Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Vítkovice - 19. prosince 2018   18:00

Pardubice
05:37' Poulíček (Perret, Wishart) • 40:35' Dušek (Kusý, Hovorka)
2:5
(1:3, 0:1, 1:1)
Vítkovice
01:48' Kucsera  (Szturc) • 04:04' D. Květoň  (O. Roman, Tybor) • 14:22' P. Zdráhal  (Š. Stránský, Kucsera) • 32:02' Kucsera  (Szturc, Pytlík) • 48:22' Lev  (O. Roman)
Pardubice
Kacetl (5. Hamerlík) – Holland, Mikuš, Trončinský, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Cardwell – Skokan, Marosz, Rolinek – Hovorka, Bubela, Kusý – P. Sýkora, Dušek, Vondráček – Mandát, Poulíček, Perret.
Hradil, Hribik – Bryška, Ganger
ČSOB Pojišťovna ARENA
6209 diváků
Vítkovice

Pardubice - Vítkovice: Hostující využívají přesilovku! Jakub Lev se štěstím propálil Hamerlíka, 2:5

Střetnutí dvou trápících se celků je u konce. Vítkovice porážkou Pardubic ukončily sérii pěti porážek v řadě, naopak Dynamo prohloubilo mizérii na jedenáct porážek v řadě. Vítkovičtí byli od začátku na koni, když se již po dvou minutách hry ujali vedení a to si hlídali až do konce duelu.
Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice – Patrik Poulíček
HC Vítkovice Ridera – Lukáš Kucsera
59:59'
Děrvuk ještě zakončil zápas tvrdou ranou přímo do hrudníku Bartošáka.
59:47'
Další úspěšné vyhození Vítkovic přes celé hřiště.
59:14'
Tentokrát úspěšně blokoval Výtisk, který zaklekl do střely Duška z pravého kruhu.
58:34'
Hovorka napřáhl ke střele příklepem, Krenželok ji srazil hokejkou do rohu hřiště.
57:54'
Vítkovičtí vyhráli vhazování před Bartošákem a Krenželok hned poslal puk obloučkem přes celé hřiště.
57:45'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman Szturc – 2 min., podrážení).
57:18'
Szturc dohrával u mantinelu Skokana, což se mu vyplatilo, jelikož svou zpětnou přihrávkou vyhnal Dynamo ven z pásma.
56:56'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jaroslav Mrázek – 2 min., vysoká hůl).
56:18'
Odražený puk se ve středním pásmu dostal ke Zdráhalovi, který šel hned do zakončení, ale Hamerlíka neohrozil.
Dnešní utkání sleduje 6209 diváků.
55:51'
Schleiss si křikl o přihrávku na útočnou modrou, hned po zpracování puku se přiblážil k brance a vypálil zápěstím, jenže nepřesně.
54:53'
Wishart svou nahrávkou křížem přes celé střední pásmo hledal na pravé straně Skokana, od toho ale letěl puk příliš daleko.
54:26'
Trončinského nástřel od modré dobře tečoval před brankou Mandát, i přesto byl ale Bartošák úspěšný a přerušil hru.
54:04'
Po dalším úspěšném zákroku Bartošáka proti střele z levé strany následuje komerční přestávka.
53:56'
Pardubická početní výhoda končí vyhozením Vítkovic přes celé hřiště.
52:05'
Ihned po vhazování poslal obránce Krenželok puk přes celé hřiště přímo na brankáře Hamerlíka.
51:56'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jaromír Pytlík – 2 min., podrážení).
51:27'
Lev nabil na střelu z první Romanovi, jeho sražený pokus přelétl branku a skončil na zadním mantinelu.
50:59'
Romanův nástřel skončil v rohu kluziště, Vítkovice se ještě udržely na kotouči.
50:28'
Vítkovicím se zatím tato přesilovka příliš nedaří, Dynamo se znovu osvobozuje vyhozením.
49'
Hostující využívají přesilovku! Jakub Lev se štěstím propálil Hamerlíka, 2:5
49:56'
Osamocený Bubela se vydal do útoku, před ním stál obránce Šidlík, kterého svou střelou zápěstím trefil.
49:23'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Denis Kusý – 2 min., hákování).
