Spengler Cup -  ONLINE PŘENOS -  Frölunda : Canada - 26. prosince 2023   20:15

Canada
16:58' Smith   • 18:09' Hazen   • 32:45' Knight   • 34:57' Hazen
Frölunda
Canada

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou.. Hezký zbytek svátečního dne, hezký Silvestr a vše dobré do roku 2024. Mějte se fajn.
Utkání je za námi. Ve třetí třetině už žádný gól nepadl a utkání se spíše dohrávalo. Více šancí měla Frölunda, která ale nakonec ani jednou neskórovala a nedosáhla ani na čestný úspěch. Brankář Dell si připsal hned na úvod turnaje čisté konto. Největší šanci švédského týmu měl ve třetí třetině ve 48. minutě Innala, který nastřelil jen tyčku Dellovy brány. Kanada má zítra volný den, další zápas ji čeká ve čtvrtek proti Davosu. Frölunda bude hrát zítra večer právě s domácím Davosem.
59:15'
58:57'
Kanada vyhodila puk až za branku Frölundy.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:15'
Vyloučení v týmu Team Canada:
HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Audette.
56:52'
Friberg hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale nikdo se k puku nedostal.
55:52'
Tuohimaa má kotouč pod lapačkou a hra je znovu přerušena. Buly před brankou Frölundy.
55:19'
Ang prověřil Tuohimu, ale ten bez problémů sebral puk do lapačky a přerušil hru. Buly před jeho brankou.
54:58'
Zakázané uvolnění Frölundy. Vhazování před Tuohimou.
53:34'
Po střele Halbgewachse má kotouč ve své rukavici brankář Dell. Vhazuje se před jeho bránou.
53:09'
Icing Kanady. Buly před Dellem.
53:00'
Brodecki dostal hezkou nahrávku před branku, ale z mírného úhlu nedokázal Della překonat a Dell střelu vyrazil.
51:54'
Po buly se strhla menší potyčka, kterou ale rozhodčí velmi rychle roztrhli. Vhazuje se znovu před brankou Frölundy.
51:48'
Další Dellův zásah znamená přerušení hry a buly před jeho bránou.
50:55'
Borg tečoval před brankou Folinovu ránu od modré, ale kotouč skončil vedle Dellovy branky.
49:51'
Innala se vydal do přečíslení 2 proti 1. Celou akci nakonec zakončil Borg, jemuž Innala nahrál. Della ale nepřekonal a ten svým zásahem přerušuje hru. Buly před jeho bránou.
49:18'
Švédský celek má kotouč na svých hokejkách a zpoza vlastní brány rozjede novou akci.
48:35'
Kanada i po přesilovce zůstává před Tuohimou.
48:30'
47:40'
47:29'
Po komerční pauze, která proběhla, se vhazuje před brankou Tuohimy.
47:12'
V další dobré šanci neuspěl před brankou Friberg, který následně dostal od Smithe úder mezi nohy, ale vylučovat se nebude.
44:52'
Dell musel řešit skrumáž u své pravé tyče. Dokázal si poradit a přerušil hru svým zákrokem. buly před jeho bránou.
44:06'
Icing Frölundy. Buly před Tuohimou.
43:34'
42:33'
Halbgewachs dostal nahrávku na pravý kruh a rychlou střelou zakončoval. Dell udržel prostor u své tyčky a nepustil puk do branky a svým zásahem přerušil hru. Vhazuje se před jeho bránou.
41:34'
Jonathan Ang – 2 min., podrážení.
40:01'
Druhá třetina je za námi. Kanada byla ve druhé části jasně lepším týmem a přidala další dvě branky. Frölunda se k ničemu ve druhé části nedostala a žádnou větší šanci si nevytvořila. Ve 33. minutě se prosadil Knight, jehož rána se s přispěním rukavice hráče Frölundy dostala do sítě nad betonem Tuohimy. Ve 35. minutě se pak podruhé v utkání prosadil Hazen, který se prosadil bekhendem pod hokejkou Tuohimy a trefil odkrytou bránu. Frölunda bude mít co dělat, aby zvrátila vývoj zápasu.
40:00'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
DiDomenico připravil střeleckou pozici pro Smithe, kterému nahrál na pravý kruh. Smithova střela pak skončila mezi betony Tuohimy, který přerušil hru a vhazuje se před jeho bránou.
34:57'
Kanada právě vstřelila branku! Kanada přidává další gól a vede už o 4 góly. JONATHAN HAZEN dostal krásnou nahrávku od modré do předbrankového prostoru, krásně si puk zpracoval, a pak bekhendovým zakončením pod holí Tuohimy poslal puk do odkryté brány. Asistence: Zac Leslie a Chris DiDomenico.
