Čtvrté utkání této série se hraje již zítra od 19:30 opět v hale Dom Sportova v Záhřebu. Pokud Lev zvítězí, postoupí do další fáze play-off. V opačném případě bude série pokračovat. To je z mé strany již vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera!
Pražský Lev vítězí na ledě Medveščaku 2:5 a v sérii vede již 0:3 na zápasy. Dnes musela rozhodnout až třetí třetina. Ve druhé části totiž hosté prohospodařili dvoubrankové vedení, ale závěrečná perioda už patřila jim. V 50. minutě vstřelil nakonec vítězný gól Ullström, v čase 56:32 zvýšil na rozdíl dvou branek svou druhou trefou v utkání Thörnberg a na konečných 2:5 upravil 58 sekund před koncem Vrána.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:11, celkem – 37:37
60:00
59:02
Lev Praha právě vstřelil branku!
Pražané zvyšují na 2:5! PETR VRÁNA obral v útočném pásmu o kotouč Murrayho, dojel mezi kruhy a vypálil k pravé tyčce domácí branky. Bez asistence.
58:54
Oddechový čas Medveščaku.
58:54
A je asi rozhodnuto. Mark Katič je na dvě minuty vyloučen a domácí mohou zapomenout na závěrečný nápor.
58:27
Hosté hrají dobře takticky a nepouštějí Medveščak do útočného pásma.
58:00
Poslední dvě minuty, dá se očekávat, že domácí odvolají brankáře.
56:32
Hosté se trefují těsně po skončení přesilovky! Mäenpääho nabídku mezi kruhy pohotově tečoval MARTIN THÖRNBERG a kotouč proskákal až za záda nešťastného Brusta – 2:4. Asistence: Mikko Maenpaa a Nathan Oystrick.
56:13
Z levé strany to zkoušel Thörnberg, jeho střela byla zblokována.
55:46
Z pravého kruhu pálil mimo Sekáč.
55:12
Domácí vyhodili.
54:50
Rána Azeveda byla sražena až do ochranné sítě za brankou.
54:30
Ryan Vesce v útočném pásmu zbytečně zahákoval Gragnaniho a oslabuje Medveščak ve velmi nevhodnou chvíli!
54:09
Brust přikryl volný kotouč před dojíždějícím Zackrissonem. Domácí mají necelých šest minut na vyrovnání.
53:30
O'Byrne praštil o hrazení s Glumacem, k nelibosti domácích fanoušků se faul nepíská.
52:43
Lev v plném počtu, možná klíčové oslabení tak přežil.
52:12
Domácí krásně zakombinovali, ale Ellison netrefil z mezikruží poloodkrytou branku!
51:39
Hostující branka opustila své předepsané postavení. Hra přerušena.
51:15
Po střele Fostera od modré čáry zasáhl Vehanen. Bylo důležité, že brankář hostí dokázal udržet kotouč na svém těle a nedal tak hráčům Medveščaku možnost dorážet.
50:42
Nathan Oystrick svedl ostrý souboj s Jonathanem Cheechooem. Oba hráči si počínali hodně nešetrně, ale vyloučen je pouze hráč Lva...
50:16
Už běží poslední desetiminutovka třetí třetiny. Lev hájí těsné vedení.
49:37
Hosté z nenápadné akce strhli vedení zpět na svou stranu! DAVID ULLSTRÖM sám zavezl kotouč až do útočného pásma a ihned po přejetí modré čáry zápěstím vystřelil. Brustovi zřejmě zastínil výhled bránící Foster a kotouč tak propadl kolem vyrážečky domácího gólmana až do sítě – 2:3! Asistence: Martin Ševc.
48:29
Linglet dobře napadal hostující rozehrávku a Nakládal se musel s kotoučem vrátit až za branku.
47:37
Tvrdou střelu Řepíka vyrazil do bezpečí Brust.
46:43
Zdá se, že Lev se ze ztráty dvougólového náskoku vzpamatoval a ve třetí třetině působí aktiněji než soupeř.
46:01
Další rána Mäenpääho, opět jen do zadního mantinelu.
