To je pro dnešek vše, přeji příjemné čtvrteční ráno a zase někdy u hokeje, na shledanou!
Jakub Kindl (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:30
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:36
Michael Frolík (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 12:55
Marian Hossa (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:53
Michal Handzuš (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:44
V tuto chvíli je tedy jasné složení semifinálových dvojic v boji o Stanley Cup a také to, že Detroitu končí sezóna. Dnešní duel byl ve znamení skvěle chytajících gólmanů a lépe hrajícího Chicaga, které si postup rozhodně zasloužilo.
63:35
Chicago právě vstřelilo branku!
Neskutečná radost nyní vypukla na stadionu v Chicagu a teď je již definitivní a oprávněná! Hrdinou je BRENT SEABROOK, který tečovanou střelou o nohu Kronwalla rozvlnil podruhé a naposledy v této sezóně síť za brankářem Howardem – 2:1! Asistence: Dave Bolland.
63:17
Abdelkader znovu kooperoval na brankovišti, snažil se dorážet, ale puk do sítě prostě neprocpal!
63:01
Nahození Seabrooka opět skončilo u hráče Detroitu, je to druhý icing Chicaga v krátké době.
62:03
Bolland měl zatím největší příležitost prodloužení, jeho dělovka ale zamířila přímo doprostřed branky.
61:31
Unavená druhá formace domácích může vzápětí vystřídat, puk se totiž dotkl ochranné sítě.
61:23
Ač se Hossa snažil, co to šlo, Quincey byl za brankou Howarda rychleji. Píská se tedy zakázané uvolnění Blackhawks.
60:35
První střelu v nastavené čase vyslal Patrick Kane, nezamířil však přesně.

Niklas Kronwall – 26:31
Neskutečné závěrečné minuty se odehrály v Chicagu! Domácí dosáhli regulérní branky, ale ta nakonec nebyla uznána kvůli odpískání sporného souboje mezi Saadem a Quinceym. Skvělý hokejový zážitek tak bude pokračovat. Prodloužení začne zhruba v 4:57.
60:00
59:03
Neuvěřitelný závěr řádné hrací doby, po Kindlově střele dorážel puk do branky Franzén, ale Crawford neuvěřitelným zákrokem udržel Chicago v boji o Stanley Cup!
58:13
Bude se tedy vylučovat na obou stranách. Tresty obdrželi Saad (CHI) a Quincey (DET). Třetí třetina se tedy dohraje ve čtyřech.
58:13
Obrovská radost nyní proběhla v Chicagu! Hjalmarsson dělovkou poslal puk do branky, ale ta neplatí! Těsně před tím totiž rozhodčí odpískal faul na obou stranách! Vše tedy bereme zpět, skóre je stále nerozhodné!
57:15
Čas do závěrečné sirény ubíhá velmi rychle, Michael Frolík zkusil štěstí z ostrého úhlu, ale pouze přihlížel, jak puk končí v náruči Jimmyho Howarda.
56:26
Hraje se hodně z obrany, problémy se snažil dělat Patrick Kane, ale trojice protihráčů mu nedovolila ani vystřelit.
55:18
Rozhodčí musel zadout do píšťalky, protože branka Howarda byla vychýlená. Mladá formace Chicaga opět trochu vystrašila fanoušky Detroitu, skóre se ale nezměnilo. Před námi je tak závěr na ostří nože.
55:00
Chvilku slávy si nyní vybírají domácí, vše vyvrcholilo střelou Rozsívala od modré čáry mimo.
54:09
Kane mohl postupovat sám na branku, v inkriminovaný moment ale zapomněl puk za sebou.
53:37
Tempo nám se závěrečnými minutami stoupá. Řekl bych, že rozhodne jediná branka. Oba celky si dávají velký pozor v obraně.
52:44
Kruger obětavě padl do Kronwallovy rány, Detroit má nyní jednoznačně navrch!
51:53
Fanoušci se snaží tlačit svůj tým dopředu, hráči ale příliš nereagují. Šanci měl nyní hostující Emmerton, jehož rána ale mezi Crawfordovými betony neprošla.
