Bartošák (Svoboda) – Šulák (A), Dvořák (A), Klok, Sklenička, D. Musil, Pyrochta, Němeček, Kalina – Lenc (C), P. Musil, Kaše – Straka, Stach, Indrák – Uher, Herman, Hanzl – Šťastný, Tomášek, Tomeček. Hlavní trenér: Josef Jandač.
4 914 diváků
Slovensko
Konrád (Tomek) – Mikuš (A), Černák, Gernát, Čerešňák, Kotvan, Holenda, Brejčák, Romančík – Nagy (C), Hovorka, Kudrna – Tybor, Hudáček (A), Svitana – Buc, Zagrapan, Macík – Koyš, Sukel', Paulovič. Hlavní trenér: Craig Ramsay.

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký večer!
Přípravný dvojzápas zítra pokračuje odvetou, kterou uvidí slovenská Žilina. Utkání začíná v 17 hodin.
Nejlepší hráči zápasu

Patrik Bartošák – Branislav Konrád.
Úvodní klání nové reprezentační sezóny končí, z vítězství se raduje slovenský tým! Ten se do vedení dostal v páté minutě, kdy v úniku skóroval Paulovič. Trefou do prázdné branky pak konečnou podobu skóre stanovil Svitana.
59:50'
Kotouč je ve středním pásmu, utkání skončí dvoubrankovým vítězstvím Slovenska.
59:30'
Český tým drží útočnou třetinu, Konráda ale zatím nijak neohrozil.
59:15'
Bartošák je opět na střídačce, Češi v šesti mužích v poli.
58:52'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Je konec českých nadějí, z dnešního zápasu vítězně odejdou hráči Slovenska! Libor Šulák na modré čáře nezachytil vyhození, ke kotouči se dostal PATRIK SVITANA, který si nabruslil za útočnou modrou čáru a trefil horní roh prázdné branky! Asistence: Libor Hudáček.
58:26'
Trenéři české reprezentace vsázejí vše na jednu kartu, Češi hrají se šesti muži v poli!
58:26'
Oddechový čas pro domácí.
58:26'
Češi pokračují v útočném snažení, Slováci se ale zatím dobře brání. Nyní ale jen za cenu zakázaného uvolnění.
58:00'
Dvě minuty do konce třetí třetiny, kotouč je v pásmu české reprezentace.
57:28'
Dnešní utkání sleduje 4 914 diváků.
57:28'
Pyrochta kombinoval v útočném pásmu s Hermanem, jejich akce ale úspěchem neskončila. Hermanův bekhendový pokus skončil v chráničích jednoho z bránících hráčů, pokračovat se bude vhazováním v pásmu Slovenska, ale až po komerční přestávce.
56:44'
Slováci se soustředí především na defenzívu, v ojedinělých šancích ale zaměstnávají brankáře Bartošáka. Ten musel vyrazit ránu Hovorky.
56:18'
Nepřehlednou situaci před Konrádem nejlépe vyřešil Gernát, který se zmocnil skákajícího kotouče a vyvezl jej do střední třetiny.
55:54'
Sklenička si sebral kotouč ve středním pásmu, nakopl své motory a dojel až před Konráda. Slovenský brankář si s nahozením českého beka poradil. Vhazovat se bude ve středním pásmu, čeští obránci totiž sjeli až k brance.
55:11'
Češi jsou čím dál víc aktivnější, Stach ani Indrák ale zatím cestu ke Konrádovi nenašli.
54:33'
Nakonec se to povedlo Lencovi, který poté z rohu kluziště namazal Šulákovi. Český obránce mohl pálit dvakrát, v obou případech ale trefil jen nohy nejblíže stojícího bránícího hráče.
53:45'
Český tým zatím marně dobývá obranné pásmo slovenského celku, Čechům se nedaří přejít přes útočnou modrou čáru.
52:52'
Češi drželi kotouč v hloubi útočného pásma, do žádné střelecké pozice se ale nedostali. Vyhození jednoho ze slovenských obránců pak srazil Klok, kotouč skončil na slovenské střídačce.
52:11'
O kotouč se dlouho bojovalo v rohu českého pásma, rozhodčímu nakonec došla trpělivost a přerušil hru. Ta bude pokračovat po komerční přestávce.
51:53'
