To je z mé strany pro dnešek vše, ale Vy můžete v podrobném online přenosu od 20:00 sledovat premiérové utkání pražského Lva v KHL. Souboj s Dinamen Riga komentuje kolega Oliver Sálus. Já Vám přeji hezký zbytek dne. Na shledanou!
Utkání končí. Kazaň poráží soupeře z Čerepovce 5:2 a do nového ročníku KHL tak vstupuje vítězně. Rozhodující náskok si domácí vytvořili už v první části, kterou vyhráli 4:1. Ve zbytku utkání už své vedení pouze kontrolovali, a i když se Severstalu podařilo ve 49. minutě snížit na rozdíl dvou branek, více zdramatizovat závěr duelu už soupeři nedovolili. Čtyři minuty před koncem naopak pečetil výsledek duelu Golubev.

Střely na branku ve 3. třetině - 7:10 (celkem 35:29)
60:00
59:50
Kazaň v pěti.
59:01
Poslední minuta zápasu. Domácí už vítězství udrží.
57:49
Petrov zahákoval unikajícího soupeře. Ještě jedna početní výhoda pro hosty.
56:10
Kazaň vstřelila branku!
Hokejisté Kazaňě po ubráněném oslabení přidali na aktivitě a jsou za to odměněni. Po přihrávce Kapanena se trefuje mladík DENIS GOLUBEV a asi definitivně rozhoduje tento zápas. Asistence: Niko Kapanen, Dmitrij Obuchov.
54:39
Zacharčuk na ledě. Barulin si v oslabení sáhl na puk jen jednou.
53:40
Tato přesilovka se hostům zatím nedaří. Ještě nevystřelili.
52:38
Další faul. Za podražení vyloučen Zacharčuk. Domácí mají ve třetí části potíže s disciplínou.
52:31
Hráči AK Bars ve třetí třetině vypálili na Košečkina pouze třikrát. Barulin je mnohem zaměstnanější.
52:12
Kazaň tentokrát oslabení přestála bez větších potíží. Medvěděv je na ledě a Severstal má na zvrat necelých osm minut.
50:12
Povzbuzení hosté nadále v náporu. Medvěděv musel zahákovat unikajícího soupeře a nabídl Čerepovci další přesilovku.
48:45
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak přece! Vyloučený Kuljaš naskočil do hry, ale nestihl ani dobruslit do obranného pásma a ALEXANDER RIAZANCEV prostřelil Barulina. Asistence: Jevgenij Ketov.
47:59
Hosté usazeni v pásmu. Ani Lehtonen však na Barulina nevyzrál.
46:41
Hostující aktivita donutila faulovat Kuljaše. Další přesilová hra pro Čerepovec.
46:09
Hosté se přeci jen snaží vstřelit branku naděje a Barulin si za šest minut třetí části připsal více zákroků, než za celé prostřední dějství.
44:20
Domácí v plném počtu hráčů.
43:30
Hosté zavřeli soupeře v jeho pásmu a Barulin musel dvakrát zasahovat. Proti ranám Kazionova i Riazanceva ale vytasil dobré zákroky.
42:19
Vyloučen Obuchov za podražení. Přesilová hra pro Čerepovec.
41:59
V úvodu třetiny zatím nic nenasvědčuje, že by Severstal ještě mohl zdramatizovat zápas. S propagačním pokusem Anderséna si Barulin věděl rady.
40:23
Hosté v úvodu ještě dohrávali krátkou přesilovku. Teď už je domácí Petrov na ledě.
40:01
Druhá třetina téměř nic zajímavého nepřinesla. Kazaň si hlídá svůj tříbrankový náskok a soupeře prakticky k ničemu nepouští. Třetí část začne přibližně v 18:37.