50:50
Shaw se s kotoučem v útočném pásmu příliš dlouho neohřál, následuje útok Detroitu.
50:00
Patrick Kane chce znovu strhnout vedení na stranu Chicaga, po jeho průniku skončil puk v Howardově náruči.
49:47
Frolíkovi se podařilo alespoň vyhodit a umožnil tím svým spoluhráčům vystřídat.
49:23
Trenér Chicaga na vše reaguje vybráním oddechového času!
49:23
V polovině třetí třetiny jsou domácí hokejisté pod velkým tlakem a zmůžou se pouze na vyhození přes všechny čáry – icing.
49:03
Hjalmarsson zachytil vyhození na modré čáře, jeho nahození však nemělo gólové parametry.
48:41
Na druhé straně nestihl Jakub Kindl naskakující ze střídačky puk v útočné třetině – postavení mimo hru.
48:07
Ani nyní se domácí ze vstřelené branky neradovali, Ericsson je zpět na ledě.
47:49
To již ale neplatí, průnik předvedl Sharp, jehož ránu i dorážku Kanea Howard pokryl.
47:21
A další vyhození, Chicago si zatím nevystřelilo.
46:57
Tentokrát se to sice na chvíli podařilo, obrana Detroitu se ale rázem osvobodila.
46:31
Domácí mají dokonce zpočátku problém dostat se vůbec do útočné třetiny.
46:07
Sharp se dostával do velké příležitosti, při zakončení byl zahákován Jonathanem Ericssonem (DET), který se nyní bude potit na trestné lavici. Je to dnes již čtvrtá přesilovka pro Blackhawks, domácí však dnes v této herní situaci doslova tápou.
45:51
Zetterberg byl na druhé straně nachytán v ofsajdu.
45:30
Hossa si velmi chytře vybruslil až od mantinelu a nakonec se dostal i do zakončení, Howard byl však přimáčknutý na tyči a puk za svá záda nepustil.
44:54
Kindl poslal křižnou přihrávku na Quinceyho, jeho rána se ale k Crawfordovi ani nedostala.
44:09
Následná akce Detroitu je zastavena kvůli postavení mimo hru.
43:44
Abdelkader chtěl tečovat nahození svého spoluhráče, nakonec až Frolík odklidil puk do bezpečných vod.
42:55
Tak třetí třetina zatím připomíná zmrtvýchvstání Detroitu. Další pokus měl Miler, prudká rána ale prolétla zhruba metr od pravé tyče přihlížejícího Crawforda.
42:01
Brunner prosvištěl po pravém mantinelu a prudkým nahozením hledal před brankou jednoho ze svých spoluhráčů. Nikoho v barvách Wings ale nenašel.
41:40
První zákrok si ve třetí dvacetiminutovce připisuje Howard, střela Bickella ale nebyla příliš nebezpečná.
41:13
Domácí jsou evidentně ze začátku třetího dějství zaskočeni, odpískán je opět icing.
40:26
Detroit právě vstřelil branku!
Nepříjemné uvítání Chicaga ve třetí třetině, z nenápadné akce se totiž podařilo Detroitu vyrovnat! Velkou měrou se na tom podílel Nyquist, který lehkou žabkou našel volného HENRIKA ZETTERBERGA, který neměl problém trefit odkrytou branku Blackhawks – 1:1! Asistence: Gustav Nyquist a Daniel Cleary.
40:15
Hned v úvodu tu máme zakázané uvolnění Chicaga.

Niklas Kronwall – 17:36
Ihned zkraje druhého dějství jsme se dočkali branky Sharpa, která zatím udává skóre po dvou třetinách zápasu. Chicago je tak o kousek blíž k postupu do finále konference, i když nutno uznat, že Rudá křídla měla také své šance na srovnání. Třetí perioda začne zhruba v 04:01.
40:00
39:21
Red Wings se ještě v závěru prostřední části snaží o vyrovnání, Chicago si to již zřejmě pohlídá.
