Jan Hejda (COL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:18
3. Nathan MacKinnon (COL) 0+3
Je tu konec, v prodloužení rozhodl o výhře Colorada Paul Stastny!
66:27
Colorado právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Muž, který dostal Colorado do prodloužení v něm i rozhodl. Domácí dlouho tlačili Minnesotu v jejich obranné třetině a zpoza brány našel MacKinnon PAULA STASTNYHO, který propálil Bryzgalova. Asistence: Nathan MacKinnon, Tyson Barrie
66:23
Granlund hledal Pominvilla, ale jeho pas byl nepřesný.
65:55
Koivuova střela letí mimo.
64:59
Minnesota si začíná vytvářet tlak.
64:00
Brodziak se octl mezi kruhy nikým nehlídán, ale jeho pokus zblokoval jeden z bránících hráčů Colorada.
63:34
MacKinnon přenechal kotouč Holdenovi, jehož střelu schovává ve výstroji Bryzgalov.
63:02
Parise ze vzduchu míjí.
62:20
Po nahození Colorada si málem puk do vlastní brány kopl Prosser.
61:25
Pominville trefuje tyč!
61:10
Granlund vzal všechnu zodpovědnost na sebe, za modrou napřáhl, ale ruský brankář v barvách Colorada byl pozorný.
60:55
Nahození Matta Cooka končí u Varlamova.
60:12
Spurgeon po vyhraném buly vyhazuje na zakázané uvolnění.
60:01
Začalo prodloužení.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, prodloužení začíná přibližně v 6:42 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Colorado Avalanche: 14

Minnesota Wild: 11
Československá stopa v utkání – po třech třetinách:
Jan HEJDA (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:15
A je dobojováno. Po šedesáti minutách neznáme vítěze, když hosté v poslední třetině prohospodařili dvoubrankové vedení. Nejprve snížil ve 48. minutě McGinn a vyrovnávací gól vstřelil třináct vteřin před koncem třetiny Stastny! Utkání se tak bude prodlužovat.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:47
A domácí se dočkali! PAUL STASTNY dokázal zachytit odražený puk od zadního mantinelu a z ostrého úhlu překonal přesouvajícího se Bryzgalova. Asistence: Erik Johnson a Nathan MacKinnon.
59:38
Avalanche drží útočné pásmo, vyrovnávací gól je blízko!
59:20
Pominville zblokoval střelu Johnosona z mezikruží.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, Avalanche kombinují ve třetině Wild.
58:45
Vhazování ve středním pásmu, branka Avalanche zůstává prázdná.
58:28
Patrick Roy využil přerušení k nákresu dalších taktických pokynů, ovšem hráči jsou zády k němu... ale nyní již lavička Colorada bere time-out, čas na poslední pokyny!
58:28
Erik Johnson nyní za cenu vlastního sebeobětování musel doslova "zbourat" vlastní branku, kam mířil puk po bekhendovém vyhození Brodziaka, nakonec dokázal puk odehrát těsně před brankovou čárou, hra přerušena.
58:06
Spurgeon dostává puk ze třetiny, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se tak bude znovu před Bryzgalovem.
57:49
Domácí drží svého soupeře před brankou Bryzgalova, střela MacKinnona z pravé strany, gólman Wild má puk ve své výstroji a přerušuje hru.
57:29
Ani M. Koivu, ani Brodin, nedokázali vyhodit puk ze třetiny.
57:23
Bryzgalov drží puk ve své lapačce a raději přerušuje hru. Na útočných akcích Colorada je již patrná nervozita.
57:04
Domácí to zkouší v šesti, Varlamov na střídačce, branka Colorada prázdná!
56:47
Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru, domácím se čas velmi nepříjemně krátí!
55:41
Bleskový protiútok Colorada, Landeskog se Stastnym najíždí na branku Wild, ale puk se tam dostal vysoko nad branku, Bryzgalov nemusí zasahovat.
55:20
Vhazování po pravici Bryzgalova, domácí se ale k puku nedostávají.
