Překvapení je dokonáno! Druhý nejhorší tým celé KHL totiž vyhrál na ledě silné Jaroslavle 2:3 a můžeme konstatovat, že je to vítězství zasloužené. Jugra totiž byla první dvě třetiny lepším týmem, a i když v závěrečné periodě čelila náporu soupeře, dokázala cenný výsledek udržet. Lokomotiv sice dvakrát snížil na rozdíl jediného gólu, alespoň na vyrovnání se však již nezmohl.

Střely na branku ve třetí třetině - 10:7, celkem - 26:32.
58:58
Zakázané uvovolnění hostí. Kolesnik již byl na střídačce. Domácí si berou oddechový čas.
58:38
Jašin zkusil překvapit Masalskise zpoza branky. To se mu nepovedlo a puk se dostal až do středního pásma.
58:01
Poslední dvě minuty třetiny. Teď už Lookomotiv v pásmu je.
57:16
Domácí se teď nemohou dostat do pásma. Jugra vystavila před svou modrou neprostupnou hráz.
56:07
Domácí poslali puk na zakázané uvolnění.
55:47
Hosté se snaží držet puk v rohu za Kolesnikovou brankou.
53:57
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí přesilovou hru využívají a dramatizují závěr. Nenápadná střela VIKTORA KOZLOVA z levého kruhu propadla až do sítě. Asistence: Sergej Plotnikov.
53:08
Hostující Pepeljajev před brankou fauloval a věnoval Lokomotivu přesilovou hru.
51:50
Tým Jugra právě vstřelil branku!
Hokejisté Lokomotivu se snažili o vyrovnání, ale zapomněli na zadní vrátka. Hosté tak dokázali vybojovat kotouč ve středním pásmu a rychlý kontr zakončil přesnou střelou k tyči STANISLAV BOČAROV. Asistence: Jevgenij Lapenkov.
51:29
V další šanci Kaljužnij. Z dobré pozice těsně minul hostující branku.
50:15
Domácí tlak začíná sílit. Puk se pohyboval v blízkosti brankoviště, ale uklidit za Masalskise ho nedokázali ani Černikov s Apalkovem. To byl obrovský závar.
49:18
Kaljužnij objel branku a házel puk do brankoviště. Galimov tak tak, že nedorážel do prázdné části klece.
48:50
Po ráně Kulikova, kterou pokryl Masalskis, následuje komerční pauza.
48:20
Teď se hraje nahoru-dolů. Taková hra se musí divákům líbit.
47:15
Masalskis se štěstím zasáhl proti Apalkovovi, který zakončoval z beprostřední blízkosti. Mohlo být srovnáno.
46:08
Dorážka Buta vypadala hodně nebezpečně! Domácí měli štěstí, že puk šel těsně vedle jejich svatyně.
43:28
Domácí se konečně prosazují. Kulikov krásně přihrál před branku najíždějícímu ALEXEJI KALJUŽNÉMU a domácímu kapitánovi už stačilo jen nastavit hůl. Asistence: Dmitrij Kulikov.
42:42
Putilov nahazoval od modré do ohně. Kolesnik sebral puk do lapačky.
41:30
Zdá se, že domácí si tentokrát úvod periody pohlídají. Ale potřebovali by především sami skórovat.
40:23
Hosté zahájili aktivně i třetí třetinu. Pokus Buta dokázal lehce tečovat Děmagin, ale jen do klína Kolesnika.
40:01
I ve druhé třetině se hosté rychle trefili, když Altarjovovi tentokrát stačilo ke skórování jen 37 vteřin. Zaskočená Jaroslavl se pak dlouho trápila a nějaké příležitosti si vypracovala až ve druhé polovině třetiny. Masalskis je ale zatím bezchybný a drží čisté konto.

Střely na branku ve druhé třetině - 9:15.

Třetí třetina začne zhruba v 18:33.

