Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování. Série pokračuje v noci z pondělí na úterý ve 2 hodiny ráno.

Montreal Canadiens 0 – 1 New York Rangers

Tomáš Plekanec (MTL) – 0+0, 1 střela +/- -2, čas na ledě 16:25
Peter Budaj (MTL) – 20 minut, 3 ink. branky, 5 zákroků, 62,5 %
Tři hvězdy utkání

1. Martin St. Louis (NYR) 1+1
2. Henrik Lundqvist (NYR) 20 zákroků, 90,9 %
3. Chris Kreider (NYR) 1+1
Máme za sebou dost divoké utkání. Hosté šli rychle do dvoubrankového vedení, které se udrželo do druhé třetiny. Ta patřila jednoznačně domácí, kterým se podařilo snížit. Avšak nezvládli samotný závěr prostřední periody, kdy dostali další dvě slepené branky a bylo téměř rozhodnuto. Ve třetí třetině už to byla spíše exhibice v podání Jezdců, kteří nakonec vyhráli vysoko 7:2.
60:00
59:44
Montreal je usazen v útočném pásmu, avšak nijak zvlášť se nesnaží.
59:00
Probíhá poslední minuta dnešního zápasu.
58:29
Girardi (NYR) je vyloučen za hrubost.
57:52
Eller se prokličkoval až před bránu, avšak zakončit už se mu nepodařilo, jelikož se dostal mezi několik obránců.
57:15
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a zasypávají Lundqvista střelami.
56:39
Nyní si Montreal zahraje přesilovku, jelikož John Moore (NYR) je vyloučen za Sekání.
56:01
Domácí hrají v plném počtu.
55:22
Montreal právě vstřelil branku!
Tak nakonec se domácí prosazují v oslabení! LARS ELLER zachytil kotouč ve středním pásmu a upaloval na bránu. První střelu ještě Lundqvist vyrazil, avšak poté se Eller dostal k dorážce z otočky a puk nasměroval přesně do růžku. Bez asistence
54:45
Domácí se brání zatím velmi dobře.
54:08
Ihned po buly vypálil John Moore, Budaj si po dlouhé době připsal úspěšný zákrok.
54:01
Další vyloučení, Bourque (MTL) obdržel menší trest za úder loktem.
53:16
Další parádní zákrok Lundqvista! Ten nyní vůbec neviděl, před ním clonili tři hráči, i tak ale dokázal kotouč vyrazit.
52:53
Domácí pokračují v obléhání útočného pásma, stále se jim ale nedaří dostat puk do brány. Za obdiv stojí alespoň snaha a vůle, se kterou dohrávají dnešní utkání. Nyní nás však čeká přerušení kvůli komerční přestávce.
51:45
Rangers už hrají poněkud laxně, a domácí se tak snaží alespoň ještě jednou skórovat. Všechny puky které jdou na bránu však vždy pohltí Lundqvistova lapačka.
50:38
Domácí nabírají nový dech, ale na to už je pozdě, i když... Briere se také mohl zapsat mezi střelce, avšak to by nesměl v bráně stát skvělý Lundqvist.
50:08
Ani hostům už se nechce příliš do útoku, hraj se ve velmi pomalém, skoro až utahaném tempu.
48:52
Plekanec se probojoval před bránu k odraženému kotouči a málem se mu povedlo skórovat, avšak Lundqvist se stihl bleskurychle přesunout a zasáhl lapačkou.
48:08
Fanoušci jsou také dost potichu, někteří už dokonce opustili svá sedadla.
47:21
Oproti nim hrají hosté ve velké pohodě. Uvidíme, zda-li se pokusí vstřelit oblíbenou desítku.
46:55
Domácí už vypadají dosti odevzdaně.
44:36
Rangers právě vstřelili branku!
