Tipsport Extraliga - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Mountfield - 21. listopadu 2017   17:20

Vítkovice
03:12' Kurovský (Hrbas) • 14:17' Olesz (D. Květoň, Klok) • 25:18' Š. Stránský (D. Květoň, Hrbas)
3:6
(2:1, 1:2, 0:3)
Mountfield
17:39' Gregorc  (Koukal) • 20:49' Jaroslav Bednář  (Džerinš, Gregorc) • 27:24' Jaroslav Bednář  (Kukumberg, Džerinš) • 48:14' Dragoun   • 53:18' Cibulskis  (Červený, Koukal) • 58:44' Červený
Vítkovice
Baluška, Štefík – Tošenovjan, Orolin
OSTRAVAR Aréna
5 012 diváků
Mountfield

Vítkovice - Mountfield HK: Gól do prázdné brány přidal Červený, 3:6

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek úterního večera a já se budu těšit zase někdy na počtenou.
Je konec. Vítkovičtí byli minimálně dvě třetiny lepším týmem, který si dokázal vypracovat více šancí, ale královehradečtí nastoupili do třetí třetiny s jasným cílem, otočit zápas ve svůj prospěch, a ten také splnili do puntíku. V poslední třetiny totiž konečně našli recept na vítkovickou hru a jasně ukázali, proč jsou v tabulce tak vysoko.

Celkem: 26:24
Ani po skončení a řazení hráčů k podání ruky si Tomi s Graňákem neodpustí alespoň slovní přestřelky, sudí oba vymezují do jejich prostoru.
59:58'
Tomi si ještě něco vyřizuje zřejmě s Graňákem.
59:53'
Hosté mají puk pod kontrolou a krouží svým obranným pásmem.
59:31'
Pavelka si připisuje další zákrok, tentokrát po střele Koloucha.
59:00'
Pokud fanoušci hojně opouštěli svá místa po pátém gólu Mountfieldu, teď to vypadá, že zápas dávno skončil...
58:44'
Bartošák je zpět ve své brance.
58:44'
Hradec právě vstřelil branku!
RUDOLF ČERVENÝ se dostal podél mantinelu do pásma, zhruba z úrovně kruhu pak trefil prázdnou branku – 3:6. Bez asistence.
58:24'
Vítkovičtí hrají bez gólmana.
57:54'
Zdá se, že hosté se už do výrazného útoku nepoženou.
57:34'
Dnešní utkání sledovalo 5 012 diváků.
57:03'
Kolouch si sjel do pásma podél mantinelu, Kucsera před brankou neměl dost prostoru.
56:12'
Královehradečtí se v pásmu drželi, ale příliš střel na Bartošáka neposlali. Olesz naskakuje na led.
55:34'
Zdráhal osamocen v útoku, za brankou hostů byl přistrčen a teď musí fofrovat zpět k Bartošákovi.
54:46'
Bednář nahodil kotouč na branku od kruhů, ale jen do Bartošáka.
54:12'
Za krosček bude pykat domácí kapitán Olesz.
53:51'
Smutný pohled pro skalní fandy Vítkovic, diváci hromadně opouštějí Ostravar arénu.
53:18'
Snaha se hostující pětici přece jen vyplatila, po nahrávce Červeného umístil puk zblízka do branky OSKARS CIBULSKIS – 3:5. Asistence: Rudolf Červený, Petr Koukal.
53:06'
Mountfield kombinoval do pásma, Červenému ale jeden z domácích vypíchl kotouč.
52:52'
Ofsajd pro domácí, následuje komerční přestávka.
52:48'
Krásná akce v podání Vítkovic, Kolouch si už už objížděl hostující branku, ale nahrál zpět k tyči na Kucseru, který ale hned z první trefil jen Pavelku.
52:30'
Domácí bojují v pásmu o puk.
51:50'
Kukumberg si s Trškou v zádech najel až k Bartošákovi, ten byl ale připraven.
51:26'
51:19'
Olesz se před brankou neprosadil, podobně se vedlo i Trškovi, který si sjel do kruhu.
51:00'
Vítkovičtí rozjeli přihrávkový kolotoč.
50:32'
Mountfield vyhazuje kotouč k Bartošákovi.
50:23'
Hostující gólman byl v brance již překonán, ale nikdo z domácích nedokázal zvednou kotouč.