Střely na branku ve 2. třetině - 11:4.
40:00
39:51
Hosté zatím v přesilovce ohrozili Barulina jednou střelou od modré čáry. Ruský gólman si poradil.
38:22
Kirill Petrov vyloučen za faul kolenem. Přesilová hra pro Severstal.
35:01
Stále stejná písnička. Bruslí se k modrým čarám a tam většinou akce obou celků končí. Všeříkající je i poměr střel na bránu ve druhé periodě - 6:3.
32:21
Sledujeme nejnudnější pasáž zápasu, kdy akce obou celků končí většinou ještě ve středním pásmu. Brankáři zůstávají téměř bez práce. To však domácím vyhovuje.
30:01
Dostali jsme se do poloviny utkání. Na ledě toho teď příliš vidět není. Kazaň se už nikam moc nežene a hosté se zatím nemohou dostat až k Barulinovi. Domácí brankář je občas zaměstnáván jen střelami z dálky.
28:30
Utkání sleduje 5000 zatím velmi spokojených diváků.
27:51
Domácí i ve druhé části kontrolují hru a jsou nebezpečnějším týmem.
27:00
26:07
Hosté sice v pásmu, ale zmohli se jen na několik dalekonosných pokusů, které Barulin viděl.
24:59
Vyloučení na domácí straně. Příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Zaripov.
24:38
Velikou šanci zvýšit měl Zaripov, ale hostujícího brankáře nepřekonal.
23:11
S pokusy Skačkova i Petrova si Košečkin poradil.
22:20
Domácí sice hráli v úvodu třetiny přesilovou hru, ale ještě nedonutili brankáře Severstalu k jedinému zákroku. Hosté jsou však týmem, který potřebuje útočit.
22:01
Čerepovec v plném počtu.
21:01
Hostům se zatím daří bránit a minutu z oslabení mají za sebou.
20:01
Současně se sirénou, která ukončila první třetinu, byl vyloučen hostující Lehtonen za hákování.
20:10
Uvidíme, co nám přinese druhá část. Zda se hosté dokáží oklepat, nebo Kazaň naopak ještě navýší svůj náskok.
20:01
Druhá perioda začne přibližně v 17:54.
V první třetině jasně dominovali hráči Kazaně. Ti si postupně vypracovali dvoubrankové vedení, na které sice dokázal Kiselevič v přesilovce zareagovat snížením, ale domácí rychle přidali další dvě branky.

Střely na branku 17:13.

20:00
19:00
Poslední minuta první třetiny. Domácí drží kotouč daleko od své branky.
18:05
Domácí dominují. Spolupráci finských hráčů zakončil JANE PESONEN, který přidal čtvrtý puk do sítě nešťastného Košečkina. Asistence: Jarkko Immonen.
16:42
Domácí ale rychle odpovídají. Přesnou ranou se prosazuje obránce JEVGENIJ MEDVĚDĚV. Asistence: Vadim Chomitskij.
15:39
Přece se prosazují i hosté, kteří využívají přesilovku. Od modré čáry napřáhl BOGDAN KISELEVIČ a puk propadl až do brány. Asistence: Jevgenij Ketov, Alexander Riazancev.
15:08
Vyloučen domácí Immonen.
15:22
Hráči Čerepovce se snaží hrát útočněji, ale Barulina zaměstnávají spíše jen střelami ze střední a větší vzdálenosti. S takovými pokusy si domácí gólman ví rady.
14:38
Hraje se 5 na 5. Střelu Morozova zlikvidoval Košečkin.
12:37
Ale síly na ledě se rychle vyrovnávají. Odpočinout si jde Stoljarov.
12:23
Po zahájení hry se hosté natlačili do pásma a jejich akci zastavil Kornějev pouze za cenu faulu - sekání.
12:08
Hostující kouč Kvartalnov si bere time-out.
12:08
Domácí soupeře přehrávají a jsou za to odměněni druhým gólem. Parádní spolupráci první řady Kazaně zakončil přesnou střelou NIKO KAPANEN. Asistence: Denis Zaripov, Alexej Morozov.
8:42
Domácí teď pokračují v aktivním výkonu a znovu se usadili před Košečkinem.
7:47
Domácí celek se ujímá vedení. Tatneft Arenu rozjásal svou akcí DMITRIJ OBUCHOV. Asistence: Jarkko Immonen.
6:40
Košečkin především díky dvojnásobné přesilovce domácích musel předvést už 6 zásahů. Zatím působí jistým dojmem. Barulin si sáhl na puk třikrát.
6:21
A hosté kompletní. První obtížný moment přestáli dobře.
5:45
Čerepovec ve čtyřech. Kosečkin několik nebezpečných pokusů domácích pochytal.
5:01
Hosté vyhazují!
4:20
Kritická situace pro Čerepovec. Přichází další trest, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě. Kazaň zahajuje přesilovou hru 5 na 3.
3:44
Přesilovku si zahrají i domácí. Na trestnou usedá Riazancev.
2:39
2:01
Hosté z Čerepovce nehrají přesilovku moc dobře a těžko se dostávají alespoň do pásma.
1:32
Kazaň se zatím dobře brání a nepouští soupeře do zakončení.
0:38
Přichází první šance pro hosty. Vyloučen domácí Alexej Morozov za nebezpečnou hru vysokou holí.
0:20
Utkání odstartovalo. V brankách se podle očekávání sešli kolegové z ruské reprezentace - Barulin na domácí straně a Košečkin v brankovišti Severstalu.
00:01

