SESTŘIH: Předkolo play off (2. zápas): Vítkovice - Pardubice 2:4

Stav série:

1:1
Z Ostravy je to pro dnešek vše, budeme se opět těšit někdy na počtenou.
Druhé utkání předkola play-off je u konce. Hosté zabrali a srovnali tak stav série. Zpočátku to vypadalo na stejný úvod jako ve včerejším utkání, ale hosté se vyvarovali chyb a hráli svou hru přesně tak, jak potřebovali. Série se přesouvá na východ Čech, kde se v sobotu a v neděli odehrají další zápasy.
59:59
Sýkora poslal puk na branku, bude se však zkoumat záznam, jestli to stihl ještě ve hře.
59:52
Němec s Burgerem před brankou, ale Vejmelka pozorný.
59:44
Ještě se bude vylučovat, za sekání je vyloučen Marcinko.
59:17
Vítkovický Šindelář znovu zůstává na střídačce.
59:17
Oddechový čas pro hosty.
58:30
Hra je přerušena, ve vítkovickém kotli zasahuje lékařská služba.
58:30
Pardubice právě vstřelily branku!
Po vyhraném bully pardubičtí přesunuli hru do bezpečí, prázdnou branku trefuje LUKÁŠ RADIL – 2:4. Asistence: Radoslav Tybor.
57:30
Cetkovský málem načapal Šindeláře nepřipraveného.
57:01
Vítkovický Šindelář na zemi, ale puk je pod jeho zády.
56:52
56:34
Hosté usazeni v pásmu, ale příliš nestřílejí.
56:00
Hosté se ujali kotouče a míří do pásma.
55:38
Domácí jsou ve svém oslabení nebezpeční, nejprve tečoval lehký puk Kucsera a Vejmelka si vůbec nebyl jistý, o chvíli později to dobře zkoušel Roman, to už pardubický gólman lapá.
55:04
Šindelář hasí akci hostujícího celku.
54:52
Tresty jsou následující – za hosty si trest odsedí Sýkora 2+2 za hrubost, Čutta 2+2 za hrubost a Zohorna 2+2 za hrubost, u domácího týmu pak Hlinka 2+2+2 za hrubost, Szturc 2+2 za hrubost, Olesz 2+2 za hrubost. Hosté hrají přesilovku 5 na 4.
54:52
Za hostující brankou se strhla bitka. Hlinka se Zohornou už sundal rukavice, Olesz se pustil do křížku se Sýkorou, také Szturc si vyřizuje účty s Čuttou.
54:31
Štencel viděl prostor, Burger ale netrefil ideálně.
54:10
Domácí jen nahazují do rohu, Čutta bude u puku jako první.
53:57
Vejmelka přikrývá kotouč lapačkou, bude se vhazovat po jeho levici.
53:41
Vítkovičtí se přesunují do útoku.
53:11
Dobrý pokus domácích končí za pardubickou klecí.
52:43
52:39
Němec se dostal až k brance, poté vznikl menší závar, ale puk se do branky nedostal.
52:07
Burger v gólové šanci, ale Vejmelka dobře.
51:59
Domácí jakoby ožili, derou se do branky hlava nehlava.
51:31
Vítkovičtí pokračují v klasické přesilovce.
51:31
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí využili dvojnásobnou přesilovku, když Olesz skvěle clonil výhled Vejmelkovi, po nahrávce Štencla se trefuje ONDŘEJ ROMAN – 2:3. Asistence: Jan Štencel.
51:13
Vítkovičtí to zkoušejí ze všech stran, ale Vejmelka v bráně odolává!
50:43
Hosté jdou do tří, za nedovolené bránění je vyloučen Cetkovský.
50:25
50:15
Hostující Gregorc je vyloučen za podražení.
49:51
Ještě před kruhy se napřáhl Gregorc, ale minul.
49:39
Domácí dokázali vyhodit.
49:06
Starý to zkusil kolem tyče, ale neuspěl.
48:48
Výborný zákrok Šindeláře, který se nenechal nachytat na hruškách a zakročil přesně.
48:25
Domácí se prodrali před branku, Huna si poté počínal nedovoleně po odpískání, Pardubice mají přesilovku.
48:04
Probíhá komerční přestávka.
47:55
Svačina si nabruslil velmi rychle na branku, ale na Vejmelku nevyzrál.
47:38
Hra se přelévá ze strany na stranu.
46:39
Pardubičtí mají puk pod kontrolou.
45:59
Marcinko se vydal na domácí branku, ale nic zvláštního se neudálo.
45:34
45:00
Kotouč skončil na brance Pardubic, Vejmelka jej kryje lokty.
44:02
Šindelář zasahovat nemusel.
44:00
Kudělka neudržel puk na modré, Sýkora jde kupředu.
43:54
Vhazování u pardubické klece.
43:34
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Benák.
43:19
Stehlík dostal přihrávku na modrou a pálil z první, Vejmelka na místě.
43:07