38:46
To jsou šance! Detroit se až přespříliš zahleděl do útočení a nabídl protiútok dva na jednoho pro domácí. Shaw se rozhodl pro střelu, kterou Howard se štěstí odrazil mimo tři tyče!
37:52
Domácí obrana dala možnost Jonathanovi Ericssonovi na vyrovnání! Již zmíněný švédský obránce měl před sebou hodně prostoru, napřáhl a dělovkou vyprášil výstroj brankáře Chicaga! Crawford dnes předvádí jeden skvělý zákrok za druhým a drží tím ambice svého týmu stále velmi vysoko!
37:25
Puk se dostal až na modrou čáru na Duncana Keitha, jeho dělovka končí u připraveného Howarda.
37:14
Jenže Blackhawks jsou v závěru druhé dvacetiminutovky jednoznačně živější, nyní to převedl i Patrick Kane, který se po bekhendové kličce dostal k zakončení. Howard mu ale jeho úmysl nezbaštil a ukryl puk do své lapačky.
36:36
Frolík pouze nahodil kotouč a odjel na střídačku, Detroit zakládá další útok.
35:22
Závěr druhé třetiny patří domácím borcům, kterým se daří držet Detroit pod zámkem.
35:18
Viktor Stalberg se na dnešek opravdu dobře vyspal, v tuto chvíli vyslal na Howarda již střel a právě ta šestá byla zřejmě nejnebezpečnější. Přesouvající se brankář Detroitu ji se štěstím dokázal ukrýt do své připravené lapačky!
34:39
Z rychlého protiútoku dostal puk Stalberg, jeho ránu vyrazil Howard ramenem těsně nad!
33:46
Toews poměrně jednoduše přešel přes Kindla, český obránce ale sebral poslední chvíli a vytlačil domácího útočníka z dobré pozice pro zakončení.
32:53
K vidění nyní byla řada nepřesností na obou stranách ve středním pásmu, ani jeden z celků si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.
32:13
Nyní si gólman Crawford nechává přebrousit brusle přímo na ledové ploše, aby byl připraven pokračovat v dnešním duelu.
32:13
Velká skrumáž vznikla před Crawfordem, v ní se snažili dorazit puk do branky Abdelkader a Franzén. Domácí gólman roztažený na brankové čáře nepřipustil srovnání!
31:54
Franzén dokázal obejít Stalberga a nakonec se mu podařilo i zakončit, na dnes zatím nepřekonaného Crawforda si ale nepřišel.
31:09
Dnes jsme se v přesilových hrách gólu nedočkali a to platí i nyní. Hostující obrana pracuje v početní nevýhodě velmi efektivně.
30:23
Laddy se rozhodl udělat rychlým průnikem průvan před Howardovou brankou, obrana Detroitu ho však o puk obrala a vyhodila až za domácí svatyni.
30:00
Keith si na modré čáře asi třikrát vyměnil kotouč se Seabrookem, nakonec se ke střele odhodlal až Hossa, ale neuspěl.
29:09
Početní výhodu si v tuto chvíli vyzkouší i domácí Blackhawks. Justin Abdelkader (DET) podrazil unikajícího Kanea a dostává za svůj přestupek proti pravidlům menší trest.
28:31
Sharp si dokázal zpracovat velmi složitou přihrávku, jeho následná přihrávka na Kanea ale nevyšla.
28:03
27:48
Na půlící čáře se puku ujal opět Michael Frolík, po přejezdu modré čáry se napřáhl ke střele. Puk zaplul do výstroje Howarda.
27:13
K dorážce z velké blízkosti se nyní dostal Abdelkader, Crawford dokázal udržet kotouč před brankovou čarou!
26:59
Na druhé straně měl šanci navýšit vedení při vlastní oslabení Frolík, ač tísněn obráncem dokázal zakončit, ale na Howarda si nepřišel.
26:34
Dacjuk nabil na modrou na Kronwalla, jeho dělovka zaduněla o beton Crawforda.
