Play-off 1. ligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Třebíč - 12. března 2023   17:00

Třebíč
36:41' Klímek  (Tureček) • 38:40' Vodný  (Bittner, Bořuta)
Přerov
Petružálek, Wagner – Beneš, Kokrment
MEO Aréna, Přerov
Třebíč

Třetí třetinu zahájilo první oslabení Třebíče, která přežila bez úhony. Ve 45. minutě už byl Jekel de facto překonán, skákavý kotouč ale Doležal z těžké pozice za jeho záda nezametl. Pozorný byl poté Postava proti Malému, který zahrozil z bleskového brejku. Právě to byly jediné momenty, kdy se Horáci dostávali k Postavovi, spoléhali totiž hlavně na pečlivé bránění vlastní modré čáry. Zubři se snížení konečně dočkali až v 56. minutě, přesilovku totiž zakončil přesnou ranou na bližší tyč David Březina. Hanáci v závěru bojovali o srovnání, jasný faul na Chrobočka ovšem zůstal bez povšimnutí, naopak letmý kontakt Pechance půl minuty před koncem znamenal vyloučení a druhou výhru Horáků v této sérii. V zítřejším čtvrtém duelu tak bude MEO odvracet konec sezony, naopak Třebíč si může zajistit účast v semifinále. Tak na počtenou!
59:54'
Hrdinka zachránil kotouč letící do odkryté branky skokem!
59:31'
Buly před Postavou.
59:31'
Tak to je velmi necitlivý zásah, který zřejmě zpečetí druhý bod v sérii pro Třebíč! Na led se totiž poroučel jeden z hostů a to po velmi nepatrném (pakliže vůbec nějakém) kontaktu s holí Pechance!

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
Antonín Pechanec – 2 min., podrážení.
59:07'
Od Kratochvila proletěl puk jen těsně kolem odkryté tyče!
59:00'
Minuta do konce, Zubři mají puk, nikoliv však v útočném pásmu.
58:28'
Buly pro Zubry, Kudělka si pak ale na modré čáře nerozuměl s Černým. MEO musí dobývat pásmo.
58:23'
MEO Aréna žene Zubry za srovnáním. Chrobočkovu ránu přizvedl jeden z hráčů v červeném do sítě za Jekelem, vhazovat se tak bude v pásmu Třebíče. Postava zamířil na střídačku, Přerov to tak zkusí v šesti!
58:00'
Rozehrány poslední dvě minuty třetí třetiny. Puk má za Postavou Krisl.
57:15'
Zubři se konečně nastěhovali do útočného pásma, Kudělka ale poté trefil jediného hráče před sebou. Přerov se musí snažit dál.
56:23'
Třebíč opět velmi pozorně brání přístupové cesty do jejího pásma.
55:36'
Krisl rozehrává od vlastní branky. Před Jekelem se ale před chvílí udála nebezpečná situace, kdy si jeden z hostujících beků málem srazil puk odražený od zadního mantinelu do vlastní branky.
55:04'
Přerov právě vstřelil branku!
Je zaděláno na drama, Přerov se pět minut před koncem konečně dočkal branky! Přesilovková kombinace se mu příliš nedařila, a tak se DAVID BŘEZINA na pravém kruhu rozhodl nic nevymýšlet. Využil clony a propálil Jekela na bližší tyči! Asistence: František Hrdinka.
54:45'
Černý ovšem trefil blokujícího hráče, hosté vyhazují.
54:40'
S pukem na svých holích hraje v útočném pásmu MEO.
54:25'
Také Krislovu střelu od modré čáry Jekel dobře viděl.
54:07'
Na vhazování puk zamířil k Formanovi. Ten rychle vyhodil.
54:04'
Pechanec střílel po přihrávce Krisla. Jekel si puk vyrazil betony do vzduchu a poté jej schoval do lapačky. Buly po jeho levé ruce.
