30:02' Dvořáček  • 34:40' Forman  • 37:38' Buchtele  • 39:20' Tomášek
03:28' Bromé   • 22:23' Näkyvä   • 29:31' Rissanen
Kořenář (Kovář) – Krutil, Kempný, Jandus (A), Mikliš, Tomek, Moravčík, Böhm – Řepík (C), Sobotka (A), Forman – Tomášek, Horák, E. Thorell – Safin, D. Vitouch, Buchtele – Dvořáček, G. Thorell, Konečný – Přibyl.
Valliant Arena, Davos (SUI)
Örebro HK
Enroth (Arntzen) – Holm, Berglund, Rissanen, Näkyvä, Hardegård, Backström, Forsmark – Wikman, Abols, Bromé – Eklind, Mastomäki, Ekström – Karlsson, Nilsson, Öberg – Marenis, Howden, Mužík.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Suma sumárum, Švédové už budou slavit silvestrovské ráno doma, Spartu čeká na Silvestra od 12:10 hodin finále proti Ambri-Piotta, či Davosu.
Na straně Sparty byl zvolen nejlepším hráčem útočník David Tomášek, zatímco na druhé straně převzal cenu Mathias Bromé.
Konec, Sparta postupuje do finále Spengler Cupu! Skvělý obrat ve druhém dějství a výborný výkon Josefa Kořenáře ve třetí třetině zařizuje českému zástupci sobotní finále.
59:40'
Enormní tlak švédského celku pokračuje, ale sparťané už jsou v pěti hráčích.
59:20'
Sparta vyhazuje kotouč až do pásma soupeře. Švédům už nezbývá tolik času, musí jít dopředu.
59:07'
Sparta je pod velkým tlakem, který přerušuje zákrok Kořenáře proti střele od modré čáry! Gólman Sparty dává zapomenout na nešťastnou první polovinu.
58:53'
Obrovský závar před brankou českého týmu zatím gólovou radost nepřináší!
58:37'
Fantastický zákrok Kořenáře zachraňuje Spartu! Örebro skvěle zakombinovalo z první, načež Ekström číhal na zadní tyčce, ale přesouvající se brankář Sparty zasáhl levým betonem.
58:30'
Počty jsou jasné, už se hraje v pásmu Sparty, kde je šest hráčů Örebra.
58:22'
Oddechový čas pro Örebro! Uvidíme, zda zůstane švédský brankář na lavičce, nebo počká na výsledek vhazování.
58:22'
Abols skvěle prošel středem hřiště až mezi kruhy, odkud prudkou střelu prověřil Kořenáře!
58:06'
Kempný se v rohu pásma dostal ke kotouči a posílá ho přes celé hřiště ven. Sparťané střídají svou čtyřku.
57:37'
Utkání už je spíše boj, ale přichází komplikace pro Spartu. Ondřej Mikliš (SPA) si u mantinelu přidržel soupeře až moc a dostává menší trest.
56:54'
Sparta však byla vytlačena k vlastní brance, odkud Kempný hledal rozjetého Vitoucha, ale přihrávka byla příliš dlouhá – icing.
56:37'
Ačkoliv se zdálo, že Örebro půjde do brejku, nepřesná přihrávka namazala Eriku Thorellovi. Sparta tak udržela útočné pásmo.
56:16'
Na ledě je druhá útočná formace Sparty, která drží puk v útočném pásmu a snaží se s ním něco vymyslet.
55:51'
Nebezpečnou přihrávku zpoza branky mezi kruhy zachytil Řepík, jenž vyhazuje puk a unavení sparťané střídají.
55:32'
Abols se šikovně prosmýkl mezi dvěma obránci až před Kořenáře, ale nakonec po obranném zákroku nezakončil.
54:57'
Sparta trpělivě a s rozvahou napadá, aby zbytečně neotevřela svou defenzivu. Örebro však dokáže být nebezpečné i proti defenzivnímu bloku.
54:23'
Už je v útočné třetině, kde jeden z jeho hráčů pálil z otočky, ale Kořenář svou přední tyčku uhájil!
54:05'
Sparta ustála další útok Örebra, které musí začít znovu od vlastní branky.
53:35'
Obránce Örebra namazal mezi kruhy zcela volnému Tomáškovi, jehož střelu zastavila skvělý Enrothův zákrok lapačkou!