48:22'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hostující celek využívá svou druhou početní výhodu v zápase. Roman nahrál na modrou čáru JAKUBU LVOVI, jenž trochu se štěstím propálil Hamerlíka, kterému puk propadl těsně za brankovou čáru pod rukou. Asistence: Ondřej Roman.
48:03'
Roman zkusil vystřelit z pravé strany přes dva blokující hráče, puk ale na branku neprošel.
47:37'
Hosté už jsou usazeni v útočné třetině, kde ale prozatím pouze kombinují.
46:56'
Pardubice ihned po vyhraném vhazování vyhodily puk přes všechny čáry, Vítkovice tak musí začít první přesilovkovou akci od své branky.
46:45'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., podrážení).
45:59'
Kusý se prokličkoval s pukem až do útočné třetiny, tam se s ním ale dlouho neudržel.
45:10'
Pytlík protečoval puk do středního pásma a začal aktivně napadat rozehrávající pardubické obránce.
44:43'
Perret nahrál Mandátovi na modrou, ten najel mezi dva protihráče, kteří ho zdvojili a přišel o puk.
43:55'
Střelecký pokus Lva z levého kruhu srazil do rohu hřiště Hrabal svou levou nohou.
43:19'
Vítkovice znovu pouze odevzdaly puk svému soupeři, snaží se převážně uklidnit hru.
42:42'
Schleiss pouze nahodil puk do útočné třetiny, kde se ho za svou brankou zmocnily Pardubice a zakládají protiakci.
42:15'
Pardubice vstřelená branka nakopla a ženou se za dalším snížením.
40:35'
Dynamo právě vstřelilo branku!
I domácí mužstvo v dnešním utkání využívá početní výhodu, po přihrávce od Duška snižuje na rozdíl dvou branek ANTONÍN DUŠEK. Asistence: Denis Kusý a Marek Hovorka.
40:22'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Výtisk – 2 min., podrážení).
40:01'
Po čtyřiceti minutách hry odchází domácí do kabiny ještě s větší gólovou ztrátou. Vítkovice byly dlouhou dobu aktivnějším týmem, z čehož vytěžily čtvrtou vstřelenou branku, ve 33. minutě zakončoval do odkryté branky po nahrávce od Szturce Kucsera. Vítkovice mohly ještě navýšit své vedení v další početní výhodě, tu ale stejně jako následně Pardubice nevyužily.
40:00'
39:54'
Pardubičtí se ještě v posledních vteřinách vydali do útoku, zakončení z pravé strany ale skončilo vedle branky.
39:03'
Marosz se snažil vrátit svůj tým rychle zpět do útočné třetiny, zastavil ho při tom ale odpískaný ofsajd.
38:34'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Schleiss – 2 min., hrubost).
38:24'
Perretova střela z levé strany ihned po vhazování skončila vedle brány, ale Dynamo si v rohu hřiště vybojovalo puk zpět do své moci.
37:55'
Pardubický navrátilec do sestavy Marek Trončinský si udělal útočný výlet, když prošel středem hřiště, ale střílel zápěstím přímo do středu brány.
37:24'
Holland dostal nahrávku na modrou a ihned po zpracování kotouče pálil příklepem, jenže příliš vysoko.
37:05'
Po Maroszově zakončení z levé strany se k dorážce dostal před brankou stojící Kusý, střela mu však příliš nesedla.
36:33'
Barankův nástřel dobře tečoval mezi kruhy Kucsera, Hamerlík vyrazil kotouč nad branku levým ramenem.
35:34'
Trončinský poslal při konci pardubického trestu do útoku Poulíčka, ten ho zbrzdil mírně nepřesnou nahrávkou na pravou stranu na Mandáta.
34:55'
Holland vybojoval kotouč u své branky a alespoň na malou chvíli osvobozuje Dynamo.
34:43'
Lev si vyměnil kotouč s Romanem a po zpětné přihrávce zkusil vypálit příklepem z první. Hamerlík na puk dobře viděl a zastavil ho svým tělem.
33'
Hosté opět zvyšují náskok! Druhou trefou v zápase se připomíná Kucsera, 1:4
33:48'
Baranka dostal nahrávku na vrchol levého kruhu z rohu hřiště od Schleisse, z první pálil těsně vedle pravé tyče.