53:43
Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky, Brodin zkouší najít Brodziaka, ale McGinn puk zachytil a vrací ho zpět do třetiny Wild.
52:15
Spurgeon nahazuje puk za branku Varlamova, ale je pískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu, oba týmy střídají.
51:32
Vhazování po levici Varlamova. Hosté úspěšnější, ale střela Brodziaka od modré zblokována a domácí se osvobozují.
50:18
Komerční přestávka.
50:18
Varlamov drží puk ve své lapačce, znovu se tam do sebe hráči "pustili", tentokrát se to obejde bez vyloučení, ale jen to dokazuje, jak nervózní jsou poslední minuty.
50:00
Je před námi závěrečná desetiminutovka, pokud hosté udrží své těsné vedení, získají první bod v sérii.
49:06
Na trestnou lavici odchází domácí Holden a hostující Cooke, oba za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
49:06
Spurgeon na útočné modré na nic nečeká, pálí na branku, trefuje dobře postaveného Varlamova, který chytá a přerušuje hru. Hráči se pošťuchují, bude se vylučovat.
48:47
Bryzgalov má puk ve své lapačce, přerušena hra, následuje komerční přestávka.
48:32
Jan Hejda nahazuje puk na branku Wild, Bryzgalov vyráží do rohu, odkud hosté odehrávají puk zpět do středního pásma.
47:58
A nyní se dá čekat velký tlak domácího týmu, Avalanche ztrácí na svého soupeře již pouze jeden gól!
47:13
Ale po návratu vyloučeného Veilleuxe přece jenom hosté inkasují, Ryan O'Reilly vybruslil do mezikruží, odkud bekhendem nahazuje na branku. Tam je u levé tyčky připraven JAMIE MCGINN, který pohotovou střelou dostává puk za záda Bryzgalova. Asistence: Ryan O'Reilly.
47:04
Ano, je to tak, hosté v plném počtu.
46:47
A hostům již mnoho nezbývá do konce oslabení, zdá se, že i toto oslabení přečkají bez inkasovaného gólu.
46:10
MacKinnon padá ve třetině Wild, ale není to faul, hra pokračuje. Avalanche nemají dostatek prostoru na zformování v útočném pásmu.
45:38
Ovšem MacKinnon neudržel útočné pásmo a hosté dostávají puk do středního pásma, Wild bleskově střídají.
45:19
Puk až za brankou Avalanche, odkud rozehrává Barrie.
45:04
Veilleux (MIN) je vyloučen na dvě minuty a domácí si zahrají přesilovou hru.
45:02
Holdenovo střelu z levé strany, od modré, Bryzgalov vyráží, ale znovu se hosté pouze brání.
44:44
Na druhé straně přerušuje hru Varlamov, který neriskuje s rozehrávkou. Vhazování po jeho levici, domácí získávají puk a mohou rozehrát.
44:01
Barrie vrací puk za branku Wild, odkud ho ale hosté odpalují do středního pásma, dobré střídání domácího týmu, který nyní "uzamkl" svého soupeře před jeho brankou.
43:40
Bryzgalov musí zasahovat proti střele McGinna z levé strany, puk vyráží a domácí zůstávají v útočném pásmu.
42:40
McKinnon hledá Jana Hejdu ve středním pásmu, ale to je hodně riskantní přihrávka přes celou šíři hřiště. Hosté se však k puku nedostávají.
42:04
Scandella nachází Brodina, který střílí z voleje od modré, Varlamov vyráží do rohu, dobrý zákrok domácího gólmana.
41:50
Zakázané uvolnění Avalanche, Parenteau nepřesně rozehrává, hra se stěhuje před Varlamova.
41:21
Niederreiter padá na Varlamova po závaru před brankou Avalanche, kterým se nedaří dostat puk ze třetiny, hostům pomohl závěr přesilové hry v úvodu této části.
40:41
Domácí v plném počtu, puk však ve třetině Avalanche mají hosté, kteří vyhráli vhazování.
40:40
Vteřinu před koncem vlastního oslabení však musí proti střele Coyleho zasahovat Varlamov, dobrá šance hostů!
