Výhru ve velmi vyrovnaném zápase si nakonec připisuje Traktor Čeljabinsk po výhře 4:3 po samostatných nájezdech. Oba soupeři byli naprosto vyrovnaní, při nájezdech měli více štěstí hosté.
65:00
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Po změne stran se trefil i VLADIMIR ANTIPOV, který definitivně rozhoduje zápas ve prospěch Čeljabinsku.
Kuzněcov střelou nad lapačku slaví úspěch, Ramo kapituloval.
Na druhé straně Mezin vychytal Sergeje Kosticina.
Hostující Panov překonal gólmana.
Antipov na Rama nevyzrál.
Samostatné nájezdy začínají.
Sjomin netrefil branku.
O osudu dramatického zápasu rozhodnou až samostatné nájezdy. Dnes jsou oba celky nebývale vyrovnaní.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:35
Domácí Pujacs pálil tvrdě, avšak mimo tyče.
63:30
Hosté obléhají branku Omsku, zatím, i se štěstím, se Avangard ubránil.
61:45
Hotující Razin pronikal kolem mantinelu, nakonec po jeho střele z úhlu skončil puk v ochranné síti.
60:54
Perežogin byl v souboji jeden na jednoho, nakonec vystřelil přes obránce. Na Mezina ale nevyzrál.
60:01
O vítězi nerozhodla základní hrací doba utkání, zápas proto dospěl do prodloužení. Nutno podotknout, že zaslouženě. Střetnutí je velmi vyrovnané.
60:00
59:45
Bulis se zjevil sám před Ramem, kterého nepřekonal! Velká šance v samém závěru třetí třetiny pro Čeljabinsk.
57:25
Po dalším zákroku Mezina se strhla na brankovišti mela, hráče od sebe odtrhávají rozhodčí.
58:02
Omsk se nastěhoval do útočného pásma a obléhá branku Čeljabinsku!
55:56
Záborský střílel, Mezin jeho ránu kryl. Následuje vhazování v pásmu Čeljabinsku.
54:21
Sledujeme dramatický zápas, hra se přelévá z jedné strany na druhou.
53:15
Oba celky vyvíjí maximální nasazení pro stržení zápasu na svou stranu.
51:12
Avangard právě vstřelil branku!
DMITRIJ SJOMIN využil přesilovku Omsku poté, co z úhlu zužitkoval volný kotouč a překonal ležícího brankáře. Asistence: Nikita Pivtsakin.
51:06
Avangard mačká svého soupeře v útočném pásmu, Mezin zatím stále odolává.
49:54
Panov (CLJ) vyloučen za sekání. Šance Omsku na vyrovnání.
49:09
Hostující Quint poslal na branku střelu ideální pro tečování. Ramo si ale našel místo mezi stínícími hráči a puk betonem vyrazil.
47:49
Po komerční přestávce nasadil Omsk na led první lajnu a dostal se ihned do útočné třetiny.
45:49
Bulis střílel z mezikruží, gólman Ramo vytěsnil puk do ochranné sítě.
44:36
Ivanov se dostal až před gólmana a zakončil, Mezin byl však na místě.
42:04
Omsk se tlačí do útoku, ale nedaří se mu najít výhodnou střeleckou pozici.
40:01
Pokračuje vyrovnaný zápas, po dvou třetinách má ale blíže k vítězství Čeljabinsk, který vede 3:2. Omsk sice má více času puk na svých hokejkách, hosté jsou ale efeketivnější v koncovce.
40:00
39:30
Ramo ještě musel zasahovat po nebezpečně rýsující se akci Čeljabinsku.
37:27
KONSTANTIN PANOV si nabruslil do střelecké pozice a zakončením příklepem donutil Rama kapitulovat. Ten na přízemní střelou k tyčce nedokázal reagovat. Asistence: Jegor Dugin, Vladimir Antipov.
37:00
Omsk operoval v útočné třetině, na konci akce domácích byl Perežogin, po jehož střele musel zasahovat Andrej Mezin.
35:59
Hostující Christov se pustil do sóla, prosadil se přes oba beky a vystřelil nad lapačku Rama. Tomu puk vypadl z výstroje, nakonec ho zastavil až těsně před brankovou čárou!
33:16
Domácí Omsk má nyní navrch a mačká Čeljabinsk před jeho brankou. Současně fanoušci Avangardu skandují: "šajbu, šajbu."
31:09
Sergej Kosticin nacházející se za brankou našel volného DMITRIJE SJOMINA, který střelou z první nedal Mezinovi šanci. Asistence: Sergej Kosticin.
27:21
Současně ve stejném čase byl vyloučen Pervušin (OMS). Přesilovka pro Traktor.
27:21
Nakonec sudí branku VLADIMIRA ANTIPOVA po dlouhé konzultaci uznali! Byla to ale velmi nepřehledná situace a dlouho nebylo jasné, zda gól sudí uznají. Asistence: Jegor Dugin.
27:21
Už to vypadalo, že střela Antipova bude gólová, ale puk za brankovou čárou nejspíš nebyl. Nyní se ale ke slovu dostane videorozhodčí.
27:21
Antipov se ocitl ve velké šanci poté, co trefil břevno branky Rama!
25:00
Avangard si vzal time-out.
24:19
Omsk je sice iniciativnějším týmem, jenže se mu nedaří prosadit přes kvalitní obranu soupeře.
23:44
Čeljabinsk útočil, ale nepřesnost ve finální fázi mu zhatila zajímavou útočnou situaci.
22:20
Mezin kryl ránu od modré a se situací si poradil.
21:19
Útok Omsku zastavil ofsajd, následuje buly ve středním pásmu.
20:01
Podle předpokladů sledujeme vyrovnaný zápas. Skóre nejprve otevřel při hře 4 na 4 Pujacs v 10. minutě, v závěru periody ale vyrovnal v přesilovce český hokejista Jan Bulis.
19:28
A. Kosticin (CLJ) vyloučen za hrubost. Síly na ledě se srovnají.
20:00
19:09
Znovu vyloučen Nesterov (OMS), tentokrát za podražení.
17:30
Hosté rozebrali domácí defenzivu a proto JAN BULIS, který číhal u tyčky mohl doklepnout puk do sítě. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
16:44
Nesterov (OMS) vyloučen za vražení na hrazení.
14:41
Souboj za brankou Čeljabinsku, nakones posléze Quint dostal puk za obrannou modrou a oba celky tak mohou jít vystřídat.
11:32
Mezin zasahoval po střele Sjomina, hra přerušena.
9:56
Při hře 4 na 4 vystřelil za modrou čárou GEORGIJS PUJACS a překonal gólmana Mezina. Asistence: Sergej Kalinin.
9:30
Hned dvojí vyloučení a to na obou stranách. Jakutsenja (CLJ) vyloučen za hrubost a Záborský (OMS) za sekání. Pokračuje se ve čtyřech.
9:05
Ramö ukryl puk před dotírajícím Bulisem.
7:53
Hosté vyhodili a nyní už hrají v plném počtu.
6:22
Omsk uzamkl při přesilovce soupeře v jeho pásmu, zatím ale bez gólového efektu.
5:52
Trest pro lavičku Čeljabinsku za příliš hráčů na ledě. Vyloučení odpyká Karpov (CLJ).
5:01
Kalinin nahodil kotouč do pásma, ostatní hráči dojíždějí puk za brankou Čeljabinsku.
4:15
Zasahovat musel i brankář Omsku Ramö. Vhazování před domácí brankou.
3:51
Souboj o puk u mantinelu, sudí nakonec přerušili hru.
2:00
Po vyhrané buly Omsku pálil od modré Nikitin, ale Mezin byl znovu na místě.
1:52
První střelu na branku vyprodukoval domácí Perežogin. Mezin puk ukryl v lapačce.
00:01

