To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji pěkný páteční večer a někdy zase u online přenosů na počtenou!
Střely na branku ve 3. třetině - 17:10

Střely na branku celkem - 48:24
Zajímavý zápas je u konce. Kazaň nakonec v Minsku vítězí 2:3, což znamená, že si Dinamo notně zkomplikovalo své šance na postup do play-off. Hosty poslal v 50. minutě do vedení Denis Golubjov, a když se necelé tři minuty před koncem trefil i Jarkko Immonen, zdálo se, že je již rozhodnuto. Domácí přesto ještě zabojovali a 65 vteřin před koncem Kulakovem snížili. Vyrovnat už ale nestačili.

Dinamo Minsk tedy zůstává na 71 bodech a zatím i na osmém místě tabulky Západní konference. Na to ale ještě dnes večer může poskočit celek Doněcku, pokud porazí v normální hrací době Slovan Bratislava. O bod za Dinamem se pak nachází Atlant Mytišči. O tom, kdo z osmého místa proklouzne do play-of však definitivně rozhodnou až poslední zápasy základní části.
60:00
59:43
Hosté dostali kotouč ze svého pásma.
59:28
Stapletonovi moc nechybělo, aby se dostal k dorážce...
59:22
Domácí samozřejmě pokračují s prázdnou brankou.
59:22
Time-out si tentokrát berou hráči Kazaně. Kouč hostí Bělov chce nechat odpočinout svou bránící pětici.
59:22
Zakázané uvolnění hosté. Buly v útočném pásmu Dinama...
58:55
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tak přece jen domácí snižují! 65 vteřin před sirénou se trefuje ALEXANDER KULAKOV, jehož střelu z pravého kruhu Barulin asi vůbec neviděl. Asistence: Janne Niskala, Cory Murphy.
58:29
Haugen zůstal na střídačce, domácí v šesti!
58:28
Domácí si berou oddechový čas. Vhazovat se bude před brankou Barulina.
57:10
Kazaň vstřelila branku!
Publikum v minské aréně na okamžik zcela oněmělo. JARKKO IMMONEN se na modré čáře z první opřel do puku a propálil vše, co před ním stálo. Dinamo bude muset o postup do play-off bojovat v posledním zápase základní části. Asistence: Denis Kuljaš, Ilja Nikulin.
56:44
Petrov cpal kotouč do brankoviště, nic z toho nebylo, ale hosté se i nadále drží v útočném pásmu, což je pro ně důležité.
56:35
Michaljov svým nahozením získal, co chctěl. Tedy vhazování v útočném pásmu.
55:35
Golubjov pálil z podobné pozice jako při zatím rozdílovém gólu. Jen s tím rozdílem, že to bylo z druhé strany a Haugen tentokrát zasáhl úspěšně.
54:38
Meleško se dobře uvolnil a poté hledal Kulakova, Barulin ale zasahovat nemusel.
54:13
Před Barulinem se ocitl Stapleton, nedokázal jej překonat ani na dva pokusy!
53:35
Michaljov vystřelil z ostrého úhlu. Barulin přidal do svých statistik další čárku.
52:50
Individuálně to zkusil Kulakov, zaúřadovala Barulinova lapačka.
52:28
Barulin přikryl kotouč před dojíždějícím Plattem.
52:07
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Barulina.
49:59
Domácí mají deset minut na to, aby alespoň vyrovnali a získali do tabulky nějaký tak důležitý bod.
49:13
Tak tohle je pro domácí velký šok! Z poměrně nenápadné akce se prosazuje DENIS GOLUBJOV, který dostal kotouč do jízdy a střelou zápěstím překvapil Haugena. Ten na puk lapačkou nedosáhl. Asistence: Ilja Nikulin, Jevgenij Bodrov.
48:01
Další zákrok Barulina po střele zdálky. Tentokrát si na něj nepřišel Denisov.
47:42
Irgl našel na modré krajana Lukáše Krajíčka, jehož pokus ale snadno zastavil Barulin.
45:55
Na domácích je teď patrná snaha neudělat chybu. Porážka by totiž jejich šance na postup do play-off výrazně snížila.
44:44
Kazaň se dopustila postavení mimo hru.
44:19
Bekhendová přihrávka Meleška žádného adresáta nenašla. Dinamo to musí zkusit jinak.
43:29
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu. Že by klid před bouří?
41:49
41:40
Hosté ušetřili cenný čas v útočném pásmu.
41:11
Hráči Kazaně se osvobodili.
40:37
Dobrou možnost měl Irgl, ale neuspěl. Poté pálil od modré Niskala, Barulin si však připsal další zákrok.
40:16
Domácí pokračují v přesilové hře a usazují s ev útočném pásmu.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině - 12:10