40:15
Puk míří ze třetiny Avalanche a vypadá to, že domácí toto oslabení přečkají bez inkasovaného gólu.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:41 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Colorado Avalanche: 6

Minnesota Wild: 12
Československá stopa v utkání – po dvou třetinách:
Jan HEJDA (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:26
V závěru druhé části ještě střílel Pominville z levé strany, ale jeho pokud byl zblokován, přesilová hra Wild tak bude pokračovat i v úvodu třetí dvacetiminutovky. V této části se více dařilo hostům, kteří sice nejsou o tolik lepší, než domácí, ale dokáží využívat své šance. Vedení Wild získal ve 32. minutě Suter, ovšem stejně jako v předchozí části, i nyní jsme se dočkali rychlého vyrovnání. Za Avalanche se trefil ve 35. minutě O'Reilly . To však bylo ze strany Colorada v této části všechno, pak se již gólově prosazovali pouze hosté. Vedení na stranu Minnesoty vrátil po špatném střídání domácích ve 37. minutě Haula a dvoubrankový náskok Wild zařídil brankou ve 39. minutě Brodziak. Hosté tak vstoupí do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem, navíc budou dohrávat přesilovou hru při vyloučení Clicheho.
40:00
39:20
Paul Stastny vyhrál vhazování a domácí se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.
39:04
A Mikko Koivu se dostává ke střele z pravé strany, kapitán Wild však na Varlamova nevyzrál, puk trefil dobře postaveného gólmana Avalanche, který přerušuje hru. Vhazování po jeho levici.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny, Wild v útočném pásmu.
38:41
A vylučuje se, na trestnou lavici usedá domácí Cliche za podražení, hosté dohrají druhou třetinu v početní převaze.
38:35
Avalanche nepřesně rozehrávají, ale není to icing, hosté musí hrát. Před Bryzgalovem dělá pořádek Moulson.
38:12
Minnesota právě vstřelila branku!
Výtečně forčekující Niederreiter s Cookem dostali domácí obranu pod tlak, ta chybuje, puk od zadního mantinelu posílá před branku do nebezpečného prostoru Cooke a KYLE BRODZIAK, který pálí z mezikruží, překonává bezmocného Varlamova. Asistence: Matt Cooke a Nino Niederreiter.
38:00
Hejda zblokoval střelu Pariseho z pravé strany, další dobrý obranný zákrok českého beka.
37:38
Vhazování po pravici Varlamova, domácí úspěšnější a spěchají do útoku. Po přechodu přes útočnou modrou ale ztrácí puk a hrát mohou hosté.
36:48
Avalanche tak znovu prohrávají, dokáží ještě vyrovnat do konce druhé dvacetiminutovky? Zatím mají více ze hry hosté.
36:08
Defenziva Avalanche "zaspala", hlavně díky špatnému střídání domácích se po levé straně, po přesném pasu Brodina, dostává před Varlamova ERIK HAULA, který ruského gólmana ve službách Colorada překonává střelou mezi betony, z bezprostřední blízkosti. Asistence: Jonas Brodin.
35:45
Parise dnes hraje velký zápas, získává spoustu puků pro své spoluhráče, hlavně v soubojích u mantinelu.
35:02
Další zákrok Bryzgalova, který přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
34:12
A má slova potvrzuje další akce Avalanche, kdy Barrie vyvezl puk z vlastní třetiny, před útočnou modrou nahrává MacKinnonovi, který v útočném pásmu, z levé strany, vybízí ke střele RYANA O'REILLYHO od modré. Tomu "to" sedlo parádně a Bryzgalov byl proti této dělovce bezmocný, je vyrovnáno! Asistence: Nathan MacKinnon a Tyson Barrie.
34:05
Při hře ve čtyřech se více daří domácím.
33:31
Puk za brankou Bryzgalova, kde o něho bojují Landeskog se Stastnym, defenzivě Wild se ho podařilo získat a vyhodit ze třetiny.
32:43
MacKinnon dlouho vyčkával na útočné modré, až vystavil své spoluhráče do ofsajdu, rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování ve středním pásmu.
