Tři hvězdy dnešního utkání

1. Derick Brasard (NYR) 2+1
2. Mats Zuccarello (NYR) 0+3
3. Martin St. Louis (NYR) 0+0
New York Rangers vítězí jednoznačně, a hlavně zaslouženě 5:1. Utkání měli celou dobu pod kontrolou, až na pár minut ze začátku druhé třetiny. Jezdci tak odvrátili první mečbol a série se stěhuje do New Yorku. Ode mě je to vše, děkuji za sledování a někdy příště na počtenou.
60:00
59:52
Odpískána je hra vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:00
Probíhá poslední minuta dnešního zápasu.
58:39
Fleury už je samozřejmě zpět v bráně, utkání už se pouze dohrává.
57:31
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí se dostali pod tlak, puk se dostal na modrou čáru kde stál KEVIN KLEIN a ten poslal do prázdné brány pro jistotu pořádnou dělovku. Utkání je tak už rozhodnuto a hosté se zaslouženě radují. Asistence: Chris Kreider, Rick Nash
56:58
Letang to zkoušel ihned z druhé strany, avšak ani on se neprosadil, trefil pouze zadní mantinel.
56:44
Malkin pálil z velké blízkosti, avšak nepřesně.
56:21
Pouliot vyhazuje obloučkem do středního pásma.
56:16
Hosté již hrají v plném počtu, avšak Fleury stále zůstává na střídačce.
55:53
Stepan pálil od červené čáry a trefuje tyč prázdné brány!
55:45
Domácí kouč Bylsma si vyžádal oddechový čas, uvidíme, co vymyslí.
55:45
Kotouč se ocitl v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.
55:22
Domácí hrají velmi opatrně, nechtějí inkasovat další branku.
54:24
Fleury zůstává na střídačce a Pittsburgh tak hraje 6 na 4!
54:06
Máme tady pořádnou bitku! Jussi Jokinen (PIT) si vyšlápl na Johna Moora (NYR), který ho předtím zákeřně sekl do kotníku. Rukavice ale dolů nešly, takže půjde spíše o menší tresty.

Jokinen – 2 minuty
Moore – 2+2 minuty
53:02
Domácí mají kotouč na svých holích, aktuálně rozehrávají zpoza vlastní brány.
52:16
Gibbonsova (PIT) hokejka se objevila v Moorově obličeji, a ten je tak vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Avšak D. Moore (NYR) je také vyloučen, dvě minuty za napadení. Bude se hrát ve čtyřech.
51:32
New York má hru plně pod kontrolou a kráčí za svým druhým vítězstvím v sérii.
51:12
Letang se hezky proháčkoval hostující obranou, jeho bekhendová rána ale mířila vysoko nad bránu.
50:08
Třetí třetina se nám přehoupla do své druhé poloviny a vše důležité se nyní odehrává ve středním pásmu.
49:28
Domácí se zdají být dosti odevzdaní, asi už se s prohrou smířili. Naopak hosté hrají ve velké pohodě.
49:02
Opět už se hraje v plném počtu, hra je nyní přerušena po zákroku Fleuryho. Vhazování po jeho pravici.
48:26
Aktivní napadání domácích hokejistů, ti nakonec vybojovali vhazování v útočném pásmu.
48:01
Zuccarello trefuje pouze mantinel za bránou, a domácí se následně osvobozují.
47:50
Střílenou přihrávku před bránu nikdo nevyužil, a tak Fleury schovává kotouč ve své lapačce.
47:19
St. Louis je zaparkovaný před Fleurym a očekává přihrávka, ta se stále nedostavila.
46:40
Vyloučení na straně domácích, Malkin obdržel dvě minuty za sekání. Snažil se dorážet kotouč a sekl Lundqvista do ruky. Rangers tedy mají přesilovou hru 4 na 3.
46:14
D. Moore je vyloučen za hru loktem a Letang za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech
46:14
D. Moore a Crosby se u mantinelu pošťuchovali, uvidíme jaké tresty rozhodčí udělí.
45:51
St. Louis mohl zakončovat rychlý protiútok, avšak zvolil přihrávku, kterou Bortuzzo zneškodnil.
45:11
Nealovo nahození na bránu Lundqvist raději kryje ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho pravici.
44:55
Domácí stále okupují útočné pásmo a snaží se vstřelit kontaktní branku, která by jim dala alespoň nějakou naději.
43:55
Malkin mohl pálit do zpola odkryté brány, avšak v poslední chvíli mu přeskočil kotouč přes hokejku.
Martin St. Louis prožívá nezáviděníhodné období. Před pár dny ho navždy opustila jeho maminka a těžko odhadovat, co se mu při zápase honí hlavou.
42:49
Ač se Stempniak snažil co to šlo, na dlouhý kotouč nedosáhl a je tu další zakázané uvolnění.
42:42
Domácím se nedaří dostat se z vlastního obraného pásma.
42:11
Bortuzzo rozehrál velmi špatně, a domácím je tak odpískáno zakázané uvolnění.
41:30
Hra se nám přesunula na druhou stranu, pozor nyní musí dávat Fleury.
40:52
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, prozatím se ale nemají ke střele.
40:11
Girardi už je opět na ledě, hra je přerušena v útočném pásmu domácích.
40:01
Domácí mají k dispozici ještě 11 vteřin přesilové hry.
STATISTIKY VE DRUHÉ TŘETINĚ (CELKEM)