26:03
Andrew Shaw (CHI) fauloval na útočné modré čáře a oslabuje tím svůj tým, odchází totiž za nedovolené bránění na lavici hanby.
25:51
První formace dnes hodně zaváří obraně soupeře, k zakončení se dostal Kane, ale ani tentokrát mezi tři tyče svoji střelu nenasměroval.
25:26
Hra se nyní velmi často kouskuje, další přerušení přišlo po ofsajdu Red Wings.
25:22
Na výlet se do útočné třetiny vydal Franzén, jeho střela byla odražena stojícím obráncem do ochranné sítě.
25:12
Oduya nevěděl co s kotoučem, a tak ho po zemi bekhendem zametl na Howarda. Toto zakončení nemělo šanci na úspěch, ale vybojovalo pro domácí hokejisty vhazování v útočné třetině.
24:40
Brunner našel zpoza branky Emmertona, čímž zaskočil obranu soupeře. Hostující hráč ale z první nedokázal propálit přesouvajícího se Crawforda!
24:12
Kane předvedl krásnou samostatnou akci, díky které se dostal až do útočného pásma. K zakončení ho ale obránci Detroitu nepustili.
23:49
Blackhawks vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
23:26
Domácí kouč hodně mění střídání složení formací a na první pohled se zdá, že hráče posílá na led doslova jak se mu zachce.
23:03
Chicago však musí také myslet na obranu, Zetterberg z pravé strany sympaticky centroval před branku, kde se na malou chvíli ocitl volný Cleary, jenže jeho pokus odrazil Crawford ramenem do ochranné sítě!
22:32
Fanoušci Chicaga jsou jako utržení ze řetězu a hlasitě ženou svůj tým k dalšímu gólu.
21:08
Hrubá chyba ve střídání Red Wings nabídla domácímu týmu šanci, kterou Blackhawks dosyta využili! Rychlou rozehrávku zosnoval Handzuš, který vyslal do protiútoku Hossu s PATRICKEM SHARPEM! První jmenovaný nabídl tomu druhému skvělou přihrávku a nejproduktivnější hráč Chicaga posílá svůj tým do vedení – 1:0!
20:44
Chicago vstoupilo do druhé dvacetiminutovky velmi aktivně, Sharp objížděl branku a snažil se zasunout kotouč k tyči, Howard se opět přesunul a ucpal místo u tyče včas!
20:16
Domácí ještě dohrávali krátkou přesilovou hru, v současné době je již Detroit v pěti.

Jonathan Ericsson – 8:51
Úvodní dějství skončilo v Chicagu bez branek. Zápas zatím probíhá ve vlnách, chvilku má více ze hry jeden tým, po několika minutách se to ale otočí. Na střely na branku je na tom zatím lépe Chicago, které vyslalo třináct pokusů oproti jedenácti z hokejek hráčů Red Wings. Gólmani jsou ale zatím neomylní a drží tak šance na postup vyrovnané.
20:00
19:53
Kane chytře posunul puk na Saada, tomu ale v play-off zatím nepřeje štěstí.
19:31
Kaneova akce byla zastavena pro ofsajd, ani tato přesilová hra domácím hokejistům nevychází podle představ.
18:55
Domácí pětice velmi dlouho kombinovala, dobře ale zasáhl Kronwall a vyhodil puk co nejdále od svatyně Red Wings.
18:16
Tlak Chicaga bude ještě umocněn vyloučením Emmertona (DET), který putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění. První početní výhodu domácí nevyužili, podaří se jim to nyní?
18:03
Z vedoucího gólu se nyní mohl radovat Saad, který po přihrávce od Shawa zakončoval dvakrát za sebou bekhendem, Howard si musel připsat další dva důležité zákroky!
17:08
Na ztrátu ve střední třetině mohl nyní doplatit Bolland, ke střele se dostal Ericsson. Jeho pokus byl ale sražen do rohu kluziště.
16:43
Několik tvrdých hitů jsme nyní mohli vidět ve středním pásmu. Oba celky se snaží v závěru první třetiny hlavně zbytečně neinkasovat.
