Hokejisté Bostonu počtvrté v sezóně zvítězili. I když tentokráte měli štěstí, tak dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství hostů český krajánek David Krejčí. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.
60:00
59:52
Vyloučeni jsou ještě Bergeron a Skinner.
59:52
Bruins právě vstřelili branku!
Pohodlně do prázdné branky zakončuje a dovršuje vedení Bostonu TYLER SEGUIN. Bez asistence.
58:29
Carolina si komplikuje situaci a vyloučen je Eric Staal.
58:01
Tak to je skvělé! Zřejmě rozhodující branku utkání dává DAVID KREJČÍ, který se trefuje poprvé v sezóně. Obrana úplně zapomněla na Hortona, který trefil břevno, puk se ale odrazil k Lučičovi a ten poslal kotouč před prázdnou branku Krejčímu. Asistence: Nathan Horton, Milan Lucic.
57:51
Domácí nyní zkoušeli překvapit Chudobin střelou z půlky.
57:05
Střelu Boychuka od modré kryje lapačkou Ward.
56:43
A ihned na to další nedovolený způsob hry v neprospěch Bostonu.
56:24
Hra se začíná kouskovat, Boston vyhazuje na zakázané uvolnění.
56:04
Po odrazu od mantinelu nachází kotouč ve výstroji pozorný Ward.
55:21
Krečjí spolu s Lucicem vybojovali útočné pásmo, jenže Bostonu to opět nebylo nic platné.
54:41
Další ofsajd hostů, kteří jsou ale v této fázi jasně lepší a stále se snaží tlačit dopředu.
54:14
Boston ale také chybuje v rozehrávce a nyní se v ofsajdu nachází Paille.
53:31
Carolina znovu vyhodila jen do střeu hřiště a v útoku nyní není žádným nebezpečím.
52:56
Před Wardem následně doráží Lucic, domácí brankář však drží kotouč pod lapačkou.
52:34
Krásnou přihrávku před branku dostal Horton, jenže z jasné pozice mířil jen do prostoru, kde stál skvělý Ward.
52:17
Po dlouhé době vystřelili i domácí, ale po nepřesné ráně pálí do ochranné sítě Sjomin.
51:38
Boston má tlak, hostům se ale opět podařilo vyhodit.
50:58
Ward vyráží kotouč do rohu kluziště po střele z levé strany.
50:40
Je hodně znát, že ani jeden celek nechce udělat chybu, o puk se bojuje ve středu kluziště.
50:10
Hosté si najeli do útočné třetiny, avšak vzápětí o kotouč ihned přicházejí.
49:31
Další nepřesnosti na obou stranách, kotouč za brankou v držení domácích.
48:55
Lucic je v ofsajdu a následuje krátká komerční pauza.
48:23
Chudobin ještě vyráží do rohu kluziště a přesilovka Caroliny končí.
47:50
Domácím se však početní výhoda vůbec nedaří a stále se nemohou usadit v útočném pásmu.
46:43
46:23
Boston měl nyní velký tlak, jenže po podražení Borqueho se síly na ledě srovnají a pak začne přesilovka Caroliny.
45:51
Po přihrávce Cháry vypálil tvrdě Krejčí, Ward však betonem odraží kotouč k mantinelu.
45:05
Bostonu se nepovedl přechod do útočné třetiny, stále se hraje velmi opatrně a hlavně čistě.
44:43
Ward si poradil s tečovanou střelou od modré, za hákování jde na trestnou lavici Harrison.
44:30
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
44:14
Skinner to zkoušel sám přes tři obránce, jenž neuspěl. Následný protiútok Bostonu ale také nebyl zakončen přesně.
43:37
Jokinen prováhal dobrou střeleckou možnost a jeho pokus byl následně sražen za branku.
43:16
Na druhé straně se tlačil do šance McBain, ale Chudobin sklapl betony včas.
42:57
Chyby na obou stranách přibývají a nervozita roste, nyní po další minele pálil zblízka Hamilton, ale Ward stačil zareagovat.
41:28
Po nahození dotíral před Wardem aktivní Kelly, avšak domácí brankář včas přikryl kotouč lapačkou.
40:55
Carolina nyní kombinují za vlastní brankou, v úvodu se hraje velice opatrně.
40:23
V šanci se ocitl David Krejčí, lapačka Warda ale byla rychlejší.
40:01
Ve vyrovnané třetině nemohl dlouho padnout gól, ovšem nakone se to povedlo v samém závěru. Boston nejprve zvýšil stav zásluhou skvělé individuální akci Hortona, avšak Carolina vzápětí srovnala stav během 50 sekund. Třetí třetina začne přibližně ve 2:52 a máme se opravdu na co těšit.
40:00
38:45
Carolina právě vstřelila branku!
Tak to je studená sprcha pro Boston. Po obrovské chybě jednoho z obránců Bostonu naservíroval přihrávku před branku Sjomin a najíždějící ERIK STALL už neměl problém se zakončením. Asistence: Alexander Sjomin.
