2. Sam Gagner (EDM)
3. Aleš Hemský (EDM)
Střely na branku ve 3. třetině - 11:17

Střely na branku celkem - 34:38
Utkání skončilo. Dallas dnes utrpěl v souboji s Edmontonem jednoznačnou porážku. Olejáři ve třetí části navýšili skóre až na 0:5 a teprve pak se ke slovu dostali i Stars, o jejichž čestný zásah se postaral v 55. minutě Jaromír Jágr. V dresu Edmontonu se dařilo Aleši Hemskému, který jeden gól dal a na další dva přihrál. Oilers si připsali velice důležité dva body v boji o play-off.
60:00
59:01
Poslední minuta zápasu, domácí již hrají ve čtyřech.
58:55
Hra přerušena. Lehtonen zůstává klečet ve svém brankovišti. Těžko říci, co se mu stalo.
58:49
Další tyč nastřelil Eberle.
58:17
Dělovka Halla skončila na tyči. Domácí Robidas navíc zlomil hůl.
57:55
Lehtonen vychytal Nugenta-Hopkinse, ale bude se vylučovat. Dillon zasáhl holí Hemského a domácí jdou do tří.
57:10
Pěkná individuální akce Daleyho. Dubnyk ale zasáhl.
56:00
Jones odjíždí po svých, ale vypadá otřeseně. Odchází do šatny na povinné vyšetření hlavy.
56:00
Jamie Benn dostává trest na pět minut a pro dnešek dohrál. Otázkou je, zda nedostane nějaký přídavek také od disciplinárky.
56:00
Jones najel do Lehtonena a bude vyloučen. Jamie Benn se ovšem ujal pomsty a trefil Jonese ve středním pásmu. Ten to absolutně nečekal a zůstává ležet.
54:29
Další šance domácích, ale Dubnyk proti Bennovi dobře zasáhl.
54:05
Dallas právě vstřelil branku!
Alespoň čestný úspěch Stars, o který se postaral JAROMÍR JÁGR. K hráči s číslem 68 se odrazil kotouč a Jágr ho napálil k tyči Dubnykovy branky. Hostující brankář marně máchal lapačkou a přišel tak o čisté konto. Asistence: Alex Goligoski, Antoine Roussel.
53:38
Před Šmídem se otevřel prostor, český zadák ale pálí nad.
53:01
Další zákrok Dubnyka, tentokrát jednoduchý.
52:41
Dorážku Smitha likviduje výborný Dubnyk, který bojuje o čisté konto.
52:01
Další nebezpečná situace před domácí brankou. Hvězdy jsou teď zralé na ručník.
51:37
Edmonton právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok hostí končí pátým gólem v síti Lehtonena. BEN EAGER dostal přihrávku napříč útočným pásmem od Petrella a z první prostřelil Lehtonena, který se nestačil přesunout proti ose střely. Asistence: Lennart Petrell.
51:03
Ostrou střelu od modré zastavil Lehtonen.
50:04
Smith se ocitl před Dubnykem, ale pálil jen do jeho ramena.
49:10
49:07
Po kombinaci, do které se zapojil i Jágr, mohli domácí zakončovat skoro do prázdné, ale ani z toho není branka...
48:43
Ránu Jágra vyrazil Dubnyk.
48:26
Šmíd dostal puk do středního pásma.
47:43
Dallas v plném počtu a začíná jeho přesilovka.
47:38
Střela Robidase ani nedoletěla k Dubnykovi.
47:09
Petrell obdržel trochu přísné dvě minuty a síly na ledě se pro tuto chvíli vyrovnávají.
46:40
Hemský zkusil svou pověstnou stahovačku, bek Dallasu ho ale odzbrojil.
46:15
Olejáři začínají od své branky.
45:42
Tak vyloučen také Goligoski. Přesilová hra Edmontonu.
45:42
Na trestné lavici jsou Roussel i Fistric.
45:42
Fistric srazil Roussela. Už předtím ale bylo signalizováno vyloučení...
45:25
Hall se tlačil do zakončení, ale trefil jen Daleyho.
44:38
Dallas teď drží útočné pásmo, ale hosté dobře brání.
43:10
Šmíd na ledě, což je dobrá zpráva. Po střetu s Morrowem se tedy oklepal.
43:05
Zakázané uvolnění Edmontonu.
42:11
Utkání se mění v noční můru Dallasu. Edmonton Hvězdám podlehl šestkrát v řadě, ale dnes tuto sérii s největší pravděpodobností ukončí.
40:50
A další šance Oilers už gólem končí. Kotouč se dostal mezi kruhy na hůl ALEŠE HEMSKÉHO a český útočník potvrzuje pozici nejlepšího střelce svého týmu. Asistence: Jordan Eberle.
40:41
Po krásné kombinaci trefuje Jakupov břevno!
40:12
Na branku domácích se řítil Nugent-Hopkins. Lehtonena nepřekonal, ale byl faulován Royem. Ten je tedy vyloučen.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině - 8:11

