Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Vienna Capitals - 20. srpna 2019   16:00

Mountfield
Mountfield
17:09' Cibulskis  • 18:45' Dragoun  • 19:59' Červený  • 24:10' Jergl  • 54:31' Perret
1 449 diváků

Ode mě je to v tuto chvíli již vše. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších přenosů z hokejových zápasů se těším na shledanou!
Vypadá to, že zápas nedopadl příliš dobře pro východočeského beka Tomáše Linharta, jenž nyní opouští na aplausu fanoušků hřiště na nosítkách.
Nejlepšími hráči byli zvoleni vídeňský útočník Taylor Vause a hradecký forvard Jordann Perret.
Je tomu tak, nyní již oficiálně vypršelo šedesát minut a duel je definitivně u konce. Za výhrou 5:1 vykročil Hradec už v první třetině, kdy během tří minuty využil přesilovku a přidal dva góly v oslabení, další trefou z přesilovky navázali Lvi v prostřední části. Vídeňští se v závěrečné periodě zvedli a tlačili, po neuznané brance se dočkali také oficiálního gólu, a to v přesilové hře. Vypadalo to, že Capitals ještě sníží hradecký náskok, proti byl ale Mazanec a také východočeský útok, který přidal v 55. minutě další trefu a zpečetil výhru nad Capitals 5:1.
59:58'
Do konce zápasu zbývají dvě vteřiny a kotouč je daleko od Mazancovy brány, vypadá to, že už se nic důležitého nestane.
59:40'
Marek Mazanec parádním zákrokem, kdy natáhl pravý beton a vy těsnil doklepnutí do prázdné brány, odvrátil vídeňskou branku. Do střetu se při této situaci dostal Oskars Cibulskis, který se bolestivě zvedal z ledu.
59:21'
Vídeňští dokázali přes nátlak soupeře udržet pásmo, pokračují tak v útočení.
59:06'
Po Mazancově zákroku se bude vhazovat po jeho levici.
58:42'
Východočechům se povedlo ukořistit puk a vyhodili jej až k vídeňskému brankáři.
58:16'
V závěru třetiny tu máme ještě vyloučení. Matěj Chalupa je potrestán za nedovolené bránění a hosté hrají v početní výhodě.
58:10'
Matěj Chalupa se dostal za obranu a od levého mantinelu hledal spoluhráče najíždějícího si před bránu, nahrávku ale nepovolila hostující obrana.
57:31'
Hokejisté Capitals nahodili touš do pásma, tam se jej ale ujaly jen hradecké hokejky. Další akce navíc skončila ofsajdem.
56:38'
Pokus Marka Flooda zlikvidovala hůl Mateje Pauloviče, další vídeňskou střelu zase vyrazil Marek Mazanec nad bránu.
55:51'
Vypadá to, že Hradečtí si budou chtít zbývající minuty zápasu zkušeně pohlídat. Mají kotouč na hokejkách a nevypadá to, že by se za každou cenu hrnuli dopředu.
55:12'
Adam Kubík neudržel rovnováhu a pro nahrávku mezi kruhy tak nechtěně skočil rybičku.
54:31'
Hradec právě vstřelil branku!
Tahle akce už ale dospěla až do cíle, Východočeši vedou znovu o čtyři góly! JORDANN PERRET si najel šikovně k levé tyčce, kde nastavil hokejku a usměrnil do sítě přesnou nahrávku Michala Dragouna – 5:1. Asistence: Michal Dragoun, Oskars Cibulskis.
54:06'
Domácí se teď nedomluvili na útočné modré a místo střely se tak museli vrátit do obrany.
53:20'
Kyle Baun střílel z vrcholu pravého kruhu, jeho pokus se ale nevešel mezi tři tyče a zamířil k mantinelu.
53:02'
Radek Smoleňák dorážel na brankovišti, kotouč si vzal ale do parády gólman Bernhard Starkbaum.
52:51'
Vídeňští hráči se už chystali vystřídat, v tom ale rozhodčí odpískali icing a začali hosty vracet zpět na led.
52:03'
Zdeněk Čáp byl možná trochu překvapený, že se mu povedlo vybojovat puk, protože když chtěl zamířit k bráně, kotouč mu zase odskočil.
51:20'
Hosté jsou v plném počtu.
50:59'
Adam Kubík nahrával Patriku Miškářovi, tomu ale projel puk pod hokejkou. A doputoval až k Filipu Pavlíkovi, který svou dělovkou lízl tyč!
50:07'
Capitals zatím hrají oslabení dobře. Nepouštějí soupeře do pásma, naopak sami se snaží operovat před Mazancem.
49:42'
Taylor Vause byl v útočném pásmu dřív než kotouč, což sudí dobře viděl a odpískal ofsajd.