Panečku, to je kanonáda. Montreal je teď potrestán za svou nedisciplinovanost. Rangers dokonale rozebrali obranu domácích, RICK NASH se z pravého kruhu odhodlal ke střele a propálil bezmocného Budaje.S tímto už asi domácí nic moc nenadělají. Mats Zuccarello, John Moore
44:11
Hosté dokonale vyšachovali Canadiens a začíná se to měnit v exhibici. Rychlý ťukes, kdy puk putoval po ose McDonagh – St. Louis, stál na konci DEREK STEPAN, který pálil už do odkryté klece. Asistence:Martin St. Louis, Ryan McDonagh
43:08
Domácí jdou do tří! Prust (MTL) je vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování a dvě za sekání.
42:57
Richardsova střela mířila pouze na zadní mantinel.
42:27
Máme tu další vyloučení, Pacioretty (MTL) obdžel dvě minuty za hrubost.
41:28
Hosté přesilovku bleskurychle využívají! U mantinelu proběhl souboj o kotouč, ze kterého se puk dostal na osu hřiště k RYANU MCDONAGHOVI, který se napřáhl a neskutečnou dělovkou trefil přesně pravý horní růžek. Asistence: Derek Stepan
41:00
Domácí začali oslabení dobře, vyhazují až na Lundqvista.
40:50
Subban (MTL) si vykoledoval dvouminutový trest za hru vysokou holí.
40:23
Budaj si ihned připisuje první úspěšný zákrok, když polapil odražený kotouč.
40:12
Třetí třetina začala, podaří se ještě domácím utkání vyrovnat a otočit?
40:01
Carey Price zůstává na lavičce, do brány postaví na třetí třetinu Peter Budaj!
Druhá třetina se nesla jasně v režii domácího týmu, který dokázal ve 33. minutě po obrovském tlaku vyrovnat. V poslední minutě ale přišel od nich totální výpadek, který hosté využili jak nejlépe mohli. Dvě bleskurychlé branky je poslali do tříbrankového vedení. Závěr druhé třetiny bude dost možná rozhodujícím momentem celého utkání.
Další třetina začne přibližně ve 21:11.
40:00
39:48
Tak to je ledová sprcha pro Montreal! Zuccarelo na modré čáře převzal kotouč a rozjel se vstříc bráně. Naznačil střelu, avšak nevypálil, ale přihrál naslepo BRADU RICHARDSOVI, který téměř z nulového úhlu propasíroval kotouč za kanadského brankáře. Asistence: Mats Zuccarello, Marc Staal
38:59
Rychlý protiútok posílá hosty zpět do dvoubrankové vedení. Nash přiťukl kotouč CHRISU KREIDEROVI, který se ho ujal za modrou čárou, trochu si popojel blíže k bráně a přesnou ranou k bližší tyči rozvlnil síť. Asistence: Rick Nash
38:34
Kreider vyzval ke střele z mezikruží Zuccarella, ten však dal střele příliš razance a přestřelil.
38:15
Jezdcům je odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Lundqvista.
37:54
Hosté se ubránili, Boyle je na ledě. Domácím se tato přesilovka příliš nevydařila.
37:11
Subban z dobré příležitosti minul bránu, Lundqvist se za pukem jen otočil.
36:54
A je tu další vyhozená Rangers, oba týmy střídají.
36:38
Hosté se již po několikáté osvobozují.
36:07
Plekanec našel mezi kruhy Vaneka, který z první vypálil. Jeho rána ale byla nepřesná a skončila ztečovaná mimo led.
35:53
Brian Boyle (NYR) držel Subbana, a přesilovku si tak vyzkouší i domácí. S tím, jak momentálně hrají, je to obrovská příležitost na vyrovnání.
35:35
Pokus o rychlý protiútok selhal a domácím je odpískáno zakázané uvolnění.
34:41
"Olééé" se nyní rozléhá beznadějně vyprodanou arénu, ve které je úžasná atmosféra.
33:54
Domácí jsou na koni a ihned se snaží o vyrovnání, které není daleko.
32:38
Asi jsem to zakřikl, hala bouří! Rychlá akce, Gionta přihrával zpoza brány na bližší tyč, kde už byl RENE BOURQE, který se štěstím propasíroval kotouč za Lundqvista. Domácí tak zužitkovali obrovský tlak, který si celou třetinu vytvářeli. Asistence: Brian Gionta, Lars Eller
32:16
Montreal se opravdu snaží, je stále blíže ke skórování.