37:55
Nyní dostal přihrávku podél mantinelu JEFF SKINNER a konečně pokořujeskvělého Chudobina. Najel si až před něj a přetlačil dva protihráče, jeho pokus mířil pod vyrážečku bostonského brankáře. Asistence: Jordan Staal
36:52
Kotouč poskakoval v brankovišti před Chudobinem, hráči Caroliny ale nedokázali zakončit.
36:31
Nyní Ward kryje po střele z pravé strany.
35:52
Tak tohle byla paráda hostujícího útočníka. NATHAN HORTON si udělal kličku do středu kluziště a šel sám na Warda, kterého po skvělém blafáku pokořil střelou nad lapačku. Asistence: Zdeno Chára, Johny Boychuk.
35:28
Sám na branku postupoval Sjomin, skvělý zákrok betonem ale předvedl Chudobin.
35:19
Následně Ward vyráží kotouč za branku.
34:52
Boston se dotal k brance Warda, ovšem následná střela byla sražena ven ze třetiny.
34:30
Po zákroku hostujícího brankáře lapačkou proti střele Jokinena následuje tradiční komerční přestávka.
34:08
Jokinen se najížděl z pravé strany, ale místečko u pravé tyče Chudobinovy branky nakonec nenašel.
33:26
Carolina si vytvořila dobrou střeleckou pozici, avšak obětaví hráči hostů si lehají do střely a Chudobin tak zasahovat nemusí.
33:06
Nyní převládají souboje u mantinelu.
32:35
Zakázané uvolnění Caroliny.
32:16
Po skákavém kotouči do třetiny hostů nikdo nedokázal přesně vystřelit.
31:47
Dobré střely vyslali Lucic a Ference, nicméně neuchytila se ani jedna.
31:26
Nyní oston po velkém úsilí udržel útočné pásmo.
30:52
Chudobin zasahoval ještě jednou, Bruins jsou ale v plném počtu.
30:12
Po chybné rozehrávce domácích šel sám na Warda Peverley, z levé strany ho ale nepřekonal.
29:53
Dvě nebezpečné střely před Chudobinem opět brankou nekončí.
29:17
Téměř dvacetisekundový boj o puk za brankou Bostonu nakonec dopadl dobř pro hosty a ti vyhazují.
28:52
Nyní jim ale může pomoci přesilovka, za krosček jde na trestnou lavici hostující Johnson.
28:30
Hurricanes se jen těžko dostávají do zakončení a nedaří se jim přejít přes střední pásmo.
27:56
Boston rozehrával od vlastní branky, následně domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
27:35
Domácí jsou ve třetině soupeře, do zakončení se ale nemohou dostat.
26:49
Nyní Chudobin skvěle vykryl Semina.
25:40
Na druhé straně nepřekonal Boyčuk Warda.
25:09
Chudobin zasahuje proti ráně McBaina.
24:47
24:17
Po chbyě McBaina šel sám na brankáře Warda Peverley, avšak domácí brankář přdvedl skvělý zákrok a na zamezil brance.
24:01
Nyní se podařilo Bostonu vyhodit.
23:35
Tentokráte si Chudobin připisuje jeden z těch lehčích zákroků.
23:04
Boston už hraje ve čtyřech.
22:56
Chudobin ale předvádí skvělý zákrok lapačkou po střele od modré.
22:48
Nyní fauluje Bergeron a Carolina bude hrát přesilovku 5 na 3.
22:03
Boston ale dokázal vyhodit.
21:04
Nyní přesilovka pro Carolinu, za příliš mnoho mužů na ledě jde na trestnou lavici hostující Seguin (BOS).
20:59
Zatím si oba celky zadarmo předávají kotouč.
19:59
Do utkání lépe vstoupili hosté a i díky aistenci Davida Krejčího vedli v polovině už o dvě branky. Nicméně poté začali hrát i domácí a také měli hodně šancí, nakonec se dočkali jedné trefy a okamžitě se vrátili do zápasu.
20:00
19:39
Následně tu máme střelu Cháry, ale Ward je jistý.
19:01
Hra se výrazně přiostřila, oba celky už nehrají v tak velkém tempu jako na začátku první části.
17:39
Další tvrdou ránu předvedl Hamilton, nicméně Ward drží Carolinu.
16:33
Během krátké chvíle jsme tu měli tři střely na branku, ani jedna ale nebyla až zase tak nebezpečná.
16:08
Dobrou střelu Bowmana znovu kryje skvělý brankář hostů Chudobin.
14:50
Domácí se zaslouženě dočkali snížení. Sjomin přiťukl Eriku Staalovi a ten tvrdě vypálil z levé strany, kotoučpak k tyči tečoval JAMIE MCBAIN. Asistence: Erik Staal, Alexander Sjomin.
14:01
Ihned na to další skvělý zákrok brankáře Bostonu po ráně Brenta.