Střely na branku celkem - 31:14
Ve druhé periodě se hráči Kazaně zlepšili a dokázali i vyrovnat skóre, o což se postaral Niko Kapanen. Běloruský celek nadále bojuje, ale soupeře už zdaleka tak nepřehrává jako v první části. Třetí třetina začně přibližně v 18:49.
40:00
39:59
Slušný kolotoč v závěrečných vteřinách druhé periody. Domácí dvakrát pálili, dorážet se snažil i Irgl, ale gól z toho není.
39:48
Domácí získávají v závěru třetiny výhodu přesilové hry. Golubjov musel zahákovat Kulakova, který se dostával do dobré pozice.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:42
Michaljov byl v útočném pásmu sám, tak udělal to jediné, co mohl - vystřelil. Barulin ovšem zakročit nemusel.
38:20
Dalekonosná střela Kuljaše byla nepřesná.
36:59
Kulakov našel pěknou bekhendovou přihrávkou Meleška, který byl ve velké šanci. Barulin se ale bleskurychle přesunul a domácí útočník vypálil jen do něho.
36:22
Rána Michaljova skončila jen na výstroji povyjetého Barulina.
35:45
Puk teď nepříjemně poskakoval u Haugenova brankoviště. Domácí brankář se včas zorientoval a sebral ho lapačkou.
34:24
35:20
Stejně jako teď střelu Krajíčka.
35:02
Barulin na ránu jednoho z domácích hráčů viděl a schoval jí ve výstroji.
34:43
Domácím se tato přesilovka nedaří, teď musí začít až od své branky.
34:15
Petrov se ve vlastním oslabení dostal ke střele, Haugena však nepřekvapil.
33:49
Laine opět na svém místě u brankoviště. Tentokrát překročil hranici a sudí vykazují hru do středního pásma.
33:23
Těreščenko fauloval Laineho a je vyloučen. Finský útočník domácích poté sekl soupeře přes chrániče, ale k nelibosti hostujících hráčů se vylučuje jen na jejich straně.
32:44
Domácí zlobili v útočném pásmu, ale hráči Kazaně to ustáli a vytlačili kotouč do bezpečí.
31:43
Domácím nevyšel pokus o dlouhou rozehrávku - icing.
31:28
Z úhlu nahazoval puk Kornějev, trefil jen boční síť.
31:01
Pokus Laineho zastavil Barulinův beton.
30:43
Haugen teď musel vyrážet prudkou střelu ze středního pásma.
28:28
A z ničeho nic je vyrovnáno! Alexej Morozov táhl rychlý protiútok, vystřelil a po Haugenově zákroku se kotouč dostal na hůl NIKO KAPANENA, který dorážel do odkryté klece. Asistence: Alexej Morozov, Denis Zaripov.
27:43
Barulin musel zasahovat po střele od modré, která přišla hned po buly. Před brankovištěm se ho snažil obtěžovat Laine, kterého obránci Kazaně umravnili drobnými šťouchanci.
27:37
Michaljov důsledně sledoval nastřelený kotouč a Barulin byl nucel přerušit hru.
26:27
V závěru oslabení se domácí dostali do náznaku přečíslení 2 na 1. Meleško už byl ale dlouho na ledě a tak neměl sílu nic vymyslet.
25:35
Až teď musel Haugen zasahovat a to hned třikrát. Nezaskočil ho ani bekhend Kornějeva.
25:17
Kazaň kombinuje v útočném pásmu, ale zatím bez střelby.
24:27
Domácích bylo na ledě šest. Trest odsedí Stapleton.
24:17
Domácí pokračují ve své velmi dobré hře, kterou zdobí obrovské nasazení, důraz a jednoduchost.
23:40
Prudkou ránu Laineho Barulin vyrazil pravděpodobně maskou.
23:19
Bodrov se pokusil zpoza branky překvapit Haugena, ale ten drží kotouč ve své výstroji.
22:40
Hosté přežili přesilovkový zámek Dinama a jsou v plném počtu.
22:04
Platt našel najetého Murphyho. Nejproduktivnější zadák domácích před Barulinem netrefil ideálně kotouč.
21:13
Barulin zachránil svůj tým po dorážce Hirschovitse z bezprostřední blízkosti!
20:39
Obuchov podrazil Laineho a nabízí tak přesilovku domácím.
20:28
Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Haugenem.
20:01
Střely na branku v 1. třetině - 19:4
Po první třetině vedou hráči Dinama Minsk nad Kazaní 1:0 a dovolím si tvrdit, že je to zasloužené vyjádření toho, co jsme v první třetině viděli. Domácí bojující o play-off totiž do utkání vlétli s velkým elánem a v 10. minutě je v přesilovce poslal do vedení Zbyněk Irgl. Kazaň se přes kvalitní defenzivu soupeře prokousávala jen těžko a kromě tutovky Zaripova si nic většího nevypracovala.