50:00'
Vítkovičtí zkoušejí střílet ze všech stran, ale Pavelka má dobrý výhled.
49:26'
Za držení protihráče je vyloučen hostující Martin Látal.
48:14'
Hosté se rychle přesunuli do pásma, po nahrávce Köhlera zvyšuje MICHAL DRAGOUN – 3:4. Bez asistence.
48:03'
Lev byl v rohu u hostující branky zpacifikován Zámorským, který si po návratu na střídačku vysloužil obdiv spoluhráčů.
47:28'
Szturc se dostával i se dvěma hráči soupeře na zádech před branku, ale na přihrávku nakonec nedosáhl.
46:53'
Květoň se v pásmu proti Cibulskisovi neprosadil.
46:23'
Hosté v ofsajdu, ke slovu se dostávají čističi ledu.
46:20'
Domácím přechod do pásma nevyšel, přišli o kotouč.
45:59'
Hra je přerušena, na ledě zůstal ležet jeden z čárových rozhodčích. Zdá se ale, že bude schopen pokračovat ve hře.
45:44'
Pavelka lapil puk, přesto je pískání zakázané uvolnění Vítkovic.
45:30'
Na opačné straně se k osamocenému puku dostal Lev, ale pálil vedle, v dalším pokusu o chvíli později se mu vedlo podobně.
44:55'
Hraje se za domácí brankou, domácí se snaží zmocnit puku.
43:50'
Džerinš zavezl puk až za Bartošákovu klec, nahrál Graňákovi, vyražený puk chtěl umístit ještě Bednář, ale Bartošák byl ve střehu.
43:37'
Vhazování před Pavelkou vyhráli hosté.
42:49'
Čtvrtá formace hostů se dostala do útoku, Miškař ale v nouzi odpaluje puk do ochranné sítě.
42:10'
Hosté mají zatím puk pod kontrolou delší čas, příliš se ale nedostávají na dostřel Bartošákovy klece.
41:39'
Červený poslal puk jen ke Slobodovi.
41:32'
Druhá vítkovická formace se dostávala do pásma, je ale pískán ofsajd.
41:10'
Mountfield rozehrává v poklidu od své klece.
40:27'
Martin Pláněk zastavil puk na modré, u branky jel ale na opačnou stranu Pavlík.
40:10'
Bude se vhazovat u Pavelky, hosté poslali puk na zakázané uvolnění.
40:01'
Druhou třetinu vyhráli hosté, stav je díky tomu nerozhodný 3:3. Domácí jsou týmem, který i v této třetině častěji střílel, hosté už ale našli recept na to, jak se dostat rychle a úderně do pásma, čehož také ve dvou případech náležitě využili svým kapitánem Bednářem. Za nerozhodného stavu jakoby se začínalo od nuly, uvidíme, který tým se s tímto faktem vyrovná lépe.
Další třetina začne přibližně v 19:08.
1/3 – 11:4
2/3 – 11:4
40:00'
39:56'
Filip Pavlík ujíždí s pukem za svou branku, v této části se zřejmě už nic nestane.
39:47'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění královehradeckých.
39:14'
V rohu útočného pásma se Květoň vrhnul mezi čtyři hráče, o puk přišel.
38:45'
Oba celky se přetahují o kotouč.
38:09'
Kotouč končí v ochranné síti za brankou.
37:46'
Hosté se nenápadně dostali do pásma, zkoušejí, odkud by šlo vyzrát na Bartošáka.
36:44'
36:39'
Olesz našel od levého kruhu Květoně u opačně tyče, ten vypálil z první, část fanoušků už křičela "GÓÓÓÓL", ale Pavelka drží puk v náručí.
36:20'
Přesilovka se domácímu celku příliš nedaří.
35:21'
Dragoun vlastním tělem nadvakrát dotlačil puk za obrannou modrou.
34:51'
Hosté okamžitě posílají puk do bezpečí.
34:44'
Za hákování je potrestán hostující Radovan Pavlík.
34:20'
Zčistajasna se před brankou Mountfieldu zjevil Tomi, ještě překvapivěji se k němu dostal puk, ale moment překvapení nevyužil.
34:00'
Hrbasovo nahození do pásma neprošlo.
33:38'
Bednář se dostal do pásma jednoduše, byl ale nucen zajet s pukem až za vítkovickou branku, nikdo ze spoluhráčů s mu ale nenabídl.