31:37
Teď jim ale obloučková taktika nevyšla, a puk se tak došoural až na druhou stranu hřiště, zakázané uvolnění.
31:26
Rangers se téměř vůbec nevydávají do útoku, pouze vyhazují obloučky do středního pásma.
30:52
Lundqvist nyní musel hbitě zasahovat u své pravé tyčky, kde sna snažilo o dorážku hned několik hráčů. Švédský brankář byl ale pozorný a kotouč za svá záda nepustil.
30:45
Domácí si vytvářejí stále větší a tlak, avšak nemohou překonat skvěle chytajícího Lundqvista.
29:03
Staal pálil od modré a Price puk vyrazil pouze před sebe, kde už číhal jeho spoluhráč, který se snažil dorážet. Sám byl ale překvapen nabídnutou možností a nezamířil přesně.
28:31
Gionta se dostal k odraženému kotouči a hbitě vypálil, Lundqvist byl na něj ale dobře připraven a pohotově zasáhl.
27:49
Jeden z domácích hráčů sjel do na kraj levého kruhu, odkud také vypálil. K Lundqvistovi se ale puk vůbec nedostal, jelikož před bránou byl takový shluk hráčů, že puk neměl žádnou volnou cestu.
27:06
Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu a hosté se nemohou dostat zpod tlaku.
26:47
Subban se nejprve prokličkoval obranou a pokoušel se o zakončení bekhendovým blafákem, v pádu už ale nestihl zakončit. Následně se ale dostal do další šance po střele z mezikruží, Lundqvist ale předvedl perfektní zákrok lapačkou, a stále tak má na svém kontě nulu.
26:23
Montrealští se usadili v útočném pásmu, na Lundqvista vyslali několik střel, avšak ani jedna se neujala.
25:28
Subban se při rozehrávce dostal pod tlak, nakonec se mu ale podařilo rozehrát a ihned z toho byl nebezpečná útok domácích, Lundqvist však byl pozorný.
25:08
Staal si nepohlídal postavení svých hráčů na modré čáře a nahrnul se do útočného pásma, avšak byl mu odpískán ofsajd.
24:34
Další výtečný zákrok Lundqvista. Gallagher se odhodlal ke střele od modré čáry, kterou Lundqvist nejprve vůbec neviděl. Když ji ale spatřil, okamžitě schoval puk ve své lapačce.
24:10
Velký závar před Lundqvistem! Beaulieu nejprve pálil od modré, jeho střelu zblokoval jeden z obránců. Beaulieu se pokoušel i dorážet, avšak švédský brankář si se vším poradil.
23:37
Gionta se snažil prodrat hostující obranou, to se mu ale nepovedlo. Domácí ale dále drží kotouč.
23:15
Kredier ujížděl sám na brankáře, avšak byl lehce seknut a upadl. V momentě kdy už se klouzal po ledě narazil do domácího brankáře, se kterým posunul i bránu. Price zůstal chvíli otřesený, nakonec ale bude nejspíše v pořádku.
22:58
Briere vyslal od modré lehké nahození, které Lundqvist polapil. Poté se strhla menší potyčka, avšak obejde se to bez trestů.
22:19
Druhá lajna domácích si v útočném pásmu vytváří dobrý tlak, Plekanec a Subban párkrát vystřelili, na Lundqvista si ale nepřišli.
21:37
Klein vypálil od modré, Price jeho slabou střelu vyráží betony a kupředu jdou domácí.
21:16
Zuccarello operuje u mantinelu a snaží se vybojovat kotouč, zatím se mu to poměrně daří.
20:44
Hosté měli další dobré šanci, avšak Jemelin byl obětavý a hned dvě rány zablokoval.
20:17
Kreider se ihned po buly natlačil před bránou, avšak Price mu dobrým zákrokem zabránil ve skórování.
