu do branky, bude jeho cesta do semifinále i nadále trnitá. Ovšem Valachy požene domácí publikum, před kterým Vsetínští nejsou zvyklí prohrávat.
LHK Jestřábi Prostějov:

Prostějov dokázal zvítězit ve dvou předešlých utkáních a to pokaždé v základní hrací době. Oproti nepříliš zdařilému úvodu jakoby se zdálo, že Jestřábi našli na vsetínské Valachy recept. Takticky organizovaný výkon stojí na vynikající formě brankáře Jakuba Neužila, jenž si drží procentuální úspěšnost zákroků na úrovni 93,95. Především v pátém utkání na vsetínském Lapači přiváděl Neužil domácí střelce doslova k šílenství, když zlikvidoval 54 pokusů z holí Valachů.

Ofenzivního tahouna Prostějov našel v Marku Račukovi, urostlý útočník o sobě dává vědět v každém střídání a při důležitých momentech je na ledě, což dokazuje jeho skvělá produktivita v sérii, která činí 3 branky a 4 asistence. Ideálním borcem na prostějovské smrtíci brejky je rovněž David Dvořáček 3+2 a velecenné zkušenosti i z extraligových play-off zatím prodává také Jan Starý 2+3. Jestřábi se před sezonou podobně jako Vsetín netajili cílem postoupit do semifinále. Prostějovský klub působí v Chance lize již od roku 2014, dnešní vítězství by pro Jestřáby bylo největším úspěchem od postupu ze druhé ligy.
Dobrý den ze Vsetína. Čtvrtfinálové série mezi Vsetínem a Prostějovem dospěla do rozhodujícího sedmého utkání. Trojice jistých semifinalistů Chance ligy se dnes dozví, kdo je doplní v bojích o účast v extraligové baráži. Psychologická výhoda by před utkáním pravdy měla být na straně Prostějova. Jestřábi dokázali srovnat sérii z nepříznivého stavu 1:3. Naopak Vsetín věří v sílu vlastního domácího prostředí, podaří se mu sérii dovézt do vítězného konce a nebo budeme svědky senzačního obratu v podání Hanáků?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud