To je z dnešního utkání vše. Přejí hezký zbytek víkendu a u onlajnů opět na shledanou!
Lvi nedokázali vybojovat mečbol. Po úspěšné třetí třetině dokázali poslat utkání do prodloužení. V nastaveném čase ale slavili úspěch Mozjakin a spol. Velkou zásluhu na vítězství má Jan Kovář, který si připisuje asistenci u obou branek. Oba dva zásahy domácích byly jako přes kopírák. Svěřenci trenéra Jalonena musejí tedy uspět v následujím duelu, ve kterém by Metallurg již mohl slavit zisk Gagarin Cupu.
68:39
Metallurg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Velmi smutná chvíle pro lvy. Pražané zaváhali v obraně a Jan Kovář mohl vyslat puk na hůl SERGEJE MOZJAKINA. Ruský forvard skóruje téměř totožný gól jako při prvním úspěchu domácích. Asistence: Jan Kovář a Danis Zaripov.
68:13
Justin Azevedo byl blízko další brance. Nepříliš vysoký forvard vyslal svižnou střelu z pravé strany pásma.
67:45
Gragnani chtěl vyslat nabídku k teči jednomu ze svých spoluhráčů. Bez úspěchu.
67:22
Lvi vybojovali vhazování před Košečkinem.
66:48
Domácí rozehrávají ve vlastní třetině. Stále se čeká na střelce, který rozhodne celé utkání.
65:55
Azevedo vyhrál vhazování přímo na Mäenpääho, ten se však hrdinou prodloužení nestal.
65:53
Matai přes obránce dokázal vypálit na branku ruského celku. Tam dobře zasáhl Košečkin.
65:18
Paré se dostal do postavení mimo hru.
65:10
Řepík se snažil nahodit na Košečkina, domácí před ním dobře zasáhli.
64:42
Němcovo nahození vypadlo z výstroje ruského gólmana. Nikdo ze lvů ale do brankoviště nedojížděl, Košečkin tak mohl puk ukýt v lapačce.
64:14
Ofsajd domácích.
63:39
Ševc zastavil fyzicky Kováře, který se hnal k Vehanenovi.
62:53
Po dobrém úvodu Lva zase hodně tlačí domácí. Vehanen se musí ve svém brankovisti hodně otáčet.
62:19
Junkov vypálil hodně nebezpečně. Finskému gólmanovi puk vypadl a byla z toho hodně velká nepříjemnost pro hosty.
61:31
Metallurg v útoku. O puk se bojuje za brankou Petriho Vehanena.
60:44
Mozjakin střílel od mantinelu, jeho pokus si našel Vehanen.
60:10
Novotný vede první útok v prodloužení. Azevedo minul jen o kousek levou tyčku.
60:01
Další třetina začne přibližně v 15:23.
Poprvé ve finálové sérii se dočkáme prodloužení. Justin Azevedo ve třetí třetině vyrovnal utkání a stav je tedy po šedesáti minutách 1:1. Nutno říci, že Pražané ve třetím dějství hodně zabrali a byli aktivnější. Kdo bude slavit úspěch v prodloužení a získá finálový mečbol?

Střely na branku: 21:31
Vyloučení: 0:0
60:00
59:42
Lvi vyhazují na icing. Soupeř je totiž sevřel před Vehanenem. Ještě jedno střídání a vhazování.
59:10
Ullström mohl rozhodnout utkání. Puk ale nedostal do ideální pozice.
58:30
Vrána vyslal nebezpečnou střelu, Košečkin měl velký problém zasáhnout.
57:40
Výborná defenzivní práce Martina Ševce! Ten padl do Kovářova pasu a zastavil soupeřovo přečíslení dva na jednoho!.
57:11
Košečkin zasahuje lapačkou po Ullströmově střele. Následuje vhazování.
56:35
Magnitka rozehrává v posledních minutách za brankou. Uvidíme poprvé v sérii prodloužení?
55:51
Postavení mimo hru Metallurgu.
55:19
Lvi jsou aktivní a jdou za vedením. Ševc pálil mimo.
55:08
Mäenpää výborně nahazoval, puk pak ještě nebezpečně poskokoval brankovištem, nic z toho ale nebylo.
54:20
Sekáč našel přihrávkou Vránu, který se prokličkoval celým pásmem domácích, nakonec ale skončil až za brankou a bylo po šanci.
53:51
Nabídku ke střele dostal Mozjakin, puk mu ale utekl z hokejky.
53:14
Dobrá aktivita čtvrté lajny. Cingelův pokus bohužel nikdo netečoval, a tak mohl Košečkin bez větších problémů zasáhnout.
52:17
Další skvělý zákrok finského mága. Brent před ním byl úplně sám, bekhendem si na něj ale nepřišel.