33:28'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., příliš mnoho hráčů).
32:02'
Vítkovice byly poslední minuty lepším týmem na hřišti a vytěžily z toho další branku. Nikým nebráněný zůstal dlouhou dobu v předbrankovém prostoru Szturc, který si položil Hamerlíka a snažil se zakončit bekhendem. S tím sice nebyl úspěšný, puk se ale odrazil k LUKÁŠI KUCSEROVI, jenž už měl lehkou práci. Asistence: Roman Szturc a Jaromír Pytlík.
31:13'
Vítkovičtí jsou nyní jasně lepším týmem, Černého zakončení bylo sraženo do rohu hřiště, kde se puku ujali hosté.
30:28'
Kusého zakončení z pravého kruhu bylo hodně nepřesné, kotouč se od mantinelu odrazil až do pardubické obranné třetiny.
29:33'
Květoň hledal svou nahrávkou z levé strany před branku si najíždějícího Tybora, do přihrávky vložil svou hůl Hrabal.
28:40'
O přihrávku si na modré zaklepal Baranka, o pár vteřin později ji dostal, jenže trefil před sebou zakleknutého Hrabala.
28:21'
Perretovu střelu z pravé strany srazil do ochranné sítě Zdráhal.
27:52'
Szturc nahodil kotouč po mantinelu do útočné třetiny, blíže k němu měl sice pardubický obránce, ale hosté si ho dokázali vybojovat do své moci.
26:44'
Bubela střílel od modré z pozice obránce, jeho zakončení se snažil tečovat Kusý, ale pouze srazil puk do rohu kluziště.
26:07'
Po dalším zákroku Hamerlíka následuje komerční přestávka.
25:57'
Tyborovo zakončení z levé strany skončilo sražené za brankou.
25:15'
Ihned po vyhraném buly v útočném pásmu pálil příklepem od modré Baranka, jeho rána skončila ale hodně vedle brány.
23:42'
Východočechům se početní výhoda příliš nedaří, nedostávají se do slibnějších střeleckých pozic.
22:08'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jaroslav Mrázek – 2 min., nedovolené bránění).
20:01'
První třetina byla gólově bohatá, padly v ní celkem čtyři branky a lépe z ní vyšly Vítkovice. Ty dobře nakročily k ukončení série pěti zápasu bez výhry, když se již ve 2. minutě ujaly vedení po trefě Kucsery, o tři minuty později se prosadil také Květoň. Do pardubické branky po druhé inkasované brance nastoupil Hamerlík a v 6. minutě snižoval na rozdíl jediné trefy Poulíček, hostů však vrátil dvoubrankové vedení přesilovkovou trefou Zdráhal.
20:00'
18:38'
Pardubice se rychle vrhly do útoku, jenže ten jak rychle začal, tak rychle skončil.
17:20'
Vondráček hledal před brankou Sýkoru, jenže na toho přihrávka neprošla a kotouč skončil za bránou Bartošáka.
16:16'
Vítkovičtí vybojovali puk u své branky a nyní nikam nespěchají s rozehrávkou další útočné akce.
14:22'
Hosté rychle využívají početní výhodu a berou si své dvoubrankové vedení zpět. Stránského zakončení v tísni ze středu hřiště vyrazil Hamerlík na pravou stranu, kde číhal připravený PATRIK ZDRÁHAL a ten byl s dorážkou úspěšný, jelikož se pardubický gólman nestihl přemístit k levé tyči. Asistence: Šimon Stránský a Lukáš Kucsera.
13:59'
Po vyhraném vhazování pálil z pravého kruhu Kucsera, Hamerlík na puk viděl a v pohodě zakročil.
13:51'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Antonín Dušek – 2 min., vysoká hůl).
12:28'
Baranka si zamíchal pukem před Hamerlíkem a svou přihrávkou připravil téměř stoprocentní šanci pro Deje, který však nedokázal zvednout puk nad beton pardubického gólmana.
11:55'
Trončinský udělal rychlou zasekávačku, kterou se zbavil obránce. Proti jeho střele musel zakročit Bartošák lapačkou.
11:28'
Mandát zkusil vystřelit od levého mantinelu, jeho pokus byl ale sražený do ochranné sítě.
