To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového týdne a u dalších online přenosů na počtenou!
Dnešní utkání v Madison Square Garden končí vítězstvím domácích Rangers v poměru 2:1, o branky se postarali Carl Hagelin a Derek Stepan, za hosty skóroval již ve druhé minutě John Carlson. Rangers si tak tabulkově polepší, Washington zůstane poslední.
60:00
58:59
Lundqvist kryje střelu Brouwera.
57:13
Brad Richards vystřelil, Holtby byl připraven i na následnou dorážku domácího forvarda.
54:20
Ovečkin se dostal ke dvěma střelám, Lundqvist v obou případech úspěšný.
52:45
Ve třetí části domácí hodně ubrali na počtu střel, i tak atakují čtyříctku.
46:33
Gáborík mířil do odkryté branky, tu ovšem netrefil.
46:10
Capitals zakládají novou útočnou akci.
45:00
Nyní je to znovu na hostech, aby něco z dnešním zápasem udělali.
44:24
Rangers právě vstřelili branku!
Hodně rychle využitá přesilovka! Ihned po vhazování se prosazuje DEREK STEPAN, kterého skvěle u tyče našel volného Del Zotto. Asistence: Michael Del Zotto a Brad Richards.
44:18
Přesilovka pro Rangers, na trestnou lavici míří Karl Alzner.
43:00
Beagle se snažil rychle obtočit kolem branky, Lundqvist byl ale u tyče dříve než hostující útočník.
42:15
Perreault vypálil mimo tři tyče.
40:59
Gáborík pálil, Holtby je připraven na vše možné.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 2:00.
Druhá třetina nabídla stejně jako ta první jednu branku, tentokrát se ale radovali domácí, když se ve 28. minutě prosadil Carl Hagelin. Rangers opět přitopili, po dvou třetinách mají na svém kontě 34 střel, Capitals přesně o půlku méně, tedy 17. Do třetí části hry se tak jde za nerozhodného stavu 1:1.
40:00
39:14
Del Zotto je na ledě, domácí jsou v plném počtu.
38:30
Washingtonu se zatím v početní převaze vůbec nedaří.
37:14
Za nedovolené bránění je vyloučen Michael Del Zotto.
33:00
Capitals se v útočné třetina nezdrželi moc dlouho, puk už opět míří k nim do třetiny.
31:40
Beagle s Wolskim stříleli, Lundqvist byl připraven na cokoliv.
31:25
Miller je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
29:25
Přesilovka pro domácí, J. T. Miller je vyloučen za sekání.
28:59
Zakázané uvolnění Rangers.
28:25
Co vymyslí na druhé straně Ovečkin?
27:39
Konečně je prokletí značky Holtby prolomeno! CARL HAGELIN se postavil na nejlepší místo, co mohl, aby ho přesnou přihrávkou našel McDonagh. Asistence: Ryan McDonagh a Rick Nash.
27:08
Nash v dobré pozici minul branky, předtím střílel Del Zotto.
26:52
Domácí hráči se dostali do tlaku.
26:02
Holtby v poklidu sebral slabý pokus Dereka Stepana.
25:39
Odpískán icing hostů.
24:55
Wolski se dostal ke dvěma střelám, nejdříve netrefil branku, poté ho skvěle vychytal Lundqvist!
23:51
Ve středním pásmu zůstali ležet Matt Hendricks a Darroll Powe, Hendricks se po chvíli zvedá, s domácím útočníkem to nevypadá zrovna nejlépe.
23:29
Holtby kryje další střelecký pokus Gilroye.
22:30
McDonagh dokázal udržet útočnou třetinu.
21:56
Zakázané uvolnění Capitals.
21:00
Hostující obránci si nyní až moc hráli s pukem ve vlastní obranné třetině, Gáborík s Callahanem ale jejich zaváhání nedokázali gólově vyřešit, Holtby dobře vystartoval proti domácímu kapitánovi.
20:20
Troy Brouwer se vrací z trestné lavice, Washington přežil i třetí oslabení.