53:45'
Na buly před Jekelem uspěl Přerov.
53:40'
Třebíč ve třetí třetině odvádí velmi dobrou defenzivní práci. Vyloučení Ferdy ale pro Zubry představuje dost možná jednu z posledních příležitostí, jak se do vrátit do zápasu.
53:40'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
Radim Ferda – 2 min., podrážení.
53:32'
Ofsajd Horácké Slavie.
52:47'
Zubrům snaha nelze v žádném případě upřít. Hosté je ovšem podobně jako ve druhém zápase do útočného pásma hrát příliš nepouštějí, a tak si MEO nemůže ani vypěstovat nějaký ofenzivní tlak.
52:15'
S množstvím štěstí Černý pronikl až k Jekelovi po levém křídle, jeho zakončení na bližší tyč ovšem příliš nebezpečí nepředstavovalo. Na nabízejícího se Hradila puk nepřesouval.
51:27'
Icing Přerova.
51:10'
Dobrá příležitost hostů! Jejich první formace teď sehrála povedený přechod do útočného pásma, kde měl velkou šanci po pasu Vodného Psota! Minul.
50:33'
A brání ji poctivě. Ofsajd Hanáků.
50:19'
Hosté už se nikam hnát nemusejí. Takřka celá pětka čeká Zubry na vlastní modré čáře.
49:24'
Sympaticky hrající čtvrtá formace Přerova donutila Hradilovou střelou Jekela k přerušení. Buly po jeho levé ruce.
49:07'
Černý hledal před brankou Fencla, toho ale zasáhl pouze do brusle.
48:05'
Sudí z mně neznámého důvodu ovšem hru vykazují do středního pásma.
48:05'
Překonat kompaktně bránící pětici hráčů v červeném není pro Zubry lehký úkol, nyní však do útočné třetiny pronikli a Kudělka zkusil vypálit od modré čáry. Jekel byl pozorný.
47:00'
Třebíč si dobře hlídá obrannou modrou čáru, na ofenzivu však zdaleka nerezignovala. Postava teď musel krotit kotouč proti dojíždějícím zástupcům třetí ofenzivní letky Horácké Slavie.
45:29'
Dobrá příležitost se rýsovala opět před Jekelem, Macuhova zadovka na Goiše však ve spleti holí k přerovskému snížení nevedla.
45:05'
Na opačné straně proklouzl za přerovskou defenzivu Malý, mnoho prostoru k zakončení však před Postavou neměl. Dobrý zákrok domácího gólmana!
44:20'
Obrovská šance Přerova! Na krátkou vzdálenost sehráli přečíslení Kratochvil s Doležalem, přičemž druhý jmenovaný mohl zakončovat do odkryté branky, skákavý kotouč ale z těžké pozice nedokázal zasáhnout!
43:50'
Ferda zblokoval nahození Krisla pouze do ochranné sítě nad Jekelem, stalo se tak ovšem ve středním pásmu, kde se také bude vhazovat.
43:44'
Ofsajd Přerova.
43:34'
Za vlastní brankou čeká na dostřídání spoluhráčů Ševčík.
42:54'
Sudí hru nechali dlouho běžet, nakonec se ale přerušuje kvůli kotouči, který opustil kluziště. Buly před Postavou.
42:46'
V pásmu Hanáků probíhá přetlačovaná o kotouč.
41:58'
Pechanec trefil pouze nastavenou nohu Ferdy, hosté první oslabení v zápase zvládnou.
41:13'
Hosté následně vybojovali kotouč a vyhazují jej k Postavovi.
41:01'
Hrdinkovu střelu z dálky Jekel vyrazil.
40:37'
Od Vodičky vyletěl kotouč mimo hrací plochu. Byť se tomu stalo v obranném pásmu, kvůli pravděpodobné teči se vylučovat nebude.
40:20'
Třetí dějství začíná přerovskou přesilovkou, Třebíč ale rychle vyhodila puk až za Postavu.