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
20:00
19:16
Obrovská šance, do které se dostal Platt! Z bezprostřední blízkosti však nedokázal Barulina překonat.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:25
Žerděv se po pěkné individuální akci dostal ke střele, trefil boční síťku.
17:57
Barulin raději zalehl kotouč, který poskakoval před jeho brankovištěm.
16:59
Teď se hraje více ve středním pásmu. Hra se trochu uklidnila.
16:02
Michaljov po přejetí modré čáry nahodil puk na Barulina a vybojoval buly v útočném pásmu.
15:11
Po skončení hostující přesilovky se ještě v obrovské šanci ocitl Zaripov. Ten měl po nahrávce Morozova poloodkrytou branku, ale nedokázal do ní poslat puk!
15:01
14:56
Hráči Minsku se dobře brání a znovu vyhodili.
14:27
Domácí se osvobozují.
14:10
Nikulin svou střelou zaměstnal Haugena. Ten vyrazil.
13:42
Domácí v poklidu vyhazují.
13:01
Kitarov byl za brankou Kazaně až příliš důrazný a poslal k zemi Panina. Přesilová hra pro hosty.
12:36
Po zakázaném uvolnění hostí přichází čas na reklamní přestávku.
11:39
Další pokus Irgla, který tentokrát vyrazil Barulin.
10:57
Platt za brankou vymotal Kuljaše a poslal puk před brankoviště. Bohužel pro něho se tam nikdo z jeho spoluhráčů nedostal včas.
09:57
Hosté odpověděli střelou Nikulina, ale ta Haugena neohrozila.
09:03
Domácí se zaslouženě ujímají vedení! Laine dlouho hledal komu přihrát. Nakonec se rozhodl pro ZBYŇKA IRGLA, který se z prostoru mezi kruhy trefil přesně pod břevno. Asistence: Teemu Laine, Kim Hirschovits.
08:30
Hosté se osvobodili po nepřesné přihrávce Hirschovitse.
08:01
Kazaň už ve čtyřech.
07:32
Žerděv posílá hosty do tří!
06:30
Krajíček chytře posílal kotouč na Platta, který ho ale nedokázal ze vzduchu trefit.
06:00
Kulakov ve velké šanci a nemohl zakončit jen kvůli faulu hráče hostí. Bude se pokračovat v poměru 4 na 4.
05:59
Kazaň je v plném počtu.
05:35
Vyloučení i na domácí straně. Laine se opřel do soupeře loktem a jde na trestnou lavici.
05:24
Irgl posílal puk před branku, kde byl Laine. Finský útočník promáchl.
04:51
Domácí se snaží často střílet. Po pokusu Laineho Barulin přikryl kotouč.
04:38
Hosté vyhodili.
04:13
Po protiútoku hostí si sáhl na kotouč také Haugen.
03:59
Kazaň se ubránila jen za cenu faulu Chomického. Přesilová hra pro Dinamo.
03:40
Hned po buly si našel puk Meleško, ale nedokázal zamířit na branku.
03:33
Barulin si našel nahozený puk i přes klubko těl a přerušil hru. Důležitý zákrok.
02:55
Další dvě střely na Barulina. Domácí do utkání vlétli s velkou vervou.
02:44
Z levého kruhu to zkoušel Drozd, Barulin vyrazil do ochranné sítě.
01:49
Domácí zahájili zápas aktivně a drží se v útočném pásmu.
01:29
Mezi kruhy si vyjel Teemu Laine, jeho střela ale v síti neskončila.
00:53
Pokus Niskaly od modré zblokovala obrana Kazaně.
00:14
Dinamo hned vybojovalo vhazování v útočném pásmu.
00:05
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01
Nyní zazní státní hymny Ruska a Běloruska.
V Minsk aréně panuje velice bouřlivá kulisa. Domácí fanoušci jsou odhodláni pomoci svému klubu do play-off.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Kovaljov) - Karalahti, Denisov, Krajíček, Niskala, Murphy, Černook, Nogačjov - Michaljov, Platt, Stapleton - Laine, Hirschovits, Irgl - Kulakov, Kitarov, Meleško - Lopačuk, Drozd, Pivko.