49:17'
Vyloučeným vídeňským hráčem je Sasha Bauer, který se provinil nedovoleným bráněním. Padne v netradičním počtu hráčů na ledě dnes již šestá branka?
49:09'
Marek Mazanec je na střídačce a Hradec má ponechanou výhodu!
48:38'
Adam Kubík zahájil útok nahrávkou na Matěje Chalupu, ten byl ovšem přitlačen k mantinelu a ke střele se tak nedostal.
48:08'
Matej Paulovič sebral vídeňským nahrávku před bránu a vyvezl puk dostatečně daleko od svého brankáře.
47:29'
Ze střely Taylora Vauseho toho Mazanec kvůli hradbě těl před sebou moc neviděl, nakonec ale zasahovat nemusel, jelikož puk proletěl kolem tyče.
46:49'
Oskars Cibulskis dojel puk tak akorát, aby se nepískal vídeňský ofsajd, což hostům vyhovuje vzhledem k tomu, že právě střídali.
46:03'
Teď už jsou domácí kompletní a hraje se v klasickém počtu.
45:46'
Domácí ustáli vídeňskou sérii dorážek a Matěj Chalupa vyhodil přes všechny čáry.
45:15'
Ty Loney předvedl akrobatický kousek na modré čáře, stejně ale nedokázal udržet brusli a je z toho ofsajd.
45:05'
Hosté se nedohodli, kdo převezme na modré čáře puk, a rozhodčí odpískal icing. Jenže posléze byl verdikt změněn, protože hráči mohli hrát, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.
44:29'
Východočechům se zatím daří vyhazovat puky pryč z pásma a nepouštět soupeře ke střelám.
43:59'
Už je hra přerušena a na trestnou lavici míří Matej Paulovič. Ten si odpyká trest za sekání a Vídeň může znovu snížit z přesilovky.
43:54'
Capitals se dál ženou do útoku a teď mají dokonce ponechanou výhodu!
42:34'
Vienna Capitals vstřelili branku!
Vídni se povedlo přesilovku využít a svým prvním gólem snížila náskok soupeře! TAYLOR VAUSE se protáhl za hradeckou obranu a v cestě už mu stál jenom domácí gólman. Toho překonal povedenou střelou nad vyrážečku – 4:1. Asistence: Marc-Andre Dorion.
42:13'
Zdeněk Čáp důrazně přitiskl jednoho z protihráčů na mantinel a vysloužil si dvouminutový trest za pozdní dohrání. Vídeň má přesilovou hru.
41:17'
Capitals se ale nechtějí nechat vyvést z míry, hned vzápětí prosvištěl puk od modré čáry těsně kolem levé tyče.
40:51'
Vídeňští se dočkali první branky v zápase, ta ale neplatí! Kotouč do svatyně ztečoval jeden z dvojice Sondre Olden – Ty Loney, rozhodčí ale trefu neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
40:15'
Hradec začal velmi aktivně a tlačí se do útočného pásma, evidentně se nechce pouze stáhnout do defenzívy.
40:01'
Už se zdá být vše v pořádku, jdeme na hru!
Start třetí části se o chvilku odkládá, jelikož na kluzišti se stále nacházejí fleky nezmrzlé vody.
Druhá část nabídla sice méně branek, na šance však chudá nebyla. A to i díky pěti trestům, které rozhodčí udělili hráčům na obou stranách. Právě v přesilové hře padla ona zmiňovaná branka, v hradeckém dresu první z hole Aleše Jergla. Zajímavostí na dnešním zápase tak je po čtyřiceti minutách fakt, že všechny čtyři góly padly v nestandardním počtu hráčů na ledě – dva v přesilovce a dva v oslabení. Do poslední třetiny, která začne přibližně v 17:43, půjde Mountfield s náskokem 4:0.
40:00'
39:43'
Capitals se snažili ještě procpat do útoku, to ale nedovolili domácí hokejisté, kteří soupeře rychle obrali o puk.
39:19'
V poslední minutě prostřední třetiny musel zasahovat Starkbaum, vhazovat se bude po jeho levici.
38:23'
Radimu Šaldovi přeskočil kotouč hokejku a už to vypadalo na samostatný únik hostů, ten ale zažehnal včasným vyjetím z brány Mazanec. Následně je Hradec v plném počtu.
37:39'
Marek Mazanec si teď vyjel pro vídeňské nahození až za svou bránu a prudkou ránou vyhodil puk na druhý konec hřiště.
37:16'
Zatím se jí to ale nedaří, znovu musela zacouvat až ke svému brankáři.
36:50'
Hradci se zatím daří držet soupeře daleko od Mazance, Vídeň se ale nevzdává a snaží se probojovat do útoku.
