To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy v budoucnu se u hokejových on-line přenosů těším opět na počtenou!
Michael Rozsíval (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:23
Marián Hossa (CHI) 0+2, 2 střely, čas na ledě 19:17
Michal Handzuš (CHI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 12:13
1. Jared Spurgeon (MNS) 1+1
2. Marco Scandella (MNS) 0+0
3. Matt Cooke (MNS) 0+1
Stav série po čtyřech zápasech – 2:2
Celek Minnesoty Wild zvládl i druhý domácí zápas série s Chicagem a vyrovnává tak její stav na 2:2. Dnes jsme sledovali opravdu velmi zajímavé utkání, které se divákům muselo líbit. Skóre otevřel už v 8. minutě domácí Fontaine, ale hostům se podařilo těsně před přestávkou vyrovnat.

Druhá perioda přinesla třígólovou smršť mezi 24. – 28. minutou. Na zásah Pominvilla ještě stačil odpovědět Slovák Michal Handzuš, ale trefa Nina Niederreitera se již stala gólem vítězným. Ilja Bryzgalov v brance Wild už totiž do konce zápasu neinkasoval a ve 44. minutě naopak zvýšil na konečných 4:2 v přesilové hře Spurgeon.

Divočáci se dnes prezentovali nadšeným a velmi obětavým výkonem a zvítězili naprosto zaslouženě.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:7, celkem – 31:20
60:00
59:49
Domácí dostávají puk do středního pásma a je jasné, že dnes vyhrají!
59:27
Hossa bekhendem nametl kotouč před brankoviště, kde ho zalehl Bryzgalov.
59:21
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Bryzgalova.
59:06
Vhazuje se ve středním pásmu, ale Crawford zůstal na střídačce...
59:06
Blackhawks si vyžádali oddechový čas.
59:01
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:32
Vyhozený kotouč mířil na opuštěnou branku Chicaga, ale Hjalmarsson ho stačil dobruslit.
57:51
Crawford zamířil na střídačku, Chicago to zkouší v šesti hráčích v poli!
57:04
Fontaine z dálky otestoval pozornost hostujícího gólmana. Divočáci zase ušetřili nějaké sekundy.
56:06
Přečíslení 3 na 1 řešil Coyle střelou, která Crawfordovu klec netrefila.
55:37
Domácí soupeře vytlačili alespoň do středního pásma, to jim teď stačí.
55:20
Další úspěšný zákrok Ilji Bryzgalova. Poslední reklamní přestávka.
54:56
Čas Černým jestřábům rychle ubíhá, hosté by potřebovali vstřelit kontaktní gól.
53:52
Bryzgalov má jeden ze svých lepších dní! Kane našel zpoza branky Morina, který pálil z bezprostřední blízkosti. Bryzgalov však nachází kotouč ve své lapačce. Skvělý zákrok.
52:56
Časomíra na kostce nad ledem teď byla trochu popletená. Místo času 7:04 do konce třetiny se tam objevil údaj 70:40. Už je ale vše v pořádku a může se pokračovat.
52:56
Hosté v postavení mimo hru.
52:15
Konečně náznak náporu od Blackhawks. Ani Handzuš však nedokázal umístit kotouč na správné místo.
51:52
Hossa se natlačil až před Bryzgalova, ale nepřekonal ho.