Střely na bránu: 16 – 9 (25 – 26)
Vyloučení: 1 – 2 (2 – 3)
Vyhraná vhazování: 18 – 3 (30 – 14)
Hity: 8 – 10 (13 – 20)
Domácím se na začátku druhé periody podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, avšak hosté následně přidali dvě slepené branky a od té doby drží pohodlné tříbrankové vedení. Domácí na konci třetiny měli možnost dvojnásobné přesilové hry, většinu akcí ale překombinovali, a prosadit se tak nedokázali.
Další třetina začne přibližně ve 3:02.
40:00
39:49
Hosté se osvobozují, nic velkého už se nestane.
39:40
Hosté již hrají ve čtyřech, hra je přerušena po skvělém zákroku Lundqvista. Ten dnes už po několikáté vynuloval Kunitze.
39:17
Pittsburgh stále usazen v útočném pásmu, avšak stále je to bez střelby.
38:43
Domácí zatím jen kombinují, ale vůbec nestřílí.
38:11
Na dvě minuty je vyloučen za držení Girardi (NYR).
38:11
Kunitz zakončoval z bekhendu do prázdné branky, ale byl faulován a domácí si tak zahrají 5 na 3!
37:47
Je tady první osvobození hostů.
37:34
Je to opravdu tak, dnes dvougólový Derick Brassard (NYR) usedá na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.
37:15
Malkin byl faulován a domácí si zahrají přesilovou hru, prozatím je jim ponechána výhoda.
36:42
Domácí v posledních minutách nadechují k tlaku a snaží se ještě snížit skóre před sirénou, zatím se ale nedaří.
35:57
Stempniakův další střelcký pokus nekončí gólem, a ten tak raději odjíždí střídat.
35:14
Nakonec se jim podařilo probojovat do útočného pásma, Letang dvakrát vypálil, avšak ani jednou neuspěl.
34:39
Pittsburgh pouze vyhazuje do středního pásma a pokouší se vystřídat, stíhá to ale jen polovina hráčů, co jsou na ledě.
33:58
Na ledě je opět Zuccarellova formace a domácí se dostávají ihned pod tlak.
33:14
Bennett hledal své spoluhráče před brankou, avšak nebyl úspěšný. Následně vypálil Gibbons, s jeho střelou už měl Lundqvist problémy, nakonec ale švédská brankář uspěl.
32:51
Tučňáci dělají stále větší a větší chyby, avšak začátečnické. Nedaří se jim ani přihrávky na dva metry.
32:03
Zuccarello protečoval kotouč do útočného pásma a celá jeho formace odjíždí na střídačku.
31:15
Domácí začínají být trochu frustrovaní, nyní se jim nepovedl přechod přes modrou čáru a je jim odpískán ofsajd.
30:35
Rangers hrají ve velké pohodě a pálí ze všech možných pozic.
30:00
Polovina utkání je za námi a hosté mají pohodlný tříbrankový náskok.
29:29
Domácí se snaží o co nejrychlejší odpověď, zatím se jim to ale příliš nedaří.
28:48
A je to o čtyři góly! Bleskurychlé využití přesilovky a utkání nabírá zcela jiný směr než v prvním utkání. Zuccarello dostal zpoza brány puk na modrou čáru, odkud vypálil RYAN MCDONAGH a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mats Zuccarello, Derick Brassard
28:34
Domácí hráli v šesti a budou hrát v oslabení – 2 minuty odsedí Jevgenij Malkin.
27:58
Přímočará akce hostů přinesla své ovoce! DERICK BRASSARD se opět před bránou dostal k odraženému kotouči a na dva pokusy ho dostal za bezmocného Fleuryho, kterého v tom nechali spoluhráči pořádně vykoupat. Hosté si tak berou zpět dvoubrankové vedení. Asistence: Anton Stralman, Mats Zuccarello
27:07
Lundqvist se natahoval před bránu pro nahozený kotouč, ten byl ale tečovaný a div neskočil v nekryté bráně. Naštěstí pro švédského brankáře se ale odrazil na druhou stranu.
26:41
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, hostující obránci kmitají ze strany na stranu a nenechávají Tučňáky v klidu rozehrát.
