To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů na počtenou!

Hity: 49:19
Zblokované střely: 6:17

Nejvíce střel: Antoine Vermette 6 - Alexander Edler 4
Nejvíce času na ledě: David Schlemko 24:10 - Dan Hamhuis 23:57

Branky a nahrávky: 43. Vermette (Vrbata, Ekman-Larsson) – 7. Tanev (Raymond), 50. Schroeder (Hansen, Edler). Rozhodčí: Morton, Joannette - Sericolo, Sharrers. Diváci: 17220.

Hvězdy utkání:

1. Cory SCHNEIDER (VAN) - 33 úspěšných zákroků
2. Oliver EKMAN-LARSSON (PHX) - 0+1, 3 střely, 3 hity
3. Jordan SCHROEDER (VAN) - 1+0, vítězný gól
Dnes mohli diváci v Jobing.com Areně vidět zcela vyrovnané utkání dvou týmů bojující o play off, které nakonec nejspíše rozhodla špatná forma Coyotes, alespoň co se zakončení týče. Do vedení šli už v sedmé minutě hráči Canucks, když se střelou z mezikruží prosadil Chris Tanev. Na začátku třetí třetiny ale domácí využili dlouhou přesilovku za pětiminutové vyloučení Edlera a zásluhou Antoina Vermetta srovnali. Rozhodující trefu si ale hosté nechali na polovinu posledního dějství hry, kdy se prosadil Jordan Schroeder. Kosatky si tak připisují velmi důležité dva body do tabulky Západní konference, které je katapultují na páté místo, Phoenix zůstává devátý.

59:58
Ještě je tu icing domácích, LaBarbera se vrací do branky, je ovšem jasné, že Vancouver dnes zvítězí!
59:30
Domácí musí začít opět z vlastní třetiny.
59:05
Hosté vyhazují do středního pásma.
58:52
Domácí trenér Dave Tippett si bere oddechový čas.
58:52
Icing hostů, Henrik Sedin svou střelou trefil boční tyč!
58:37
LaBarbera míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti!
58:17
Velká chyba obrany Canucks, Martin Hanzal se řítil sám na Schneidera, který ho ale skvělým zákrokem vychytal!
57:52
Doan nyní pomohl LaBarberovi zlikvidovat pokus Burrowse.
57:30
Kojoti se drží v útočném pásmu.
57:02
Hostující kouč Alain Vigneault si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli odpočinout.
57:02
Zakázané uvolnění Canucks, hosté se tomu ale hodně podivují.
56:23
Schneider musí likvidovat další střelu, tentokrát střílel Matthew Lombardi.
56:06
Schneider si připisuje další důležití zákrok! Boedker dobře našel Vermette, jenž v krkolomné pozici stačil vystřelit, hostující brankář ale byl skvěle připraven se svou lapačkou.
55:20
Icing hostů, hra se přesouvá zpátky před Schneidera.
54:26
Vermette v další dobré šanci, puk sražen do ochranné sítě.
54:07
Barker je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
54:02
Vermettova střela sražena za branku.
53:43
Hansen s Raymondem odvádí v oslabení ohromné penzum práce, na druhé straně už ale opět pálil Keith Yandle, Schneider byl připraven.
53:15
Schneider sráží Vrbatovo nahození od modré, Kosatky se následné osvobozují.
52:45
Hosté ještě nedokázali vyhodit, Vrbata zachytil puk.
52:07
Šance pro domácí, Cam Barker je vyloučen za nedovolené bránění.
51:25
Lapierre nastřelil tyčku!
50:30
Řada je nyní opět na mírně zaskočených domácích hráčích.
49:53
Vancouver právě vstřelil branku!
LaBarbera si nejdříve připsal neskutečný zákrok proti střele Edlera, akce ale pokračovala, Edler opět střílel od modré čáry, puk tečoval Hansen tak šikovně, že zůstal volný v brankovišti a jako první si ho všiml JORDAN SCHROEDER! Asistence: Jannik Hansen a Alexander Edler.
49:11
Mikkel Boedker stál v brankovišti tak dlouho, až posunul branku.
48:40
Doan se obtočil kolem branky a snažil se hledat své spoluhráče, před brankou ale byli pouze hráči Vancouveru.
47:55
Torres se cpal do šance, Schneider mu vypíchl kotouč.
47:41
Ofsajd domácích.
47:18
Další LaBaberův zákrok, nyní proti střele Bieksy, náhradní brankář Coyotes je ve třetí třetině zatím pod velkou palbou střel.
46:47
LaBarbera kryje střelu Masona Raymonda.
46:01
Korpikoski se vytočil okolo branky a snažil se překvapit Schneidera na přední tyči, to se mu skoro podařilo.
45:25
Za menší šarvátku za hrubost vzájemně vyloučeni Tom Sestito a Derek Morris.
45:25
LaBarbera musí řešit další nebezpečí před jeho brankou, když krotí poskakující kotouč.
45:11
LaBarbera likviduje nahození Hamhuise od modré čáry.
44:39
V krátké době je tu další icing domácích.
44:13
Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:33
Zakázané uvolnění Coyotes.
43:17
Končí dlouhé vyloučení Edlera, hosté hrají v plném počtu.
42:26
Phoenix právě vstřelil branku!
Při signalizované výhodě domácí chtěli rychle odevzdat kotouč, aby mohli hrát 5 na 3, hosté rovněž trochu přestal hrát, Vrbata tvrdou ranou napálil břevno a u odraženého puku byl první ANTOINE VERMETTE, který uklidil puk do odkryté branky! Asistence: Radim Vrbata a Oliver Ekman-Larsson.
41:43
Vrbata si vybruslil až do zajímavé pozice, Schneider si ale s jeho pokusem bravurním zákrokem poradil.
41:34
Doan skáče na led, začíná přesilovka Coyotes.
41:02
LaBarbera si připisuje už druhý zákrok, tentokrát proti střele Kevina Bieksy.
40:30
V brance Coyotes se od třetí třetiny objevuje Jason LaBarbera, který tak nahradil nejspíše zraněného Smithe!