Zblokované střely: 4:7
První třetina nabídla ohromný tlak domácích Rangers, kteří se zmohli celkem 20 střel! Všechny ale zastavil dnes skvěle chytající Braden Holtby. Naopak z pouhých osmi střel dokázali Capitals jednou skórovat, to když už ve 2. minutě otevíral skóre John Carlson, těsně před brankou ještě trefil konstrukci branky Eric Fehr. Po první dvacetiminutovce tak hosté z Washingtonu vedou v newyorské Madison Square Garden 1:0.
20:00
19:40
Capitals opět vyhazují.
19:13
Další pokus Ricka Nashe vyráží Holtby do rohu.
18:42
Nashovi nesedla střela, Holtby v klidu pokryl do lapačky skákavý kotouč.
18:20
Troy Brouwer trefil velmi tvrdě Stralmana, který poté narazil hlavou do mantinelu, útočník Washingtonu už tak sedí na trestné lavici.
17:59
Icing domácích posílá hru opět před branku Henrika Lundqvista.
17:23
Střelu si v dnešním zápase vyzkouší také mladý český obránce v barvách Capitals Tomáš Kundrátek, na jehož pokus si musel Lundqvist kleknout.
16:50
Další střela Gáboríká, tentokrát z mezikruží, Holtby opět připraven.
16:24
Gáborík tváří tvář Holtbymu neuspěl!
15:26
Stralman se vrací na led, Rangers hrají v plném počtu.
14:45
Holtby nyní podržel svůj tým dvěma excelentními zákroky proti střelám Callahana a Halperna.
13:40
Ovečkin pálil z jeho typické pozice na levém kruhu, Lundqvist ale jeho střelu dobře viděl.
13:26
Přesilovku si zahrají také hosté z Washingtonu, Anton Stralman je vyloučen za podražení.
12:48
Se svou střelou neuspěl ani Matt Gilroy.
12:22
Girardi nevyzrál na Holtbyho, brankář Washingtonu dnes chytá ve velké pohodě.
11:30
Domácí nyní zamkli své soupeře v jejich vlastním obranném pásmu.
10:49
Zakázané uvolnění Rangers posílá hru před Lundqvista.
10:37
Chimera je na ledě, hosté přežili i druhé oslabení.
10:25
Rangers musí začít opět ze středního pásma.
09:36
Nash se dostal až ke střele, Holtby jeho pokus vyrazil.
09:10
Rangers se dnes nedaří přesilovky, hosté vyhazují až k Lundqvistovi.
08:37
Jason Chimera nepříjemně narazil na hrazení Dana Girardiho, Rangers si tak po krátké chvíli zahrají opět v početní výhodě.
08:05
Fehr trefil puk ze vzduchu, Lundqvist byl pozorný.
07:50
Perreault skáče na led, Capitals přestáli první oslabení v dnešním zápase.
07:37
Hosté se opět osvobozují.
06:59
Callahan pálil z mezikruží hodně nebezpečně, Holtby nemusel zasahovat, střela šla vedle.
06:38
Nyní se Jezdci vyhnali z útočné třetiny sami.
06:20
05:50
Uvidíme první přesilovou hru, hosté hráli v šesti, týmový trest odpyká Mathieu Perreault.
04:41
Holtby se nebude obtěžovat s rozehrávkou, raději pokryje kotouč za cenu vhazování před jeho brankou.
04:28
Wolski hledal zpětnou přihrávkou Brouwera, tomu nesedla střela a puk tak skončil za brankou.
03:30
Puk nyní nepříjemně létal kolem branky Holtbyho, do šance se cpal také Nash, hostující brankář vše ustál.
02:45
Pro Mika Ribeira byla asistence na první gól dnešního zápasu již čtyřstou v NHL.
02:00
Jezdci se ihned snaží o vyrovnání, hosté se nemohou vymanit z neustálého tlaku.
01:19
Washington právě vstřelil branku!
Capitals začali hodně aktivně, po Fehrově břevnu se nádherně trefuje JOHN CARLSON, jemuž přirpavil palebnou parketu Ribeiro, Washington pro někoho možná trochu překvapivě se ujímá vedení 1:0! Asistence: Mike Ribeiro a Eric Fehr.
01:05
Hosté jsou od úvodu aktivnější, Fehr trefuje břevno!
00:01

New York Rangers: Lundqvist (Biron) - McDonagh, Girardi, Stralman, Staal, Del Zotto, Gilroy - Callahan, Richards, Gáborík - Nash, Stepan, Hagelin - Miller, Boyle, Pyatt - Asham, Halpern, Powe

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) - Poti, Alzner, Carlson, Erskine, Kundrátek, Schultz - Ovečkin, Ribeiro, Chimera - Brouwer, Bäckström, Wolski - Ward, Perreault, Fehr - Crabb, Beagle, Hendricks

Rozhodčí: Rehman, Furlatt - Gibbs, Lazarowich.
Rangers, kteří loni ovládli v základní části Východní konferenci nevstoupili do nového ročníku zrovna moc dobře, v současné době se Jezdci krčí na posledním postupovém místě se ziskem 15 bodů. Co se týče Washingtonu, ten začal ročník ještě hůře, dlouhou dobu byl dokonce nejhorším celkem celé soutěže. Poslední tři zápasy ale Capitals vyhráli, a tak by se postupem času mohli dostat ze samého dna tabulky.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 7 zápasů, v jednom z nich se utká New York Rangers a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:10.