51:43
Ševc ztratil puk a Timkin jel velice rychle směrem na Vehanena. Ještě hledal pasem Osalu, který dojížděl za ním, jeho střela ale skončila v lapačce Vehanena.
51:20
Ofsajd Lva.
51:09
Kazionov po křídle napřáhl, bránkáře ale nepřekonal. Dobrou práci odvedl i Martin Thörnberg, který se vrátil do obrany a znemožnil soupeři přihrávat.
50:48
Finský gólman raději podržel nahození z modré čáry, následuje tedy vhazování ve třetině Lva.
50:09
Osala s Junkovem se najednou dostali do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný zvolil střelu, na kterou Vehanen dosáhl.
49:40
Novotný dostal dobrý pas od Azeveda do druhé vlny. Puk skončil nad brankou. Bude se vhazovat před Košečkinem.
49:09
Mozjakin se hnal sám na finského gólmana. Obránci se však vrátili a ruského forvarda zastavili.
48:57
Po následujícím náporu domácích vyhazují lvi na zakázané uvolnění.
48:20
Vehanen byl atakován a skončil na zemi. Čtvrtá formace lvů zvládla vyhodit a uklidnit situaci.
47:20
Lvi opět zakládají útočnou akci. Jakkola rozehrává z vlastní třetiny.
46:32
Vehanen moc dobře neviděl nahození z modré čáry, dokázal však zasáhnout.
45:19
Dvakrát rychle po sobě musel zasahovat Košečkin. Bude se vhazovat opět v obranném pásmu domácích.
44:33
Lvi najedou pookřáli. V další dobré šanci střílel zajímavě Sekáč, bekhend mladého lva ale neslavil úspěch.
42:59
Lev Praha právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Pražané vyhráli buly před Košečkinem. Puk se ihned dostal na modrou čáru k Ševcovi, který tvrdě vypálil. Před brankou dobře clonil JUSTIN AZEVEDO a dokázal i lehce tečovat. Lvi se tak vracejí do hry a skóre je opět vyrovnané! Asistence: Martin Ševc a Patrik Zackrisson.
42:47
Po dalším útoku hostů zasahuje Košečkin. S nahozením Ridderwalla si ruský obr nebyl svým zákrokem vůbec jistý.
41:55
Lvi zatím předvádějí dobrý vstup do třetího dějství. Metallurg vyhazuje na icing.
41:15
Ibragimov vyslal spíše propagační střelu, Vehanen s jeho pokusem neměl problém.
40:37
Ševc tvrdě vypálil, chyběla mu ovšem větší přesnost. Nicméně Pražané do úvodní minuty vlétli hodně aktivně.
40:13
Úvodní vhazování vyhrávají domácí a hned posílaji puk k finskému gólmanovi.
40:01
Další třetina začne přibližně v 14:34.
Po dvou třetinách mohou být šťastnější domácí. Elitní formace Metallurgu se totiž dokázala prosadit, když Kovář skvěle našel na druhé straně pásma Mozjakina. Lvi ovšem v závěru přidali na aktivitě, branku jim to ale nepřineslo. Dokáží se Pražané ve třetí třetině prosadit a vyrovnat celé utkání?

Střely na branku: 13:20
40:00
39:48
Řepík byl hodně blízko k vyrovnání. Nabídku od Kapanena ale nedokázal v nadějné pozici usměrnit do sítě.
39:20
O'Byrne vytvořil dobrou příležitost pro svůj tým. Stínící hráči před brankou však nedokázali dorazit puk do branky.
38:49
Oystrick dostal puk na hokejku, trefil ale jen Potěchina.
37:39
Magnitka už je ale v útoku. Junkov se snažil vypálit, obě dvě jeho střely však zblokovali obránci před finským brankářem.
36:49
Další Kapanenova střela. Domácí se nemohou dostat z obranného pásma.
36:07
Kapanen vyslal prudkou střelu, která ruskému gólmanovi vypadla z lapačky. Nakonec ale hrají s pukem domácí.
35:24
Pražané dále přidávají na aktivitě. Hraje se hodně před ruským gólmanem.
34:48
Magnitogorsk ale dokázal vyhodit a bránící pětice domácích může vystřídat.
34:28
Azvedo trefil Brenta, který musí bránit bez hokejky. Metallurg je tedy lehce oslaben.
33:56
A lvi útočí. Tvrdě vypálil Mäenpää.
33:28
Čtvrtá formace vybojovala vhazování před Košečkinem.
32:23
Lvi si ale nyní dokázali vytvořit zajímavější šanci. Před brankou dobře stínil Řepík, O'Byrne však nevystřelil přesně.