45:44
Mäenpää předvedl odvážný individuální průnik, který zakončil střelou nad.
45:13
Od modré ostře pálil Gragnani, bohužel pro hosty mimo.
44:49
Brust zachytil vystřelený puk do lapačky a přerušil tak hru.
44:32
Řepík v útočném pásmu ztratil hůl a nemohl tak již nic velkého vymyslet.
43:46
Thörnberg zpoza branky hledal mezi kruhy najíždějícího Sekáče, ten se však k zakončení nedostal.
43:10
Dělovka Mäenpääho od modré branku minula.
42:49
Puk se od Ryana odrazil mimo hrací plochu.
42:11
Zpoza branky si vyjel Vesce, Vehanen prostor u své tyčky pokryl.
41:33
Velká šance domácích. Cheechoo, Thomas i Murley se snažili dotlačit kotouč za Vehanena, ten však svůj celek podržel.
41:15
Thörnberg nemohl do útočného pásma, protože tam měl Vránu a z celé akce Lva tak není nic.
40:39
Od modré čáry protáhl Vehanena Foster.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 21:20.
Tak druhá třetina přinesla hodně zajímavou podívanou, hlavně její druhá desetiminutovka, ve které padly všechny čtyři góly. Nejprve se vše začalo vyvíjet výborně pro Lva. Ve vlastním oslabení totiž otevřel skóre Thörnberg a ve 36. minutě zvýšil na 0:2 baseballovým gólem Řepík. Hráči Medveščaku však o 36 vteřin později snížili krkolomnou dorážkou Kana, poté přestáli dlouhé oslabení tří proti pěti a v čase 39:07 vyrovnali, když byl po naskočení z trestné lavice v úniku faulován Martinovič, který nařízené trestné střílení mazácky proměnil. Domácí jsou teď bezesporu v psychické výhodě.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:16, celkem – 31:26
40:00
39:59
Ke střele se ještě dostal Azevedo, Brust má kotouč v lapačce.
39:51
Domácí při chuti, rána Kana branku minula.
39:07
Medveščak právě vstřelil branku!
Obránce SAŠA MARTINOVIČ ukázal, že má šikovné ruce a svůj nájezd s přehledem proměnil. Vehanena oklamal forhendovou kličkou a uklízel puk prakticky do odkryté branky. Lev tak během chvilky ztratil dvoubrankový náskok a ještě nevyužil dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Hosté to teď budou mít hodně těžké.
39:07
Faulující Ševc se navíc sám zranil a je odváděn z ledu za pomoci lékaře.
39:07
Martinovič naskočil z trestné lavice rovnou do úniku a byl faulován. Je z toho trestné střílení!
38:26
Domácí ve čtyřech.
38:19
Thörnberg byl úplně sám mezi kruhy, ale Brust předvedl skvělý zákrok a poradil si i s následnou dorážkou!
37:49
Kapanen neprotlačil puk na vzdálenější tyč, kde číhal jeho spoluhráč.
37:12
Mäenpää pálil od modré mimo.
36:57
Saša Martinovič fauluje Thörnberga a je tu dlouhá přesilová hra Lva 5 na 3!
36:25
Jonathan Cheechoo vyloučen za sekeru na Sekáče. Lev bude hrát přesilovku.
36:05
Domácí rychle odpovídají a snižují na rozdíl jediného gólu! Střelu Švarného od modré Vehanen vyrazil pouze do zad padajícího BOYDA KANA a od nich se puk trochu kuriózně odrazil do branky. Asistence: Ivan Švarný.
35:29
A je to 0:2! Kotouč, který padal před domácí brankoviště, ze vzduchu baseballově trefil MICHAL ŘEPÍK a puk skončil v brance. Platnost gólu ještě muselo potvrdit video, jelikož domácí reklamovali vysokou hůl Řepíka. Bez asistence.
34:54
Střelu Ridderwalla se před brankou snažil tečovat Cingel. Puk však končí v moci Brusta.
33:27
Lvi kompletní. Toto oslabení pro ně bylo velmi úspěšné, vždyť se v něm ujali vedení.