52:32'
Wikmanovo nepříjemné zakončení z pravé strany je tečováno do ochranné sítě. Hra je tedy přerušena.
52:21'
Örebro je znovu v útočném pásmu, kde tentokrát operuje jeho elitní formace.
51:55'
Na levém kruhu vlétl mezi dva obránce Tomášek, jehož povedená střela končí na Enrothově levém betonu.
51:41'
Nilsson jen nahodil puk od modré čáry, načež jeden z spoluhráčů sklepl puk na led a skákavý puk nadělal Kořenářovi starosti!
51:19'
Jestli má defenziva Sparty s někým problémy, tak je to Eklind, který znovu proletěl do útočného pásma, ale tentokrát nezakončil.
50:45'
Dvořáček zachytil ve středním pásmu rozehrávku, načež předložil puk Konečnému, ale ten tváří v tvář obránci nezakončil ideálně.
50:21'
Sparta úspěšně brání střední pásmo a odráží útoky Örebra. Do konce zápasu však zbývá spousta času.
49:53'
Do kabin odchází Radek Mužík, který odkulhal po střetu se svým spoluhráčem. Velká škoda, v dnešním utkání hrál velmi slušně.
49:53'
Nahození od modré čáry v podání Kempného hledalo před brankou Horáka, ale k Enrothovi ani nedoletělo, jelikož bylo sraženo do ochranné sítě.
49:17'
Hezký nátlak Sparty zakončil střelou z otočky Řepík, ale stejně jako v první části neuspěl.
48:22'
Örebro nepříjemně kombinovalo ve sparťanské třetině, ale pálilo jen mimo branku. Konečný na druhé straně minul od levého mantinelu.
47:38'
Rychlý brejk Sparty středem hřiště vedl Tomášek, jenž na pravém kruhu našel zcela volného Erika Thorella, ale ten trefil jen Enrothovu vyrážečku!
47:28'
Nepříjemný tlak severského týmu gól nepřináší, ačkoliv pokusů nebylo málo. Sparta vytlačila hru do středního pásma.
47:05'
Kempného výlet středem hřiště ukončil ve středním pásmu bránící hráč. Örebro tak může zaútočit.
46:26'
Sparta ustála nepříjemná nahození od modré čáry a může uklidnit dění na ledě, Seveřané se rozhodně nevzdávají.
45:35'
Přetahovaná ze strany na stranu šance nepřináší, ale švédský celek je v posledních desítkách vteřin aktivnější.
44:38'
Švédové nedávají sparťanům příliš prostoru, naopak zachytávají puk a jeden z hráčů vyváží kotouč až na sparťanskou modrou čáru.
44:14'
Sparta zvládla kritickou situaci na modré čáře, udržela útočné pásmo a v závěru přesilovky kombinuje kolem branky.
43:52'
Obránce severského celku nastřelil puk přímo na Kořenáře, který předává puk svému obránci.
43:30'
A znovu se sparťané zbytečnou ztrátou připravují o útočné pásmo, čímž dávají Örebru šanci nasbírat cenné vteřiny.
43:04'
Sparta se usadila v útočném pásmu, ale Thorellova přihrávka naslepo bohužel pro český tým vyletěla ven ze třetiny.
42:47'
Švédové po vyhraném buly okamžitě vyhazují puk až za branku Josefa Kořenáře.
42:41'
Kristian Näkyvä (ORE) v souboji nešťastně zasáhl holí Vitoucha, za což dostává menší trest – další přesilovka pro Spartu.
42:20'
Neuspěli, soupeř je vytlačil až na jejich polovinu a Krutil musí začít zpoza své branky.
41:55'
Nahození Erika Thorella zachytil v rohu kluziště Horák, díky čemuž mohou sparťané usilovat o útočné pásmo.
41:27'
Sparta vyváží puk do středního pásma, ale samotné se jí zaútočit nepodařilo.
41:06'
Kořenář byl po odraženém kotouči mírně dezorientovaný, ale na štěstí pro jeho tým k zakončení nedošlo.
40:50'
Nepříjemné nahození od modré čáry Kořenář vyrazil levým betonem, načež obránce raději odpálil puk na zakázané uvolnění.
40:14'
Uvidíme, jak druhá část prostředního dějství zamotá se zbytkem zápasu, protože teď musí hrát Örebro – jeho úvodní útok nevyšel.