40:01'
Na startu druhé třetiny se poprvé vylučovalo, a sice na straně Přerova. V oslabení však Zubři odváděli dobrou práci, a nakonec mohl Jekela ohrozit Goiš. Ten však situaci s dvěma soky na zádech neměl lehkou. Ještě tutéž přesilovku mohl využít dělovkou Michálek, přesunem mu ovšem zabránil Postava. V prostřední části měli chvílemi více ze hry hosté, pokračovala však tvrdá bitva o každý centimetr ledu a o každý kotouč. Dobrou pozici spálil Bořuta a skóre se neotevíralo ani ve 34. minutě, kdy k tomu neměly daleko oba celky. Až v čase 36:41 přišla přerovská chyba v defenzivě a rychlé potrestání v podobě Turečka, který si dobře počkal na Daniela Klímka. Následné vyloučení Süsse bylo Třebíči vodou na mlýn a ta šla do vedení 2:0. Přesilovku využil z velmi podobné situace Michal Vodný. Třetí dějství začne přibližně v 18:52.
40:00'
39:59'
Daniel Poizl – 2 min., krosček.
39:38'
Přerovská rozehrávka postrádala přesnost, zakázané uvolnění.
39:07'
V plném proudu je poslední minuta druhé třetiny, buly před Jekelem.
38:40'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Faul Süsse a druhé vyloučení Přerova je vodou na mlýn Třebíči, která jde rychle do dvoubrankového vedení! Zubři se snažili na hosty v oslabení hbitě dotírat, puk však z pásma nedostali. Z velmi podobné situace jako u první branky se tak mohl prosadit MICHAL VODNÝ, jenž střílel do odkryté části branky pohotově z levého kruhu! Asistence: Ladislav Bittner, Antonín Bořuta.
38:01'
Jan Süss – 2 min., hrubost.
36:41'
Po téměř 37 minutách hry už se ale skóre otevírá! Domácí defenziva chybovala a vůbec se nedokázala vypořádat s chaosem vzniklým na mezikruží! Kotouč se v jeden moment odrazil k Turečkovi, který skvěle zachoval chladnou hlavu, počkal si a na druhé straně našel DANIELA KLÍMKA, který mohl pálit do odkryté branky! Asistence: David Tureček.
35:32'
Puk opět poskakoval před brankovištěm Jekela, Zubři ale v daném místě neměli nikoho, kdo by Třebíči pěstoval na čele vrásky.
34:16'
33:40'
A velká šance také na druhé straně! Hosté ujížděli ve dvou na jednoho, František Hrdinka však skvěle zalehl a režiséra akce dokázal zbrzdit dostatečně nato, aby nepředal puk volnému spoluhráči!
33:12'
Teď se ale o rozruch před Jekelem postaral třetí přerovský útok! Hostující gólman musel přeskakovat brankovištěm a dávat si velký pozor na dorážku Doležala, která přišla po střele Hrdinky!
32:39'
Hostující brankář Jekel už čeká na zákrok poměrně delší dobu. Sledujeme bitvu o každý centimetr ledu a o každý kotouč.
31:15'
Třebíč se nastěhovala do útočné třetiny, Psotovo natlačení na bližší tyč ale k první brance večera nevedlo.
30:14'
Malý schoval vysoko letící ránu za Chrobočka, Postava ji ale vyčapal pohotovou lapačkou.
29:52'
Jiří Goiš, pověstný tvrďák Přerova, teď v pásmu hostů skvělým čistým hitem odstavil soupeře o kotouč a postaral se o vhazování před Jekelem.
29:26'
Za vlastní brankou vyčkává s rozehrávkou Vodička.
28:23'
Hru přerušuje vysoká hůl, buly před pásmem Třebíče.
28:13'
Obě mužstva předvádějí dobrý forčeking až za bránu soupeře, ani jednomu se tak nerozehrává lehce.