Na druhé straně se Slováci dostali do přečíslení. Akci vedl, a nakonec i zakončil, Patrik Svitana, Bartošák si na jeho přízemní střelu počíhal.
51:21'
Robin Hanzl zůstal zapomenut za slovenskou defenzivní linií, v sólovém úniku ho ale neposlechl kotouč a Hanzl tak nemohl dotáhnout svůj blafák k dokonalosti.
50:45'
Nepovedlo se to ani Lencovi, s jehož pokusem si Konrád bez obtíží poradil. Češi nadále zůstávají v útočném pásmu.
50:00'
Polovina poslední dvacetiminutovky je za námi, Slováci stále drží hubené jednobrankové vedení. Češi se stále snaží dostávat do dalších a dalších střeleckých příležitostí, na bezchybného Konráda ale zatím recept nenašli.
49:24'
Ani další akce čtvrté české formace nepřinesla úspěch, Konrád si poradil s pokusem Šťastného.
48:58'
Tomeček vybojoval kotouč v rohu slovenského pásma, pak ale poslal příliš prudký pas na Davida Musila. Kotouč končí ve středním pásmu.
48:20'
Skleničkova nabídka od modré čáry našla svého adresáta, Indrák ale usměrnil kotouč jen do rohu kluziště.
47:27'
Slovensko hraje v plném počtu. V samotném závěru přesilovky se ještě ke střele připravoval Tomeček, českého forwarda ale odzbrojil jeden z protihráčů.
46:57'
Slováci již po několikáté odpálil kotouč za Bartošákovu branku, jejich oslabení se chýlí ke konci.
46:21'
Českému národnímu výběru se početní výhoda nedaří, Češi se nemohou na delší dobu dostat do útočné třetiny.
45:47'
Slováci se po nechtěném zásahu hlavního rozhodčího málem dostali do přečíslení, unavená dvojice ale raději jen odevzdala kotouč českým hráčům.
45:27'
Němečkovo chytré nahození od modré čáry Konrád vůbec neviděl, nakonec ho to ale nemuselo mrzet, kotouč netrefil branku. Sudí pak odpískal další faul slovenského celku, Matuš Sukel si odsedí dvě minuty za hrubost.
44:46'
Velké šance na obou stranách! Ideální moment k zakončení před Konrádem nejprve promeškal Jakub Herman, po jeho zadovce se pak do sóla vydal Matěj Paulovič. Slovenský forward si nabruslil až před brankoviště, Bartošáka ale nepřekonal!
44:05'
Češi se nastěhovali do útočné třetiny, snažení druhé útočné formace českého týmu ale kýženou branku nepřineslo.
43:19'
Také souboj Sukela samotného z Bartošákem končí vítězstvím českého brankáře. Bartošák efektně chytil střelu z pravého kruhu pro vhazování, publikum ve WERK ARENĚ jej za to odměnilo bouřlivým potleskem.
43:10'
Sukel zatáhl kotouč do útočné třetiny, z hloubi pásma poté vracel puk na útočnou modrou. Do kotouče se z první opřel Černák, Bartošák by připraven.
42:34'
Tomeček si při přechodu útočné modré čáry nerozuměl s Tomáškem, kterému poslal kotouč pod nohy. Tomášek na to nedokázal zareagovat a vystavil se tak do ofsajdové pozice.
42:02'
Češi se velmi rychle vrátili do útočného pásma, Hanzl dlouho držel kotouč u hrazení. Hanzlovi se nakonec povedlo namazat na modré stojícímu Kalinovi, jeho projektil ale před Konrádem zastavil clonící Herman.
41:20'
David Musil zavezl kotouč do útočné třetiny, kde podstoupil souboj s Oldrichem Kotvanem. Slovenský bek byl úspěšnější, povedlo se mu poslat puk do střední třetiny.
40:27'
Češi již jsou kompletní, Slováci ale přesto mohli přidat druhou branku! Andrej Kudrna si sjel před Bartošákovo hájemství a povedlo se mu tečovat střelu z ostrého úhlu! Bartošák reflexivně zastavil kotouč před brankovou čárou!
40:11'
Pavel Musil se po vhazování vrhl do útočné třetiny. Za Konrádovou brankou se českému útočníkovi povedlo získat kotouč, následnou střelu ale poslal jen do ochranné sítě.