Domácí dlouze rozehrávají ze svého obranného pásma.
42:30
Húževka se před pardubickou brankou sápal po puku marně.
42:12
Vítkovičtí začínají od své branky.
41:44
Olesz před Vejmelkou, ale ten zasahovat nemusel.
41:02
Obě mužstva hrají v plném počtu.
40:45
Hned po vhazování znovu Svačina, ale Vejmelka znovu ve střehu.
40:43
Svačina to zkusil zleva, ale Vejmelka si v klidu poradil.
40:32
Stehlík u puku, za svou klecí.
40:08
Vítkovičtí u puku, pokoušejí se přejít do pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:13.
Druhá třetina skončila nerozhodně, 1:1, když se nejprve trefil Venkrbec a vyhnal tím Dolejše z branky, o něco později dokázal snížit Stehlík. Stav na světelné tabuli je pro domácí nepříznivý, uvidíme, s jakou taktikou nastoupí svěřenci trenéra Svozila do třetí části.
40:00
39:50
Puk se ocitá ve středním pásmu, vítkovičtí si pro něj v klidu sjíždějí.
39:02
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, za pardubické je vyloučen Kolafa, za domácí pak Olesz, oba za hrubost.
39:02
Vítkovičtí se tvrdě dobíjeli do branky, hra je přerušena a bude se vylučovat.
38:03
38:00
Burgerův pokus z první Vejmelka lapil.
37:45
Kucsera se dostal k puku, nabruslil si podél levého mantinelu do pásma a nastřelil tyč!
37:08
Čutta si sjel mezi kruhy, byl sám a měl čas a prostor, Šindelář kotouč vyhlavičkoval nad a za branku.
37:01
36:55
Gregorc posílá puk na branku.
36:37
Domácí drží útočné pásmo, Zíb to zkusil nadvakrát.
36:03
Síly na ledě se srovnávají, za krosček je potrestán Olesz.
35:24
Olesz si vybruslil do kruhu, puk ale míří jen do Vejmelky.
35:01
Na trestné lavici znovu Zohorna, domácí mohou snížit.
35:01
34:55
Kucsera za pardubickou brankou, ale jeho pokusy s přihrávkou na spoluhráče zatím marné.
34:16
Hra se od branky k brance, vítkovičtí mají momentálně puk pod kontrolou.
33:19
33:18
Gašparovič se protáhnul kolem vítkovické klece a Šindelář měl co dělat.
32:49
Čutta dobře nahrával na Nahodila, ale puk se nedostal za Šindeláře.
32:26
Zohorna to myslel dobře, ale nemířil úplně přesně.
32:02
Hosté se snaží usadit v pásmu.
31:43
Hosté v ofsajdu.
31:27
Hosté v plném počtu a zahrají si mírně zkrácenou přesilovku.
31:19
Sudí vylučují Svačinu za sekání, Čáslava při snaze odehrát puk zlomil hůl.
30:15
Vítkovičtí musejí rozehrát od Šindeláře.
29:27
Na trestné lavici je usazen Zohorna, vítkovičtí mají početní výhodu.
29:20
Vítkovičtí se nemohou dostat z pásma.
28:42
Vítkovičtí chybovali, hosté se dostali do pásma, ale Pastor nakonec vše napravil.
28:28
Němec znovu prověřoval pozornost Vejmelky.
28:05
Němcova střela byla dobrá, na dorážku připraven Burger.
28:03
Zakázané uvolnění pro Pardubice.
27:51
Vhazování u vítkovické klece se bude opakovat.
27:25
Po nahrávce Olesze se k puku dostal RICHARD STEHLÍK, kterému kotouč poskočil, musel si ho srovnat, ale nakonec jej dokázal dostat do branky – 1:3. Asistence: Rostislav Olesz, Michal Hlinka.
27:19
Hlinka bojuje u mantinelu o kotouč.
27:05
26:39
Kucsera s Vandasem u pardubické klece, ale skóre se nemění.
26:13
Vandas stíhá kotouč, ale pardubičtí mu jej nechtějí půjčit.
25:40
Sýkorova bomba končí někde ve výstroji Šindeláře.
25:18
Vhazování po levici Šindeláře.
25:15
Vítkovičtí se daleko do pásma nedostali.
24:59
Zíb zakládá útok.
24:38
Hosté si sjeli k Šindelářovi, ale ten zasahovat nemusel.
23:19
V brance domácích dochází ke změně, tři vítkovické tyče teď bude střežit Filip Šindelář.
23:19
A hosté odskakují už na tříbrankový rozdíl – Sýkora si sjel s pukem do rohu, nahrál na vzdálenější tyč na MATOUŠE VENKRBCE, proti jehož střele byl Dolejš bezmocný – 0:3. Asistence: Petr Sýkora, Tomáš Zohorna.
22:58
Puk znovu mimo hrací plochu, ale byl tečován.
22:38
Vítkovickým se nedaří dostat od své klece.
21:13
Svačina se v útoku málem dostal k puku, ale pardubičtí si jej nakonec dokázali pohlídat.
20:51