20:01
První třetina začala ve vysokém tempu, které nakonec sedlo spíše hostům, kteří se dokázali dvakrát prosadit. Nejprve do téměř odkryté sítě zakončoval St. Louis, z podobné situace se prosadil o necelé dvě minuty později Zuccarello. Hra se přelévala za strany na stranu, až přišel závěr třetiny a dvě vyloučení domácích. Hosté ale nedokázali využít ani jednu přesilovou hru, a skóre už se tak nezměnilo.
Další třetina začne přibližně ve 20:11.
20:00
19:51
Bourqe už je opět na ledě, domácí se pravděpodobně ubrání.
19:25
Domácí ujížděli do přečíslení dvou proti jednomu, Pacioretty zvolil střelu, Lundqvist zasahuje vyrážečkou.
18:57
Od modré pálil opět Richards, avšak jeho rána byla tentokráte zablokována a domácí se osvobozují.
18:23
Price se začíná rozchytávat. Ačkoliv byla Richardsova střela tečována, Price ji dokázal polapit do své lapačky.
17:51
Další vyloučení domácích, opět Bourqe (MTL), opět za hákování.
17:31
Domácí už hrají v plném počtu, avšak hosté mají stále velký tlak. Price předvedl několik skvělých zákroku, a stále tak drží "pouze" dvougólovou ztrátu.
17:16
John Moore vypálil z levého kruhu, Price jeho střelu vyrazil.
16:48
Girardiho rána orazítkovala pouze mantinel za bránou.
16:22
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, avšak místo střel volí spíše kombinační hru.
15:25
Máme tady první vyloučení, Bourqe (MTL) je vyloučen za hákování.
14:53
Gionta operoval s kotoučem u mantinelu a snažil se najít někoho před bránou, žádný z jeho spoluhráčů však jeho výzvu nepochopil.
14:25
Na řadě je další přerušení, na řadu přichází již třetí komerční přestávka.
14:07
Price předvedl dobrý zákrok proti Pouliotově střele z pravého kruhu, následně kotouč raději podržel ve své lapačce.
13:47
Domácím se nevydařila rozehrávka dle jejich představ a je jim odpískáno zakázané uvolnění.
13:36
Hra se nám v posledních minutách trochu vyrovnává, zatím jsme svědky spíše rychlých útoků, než nějakých propracovaných akcí.
12:35
Na druhé straně čaruje se svou hokejkou a pukem Zuccarello, avšak žádnou větší akci nevykouzlil.
11:44
Rychlá akce domácích, na jejímž konci stál Pacioretty, který lehce usměrňoval puk, ten však minul bránu o pár centimetrů!
11:26
St. Louis obloučkem vyzval k přechodu do útoku Hagelina, ten si ale nepohlídal modrou čáru a ocitl se v ofsajdu.
11:12
Čeká nás krátké přerušení, jelikož je na řadě komerční přestávka.
10:55
Nash hledal přihrávkou najíždějícího Moora, ten si ale nedokázal kotouč zpracovat, jelikož mu přeskočil čepel.
10:09
Na druhé straně řídil rozehrávku kolem brankáře Plekanec, nic kloudného však nevymyslel, a domácí se nakonec vlastní chybou vyhnali z pásma.
09:34
Rangers se pomalu usazují v útočné třetině a u mantinelu bojují o kotouč.
08:39
Hosté se nyní pouze osvobozují zpod tlaku domácích, který je opravdu silný.
07:25
Pro Montreal je studená sprcha, i přesto se ale snaží o vstřelení branky.
06:27
Bleskurychlý rychlý útok proměňují hosté v druhou branku! Moore přihrál McDonaghovi před bránu, který už mohl zakončovat. Avšak si tam také sjel MATS ZUCCARELLO, který přebral přesnou bekhendovou přihrávku od McDonagha a pohotově rozvlnil síť! Asistence: Ryan McDonagh, Dominic Moore
05:25
Domácí se ihned snaží rychle vyrovnat a nasazují k ještě většímu tempu než v předchozích minutách.