51:05
Haula z úhlu minul hostující klec. Wild se stále snaží útočit při každé příležitosti, takže hosté musejí myslet i na zadní vrátka.
50:45
Minnesota hraje s obrovským nadšením. Pokud to dnes Divočáci dotáhnou do konce, čeká nás ještě hodně zajímavá série.
50:45
Z velké dálky střílel Marián Hossa, Bryzgalov má kotouč v klíně. Další komerční pauza.
50:03
Hraje se dlouho bez přerušení, což domácím vyhovuje. Do konce třetí třetiny zbývá deset minut.
48:39
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, které ale překombinovali. Parise už mohl pálit, místo toho se však snažil situaci ještě vyšperkovat nahrávkou na Pominvilla a bylo po šanci.
47:55
Kruger hledal před brankou Saada, ale ten nedokázal zasáhnout kotouč.
47:00
Hosté dosud vyprodukovali pouhých 14 střel na branku. To je žalostně málo.
46:32
Po zákroku Bryzgalova přichází čas na komerční přestávku.
46:10
Domácí jsou dnes lepším a bojovnějším týmem. Crawford musel vynaložit veškeré své úsilí, aby neinkasoval popáté.
45:08
Rána Ryana Sutera se mezi tyče nevešla. Fanouškům Minnesoty to však nevadí, aréna se otřásá v základech.
43:50
Minnesota právě vstřelila branku!
Přesilová hra využita! Mikko Koivu z modré čáry narýsoval krásnou přihrávku na JAREDA SPURGEONA, který zakončoval zblízka do odkryté branky. Domácí vedou 4:2 a mají nakročeno k vyrovnání stavu série! Asistence: Mikko Koivu a Ryan Suter.
43:32
Michal Rozsíval sevřel kotouč v rukavici moc dlouho a je vyloučen za zdržování hry.
43:13
Leddy zblokoval tvrdou ránu Niederreitera.
43:04
Fontaine dostal přihrávku před branku, ale zblízka nedokázal přehodit Crawfordův beton!
42:46
42:24
Hostům se podařilo vyhodit, Scandella rozjíždí ještě jeden přesilovkový nápor Minnesoty.
41:31
Pominville z dobré pozice přestřelil.
40:45
Cooke byl při své šanci zaháknut Duncanem Keithem, takže si domácí zahrají přesilovku.
40:43
Po pravé straně se dostal do brejku Cooke. Najížděl proti Hjalmarssonovi a prosadil se i k bekhendovému zakončení, které pokryl Crawford.
40:01
Další třetina začne přibližně v 5:43.
Ve druhé třetině Wild pokračovali v nadšeném výkonu a na tempu přidali také hosté. Výsledkem toho je výborný hokej, který mohou diváci v Xcel Energy Center sledovat. Ve 24. minutě domácí poslal do vedení 2:1 Pominville, jehož nahození zpoza branky si za svá záda srazil brankář Crawford. Blackhawks se podařilo rychle srovnat, pohotovou tečí se prosadil Michal Hadzuš, který tak zaznamenal svůj první gól v letošním play-off, ale o pouhých 44 sekund později se Divočáci opět ujali vedení. Rychlý protiútok zakončil přesnou ranou k tyči Nino Niederreiter. V dalším průběhu druhé části bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, oba brankáři už však předváděli bezchybné zákroky. Minnesota tak vede nad Chicagem 3:2.

