Spengler Cup -  ONLINE PŘENOS -  Ambri Piotta : Pardubice - 26. prosince 2023   14:10

Pardubice

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek svátečního dne a u dalších textových přenosů naviděnou.
První utkání na Spengler Cupu mezi Ambri Piottou a Pardubicemi je u konce! Dva body a zítřejší volno pro sebe urvalo Dynamo, ale cesta nebyla lehká. Jelikož dvěmy brankami v druhé a deváté minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Formenton. Jenže od druhé periody diktovaly hru právě Pardubice. Ve 30.minutě snížil Paulovič, aby ve 48.minutě vyrovnal tvrdou ránou Zohorna. Zápas se muset prodlužovat, v nastaveném čase rozhodl rychlým průnikem kapitán Dynama Sedlák. Český tým tak zaslouženě vítězí 3:2 po prodloužení.
61:15'
61:15'
Dynamo právě vstřelilo branku!
O zisku dvou bodů a výhry je rozhodnuto! LUKÁŠ SEDLÁK potrestal nepřesnou akci Ambri Piotty samostatným a obětavým únikem přes všechny obránce překonal mezi betony bez šance chytajícího Juvonena. – 2:3 po prodloužení.
Bez asistence.
61:06'
Alex Formenton se snadno dostal přes českou obranu, ale další přihrávkou nikoho nenašel.
60:40'
Peter Čerešňák se dostal k odraženému kotouči, ale nepřesná přihrávka nenachází spoluhráče.
60:16'
Úvodní buly prodloužení nedokázal Adam Musil vyhrát. Ambri začne útok za brankou.
60:01'
Prodloužení začne za pár minutek.
Je za námi třetí perioda zápasu mezi Ambri Piotta a Pardubicemi. Dynamo dokázalo ve 48.minutě tvrdou ranou Zohorny vyrovnat na 2:2. Dále byl poté aktivní český tým, jenže další branku přidat nedokázal a po řádné hrací době je stav vyrovnaný.
60:00'
59:51'
Hrdinou mohl být nakonec Peter Mueller. Střela na zadní tyč ovšem netrefuje pardubickou svatyni.
59:33'
Ke konci zápasu se drží na puku švýcarský tým. Do útoku se nežene.
58:49'
Velká šance na závěr zápasu! Sedlák skvěle našel v jízdě Tomáše Hyku, který se objevil před Juvonenem, ale střelu pod břevno brankář dokázal vyrazit.
58:27'
Moc dlouho se Dynamo v útoku neudrželo, jelikož Formenton zamíří před Willa.
57:57'
Martin Kaut dokázal stáhnout kotouč na modré čáře. Jeho mužstvo bude moc kombinovat.
57:28'
Patrik Poulíček vší silou bojuje o kotouč u mantinelu. Další dění se bude dít právě v útočném pásmu Dynama.
57:07'
Hra je na krátkou dobu přerušena kvůli problémům s brankou Juvonena.
56:53'
56:35'
Ani podruhé se Pardubicím nepodařilo dostat ke střele a Ambri vyhazuje.
56:07'
David Ciencala si nevěřil na průnik do útočného pásma a otáčí hru dozadu.
55:39'
Peter Čerešňák vyslal nepřesnou střelu mimo branku, proto Piotta relativně v klidu vyhazuje.
55:11'
Dynamo nezačalo adekvátně přesilovku, protože do hry musí zasáhnout Will.
54:53'
Jakob Lilja po přezkumu videa míří na trestnou lavici na dvě minuty za faul loktem na Jana Mandáta.
54:53'
Rozhodčí míří k monitoru, jelikož budou prozkoumávat tvrdý zákrok na Jana Mandáta.
54:42'
Patrik Poulíček po rychlém brejku hledal v jízdě Mandáta. Přihrávka byla moc dlouhá a akce pokračovat nebude.
54:16'
Robert Kousal si šikovně vybruslil zpoza branky právě před ní. Na pozorného Juvonena ovšem nevyzrál. Čeká nás komerční přestávka.
53:21'
Po delší době se na delší dobu chtěla Ambri usadit v útoku. Ciencala svým napadáním toto znemožnil.
52:36'
Tomáš Hyka se dostal překvapivě k odraženému puku před prázdnou branku. Ten mu nakonec uskočil.
52:02'
Lukáš Sedlák nepočítal s dlouhou přihrávkou od Koláře, a tak se Dynamu píská zakázané uvolnění.
51:30'
Dnešní utkání sleduje 6 800 diváků.
51:16'
Švýcarské mužstvo se zahnalo do ofsajdu, konkrétně za to může Špaček a Mueller.
50:51'
Lukáš Radil nedokázal vybojovat hrací předmět u mantinelu, ale Ambri dál nedokázala kombinovat.
50:17'
Peter Čerešňák moc chvátal s rozehrávkou od půlící čáry a nabídl možnost pro kombinaci soupeři.
49:42'
Snad poprvé v této třetině zasahoval Will proti nahození od modré čáry.
49:11'
Lukáš Sedlák nepříjemně clonil střelu Juvonena. Brankář Ambri si dokázal najít místečko a zachytit střelu do lapačky.