Nejvíce času na ledě: Keith Yandle 15:16 - Dan Hamhuis 16:31
Druhá dvacetiminutovka sice žádnou branku nenabídla, rozhodně jsme se ale nenudili. Viděli jsme po jedné velké šanci na obou stranách, ale ani Vermette, ani Ballard se neprosadili. Aktivnějším týmem byli v druhé periodě určitě domácí, kteří vyslali na Schneidera celkem 13 střel. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny skončil zápas pro hostujícího obránce Alexandra Edlera, který nebezpečně atakoval za brankou Mika Smithe a viděl trest do konce utkání. Po dvou třetinách je tak stav utkání mezi Phoenixem a Vancouverem stále 0:1.
40:00
39:52
Smith si vychutnal zákrok lapačkou proti střele Garrisona.
39:26
Vancouver si zahraje přesilovku 4 na 3, Shane Doan je vyloučen za hákování.
39:07
Korpikoski se snažil střílet přes obránce, Schneider si jeho pokus pohlídal.
38:21
Korpikoski je na ledě, hraje se 4 na 4.
38:17
Verdikt rozhodčích - Alexander Edler je vyloučen na 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení, Martin Hanzal inkasuje dvouminutový trest za hrubost.
38:17
Mike Smith byl za brankou atakován Edlerem, poté se strhla velká mela, do které se zapojili všichni hráči na ledě.
37:55
Nyní se Mike Smith musel rychle přesunout na střelu Dana Hamhuise, u své pravé tyče ale byl včas.
37:30
Hosté sice kombinují v útočném pásmu, žádné velké nebezpečí pro Smithe se ale nekoná.
36:51
Ofsajd hostů.
36:21
Ale ne dlouho, hned vteřinu po Vermettově návratu z trestné lavici na stejné místo míří Lauri Korpikoski, finský útočník se provinil držením.
36:20
Oba týmy hrají v plném počtu.
35:47
Lombardi se snažil natlačit před Schneidera, byl ale dobře bráněn Hamhuisem a svým pádem nakonec posunul branku, vhazovat se bude v obranném pásmu Canucks.
35:05
Hra 4 na 4 zatím více vyhovuje domácím hráčům, kteří se více drží na puku.
34:20
Přesilovka Coyotes netrvala ani minutu, Antoine Vermette je vyloučen za podražení.
34:05
Hráči Canucks se osvobozují.
33:40
Kevin Bieksa je vyloučen za hákování.
33:33
Hanzal se cpal do šance, byl ale faulován a bude se poprvé vylučovat. Následná střela Doana skončila vedle branky.
33:10
Na druhé straně se musí ohánět také Smith.
32:29
Kyle Chipchura mohl srovnat, netrefil ale vůbec branku.
31:40
David Schlemko sebevědomě založil nový útok svého týmu, Kojoti se opět usadili v útočném pásmu.
30:48
Smith si připisuje další zákrok, když likviduje nahození Barkera od modré čáry.
30:15
Dale Weise se hnal sám na Smithe, ten ho vychytal a pohlídal si i následnou dorážku Ballarda!
29:35
Derek Morris uklidňuje hru za vlastní brankou.
28:24
Boedker nabízel kotouč svým spoluhráčům před branku, Schneider byl pozorný.
26:55
Vrbata s Torresem ujeli do brejku dva na jednoho, Vrbata vystřelil mimo tři tyče.
26:08
Doan našel na druhé straně volného Morrise, který už mohl pálit, obránce Phoenixu se ale ještě snažil vylepšit pozici pro Vermetta, který byl ale dobře bráněn, velká šance domácích tak nekončí gólem!
25:31
Lapierre v ofsajdu.
24:54
Cam Barker si sjel před branku a vypálil, Smith nemusel zasahovat.
24:17
Mike Smith po krátkém ošetření bude pokračovat ve hře, se švédským útočníkem to pro pokračování v dnešním utkání nevypadá moc růžově.
24:17
Henrik Sedin mířil téměř sám na branku, v plné rychlosti narazil do Smithe, oba se svíjí na ledě.
23:53
Vermette se tlačil do brankoviště, Schneider zasáhl pravým betonem.
23:00
Yandle pálil těsně vedle, do další šance se tlačil Korpikoski, Schneider vše ustál bez úhony.
22:05
Schlemko získal kotouč ve středním pásmu a ihned ho posílal směrem na Schneidera.
21:20
Domácí se usadili v útočné třetině.
20:30
Doan si počkal na moment až budou před Schneiderem jeho spoluhráči, poté vypálil.