26:22
Crosby obehrál dva protihráče a zpoza modré čáry vypálil. Puk polapil do své lapačky a připsal si už 6. zákrok ve druhé třetině.
25:47
Sutter přijel do útočného pásma z druhé vlny, za modrou čárou sebral puk a ostře vypálil. Lundqvist měl ale nikým nekrytý výhled a tvrdou střelu kryl na své hrudi.
25:29
Puk se ocitl v prostoru mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
25:02
Čtvrtá formace domácích se sice snaží, na elitní lajnu hostů ale nemají a dostávají se pod tlak.
24:45
Nejen domácí hokejisté, ale také fanoušci ožili a ihned je v Consol Energy Center o poznání lepší atmosféra.
23:23
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JEVGENIJ MALKIN přebral kotouč na polovině hřiště, obranou hostí proklouzl jako nůž máslem, avšak první pokus Lundqvist chytil. Ruský útočník ale dojel vyražený kotouč a z otočky ho poslal do odkryté sítě. Asistence: Kris Letang
22:49
Čtvrtý útok domácích se usazuje v útočném pásmu a kombinuje po celé jeho ploše.
22:25
Fleury nyní raději přidržel kotouč, avšak než stihl rozehrát, tak hlavní sudí zapískal.
22:09
Pittsburgh je na začátku druhé části o něco aktivnější, avšak Jezdci jsou stále všude dřív, hrají ve větší pohodě.
21:25
Richards našel zpoza brány na modré J. Moora, který vypálil. Střela byla zablokována a Fleury nemusel zasahovat.
20:45
Niskanenova rána od modré nebyla ani tak moc nebezpečná, avšak hlad po gólu dorážejícího Crosbyho a Kunitze je velký, tudíž měl Lundqvist plné betony práce..
20:08
Crosby nyní nově nastupuje s Malkinem a ihned se oba vydávají do útoku.
20:01
Střely na bránu: 9 – 17
Vyloučení:1 – 1
Vyhraná vhazování: 12 – 11
Hity: 5 – 10
První třetina začala obrovským tlakem hostů, kteří z něj následně vytěžili úvodní branku. Domácí sice měli několik příležitostí ke skórování, avšak kotouč za Lundqvista nedostali, a opět tak úřadovali hosté. Ti se tedy prosadili podruhé, a oživili tak svou šanci na prodloužení série.
Další třetina začne přibližně ve 2:05.
20:00
19:00
Rozhodčí ještě přerušují hru, domácím je odpískáno zakázané uvolnění.
19:49
Hosté se v pohodě ubránili, Pouliot je na ledě.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta, domácí se stále nemohou dostat do útočného pásma.
18:23
Domácí se pokoušeli o přechod do útočného pásma, avšak zastavil je ofsajd.
18:01
Rangers ale vyhráli vhazování a ihned se osvobozují.
17:49
Přesilovku si vyzkouší také domácí, Puliout (NYR) si odpyká dvouminutový trest za podražení.
17:24
Malkin se vydal kupředu, avšak jeho samostatný nájezd skončil neúspěchem.
16:45
Hostující tlak stále více a více sílí, Tučňáci se nemohou osvobodit.
15:23
Hosté se ujímají dvoubrankového vedení! DERICK BRASSARD výborně clonil před Fleurym, počkal si na odražený kotouč a v pádu ho zasunul bekhendem do brány pod přesunujícím se Fleurym. Asistence: Mats Zuccarello, Benoit Pouliot
15:13
Domácí se snažili o rychlý přechod do útoku, ten jim ale nevyšel, navíc je jim odpískáno zakázané uvolnění.
15:04
McDonaghovo nahození bylo tečováno, kotouč se dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Rangers.
14:25
Girardi se doslova nacpal do útoku, vybruslil si před bránu a z velkého úhlu trefil boční konstrukci brány.
14:06
Niskanenovu ránu od modré Lundqvist dobře viděl a výborně zasáhl lapačku. Čeká nás poslední delší přerušení hry v první třetině, pokračovat budeme po komerční přestávce.