27:10'
Bořutovi se z druhé vlny otevřel prostor na levé straně útočného pásma, branku Postavy však zcela minul!
26:27'
Nejproduktivnější Zubr základní části Březina se snažil využít skrumáže před Jekelem, ten si ovšem na kotouč výhled dokázal udělat.
26:14'
Březina zkoušel Jekela nachytat z ostrého úhlu, ten se vykolejit nenechal a nadvakrát zakročil.
26:03'
Zakázané uvolnění Třebíče.
25:34'
Na druhé straně přispěchal s dvojicí dobrých střel opět Forman. Nejprve pálil mimo, poté byla jeho dorážka zblokována.
24:57'
Jako blesk z čistého nebe přišlo přízemní nahození Černého, které Doležal protečoval těsně vedle tyče!
24:30'
Hra se teď přelévala ze strany na stranu, než Forman donutil zakročit Postavu proti jeho nápřahu.
23:15'
Jekel před dojíždějícím Březinou puk raději přikryl lapačkou. Buly se odehraje po jeho pravé ruce.
23:02'
Icing domácích.
22:34'
Přerov zvládl první oslabení v zápase bez ztráty kytičky.
22:22'
Michálek střílel z prvního doteku po křížné přihrávce, Postava se ovšem přesunul tak razantně, že vysunul branku z jejího místa! Na kotouč, který mu vypadl z výstroje, rozhodčí za brankou rozpažil.
21:59'
Přechod do útoku hostům nevyšel. Zubři vyhazují.
21:16'
Domácí dobrým pohybem vystínovali třebíčské pozice, nakonec mohl Macuh s Goišem vyvézt kotouč ven. Druhý jmenovaný se snažil prodrat do úniku, na zádech měl však dvojici soupeřů, a tak jeho zakončení postrádalo razanci!
20:44'
Hosté uspěli na buly v útočném pásmu.
20:34'
Filip Dvořák – 2 min., hákování.
20:11'
Na úvod druhé třetiny obstaral pro Postavu práci Bořuta.
20:01'
Třetí čtvrtfinálová bitva začala za třaskavé atmosféry. V úplném úvodu se puk motal pouze v pásmu Zubrů, s dobrými šancemi však přicházeli nejprve oni. Süss rozvlnil Jekelovu síť pouze zvenčí, Kratochvilovi zase na poslední chvíli zabránil Forman. Hanáky můžou po první třetině mrzet hlavně samostatné úniky. Neuspěli totiž hned třikrát, když Jekel vychytal jak Goiše, tak i Březinu s Fenclem. Na opačné straně se nejblíže gólu dostal Bittner, i proti němu stál ovšem pozorný gólman. Kvalitní hokejová podívaná tak v první třetině branku nenabídla. Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
20:00'
19:43'
Buly před Jekelem.
19:32'
Poměrně vysoko letící nahození poslal Postava vyrážečkou do rohu vlastní obranné třetiny.
18:52'
Na Vodného hůl byl Furchův pas z obranného pásma až příliš dlouhý. Brzy se rozeběhne poslední minuta první třetiny.
18:31'
Chrobočkovu střelu po vyhraném vhazování Jekel opět pouze vyrazil, tygřím skokem si ale puk rychle sebral a přerušil.
18:25'
Jekel sbalil nahození Březiny, buly se odehraje v pásmu hostů.
16:45'
Obrovská šance Přerova! Jako Ferrari totiž Fencl proletěl středním i útočným pásmem a rázem se na Jekela řítil úplně sám, dobrou šanci ale nedokázal proměnit! Těžko nyní bez opakovaného záběru říci, zda v minuté brance sehrála roli vystrčená Jekelova hůl.
16:28'
V útoku si zahráli zase domácí. Zakončovatelem se stal Ševčík, který napřáhl k prudké střele na modré čáře. Jekel ji sbalil do lapačky.