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Medvěděv, Kuljaš, Zacharčuk, Chomitskij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Darzinš, Těreščenko, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Skačkov, Bodrov, Golubev.

Severstal Čerepovec: Košečkin (Trjaničev) - Riazancev, Kiselevič, Andersén, Laakso, Jegoršev, Čáslava, Svijazov - Ketov, ,Ščipačev, Stoljarov - Bergfors, Jemelejev, Lehtonen - Kazionov, Kovyršin, Kazakovcev - Bučněvič, Zemčenko, Dědunov.

Rozhodčí: Rogačev, Ščenev – Metalnikov, Sirotkin.
V loňské sezóně se tito soupeři utkaly pouze dvakrát a vždy byl úspěšnější Severstal. Ten nejprve přejek AK Bars 4:0 na svém ledě a v Kazani pak zvítězil nejtěsnějším rozdílem - 1:0.
Hokejisté AK Bars Kazaň patří k nejlepším klubům soutěže, na což by chtěli navázat také v novém ročníku Kontinentální hokejové ligy. V loňské sezóně skončili čtvrtí v tabulce Západní konference, ale v play-off vypadli už ve čtvrtfinále, když nestačili na Čeljabinsk, kterému podlehli 2:4 na zápasy. V kádru Tatarů najdeme řadu známých hráčů, kteří prošli ruskou nebo finskou reprezentací. V brankovišti by měl vládnout Konstantin Barulin, tvrdit muziku v obraně budou například zkušení Denis Kuljaš a Ilja Nikulin a v útoku se budou prohánět borci jako kapitán týmu Alexej Morozov, Alexej Těreščenko, Danis Zaripov nebo členové finské enklávy Jarkko Immonen, Niko Kapanen, Janne Lahti a Janne Pesonen. Tento soubor povede ze střídačky Valerij Bělov.

Celek Severstal Čerepovec se v loňské sezóně umístil na páté příčce ve Východní konferenci, ale v play-off vypadl hned v prvním kole 2:4 na zápasy s Atlantem Mytišči. V kádru mužstva se nachází i český reprezentační bek Petr Čáslava, který do Čerepovce přišel v létě z CSKA Moskva. Severstal je poměrně nenápadným celkem, ale i na jeho soupisce jsou kvalitní hokejisté. Branku hájí i z ruské reprezentace známý Vasilij Košečkin. Z obrany stojí kromě Čáslavy za zmínku také Fin Teemu Laakso nebo 32letý Alex Riazancev. Útok není na pohled tak hvězdný jako ofenziva Kazaně, ale kapitán Jevgenij Ketov, Nikita Alexejev, zkušený Dmitrij Vlasenkov nebo Švéd Niclas Bergfors, jsou jistě také výborní hráči. Trenérem Severstalu je Dmitrij Kvartalnov.
Jako první z evropských hokejových soutěží odstartovala ta nejkvalitnější a nejbohatší z nich – ruská KHL. Ve čtvrtek se již její kolotoč rozbíhá naplno a kromě premiérového duelu pražského Lva v soutěži do ní vstupují také celky Kazaně a Čerepovce. Právě toto utkání budeme podrobně sledovat prostřednictvím textového online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.