Hosté couvají ke své kleci i s pukem.
20:46
Štencel se zapojuje do hry.
20:26
Sýkora trefil pouze boční konstrukci Dolejšovy klece.
20:01
Vítkovičtí začnou druhou část v oslabení.
20:01
V první třetině se hosté dostali jako včera do dvougólového vedení, které tentokrát udrželi. Ve třinácté minutě utkání otevřel skóre zápasu Jaroslav Moučka. Druhou branku přidal v patnácté minutě Jan Starý. Do druhé části hry vstoupí hosté v dvojnásobné početní výhodě, když z trestu Jana Štencela zbývá necelá minuta, vyloučení Pastora pak přišlo v samotném závěru první dvacetiminutovky, ideální situace pro navýšení náskoku.
Další třetina začne přibližně v 19:13 .
20:00
20:00
V závěru první třetiny byl po diskusi sudích vyloučen Tomáš Pastor (VIT) za zdržování hry – vyhození kotouče z hrací plochy.
18:46
Jan Štencel (VIT) se provinil podražením.
18:24
Hosté ve čtyřech.
17:50
Romanova střela z levého kruhu mimo, domácí nadále v pásmu.
17:35
Pardubice se budou 49 vteřin bránit ve třech, hráčská lavice je potrestána dvěma trestnými minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jan Starý.
17:11
Hosté vyhazují, Ostravané musí začít zpoza své klece.
16:40
Vítkovičtí zahájili přesilovkovou kombinaci.
16:24
Tomáš Zohorna (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
16:05
Pardubičtí se však podle sudího Hejduka dopustili faulu, Dolejš sprintuje na střídačku.
15:38
Pardubičtí v útoku, vítkovičtí se musejí bránit.
14:59
Tak toto je stejný začátek, jako včera, uvidíme, jak se zachovají vítkovičtí.
14:08
Po pěkné kombinaci hosté zvyšují na dvoubrankový rozdíl, když se JAN STARÝ trefuje pohodlně do odkryté části branky – 0:2. Asistence: Lukáš Radil, Václav Benák.
13:24
13:08
Oleszova lehká střela nemohla Vejmelku ohrozit.
12:41
Host otevírají skóre, poté, co Cetkovský posla puk na branku, Dolejš si povyjel, aby jej zachytil, ale u puku byl rychlejší JAROSLAV MOUČKA, který jej zasunuje za Dolejše – 0:1. Asistence: Jiří Cetkovský.
12:04
Hosté to neustále zkoušejí, ale Dolejš je na svém místě.
10:41
Gregorcova střela z kruhu končí v Dolejšově lapačce.
10:05
Další zakázané uvolnění Pardubických.
08:55
Hra se stěhuje před Vejmelku, zakázané uvolnění hostů.
08:10
Nyní útočí Pardubičtí, kteří krouží kolem Dolejšovy klece.
08:05
Ihned po bully vypálil Čerešňák, puk však skončil na brusli jednoho z hráčů před ním.
07:59
Nyní se icingu dopustili hosté.
07:31
Hunovu střelu z úhlu zkrotil Vejmelka na hrudi.
07:18
Zakázaní uvolnění Vítkovic.
06:41
Sýkorovi při rozehrávce utekl puk, a způsobil tak v ochozech pozdvižení. Své zaváhání však před dojíždějícím Hlinkou napravil včas.
06:20
Komerční přestávka
06:03
Štencel vyčkává s rozehrávkou na střídající spoluhráče.
05:20
Pardubičtí v postavení mimo hru.
04:45
Pardubice nyní v útočném pásmu, Dolejš musí být pozorný.
04:10
Na druhé straně si připsal zásah i Dolejš, jenž lapil Špačkův pokus zápěstím.
03:50
Volného touše se ujal Szturc, který si vybruslil do pásma a od levého mantinelu vyzkoušel Vejmelkovu pozornost, ten přerušil hru.
03:30
Zohorna zavezl do pásma, avšak jeho přihrávku nepřijal žádný ze spoluhráčů. Vítkovice opět u puku.
03:01
Cetkovský napřáhl na červené čáře, jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.
01:34
Pozornost Vejmelky prověřil střelou z mezikruží Ondřej Roman, pardubický brankář jistý.
01:16
Hunu s pukem na holi zastavil Starý a posílá puk do bezpečí střední třetiny.
01:02
Roman v ofsajdu.
00:13
Vítkovičtí nerozehráli dobře, píská se icing.
00:10
Na vhazování byli úspěšní domácí a rozehrávají akci ze svého pásma.
00:01
Na ne zcela zaplněném stadionu v Porubě se vše schyluje k vhození úvodního bully zápasu.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Stehlík, Zíb, Kudělka, Čerešňák, Pastor, Štencel – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Kucsera