13:25
Další obrovská šance domácích, kteří se postupně dostávají zpod tlaku Jezdců! Malkin nabídl Gocovi přesnou přihrávku, ten jí ale doslova zahodil, když pálil vysoko nad bránu, až do ochranné sítě.
12:33
Bleskurychlý protiútok málem skončil brankou! Martin z pravého křídla našel bekhendovou přihrávkou před bránou úplně volného Crosbyho, ten však nedokázal puk přesně usměrnit a trefil pouze Lundqvista.
11:46
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, Martin St. Louis si vypracoval dvě dobré střelecké pozice, avšak ani z jedné se nedokázal prosadit.
11:21
Rangers vedou na střely 12 – 3.
11:15
Na řadě tu máme další komerční pauzu, hra bude pokračovat za malý okamžik.
10:47
Domácím se nevydařila rozehrávka, a je jim tak odpískáno zakázané uvolnění.
09:36
Hosté využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! CHRIS KREIDER dojel McDonaghovu vyraženou střelu a z téměř nulového úhlu prostřelil Fleuryho na bližší tyči. Tento gól asi půjde trochu na vrub domácímu brankáři. Asistence: Ryan McDonagh, Derek Stepan
09:25
Nashova rána z mezikruží skončila ve Fleuryho lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.
09:15
Zatím se jim ale příliš nedaří, domácí se již podruhé osvobozují.
08:44
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu, Bortuzzo (PIT) vyhodil kotouč přímo ven z hřiště a je potrestán dvouminutovým trestem.
07:48
Crosby s Malkinem pokazili svou útočnou akci, jelikož jim byl odpíská ofsajd.
06:50
St. Louis sám založil akci tří proti dvěma, kterou také zakončil. Jeho střela z pravého kruhu už ale byla z velkého úhlu, a neměla tak gólové parametry.
06:36
Po dobrém Lundqvistově zákroku bude pokračovat hra vhazováním ve obranném pásmu hostů. Tedy ihned jak skončí reklamní přestávka.
06:19
Rangers jsou zatím střelecky velmi aktivní, oproti minulému utkání, kdy vyprodukovali pouze 15 střel.
05:39
Hosté se vydali k rychlému protiútoku, avšak Fleury se postupně rozchytává a Jezdci to dnes budou mít opět velmi těžké.
04:57
Hraje se stále ve vysokém tempu, více šancí zatím mají hostující hokejisté, kteří nechtějí nic podcenit a snaží se o prodloužení série.
03:59
Sutterovu střelu vyrazil Lundqvist pouze před sebe, a činit se tak museli hostující obránci, kteří honem rychle odklidili puk mimo obranné pásmu.
03:27
Kupředu se vydali také domácí, avšak v útočné třetině se ani neohřáli a ihned upalují zpět do obrany.
02:36
Nash a Stepan vyzkoušeli Fleuryho pozornost, ten zneškodnil několik střel a dorážek, a skóre je tak stále nerozhodné.
02:25
Puk se po střetu dvou hokejek ocitl na tribuně, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:38
Druhá formace domácích dobře napadá, avšak hosté i přesto vyvážejí puk u obranného pásma a zakládají další útočnou akci.
01:08
Domácí se nemohou dostat ke kotouči, Jezdci jsou stále usazeni v útočném pásmu.
00:41
Další střela na domácí brankáře, ten opět jistě zasahuje.
00:13
Úvodní vhazování vyhráli hosté a ihned zaměstnali Fleuryho, ten si s první střelou poradil.
00:01
Na řadu přichází americká hymna, utkání za malý okamžik začne.
Vyprodaná hala bouří, oba týmy přijíždějí na ledovou plochu.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Martin, Maatta, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo – Stempniak, Crosby "C", Kunitz "A" – Neal, Malkin "A", Jokinen – Vitale, Sutter, Bennett – Adams, Goc, Gibbons. Trenér D. Bylsma