04:35
Hosté se ujímají vedení! Moore se ujal v obranném pásmu kotouče, v klidu se zorientoval a přihrávkou z otočky našel před bránou nikým nehlídaného MARTINA ST. LOUISE, který už do puku pouze lehce ťukl a nasměroval ho nad bezmocného brankáře. Asistence: Dominic Moore, Kevin Klein
03:55
Moore si sjížděl před bránu na přihrávku, avšak byl dobře bráněn tělo na tělo a k puku se nedokázal propracovat.
03:43
První zakázané uvolnění si připisují také hokejisté New Yorku.
03:13
Brassardovu střelu Price v pohodě zneškodnil a přerušil hru, pokračovat se bude vhazováním po jeho levici.
02:53
Montreal se na malou chvíli usadil v útočném pásmu, avšak hosté se rychle osvobodili, vyvezli puk a vystřídali.
02:23
Rychlý útok Rangers zastavil čárový sudí odpískáním ofsajdu.
02:15
Utkání začalo ve velmi svižném tempu, které zatím zvládají oba týmy velmi dobře..
01:48
Domácím se nepodařila rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.
01:20
Pacioretty si svou svižnou střelou na Lundqvista nepřišel, ten si tak připisuje další úspěšný zákrok.
01:01
Vanek hledal Plekance před bránou, puk se na jeho hokejku ale nedostal, kupředu jdou ihned hosté.
00:42
Svůj první zákrok si připsal také Price, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
00:33
Lundqvist musel poprvé zasahovat a ukázal se v dobrém světle.
00:13
Stepan vyhrál úvodní vhazování a Rangers jsou do útoku.
00:01
Vše už je připraveno k vhození úvodního buly.
Kanadskou hymnu zazpívá o něco starší Ginette Reno.
O americkou hymnu se postará mladá zpěvačka Sara Diamond.
Na ledě už jsou také hostující hráči, nyní si vyslechneme hymny.
Hala potemněla, červená světla blikají. Carey Price přivádí na led tým Montreal Canadiens.
Vážení fanoušci, ještě jednou vás vítám u textového online přenosu z prvního finálového utkání Východní konference. Utkání by mělo začít již za pět minut, avšak pravděpodobně začne jako vždy o několik minut později.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Gorges "A", Jemelin, Markov, Weaver, Beaulieu – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Bournival – Gionta "C", Eller, Bourqe – Weise, Briere, Moen.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, J. Moore – Kreider, Stepan, Nash – St. Louis, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, D. Moore, Boyle.

Rozhodčí: Kozari, Watson – Barton, Racicot.

Do utkání by měl zasáhnout jediný český zástupce, Tomáš Plekanec – 7 bodů (3+4). Za Slovensko by se mohl ukázat brankář Peter Budaj.
New York měl cestu za postupem do třetího kola velmi složitou. V osmifinále narazili Rangers na Philadelphii Flyers. Ani jeden tým nedokázal odskočit do výraznějšího rozdílu, a nakonec pustoupili po sedmi zápasech Jezdci. Druhé kolo bylo velmi zajímavé, jelikož se proti nim postavil tým Pittsburgh Penguins, jeden z každoročních favoritů. Ti dokonce vedli už 3:1 na zápasy, Rangers ale předvedli obrovskou vůli a bojovnost, vyhráli tři utkání v řadě, a nakonec se radovali z postupu do konferenčního finále oni.
Montreal se do play-off probojoval ze čtvrtého místa, když se mu podařilo získat přesně 100 bodů. V prvním kole narazil na celek Tampa Bay Lightning, který možná až neočekávaně jednoduše vyřadil 4:0 na zápasy. To druhé kolo bylo už o poznání těžší. Narazili totiž na Boston Bruins, vítěze základní části. Všechna utkání byla vyrovnaná, oba celky se vždy střídaly ve vedení série. Nakonec se po sedmi zápasech radovali Canadiens, a postoupili tak do konferenčního finále.
Zdravím všechny fanoušky hokeje! Zámořská NHL už dospěla do prvních konferenčních finálových bojů! Na východě pavouk určil, že se proti sobě postaví kanadský tým Montreal Canadiens a americký New York Rangers. První utkání začne v pro nás velmi příznivý čas, v 19 hodin. Pojďme se podívat, jak se týmům dařilo v kolech předchozích.