40:00
39:00
Střelu Děmagina vyrazil Kolesnik nad svou klec. Minuta do konce třetiny.
37:58
Střela Skorochodova nebyla pro Kolesnika nebezpečná, ale domácí brankář musel podržet puk, takže se bude vhazovat před ním.
36:48
Hosté v pěti.
36:36
Masalskis kryje také ránu Anisimova.
36:27
Lepistö pálil od modré tvrdě, ale Masalskis puk viděl a ukryl ho pod sebou.
35:32
Kaljužného nabídku na teč domácí nevyužili. Jaroslavl dál svírá hosty v jejich třetině.
34:47
Na trestnou lavici usedá hostující Trončínský.
34:47
Dělovku Višněvského vyrazil Masalskis. Před jeho brankou pak vznikl obrovský závar, ale v síti neskončila ani střela Kulikova.
33:27
Pokus Lekomceva pokryl Kolesnik. Bude se vhazovat před jeho brankou.
32:45
Masalskis raději podržel puk před dojíždějícími hráči Jaroslavle. Komerční přestávka.
31:50
Malcev hledal na druhé tyči Plotnikova, ten však netrefil před poloprázdnou klecí kotouč.
30:44
Kolesnik musel přerušit hru po střele od modré čáry. Jugra si stále počíná velice aktivně.
30:18
Nabídku před barankoviště posílal Kaljužnij, jeho spoluhráči ale puk nezasáhli.
29:33
29:09
Jaroslavl vyhazuje.
28:25
Ibragimov pálil od modré vedle. Hosté stále kombinují.
27:32
Lokomotiv si zahraje oslabení. Oleg Jašin už sedí na trestné lavici.
26:33
Linus Videll najížděl sám na Kolesnika. Ten domácí zachránil od třetího gólu.
25:33
Kolesnik musel likvidovat další dvě střely ze střední vzdálenosti. Překvapivě je mnohem zaměstnanějším mužem než Masalskis na druhé straně.
24:45
Anisimov pálil mimo branku. Masalskis tak mohl zůstat v klidu, jako zatím většinu druhé periody.
24:08
Ze strany se tlačil do zakončení Bočarov, domácí brankář vyráží do rohu.
23:24
Domácí se nemohou vymanit ze svého pásma. Kolesnikovi naskakují zákroky.
22:02
Povzbuzená Jugra nadále útočí. Průběh utkání je zatím velice překvapivý.
20:37
Hosté opět skvěle začali třetinu! DMITRIJ ALTARJOV si s pukem nabruslil mezi kruhy a přesnou ranou pod víko nedal Kolesnikovi žádnou šanci. Asistence: Sergej Děmagin.
20:01
V první třetině zůstali hráči Lokomotivu poněkud za očekáváním. Jugra otevřela skóre již v čase 1:45, kdy se trefil Videll a Jaroslavl na to nestačila za celou dvacetiminutovku adekvátně zareagovat. Uvidíme, co oba týmy předvedou v dalším průběhu utkání.

Střely na branku v první třetině - 7:10.