trestné minuty: 2:4 (4:8).
Ten nakonec nepřišel, slovenští hráči tak dlouho kombinovali, až si nepohlídali časomíru. Čtveřice bránících hráčů si po závěrečném hvizdu druhé dvacetiminutovky viditelně oddechla, Slováci budou poslední část hry začínat se čtrnácti vteřinami početní výhody. Třetí třetina začne přibližně v 18:44.
40:00'
39:36'
Česká čtveřice je již viditelně unavená, Slováci ale stále vyčkávají na ideální moment.
39:08'
Poslední minuta druhé dvacetiminutovky, Slováci jsou stále nastěhováni v útočném pásmu. Bartošák ale zatím zasahovat nemusel.
38:40'
Tomeček schytal tvrdý pokus Černáka, český útočník s bolestivou grimasou pokračuje v bránění. Slováci stále drží kotouč na svých holích.
38:15'
Slováci se dostali do útočné třetiny, střela Čerešňáka od modré ale nebyla vůbec dobrá. Hostující tým to ale mrzet nemusí, po faulu Davida Musila si totiž zahraje přesilovku.
37:21'
Početní výhoda Česka končí. V jejím závěru ještě Konráda od hrazení ohrozil Indrák, brankář slovenského výběru byl opět připraven.
36:48'
Slováci dlouho drželi kotouč v blízkosti své útočné čáry, sudí jim nakonec pískl ofsajd.
36:22'
Hráči v bílých dresech jsou zpátky v útočném pásmu, v této početní výhodě se jim ale zatím příliš nedaří.
36:00'
Český tým se nepřesným pasem vyhnal do střední třetiny.
35:36'
Hned v úvodu přesilovky dobře pálil Pavel Musil, jeho střela jen těsně minula Konrádovu klec.
35:21'
Teď budou mít Češi situaci o něco jednodušší, čeká je jejich čtvrtá početní výhoda. Na trestné lavici již sedí Libor Hudáček, kterého sudí potrestali za hákování.
35:10'
Češi se dvakrát marně pokusili dostat do blízkosti Konrádovy klece, slovenský tým se pokaždé ubránil.
34:23'
Sklenička zkusil překvapivou přihrávku skrz Konrádovo brankoviště, Slováci ale na to dokázali reagovat a srazit kotouč do ochranné sítě. Komerční přestávka.
34:05'
Šulák dostal kotouč do jízdy, urostlý obránce si nabruslil za modrou čáru, jeho následná střela ale ke Konrádovi nedoputovala. Slováci se zmocnili kotouče, pak jej ale pouze odpálil na icing.
33:32'
Tybor je na ledě, Slováci jsou kompletní. Češi nedokázali využít třetí přesilovku, hosté stále drží jednobrankové vedení.
32:55'
Další kombinace českého týmů úspěšná nebyla, nepřesný pas na Kloka vyhnal Čechy do střední třetiny.
32:27'
Slováci po vyhraném vhazování poslali kotouč do pásma českého celku. Domácí přispěchali s rychlou akcí, která však skončila jen nepřesnou Dvořákovou střelou.
31:54'
A další dva zákroky slovenského brankáře. Konráda od modré ohrožoval Klok, jeho ránu ale slovenští obránci zblokovali. K volnému kotouči se pak dostal Miroslav Indrák, který ale ani nadvakrát nenašel mezírku v Konrádově postoji.
31:47'
Češi po vhazování kombinovali v útočném pásmu, jejich akce nakonec ke střele vyzvala Lukáše Kloka. Konrád byl opět připraven.
31:32'
Aktér předchozí akce Radoslav Tybor pokračoval ve své aktivitě, tentokráte to ale přehnal. Tybor usedá na trestnou lavici, odsedí si dvě minuty za podražení.
31:18'
Radoslav Tybor se pustil do dvojice bránících hráčů, David Musil s Filipem Pyrochtou ale svou roli zvládli. V českém pásmu pak ale došlo k menším zmatkům, které domácí tým řeší vyhozením přes všechny čáry.
30:50'
Musil s Lencem jsou velmi aktivní v útočném pásmu. První jmenovaný zpoza branky našel připraveného Lence, kapitán českého celku ale jen vyprášil Konrádův beton. Slovenský brankář si později pohlídal také Kašeho střelu.
30:38'