36:20'
Jordann Perret se provinil proti pravidlům krosčekem a hosté si tak zahrají početní výhodu.
35:53'
Michael Gaspar překvapil svou střelou všechny protihráče a nejvíce Bernharda Starkbauma, který se jen ohlédl, jak kotouč narazil do spojnice tyčí!
35:15'
Aleš Jergl si dobře najel pro přihrávku na modrou lajnu a v situaci jeden na jednoho schoval střelu za nohy bránícího hráče, zamířil ale mimo tři tyče.
34:34'
Východočeši vyvezli puk na opačný konec hřiště a obě mužstva poslala na led čerstvé síly.
34:02'
Hostující hráči se drží v útočném pásmu, přes dobrý forčekink Hradce se jim ale nedaří najít cestu k bráně.
33:10'
Lucas Birnbaum se už už napřahoval ke střele, na poslední chvíli mu ale jeho úmysly zhatila hokejka domácího beka.
32:07'
V týmu Capitals došlo ke střídání gólmanů, Ryana Zapolského vystřídal mezi třemi tyčemi Bernhard Starkbaum.
32:07'
Vídeňští ale puk rychle vrátili zase na druhou stranu, kde stříleli z pravé strany. Mazanec schoval puk v lapačce.
31:46'
Dlouho se bojovalo o puk v rohu vedle Mazancovy svatyně, nakonec se hrací předmět odrazil přes celé kluziště až k druhé bráně.
30:58'
Capitals jsou na ledě v plném počtu, tuhle přesilovku ubránili dobře.
30:43'
Znovu se Hradec nedokázal na delší dobu usadit v pásmu, kotouč získali do moci soupeři.
30:18'
Vídeňským se povedlo vyhodit kotouč a nyní šetří cenné vteřiny v útočné třetině.
29:45'
Mislav Rosandič střílel zprostřed modré čáry, jeho pokus ale Ryan Zapolski dobře viděl a zlikvidoval.
28:48'
Filip Pavlík vystavil tvrdý bodyček jednomu ze soupeřů, což se nelíbilo Marc-Andremu Dorionovi. Ten jel svého spoluhráče bránit, za což si vysloužil trest 2 minuty za hrubost a 10 minut za nesportovní chování. Přesilovku si zahrají domácí.
27:43'
Úplně sám zůstal na levém kruhu Alex Wall, který na sebe upoutal Mazancovu pozornost a poté nahrál na osu hřiště. Jeho spoluhráči mohli střílet do prázdné brány, jenže gólovou pohromu stihl odvrátit hradečtí hráči!
26:53'
Matej Paulovič pěkně obral soupeře o puk a vyslal dopředu Aleše Jergla, ten ale neměl rychlost k tomu, aby se prosmýkl kolem dvou vídeňských hráčů.
26:19'
Z klubka těl se puk odrazil na hokejku Radima Šaldy, který zprostřed modré lajny ihned vypálil. Prvním pokusem trefil bránícího hráče, ten druhý schoval brankář v lapačce.
25:30'
Pokus Matěje Chalupy se svezl nad bránu a následně po vrcholu hrazení vyletěl z pásma.
24:51'
Krátce po vhazování střílel u pravé strany Sasha Bauer a Marek Mazanec musel předvést hbitý zákrok lapačkou, aby puk vyrazil mimo.
24:10'
Tahle akce už ale úspěch přinesla a Hradec odskakuje v přesilové hře na 4:0! Radek Smoleňák nahrál ALEŠI JERGLOVI, který si vrcholu levého kruhu srovnal puk a jedovatou ranou nedal gólmanovi šanci. Svou první trefu v hradeckém dresu následně patřičně oslavil. Asistence: Radek Smoleňák.
23:52'
Matej Paulovič přiťukl puk k levé tyči Patriku Miškářovi, ten ale nedokázal usměrnit touš za přesouvajícího se brankáře! Dvojici Hradeckých se navíc nepovedlo uspět ani z dorážky.
23:25'
Teď se Vídni povedlo vyhodit a domácí budou muset začít znovu.
23:14'
Nakonec pálil z pravého kruhu Rudolf Červený, na jeho pokus ale Zapolski dobře viděl. Bez větších problémů jej schoval do rukavice.
22:55'
Hradečtí kombinují v pásmu, zatím ale stále nenašli místo, kudy by vystřelili.
22:20'
A další trest na vídeňské straně! Za podrážení vyfasoval dvě minuty Dominic Hackl a Východočeši mají rázem přesilovku čtyři na tři.
22:01'
Jenže početní výhoda netrvala dlouho a hrát se bude ve vyrovnaném počtu. Rakouský Brandon Kichton je potrestán za držení.
21:51'
Vídeň má k dispozici další přesilovku, za krosček byl vyloučen Adam Kubík.
21:22'
Po nepříliš záživné pasáži je tu další icing, tentokrát na hradecké straně.
20:49'