32:10
Lvi se po delší době dostali před Košečkina, zastavuje je ale ofsajd. Pražané se v této třetine zatím nemohou dostat do lepší střelecké pozice.
31:24
Tim Brent se chtěl procpat do další podobné šance. Obránce před finským gólmanem byl ale úspěšnější.
30:28
Jan Kovář se protlačil přes obranu lvů. Nakonec nezakončil, Vehanen byl totiž velice dobře postavený. Tohle však byla velká šance pro domácí.
29:32
Potěchin prokroužil kolem dvou obránců Lva. Nakonec ale jen nahodil do rohu, Metallurg opět u puku.
29:18
Zakázané uvolnění Lva.
28:30
Aktivnější jsou nadále domácí. Vehanen má hodně práce.
27:28
Po chybě Pražanů se do dobré pozice dostal Lee. Obránce Metallurgu sám před Vehanenem neuspěl, finský gólman si připisuje další důležitý zákrok.
27:01
Zajímavě dvakrát vypálil Ševc. Košečkin zashuje.
26:36
Košečkin ukryl puk v lapačce. Pražané musejí zase začít hrát aktivně, protože v úvodu druhé části je aktivnější jejich soupeř.
25:13
První formace Metallurgu opět ukazuje svou sílu. Kovář přebruslil několik obránců a dokázal přesně přihrát svému kolegovi z elitní lajny. SERGEJ MOZJAKIN z dobré pozice dokázal skórovat, Vehanen se sice rychle přesunul, ale na střelu ruského forvarda to nestačilo. Asistence: Jan Kovář.
25:09
Metallurg začíná hrát aktivněji než Pražané. Ti jen vyhzaují směrem ke Košekinovi.
24:46
Lvi vyvezli puk jen do středního pásma.
23:56
Nyní ale zase útočí Magnitka. Vypálili oba obránci, Těreščenko i Chabarov však minuli branku.
23:05
Čtvrtá formace hostů vybojovala puk ve strkanici v rohu kluziště.
22:13
Řepík chtěl zpoza branky rozehrát na jednoho ze svých spoluhráčů před Košečkinem. Obrana domácích ale dobře zasáhla.
21:37
Thörnberg prověřil připravenost Košečkinovy lapačky.
21:15
Metallurg v útoku. Platonov nabíjel Těreščenkovi. Ten pukem ale netrefil branku.
20:37
Ofsajd Magnitogorsku.
20:18
Puk sknočil na střídačce jednoho z týmů. Hodně rychle přichází první přerušení.
20:09
Lvi opět na úvodním buly úspěšnější.
20:01
Další třetina začne přibližně v 13:49.
Prvních dvacet minut pátého finále KHL je za námi. Zatím nebyla k vidění větší branková příležitost. V útoku se dokázali několikrát usadit domácí vedení formací kolem Mozjakina, střelecky aktivnější však byli lvi. Ti vystřelili na branku hned desetkrát, soupeř vyslal na Vehanena jen šest střel. Na první branku ale stále čekáme.

Střely na branku: 6:10
20:00
19:55
V samé závěru třetiny si musel Vehanen poradit s nebezpečnou střelou bekhendem z úhlu. Vše ale zvládl s velkým přehledem.
19:43
Ševcovo nahození skončilo v ochranné síti. Ještě jedno vhazování před Košečkinem.
19:15
Puk ale zavezl až před Koščkina Řepík a Metallurg se musí bránit.
18:51
Na led nastupuje první formace domácích a snaží se založit ještě jeden útok.
18:00
Poslední dvě minuty třetiny začínají lvi s kotoučem na hokejkách.
17:11
Ridderwall bekhendem před Košečkinem neuspěl. Bude se vhazovat.
16:40
První formace opět vytvořila nepříjemnou situaci před brankářem Lva. Novotný a spol. to ale ustáli.
16:10
Antipin se procpal obranou až k Vehanenovi. Finský gólman ale zachoval chladnou hlavu a ruského forvarda vychytal.
15:31
Řepík v jízdě minul pravou tyč Košečkinovy branky.
15:13
Košečkin, kterému dobře zakryl výhled Kapanen, dokázal ukrýt v lapačce nahození Davida Ullströma.
15:03
Magnitogorsk vyhodil přes všechny čáry na icing.
14:24
Lvi se dostali do dobré pozice v útoku, Metallurg však zase získal puk.
14:07
Mozjakin přejel do útoku až moc rychle. Ofsajd.
13:16
Lvi se nemohli dostat z obranného pásma, nakonec se jim povedlo vyhodit. Teď ale Magnitka ukázala, jak silná v útoku umí být.
12:28
Timkin zavezl puk do útoku a vyzval Brenta ke střele z modré čáry. Obrana před Vehanenam musela řešit několik dalších dorážek.