33:10
Velký závar před Vehanenem, ale finský gólman Pražanů vše přestál!
32:15
Hosté udeřili ve vlastním oslabení! MARTIN THÖRNBERG nejprve pláchl domácí obraně, ale s jeho nájezdem si Brust ještě poradil. Domácí defenziva však následně zazmatkovala, Thörnberg se dostal ke kotouči mezi kruhy a vypálil přesně do levého horního růžku Brustovy klece! Krásná střela. Asistence: Patrik Zackrisson
31:38
Tečované vyhození skončilo mezi střídačkami. Vhazuje se ve středním pásmu u obranné modré Lva.
31:26
Lev bude hrát další oslabení. Řepík vyloučen za držení Ellisona. Hostující útočník se diví, ale rozhodčí Olenin je neoblomný.
31:17
Lvům byl odpískán ofsajd.
30:50
Cheechoo se z pravé strany dostal až před Vehanena, ale nedokázal umístit kotouč ke vzdálenější tyči. Následná střela od modré pak branku také netrefila.
30:21
Oystrickova rána od modré ani nedoskákala k brance.
29:34
Kane zezadu dohrál Novotného, který se tak poroučel k ledu.
29:16
Azevedovo nahození podržel Brust.
28:58
Domácí teď rozvážně kombinují ve svém obranném pásmu.
28:01
Stále se čeká na první gól, nebezpečné akce přitom k vidění jsou.
26:45
Domácí v plném počtu a hned zahrozili. Z levé strany pálil Bjorkstrand a Vehanen kotouč vyrazil pouze k Ryanovi. Ten zblízka přestřeluje!
26:25
Němec nahrával na levý kruh Azevedovi, ten ale skákavý kotouč nezpracoval.
25:21
Hosté kompletní, začíná jejich zkrácená přesilovka.
24:59
Vrána se v útočném pásmu krásně uvolnil, ovšem jeho rána se mezi tyče nevešla.
24:45
Bombu Cheechooa vyrazil Vehanen maskou, poté ještě pálil Martinovič, naštěstí pro hosty mimo.
24:27
Bude se hrát 4 na 4. Michael Ryan vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
24:08
Linglet posílal před branku střílenou přihrávku, kotouč jen prolétl brankovištěm.
23:47
Z mezikruží pálil Ryan, gól však nedal.
23:20
Jaakola už sedí na trestné lavici, Medveščak bude hrát přesilovou hru.
22:51
Vesce nejprve pálil na Vehanena a poté hostujícího gólmana i podrazil. Jaakola se jal svého brankáře zastat a bude vyloučen.
22:14
Nepříjemnou střelu vyslal Ullström, Brust se zaskočit nenechal.
22:01
21:39
Až teď se Lev dostal do pásma, Mäenpää však od modré netrefil branku.
21:06
Hosté v přesilovce zahráli na icing.
20:55
Murley vyhazuje.
20:39
Hosté se zatím nemohou usadit v útočném pásmu. Ke střele se dokonce dostali domácí a Vehanen musel zasahovat.
20:01
Na trestné lavici sedí Jonathan Cheechoo, který byl vyloučen za hákování v závěru první třetiny.
Další třetina začne přibližně ve 20:22.
Máme za sebou první třetinu, ve které branka nepadla. Medveščak začal před svým bouřlivým publikem hodně aktivně a jeho hráči se snažili dostat Lvy pod tlak. Pražané však tento úvodní nápor soupeře přestáli, postupně vyrovnali hru a také oni si vytvořili několik dobrých příležitostí.

Střely na branku v 1. třetině – 16:10
20:00
19:53
V závěru třetiny se ještě musí hosté bránit, střela Murleyho jen prolétla brankovištěm.
19:15
Hosté se dostali do přečíslení 3 na 1. Celou akci zakončoval Novotný, Brusta však nepřekonal. To byla velká příležitost Lva.
18:51
18:39
Od modré pálil Popovič, Vehanen vyrazil.