Avangard Omsk: Ramö (Reizvich) - Ljamin, Nikitin, Valentěnko, Kalašnikov, Kozlov, Pujacs, Pivtsakin - Pervušin, Kurjanov, Kuparinen, Popov, Taraťuchin, Perežogin, Kalinin, Sjomin, Záborský, S. Kosticin, Ivanov, Frolov, Nesterov.

Traktor Čeljabinsk: Mezin (Garnett) - Quint, Gorečišnikov, Rjabikin, Šinin, Katičev, Vasilčenko, Razin - Popov, Dugin, Glinkin, Christov, Kntiola, Jakutsenja, Bulis, Panov, A. Kosticin, Antipov, Kuzněcov, Čerkašov, Karpov.

Rozhodčí: Ronn, Olenin - Raming, Misjur.
V dalším utkání KHL přivítá Avangard Omsk tým Čeljabinsku. Bookmakeři mírně favorizují Omsk, ale lze očekávat vyrovnaný zápas.

Budeme sledovat zápas dvou týmů, kteří mají v současné době solidní formu a daří se jim. Oba celky vedou své divize a o tom, že pravděpodobně postoupí do play-off, nemůže být pochyb.

Omsk patří mezi tradiční favority KHL a svou roli splňuje i v probíhající sezóně. Avangard vévodí Černyševovy divizi se ziskem 46 bodů s aktivním skórem 70:62 a šestibodovým náskokem na druhý Novukuzněck.

Čeljabinsk vede Charlamovovu divizi se ziskem 50 bodů a aktivním skóre 78:48. A udržuje si dvoubodový náskok na druhý Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.