Další český pokus končí v ochranné síti, Konrád tentokráte zablokoval střelu Pavla Musila.
30:30'
David Kaše ve středním pásmu vybojoval kotouč, udělal obrat a zamířil si to na Konrádovu branku. Kaše pálil z vrcholu kruhu pro vhazování, Konrád vyrazil kotouč do ochranné sítě.
30:03'
Slováci mohli z ničeho vsítit svou druhou branku! Marek Zagrapan s Radoslavem Macíkem zachytili českou rozehrávku, první jmenovaný pak hledal u levé tyče stojícího Macíka, ten ale v těžké pozici usměrnil kotouč mimo brankovou výseč.
29:20'
Sklenička z vlastního pásma hledal na útočné modré stojícího Hermana. Prudký pas skutečně našel svého adresáta, Hermana ale v dalším postupu zastavil bránící hráč.
28:44'
Ani hosté nebyli při útočném snažení úspěšní. Podobně se po chvíli vedlo i domácím, které zastavil ofsajd.
28:03'
Indrák kombinoval v útočné třetině se Stachem, jejich útočné snažení ale k dalšímu střeleckému pokusu nevedlo. U kotouče jsou hráči Slovenska.
27:29'
Čechům se stále nedaří odčarovat kouzlo slovenského gólmana! Konrád čelil dalším dvěma pokusům, oba bezpečně pokryl.
26:55'
Na druhé straně se po individuální akci ke střele dostal Tomášek, ani on ale nenašel recept na výborného Konráda.
26:41'
Tybor se Svitanou vybojovali kotouč pro Hudáčka, který operoval za Bartošákovou brankou. Slovenský forward se po několika kličkách chtěl dostat do střelecké pozice, u levé tyče mu ale stopku vystavil Němeček.
26:13'
Slováci se vydali do protiakce, která skončila po lehkém nahození v Bartošákově lapačce. Komerční přestávka.
26:08'
Sklenička ve středním pásmu zachytil slovenskou rozehrávku a vydal se zpět do útočné třetiny. Kousek za modrou poslal puk Hanzlovi, ten se pokusil o zpětný pas, který mu ale nevyšel.
25:42'
Český tým nicméně opět vybojoval kotouč a držel soupeře pod tlakem. Slováci se zatím brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
25:11'
Češi se po buly vymanili ze své třetiny a vydali se ke Konrádově brance. Podél levého hrazení se do střelecké pozice chtěl probojovat Dvořák, toho ale ukázkovým bodyčekem zastavil Gernát.
24:45'
Kotouč je opět na opačné straně kluziště, Bartošák do své lapačky lapil jednoduché nahození od modré čáry. Buly po levici českého brankáře.
24:10'
Elitní formace českého výběru na chvíli zaměstnala slovenskou defenzívu. Lenc s Pavlem Musilem kombinovali mezi sebou, k ohrožení Konrádovy branky se ale nedostali.
23:38'
Radan Lenc vybojoval ve středním pásmu kotouč, zavezl jej do útočné třetiny a vypálil. Konrád se za pukem jen ohlédl, střela letěla nad horní tyč slovenské branky.
23:11'
Češi se nemohou vymanit ze soupeřova tlaku, Bartošák ale další zákrok předvádět nemusel.
22:37'
Úvodní pasáž prostřední dvacetiminutovky zatím patří Slovensku. Bartošák vyrazil do rohu nahození Romančíka, u kotouče byli nejrychleji hráči slovenského celku.
22:00'
Hosté i nadále drželi útočnou třetinu, jejich snažení však skončilo dalším nepřesným pokusem. Nad českou branku pálil Holenda.
21:27'
Slováci rychle přenesli hru na druhou stranu, ke střele od modré se odhodlal Čerešňák. Jeho pokus ale byl příliš vysoký, Bartošák nemusel zasahovat.
21:02'
Sražená střela Indráka končí v ochranné síti, buly před Bartošákem.
20:40'
Dvořák se prokličkoval až před Konráda, z ostrého úhlu pak zadovkou hledal najíždějícího Pavla Musila. Tomu ale kotouč projel mezi bruslemi.
20:05'
Češi začali druhou třetinu v početní výhodě, potrestaný Zagrapan už je ale zpátky na ledě. Hraje se tedy v pěti na obou stranách.