Capitals vyhodili puk přes všechny čáry a jejich snahy tak přerušil ofsajd.
20:42'
Radek Pilař se vydal z trestné lavice rovnou do útoku a vysekl střelu z levého kruhu. Ryan Zapolski chytil kotouč do lapačky.
20:20'
Hosté se nestihli ani pořádně dostat do útočného pásma a domácí už jsou v plném počtu.
20:01'
Hokejisté jsou zpět na ledě, druhé dějství co nevidět začne. Vídeň do ní půjde v přesilovce, která bude trvat ještě 20 vteřin.
Druhá dvacetiminutovka odstartuje přibližně v 16:52.
Zpočátku to vypadalo, že první třetina příliš gólů nenabídne, opak se ale stal pravdou. Brankovou zábavu si hokejisté, především ti hradečtí, schovali do poslední tříminutovky. V té stihli rovnou tři trefy! Oskars Cibulskis nejprve využil přesilovku a vypadalo to, že Mountfield se bude následně muset bránit početní výhodě soupeře. Jenomže oslabení otočili Východočeši ve svůj prospěch, když do samostatných úniků ujeli postupně Michal Dragoun a Rudolf Červený, kteří zvýšili hradecké vedení na 3:0. Vídeň se ale především v první polovině třetiny nenechala zahanbit a Mazance prověřila několika zajímavými pokusy, na což bude chtít po přestávce navázat a zmírnit soupeřův náskok.
20:00'
19:59'
To je něco! Hradci v jednom oslabení nestačila jen jedna branka, ještě před sirénou přidal i druhou! RUDOLF ČERVENÝ obdržel kotouč u pravého mantinelu nějaké čtyři vteřiny před koncem třetiny, rychle ale vyrazil směrem k bráně a svou akci stihl dovést až do konce. Brankáře si položil na led a v poslední vteřině zavěsil pod víko – 3:0. Asistence: Daniel Rákos.
19:45'
Hokejistům Capitals se nedaří usadit před Mazancem, Hradec vyhazuje jeden puk za druhým.
18:45'
Jenže vídeňská přesilovka má přesně opačný účinek, Hradec se totiž prosadil v oslabení a vede už o dva góly! Patrik Miškář vybojoval ve středním pásmu puk pro MICHALA DRAGOUNA, který se protáhl kolem protihráče a jel na gólmana úplně sám. Zvolil zakončení mezi betony a poslal svůj celek do vedení 2:0. Asistence: Patrik Miškář, Michael Gaspar.
18:22'
Hosté ale mají nyní možnost oplatit stejnou mincí. Radek Pilař je totiž vyloučen za držení hole a Hradec se bude muset bránit.
17:09'
Tahle přesilovka už gól přinesla a po první trefě v utkání vede Mountfield 1:0! OSKARS CIBULSKIS si vybruslil na střed modré čáry, napřáhl hokejku vysoko ke stropu a poslal směrem na bránu slušnou bombu. Ta byla cestou dost možná ještě lehce tečovaná, z gólu se ale raduje hradecký bek. Asistence: Aleš Jergl.
16:48'
Mountfield si nepohlídal prostor kolem modré čáry a vystavil se do ofsajdu, vhazování tedy proběhne v neutrální zóně.
16:22'
Vídeňským se povedlo vyhodit přes všechny čáry a poslali na led čerstvé síly.
15:54'
Teď je už hra přerušena a na trestnou lavici odchází za krosček Mark Flood. Hradec tak plynule pokračuje v další přesilovce.
15:48'
Hradec získal ponechanou výhodu a Aleš Jergl jedovatě pálil k pravé tyči, kotouč se ale těsně nevešel do branky!
15:10'
Východočeši nahodili puk do brankoviště a snažili se těžit z nepřehledné situace, jenže dřív, než stihli dostat puk za čáru, odpískal rozhodčí postavení útočícího hráče v brankovišti.
14:47'
Aleš Jergl zůstal nekryt na levém kruhu a po křižné nahrávce pálil z voleje, Ryan Zapolski se však stihl rychle přesunout od tyče k tyči!
14:17'
A teď jsou domácí kompletní a začíná jejich přesilovka. Hned na úvod se ale musel mít na pozoru Mazanec, který vyrážel pokus od levého mantinelu.
13:52'
Oba hlavní rozhodčí se teď shodli na faulu Nikolause Hartla, který v útočném pásmu podrážel. Přesilovka host je tak pryč, chvíli se nyní bude hrát čtyři na čtyři.
13:08'
Alex Wall obdržel zpoza brány nahrávku na střelu z první, kterou také ze své hole vyslal. Mazanec vyrazil puk před sebe a o dorážku se ještě pokoušel Sondre Olden, také on ale ztroskotal na hradeckém brankáři!