Střely na branku celkem - 23:21

Po dvou třetinách už to se šancemi Hvězd na bodový zisk vypadá hodně špatně. V poslední minutě periody sice mohl Eriksson snížit na rozdíl jediné branky, ale jeho střelu zastavila tyč. A tak těsně před druhou sirénou udeřilo na druhé straně. Nahození Petryho si srazil do vlastní sítě Daley. Třetí třetina by měla začít ve 4:37.

40:00
39:46
Klasický gól do šatny! JEFF PETRY nahodil z rohu kluziště kotouč směrem na branku a Daley ho přizvedl mimo dosah vlastního brankáře. Druhý vlastňák Stars v zápase! Asistence: Aleš Hemský, Lennart Petrell.
39:21
Jágr připravil tutovku Erikssonovi, ale ten nastřelil tyčku!
39:04
Sudí oba kohouty brzy roztrhli a vykázali je na trestnou lavici s pětiminutovými tresty.
39:04
Bitka mezi Dillonem a Gagnerem.
38:14
Dallas v plném počtu. Domácí ustáli již druhé dvojnásobné oslabení.
38:11
Benn vyhodil.
37:48
Hall nahrával do brankoviště, kotouč se ale odrazil zpět do pole.
37:11
Domácí ve čtyřech.
36:55
Olejáři si přihrávali hezky, ale žádná střela. Teď se navíc Justin Schultz dostal do postavení mimo hru.
36:13
Hosté si vzali oddechový čas. Mají před sebou minutu přesilové hry 5 na 3.
36:13
Smith posílá domácí do tří!
35:39
35:37
Domácí obránce Dillon se dostal do samostatného úniku. Dubnyk proti němu vyjel daleko z branky a uspěl!
35:11
Síly na ledě se vyrovnají. Jamie Benn vyloučen za držení hole.
35:01
Hosté se osvobozují.
34:20
Petrell vyvezl kotouč až k brance Dallasu. Domácí musí začínat znovu.
33:38
Potrestán jen Eager. Domácí by potřebovali dát gól.
33:38
Šarvátka mezi Eagerem a Morrowem. Čároví rozhodčí ale oba borce odtrhli.
32:25
Jordie Benn trefil jen Fistrica.
31:31
Český obránce již opouští led po svých. Ale odchází do kabin, zřejmě na šití.
31:31
Ladislav Šmíd zůstává ležet na ledě po střetu s Morrowem.
29:44
Od modré střílel Goligoski, Dubnyk pozorný.
29:26
Další přesilová hra pro domácí. Tentokrát po faulu Fistrica.
29:11
Dlouhá přihrávka domácích končí až u Dubnyka, který přerušil hru.
28:59
Od modré nahazoval Šmíd, Lehtonen podržel puk.
28:44
Goligoského tečovaná střela skončila v moci Dubnyka.
28:18
Hosté v plném počtu
28:03
Eakin bekhendem zblízka minul.
27:07
Belanger jel sám na Lehtonena, ale ani se nedostal k zakončení. Vracející se Cole ho totiž dobruslil a šanci mu vzal!
26:51
Střela Goligovského až na Dubnyka neprošla.
26:18
Přesilová hra pro Dallas. Vyloučen Petry za hákování.
25:49
Jágr hledal na druhé tyči najíždějícího Benna, ten ale na puk nedosáhl.
24:40
Hvězdy se zatím ve druhé třetině vůbec neprosazují. Takhle dvougólomé manko nesmažou.
23:37
Hostí jeli dva na jednoho, Hall ale adresoval spoluhráči mizernou přihrávku.
22:53
Sražená střela Daleyho nakonec přelétla Dubnykovu branku. Hostující brankář si nebyl jistý, kde puk je.
21:46
Domácí už v plném počtu.
21:35
Ryan Smyth měl před sebou odkrytou branku, ale nějakým zázrakem z toho gól není!
20:57
Domácí jsou už ve čtyřech. Lehtonen nyní zasahoval proti Gagnerovi.
20:36
Justin Schultz pálil tvrdě, ale Lehtonen vyrazil. Domácí následně vyhazují.
20:01
Edmonton bude mít k dispozici ještě 50 sekund přesilovky 5 na 3.
Střely na branku v 1. třetině - 15:10
První třetina patřila Edmontonu, tedy alespoň co se skóre týče. Dobré příležitosti si totiž dokázali vytvořit i hokejisté Stars, ovšem góly stříleli jen hosté. Ten první zaznamenal už v 73. vteřině Gagner, jehož přihrávku si srazil do branky jeden z domácích hráčů a na 0:2 zvýšil ve 14. minutě Justin Schultz. Druhá třetina začne asi ve 3:37.