Druhá třetina začne přibližně v 17:53.
Skončila úvodní třetina prvního duelu nové reprezentační sezóny. Aktivita v první dvacetiminutovce byla na straně české hokejové reprezentace, branka ale padla do Bartošákovy sítě. Matěj Paulovič využil nepřesné rozehrávky Česka a blafákem překonal Bartošáka.

Češi mohli odpovědět v několika přečísleních i přesilovce. Ostrostřelci českého národního týmu ale zatím nemohou najít recept na výborně chytajícího Branislava Konráda.
20:00'
19:58'
Tak přeci jen ještě jedna šance pro Česko. Buly před Konrádem, trenér Jandač na led poslal šestici bruslařů.
19:50'
Kotouč je opět v pásmu Česka, vypadá to, že do kabin se půjde za jednobrankového vedení Slovenska.
19:25'
Slováci se zmocnili kotouče a poslali jej k Bartošákovi. Úvodní třetina se pomalu chýlí ke svému konci.
18:58'
Domácí jsou stále v útočné třetině, další Šulákův pokus ale skončil jen na nejblíže stojícím bránícím hráči.
18:26'
Češi se rozestavili po útočné třetině a započali svou kombinaci. Konrád již musel řešit nepříjemné nahození Šuláka, slovenský brankář toho sice moc neviděl, i tak ale dokázal zasáhnout.
18:06'
Povedlo se mu ale vybojovat přesilovku pro svůj tým. Na trestnou lavici usedl Marek Zagrapan, který, ve snaze získat kotouč, podrazil Stacha.
17:58'
Česko je kompletní. V závěru oslabení se do protiakce vydal Stach, proti čtveřici bránících hráčů ale uspět nemohl.
17:16'
Slovenská přesilovka se přechýlila do své druhé minuty. Prudkou ránu Tybora z pravé strany schytal Klok, svým obranným zákrokem dostal kotouč do střední třetiny.
16:42'
Slováci drží útočnou třetinu, mezi sebou dlouho kombinovali Čerešňák s Hudáčkem. Druhý jmenovaný se nakonec rozhodl pro střelu od modré, Bartošák byl připraven.
16:22'
Na druhé straně musel zasahovat Bartošák, který likvidoval ránu od modré z hole Čerešňáka.
16:14'
Dominik Uher získal kotouč u modré čáry a vydal se vstříc Konrádově brance. Uher kousek za útočnou modrou vystřelil, slovenský brankář byl opět připraven.
15:56'
Slováci pokračovali v útočné aktivitě a vybojovali si početní výhodu. Tu budou hrát po faulu Lukáše Hermana, který v souboji přidržel jednoho z protihráčů.
15:20'
Slováci dostali kotouč do pásma domácího celku, u zadního hrazení ale neuspěli proti přesile protihráčů. Hosté ale nemusí smutnit, Češi poté vyhodili kotouč přes všechny čáry.
14:17'
David Kaše měl na holi další velkou šanci, z mezikruží ale opět trefil jen připraveného Konráda.
13:57'
Další české přečíslení, další neúspěch. Lenc s Pavlem Musilem vybojovali kotouč ve vlastním pásmu a vydali se do protiakce. Lenc v závěru akce hledal najíždějícího spoluhráče, Musil ale nedokázal trefit vzduchem letící pas.
13:32'
Slováci se zmocnili kotouče a vydali se do protiakce. Vše končí úspěšným zákrokem Bartošáka. Komerční přestávka.
12:45'
Tomeček zabojoval v rohu slovenské třetiny a vybojoval kotouč pro Tomáška. Ten pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho přízemní střela ale jen vyprášila Konrádův beton. Před brankou nicméně dobře operoval Šťastný, který se svou pohotovou dorážkou ale neuspěl.
12:00'
Další nepřesnosti v české rozehrávce. Nepřesný pas Uhera zachytil Svitana, který se pak ale pustil do dvojice bránících hráčů. Slovenský forward se k Bartošákovi nedostal.
11:39'
Slováci jsou kompletní. Češi se ještě v samotném závěru přesilovky dostali do přečíslení dvou proti jednomu, nepřesný pas ale skončil jen u Konráda.
11:06'
Nepovedlo se to ani Indrákovi se Strakou, jejichž snažení přerušil hvizd hlavního sudího pro postavení hráče v brankovišti. Buly ve středním pásmu.
10:36'
Češi drží kotouč v útočném pásmu, na Konráda ale zatím další střelu nevyslali.