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Kristan) – Čáslava, Gregorc, Čutta, Benák, Ščotka, Kolafa, Havlík – Venkrbec, Zohorna, Sýkora – Starý, Nahodil, Radil – Gašparovič, Marcinko, Tybor – Cetkovský, Moučka, Poulíček, Špaček

Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Tošenovjan, Hlavatý.
Dnes je na zimním stadionu v Ostravě-Porubě na programu druhý zápas předkola mezi celky HC Vítkovice Steel a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Stav série: 1:0

O postup do čtvrtfinále play-off České pojišťovny se utkávají osmý a devátý tým tabulky po základní části TELH, a tomu odpovídal i začátek prvního střetnutí. První z deseti branek, jež včera padly, vstřelil v 10. minutě Tomáš Marcinko, a využil tak přesilovou hru 4na3. Druhý gól v Dolejšově brance na sebe nenechal dlouho čekat, ve 12. minutě skóroval Jan Starý.

Podle vyjádření kouče hostů, Miloše Říhy, se Východočechům dařilo plnit taktické pokyny do osmnácté minuty, tedy do chvíle, než Vladimír Svačina dostal tým trenérského dua Svozil, Petr do kontaktu. Ve zbývajících třetinách dominovaly Vítkovice, přičemž gólový účet utkání uzavřel deset minut před závěrečnou sirénou Roman Szturc (v zápase 2+0), jenž je rovněž autorem branky vítězné.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí nabuzeni kontaktním gólem a záhy se jim podařilo skórovat podruhé, vyrovnání zařídil Tomáš Svoboda (2+1), který pětigólovou třetinu svou druhou trefou také zakončil. Szturcova první branka přišla o necelou minutu později a znamenala také konec působení Kristana v pardubické kleci. Střídající Karel Vejmelka však čisté konto držel dvě minuty, v čase 24:30 se z druhé trefy do černého v ročníku mohl radovat Lukáš Klok. Do konce druhé části hry, v níž domácí hosty přestříleli v poměru 14:11, se pak mezi střelce zapsal ještě obránce Tomáš Pastor. Ve třetí periodě, na jejímž začátku zvyšoval na 7:2 Rudolf Huna, si Vítkovičtí již gólový náskok pohlídali a pohodlně dokráčeli k výhře.

Na to, jak bude souboj o čtvrtfinále pokračovat, jistě nejsou zvědaví pouze fanoušci z obou táborů, ale také samotní hokejisté. Dle slov Jakuba Petra do dnešního pokračování předkola vstoupí Ostravané s pokorou, jelikož v této fázi soutěže nezáleží na skóre, nýbrž na počtu výher. Komu se podaří zvítězit třikrát, postupuje dál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.