AK Bars Kazaň: Barulin (Perevožčikov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Panin, Zacharčuk, Chomickij, Jarullin - Morozov, Zaripov, Kapanen - Pesonen, Immonen, Obuchov - Petrov, Těreščenko, Žerděv - Bodrov, Golubjov, Lukojanov.

Rozhodčí: Bukin, Zacharov - Metalnikov, Sirotkin.
Pohled do statistik:

Dinamo Minsk:
Nejproduktivnější hráč: Tim Stapleton - 39b (24+15)
Nejlepší střelec: Tim Stapleton - 24g
Nejlepší nahrávač: Cory Murphy - 25a
Nejproduktivnější obránce: Cory Murphy - 29b (4+25)
+/-: Teemu Laine, Zbyněk Irgl - +7
Brankářská jednička: Lars Haugen - 20z, 1.74, 93.7%
Nejtrestanější hráč: Jere Karalahti - 96tm

AK Bars Kazaň:
Nejproduktivnější hráč: Alexej Morozov - 37b (12+25)
Nejlepší střelec: Denis Zaripov - 19g
Nejlepší nahrávač: Alexej Morozov - 25a
Nejproduktivnější obránce: Ilja Nikulin - 33b (12+21)
+/-: Jevgenij Medvěděv - +22
Brankářská jednička: Konstantin Barulin - 42z, 1.95, 94.0%
Nejtrestanější hráč: Denis Kuljaš - 66tm
Dinamo Minsk dvě kola před koncem základní části zaujímá osmou příčku v tabulce Západní konference, tedy poslední, která ještě zajišťuje postup do vyřazovacích bojů. Na devátý Doněck mají Bělorusové dvoubodový náskok, na desáté Mytišči tříbodový, takže ještě rozhodně nemají nic jistého a potřebují získat nějaké body. Formu ale mají hokejisté z Minsku dobrou. Vždyť v posledních sedmi zápasech uhráli hned pět tříbodových výher. Zvládnout se jim podařilo i poslední utkání, které sehráli na půdě Čechova a zvítězili 4:2.

Kazaň je v tabulce Východní konference druhá a účast v play-off má jistou už dávno. Hokejisté AK Bars dosud nasbírali 98 bodů, což je třetí nejlepší počin v celé KHL. Tatarům ale vůbec nevyšlo období před reprezentační přestávkou, kdy padli hned ve čtyřech zápasech po sobě. Možná, že to bylo způsobeno i ztrátou motivace, jelikož Kazaň už prakticky o nic nehrála. Ve středu už však opět vyjel na led jeden z nejlepších týmů soutěže. Hráči AK Bars totiž na ledě Čerepovce předvedli vyzrálý defenzivní výkon a odvezli si domů vítězství 2:0.
Všechny hokejové příznivce vítám u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Dinamen Minsk a AK Bars Kazaň. Obrovsky důležitý je tento zápas pro běloruský celek, který všemi silami bojuje o postup play-off a dvě kola před koncem základní části se nachází na vytoužené osmé příčce tabulky Západní konference. K udržení této pozice potřebuje Dinamo bodovat. To Kazaň má účast ve vyřazovacích bojích jistou už dávno a je třetím nejlepším mužstvem celé KHL.