33:26'
Pavelka si připisuje další důležitý zákrok, probíhá komerční přestávka.
33:07'
Červený chtěl za Bartošákovou brankou důrazně dohrát Kloka, sám se však skácel na led.
33:00'
32:39'
Domácí budou muset rozehrát od své branky, hosté střeží střední pásmo.
31:08'
Mountfield vyhazuje, hostující fanoušci žádají Bartošáka, aby pustil kotouč do branky.
31:00'
Za podražení odjíždí za katr hostující Martin Pláněk.
30:34'
Cibulskis za svou brankou v souboji s Květoněm přišel o hůl.
30:17'
Velmi důrazně se do branky dobíjeli Jáchym, s Kurovským, sudí ztratil přehled a tak přerušuje hru.
29:57'
Oba týmy střídají, kotouč mají pod kontrolou hosté.
29:22'
Cingel u mantinelu bojoval o puk, Kolouch neměl moc prostoru.
29:05'
Už druhá špatná rozehrávka hostujícího celku.
28:28'
Mountfield v pásmu před Bartošákem, ale rychle přišel o kotouč.
28:07'
Hostující gólman ostřelován, zatím má ale dobrý výhled.
27:24'
Blesková akce v podání Mountfieldu, Kukumberg nahrál křižně do jízdy JAROSLAVU BEDNÁŘOVI a ten nedal Bartošákovi šanci střelou pod horní tyč – 3:3. Asistence: Roman Kukumberg, Andris Džerinš.
27:10'
Ofsajd pro domácí mužstvo, přerušení hry bude využito ke komerční přestávce.
26:52'
Prostor před vlastní brankou si pohlídal s razancí sobě vlastní Výtisk.
26:20'
Vítkovičtí mají o něco více ze hry, Pavelka se má v brance co otáčet.
25:33'
Od kruhu to zkusil Olesz, ale kotouč minul klec Mountfieldu.
25:18'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí se dostali do pásma znovu velmi lehce, Květoň přenechal kotouč ŠIMONU STRÁNSKÉMU, který propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá vítkovické znovu do vedení – 3:2. Asistence: David Květoň, Marek Hrbas.
24:45'
Vítkovičtí se snaží vyzrát na svého soupeře a znovu diktovat hru, zatím se jim to ale úplně nedaří.
23:13'
23:03'
Roman s Květoněm ujeli a mířili na branku, ale přihrávali si velmi nepřesně.
22:59'
Vítkovičtí se brání více než slušně.
22:26'
Střela Vydareného šla mimo, kotouč se ocitá ve středním pásmu.
22:00'
Přesilovka zatím Mountfieldu nevychází podle představ.
21:13'
Za vyhození kotouče putuje na trestnou lavici domácí Trška.
20:49'
Je vyrovnáno!! Pěkná akce v podání hostů, Gregorc dostal přihrávku do pásma, nahrál na Džerinše, který poslal puk na branku, ten se ale odrazil od Bartošáka k volnému JAROSLAVU BEDNÁŘOVU, kterému stačilo udělat dva kroky a dostal puk za Bartošákova záda – 2:2. Asistence: Andris Džrinš, Blaž Gregorc.
20:34'
Hrbas dostal přihrávku do kruhu, Pavelka zasahuje lapačkou.
20:18'
Květoň míří za kotoučem, který hodlá zpracovávat Pavelka.
20:04'
Úvodní vhazování vybojovali hosté.
20:01'
Vítkovičtí vstoupili do utkání lépe, rychle se ve hře soupeře zorientovali a nasadili účinné prostředky. Už ve čtvrté minutě skóroval Kurovský, přesilovku po polovině první části zužitkoval Olesz. Mountfield hrál v závěru třetiny dvojnásobnou přesilovku, kterou využil díky Gregorcovi, jenž vstřelil kontaktní gól. Vítkovičtí se velmi snadno dostávají do pásma, na to by měli hosté během přestávky něco vymyslet. Uvidíme. Buďte i nadále s námi.
1/3 – 11:4
Další třetina začne přibližně v 18:13.
20:00'
19:59'
V poslední vteřině ještě zblízka pálil Kurovský, ale Pavelka byl na místě.
19:54'
Vhazování před útočnou modrou Vítkovic.
19:39'
Domácí kapitán Olesz se podél mantinelu do pásma přes bránícího hráče neprotáhl.