32:45'
Kanada právě vstřelila branku! Kanada využívá přesilovku a zvyšuje skóre. Po kombinaci v přesilovce se z pravého kruhu prosazuje CORBAN KNIGHT. Jeho rána se ještě odrazila od rukavice jednoho z hráčů Frölundy a nad betonem Tuohimy proletěla do branky. Asistence: Ty Smith a Jonathan Hazen.
31:58'
Jeden z hráčů Kanady pálil od modré čáry a Lasu do rány obětavě skočil a od jeho hole se nakonec puk odrazil do lapačky Tuohimy, který přerušuje hru.
31:10'
Linus Öberg – 2 min., hákování.
30:49'
Pontus Johansson se svým nahozením snažil hledat někoho ze spoluhráčů, ale neúspěšně.
30:02'
Padající puk si v pohodě sebral Dell a přikryl ho pod lapačku. Buly před jeho brankou.
28:47'
Puk se odrazil k Hazenovi, ale nakonec mu odskočil a ke střele nedošlo.
28:31'
Nilssonovo nahození sebral do rukavice Dell a přerušil hru. Buly proběhne před jeho bránou.
27:30'
Halbgewachs zůstal v dobré pozici sám před bránou, ale svou střelou ji nedokázal trefit.
26:15'
Po Dellově zákroku se bude vhazovat před jeho brankou.
25:53'
Kanada sice nevyužila přesilovku, ale zůstává usazená před Tuohimou.
25:21'
24:42'
DiDomenico operoval na brankovišti a tečoval střelu Granta, ale nakonec puk zůstal mezi betony Tuohimy a ten přerušil hru. Buly před jeho brankou.
24:06'
Frölunda vyhodila puk až k brance Della.
23:21'
Malte Strömwall – 2 min., podrážení.
22:11'
Po dalším zásahu Tuohimy se vhazuje před jeho brankou.
21:51'
Grant se proháčkoval až před Tuohimu, ale jeho střelu udržel Tuohimaa ve své výstroji a přerušil hru. Buly před jeho bránou.
21:49'
21:33'
Halbgewachs vypálil z mírného úhlu z levého kruhu, ale Dell znovu přerušuje hru.
20:46'
Strömwall dostal nabito od Friberga a z modré čáry zkusil vypálit. Dell jeho ránu viděl a sebral ji do lapačky. Buly před jeho bránou.
20:01'
Je za námi první třetina, ve které padly dva góly. Frölunda ale byla ze začátku aktivnějším týmem a častěji ohrozila Della. Kanada pak dostala možnost dlouhé pětiminutové přesilovky, když Klingberg tvrdě poslal na mantinel jednoho z hráčů Kanady a dostal trest na 5 minut plus do konce utkání. Kanada ale navíc během přesilovky faulovala a po skončení jejího trestu už ji využít nedokázala. Nakonec se ale prosadila. Nejprve Smith vypálil z mezikruží a kotouč vypadl Tuohimovi z výstroje. V 19. minutě pak Hazen po krásné křižné nahrávce skóroval mezi betony Tuohimy a zvýšil na 2:0.
20:00'
19:49'
Chris DiDomenico – 2 min., hrubost.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:09'
Kanada právě vstřelila branku! A je tu druhý gól! JONATHAN HAZEN dostal křižnou nahrávku do mezikruží a střelou mezi betony prostřelil Tuohimuu. Asistence: Dillon Heatherington a Ty Smith.
16:58'
Kanada právě vstřelila branku! Kanada se dostává do vedení! TY SMITH vypálil z předbrankového prostoru a puk vypadl Tuohimuovi z výstroje a skončil za jeho zády. Asistence: Joel Quenneville a Massimo Rizzo.
14:34'
Tuohimaa musel řešit skrumáž před svou brankou, ale povedlo se mu udržet puk před svou čarou a přerušil hru. Vhazování před jeho brankou.
13:24'
Kanada nedokázala využít dlouhou přesilovku, naopak Frölunda mohla skórovat.
11:54'
Friberg ujížděl sám na Della a zakončoval mezi betony. Kanadský brankář si ale mezírku pohlídal a zasáhl.
10:38'
09:30'
Strömwall v další nebezpečné šanci minul branku.
08:39'
Vhazovalo se před Dellem.
08:38'
Derek Grant – 2 min., podrážení.
08:24'
Carl Klingberg – 5 min. + OK, vražení na hrazení, odpyká Jere Innala.
08:24'
Klingberg tvrdě u mantinelu dohrál jednoho z kanadských hráčů. Rozhodčí jdou prohlížet video, jestli to nebude trest do konce zápasu.