15:31
Andersson od modré čáry nahodil kotouč na domácí branku, Crawford puk pouze vyrazil před sebe, čímž nabídl prostor pro dorážky. První však byli u kotouče obránci Chicaga.
15:18
Skvělou práci nyní předvedl Shaw, jenž ve velké rychlosti obkroužil branku Red Wings a tím zaskočil gólmana Howarda! Ten se nakonec stihl na poslední chvíli přimáčknout k tyči a zabránit tím již téměř jistému gólu!
14:49
Ryan Bickell mohl rozšířit svoje statistiky ve vyřazovacích bojíc, jeho střelu si ale Howard pohlídal.
14:23
Franzén již byl dlouho na ledě, a tak po přejetí červené čáry pouze nahodil kotouč a zmizel na hráčské lavici.
14:03
Nejaktivnějším střelcem Chicaga je prozatím Stalberg se třemi pokusy, více práce měl však zatím jeho spoluhráč Crawford.
13:39
Následně si Jakub Kindl vyřizoval účty s někým ze soupeřů, vše se ale obejde bez vyloučení.
13:39
Cleary přejel modrou čáru dříve než puk, a tak je Detroitu opět odpískán ofsajd.
12:56
Hráči Detroitu se musí v posledních okamžicích bránit a spoléhat na protiútoky. Jeden takový mohl rozjet Pavel Dacjuk, čistým zákrokem ho ale zastavil Bickell.
12:19
Frolík se chytrou kličkou zbavil obránce, jeho přihrávka na Keitha ale nebyla přesná, a vyhnala tak hráče Chicaga z útočné třetiny.
11:22
Ani z této početní výhody nezapršelo, hosté hrají v plném počtu. Přesilová hra Detroitu byla jednoznačně nebezpečnější, oba gólmani však zatím drží čistá konta.
10:46
Kvalitní šanci měl nyní Sharp, na poslední chvíli si ale zakončení rozmyslel a posléze byl o puk odbaven.
09:46
Seabrook ztratil kotouč na modré čáře a nabídl tím soupeři možnost k vyhození až za branku Crawforda.
09:22
Obrovský závar před brankou Detroitu, Shaw se dostával k dorážce, při které byl nedovoleně zastaven Anderssonem (DET). Švédský útočník si posedí na trestné lavici.
09:11
Rozsíval chytrou přihrávkou vysunul na levou stranu Bollanda, další posunutí na Frolíka ale nepatřilo mezi nejpřesnější.
08:09
V útočném pásmu Blackhawks se ale příliš dlouho nehrálo, k rychlému protiútoku se dostal Henrik Zetterberg, avšak s jeho zakončením si Crawford poradil.
08:01
Icing Detroitu opět vrací hru před hostující branku.
07:53
Po vhazování střílel od pravého mantinelu Hossa, jeho rána ale minula branku Howarda.
07:44
Útočná akce Detroitu je přerušena kvůli postavení mimo hru. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
07:20
Vyloučený Keith je zpět mezi mantinely, Chicago se opět může vrhnout do útoku.
07:01
A znovu musí být Corey Crawford v pozoru, na nedostatek práce si v tuto chvíli rozhodně stěžovat nemůže.
06:43
To již ale neplatí, po střele Jakuba Kindla se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Cleary, jenže jeho ránu Crawford zázračně vyrazil!
06:03
Domácí se zatím velmi dobře brání a svého soka téměř k ničemu nepouští.
05:20
Uvidíme první přesilovou hru dnešního zápasu. Abdelkader byl podražen Keithem (CHI), který za svůj přestupek pochopitelně putuje na trestnou lavici.
05:13
Velmi pěknou šanci na otevření skóre měl Kane, který si s kotoučem vybruslil na levou stranu a vypálil ho na Howarda! Hostující gólman přes skrumáž nic neviděl a měl tedy velké štěstí, že ho puk trefil do hrudi!
04:04
Red Wings dělají velmi zbytečné chyby v předbrankovém prostoru, Brunner nabídl další šanci domácímu týmu, ale ani tentokrát se hala ze vstřelené branky neradovala.