40:01'
Tak jestli stála první třetina za houby, tohle byla jiná jízda! Örebro vyslalo v první polovině třetiny dvě střely a z obou dalo gól. Když už se zdálo, že je Sparta ze hry, rychlý gól Davida Dvořáčka ji vrátil do hry. Následně přišla zkrácená přesilovka 4 na 3.

Sparta v ní pálila velké šance, ale krátce po návratu švédského hráče snížil Miroslav Forman a o čtyři minuty později důrazný Jan Buchtele vyrovnal. Sparta neměla dost a kromě vyrovnání dokonce otočila vývoj zápasu, když na konci přečíslení pálil přesně David Tomášek!
40:00'
39:45'
Örebro se ještě snaží zareagovat, ale sparťané ho drží mimo dostřel sparťanské branky.
39:20'
Sparta právě vstřelila branku!
Tvrdá rána pro švédský celek! Sparta ujela do přečíslení dvou na jednoho, při němž Erik Thorell z pravé strany jen předložil puk DAVIDU TOMÁŠKOVI a jeho střela zaplula do Enrothovy branky. Asistence: Erik Thorell.
38:56'
A znovu musel Kořenář zasahovat, když se na hranici levého kruhu opřel do puku jeden z hráčů soupeře – pravý beton byl mrštný.
38:22'
Örebro reaguje ideálně, drží Spartu pod tlakem. Český tým musí hlavně bojovat, dostat v závěru třetiny gól po této jízdě by byla velká škoda.
37:59'
Pozor na to! Örebro mohlo euforii Sparty zkrotit velmi rychle, ale nepříjemnou střelu od modré Kořenář pokryl a vzápětí měl při soupeřově teči trošku štěstí.
37:38'
Třígólové manko je pryč, Sparta je zpátky! Rychlý brejk českého týmu vedl po pravé straně Mikliš, jehož střelu z kruhu Enroth neudržel a důrazný JAN BUCHTELE bekhendovou dorážkou vyrovnal. Asistence: Ondřej Mikliš.
37:15'
Těžká pasáž pro Spartu dopadla zatím dobře, sparťané vyhazují puk a zbývají poslední vteřiny Konečného trestu.
36:44'
Nepříjemná Öbergova teč Kořenáře vylekala, ale následně zachoval chladnou hlavu, když si našel puk v dalším závaru před svou brankou – hra je přerušena.
36:30'
Zmatky před brankou Sparty! Už se zdálo, že Kořenář udrží střelu ze strany, jenže kotouč vyplaval před brankoviště, kde nehlídaně poskakoval.
36:15'
Z pravého kruhu pálil Abols, jehož ránu vyrazil Kořenář svým ramenem.
35:57'
Švédský celek je nastěhovaný v pásmu, ale sparťané mu vysokým napadáním komplikují kombinaci.
35:40'
Bohužel to bude mít těžší, jelikož Jakub Konečný (SPA) chtěl v pásmu vystřelit kotouč, jenže hůl se mu svezla po Ekströmově hokejce a trefila obličej.
35:08'
Na tahu je pro změnu severský celek, jenž chce zareagovat čtvrtým gólem. Možná důležitý zlom zápasu, sparťané musí nátlak ustát.
34:40'
V přesilovce Sparta neudeřila, ale krátce po jejím konci vyšla Jandusova střela od modré, která byla sražena k Přibylovi, jehož chytrá přihrávka našla MIROSLAVA FORMANA, jenž poslal k levé tyčce odkryté branky! Asistence: Daniel Přibyl, Martin Jandus.
34:15'
Za obranou Švédů se zjevil nehlídaný Horák, jenž zkoušel svůj samostatný únik zakončit střelou mezi betony, ale na Enrotha si nepřišel.
34:02'
Örebro se dvakrát v krátkém sledu osvobozuje a šetří cenné vteřiny.
33:36'
Sparta hraje přesilovku velmi dobře, má ještě minutu, tak uvidíme, zda dokáže znovu zahrozit.
33:23'
Sparta se zlobí, protože po prudké střele z levého kruhu neměl Enroth puk zcela pod kontrolou a Erik Thorell ho zpod betonu dorazil do sítě. Rozhodčí už však pískl, proto gól neplatí.
33:11'
V levém kruhu dostal nabito pro změnu Řepík, jehož prudká rána olízla brankovou konstrukci a míří mimo!
32:56'
Obrovská šance! Akci na jeden dotek završila Řepíkova přihrávka na pravý kruh, odkud Tomášek netrefil odkrytou branku!