16:00'
Zubrům ale dobře sehraná akce zatopila a teď byli blízko první inkasované brance! U Postavovy pravé tyče totiž zůstal nehlídaný Bittner, který si na skvěle chytajícího přerovského gólmana nepřišel ani nadvakrát!
15:43'
Bittner nabral rychlost na levém křídle, odkud posléze přichystal pěkný křižný pas Novákovi. Tomu střela sjela.
14:26'
A Zubři si teď sami zavařili. Po hrubce se totiž rozjel do protiútoku Klímek, který pálil z pravého kruhu. Postava skvěle zasáhl lapačkou!
13:51'
A první větší šanci teď obstarali také hosté! Fajmonovo nahození nebezpečně tečoval Matyáš Svoboda!
13:45'
Pšeničkovo nahození zneškodnil Postava maskou, puk se ovšem během první třetiny častěji nachází mimo hrací plochu než na ní.
13:28'
Vodička střílel po vyhraném buly, Postava vyrazil kotouč do ochranné sítě.
13:24'
Domácí obrana hasila doutnající příležitost hostů rychlým vyhozením přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
13:10'
A puk se opět vydal mimo kluziště. Buly před Postavou.
12:43'
Ofsajd první formace Horácké Slavie.
12:18'
Macuhova střela Jekelovi vypadla, naštěstí pro Horáky ovšem nebyl na dorážku poblíž nikdo ve žlutém dresu.
11:51'
A poměrně často přerušovaná první třetina pokračuje dalším kotoučem mimo hrací plochu. Tentokráte se po přetlačované v rohu otřel o ochrannou síť v pásmu Třebíče.
11:38'
Krislova žabička padala přímo před Jekela, ten musel do domácí rozehrávky zasáhnout.
11:02'
Puk ale vyletěl mimo hrací plochu. Opět se bude vhazovat ve středovém kruhu.
10:59'
Za vlastní brankou čeká na lepší pohyb spoluhráčů Forman.
10:14'
Ofsajd Přerova. Ten měl zatím díky dobré ofenzivní aktivitě v první polovině úvodního dějství více šancí.
09:44'
Před Jekelem se teď přerušilo třikrát v krátkém časovém úseku. Pokaždé to přitom na hostujícím brankovišti vyvolalo běžné "play-offové" emoce.
09:26'
A hned o dvacet vteřin později si třebíčská defenziva nechala na opačné straně pláchnout Březinu! Ten zakončoval z větší blízky, jenže pouze do výstroje hostujícího brankáře! Takováto situace si možná žádala stahovačku.
09:06'
Jiří Goiš najížděl sám po pravém křídle a zamířil na vzdálenější tyč, Jekel ale zasáhl vyrážečkou!
08:45'
Indrák se neúspěšně pokusil projít mezi čtyřmi hráči v červeném, na puku jsou ale díky odrazům nadále Hanáci.
08:09'
Dobrou práci v útočném pásmu odváděl Dvořák. Žádné ohrožení Jekelovy kasy z toho sice nevzešlo, třebíčský gólman ale zakročit přesto musel. Buly v pásmu hostů.
07:25'
Ofenzivní snahy hostů maří ofsajd.
06:06'
Kratochvil dostal pěknou zadovkou z rohu šanci v mezikruží, na poslední chvíli mu ale do rány vložil nohu Forman!
05:56'
Buly ve středovém kruhu.
05:41'
Michálkova formace sehrála po dlouhém pasu Svobody zajímavou akci, zakončení ovšem nemířilo mezi tři Postavovy tyče.
05:02'
Na opačné straně hru přerušuje Postava, buly v pásmu domácích.
04:04'
Přerov mohl jít do vedení! Sražený kotouč napálil na branku Hrdinka, Jekel o něm ovšem ztratil přehled, a tak vyplaval poblíž odkryté tyče! Tam však Süss neuspěl a síť rozvlnil pouze zvenčí!
