Dnešní utkání nabídl střelecký koncert obou týmů, což se divákům v montrealské areně určitě muselo líbit, méně tak už trenérům obou celků. S konstatováním, že 2 body za vítzězství v prodloužení si dnes odvážejí hosté do Pittsburghu, se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek večera!
Tři hvězdy utkání

1. Brandon Sutter (PIT)

2. Max Pacioretty (MON)

3. Sidney Crosby (PIT)
60:52
Pittsburgh právě vstřelil branku!

Krásné utkání ukončuje ranou v prodloužení BRANDON SUTTER!

Asistence: Simon Despres, James Neal.
60:01
Začalo prodloužení.
I v této třetině jsme viděli mnoho branek, rovnoměrně na obou stranách a tak utkání dospělo až do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
54:00
52:00
Tyler Kennedy (PIT) a dvě minuty za krosček, možnost pro domácí.
50:53
Montreal právě vstřelil branku!

Diváci v Centre Bell si dnes musí připadat skutečně jako na střelnici. BRIAN GIONTA opět vyrovnává, 6:6 !

Asistence: L. Eller, Alexandr Jemelin.
50:24

SIDNEY CROSBY vrací vedení zpět do týmu PIttsburghu!

Asistence: Kris Letang, Chris Kunitz.
48:33

A je opět vyrovnáno! CHRIS KUNITZ srovnává stav zápasu na 5:5!

Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.
45:25

DAVID DESHAIRNAS posílá Montreal do vedení!

Asistence: Alexandr Jemelin, Andrej Markov.
42:39
Souběžná vyloučení. Tanner Glass (PIT) se provinil nedovoleným bráněním, Colby Armstrong (MON) držením.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli celkem šest branek, po třech na každé straně a tak i před poslední částí je stav stále nerozhodný.
40:00
39:59

Vteřinu před koncem druhé části srovnává P.K.SUBBAN!

Asistence: Brandon Gallagher, Max Pacioretty.
37:37

BRIAN GIONTA snižuje na rozdíl jediné branky!

Asistence: B. Bouillon, L. Eller
35:33
Montreal má šanci snížit v přesilovce poté, co je trestán Tyler Kennedy (PIT) za držení.
33:05

Druhý zásah v utkání pro MATTA COOKEA a celkově čtvrtý Pittsburghu znamená vedení už o dvě branky!

Bez asistence.
31:01
29:01
Alex Galchenyuk (MON) potrestán dvěma minutami za hákování.
28:29

A vzápětí hosté otáčejí vývoj zápasu, když se střelcky prosazuje MATT COOKE!

Asistence: B. Orpik.
27:58

CHRIS KUNITZ srovnává na 2:2 !

Asistence: Sidney Crosby.
24:14

MAX PACIORETTY posílá domácí opět do vedení!

Asistence: Brandon Gallagher.
20:01
Po první třetině je stav v hale Bell Centre nerozhodný. V 6.minutě poslal domácí do vedení Prust, chvíli před koncem potrestal faul Plekance přesilovkovým gólem Sutter. Další třetina začne přibližně v 02:08.
20:00
19:30
Přesilovou hru si vyzkouší i Montreal, vyloučen Pascal Dupuis (PIT) za držení.
19:07

A chvíli před návratem vyloučeného Plekance zpátky na ledovou plochu využívá BRANDON SUTTER početní výhodu!

Asistence: Kris Letang, Beau Bennett.
17:20
Tomáš Plekanec (MON) přidržel Crosbyho a putuje na trestnou lavici, přesilovka pro Pittsburgh.
05:41

BRANDON PRUST překonává Vokouna v brance Penguins a posílá domácí do brzkého vedení!

Asistence: Tomáš Kaberle.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Jemelin, Markov, Subban, Kaberle, Bouillon, Gorges - Gallagher, Desharnais, Pacioretty - Gionta, Plekanec, Prust - Ryder, Eller, Galchenyuk - Armstrong, White, Moen.

Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) - Letang, Orpik, Eaton, Niskanen, Engelland, Despres - Dupuis, Crosby, Kunitz - Neal, Sutter, Cooke - Kennedy, Jeffrey, Bennett - Adams, Vitale, Glass.

Rozhodčí: .
Zajímavosti utkání

Oba soupeři se potkávají poprvé v sezoně, poté je čejakjí ještě dva vzájemné zápasy.

Hosté budou postrádat Jevgenije Malkina, který je v trestu, jinak nehlásí žádné zraněné. Domácí se musí obejít bez Diaze a Bourquea, Nokelainen už pomalu začal s tréninkem, zda však nastoupí není jisté.

V dobré formě se v posledních zápasech jeví obránce hostí Paul Martin, 3+6 v posledních osmi zápasech je na beka více než slušná bilance. Domácí zas poslední týdny táhne již zmíněný Pacioretty, 6+4 v posledních sedmi startech a centr jeho útoku Desharnais má bilanci 6+1, je tedy jasné, odkud pro tučňáky hrozí největší nebezpečí.

Zajímavé bude i sledovat, který gólman se objeví v brance Pittsburghu v dnešním zápase, zda Tomáš Vokoun či Marc-Andre Fleury, ten však proti Montrealu nevyniká příliš dobrými čísly.
Montreal Canadiens je, jak už jsme zmínili, lídrem celého Východu, což je oproti loňské zpackané sezoně jistě povzbuzení pro všechny fanoušky týmu. Ve dvaceti odehraných utkáních dokázal Montreal zvítězit ve 13 případech, navíc ve 4 zápasech bral i bod za remízu v normální hrací době. Nejvýrazněji se zatím prosazuje i přes nižší počet odehraných zápasů Max Pacioretty (16 b.), za ním už pravidelně bodují tradiční opory Ryder či Plekanec. Žádný z hráčů sice neatakuje špici kanadského bodování, na druhou stranu se však Canadiens mohou spolehnout na vyrovnanost celého týmu. Vždyť hned 12 hráčů má na svém kontě devět a více bodů. Brankovišti kanadského týmu jednoznačně vládne Carey Price, který jak se zdá konečně uchopil příležitost, jakou mu Canadiens dali.

Tomáš Plekanec 13 (8+5)
Pittsburgh Penguins je aktuálně druhým týmem Východní konference hned za svým dnešním hostitelem z Montrealu. Tučňáci doposud z 21 utkání vytěžili 13 výher, což dává dohromady 26 bodů. Z posledních 2 zápasů však odešli poraženi a tak se určitě budou chtít vrátit na vítěznou vlnu již v dnešním utkání. Zajímavostí jistě je, že ani v jednom utkání nehráli déle, zkušenosti s prodloužením či nájezdy jim tak dosud chybí. Bodovými lídry týmy jsou tradičně Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, solidní sezonu prožívají i zkušený Kunitz či levé křídlo Neal. Brankářskou jedničku je stejně jako v předešlých sezonách Marc-Andre Fleury, záda mu kryje letní posila týmu Tomáš Vokoun.

Carolina - Pittsburgh 4:1
Florida - Pittsburgh 6:4
Pittsburgh - Tampa Bay 5:3

Sidney Crosby 31 (9+22)
Chris Kunitz 24 (9+15)
Jevgenij Malkin 21 (4+17)
Dnes večer pro Vás budeme přinášet změny stavu z montrealské haly Centre Bell, kde domácí Canadiens přivítají na svém ledě Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.