32:37'
Sparta hraje půl minuty ve čtyřech proti třem, pak by přišla klasická přesilovka. Pražané zatím kombinují!
32:32'
Vzápětí je hra přerušena, jelikož Gustav Backström (ORE) přidržel Formana, čímž posílá Spartu do krátké přesilovky!
32:25'
Před brankou se objevili dva nehlídaní hráči švédského týmu, načež Ekström pálí v zajímavé pozici mimo!
32:02'
Örebro se vydalo do přečíslení, které chtělo vykombinovat až do prázdné branky. Ačkoliv mu nechybělo mnoho, nezakončil.
31:26'
Nepříjemná střela Janduse je sražena do ochranné sítě, vhazuje se po Enrothově levici.
31:05'
Mdlou arénu nakopla strkanice mezi Ondřejem Miklišem (SPA) a Linusem Öbergem (ORE) bezprostředně po vhazování – dvě minuty pro oba.
31:05'
Vzápětí přiletěla další prudká střela z levého kruhu, kterou si Kořenář dobře pohlídal a ukryl ji do náruče.
30:59'
Signalizovaný ofsajd ji připravil o šanci, načež se po brejku objevil na levé straně nehlídaný Eklind a prudkou střelou nad beton orazítkoval pravou tyčku!
30:35'
Örebro s útokem po pravé straně neuspělo, povzbuzená Sparta naopak drží kotouč a snaží se na útočné polovině zahrozit.
30:02'
A je to tady, to může být potřebný impulz! Čtvrtý útok Sparty vybojoval pásmo, načež se kotouč šťastně svezl mezi kruhy k DAVIDU DVOŘÁČKOVI, který z otočky propálil Enrotha. Asistence: Jakub Konečný, Michal Moravčík.
29:44'
Sparta už to bude mít sakra těžké, pokud rychle nezareaguje.
29:31'
Örebro právě vstřelilo branku!
Druhá střela, druhý gól. Nenápadný útok Örebra završil nenápadným nahozením RASMUS RISSANEN, jehož pokus od modré Josef Kořenář přes skrumáž těl vůbec neviděl. Asistence: Quinton Howden.
29:21'
Sparta znovu pálila nepřesně, načež byla vytlačena do středního pásma a dlouhá přihrávka na Safina končí icingem.
28:58'
Zajímavý tlak Sparty, Jandusova střela od modré se odrazila od zadního mantinelu, ale Tomášek na levé tyčce nezakončil.
28:13'
Örebro vyslalo jedinou střelu na branku, ale stačila mu na druhý gól. Sparta orazítkovala spojnici, ale v relativně tiché atmosféře žádný hokejový zázrak nevidíme.
28:04'
Zaváhalo také Örebro, jehož nepřesná kombinace ve středním pásmu letí ven ze hřiště – komerční přestávka.
27:40'
Šance nepřichází, ale Sparta se nemůže dostat z vlastní poloviny. Když už přejde půlící čáru, přichází ztráta kotouče.
26:53'
Role se obrátily, jelikož Örebro zavřelo sparťany na jejich polovině. Kořenář však znovu zasahovat neuspěl.
26:18'
Örebro získalo kotouč, a přestože se svým protiútokem neuspělo, podařilo se mu utlumit nátlak Sparty.
25:54'
Nejlepší pasáž Sparty v zápase! Na pravé straně zkoušel z pravého kruhu Safin, ale trefil jen levou spojnici – škoda.
25:38'
Už je ale zpátky! Nejprve pálil nepřesně Moravčík, vzápětí dostal nabito Gustaf Thorell.
25:16'
Vydařená pasáž druhého sparťanského útoku další střelecký pokus nepřináší, Sparta se sama vyhnala ze třetiny.
24:42'
Örebro vyhodilo kotouč ideálním způsobem, aniž by šlo o icing, přesto se musí bránit. Horákovu prudkou ránu z mezikruží Enroth kryje!
24:20'
Zakázané uvolnění švédského týmu vrátilo hru zpět do jeho pásma, kde po buly pálil ze středu hřiště Erik Thorell – neúspěšně.
24:14'
Sparta sympaticky zavřela soupeře v jeho třetině, načež neuspěla se dvěma střelami a prudká rána Mikliše trefila jen bránícího hráče.