10:11'
Bubela pěkně nahrál bekhenem na pravé straně Kusému, jeho zakončení po stahovačce skončilo těsně nad horní tyčí.
09:32'
Maroszovu nebezpečnou střelu z pravé strany vykopl Bartošák betonem a k dorážce se ještě dostal Kusý, i s jeho pokusem si ale gólman hostí poradil.
08:43'
Hra se mírně uklidnila, na obou stranách je k vidění řada nepřeností při snaze projít do útočné třetiny.
07:38'
Sýkora se snažil s pukem protlačit z levé strany až do brány, ale přes obránce neprošel. Dynamo se alespoň udrželo na puku.
07:08'
Wishart rychle projel do útočného pásma po levé straně a zkusil poslat kotouč na bránu. Bartošák byl pozorný a nastavil lapačku, do které mu puk zapadl. Následuje komerční přestávka.
5'
David Květoň trefuje mezírku mezi betony a hosté jdou do dvoubrankového vedení, 0:2
05:37'
Dynamo zabralo a rychle se dotahuje na rozdíl jediné trefy. V první šancí ještě nebyl PATRIK POULÍČEK z dorážky úspěšný, ale následně si vyjel zpoza branky, střelu bekhendem Bartošák vyrazil a na dorážku na bližší tyč už nestačil. Asistence: Jordann Perret.
05:29'
Trončinského střela z otočky od levého mantinelu se odrazila od nohou obránce, ale domácí nebyli z dorážky úspěšní.
04:04'
Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Ondřej Kacetl, přichází Peter Hamerlík.
04:04'
To je krutá rána pro Pardubice! V úvodu zápasu nebyly horším týmem, jenže po čtyřech minutách prohrávají již o dvě branky, když se přesnou trefou z vrcholu kruhu prosadil DAVID KVĚTOŇ, jenž vyhnal z branky Ondřeje Kacetla. Asistence: Ondřej Roman a Radoslav Tybor.
03:51'
Marosz rychle pronikl do útočného pásma a hledal křižným pasem v pravém kruhu pro vhazování Kusého, na toho ale přihrávka neprošla.
03:27'
Vítkovice jsou v útočné třetině, zatím ale kombinují jen po mantinelu.
01:48'
Vítkovičtí se hned v úvodu ujímají vedení po rychlém protiútoku. Středem zavezl puk do útočné třetiny mezi dvěma obránce Szturc, který ho přihrál na čepel LUKÁŠE KUCSERY a ten zakončoval nad beton ležícího brankáře Kacetla. Asistence: Roman Szturc.
00:51'
O první střelu zápasu se postaral po rychlém přechodu do pásma Rolinek, jenže mířil nepřesně.
00:19'
Úvodní vhazování vyhrálo Dynamo, po krátké rozehrávce ve vlastním pásmu se rychle vydalo do útoku.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Hamerlík) – Holland, Mikuš, Trončinský, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Cardwell – Skokan, Marosz, Rolinek – Hovorka, Bubela, Kusý – P. Sýkora, Dušek, Vondráček – Mandát, Poulíček, Perret.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – D. Krenželok, Výtisk, Černý, Šidlík, Baranka, Mrázek – Dej, Lev, Olesz – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Pytlík, Kucsera – P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss.

Rozhodčí: Hradil, Hribik – Bryška, Ganger.
Po reprezentační přestávce se opět začíná naplno rozjíždět program Tipsport extraligy. V rámci jejího 27. kola bude Dynamo Pardubice hostit Vítkovice. Potkají se tedy dva celky, kterým se v poslední době příliš nedaří. Vítkovičtí prohráli pětkrát v řadě a v této sérii získali jediný bod, pardubická mizérie čítá deset proher v řadě. Východočeši se snaží jakkoliv dostat ze špatně se vyvíjející sezony. Stále probíhají změny v kádru, jako poslední se do něj vrátul zpět obránce Marek Trončinský, jenž si měl původně najít nové angažmá. „Na nás byla přestávka krátká. Věnovali jsme se fyzické kondici. To se děje v každém extraligovém klubu. My se věnovali práci na ‚fyzičce‘ celou pauzu,“ řekl pro klubový web hlavní trenér Dynama Ladislav Lubina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.