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi "A", McDonagh, Staal "A", Stralman, Klein, J. Moore – Kreider, Stepan, Nash – St. Louis, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, D. Moore, Boyle. Trenér: A. Vigneault

Rozhodčí: Tim Peel, Chris Rooney – Scott Cherrey, Brad Kovachik.
V této sérii se jako první ujali vedení Rangers, když v úvodním zápase zvítězili 3:2 v prodloužení. Pittsburgh se ale nevzdal a zvítězil ve třech následných utkáních, dnes tedy bude mít mečbol.

1. utkání série – New York 3:2 pp
6. Pouliot (Girardi), 18. Richards (Hagelin, Girardi), 64. Pouliot (Brassard) – 28. Stempniak (Bennett, Goc), 34. Neal (Jokinen, Malkin)

Utkání si můžete připomenout zde.

2. utkání série – Pittsburgh 3:0
31. Letang (Malkin, Kunitz), 57. Jokinen (Kunitz, Letang), 60. Malkin (Letang)

3. utkání série – Pittsburgh 2:0
23. Crosby (Bortuzzo, Kunitz), 36. J. Jokinen

4. utkání série – Pittsburgh 4:2
3. Malkin (Crosby), 39. Sutter (Gibbons, Letang), 48. Jokinen (Neal), 55. Kunitz (Malkin, Crosby) – 26. Hagelin (McDonagh), 54. Zuccarello (Stralman, Staal)

Pittsburgh v prvním kole narazil na outsidera z Columbusu. První zápasy byly poměrně vyrovnané, avšak nakonec zvítězila zkušenost a Tučňáci postoupili po šesti zápasech. New York měl cestu o něco trnitější. Proti Philadelphii svedli Jezdci sedm bojovných utkání, v tom posledním se ale radovali hráči New Yorku.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Druhé kolo play-off zámořské NHL je již v plném proudu a dnes má na programu další dva zápasy. Jedním z nich bude také souboj mezi celky Pittsburgh Penguins a New York Rangers. Úvodní vhazování je naplánováno na 1. hodinu ranní a celým utkáním vás provede Tomáš Hála.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.