18:11
Kotouč opět vylétl z obranného pásma Lvů, ti se dobře brání.
17:22
Hosté vyhodili.
16:50
Bude se vylučovat a opět na straně hostí. Jakub Nakládal dostává dokonce 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
16:35
Zakázané uvolnění pražského týmu, buly před Vehanenem.
16:10
Ranou z levé strany se prezentoval Řepík, Brust kotouč vyrazil.
15:34
Thomas jen nahodil kotouč za branku hostí, kde se ho ujali Lvi.
14:55
Sekáč už je po ošetření zpět na ledě. Pro Lev dobrá zpráva.
14:43
Domácím byl odpískán icing.
14:25
Od modré pálil Ševc, kotouč ale nedoletěl až k Brustovi.
13:48
Jessiman prověřil Vehanena nahozením od modré čáry, brankář Lva vyráží.
13:13
Linglet nabíjel Vescemu, kterému však střela nesedla.
12:46
Kotouč skončil v ochranné síti za Brustem, buly v obranném pásmu domácích.
12:24
V Záhřebu probíhá komerční přestávka.
12:24
Puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:40
Medveščak se dlouho bránil náporu Lvů, kteří si dovolují stále více.
10:49
Matai nahazoval kotouč před branku, kde měl Cingela. Domácí obrana však prostor před svým brankovištěm dobře pokryla.
10:18
Zásah jedné ze střídaček do hry. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
09:27
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Lev přežil úvodní snahu Záhřebu a nyní se hraje vyrovnaný hokej.
08:37
Střelu Jiřího Novotného zastavilo břevno Brustovy branky!
08:16
Murray se protáhl až před branku, ale jeho bekhendové zakončení zlikvidoval Vehanen.
07:57
První lajna Lva absolvovala velmi povedené střídání, Medveščak se musel bránit.
07:18
Matai na modré posunul puk k najíždějícímu Nakládalovi, jehož tvrdou střelu vyrazil Brust.
06:47
Na střídačce si drží zakrvácený nos Jiří Sekáč. Snad ale bude moci pokračovat v zápase.
06:32
Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje zpět do obranného pásma Lvů.
05:40
Ke střele z levé strany se dostal Kane, vzdálenější tyč Vehanenovy branky minul. Hraje se ve velkém tempu.
04:44
Brust vyrazil střelu Jaakoly jen před sebe, ale o zbytek se postarala domácí obrana.
04:05
Je evidentní, že hráči Medveščaku se před bouřlivou kulisou snaží na Lva od začátku vlétnout.
03:32
Lev v plném počtu.
03:18
Cheechoo si vyjel až před Vehanena, ale kotouč přes položený beton hostujícího gólmana do branky neprotlačil.
02:57
Hosté teď ušetřili cenný čas daleko od své branky.
02:27
Teď už se Pražanům podařilo vyhodit.
02:11
Z úhlu to zkoušel Vesce, Vehanen byl dobře natlačen u své tyčky a kotouč do branky nepustil.
01:31
Domácí budou hrát přesilovku, potrestán byl Ryan O'Byrne za sekání.
01:25
První zákrok si připsal také Vehanen, který přerušuje hru.
01:18
Thomas se snažil ze vzduchu sklepnout kotouč před brankoviště, nic z toho ale nebylo.
00:42
Sekáč vyzkoušel Brusta nebezpečnou střelou, domácí gólman vyráží.
00:32
Nyní již hráči Lva vyvezli kotouč do útočného pásma.
00:05
Úvodní buly vyhráli domácí a mohou tak založit první útok zápasu.
00:01
Vyslechli jsme si zpívané hymny a za malou chvíli začne samotné utkání.
Hráči obou týmů jsou již na ledě. Nyní si poslechneme hymny České republiky a Chorvatska.

KHL Medveščak Zagreb: Brust (Dekanich) – Popovič, Martinovič, Švarný, Foster, Klubertanz, Katič, O'Connor – Thomas, Murley, Cheechoo – Linglet, Vesce, Ellison – Ryan, Jessiman, Glumac – Kane, Murray, Bjorkstrand – Nyström.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Nakládal, Gragnani – Ullström, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Rozhodčí: Olenin, Bondar – Sivov, Šeljanin.