23:43'
Bromého individuální bruslařskou epizodu kolem branky zastavuje až Kempný, po jehož zásahu se Sparta osvobozuje.
22:42'
Sparta může ukázat svou reálnou sílu, protože ztrácí dva góly a nutno říci, že naprosto zaslouženě. Örebro pokračuje v zodpovědném výkonu ze včerejška a má herně navrch.
22:23'
Bohužel, severský celek odskakuje na rozdíl dvou gólů. Howden objel branku a z rohu pobídl KRISTIANA NÄKYVU, jehož schovaná plavající střela našla prostor mezi lapačkou a helmou sparťanského brankáře. Asistence: Quinton Howden, Gustav Karlsson.
22:13'
Švédové jsou znovu usazeni v útočném pásmu a kombinují.
21:48'
Kotouč létá ze strany na stranu, aniž by letěl na kohokoliv z brankářů. Nahozený puk na Davida Tomáška úspěchem nekončí.
21:20'
Druhá útočná formace Örebra hraje zatím velmi slušně, Eklinda však tentokrát před brankou odzbrojil bránící hráč.
20:49'
Krutilova rozehrávka však míří na zakázané uvolnění, po němž se vhazuje v pásmu Sparty.
20:35'
Mastomäki zkoušel na levé straně tečovat střelu od modré, ale ta letí jen mimo branku. Sparta získává puk.
20:22'
Věřme, že Spartě vyjde druhá třetina lépe, na tahu jsou však znovu hráči v černo-bílé kombinaci.
20:01'
Střely po první třetině: 3 – 7
Tohle nebyla Sparta, kterou jsme viděli v předešlých zápasech proti Kanadě a Davosu. Švédský celek v první třetině využil chybičku v defenzivě a po gólu Mathiase Bromého zaslouženě vede. Spartě chybí lehkost a pohoda z předešlých zápasů a zdá se, že nemůže chytit ideální tempo.
20:00'
19:43'
Uf, tentokrát Moravčík namazal přímo mezi kruhy Mužíkovi, který byl u volného puku pozdě a nedokázal dobře zakončit.
19:24'
Mastomäkiho nastřelený kotouč skončil na jedné ze střídaček, proto se vhazuje na polovině hřiště.
19:18'
Nezadařilo se, Eklind vletěl do pásma příliš rychle a sudí mu odpískal ofsajdové postavení.
18:59'
Karty se obrací, na tahu je pro změnu severský celek, jenž se pokouší rozjet kombinaci v útočném pásmu.
18:34'
Sparta létá do pásma, ale Örebro bez větších potíží sbírá puky a vyhazuje je pryč ze své defenzivní zóny.
18:10'
Dvořáček zkoušel udržet nastřelený puk za brankou a připravit ho pro své spoluhráče z elitní lajny, leč neúspěšně.
17:50'
Ačkoliv se v něm Sparta nedokázala udržet a uklidnit hru, udržela puk a zkouší zaútočit podruhé.
17:33'
Zaváhání v rozehrávce může sparťanům pomoci, protože třetí lajna tím vybojovala útočné pásmo.
17:03'
Örebro znovu odráží útočnou akci. Sparta se s přechodem modré čáry trápí, chybí jí pohyb a lehkost z předešlých dvou zápasů.
16:37'
Neporadil, protože Švédové si dobře střeží svou modrou čáru a útočný výpad sparťanů zastavují.
16:10'
Na kotouči je Sparta, která se snaží rozehrát z vlastní poloviny hřiště. Uvidíme, zda si Tomášek poradí s defenzivou soupeře.
15:50'
Dlouhou přihrávku Kempného nikdo ze spoluhráčů nezachytil, proto vzhledem ke skončené přesilovce přichází zakázané uvolnění.
15:41'
Seveřané se po vyhraném vhazování dostávají ke kotouči, ale sparťané zachytávají puk a vynáší hru ven z pásma.
15:30'
Örebro se samo vyneslo z pásma nepřesnou přihrávkou, po které je odpískán ofsajd.
15:19'
Nepříjemný tlak Švédů končí dalším vyhozeným kotoučem, díky čemuž mohou sparťané prostřídat.
14:40'
Už to mohlo být 2:0! Na zadní tyčce zůstal nehlídaný Abols, ale Kořenář se skvěle přesunul a jeho střelu do odkryté klece vychytal.
14:30'
Örebro už je ale zpátky v pásmu. Zatím se mu ale nedaří vybojovat nějakou zajímavou šanci.