Střely na branku ve 2. třetině – 18:9, celkem – 25:13
40:00
39:57
Spurgeon naskočil z trestné lavice a hned se dostal do šance! Obránce Wild obdržel nahrávku do jízdy a jeho střelu z mezikruží musel zastavit Crawford.
39:14
Hosté v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.
38:46
Oba brankáři se nám v průběhu druhé třetiny rozchytali! Crawford stačil zareagovat na teč Granlunda, na druhé straně ukázal své kvality také Bryzgalov, na němž si vylámal zuby Hossa.
37:49
Jared Spurgeon dohrál po odehrání kotouče Marcuse Krugera a je vyloučen. Zákrok domácího zadáka odneslo Krugerovo koleno. Útočník Chicaga kulhá do útrob arény.
37:28
Obrovský závar před Crawfordem, puk se však za jeho záda nedostal!
37:13
Brandon Bollig narazil na hrazení Ballarda a je vyloučen. Minnesota bude hrát další přesilovku.
36:42
Hned z protiútoku nebezpečně zakončoval Patrick Kane, velmi dobře zakročil také Bryzgalov.
36:29
Parise z rohu oslovil Pominvilla, jehož střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil betonem Crawford. Hostující gólman uplatnil výborný reflex.
35:22
Kane objel branku a nahrál na modrou Hjalmarssonovi. Ránu švédského beka vykopl Bryzgalov.
34:38
Ještě jedna reklamní přestávka.
34:33
Po Rozsívalově bombě se puk od zadního mantinelu odrazil zpět před brankoviště. Sharp ho ovšem nedokázal dostat za Bryzgalova.
34:02
Blackhawks v plném počtu, stále tedy 3:2 pro Minnesotu.
33:27
Až za branku domácích vyvezl kotouč Handzuš, který tak svému týmu ušetřil velmi cenné sekundy.
32:55
V oslabení se dostal do brejku Hossa, jeho zakončení však zblokoval obránce Spurgeon.
32:31
Teď už Chicago vyhodilo.
32:14
Spurgeon od modré nenašel cíl, domácí ale pokračují v tlaku.
32:02
Ben Smith poslal puk přes plexisklo až do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. Přesilovou hru si zahrají Wild.
31:28
Teď zase Minnesota. Coyleho nabídku před Crawfordem pohotově tečoval Niederreiter. Hostující gólman udělal bezchybný rozklek a puk vytěsnil. Hosté následně zahráli na icing.
30:59
Ze střední vzdálenosti vypálil Patrick Kane, ale kotouč končí ve výstroji Bryzgalova. Následuje reklamní přestávka. Ve druhé třetině jsme svědky vynikajícího hokeje.
29:42
Patrick Sharp se dostal do samostatného úniku, ale Bryzgalov jeho bekhendovou kličku vychytal! Celá aréna ve stoje aplauduje ruskému gólmanovi Minnesoty.
29:18
Crawford, podle rozhodnutí sudích, udržel puk na brankové čáře. Gól tedy neplatí.
29:18
Granlund se natlačil až před Crawforda a domácí vzápětí reklamují, že se kotouč ocitl už za brankovou čarou. Rozhodčí se poradí s videem...
28:41
Hosté se snaží odpovědět. Wild však blokují jejich střely a Bryzgalov tak ani nemusí zasahovat.
28:07
Chvíle pro oddych v podobě komerční přestávky.
27:12
Domácí si berou své vedení bleskově zpět! Charlie Coyle vysunul NINA NIEDERREITERA, který se z levé strany trefil ke vzdálenější tyči. Crawford stačil pouze pokleknout a bezmocně se za kotoučem otočit – 3:2. Asistence: Charlie Coyle a Jared Spurgeon.
26:28
Chicago právě vstřelilo branku!
Ovšem Černí jestřábi dokáží vytěžit z minima maximum! Od modré vypálil Seabrook a před brankovištěm zaparkovaný MICHAL HANDZUŠ kotouč zády k bráně sklepl mezi betony bezmocného Bryzgalova. První trefa Handzuše v letošním play-off. Asistence: Brent Seabrook a Marián Hossa.
26:10
Minnesota hraje se stejným elánem jako v první třetině. Nasazení Wild je skutečně obrovské.
25:09
Haula byl sám před Crawfordem, ale v souboji jeden proti jednomu byl úspěšnější gólman Blackhawks. Domácí forvard se drží za hlavu.
24:49
Cookova bomba trefila obránce Oduyu do zad. To muselo hodně bolet, ale zadák Chicaga snad bude v pořádku.
23:51
Obrovský nápor domácích! Parise se hned několikrát snažil dostat kotouč za záda Crawforda, ale to se podařilo až JASONU POMINVILLOVI, který nahodil puk do ohně zpoza branky a Crawford si ho sám srazil do své svatyně! Wild tak opět vedou. Asistence: Ryan Suter a Zach Parise.
23:22
Keith se snažil vysunout spoluhráče dlouhým pasem, ale zahrál na zakázané uvolnění.
22:54
Toews přebral přihrávku Seabrooka těsně za modrou – postavení mimo hru.
22:16
Čtvrtá řada Wild způsobila zmatek před brankou soupeře. Skóre se však nemění.
21:53
Sharp nahazoval z rohu kotouč do brankoviště. Bryzgalov však vytrčil svou hůl a stáhl si puk pod sebe.
21:27
Do postavení mimo hru se dostal také domácí Matt Cooke.
21:02
Blackhawks v ofsajdu, který byl navíc posouzen jako úmyslný.
20:21
Domácí se v úvodu druhé části vrhli do útočného pásma. Za brankou operoval Niederreiter, který však nenašel nikoho z najíždějících spoluhráčů.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 4:38.
Po první třetině je stav nerozhodný 1:1. Divočáci vstoupili do utkání lépe a již v 8. minutě je poslal do vedení Justin Fontaine. Černí jestřábi poté působili hodně zaskočeně, do šancí se téměř vůbec nedostávali, přesto však dokázali 39 sekund před přestávkou udeřit, když z rychlého kontru zaskočil Bryzgalova střelou mezi betony Patrick Sharp. Minnesota byla v první dvacetiminutovce určitě lepším týmem, ale bude zajímavé sledovat, co s obrazem hry gól do šatny udělá.