11:49
Vhazování před Vehanenem.
11:21
Lvi Magnitku dobře zamkli před Košečkinem. Několikrát střílel Němec, puk ale nakonec skončil v ochranné síti.
10:56
Thörnberg dobře padl do střely, kterou vyslal Osala.
09:56
Další nepřesná rozehrávka. Nikdo nezachytil pas obrany Lva. Zakázané uvolnění.
09:42
Chabarov vyslal další střelu na Vehanena, chybělu mu však větší přesnost.
09:35
Icing lvů.
09:03
Podobně střílel i Ridderwall, Košečkin také bez problémů zasáhl.
08:53
Mozjakin zavezl puk do útoku a donutil finského gólmana k zásahu.
08:13
Metallurg v útoku vyslal jen střelu, která minula branku hostů a doletěla po mantinelu až na druhou stranu kluziště.
07:25
Zasahuje i Košečkin, který přerušuje hru.
07:16
Chabarov vyslal tvrdou střelu. Jeho pokus byl ještě tečován, Vehanen vyráží.
06:59
Metallurg rozehrál nepřesně, je z toho jen zakázané uvolnění.
06:50
Oystrick prověřil ruského gólmana tvrdou střelou. Košečkin kryje.
06:32
Azevedo zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a Pražané se mohou usadiv v útoku.
05:43
Zatím se čeká na první větší šanci. Zajímavější akci nyní mohou vytvořit lvi.
05:04
Košečkin vyrazil nahození do rohu a domácí mohou rozehrát.
04:19
Thörnberg hledal svým pasem před brankou volného Vránu. Ten puk minul a oba týmy střídají.
03:29
Novotný se zdržel ve středním pásmu a jeden z jeho spoluhráčů přejel do útoku tychleji. Ofsajd.
03:12
Lvi rozehráli jen na icing.
02:57
Mäenpää rozehrává za brankou a čeká, než oba týmy dostřídají.
02:02
Metallurg jen nahodil na Vehanena, který se dnes také poprvé potkal s pukem.
01:23
Košečkin se připisuje první zákrok. Střílel Ullström, bude se vhazovat.
01:03
Timkin s Platonovem se ale rychle hnali směrem k Vehanenovi. Dobře se však vrátil Sekáč a zastavil Metallurg.
00:29
První útok se za vlastní brankou snaží založit lvi.
00:01
Utkání může za malý okamžik začít!
Halou v Magnitogorsku zní hymny.
Na ledovou plochu již nastupují hráči pražského Lva, chvíli po nich i domácí.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Kazionov, Brent, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Timkin, Osala, Malinovskij – Potěchin.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Rozhodčí: Bulanov, Odis – Sivov, Šeljanin.
Jednoduché to pro svěřence trenéra Jalonena ale opět nebude. Ti se totiž musejí oklepat z posledního prohraného zápasu, ve kterém poprvé v boji o Gagarin Cup inkasovali pět branek, a znovu zastavit první lajnu Metallurgu. Ta ve druhém a čtvrtém střetnutí dominovala, bez branky skončila Kovářova formace jen v prvním finále. Pak byli hráči elitního komanda Magnitogorsku u většiny branek svého týmu.
Pro obranu s Petri Vehanenem v brance to znamená jasný úkol – vymazat všechny střelce a najít si cestu k mečbolu. Podaří se Pražanům na ledě Magnitky podruhé uspět?
Stav série před pátým zápasem – 2:2

Série je zatím hodně vyrovnaná a pátý zápas na ledě Magnitky bude tedy velice důležitý. Vítěz totiž získá mečbol – v následujicím duelu, který se odehraje v Praze, by již mohl slavit titul.
Oba fináloví soupeři se zatím o zápasy "spravedlivě rozdělili". Lev slavil v lichých a Metallurg v sudých zápasech. Potvrdí se toto pravidlo a dostanou se lvi potřetí v sérii do vedení?
Série se po dvou odehraných duelech v pražské O2 areně stěhuje opět do Ruska. Lvy doma hnala zaplněná hala a hráči si mohli užívat skvělou atmosféru. V obou duelech byl navíc překonán rekord v návštěvnosti celé KHL!
První zápas vyzněl lépe pro Novotného a spol., když třiadvacet sekund před koncem rozhodl neuvěřitelnou trefou Justin Azevedo.
Podruhé se již ale radovali hrači kolem Danise Zaripova. Právě kapitán ruského celku dvěma zásahy ve třetím dějství vyrovnal celé finále.
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům Kontinentální hokejové ligy! Diváky může těšit, že ani ve finále celé souteže nechybí český zástupce. Ve napínavé sérii bojuje o Gagarinův pohár Lev Praha proti Metallurgu Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.