1. Devan Dubnyk (36 zásahů)
2. Sam Gagner (1 + 1)
3. Magnus Paajarvi (1 + 1)
Střely na branku ve 3. třetině: 10 - 10
Nás těší, že v utkání si dokázal připsat dva body za dvě asistence český reprezentant Aleš Hemský.
Dubnyk po závěrečné sezoně přijímá gratulace od spoluhráčů a připisuje si na své konto pátý shutout v této sezoně. Domácí po mizerném výkonu prohrávají 0:4 a v tabulce Západní konference se propadají na předposlední místo, které si vyměnili s dnešním soupeřem.
60:00
59:22
Hosté se připravují o pásmo nepřesnou přihrávkou.
58:43
Šance Dubnyka na čisté konto se velmi zvýšili. Wilson oslabuje domácí a usedá na dvě minuty za hrubost.
58:28
Hodně diváků již opustilo svá místa a hlediště je poloprázdné.
57:56
Zakázané uvolnění Oilers.
57:41
Domácí zakládají další útok za vlastní brankou.
56:26
Dubnyk předvedl další dobrý zákrok po nepříjemné střele z hole Jonese.
55:31
Ofsajd Edmontonu. Zdá se, že o vítězi dnešního zápasu je již rozhodnuto.
54:27
Parenteau svým pokusem nadělal problémy Dubnykovi, ale volný kotouč nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů poslat do hostující branky.
54:03
Johnson dlouhou přihrávkou hledal někoho ze spoluhráčů. Všichni však odjeli střídat a kotouč doputoval až na zakázané uvolnění.
52:50
Jakupov střílel po křížné přihrávce z první, ale netrefuje branku domácích.
51:40
Colorado je dnes hodně bezzubé, navíc Edmonton předvádí výbornou defenzivu. Dočkáme se i čistého konta pro Dubnyka?
50:45
Varlamov předvedl rychlý beton po střele Eberleho.
49:35
Pěknou akci předvedli hostující Gagner a Jakupov. Naštěstí pro domácí finální přihrávka na Jakupova nepošla, jinak by ruský hráč střílel do prázdné branky.
49:10
Další icing hostí. Hra se teď hodně kouskuje.
48:41
Zakázané uvolnění Edmontonu.
48:09
Po přerušení hry se domácí pustili do Halla, který znovu po odpískaní atakoval domácího brankáře.
47:40
Jones se snažil zasunout kotouč kolem tyčky, ale Dubnyk měl připravený beton na místě.
46:32
Edmonton právě vstřelil branku!
Tři domácí hráči se nechali vylákat k mantinelu a RYAN NUGENT-HOPKINS tak měl před brankou dostatek času i prostoru, aby poslal kotouč do branky. Asistence: Aleš Hemský, Justin Schultz.
46:15
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu.
45:37
Domácí vyhazují až k Dubnykovi.
44:55
Do přečíslení se však dostali díky špatnému střídání a šesti hráčům na ledové ploše.
44:50
Přečíslení tři proti jednomu domácí absolutně zahodili.
43:59
43:47
Celý stadion se již radoval ze vstřelené branky, ale rozhodčí nekonec branku neuznávají pro postavení Landeskoga v brankovišti. Velmi sporné rozhodnutí.
43:15
Varlamov chytá bekhendové nahození z hole Browna.
42:29
Edmonton vstoupil do poslední třetiny aktivněji a zatím domácí k ničemu nepouští.
41:58
Hemský střílel od modré těsně mimo domácí branku.
40:47
Edmonton je již v plném počtu.
40:30
Puk je daleko od branky Edmontonu a hosté se asi v tomto oslabení ubrání.
40:01
Na začátku třetí třetiny budou domácí ještě 44 vteřin dohrávat přesilovou hru.