19:21'
Olesz naskakuje do hry.
19:03'
Hosté rozehrávají ze svého obranného pásma.
18:40'
Vítkovičtí už podruhé v krátkém sledu vyhazují.
17:39'
Mountfield pokračuje v klasické přesilovce 5 na 4.
17:39'
Dvojnásobná přesilovka přinesla hostům kontaktní gól, BLAŽ GREGORC si tak dlouho hledal místečko, až ho v Bartošákově kleci našel – 2:1. Asistence: Petr Koukal.
17:21'
Olesz poslal puk mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry. Hosté mají k dispozici dvojnásobnou převahu.
17:09'
Za nedovolené bránění je potrestán domácí Baranka, hosté mohou snížit.
16:40'
Po krátké rozehrávce u Pavelky se hosté znovu prodrali do pásma.
16:08'
Mountfield usazen v pásmu, ale vítkovičtí jsou dobře postaveni a schytávají puky svými těly.
15:20'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
15:00'
Hosté v pásmu, Kukumnerg vykoupal Bartošáka v brankovišti, ale puk do branky neprošel.
14:17'
Šest vteřin před vypršením Graňákova trestu vítkovičtí využívají přesilovku, ROSTISLAV OLESZ chvilku kvedlal pukem a hledal, komu by nahrál, nakonec z mizerného úhlu poslal puk do branky, ten se odrazil zřejmě do Pavelkovy výstroje a skončil v síti – 2:0. Asistence: David Květoň, Lukáš Klok.
13:45'
Mountfield vyhazuje puk.
13:35'
Slobodův nápřah od modré měl pořádnou razanci, kotouč ale přeskočil Pavelkův beton.
13:18'
Domácí se usazují v pásmu a rozjíždějí kolotoč.
12:53'
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
12:45'
Hosté vyhazují kotouč do bezpečí a přesunují se do útočného pásma.
12:38'
Od modré pálil Baranka, Pavelka ale kotouč lapil.
12:23'
První přesilovku si zahrají domácí, za sekání bude pykat Graňák.
12:23'
Vítkovičtí se hnali do pásma, Olesz si v mezikruží prostrčil puk mezi dvěma bránícími hráči a také zakončil, ale jen do Pavelky. Následné dorážky už nic neřešili. Následuje komerční přestávka.
11:44'
Hra se přelévá ze strany na stranu, hostům se moc nedaří nastolit vlastní pravidla hry.
11:08'
Koukal v nouzi nahazuje kotouč do opačného rohu, ale byla to chyba, k puku se dostávají domácí.
10:20'
Dzerins dokázal zastavit puk na útočné modré a zajistit tak hostům delší pobyt v útoku.
09:39'
Sloboda jel na pomoc svým spoluhráčům k rohu, puk nakonec získávají ale hosté a uklidňují hru za brankou.
09:17'
Kucsera se Zdráhalem postupují před bez překážek, hosté se je snaží dohnat.
09:02'
Rychlý přestup soupeře do pásma končí u Bartošáka, který si povyjel z branky a raději kotouč přikrývá. Následuje komerční přestávka.
08:23'
Hrbas se na útočné modré obtočil kolem své osy a končí na zemi, hosté mezitím rozehrávají od své branky.
08:01'
Hrbasovo nahození od modré chytá Pavelka do lapačky, ale ihned rozehrává.
07:43'
Hosté mají puk pod kontrolou a střídají.
07:11'
Roman vybojoval kotouč, zpoza branky jej nahrál na Stránského, ale tomu střela z první nesedla.
06:53'
Nepřesné rozehrávky posílají puk na zakázané uvolnění Mountfieldu.
06:30'
Zašlápnutý puk vydoloval Gregorc a posílá své spoluhráče do útoku.
05:52'
Také Zdráhal to zkusil, i když z levého kruhu, Pavelka vytěsňuje puk ramenem nad.
05:41'
Barankova střela od modré měla dost prostoru, Pavelka ji vytěsnil před sebe, ale nikdo z domácích nebyl na blízku.
05:22'
Vítkovice bojují v pásmu o kotouč.
04:52'
Na útočné modré Vítkovic se shluklo klubko hráčů, hra je přerušena pro ofsajd.
04:41'
04:24'
Graňák si najel mezi kruhy, ale kotouč poslal těsně mimo vítkovickou branku.
03:57'
Hosté se přesunují do útoku.