12:36'
Vídeňští nepřesně rozehráli a je z toho jen zakázané uvolnění, další přesilovkovou akci tedy budou muset založit od vlastní brány.
12:17'
Daniel Rákos se v útočném pásmu provinil hákováním a už míří na trestnou lavici. Další přesilovku si zahrají Capitals.
12:07'
Radek Smoleňák obdržel puk kousek za modrou čárou, předvedl lehkou stahovačku a posléze zamířil k bližší tyči, ta ale byla gólmanova výstroj.
11:13'
Matěj Chalupa číhal u pravé tyčky Zapolského, kde vyrobili hosté menší chybku. Hradecký útočník ale v rychlosti nestihl zasunout puk do sítě.
10:25'
Maris Bičevskis vybojoval v obranném pásmu puk, posunul ho na levou stranu a před soupeřovou brankou čekal na přihrávku zpět, tu ale zablokovali Vídeňští.
09:54'
Čárový sudí značil zdviženou pravicí ofsajd Vídně, jenže hosté si signálu nevšimli a hráli. Hra je tudíž přerušena a vhazovat se bude ve střední třetině.
09:36'
Radek Smoleňák střílel netypicky od modré čáry a jeho dělovka prolétla až k bráně. Jenže Ryan Zapolski puk dobře viděl a smlsl si na něj svou lapačkou.
09:18'
Nyní se hra přestěhuje znovu před Marka Mazance, a to po zakázaném uvolnění, na které vyhodili kotouč domácí.
08:54'
Hradečtí jsou v plném počtu, také oni oslabení ubránili.
08:43'
Na jedné straně musel Zapolski řešit pokus Matěje Chalupy, na té druhé zase vyrážel ránu Kyleho Bauna Mazanec.
08:03'
Taylor Vause si sjel téměř na úroveň brankové lajny a chtěl nahrát před bránu, tam ale byla hokejka Tomáše Linharta.
07:20'
O kotouč se dlouho bojovalo u mantinelu u hradecké střídačky, nakonec puk získali domácí. A Filip Pavlík jej odpálil přes všechny čáry.
06:59'
Hned po buly hosté vystřelili, v pohotovosti ale byla lapající rukavice Marka Mazance.
06:53'
Michael Gaspar se v obranném pásmu snažil zabránit vídeňskému přečíslení, jenže u toho sevřel kotouč a putuje na trestnou lavici. Capitals tedy budou hrát v početní výhodě.
06:14'
Radim Šalda nahodil puk do útočné třetiny, hrací předmět ale dostal do moci Ryan Zapolski, který pomohl spoluhráčům vyjetím z brány.
05:28'
Mislav Rosandič zamířil od modré čáry těsně vedle tyče a ve stejném okamžiku jsou hosté již v plném počtu.
04:57'
Adam Kubík číhal před brankovištěm a snažil se tečovat střelu zprava, netrefil se ale mezi brankářovy betony.
04:24'
Mountfield kombinoval v útočném pásmu tak dlouho, až jednu z jeho nahrávek vystihl soupeř a vyhodil přes všechny čáry.
03:41'
Po svižné ráně od modré čáry se Zapolski jen ohlédl, naštěstí pro něj ale kotouč zamířil jen na zadní mantinel.
03:26'
Hradec byl v útočné třetině aktivní i nadále a vybojoval si přesilovku. Za nedovolené bránění jde pykat Phil Lakos.
02:58'
Jordann Perret předvedl výborné napadání a mohl poslat svůj tým do vedení! Východočeský útočník vyšťouchl soupeři puk ve středním pásmu a uháněl sám na bránu, jenže Ryan Zapolski vyjel dobře z brány a zabránil přesnějšímu zakončení.
02:23'
Hra je poprvé přerušena, a to po zákroku Marka Mazance. Hradecký gólman chytil do lapačky svižnou střelu vyslanou Sashou Bauerem.
02:13'
Jeden z hostujících hokejistů se dostal ke slušné střele z pravého kruhu, puk ovšem našel jen nohy prvního bránícího hráče.
01:28'
Oskars Cibulskis sebral kotouč u vlastní brány a projel s ním celé kluziště. Zpoza brány ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
00:54'
Jenže domácí obrana nepustila Vídeň k žádné střele a brankáři tak na zásah stále čekají.
00:16'
Hradečtí sice vybojovali po buly kotouč, byli ale nuceni s ním zacouvat do obranného pásma. A tam jej díky aktivnímu forčekinku získali hosté.
00:01'
Hokejisté nastoupeni na modrých čarách si postupně vyslechli rakouskou a českou hymnu. Slavnostní zahájení mezinárodního přátelského klání je tedy za námi a během několika okamžiků bude následovat již samotný start mače.