Střely na branku ve 2. třetině: 13 - 12
Domácí divácí musí být hodně rozčarovaní. Jejich hráči po dvou fantastických zápasech dnes předvádí hodně slabý výkon a Edmonton i přes nepříliš přesvědčivý výkon vede 3:0. Dokáží se ještě domácí skonsolidovat a něco s výsledkem udělat. Nebo Edmonton s výborným Dubnykem v bráně již vítězství nepustí? Vše nám ukáže třetí třetina, která začne přibližně v 03:50.
40:00
39:02
Parenteau tvrdě pálil, Dubnyk chytá.
38:44
Palushaj si aktivní hrou vynutil faul Whitneyho a domácí budou hrát první přesilovou hru v zápase.
38:03
Rychlý brejk Palushaje končí zblokovanou střelou do ochranné sítě.
37:05
Dubnyk zachytil kotouč před napadajícím O´Reillym a bude se vhazovat po jeho levici.
36:26
35:38
Domácí se zatím úspěšně brání a vyhazují kotouč z pásma.
35:01
Hosté zastavuje v přechodu do útočného pásma ofsajd.
34:26
Zároveň na trestnou lavici putuje O´Byrne za krosček a domácí budou hrát v oslabení.
34:26
Landeskog ztratil kotouč za vlastní brankou a bylo z toho ohrožení domácí branky. Eberle však kotouč za Varlamova nepropasíroval.
32:59
Další závar před brankou Varlamova, který rukavicí s vyrážečkou sbírá puk po vzoru Dominika Haška.
32:16
Další rána pro domácí. V době když začínali stupňovat svůj tlak, tak jim po levé straně ujel MAGNUS PAAJARVI a nadvakrát dostal kotouč za Varlamova. Asistence: Nick Schultz, Sam Gagner.
31:21
V dobré šanci se ocitl Jones, ale bekhendem puk za Dubnyka nedostal.
30:56
Parenteau si počkal na přihrávku zpoza branky a zakončoval z první. Dubnyk se však stihl přesunout a kotouč chytá.
30:02
Dubnyk předvedl výborný zákrok po střele Palushaje, který měl odkrytou branku.
28:57
28:09
Stastny vyhazuje přes všechny čáry.
28:02
Zblokovaná střela Edmontonu končí v hledišti.
27:42
Colorado se zatím výborně brání.
27:13
Duchene vyvezl kotouč do útočného pásma a získal několik vteřin pro svůj tým.
26:57
O´Byrne zaváhal při rozehrávce a puk mu ukradl Brown, kterého následně fauloval, jinak by se hosté dostali do přečíslení.
26:15
Na druhé straně musel být v pohotovosti Varlamov.
25:56
Dubnyk musel zasáhnout proti střele O´Briena.
24:51
Landeskog se snažil uvolnit spoluhráče před Dubnykem, ale obrana Edmontonu jeho úmysl vystihla.
24:17
Taylor Hall sekl přes lapačku Varlamova a ten mu to oplatil svou širokou holí.
23:15
Ve druhé třetině zatím vidíme průmerný hokej. Hosté poctivě brání a domácí nedokáží nic vymyslet.
21:40
Domácí se tlačí směrem dopředu, hosté však poctivě brání a nedovolují jim ohrozit svou branku.
20:25
Po nahození od zadního mantinelu si Varlamov málem srazil puk do branky. Nakonec i s problémy vše vyřešil a přerušuje hru.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 13 - 9
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Domácí začali třetinu aktivně a dlouho hosty k ničemu nepouštěli. Pak přišlo nešťastné škobrtnutí Landeskoga, kterého využil Horcoff a poslal hosty do vedení. Od té doby jako by domácí nevěděli co hrát, navíc si nepohlídali důrazného Gagnera před svojí brankou a do kabin jdou s dvoubrankovým mankem.
20:00
19:10
Kobasew objel branku a snažil se bekhendem zasunout kotouč mezi betony Dubnyka. Ten byl připraven a jeho pokus chytá.
18:40
Dubnyk si poradil se střelou Mitchella i jeho následnou dorážkou.