48:45'
Bude se vhazovat před Romanem Willem, protože Čerešňák poslal kotouč na icing.
48:10'
Pardubice zaslouženě vyrovnaly, ale do útoku se dál neženou a Dvořák v klidu rozehraje.
47:35'
Tak teď už je zaslouženě vyrovnáno! Robert Kousal byl v tomto menším tlaku aktivní, proto se probojoval ke střele, která mu byla zablokována. To ho mrzet nemuselo, jelikož si puk našel TOMÁŠ ZOHORNA a tvrdou ranou z první překonal bezradného Juvonena. – 2:2.
Asistence: Robert Kousal a Libor Hájek.
46:58'
A už mohlo být vyrovnáno! Odraženou střelu Musila si našel ve slotu osamocený Martin Kaut. Pardubický forvard pálil překvapivě po zemi do tyčky domácí branky.
46:34'
Vypadá to, že Švýcaři budou hrát zbytek zápasu ve velké jistotě, jelikož opět vyhazují na zakázané uvolnění.
46:17'
Sražená rána končí v ochranné síti a nás čeká komerční přestávka.
46:00'
Michal Pochobradský si věřil na průnik za modrou čáru. Proti přesile obránců si neporadil.
45:18'
Julius Honka nerozehrál ideálně kotouč do středního pásma, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
44:40'
Dlouho se hraje bez přerušení, což teď dobrým držením kotouče potvrzuje Piotta.
43:57'
Tomáš Zohorna pomocí mantinelu posílal své spoluhráče do útočné třetiny. Ti k zakončení nedojeli.
43:18'
Ze začátku poslední části jsme chytli rychlé tempo hry ze strany na stranu. Více nebezpečné je Dynamo.
42:43'
Piotta se velice snadno dostala kombinací do útočného pásma, jenže Michal Pochobradský odebral domácí a mířil do ofenzivy, ale na Juvonena nevyzrál.
42:00'
Dynamo mířilo do nadějného přečíslení dva na jednoho. Adam Musil ale nedokázal adekvátně zakončit.
41:33'
41:06'
Libor Hájek vystihl rychlou souhru domácích, ale dalším pasem nikoho nenachází.
40:32'
Ambri si přenesla přesilovou hru do poslední části. Neúspěšná kombinace končí na hokejkách Dynama.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:54.
Prostřední třetina zápasu mezi Ambri-Piotta a Pardubicemi je u konce. V této periodě bylo jasně lepší Dynamo, které se dokonce dostalo snížení na 1:2, když si pro puk k vhazování vyjel Paulovič a následně bekhendem překonal Juvonena. Pardubice se nadále držely v tlaku, ale vyrovnat zatím nedokázaly.
40:00'
39:53'
Jakob Lilja se z druhé vlny dostal ke střele z velkého úhlu. Will si nadvakrát poradil.
39:33'
Jan Kolář rychle mířil do defenzivy, kde zbytečně fauloval pomocí držení.
39:08'
Dvořák si nerozuměl se svým spoluhráčem na modré čáře, proto Dynamo musí začít za svou brankou.
38:43'
Ambri Piotta se nikam hnát nebude, což potvrdil Julius Honka pomalou rozehrávkou.
38:11'
Nepřesná pasáž duelu je ukončena zakázaným uvolnění Pardubic.
37:35'
Michal Hrádek se ocitl pod velkým tlakem za vlastní brankou, proto se rychle zbavuje hracího předmětu.
37:12'
Roman Will po delší době musel vytáhnout zákrok. Do své výstroje kryl nahození Juliuse Honky.
36:37'
Neskutečný tlak Dynama není zakončen gólem! Perfektní střídání zakončil těsně před brankou Adam Musil, jenže pozorný Janne Juvonen chytá do své připravené lapačky.
36:06'
Tomáš Dvořák se tvrdě tělem dostal ke střele z velkého úhlu. Trefil pouze Juvonena, který byl natlačen na tyčce.
35:33'
Michael Špaček se zbavil rychle kotouče a to znamená, že se domácím píská icing.
35:03'
Libor Hájek to po přesilovce zkoušel spíše slabě na bližší tyč. Pro brankáře snadná práce.
34:44'
34:22'
Peter Čerešňák pálil ostře golfákem od modré čáry. Jeho rána trefuje zadní mantinel, od kterého si našel puk Kaut, ale dorážka je neúspěšná.
33:45'
A i podruhé se domácí osvobozují výhozem.
33:28'
Piotta dokázala poprvé v oslabení vyhodit přes všechny čáry.
33:06'
Robert Říčka je pověstný svou ranou v přesilovce. Tu teď chtěl ukázat, ale pokusem vysoko přestřelil.
32:44'
Nešikovnost Nanda Eggenbergera vede k vysoké hokejce do obličeje Sedláka. Útočník Ambri si jde odpočinout na trestnou lavici.
32:05'