Nejvíce času na ledě: Keith Yandle 7:23 - Alexander Edler 8:20
První třetina nabídla divákům v Jobing.com Areně pouze jednu branku, kterou vstřelil v sedmé minutě z mezikruží obránce Canucks Chris Tanev. V první dvacetiminutovce jsme viděli velké množství zblokovaných střel, především na straně domácích, kteří tak vyslali na Schneidera pouze 5 puků. Po prvních dvaceti minutách tak vede Vancouver na ledě Coyotes 1:0.
20:00
19:35
Střela Edlera sražena do ochranné sítě.
19:18
Vrbata se ocitl v ofsajdu.
18:30
Klesla nakonec vykopal puk z obranného pásma, Doan ho ale rázem ztratil.
17:35
Hosté trochu přidali pod kotlem, Smith likviduje hned několik střel.
16:57
Korpikoski vybojoval puk na obráncích Vancouveru a dostal se k neočekávané šanci, Schneider byl pozorný.
16:35
Hosté se po dlouhé době usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
15:30
Střela Ekmana-Larssona skončila těsně nad brankou, domácí pokračují v tlaku.
14:43
Ofsajd Canucks.
14:10
Vrbata měl čas na svou střelu, i tak ji ale poslal do obránce stojícího před ním.
13:38
Lombardi se dravě hnal za pukem, ten nakonec získali hostující obránci.
12:57
Po Kleslově nahození puk opět v ochranné síti, vhazovat se bude po Schneiderově levici.
12:28
Smith s problémy vyráží tvrdou ránu Jannika Hansena z vrcholu pravého kruhu.
11:50
Edler při svém pokusu o střelu zlomil hokejku.
11:11
Boedker zkoušel nahazovat, možná spíše nabízel puk na teč svým spoluhráčům, ten pak proletěl nebezpečně kolem Schneiderovy klece.
10:45
Kojoti opět usazeni v útočné třetině.
09:40
I domácí umí blokovat střely, Morris tak činí proti Schroederovi.
09:12
Puk se po střele Roba Klinkhammera ocitl opět v ochranné síti, Kosatky zatím skvěle blokují střely domácích hráčů.
08:20
Boedker se zbavil svého strážce, jeho střela byla ale hodně nepřesná.
07:45
Bieksa uklidňuje hru za vlastní brankou.
07:08
Icing hostů.
06:32
Rychlý přechod do útoku v podání hostujících hráčů končí úvodní brankou dnešního zápasu, CHRIS TANEV dostal puk do mezikruží od Raymonda, měl hodně času, aby si srovnal puk na střelu, kterou pak poslal přesně pod horní tyč! Asistence: Mason Raymond.
06:10
Vermette se mohl hnát sám na branku, neměl ale rychlost.
05:48
Doan si vybruslil zpoza branky a zkusil překvapit Schneidera, ten nebyl v dobrém postavení, svou branku ale dokázal uhájit!
05:05
Nahození Ekmana-Larssona končí těsně vedle branky, poté pálil Vrbata, puk opět sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude znovu před Schneiderem.
04:40
Dlouhou dobu se nepřerušuje, na puku se v posledních momentech drží hodně domácí hráči.
03:20
Kojoti se drží v útočném pásmu, puk zatím putuje podél mantinelu.
02:25
Andrew Ebbett dorážel v těsné blízkosti, Smith podržel svůj tým.
01:49
Postavení mimo hru Kosatek.
01:16
Radim Vrbata nabral rychlost po levé straně, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
01:05
Domácím se zatím vůbec nedaří udržet na puku.
00:15
Smith ihned musí likvidovat pokus Masona Raymonda.
00:01