09:52'
Slováci hned po buly vyhodili kotouč k Bartošákově brance. Tam si jej vzal Libor Šulák, český bek se proháčkoval přes celé kluziště až před Konráda! Maskovaného muže ve slovenském brankovišti ale nepřekonal!
09:36'
Aktivita české reprezentace přináší své ovoce v podobě první početní výhody. Erik Černák si nedovoleně počínal v předbrankovém prostoru, proto si teď odsedí dvouminutový trest za krosček.
08:55'
Češi drží útočnou třetinu, Konráda ale zatím neohrozili. Nejblíže byl Stach, jehož projektil ale letěl těsně vedle pravé tyče.
08:11'
Branislav Konrád zatím drží hubené vedení svého týmu výbornými zákroky. Ke střele z mezikruží se probojoval Lenc, ani on ale nenašel skulinku v Konrádově postoji.
07:26'
Menších zmatků ve slovenské obraně mohl využít Vojtěch Tomeček, který uzmul kotouč a nachystal si jej na forhend. Střela ze zápěstí mířila do horního rohu, Konrádova vyrážečka ale byla připravena.
07:10'
Nadějně se vyvíjející akci čtvrté formace domácích zastavuje ofsajd.
06:30'
Další chybnou rozehrávku českého celku mohl potrestat Čerešňák, který zachytil kotouč na modré čáře. Jeho rána ale trefila jen blokujícího Hermana, jenž poté mohl jít do protiakce. Hermanovi ale chyběla rychlost.
06:01'
Češi mohli přispěchat s rychlou odpovědí. V protiakci se do dobré pozice dostal Indrák, střelou ze zápěstí ale Konráda překonat nedokázal. Hra bude pokračovat po komerční přestávce vhazováním v pásmu Slovenska.
04:55'
Úvodní minuty aktivitou patřily českému týmu, z první branky se však raduje Slovensko! Na začátku celé gólové akce byla nepřesná rozehrávka domácích, Matuš Sukel zachytil kotouč a vyzval do sóla MATĚJE PAULOVIČE! Slovenský forward zachoval chladnou hlavu a povedeným blafákem vykoupal Bartošáka! Asistence: Matuš Sukel.
04:13'
Po krátkém intermezzu v pásmu Slovenska se hra přesunula k Bartošákovi. Slováci se ve dvojici snažili vybojovat kotouč, obrana Česka ale byla úspěšnější.
03:33'
Tybor se pustil a vystřeleným kotoučem do pásma domácího celku. U zadního mantinelu ho ale čekal souboj se Skleničkou, který nakonec lépe dopadl pro českého beka.
03:09'
Do slibné šance se probojoval Pavel Musil, který si narazil s Lencem a pálil z mezikruží. Konrád opět připraven.
02:31'
Čtvrtá formace Čechů si prodloužila svůj pobyt na ledě, nyní už ji ale střídá elitní pětka. Ta drží kotouč v pásmu soupeře.
01:52'
Konrád si připsal první dva zákroky. Od levého hrazení jeho pozornost nejprve vyzkoušel Němeček, po vhazování a další české rozehrávce z opačné strany kluziště pálil Kalina. Konrád v obou případech úspěšný.
01:36'
Herman vybojoval kotouč za slovenskou brankou a poslal jej na modrou. Kalinova chtěl Hermanovi rychle vrátit kotouč, pas ale byl příliš prudký.
00:50'
Tybor zastavil Strakovu rozehrávku, poté si ale slovenský forward nerozuměl s Gernátem a jen odevzdal kotouč domácím hráčům.
00:32'
Nepřesná rozehrávka Slováků končí na zakázaném uvolnění, hra se vrací ke Konrádovi.
00:17'
Úvodní buly pro Slovensko. Hostující tým okamžitě poslal kotouč do pásma Česka, Nagy se ale v rohu nedostal přes bránícího Dvořáka. Na druhé straně pak Musilův výpad zastavil ofsajd.
00:01'
Vše je připraveno, utkání začne za pár okamžiků.
Hráči obou výběrů již jsou na ledě, utkání začne po státních hymnách České republiky a Slovenska.
Rolby již vyžehlily led, na kluzišti se již protahuje čtveřice mužů v pruhovaných dresech. Utkání mezi Českem a Slovenskem budou rozhodovat pánové Robin Šír a René Hradil, na čarách jim budou pomáhat Jiří Gebauer a Vít Lederer.
Ve WERK ARENĚ před malým okamžikem začalo rozbruslení před úvodním zápasem letošní reprezentační sezóny.