Druhá perioda začne přibližně v 17:47.
20:00
19:22
Průnik Medvěděva musel zastavit až Kolesnik, který vyrazil střelu hostujícího hráče do ochranné sítě.
19:00
Minuta do konce první periody.
18:44
Bočarov lehkou střelou vyzkoušel pozornost Kolesnika a vybojoval buly v útočném pásmu pro svůj tým.
18:12
18:02
Příležitost Galimova zlikvidoval Masalskis.
17:31
K zakončení se tlačil Kajlužnij, ale neuspěl a hosté opět vyhazují.
17:00
Jugra soupeře nepustila do pásma a Jaroslavl musí začínat od své branky.
16:53
Masalskis byl Anisimovem natlačen do své branky a posunul ji. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
16:38
Hosté první tlak soupeře přestáli a vyhodili.
16:11
První přesilová hra utkání, kterou si zahraje domácí tým. Na trestnou lavici odchází Putilov.
14:42
Malcev pálil z ostrého úhlu a Masalskis musel zakročit betonem.
14:12
Hned několikrát pálil Apalkov. Ani jednou ovšem neprostřelil obranný val hostí.
13:41
Jugra teď dokázala působit soupeři problémy a Kolesnik musel několikrát zasahovat.
12:59
Bočarov se přetlačoval u brankoviště s domácími hráči. Šermovačku hokejek nakonec nevyhrál a Jaroslavl se ubránila.
11:42
Anisimov pálil z úhlu z otočky a málem zaskočil Masalskise, který vůbec netušil, kam se od něj puk odrazil. Naštěstí pro něho to bylo za branku.
10:30
Od mantinelu pálil vedle Kaljužnij.
09:41
Třetí řada domácích přitlačila hosty. Černikov se po chybě Jugry zjevil mezi kruhy, Masalskise nepřekonal.
08:15
Hráči Lokomotivu se sami vyhnali do středního pásma.
07:54
Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
07:26
Domácí obrana srazila střelu Vidella do ochranné sítě.
06:43
Trončinský nedokázal vyhodit, Kartajev však nepropasíroval puk na hostující klec.
05:45
První lajna Jaroslavle zavřela hosty do jejich obranného pásma, ale Masalskis nemusel předvést těžší zákroky.
04:00
Domácí se snaží o odpověď, ale hosté zatím pozorně brání.
1:45
Hostům skvěle vyšel začátek utkání, když se po necelých dvou minutách trefil LINUS VIDELL. Asistence: Jevgenij Fjodorov, Marek Trončinský.
0:05
V domácí brance se nakonec objevil Kolesnik. V hostující Masalskis.
00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Varlamov) - Kronwall, Flood, Lepistö, Kulikov, Višněvskij, Amirov, Jakovlev - Kaljužnij, Galimov, Ljudučin - Plotnikov, Anisimov, Malcev - Černikov, Averin, Kartajev - Apalkov, Kozlov, Kručinin - Jašin.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Galaiša) - Lekomcev, Ibragimov, Osipov, Pepeljajev, Trončinský, Putilov, Djakov - Altarjov, But, Děmagin - Skorochodov, Sitnikov, Sitnikov - J. Fjodorov, Videll, Golovin - Jacenko, Medvěděv, Bočarov - Lapenkov.

Rozhodčí: Dejev, Safiullov - Nazarov, Pavlov.
Jaroslavl má v brance opravdovou oporu, kterou je Vitalij Kolesnik. Kazašský reprezentační gólman disponuje výbornými čísly, v průměru inkasuje 1,87 branky na zápas a jeho úspěšnost činí 94,1%. Lokomotiv má však k dispozici také Semjona Varlamova, který jinak hájí barvy týmu NHL Colorada Avalanche. V obraně nastupuje například švédský reprezentant Staffan Kronwall, Fin Sami Lepistö nebo zkušený Vitalij Višněvskij. Ofenzivní linii táhne především Bělorus Alexej Kaljužnij nebo finský forward Niklas Hagman.

Jugra disponuje dobrou dvojicí brankářů. Michail Birjukov má zkušenosti z ruského národního týmu a Edgars Masalskis je dlouholetou oporou reprezentace Lotyšska. Nejproduktivnějším zadákem týmu je Čech Marek Trončinský 6b (1+5) a útok táhnou především Vitalij Sitnikov (4+5), Igor Skorochodov (5+2), Dmitrij Altarjov (3+4) a Anton But (2+4), který ale odehrál jen 7 utkání.
Lokomotiv zatím opravdu hraje ve výtečné formě a z posledních osmi zápasů vyhrál hned sedm. Naposled Jaroslavl přehrála 4:2 na svém ledě kazašskou Astanu.

To Jugra se velmi souží. Nedávno sice přerušila sérii šesti zápasů bez vítězství a hned dvakrát v řadě uhrála tři body, v pondělí už ale opět prohrála 4:2 na půdě Mytišči. Na pozice zajišťující účast v play-off už teď hráči Chanty-Mansijsku ztrácí devět bodů.
Příjemné středeční odpoledne všem hokejovým příznivcům. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu utkání mezi ve výborné formě hrajícím celkem Jaroslavle a naopak trápící se Jugrou. Favorit duelu je tak zcela jasný. Nově sestavený tým Lokomotivu si totiž po roční pauze, která byla způsobena dobře známou leteckou tragédií, vede skvěle a patří k nejlepším v celé soutěži. V současné době se Jaroslavl nachází s 28 body na druhém místě tabulky Západní konference. To mužstvo z Chanty-Mansijsku je naopak druhé nejhorší na Východě i v celé KHL, když prozatím nasbíralo pouhých 11 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.