18:37
18:06
Přesilová hra domácích postřádá jakýkoliv nápad.
17:11
Gagner dokázal ohrozit Varlamova i v oslabení a vybojoval buly v útočném pásmu.
16:37
Šance pro domácí po vyloučení Horcoffa.
16:18
Edmonton dává domácím lekci z produktivity a důrazu. Po tvrdé střele od modré čáry kotouč zůstal ležet v brankovišti a SAM GAGNER jej pouze zasunul do branky. Asistence: Ryan Whitney, Nail Jakupov
15:08
Horcoff znovu střílel, ale tentokrát si na Varlamova nepřišel.
13:47
Wilson se snažil trefil pravý horní růžek hostující branky. Dubnyk vše přečetl a kotouč vyráží.
12:50
Domácí se snaží o rychlou odpověď. V cestě jim však stojí pozorný Dubnyk.
11:20
Nešťastnýmoment pro domácí. Vracející se Landeskog upadl a pustil tak do samostatného úniku SHAWNA HORCOFFA, který přesnou střelou mezi betony Varlamova posílá hosty do vedení. Asistence: Aleš Hemský, Taylor Hall.
10:58
Varlamov chytá puk po nepříliš prudké střele od modré čáry.
10:44
Dlouhou přihrávku na červené nezachytil Duchene a hra se po zakázaném uvolnění přesune před Varlamova.
10:08
Puk po souboji dvou hráčů ve středním pásmu končí na domácí střídačce.
09:26
Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
08:40
Nugent-Hopkins se protáhl kolem Hejdy a prověřil Varlamova.
07:50
Colorado má opticky více ze hry a kotouč převažně na svých hokejkách, ale nedokáže si vytvořit nějakou větší šanci.
06:35
Edmonton zatím spíše brání a vyčkává na svojí příležitost.
05:11
Puk lítal kolem branky Edmontonu. Dubnyk se přesouval ze strany na stranu, nakonec zasahovat nemusel.
04:35
Dubnyk chytá nahozený kotouč a přerušuje hru.
03:55
Edmonton po minutě snahy přece jen opustil své pásmo, ale joho hráči pouze nahazují za Varlamova a střídají.
03:07
Domácí forčekují dvěmi hráči a hosté se nedokáží dostat ze svého pásma.
02:03
Hejda nahazoval na hostující branku kotouč, který nikdo ze spoluhráčů netečuje.
01:44
Oba celky začínají opatrně. Tentokrát se za cenu icingu osvobozují hosté.
00:30
Domácí se hned na začátku provinili zakázaným uvolněním.
00:01
vip
Jak je již v NHL zvykem, začátek utkání se nám posune o několik minut.

Colorado Avalanche: Varlamov - Johnson, Wilson, O´Byrne, Hunwick, Hejda, O´Brien- Duchene, McGinn, Parenteau - Jones. Stastny, Landeskog - Palushaj, O´Reilly, Mitchell - Bordeleau, Kobasew, McLeod

Edmonton Oilers: Dubnyk - Schultz, Potter, Petry, Šmíd, Whitney, Peckham- Gagner, Jakupov, Paajarvi - Hemský, Horcoff, Hall - Eberle, Nugent-Hopkins, Jones - Brown, Smyth, Petrell

Rozhodčí: .
Po dvou výborných výkonech proti silným soupeřům čeká domácí relativně jednodušší soupeř z Edmontonu. Edmonton sice z posledních pěti utkání zvítězil pouze v jednom a to přímo v posledním, když v neděli zdolal Chicago 6:5 na jeho vlastním ledě. Momentálně Oilers patří předposlední příčka Západní konference. Ve vyrovnané tabulce to však nemusí být až taková tragédie, hlavně když se podíváme, že na playoff ztrácí pouze pět bodů. Uvidíme jak si povedou proti rozjetým lavinám, které po podpísaní O´Reillyho předvádí fantastický hokej na čele s výborným Mattom Duchenom.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.