32:24
Vylučuje se na obou stranách, na trestnou lavici putuje domácí Erik Johnson za hrubost, ale také hostující Zach Parise, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
32:24
A hosté jsou "při chuti", Zach Parise najíždí do útočného pásma a pálí z mezikruží, Varlamov chytá, ovšem pak se strhla doslova "mela" v jeho brankovišti, rozhodčí musí zasáhnout.
31:40
McCormick dostává přesný pas na útočnou modrou a okamžitě pálí, dobrá střela, dobrý zákrok domácího gólmana, který přerušuje hru. Vhazování po pravici Varlamova.
31:05
Dlouho to hostům netrvalo a díky přesné RYANA SUTERA od modré, se Wild dostávají do vedení, byť se zdálo, že tam před Varlamovem ještě tečoval Coyle, branka připsána právě Suterovi. Využitá přesilová hra. Asistence: Mikko Koivu, Zach Parise.
30:33
Ale dlouho se v plném počtu nehrálo, tentokrát si při vyloučení domácího Jana Hejdy (podražení) zahrají přesilovou hru hosté. Následuje komerční přestávka.
30:11
30:01
A nyní dokonce Zach Parise uniká po levém křídle, je však bráněn, přesto se dostává ke střele, Varlamov musí zasahovat a raději nerozehrává, Parise získává útočné pásmo při vlastním oslabení.
29:46
Po střele Landeskoga z levé strany se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny.
29:19
Colorado od úvodních vteřin v útočném pásmu. Zatím ale hostující obrana dokázala veškeré střely zblokovat, případně zasáhl Bryzgalov.
28:11
Za posunutí branky dostává dvouminutový trest M. Koivu, domácí si zahrají přesilovou hru.
28:11
A u branky Wild již "operuje" Stastny, ale branka je posunuta a bude se vylučovat.
27:55
Jan Hejda spolehlivě ve středním pásmu, kde zachytil puk a okamžitě rozehrál.
27:40
Varlamov musí opět zasahovat a raději přerušuje hru, hosté získávají mírnou převahu v posledních minutách. Následuje komerční přestávka.
27:12
Moulsoun nachází v útočném pásmu Pominvilleho, který je sám na pravé straně před Varlamovem, pálí, skvělý zákrok domácího gólmana, to byla vyložená šance hostů!
26:39
Přesto hosté zůstávají ve třetině Avalanche, Moulson se dostává do zakončení z levé strany, ale netrefuje branku.
26:05
Parise zpracovává dlouhý pas na útočné modré, přihrává na levou stranu, odkud střílí Spurgeon, ale bylo to spíše takové nahození, navíc nepřesné, puk končí v rohu.
25:19
Na druhé straně chytá nahozený puk Varlamov, ale hráči se tam v levém rohu do sebe "pustili". Hostující McCormick si nenechal líbit strčení od bránícího domácího hráče, nicméně se nevylučuje.
24:58
Souboj o puk za brankou Bryzgalova, úspěšnější domácí. Barrie střílí od modré, z pravé strany, ale puk je zblokován a hosté se osvobozují.
24:23
Wild získávají puk po vyhraném vhazování ve vlastním pásmu, následuje ale odpískaný ofsajd Cookeho na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
24:17
Parenteau pronikl ve spolupráci s MacKinnonem před Bryzgalova, kterého zkouší překonat z bezprostřední blízkosti, skvělý zákrok gólmana Wild, který přerušuje hru.
23:46
Varlamov ukrývá nahozený kotouč ve své lapačce a raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
23:11
Zatím opatrný úvod druhé třetiny. Colorado kombinuje ve středním pásmu, rozhodčí přerušují hru po ofsajd na útočné modré.
22:32
Moulson bojuje o puk ve třetině Colorada, ale tam odvedl dobrou práci MacKinnon, který puk udržel a navíc ho odehrál do střední třetiny.
21:28
Domácí získávají puk a Guenin ho od modré nahazuje za branku Wild. Nicméně domácí se k ohrožení branky soupeře nedostávají.