Mountfield HK: Mazanec (Sajdl) – Čáp, Linhart, Gaspar, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Šalda – Smoleňák (C), Rákos (A), Červený (A) – Jergl, Paulovič, Miškář – Pilař, Kubík, Chalupa – Dragoun, Bičevskis, Perret.

Vienna Capitals: Zapolski (Starkbaum) – Lakos, Hackl, Kichton, Dorion (A), Peter, Flood, Wall, Birnbaum – Bauer, Baun, Olden, Neubauer, Holzapfel, Grosslercher, Artner, Loney, Fischer (C), Kittinger, Vause (A), Hartl.

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lhotský, Špringl.

Vídeňští zahájili svou přípravu o poznání později, což dokazuje fakt, že aktuálně mají na kontě jediný přátelský zápas. Ten sehráli minulý pátek s Budapeští a z venkovního klání si odvezli výhru. Svého soka porazili poměrem 3:1 a do Hradce tak přijedou s dobrou náladou.

Zajímavostí je, že v kádru Capitals figuruje hned několik jmen, která fanoušci znají z reprezentačních akcí týmů Rakouska, Norska nebo USA. Koučem vídeňského mužstva je navíc již druhou sezónu Kanaďan Dave Cameron, který v minulosti působil jako asistent i hlavní kouč v rámci slavné NHL.

Vídeň bude v letošní sezóně navazovat na stříbrné místo z minulého ročníku a přípravná utkání bude chtít využít především k sehrání nových tváří. Klub totiž opustilo hned 11 hokejistů a bude tedy potřeba, aby se nové akvizice pořádně sehrály.
Mountfield HK

Hradečtí zahájili předsezónní zápasovou přípravu začátkem srpna a v rámci dvou turnajů už stihli sehrát šest klání. Na Mountfield Cupu 2019 nejprve podlehli v nájezdech 1:2 Spartaku Moskva, posléze porazili Slovan Bratislava 6:2 a nakonec v derby skolili Pardubice poměrem 4:2. Tím si z domácího turnaje zajistili stříbrné medaile a posilněni dvěma výhrami se pustili do Memoriálu Zbyňka Kusého, který pořádalo Dynamo.

Lvi si na jeho začátku vyšlápli na Chabarovsk vysoko 7:0, pak ale přišla tvrdá rána v podobě odvety za první východočeské derby sezóny. Pardubice totiž na domácí půdě nastřílely sedm branek a Hradec porazily 7:2. Na závěr si Mountfield zlepšil náladu výhrou 5:3 nad Znojmem a obsadil tak 5. místo.

Suma sumárum, Královéhradečtí doposud připsali čtyři vítězství a dvě porážky, proti Vídni tedy rozhodně mají na co navazovat. Po Znojmu se navíc bude jednat znovu o soupeře z rakouské EBEL ligy, pro fanoušky tedy půjde o zajímavý mač.
Krásný den z Hradce Králové! Hokejové týmy se pilně připravují na nadcházející sezónu, další ochutnávku ze svého letního menu nám dnes mimo jiné ukáže extraligový Mountfield HK, jenž se ve svém sedmém a zároveň předposledním přípravném mači postaví proti mužstvu z EBEL ligy, Vienna Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.