20:00
19:46
Další naražení na mantinel v podání domácích. Vyloučen tentokrát Dillon. Edmonton má k dispozici dvojnásobnou přesilovku.
19:19
Roy vyhodil tak šikovně, že málem poslal do brejku Erikssona. U kotouče byl ale jako první Dubnyk, který přesně rozehrál.
19:00
Z úhlu to zkoušel Gagner, kotouč končí v lapačce Lehtonena.
18:50
Potter byl naražen na mantinel Nystromem a domácí hráč jde na trestnou lavici.
18:06
Jordie Benn nahazoval do ohně, ale Dubnyk si puk našel a vyrazil ho. Roy se poté nedostal k dorážce.
17:27
Velký závar před brankou Dubnyka. Kotouč se snažil dostat do sítě i Jágr, ale hostující gólman nakonec zalehl černý kus gumy.
17:04
Domácí v pásmu, ale zatím bez vážnější šance.
16:02
Schultz zastavil pronikajícího Roussela faulem. Dallas si zahraje přesilovku.
15:37
Eakin vybojoval kotouč za brankou a pokusil se zakončit. Dubnyk uhlídal přední tyč.
15:01
Po dobré práci Hemského se ocitl v šanci Gagner, ale tentokrát Lehtonen odolal.
13:52
Krásná akce hostí! Mladé pušky Olejářů vykombinovali domácí obranu a Eberle našel žabičkou JUSTINA SCHULTZE, proti jehož střele se Lehtonen nestačil přemístit. Asistence: Jordan Eberle, Tayler Hall.
12:35
Puk se opět dotkl ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.
12:17
Po nepřesné střele od modré jednoho z domácích kotouč vypadl ze hřiště.
12:12
11:27
Střela Halla od mantinelu skončila na hrudi Lehtonena.
11:15
Dubnyk přerušuje hru a připisuje si svůj desátý zákrok v utkání. Autorem střely Benn.
10:53
Hosté se teď poměrně snadno ubránili proti první řadě Dallasu a ta odchází střídat.
09:29
Gagner si před brankou položil obránce a byl sám před Lehtonenem. Nedal. Nyní ale autor akce zůstává ležet na ledě, jelikož se srazil se spoluhráčem Jonesem.
08:43
Eriksson vybojoval ve středním pásmu kotouč a poté nabil do druhé vlny najíždějícímu Robidasovi. Dubnyk vykopl pravým betonem.
07:48
Jamie Benn ujel po levé straně, ale branku netrefil.
07:22
Cole objel branku a zakončoval bekhendem. Dubnyk si situaci pohlídal a vyrazil betonem.
06:59
Komerční přestávka.
06:54
Dallas se nadechl k velkému náporu, hosté se nemohou vymanit ze svého obranného pásma.
05:27
Tentokrát Bennovi nahrával Jágr a opět úřadoval Dubnyk.
04:59
Dobré střídání elitní lajny domácích. Jordie Benn nahrál Jamie Bennovi a Dubnyk musel vytáhnout další dobrý zákrok.
04:53
Jamie Benn se po levé straně protáhl až k zakončení a hosty podržel Dubnyk.
03:59
Domácí jsou již v plném počtu.
03:49
Po pěkné souhře Olejářů pálil Nugent-Hopkins, ale kotouč zůstal někde ve výstroji obránce Robidase.
03:08
Stars konečně vyhazují.
02:49
Ránu Halla z kruhu vyrazil Lehtonen.
01:59
Fiddler sekl J. Schultze a jde na trestnou lavici.
01:13
Hosté začali aktivně a hned po 73 sekundách zápasu otevírají skóre. SAM GAGNER nahrával kotouč před brankoviště na Hemského, ale domácí si ho sami srazili do branky. Kotouč propadl Lehtonenovi do sítě mezi betony. Asistence: Jeff Petry, Aleš Hemský.
00:34
Lehtonen musel zasahovat proti nahození Nicka Schultze od modré.
00:01
American Airlines Center aplauduje Jeremu Lehtinenovi, bývalému finskému útočníkovi, jehož jméno je v klubové kronice napsáno tučným písmem.
Zazní kanadská a americká hymna.

Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) - Dillon, Robidas, Daley, Goligoski, Jordie Benn, Oleksiak - Jágr, Jamie Benn, Morrow - Eriksson, Roy, Roussel - Cole, Eakin, Smith - Garbutt, Fiddler, Nystrom.

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) - J. Schultz, N. Schultz, Petry, Šmíd, Potter, Fistric - Eberle, Nugent-Hopkins, Hall - Hemský, Gagner, Jones - Jakupov, Belanger, Smyth - Petrell, VandeVelde, Eager.

Rozhodčí: .
V dresu Dallasu se dnes poprvé představí útočník Erik Cole, který byl do týmu Stars vyměněn z Montrealu za Michael Rydera.
Pohled do statistik:

Dallas Stars:
Nejproduktivnější hráč: Jamie Benn - 14b (6+8)
Nejlepší střelec: Jamie Benn, Loui Eriksson - 6g
Nejlepší nahrávač: Derek Roy, Alex Goligoski, Cody Eakin, Stephane Robidas - 9a
Nejproduktivnější obránce: Alex Goligoski, Stephane Robidas - 9b (0+9)
+/-: Stephane Robidas - +8
Brankářská jednička: Kari Lehtonen - 12z, 2.13, 93.41%
Nejtrestanější hráč: Vernon Fiddler, Eric Nystrom - 25tm

Edmonton Oilers:
Nejproduktivnější hráč: Sam Gagner - 18b (5+13)
Nejlepší střelec: Aleš Hemský - 10g
Nejlepší nahrávač: Sam Gagner, Taylor Hall - 13a
Nejproduktivnější obránce: Justin Schultz - 10b (4+6)
+/-: Mark Fistric - +3
Brankářská jednička: Devan Dubnyk - 14z, 2.79, 91.67%
Nejtrestanější hráč: Ladislav Šmíd - 31tm
V utkání se představí dvě hvězdy českého hokeje. Dallas bude spoléhat na legendárního Jaromíra Jágra, který v 19-ti zápasech nasbíral 13 bodů (5+8) a je třetím nejproduktivnějším hráčem Stars. V týmu Oilers zase budeme mít možnost sledovat šikovné ruce Aleše Hemského, který dosud odehrál všech 18 utkání svého mužstva a získal v nich 10 bodů (7+3). V obraně Edmontonu jistě nebude chybět spolehlivý Ladislav Šmíd – 2b (0+2).
Zdravím zde všechny nespavce z řad příznivců hokeje a NHL především. O půl třetí ráno našeho času přivítá Dallas Stars ve své hale American Airlines Center Edmonton Oilers. Oba celky patří do Západní konference, takže půjde i o důležité body v boji o play-off. O něco lépe si vede Jágrův Dallas, který ve 20-ti zápasech nasbíral 22 bodů a v konferenční tabulce je sedmý, přičemž na třetí Vancouver ztrácí pouhé dva body. To mladými talenty nabití Olejáři mají o čtyři body méně než Stars a jsou až třináctí. Nutno ale dodat, že Edmonton sehrál o dva zápasy méně než jejich dnešní soupeř z Texasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.