03:46
Domácí Blackhawks se dopustili zakázaného uvolnění.
03:26
Filppula udělal drobnou chybku na modré čáře, čímž nabídl šanci Toewsovi. Jeho šance ale skončila dalším zákrokem zatím jistého Howarda.
02:49
Handzuš přihrál ve středním pásmu rukou, pochopitelně je hra přerušena.
02:21
Na druhé straně zaúřadovala čtvrtá formace Detroitu, do nadějné příležitosti se přes beka dostal Emmerton po přiklepnutí Smithe, Crawford roztažený na brankové čáře zabránil nejhoršímu!
02:03
Domácí jsou v tuto chvíli lepší a hlasitě si říkají o vedoucí branku, k zakončení se dostávat Sharp, jenže na poslední chvíli o puk přišel.
01:13
K vidění byl první střelecký pokus dnešního utkání a připsal si ho český útočník Michael Frolík. Jeho střela z levého kruhu skončila v náruči Howarda.
00:41
Hossa se snažil dostat v útočném pásmu ke kotouči, obrana Red Wings ho ale bez problému ubránila.
00:13
Rozhodující duel semifinále Západní konference začal, úvodní vhazování sice vyhráli hosté, avšak příliš dlouho se před Crawfordem nezdrželi.
00:01
Ještě před úvodním buly si však vyslechneme hymnu Spojených států amerických.
Hráči obou týmů již bruslí na ledové ploše, vše je tedy připraveno k rozhodujícímu sedmému zápasu!

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Keith, Hjalmarsson, Seabrook, Leddy, Oduya, Rozsíval – Sharp, Toews, Kane – Bickell, Handzuš, Hossa – Saad, Stalberg, Shaw – Bolland, Kruger, Frolík

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Smith, Kronwall, Ericsson, Quincey, Colaiacovo, Kindl – Franzén, Dacjuk, Abdelkader – Filppula, Zetterberg, Cleary – Nyquist, Andersson, Eaves – Miler, Emmerton, Brunner
Po snížení na 3:2 přišla na ledě Detroitu jednoznačná jízda Blackhawks, kterou podpořil i Michael Frolík proměněným trestným střílením. Hráči Red Wings již tuto situaci znají a jsou odhodláni zaskočit dalšího soupeře, Chicago je však po návratu do již ztracené série dobře naladěno a postup se jistě popere.
Semifinálová série mezi Chicagem a Detroitem je plná zvratů a nečekaných obratů. Favorizované Chicago se dostalo po prvním zápase do vedení po výhře 4:1, následující tři utkání však patřila Detroitu, jenž svému soupeři ani jednou nepovolil více než jeden vstřelený gól. Ale jak již platí pravidlo "tonoucí se stébla chytá", Chicago se na poslední chvíli dokázalo zachránit.
Naopak Rudá křídla musela o svůj postup bojovat až do závěrečného kola. O jeden jediný bod se Detroit prokousal do postupové osmičky a ve čtvrtfinále konference narazil na již zmiňovaný Anaheim. Tato série vyvrcholila za stavu 3:3 sedmým zápasem, ve kterém se hráči Detroitu zaradovali po výhře 3:2 a nečekaně poslali hráče Ducks na dovolenou.
Na úvod si projdeme cestu obou soupeřů až k sedmému zápasu semifinále vlastní konference. Chicago naprosto suverénně vyhrálo Západní konferenci se ziskem 77 bodů a s obrovským náskokem na druhý Anaheim. V prvním kole play-off Blackhawks porazili Minnesotu 4:1 na zápasy a otevřeli si tím cestu právě k sérii s Detroitem.
Zdravím Vás při sledování onlajn přenosu z nejslavnější hokejové soutěže světa NHL, konkrétně z boje o slavný Stanley Cup! Dnes najde rozuzlení poslední semifinálová dvojice Západní konference, kde si to v souboji na ostří nože rozdají v sedmém zápase hokejisté Chicaga Blackhawks a Detroitu Red Wings!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.