14:04'
Sparta rychle vybojovala kotouč, vyhazuje ho až za Enrotha a posílá na led čerstvé síly – zatím dobré.
13:41'
Komplikace pro Spartu, jelikož Miroslav Forman (SPA) u mantinelu přidržel Mužíka a dostává menší trest.
13:25'
Švédský celek ale vybojoval puk, vydal se do útoku, při kterém se dostal do nebezpečné střely z levé strany Mužík – Kořenář kryje.
13:25'
Trenéři Sparty vycítili, že má jejich tým v posledních vteřinách navrch a okamžitě posílají na led elitní formaci.
12:49'
Örebro je ve vlastní třetině disciplinované a důsledné, navíc přichází nebezpečná střela Öberga.
12:17'
V náznaku herní převahy pokračuje Horákova formace, když Tomášek šikovně hledal svého centra, jenže ke střele se Sparta nedostává.
11:44'
Vzápětí Sobotka skvěle vybojoval puk Formanovi, jenž si najel za branku a zpětnou zadovkou podél přední tyčky vybídl Řepíka. Kapitán Sparty měl ale zakončení kvůli přesile bránících hráčů těžké – Enroth zasahuje!
11:33'
Kotouč se na levém mantinelu dostal ke kotouči Forman, jehož prudkou střelu vyrazil Enroth lapačkou.
11:10'
Dvořáček se hnal za protečovaným kotoučem, ale proti přesile soupeře v rohu útočného pásma neuspěl.
10:50'
Spartě by pomohla přesilovka, případně alespoň povedená pasáž na útočné polovině, která by ji dostala do tempa.
10:43'
Karlsson z pravé strany napadal sparťanskou rozehrávku, při čemž ho neudržely nože a svým pádem vyhodil branku z konstrukce.
10:13'
Sparta se marně pokoušela přejít střední pásmo, a přestože hraje hodně trpělivě, zatím je to z její strany zřejmě nejslabší třetina na turnaji.
09:51'
Berglundovo nahození protečoval Krutil do ochranné sítě – komerční přestávka.
09:38'
Švédský celek tak začal znovu od své branky a úspěšně se dostává do pásma Sparty, která je nadále pasivnější.
09:15'
Näkyvä nic nevymýšlel a na modré čáře nahodil puk za branku, kde je však jako první obránce Sparty.
08:47'
Hezký náznak mohl zakončit Forman, jenž si osamocený najel mezi kruhy, ale Sobotkovu přihrávkou dlouhou holí tečoval jen mimo.
08:23'
Už se zdálo, že Dvořáček svou aktivitou vydoluje puk a vytvoří šanci pro spoluhráče, ale defenziva nakonec prostor před svou brankou uhájila.
07:57'
Těžké, těžké. Až na dvě akce druhého útoku se sparťanů nedaří přejít modrou a usadit se v pásmu – Örebro se dobře brání.
07:35'
Sparta sice vyhrála vhazování ve vlastní třetině, jenže po nepřesné přihrávce o puk přišla a musí se znovu bránit.
06:56'
Eklind sám krásně obešel obránce Böhma, načež se natlačil až před Kořenáře, ale kotouč nad jeho beton nezvedl.
06:42'
Tomášek se pokusil převzít zodpovědnost, ale proti Berglundovi neuspěl a nastartoval tak brejk soupeře.
06:19'
Když už je Sparta v ofenzivě, má to na svědomí druhý útok. Tomkovo nahození zkoušel tečovat Erik Thorell, ale bohužel přestřelil.
05:57'
Sparta se těžko dostává ze sevření švédského celku, který úspěšně kombinuje v pásmu českého týmu.
05:45'
Moc pěkná akce Örebra! Vyhrané vhazování, kotouč nahoru a prudká střela od modré, kterou i přes tlak v brankovišti Kořenář udržel.
05:39'
Karlssona na levém kruhu zkoušel zpoza obránce prověřit Kořenáře, ale jeho nahozený puk sparťanský brankář dobře viděl.
05:26'
Švédský celek zůstává na kotouči a pokračuje v dobrém začátku. Zatím mu včerejší zápas přichází vhod, sparťané se dostávají do tempa.
05:16'
Örebro se prokombinovalo až do útočného pásma, kde Berglund střelou z pravé strany prověřil Kořenáře.