Střely na branku v 1. třetině – 7:4
20:00
19:21
Tak kvalitnímu týmu, jako Blackhawks jsou, však stačí málo k tomu, aby udeřil! PATRICK SHARP ujel po pravé straně, naznačil přihrávku na Hossu, který mu najížděl před branku a ranou mezi betony zaskočil Bryzgalova. Důležitý gól do šatny! Asistence: Marián Hossa a Michal Rozsíval.
18:42
Hráči Chicaga se na chvíli podívali do útočného pásma, střela Oduyi však až na Bryzgalova neprošla.
17:29
Hosté nejsou ve své kůži, Seabrook ve vlastní obranné třetině komicky upadl a může být rád, že to Wild nepotrestali.
17:05
Crawford si připsal jistý zákrok lapačkou proti Pariseho ráně. Následuje další reklamní pauza.
16:28
Kane v útočném pásmu zachytil špatnou rozehrávku domácích, jenže rychle o puk zase přišel. Chicago má s nadšenou hrou Minnesoty velké problémy.
15:50
15:30
Černým jestřábům se teď nedaří dostat kotouč zpět do útočného pásma, přesilovka se hostům krátí.
14:48
Brodziak nejprve obětavě padl do střely a poté i vyhodil. Vysloužil si obrovský aplaus publika.
13:49
Mikko Kouvu zasáhl po buly soupeře hokejkou do obličeje a je vyloučen. Přesilová hra pro hosty.
13:32
Až teď je hra přerušena. Reklamní přestávka.
12:39
Coyle a Koivu se řítili proti brance Blackhawks. Jejich akci zastavil obětavým pádem jeden z hostujících zadáků.
12:05
Hraje se už dlouho bez přerušení, hra se přelévá od branky k brance. Oba týmy bojují s obrovským nasazením.
11:35
Crawford zastavil střelu Pariseho a připisuje si tak do statistik další zákrok.
10:52
Hosté se snaží odpovědět náporem. Hned ke dvěma střelám se dostal Nordström. Poprvé zasáhl Bryzgalov, podruhé útočník Chicaga netrefil klec.
09:51
Už po skončení přesilovky nepříjemně pálil Cooke, Crawford svou práci tentokrát zvládl a vyrazil kotouč.
09:44
09:19
Velkou šanci měl Coyle, zblízka však branku Blackhawks netrefil.
07:43
Za sekání je vyloučen hráč Chicaga Jeremy Morin.
07:24
Domácí jdou do vedení! Michal Rozsíval se nechal v obranném pásmu obrat o kotouč napadající dvojicí Cooke – JUSTIN FONTAINE a byl to druhý jmenovaný, kdo střelou z poměrně ostrého úhlu nachytal Crawforda na švestkách. Puk hostujícímu gólmanovi propadl u bližší tyčky, což by se nemělo stávat. Asistence: Matt Cooke.
06:56
Máme tu první reklamní přestávku.
06:44
Od modré vypálil Hjalmarsson, Bryzgalov připraven.
06:29
Hraje se ve velkém tempu. Parise hledal zpětnou přihrávkou Pominvilla, ale hosté situaci dobře přečetli a srazili kotouč do bezpečí.
05:28
Navrátilec Cooke se prezentoval hned dvěma hity. Ve druhém případě tak vybojoval střeleckou příležitost pro Fontaina, jehož rána z mezikruží byla sražena nad.
04:49
Pominville si sjižděl na zadní tyč hostující branky, kde však nedokázal zasáhnout letící kotouč.
03:30
Až za záda domácí obrany se dostal obránce Duncan Keith, kterého dobruslil, a odzbrojil, paradoxně útočník Mikko Koivu.
03:18
Dobrá práce čtvrté formace Chicaga, která držela hru v útočném pásmu.
02:01
Od modré to zkoušel Ballard, do černého ale nezamířil.
01:41
První velká příležitost Wild. Kotouč se odrazil k Parisemu, jehož pohotovou střelu Crawford vyrazil jen před sebe. Granlund však nedokázal zamést kotouč za jeho záda.
01:03
Podél levého mantinelu pronikl do útočného pásma Parise, Hjalmarsson mu však nedovolil nic nebezpečného vymyslet.
00:10
První zákrok zápasu si připisuje Bryzgalov, který chytil do lapačky lehké nahození od modré.
00:01
James Bohn přednesl národní hymnu a nyní se již věnujme samotnému utkání, které může mnohé napovědět o této sérii.
Na led Xcel Energy Center právě nastupují aktéři dnešního utkání. Za malou chvíli zazní hymna Spojených států amerických.