03:12'
Domácí se dostali do situace dva na jednoho, Kurovský si vyměnil puk s Hrbasem, ten mu před brankou přihrál zpět a DANIEL KUROVSKÝ otevírá skóre – 1:0. Asistence: Marek Hrbas.
03:00'
Kotouč ve středu hřiště.
02:51'
Tomi dostal puk do pásma, Jáchym teď o něj bojuje v rohu.
02:13'
Hosté kombinovali do pásma, spíše nahození než střelu Bartošák odklidil do bezpečí.
02:00'
Vítkovičtí se stále drží u Pavelkovy klece.
01:26'
Lev s Oleszem u hostující branky, ale puk do ní nedokázali dostat.
01:05'
Szturc posunul kotouč do pásma, vítkovičtí mohou k Pavelkovi.
00:30'
Mountfield v pásmu, Köhler v souboji o puk přišel o hůl.
00:20'
Pro puk si do rohu ke své brance sjíždí Vydarený.
00:07'
Hosté se hnali do pásma příliš rychle, je z toho ofsajd.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A) – Š. Stránský, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Lev, Olesz (C) – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Tomi, T. Jáchym, Kurovský – Hudeček.

Mountfield HK: J. Pavelka (Rybár) – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Zámorský – R. Pavlík, Dragoun, Köhler (A) – Kukumberg, Džerinš, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Látal – Berger, Cingel, Miškář.

Rozhodčí: Baluška, Štefík – Tošenovjan, Orolin.
Statistiky Mountfieldu HK vede s patnácti kanadskými body útočník Jaroslav Bednář (4+11), nejlepším střelcem týmu je s deseti góly vítkovický odchovanec Bedřich Köhler (10+4). Nejlepšími obránci jsou s devíti body Blaž Gregorc (2+7) a Filip Pavlík (0+9). S dvaceti trestnými minutami je nejtrestanějším hráčem týmu útočník Bedřich Köhler. Nejvíce bodů ve statistikách Radegast týmu má obránce Martin Pláněk – 52 bodů. Nejvytíženějším gólmanem je Patrik Rybár s průměrem 1,04 a úspěšností 95,56 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede s osmnácti body útočník Ondřej Roman (7+11), nejlepším střelcem týmu je ale útočník Jakub Lev (11+6). Nejlepším bekem je s dvanácti kanadskými body Ivan Baranka (1+11). Nejvíce trestných minut si od sudích vykoledoval útočník Roman Szturc s pětapadesáti trestnými minutami. V rámci Radegast indexu se u vítkovických nic nemění, s obrovským náskokem je nejlepším v tomto odvětví se 131 body obránce Jan Výtisk. Brankářskou jedničkou týmu je Patrik Bartošák s úspěšností 92,04 % a průměrem 2,36 gólů na zápas.
Vítkovice okupují 5. příčku neúplné tabulky, s bilancí 10-2-3-8 a aktivním skóre 69:58 mají na svém kontě 37 bodů. O šest bodů více, tedy 43 bodů, si za své výsledky připsal tým Mountfieldu HK, s bilancí 11-4-2-6 a aktivním skóre 54:37 jim patří 2. místo tabulky, s pětibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň.
Mountfield HK po reprezentační přestávce vyhrál na svém ledě na Zlínem 5:1, v Mladé Boleslavi získal dva body až po samostatných nájezdech (2:1 sn) a v posledním utkání porazil na domácím ledě Piráty z Chomutova 3:2, ale až po prodloužení.
Vítkovičtí se před reprezentační pauzou dostali do laufu, ten jim ale utnula Jihlava, která na vítkovickém ledě tahala sice za kratší konec, nakonec však ve třetí třetině gólem kapitána Čachotského necelou minutu před třetí sirénou strhla vedení na svou stranu a vyhrála 4:3. Vítkovice poté zajížděly do Brna, kde je čekal boj o body, ty k překvapení většiny svých fanoušků z modrobílého pekla přivezly, a to rovnou všechny tři. V Plzni vítkovičtí dvě třetiny vedli, ale západočeši se ve třetí část zvedli, srovnali a utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Vítkovice si tak z plzeňského ledu odvezly zpět do Ostravy bod.
Čtyřiadvacáté kolo Tipsport extraligy svede dohromady Vítkovice, hájící svůj led a tým Mountfield HK, který se bude snažit jej dobýt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.