21:19
Barrie rozehrává z vlastního pásma, puk míří na branku Bryzgalova, který puk chytá do své lapačky a raději přerušuje hru. Vhazování po jeho pravici.
20:25
Jan Hejda nepustil M. Koiva do útočného pásma a okamžitě rozehrává na Landeskoga, který pouze prodlužuje do útočného pásma. Tam však puk odehrál Spurgeon.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:40 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Colorado Avalanche: 8

Minnesota Wild: 7
Jan HEJDA (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:18
První dvacetiminutovka je za námi. Diváci v Pepsi Center sledují parádní hokej, v němž sice není tolik k vidění tolik šancí, ale na ledě to patřičně "jiskří", bojuje se o každý puk, přesně tak, jak se to od zápasů play-off očekává. Colorado dostal do vedení ve 14. minutě Landeskog, který zatím patří k nejaktivnějším domácím hráčům. Ovšem za hosty krátce poté vyrovnával Coyle, který byl ve správný moment na správné místě a který tak stanovil konečné skóre po první dvacetiminutovce na 1:1.
20:00
19:31
Niederreiter nahazuje znovu puk do útočného pásma, ale puk je ztečován do ochranné sítě, hra přerušena, rozhodčí nařizují vhazování po pravici Bryzgalova.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny, hosté s pukem ve středním pásmu, Prosser nastřeluje do útočného pásma.
18:36
Puk za brankou Colorada, v závěru třetiny již nechce žádné z mužstev chybovat a inkasovat gól "do šatny".
17:22
Varlamov raději drží puk před najíždějícím Granlundem, který čeká na dorážku případně odraženého puku, hra přerušena, následuje další komerční přestávka.
16:45
Stoner střílí od modré, z levé strany, ale puk míří vedle branky Colorada, přesto mají nyní hosté převahu a drží domácí tým v jeho třetině.
16:12
15:20
Parise se dokázal natáhnout před brankou po odraženém puku, po předchozí střele Scandelly od modré a ještě ho přihrát na pravou stranu, kde si najíždí CHARLIE COYLE, pro kterého již nebylo těžké trefit odkrytou branku Colorada, Varlamov se nestihl přemístit. Asistence: Zach Parise a Marco Scandella.
14:40
Vhazování po pravici Bryzgalova, hosté získávají puk a dostávají ho ze třetiny.
13:49
Prosser pouze vyhazuje puk z vlastní třetiny, domácí nyní získávají zřetelnou převahu.
13:21
Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
13:14
Elitní formace nyní "uzamkla" svého soupeře před jeho brankou, GABRIEL LANDESKOG se tam po přihrávce Stastnyho zpoza branky dostal k dorážce na hranici brankoviště a pohotovou tečí trefuje odkrytou část branky Wild. Asistence: Paul Stastny a Jamie McGinn.
12:29
A znovu skvělý Hejda, který zachytil puk ve středním pásmu a okamžitě vybízí k útoku O'Reillyho, ten také z levé strany najíždí do třetiny Wild, pálí, ale netrefuje branku.
11:50
Vhazování po levici Varlamova, domácí dostávají puk ze třetiny. Hosté vzápětí nahazují puk zpět do třetiny Colorada.
11:22
Jan Hejda dnes nastupuje v elitní formaci domácího týmu a zatím odvádí skvělou práci!
10:55
Puk ve středním pásmu, kde Parise přitiskl na mantinel Talbota, dobrý obranný zákrok hostujícího hráče.
10:00
Máme za sebou úvodní desetiminutovku vyrovnaného utkání, v němž zatím branka nepadla. Domácí ohrozili branku soupeře pětkrát, hosté čtyřikrát.
09:25
O'Reilly se dostává do útočného pásma, ale Spurgeon ho dokázal vytěsnit ze střelecké pozice a vše nakonec končí soubojem v rohu.
09:05
08:25
Ještě čtyřicet vteřin se budou muset hosté bránit v oslabení. Závar před Bryzgalovem, kde se MacKinnon snažil zakončit, ale puk se ocitl v pravém rohu.
07:59
Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Colorada.