Minnesota Wild: Bryzgalov (Curry) – Scandella, Suter (A), Spurgeon, Brodin, Stoner, Ballard – Coyle, Koivu (C), Niederreiter – Pominville, Granlund, Parise (A) – Fontaine, Haula, Cooke – McCormick, Brodziak, Heatley.
Trenér: Mike Yeo

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith (A), Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Smith, Toews (C), Bickell – Kane, Kruger, Saad – Hossa, Handzuš, Sharp (A) – Morin, Nordström, Bollig.
Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Jackson, O'Rourke – Nansen, Amell.
Do sestavy Minnesoty se po sedmizápasovém trestu vrací útočník Matt Cooke.
Československá stopa
Michal Rozsíval (CHI) 9 zápasů, 3 body (1+2)
Marián Hossa (CHI) 9 zápasů, 8 bodů (2+6)
Michal Handzuš (CHI) 9 zápasů, 1 bod (0+1)
Průběh série
Mnohem lépe odstartovalo tuto sérii Chicago, které s přehledem zvládlo oba úvodní domácí zápasy, ve kterých Minnesotu přehrálo 5:2 a 4:1. Třetí duel na ledě Wild už však byl úplně o něčem jiném a byli to Divočáci, kteří obhájcům Stanley Cupu nadělili čtyři góly (všechny padly až ve třetí třetině) a naopak žádný neinkasovali. Čistým kontem se blýskl gólman Ilja Bryzgalov, který přitom do té doby v play-off neoslňoval dobrými čísly.

1. zápas: Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 15. Bickell (Seabrook, Hossa), 32. Hossa (Saad, Leddy), 49. Kane (Sharp, Seabrook), 57. Kane (B. Smith, Sharp), 58. Bickell (Toews, Hossa) – 43. Stoner (Parise, Pominville), 47. Brodziak (Haula, Heatley)

2. zápas: Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Toews (Hossa, Bickell), 40. Saad (Bickell, Seabrook), 58. Bickell (Hossa, Hjalmarsson), 59. Saad (Hossa, Hjalmarsson) – 42. McCormick (Stoner, Haula)

3. zápas: Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 42. Haula (Fontaine, Moulson), 45. Granlund (Pominville, Parise), 58. Parise (Suter, Pominville), 59. Granlund (Niederreiter, Coyle)
Minnesota Wild
Hokejisté Minnesoty postoupili do play-off ze sedmého místa tabulky Západní konference, když v základní části nasbírali celkem 98 bodů. V prvním kole play-off je tak čekal vítěz Centrální divize z Colorada, který byl jasným favoritem na postup. Divočáci se však papírovým předpokladům vzepřeli, sérii dotáhli až do rozhodujícího sedmého zápasu a na ledě Avs nakonec slavili postupové vítězství 5:4 v prodloužení.