A pardubickou obranu chtěl pozlobit všem známý Mueller. Spíše nahozením netrefuje prostor tří tyček.
31:29'
Po delší době se Ambri dostala na útočnou polovinu. Adam Musil si ovšem splnil defenzivní povinnosti.
30:53'
Lukáš Radil zkusil také své štěstí z velkého úhlu. Kotouč letí jen těsně nad břevno.
30:25'
Jan Mandát chtěl využít pobídku Pauloviče střelou tahem. To se částečně povedlo, ale puk trefil pouze hruď brankáře.
30:09'
Dvakrát tečovaný kotouč Sedlákem a Pochobradským skryl do lapačky pohotový Juvonen.
29:52'
Pardubice nadále pokračují ve své aktivitě, když se znovu dostávají lehce do útočné třetiny.
29:18'
Po velké snaze přichází snížení! Okamžitě po vhazování si vjel do kruhu pro kotouč MATĚJ PAULOVIČ. Slovenský útočník skvěle prošel přes obránce a v pádu pomocí bekhendu překonal marně natahujícího se Juvonena. – 2:1.
Asistence: Patrik Poulíček.
28:48'
Obrovské boje vznikly u mantinelu. Odražený puk si našel David Ciencala, který gólmana nepřekvapil.
28:11'
Tomáš Dvořák se rychle rozhodl ke střele od modré. Juvonen na kotouč krásně viděl a skrývá ho do své výstroje.
27:31'
První formace Pardubic se usadila na dlouhou dobu v útoku, ale Hyka vše pokazil nepřesnou přihrávkou.
27:02'
Jan Košťálek po přihrávce Sedláka pálil z první od modré. Brankář Ambri musel dávat pozor.
26:40'
Roman Will musel ukázat svou pozornost vyrážečkou. Po jeho zákroku nás čeká komerční přestávka.
26:15'
Pardubičtí získali kotouč za svou brankou, ale svou další přihrávkou nenachází další spoluhráče.
25:40'
Ambri si nekomplikuje celou hru a dalším nahozením od červené mírně zdržuje.
24:59'
Švýcarský tým zahrál vysokou hokejkou, proto Pardubice budou mít výhodnější pozici na buly.
24:16'
Hraje se velice aktivní hokej ze strany na stranu. Po dalším zákroku Willa se bude vhazovat po jeho levici.
23:38'
Obrovská šance domácího mužstva. Nando Eggenberger chtěl využít chybu dvou pardubických obránců střelou na přední tyč. Roman Will dokázal zasáhnout a vytáhnout pokus lapačkou na brankovou konstrukci.
23:14'
Dominic Zwerger přečetl rozehrávku Dvořáka, ale svým vypíchnutím posílá puk na střídačky.
22:59'
Ambri se dokázala dostat z menšího tlaku soupeře. Míří okamžitě do ofenzivního prostoru.
22:26'
Patrik Poulíček si našel ideální pozici ke střele ze slotu. Jeho rána byla zablokována.
22:03'
Dynamo se díky nahození Koláře dokázalo usadit v útočném pásmu.
21:28'
Roman Will se musel poprvé ukázat v této části hry. Dokázal zachytit nahození Fohrlera.
20:47'
Tomáš Dvořák nedokázal zachytit kotouč před modrou čárou a český tým za zahání do středního pásma.
20:13'
Na úvod druhé části Ambri poslala nepřesnou přihrávku, a tak se píská zakázané uvolnění.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:01.
Úvodní perioda prvního zápasu na Spengler Cupu mezi Ambri Piotta a Pardubicemi je za námi. Do kabin jde za vedení 2:0 švýcarský celek. Ten už ze začátku druhé minuty otevřel skóre zásluhou Formentona. Ten samý hráč se prosadil i v deváté minutě, když tečoval v přesilové hře nahození Virtanena. Dynamo rozhodně není horším celkem, ale bude si muset dávat pozor na zadní vrátka.
20:00'
19:56'
Virtanen prověřil z velké dálky Willa. Ten dával pozor a v této třetině se nic dalšího nestane.
19:26'
Robert Kousal hned vzápětí pálil z nápřahu, ale tvrdou ranou netrefuje branku.
18:55'
Martin Bučko si moc věřil na několik obránců, ti byli pozorní, a tak Dynamo míři do defenzivy.
18:20'
Další vyhození už bylo o něco silnější, a tak končí na icingu.
18:03'
Piotta je opravdu hodně dotěrná, což si zažil také Dvořák, který pro jistotu vyhazuje.
17:32'
Peter Mueller prokázal své kvality a skvěle odstavil tělem rozehrávajícího Mandáta.
17:07'
16:45'
Pardubicím se také nevede přesilová hra, jelikož Ambri už po několikáté vyhazuje.
16:13'
Sedlákovi utekl kotouč za brankou a jeho tým za to mohl pykat. Formenton ale nabídku na hattrick odmítl.
15:37'
Nebezpečné bylo Dynamo v přesilovce. Jenže tečovaný kotouč jen těsně minul branku.