První dva zápasy série v Praze

OF1, pátek 7.3. 2014: Lev Praha – Medveščak Zagreb 4:3 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Novotný (Azevedo), 15. Azevedo (Ševc, Kapanen), 42. Vrána (Sekáč, Thörnberg), 45. Thörnberg (Oystrick, Sekáč) – 9. Ellison (Linglet, Vesce), 29. Foster (Murley), 57. Murley (Thomas, Cheechoo). Rozhodčí: Anisimov, Buljanov – Zacharenkov, Sadovnikov. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 157. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

OF2, sobota 8.3. 2014: Lev Praha – Medveščak Zagreb 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 10. Cingel (Ridderwall), 41. Novotný (Sekáč, Oystrick), 50. Thörnberg (Mäenpää), 57. Zackrisson (Řepík), 60. Azevedo – 26. Ellison (Linglet), 38. Thomas (Linglet, Cheechoo). Rozhodčí: Anisimov, Buljanov – Sadovnikov, Zacharenkov. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4555. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
Medveščak Zagreb
Chorvatský celek ve své nováčkovské sezóně v KHL hned postoupil do vyřazovacích bojů, když se v tabulce Západní konference umístil na šesté příčce. Medvědi těžili především z domácího prostředí, kde se mohli opírat o skvělou kulisu, jež vytvářeli jejich fanoušci. V hale Dom Sportova tak chorvatský tým z 27 odehraných zápasů nebodoval jen pětkrát a rád by zde pořádně potrápil také pražského Lva. Kádr Medveščaku tvoří především zámořští hokejisté a mnozí z nich mají zkušenosti i z NHL. Nejhvězdnějším jménem na soupisce je útočník Jonathan Cheechoo, který se v sezóně 2005-06 stal s 56 góly nejlepším střelcem NHL. V posledních letech však jeho kariéru limitovaly zdravotní problémy a Cheechoo se rozhodl pro restart v hokejově exotickém Záhřebu.

Nejproduktivnější hráči v play-off:
Charles Linglet – 3 body (0+3)
Matt Ellison – 2 body (2+0)
Matt Murley a Bill Thomas – 2 body (1+1)

Brankáři:
Mark Dekanich – 1 zápas, průměr 4.09, úspěšnost 87.5%
Barry Brust – 1 zápas, průměr 4.11, úspěšnost 88.9%
Lev Praha
Pražský Lev do play-off postoupil ze třetího místa tabulky Západní konference. Lépe na tom byli pouze obhájci Gagarinova poháru z moskevského Dinama a hvězdný Petrohrad. Finský kouč Kari Jalonen má k dispozici kvalitní mezinárodní kádr v čele se zkušeným brankářem Petrim Vehanenem, obránci Mikkem Mäenpääm, Nathanem Oystrickem, Martinem Ševcem nebo útočníky Martinem Thörnbergem, Niko Kapanenem či Jiřím Novotným. Ve druhém roce svého působení v KHL tak má pražský celek už velké ambice.

Martin Thörnberg – 3 body (2+1)
Justin Azevedo – 3 body (2+1)
Jiří Sekáč – 3 body (0+3)

Brankář:
Petri Vehanen – 2 zápasy, průměr 2.50, úspěšnost 90.57%
Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje! Série úvodního kola play-off KHL mezi Medveščakem Zagreb a Lvem Praha má dnes na programu své třetí pokračování. Pražané zvládli oba domácí duely a do Chorvatska tak odjíždí s vedením 2:0 na zápasy. V hale Dom Sportova je však nečeká nic jednoduchého. Na ledě se pořádně jiskřilo už v utkáních v pražské Tipsport Areně a dá se očekávat, že před svým bouřlivým publikem zámořští hráči Medveščaku z důrazného pojetí rozhodně nesleví. Už v základní části se navíc celek ze Záhřebu ve svém domácím prostředí zařadil mezi nejlepší týmy na Západě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.