Česko: Bartošák (Svoboda) – Šulák (A), Dvořák (A), Klok, Sklenička, Musil, Pyrochta, Němeček, Kalina – Lenc (C), Musil, Kaše – Straka, Stach, Indrák – Uher, Herman, Hanzl – Šťastný, Tomášek, Tomeček. Hlavní trenér: Josef Jandač.

Slovensko: Konrád (Tomek) – Mikuš (A), Černák, Gernát, Čerešňák, Kotvan, Holenda, Brejčák, Romančík – Nagy (C), Hovorka, Kudrna – Tybor, Hudáček (A), Svitana – Buc, Zagrapan, Macík – Koyš, Sukel, Paulovic. Hlavní trenér: Craig Ramsay.

Rozhodčí: Robin Šír, René Hradil – Jiří Gebauer, Vít Lederer.
Pondělní trénink české reprezentace

Národní tým se v pondělí sešel v Třinci k prvnímu tréninku, hlavní kouč Josef Jandač bude v utkáních vsázet především na zažité spolupráce z klubové úrovně. Kapitánem pro duely proti Slovensku bude Radan Lenc, do brankoviště se v prvním klání postaví Patrik Bartošák.

Sestava na prvním tréninku:

Bartošák, M. Svoboda – Dvořák, Šulák, Sklenička, Klok, Pyrochta, D. Musil, Kalina, Němeček – D. Kaše, P. Musil, Lenc – Indrák, Stach, P. Straka – M. Hanzl, Herman, Uher – V. Tomeček, Tomášek, D. Šťastný.
Slovenská reprezentace

Slovenský národní výběr prošel v letní přestávce několika změnami. Ty největší lze najít na postu generálního manažera a hlavního trenéra. Funkci generálního manažera převzal Miroslav Šatan, šéfem slovenské střídačky v příští sezóně bude Kanaďan Craig Ramsay.

V nominaci slovenského národního celku je osm hráčů působících v české nejvyšší soutěži, z dalších lig se v Třinci a Žilině představí obránce Erik Černák (Syracuse, AHL) a útočníci Libor Hudáček (Örebro, Švédsko) s Markem Zagrapanem (Winterthur, Švýcarsko).

Nominace slovenské reprezentace:

Brankáři: Samuel Baroš (Zvolen), Tomáš Tomek (Žilina), Branislav Konrád (Olomouc, Česko).

Obránci: Matúš Holenda, Ladislav Romančík (oba Trenčín), Ján Brejčák (Poprad), Erik Černák (Syracuse, AHL), Peter Čerešňák (Plzeň, Česko), Oldrich Kotvan (Mladá Boleslav, Česko), Juraj Mikuš (Sparta Praha, Česko), Martin Gernát (bez angažmá).