15:07'
Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta:
Tobias Fohrler předvedl u střídaček zcela zbytečný krosček na Adama Musila. Proto si jde oddychnout na trestnou lavici.
14:52'
David Ciencala svůj úmysl poslat přihrávku na modrou myslel dobře. Jenomže jeho spoluhráč špatně odhadl dráhu letu.
14:14'
Janne Juvonen skryl kotouč do lapačky a nás čeká komerční přestávka.
13:58'
Jan Kolář ukončil tlak Dynama střelou od modré. Spíše propagační pokus blokuje obrana.
13:20'
Juvonen se teď musel mít více na pozoru. Když likvidoval tvrdou střelu Čerešňáka.
12:52'
Tomáš Hyka se jednoduše proháčkoval ke střele z velkého úhlu. Juvonen bez problémů nachystal vyrážečku.
12:08'
Patrik Poulíček jel s Říčkou dva na jednoho do útočného pásma. První jmenovaný ale poslal nepřesný pas.
11:30'
Jesse Virtanen skvělou přihrávkou hledal v jízdě Pestoniho. Ten jen o kousek nedosáhl.
10:53'
Ciencala a Kaut se dostali k nebezpečným zakončením před brankou. Ani jeden pokus nenadělal brankáři větší problémy.
10:32'
Martin Kaut se dostal ke svižné střele z levého kruhu. Další pokus je opět zablokován.
10:01'
Lukáš Radil aktivně napadal soupeřovo obránce, jenže ti si dokázali efektivně poradit.
09:23'
Pardubičtí dnes nemají svůj den, což potvrzuje další vyhození na zakázané uvolnění.
09:00'
Znovu Dynamo zkoušelo hned odpovědět, ale Kousal ztratil na červené čáře.
08:10'
Ambri Piotta právě vstřelila branku!
Tak to je pro Pardubice kruté! Velkou část oslabení český tým zvládl bránit. Jenže ke konci napřáhl k nahození Jesse Virtanen. Jeho pobídka skočila o led a šikovně do ní vložil hokejku ALEX FORMENTON a překonal bezradného Willa. – 2:0.
Asistence: Jesse Virtanen a Laurent Dauphin
07:44'
Tahle přesilovka Ambri vůbec nesedla. Vše se dovršilo zakázaným uvolnění.
07:20'
Peter Čerešňák zkušeně vybojoval kotouč za vlastní brankou a okamžitě vyhazuje do bezpečí.
06:50'
Alex Formenton chtěl svoji útočnou akci zopakovat, jenže do třetiny vjel brzo a píská se postavení mimo hru.
06:36'
Matěj Paulovič v oslabení vybrusil z vlastního pásma. Následně šikovně projel do útoku, kde střílel pomocí teče do ochranné sítě.
06:17'
Tim Heed mohl rychle unikat zpoza své branky, to nechtěl dovolit Lukáš Radil, proto ho v rohu kluziště zahákoval.
05:41'
Ukázal se také Peter Mueller, jeho pobídka na teč nebyla pochopena spoluhráči.
05:00'
Opět pálili hráči Pardubic. Libor Hájek tentokrát svou střelou prověřil Juvonena, který dával pozor.
04:24'
Poprvé výrazněji zahrozilo Dynamo! Adam Musil podržel kotouč a v rychlosti našel Ciencalu, který se zjevil před Juvonenem, ale bekhendem branku netrefil.
03:42'
Libor Hájek zkoušel od modré postrašit Juvonena. Prudké nahození k němu ani nedošlo, jelikož je zblokováno.
03:08'
Michael Špaček byl pod tlakem několika soupeřů. Proto se zbavuje kotouče.
02:25'
Janne Juvonen chtěl svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, což se nepovedlo a kotouč končí v ochranné síti.
01:39'
Pardubice se okamžitě pokoušejí zabydlet v útoku. Soupeř opět vyhazuje na zakázané uvolnění.
01:02'
Tak to je studená sprcha pro Dynamo! Obrovskou chybu na modré čáře českého týmu odhadl Virtanen. Následně předložil krkolomě na Laurenta Dauphina, který poslal do samostatného úniku ALEXE FORMENTONA, ten mezi betony Willa otevřel skóre. – 1:0.
Asistence: Laurent Dauphin.
00:53'
Tomáš Zohorna odhadl rozehrávku soupeře a následně chtěl poslat Radila do brejku. Ten se ale nacházel v ofsajdu.
00:22'
Úvodní buly letošního ročníku Spengler Cupu je za námi. Pro sebe ho urval pardubický útočník Lukáš Sedlák. Ambri se hned osvobodila výhozem.
00:01'
Všichni aktéři jsou nastoupeni na ledové ploše. Za pár chvilek jdeme do akce.
Všichni aktéři dnešního střetnutí za malou chvilku nastoupí na hrací plochu. To vše po krátkém ceremoniálu.
Obě mužstva mají za sebou předzápasové rozbruslení. Momentálně se nachází v kabinách, kde probíhají poslední přípravy.