07:38
Parise prokličkoval po pravé straně do třetině soupeře, zkoušel vystřelit z mezikruží, ale jeho pokus dokázal zblokovat bránící Stastny.
06:48
Hosté stále drží puk na svých hokejkách, pas na M. Koiva, kterého ve třetině Avalanche brání Jan Hejda. Český bek svou roli zvládl a získal puk.
06:10
Poměr sil na ledě se tak vyrovnal, hraje se ve čtyřech na obou stranách. Hosté kombinují ve středním pásmu.
05:59
A znovu se vylučuje, Steve Kozari přerušuje hru a na trestnou lavici tentokrát půjde Nathan MacKinnon, který také dostává trest za nebezpečnou hru vysokou holí, ovšem jsou to "jen" dvě minuty.
05:36
Colorado v přesilovkovém rozestavení. Puk za brankou Bryzgalova, kde o něho bojuje M. Koivu.
05:05
A pozor, vylučuje se, hostující McCormick dostává dvojnásobný trest za nebezpečnou hru vysokou holí, to znamená, že si na trestné lavici pobude čtyři minuty!
05:05
Domácí zůstali ve třetině Minnesoty, nakonec se dostal ke střele Landeskog, ale Bryzgalov ukryl puk ve své lapačce.
04:29
Carey bojuje o puk v rohu třetiny Wild, puk se dostává na modrou, odkud pálí Johnson, ale střela jde mimo branku hostů.
03:08
Na druhé straně se nadvakrát dostává ke střele Parenteau, první pokus Bryzgalov vyrazil pravým betonem mimo branku, druhou střelu již raději ukryl ve své výstroji a přerušil hru. Vhazování ve třetině Wild.
02:31
Snad poprvé v dnešním utkání hosté v útočném pásmu, Scandella pálí od modré, z levé strany, ale Varlamov nemusí zasahovat, puk míří vedle branky a poté i ze třetiny.
01:57
Ofsajd hostů na útočné modré, rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování ve středním pásmu.
01:08
Bryzgalov si poprvé sáhl na puk, z pravé strany zkouší jeho pozornost Mcleod, žádný problém pro ruského gólmana ve službách Wild. Hra přerušena, vhazování po jeho levici.
00:01

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Johnson, Barrie, Guenin, Holden, Benoit, – McGinn, Stastny, Landeskog – MacKinnon, O'Reilly, Parenteau – Mcleod, Cliche, Bordeleau – Carey, Talbot, Malone

Minnesota Wild: Bryzgalov (Curry) – Scandella, Brodin, Stoner, Prosser, Suter, Spurgeon – Parise, M. Koivu, Coyle – Moulson, Granlund, Pominville – Cooke, Brodziak, Niederreiter – Veilleux, McCormick, Haula

Rozhodčí: Kozari, Morton – Brisebois, Murray.
Vítejte u onlajn přenosu 1. utkání 1. kola play-off NHL mezi týmy Colorado Avalanche a Minnesota Wild.
COLORADO AVALANCHE
Colorado patřilo mezi příjemné překvapení základní části NHL, kdy tým legendárního gólmana Patricka Roya dokázal hned od úvodních kol získávat důležité body, které Avalanche řadily na špičku Západní konference! Ani Coloradu ale neminul určitý pokles výkonnnosti, nicméně díky zlepšení v závěru základní části si dokázalo nakonec, byť velmi těsně, udržet druhou příčku v konferenci! Jen o bod zpět skončilo St. Louis a San Jose. Pro Avalanche je druhá příčka v konferenci velmi dobrou výchozí pozicí pro nadcházející play-off!
MINNESOTA WILD
Wild si postup do play-off vybojovali díky konečné sedmé pozici v rámci pořadí Západní konference. Žádný velký strest ze ztráty play-off však v Minnesotě prožívat nemuseli, neboť náskok na první nepostupující tým na deváté příčce, Phoenix Coyotes, byl devítibodový, což platilo téměř pořád v závěru základní části. Wild se tak v klidu mohli připravovat na náročné play-off, které dnes odstartují na ledě druhého Colorada!