Útočníci: Marek Hovorka, Patrik Koyš, Ladislav Nagy (všichni Košice), Matúš Sukel (Liptovský Mikuláš), Matej Paulovič (Nitra), Patrik Svitana (Poprad), Dávid Buc (Olomouc, Česko), Libor Hudáček (Örebro, Švédsko), Andrej Kudrna (Sparta Praha, Česko), Radoslav Macík (Jihlava, Česko), Marek Zagrapan (Winterthur, Švýcarsko), Radoslav Tybor (Vítkovice, Česko).
Česká reprezentace

Výběr trenérů Josefa Jandače, Jiřího Kalouse a Jaroslava Špačka započne olympijskou sezónu již v srpnu. Velmi obměněná sestava, ve které figuruje čtrnáct nováčků, započne přípravu dvěma duely proti Slovensku. Český tým do těchto zápasů vstoupí s hráči především z české nejvyšší hokejové soutěže, výjimku tvoří obránce Libor Šulák, který nastupuje ve finském Lahti a útočník David Kaše, člen švédského týmu Mora.

Oproti prvotní nominaci ze sestavy vypadl hradecký útočník Richard Jarůšek, jenž nebyl uvolněn svým klubem.

Nominace české reprezentace:

Brankáři:
Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA). Miroslav Svoboda (HC Škoda Plzeň).

Obránci:
Liboš Šulák (Detroit, NHL/Lahti, Finsko), Lukáš Klok (HC VÍTKOVICE RIDERA), David Musil (HC Oceláři Třinec), David Sklenička (HC Škoda Plzeň), Tomáš Dvořák, Petr Kalina (oba HC Sparta Praha), David Němeček (BK Mladá Boleslav), Filip Pyrochta (Bílí Tygři Liberec).

Útočníci:

Radan Lenc, Pavel Musil (oba BK Mladá Boleslav), David Tomášek (HC Dynamo Pardubice), Vojtěch Tomeček (Piráti Chomutov), David Kaše (Mora, Švédsko), Dominik Uher (HC Sparta Praha), Miroslav Indrák, David Stach, Petr Straka (všichni HC Škoda Plzeň), Jakub Herman (HC Olomouc), David Šťastný (Aukro Berani Zlín), Martin Hanzl (HC VERVA Litvínov).
Hezký středeční podvečer z Třince! Česká hokejová reprezentace započne sezónu 2017/2018 netradičně již v srpnu, ve dvou dnech se dvakrát utká s výběrem Slovenska. Úvodní duel nové reprezentační sezóny uvidí třinecká multifunkční WERK ARENA, úvodní buly bude vhozeno v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.