03:54'
Kratochvil po pasu Pechance střílel z pravého kruhu, Jekel měl na jeho pokus čistý výhled.
03:35'
03:11'
První zajímavější příležitost si přichystali Zubři! Krisl dobře nahodil kotouč do skrumáže před Jekelem, kam se stáhla celá čtvrtá útočná formace Zubrů! Horáci si dorážky pohlídali.
02:30'
Puk vyletěl mimo hrací plochu přes střídačky, buly se odehraje na stejném místě jako před pár vteřinami.
02:23'
První kontakty s kotoučem si připisuje také Jekel. Ten nyní přerušil hru lapačkou a následovat bude vhazování po jeho levici.
01:25'
Zatím se hraje pouze v pásmu v Přerova, kde oba celky bojují o puk podél hrazení.
00:52'
Buly po pravici Postavy.
00:35'
Postava si připisuje první zákrok. Vyrážečkou zneškodnil pokus Michálka.
00:06'
Úvodní buly vyšlo lépe hostům.
00:01'
Státní hymna dozněla, utkání za malou chvíli začne. Od dnešního duelu, ve kterém domácí MEO nastupuje ve žlutých dresech a hostující Třebíč obléká trikoty červené, si můžeme slibovat skvělou atmosféru!

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Krisl (C), Chroboček, R. Černý, Hrdinka, Kudělka (A), Ševčík, Gréč – Kratochvil, Pechanec, Indrák – Goiš, Süss, Březina – F. Dvořák, Macuh, Doležal (A) – Fencl, Ministr, Hradil.
Trenér: Robert Svoboda

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta (A), Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička, Fajmon – Vodný, D. Michálek, Ferda (A) – Novák, Bittner (C), Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Michalčuk, Pšenička.
Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Beneš, Kokrment.
Přerov vs. Třebíč
Stejně jako před rokem je čtvrtfinále play-off Chance ligy s přerovskou účastí vyrovnané. Jestliže loni platil stav 1:1 na zápasy v sérii mezi Zubry a Jihlavou, tentokrát modrožlutí zatím remizují s jiným soupeřem z Vysočiny – Třebíčí. Líté boje o postup do semifinále se nyní přesouvají do města na řece Bečvě, kde se uskuteční nedělní třetí (17:00) a pondělní čtvrtý zápas (18:00).

Čtvrtfinálová série mezi vítězem základní části a osmým týmem tabulky odstartovala na západě Moravy. Třebíč v prvním duelu zradila koncovka. Prosadit se dokázala až deset minut před koncem. To Matyáš Svoboda odpověděl na přesilovkou trefu Františka Hrdinky ze sedmé minuty. Přerov ale inkasovaný gól nakopl, jeho výkon se zvedl a v prodloužení mu po individuálním průniku zařídil vítězství Daniel Indrák. Odchovanec Zubrů se ve vyřazovacích bojích této sezony prosadil celkově potřetí.

Ve čtvrtečním souboji ale Horácká Slavia stav série srovnala. Klíčový náskok si vytvořila už v první třetině, kdy dvakrát udeřil Martin Dočekal. Tahoun bílých hvězd nejprve překonal Postavu při hře čtyři na čtyři, druhý gól vsítil v přesilovce. Početní výhodu zužitkoval také krátce po polovině střetnutí Radim Ferda, Přerovští pouze pět minut před koncem normální hrací doby snížili zásluhou Tomáše Doležala.
Hezký nedělní podvečer z přerovské MEO Arény. Dnes nás čeká třetí duel čtvrtfinálové série mezi celky Přerova a Třebíče. Středeční první souboj zvládli lépe Hanáci, když zvítězili 2:1 v prodloužení, odveta ve čtvrtek už však patřila domácí Třebíči, která uhájila vítězství 3:1. Bitva s pořadovým číslem 3 určí celek, který bude mít v pondělním klání výhodu mečbolu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.