HC Ambri Piotta: Juvonen (Conz) – Heed, Pezzullo, Fohrler, Virtanen, Wüthrich, Jecker, Honka – Mueller, Špaček, Lilja – Pestoni (A), Dauphin, Formenton – Bürgler (C), Heim, Kneubuehler – Zwerger, Landry, Eggenberger – Douay
Trenér: Luca Cereda

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Hájek, Bučko, Kolář, Hrádek – Hyka, Sedlák (C), Říčka – Radil, Zohorna (A), Kousal – Kaut, Musil, Ciencala – Paulovič, Poulíček (A), Mandát – Pochobradský
Trenér: Václav Varaďa.

HC Dynamo Pardubice

Pardubičtí hokejisté předvádějí vynikající výkony a potvrzují svou kvalitu nejen na papíře, ale i na ledě. Po reprezentační pauze Pardubice potvrdily svou roli favorita v obou dosavadních utkáních, když dokázali zdemolovat v poměru 8:2 Olomouc a proti předposlednímu Kladnu nepřipustili jakoukoliv dělbu bodů.

V žebříčku deseti nejproduktivnějších hráčů najdeme hned tři zástupce z východních Čech. Na druhém místě figuruje Robert Kousal, třetí příčku obsadil Lukáš Radil a na děleném devátém místě se nachází Tomáš Hyka.

HC Ambrì-Piotta

Loňský vítěz Spenglerova poháru zažívá v nejvyšší švýcarské soutěži povedené období. Z posledních pěti odehraných utkání se podařilo hokejistům z Quinto čtyřikrát zvítězit a momentálně za sebou táhnou sérii tří po sobě jdoucích výher.

Z řad Čechů a Slováku zde můžeme najít pouze jednoho zástupce, je ním i zároveň nejproduktivnější hráč domácích Michal Špaček, jenž se v tabulce produktivity nejvyšší švýcarské ligy drží na děleném 6. místě, zítra se paradoxně postaví proti svému mateřskému klubu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.