04:57'
Sparta nakonec nepříjemný závar a zmatky v brankovišti ustála, vzápětí kotouč opouští hrací plochu a vhazuje se v půlícím kruhu.
04:32'
Vhazování vyhráli Švédové, kteří rychle útočí a z levého kruhu prověřili Kořenáře, který měl při svém zákroku problémy.
04:19'
Velký tlak Sparty! Dva střelecké pokusy byly sraženy mimo branku, načež vypálil Kempný a dorážející Tomášek u pravé tyčky neuspěl.
04:02'
Na tahu je Sparta, jejíž druhá útočná formace už kombinuje před Enrothem. Zatím bez střely.
03:28'
To je škoda. Nedůrazná rozehrávka Sparty přinesla ztrátu, po které se Örebro dostalo k brance, před kterou Abols v pádu poslal zadovku na MATHIASE BROMÉHO, jenž poslal puk do odkryté branky. Asistence: Rodrigo Abols, William Wikman.
03:17'
Sparta na chvilku vyhodila kotouč, jenže Švédové ho vybojovali zpět a nechtějí pustit sparťany z pásma.
02:48'
Brankář Sparty se dvakrát pouze ohlédl za nastřelenými puky, které jen proletěly kolem branky. Na první střelecký pokus na branku tak čekáme.
02:25'
Kotouč často mění majitele, ale v posledních desítkách vteřin je převážně v moci švédského týmu, který kombinuje na útočné polovině.
01:34'
Sparta se pokoušela uspět dlouhými přihrávkami, které však protečovala jen do míst, kde stáli beci Švédů.
00:57'
Spartě se nedaří rozehrát, což je způsobeno i aktivním napadáním Örebra. Švédové se však ke kotouči nedostávají.
00:34'
Eklind krásně projel až do obranného pásma Sparta, ale zavezl se až za branku, kterou objel a jeho přihrávka do brankoviště končí u Kořenáře.
00:13'
Sparta se okamžitě po vhazování vydala kupředu, načež obránce poslal puk po mantinelu jen na modrou čáru ke Krutilovi, jehož tečovaná střela končí v ochranné síti.
00:01'
Oba týmy už se chystají na úvodní buly, za pár desítek vteřin startujeme!
Sparta půjde do semifinále v tradiční rudé, Örebro stejně jako proti Kanadě navlékne bílou barvu dresů.

HC Sparta Praha: Kořenář – Krutil, Kempný, Jandus (A), Mikliš, Tomek, Moravčík, Böhm – Řepík (C), Sobotka (A), Forman – Tomášek, Horák, E. Thorell – Safin, D. Vitouch, Buchtele – Dvořáček, G. Thorell, Konečný – Přibyl.
Trenér: M. Hořava

Örebro HK: Enroth – Holm, Berglund, Rissanen, Näkyvä, Hardegård, Backström, Forsmark – Wikman, Abols, Bromé – Eklind, Mastomäki, Ekström – Karlsson, Nilsson, Öberg – Marenis, Howden, Mužík.
Trenér: N. Eriksson.
Obě mužstva se ještě nikdy nepotkala, což je způsobeno i tím, že švédský klub byl založen teprve v roce 1990 a nejvyšší soutěž hraje devátou sezonou.
Jak už bylo zmíněno, Sparta po triumfu v letech 1962 a 1963 brala bronzové medaile v roce 1964, ale to se hrálo v jedné skupině ve formátu každý s každým. V novodobé historii se do finále dostala jen jednou, a to v roce 2004, kdy prohrála s Davosem 0:2.
Sparta suverénně prolétla skupinou, když porazila Kanadu těsně 3:2 a následně přejela domácí Davos jednoznačně 9:2. Sebevědomí sparťané, kteří využili volný den k relaxu s rodinami, vyzkoušení sáňkové dráhy nebo procházkám po horách. O večerním tréninku se definitivně dozvěděli jméno soupeře, s nímž se poperou o druhé finále v novodobé historii.

Örebro bude mít v nohách čtvrteční těžké utkání proti Kanadě, která zejména fyzicky nedala švédskému týmu nic lacino. Seveřané se však nenechali vyprovokovat a zodpovědným týmovým výkonem dokázali dokráčet k vítězství 3:1, které je poslalo do semifinále.
Zdravím všechny fanoušky evropského hokeje! Spengler Cup už míří do finiše a od 15:10 hodin nás čeká první semifinále mezi Spartou a Örebro.