13:50
Tentokráte to dobře zkoušel Dalpe, jenže nakonec zamířil těsně vedle. Puk se jen odrazil od mantinelu pryč.
13:25
Hra ve čtyřech nic zajímavého nepřinesla a začíná krátká přesilovka Caroliny. Nyní dobře vypálil McBain, ovšem Chudobin chytá.
11:25
Síly na ledě se srovnají, Marchand (BOS) totiž hákuje McBaina.
11:06
Jenže ve stejné vteřině je faulován znovu Lučič a tentokráte odchází na trestnou lavici Gleason (CAR). Oba hráči se navíc pustili do šarvátky.
11:06
09:48
Střelu Seguina chytá s přehledem Ward.
09:06
Boston si zahraje další přesilovku, Harrison (CAR) hákoval Lucice.
08:45
Do dobré pozice se dostal Horton, jeho střelu ale kryje Chudobin.
07:14
I nadále se Carolina velice těžko prosazuje, Boston velice dobře brání. Nehraje se ovšem nijak pohledný hokej plný gólových šancí.
06:15
Boston právě vstřelil branku!
Boston rozjel zápas hodně slušně. Předtím skóroval v oslabení, nyní v přesilovce. Branku vstřelil ZDENO CHÁRA, který jen tak lehce nahodil puk na branku, a protože Ward na jeho střelu úplně dobře neviděl, bylo vymalováno. Asistence: David Krejčí, Tyler Seguin.
05:28
Dwyer (CAR) tentokráte fauloval a Bruins naopak budou mít k dispozici početní výhodu.
04:00
Oba týmy nám během uplynulých čtyř minut nic moc nenabídly. Ward ani Chudobin se mezi třemi tyčemi nemuseli ohánět.
05:03
Jen několik hitů a nepřesnosti. Kvůli těmhle akcím se zápas určitě nepohne kupředu. Především Carolina nehraje nijak dobře.
03:16
Tak to je velký šok pro domácí, soupeř totiž dokázal skórovat v oslabení poté, co je zmáčkl v jejich obranném pásmu. Branku vstřelil BRAD MACHARD, kterého u pravé tyčky přihrávkou od modré čáry skvěle našel Chára. Asistence: Zdeno Chára, Patrice Bergeron.
02:35
Carolině se zatím přesilovku využít nedaří, Chudobin si mezi třemi tyčemi vůbec nezachytal. Do konce přesilovky zbývá něco přes minutu.
01:40
Chudobin (BOS) zdržoval hru. A Hurikáni tak budou mít k dispozici první přesilovku.
01:09
Na druhé straně zasahovat také Ward. Tentokráte si na něj vyšlápl Hamilton, domácím gólman ale v pohodě polapil.
00:25
Jiří Tlustý se hned ze začátku prokázal povedenou střelou. A gólman Chudobin musel poprvé zasahovat.
00:01

Carolina Hurricanes: Ward (Elis) - McBain, Gleason, Sanguinetti, Pitkanen, Harrison, Corvo - Sjomin, E. Staal, Tlustý - Dalpe, J. Staal, Skinner - Dwyer, Jokinen, Bowman - Westgarth, Brent, Larose

Boston Bruins: Chudobin (Rask) - Boychuk, Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Ference - Seguin, Bergeron, Marchand - Horton, Krejčí, Lucic - Peverley, Kelly, Borque - Thornton, Campbell, Paille

Rozhodčí: L'Ecuyer, O'Rourke - Racicot, Pancich.
V dresu Caroliny by měl nastoupit český útočník Jiří Tlustý a pokusí se vylepšit se svými spoluhráči umístění Caroliny. Ta nejprve jasně nestačila na Floridu a na jejím ledě padla po výsledku 1:5. Následně doma nestačila ani na Tampu v poměru 1:4, avšak v dalších dvou duelech přišlo zlepšení. Nejprve v domácím prostředí zdolala o tři branky Buffalo a naposledy vyhrála na půdě stejného celku 3:1.
I tentokráte by za Boston měl nastoupit David Krejčí, který nejprve se svým týmem doma porazil N.Y. Rangers 3:1 a následně před vlastními fanoušky zvítězil nad Winnipegem po samostatných nájezdech. V dalším utkání na půdě Rangers prohrál po prodloužení a naposledy si doma poradil s Islanders, ty papírově těžší protivníci ho tak ještě čekají.
Carolině se naopak tolik nedařilo a ve čtyřech zápasech dokázali dvakrát vyhrát. Zatím se nacházejí v dolní polovině tabulky, ale rozhodně zatím nepředvádí špatné výkony a mají minimáně o jeden zápas méně, než většina celků v NHL.
Hokejisté Bostonu zatím ve čtyřech kolech dokázali bodovat a vstoupili do nového ročníku NHL více než dobře. Mají tak na kontě sedm bodů a ve čtyřech zápasech prohráli pouze jednou, proto jsou v tabulce na děleném pátém místě a mohou poskočit ještě výše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.