Phoenix Coyotes: Smith (LaBarbera) - Schlemko, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Stone, Klesla - Doan, Vermette, Boedker - Korpikoski, Hanzal, Vrbata - Sullivan, Lombardi, Torres - Klinkhammer, Gordon, Chipchura

Vancouver Canucks: Schneider (Luongo) - Bieksa, Edler, Garrison, Hamhuis, Ballard, Tanev, Barker - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Hansen, Schroeder, Raymond - Ebbett, Lapierre, Weise - Sestito, Gordon

Rozhodčí: Morton, Joannette - Sericolo, Sharrers.
V dnešním utkání se na ledě Jobing.com Areny v arizonské Glendale střetnou dva celky, které spolu soupeří o postup do play off. Vancouverští nedávno ztratili svou pozici na čele Severozápadní divize a nachází se tak na šestém místě v Západní konferenci, Kojoti jsou devátí.

Phoenix prochází nejhorší sérií od začátku sezóny, Kojoti prohráli již 4 utkání v řadě, v nichž dokonce nemohli skórovat celkem 246 minut, tři zcela celé zápasy! Coyotes jsou ale velmi silnou organizací, která se dokáže semknout a začít vítězit. Týmu z Arizony už může pomoct také Radim Vrbata, který předtím vynechal 14 utkání. V současné době je Phoenix na devátém místě v Západní konferenci se ziskem 30 bodů, na postup do play off ztrácí tým Dava Tippetta 2 body.

Vancouver zaujímá šestou příčku v Západní konferenci, dlouhou dobu Kosatky ale vládly Severozápadní divizi než je vystřídala ve skvělé formě hrající Minnesota. Canucks v posledních dvou letech ovládli celou základní část NHL, letos tomu ale tak s největší pravděpodobností nebude a Kosatky tak budou muset bojovat o samotný postup do play off, nyní mají čtyřbodový náskok právě na svého dnešního soupeře, který se dnes ale může zmenšit na půlku.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 9 zápasů, v jednom z nich se utká Phoenix Coyotes a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:05.