To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou!

Trestné minuty: 6:8
Přesilové hry: 0/4-03
Hity: 14:17
Zblokované střely: 11:22

Branky a nahrávky: 65. Boedker (pen.). Rozhodčí: Watson, St. Pierre - Heyer, Grandt. Diváci: 17562.

Hvězdy utkání:

1. Mike SMITH (PHX) - 33 zákroků
2. Antti NIEMI (SJS) - 21 zákroků
3. Mikkel BOEDKER (PHX) - rozhodující nájezd
Dnešní prazvláštní utkání, které nenabídlo žádnou branku ani v základní hrací době, ani v prodloužení, končí vítězstvím Phoenixu 1:0 po samostatných nájezdech. O výhře arizonského celku rozhodli povedené nájezdy Mikkela Boedkera a Radima Vrbaty, kteří oba skórovali po bekhendovém blafáku. Na druhé straně Mike Smith zlikvidoval nájezdy Handzuše i Shepparda. Dva body si tak do tabulky Západní konference připisují Coyotes, Sharks berou alespoň bod.
65:00
Phoenix právě vstřelil branku!
Rozhodující nájezd vstřelil dánský útočník MIKKEL BOEDKER, po něm ještě uspěl Radim Vrbata, což znamená, že dva body si dnes připíší do tabulky Coyotes!
Radim Vrbata okopíroval zakončení svého mladšího spoluhráče Boedkera a Coyotes tak vítězí na samostatné nájezdy 2:0!
Radim Vrbata může rozhodnout.
Smith se štěstím chytá.
Za domácí se pokusí srovnat James Sheppard.
Boedker uspěl s blafákem do bekhendu!
Za hosty začne Mikkel Boedker.
Smith vyráží.
Jako první pojedou domácí, konkrétně Michal Handzuš.

Zblokované střely: 2:9 (celkem 11:22)
Ani prodloužení branku nepřineslo, musíme se asi modlit k Bohu, aby alespoň v samostatných nájezdech nějaká branka padla. Nájezdy začnou za malou chvilku.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:57
Oddechový čas si bere také Todd McLelan.
64:57
Hostům se nepovedla žádná akce, puk skončil posléze na tribuně, do konce zbývají tři vteřiny.
64:40
Dave Tippett si bere oddechový čas.
64:40
Ještě uvidíme vyloučení, Brent Burns přerazil hokejku Radimu Vrbatovi, a tak si musí sednout na trestnou lavici za sekání.
64:15
Hodně komplikovaná rozehra Coyotes nabízí možnost pro Martina Havláta.
63:40
Vlasic nabízel střelu na teč pro Joe Thorntona, ten však zvedl puk až moc vysoko.
62:58
Niemi kryje Yandleův pokus.
62:05
Havlátova střela skončila na Smithově betonu.
61:47
Gomez se snažil schovat svou střelu za obránce, netrefil však branku.
61:11
Smith kryje Boyleovu střelu.
60:45
Thornton se snaží něco vymyslet v útočné třetině.
60:01
Začalo prodloužení.
Po 60ti minutách jsme neviděli žádnou branku, hvězdy zápasu jsou určitě oba brankáři, jak Mike Smith, tak Antti Niemi podali skvělé výkony. O vítězi utkání bude muset rozhodnout prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:20
Hosté usazeni v útočné třetině.
58:48
Postavení mimo hru domácích hráčů, vypadá to, že uvidíme prodloužení.
58:25
Klesla namáčkl Shepparda na mantinel, vylučovat se nebude.
57:30
Sharks rozjíždí další postupný útok.
56:32
Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:00
Jsou před námi poslední 4 minuty základní hrací doby, teď to začne být pořádně hektické.
55:05
První lajna Sharks opět usazena v útočné třetině, Smith se jen otáčí za pukem.
54:00
Icing domácích.
53:26
Smith likviduje betonem pokus Handzuše.
52:50
Moss s Gordonem opět zkoušeli Niemiho pozornost.
52:15
Ofsajd domácích.
52:09
Boyle z dobré pozice trefil pouze lapačku Mikea Smithe.
51:17
Doan je na ledě, hosté hrají v plném počtu.
50:58
Gomez zkoušel štěstí z úhlu, Smith byl znovu pozorný.
50:28
Sharks začínají opět ze středního pásma.
50:00
Ekman-Larsson vyhazuje.
49:32
Gordon se v oslabení dostal do brejku, Niemi ovšem proti němu uspěl.
49:17
Opět vyloučení za vyhození puku mimo hrací plochu, na trestnou míří kapitán Shane Doan.
49:00
Yandle trefil pouze před brankou stojícího Vermettea.
47:55
Niemi se snažil rozehrát, málem ale inkasoval, puk se vykutálel jen těsně vedle pravé tyčky.
47:32
Moss s Gordonem tlačili puk do brankoviště, Niemi ale vše ustál.
46:21
Smith se opět dokázal přesunout proti střele Brauna, který pálil rychle a hlavně z první.
45:46
Shane Doan se dostal do ofsajdu.
45:12
Smith vyráží další ránu Tommyho Wingelse.
45:01
Gordon je na ledě, Kojoti přestáli i další oslabení.
44:19
Další bomba Boylea končí nad brankou.
44:03
Hosté vyhazují.
43:40
Hosté neuspěli s brejkem dvou proti jednomu.
43:25
Smith kryje střely Burnse i Clowea.
43:01
Sharks si zahrají přesilovku, za vyhození kotouče mimo kluziště sedí na trestné lavici Boyd Gordon.
42:53
Thornton měl dobrou rychlost, dostal se až do střely, Smith ale jeho střelu pokryl.
42:17
Sheppard ve velké šanci přestřelil.
41:40
Vrbata trefil puk ze vzduchu a Niemi měl hodně práce, finský brankář nakonec vše zvládl.
41:15
Klesla je už na ledě, Coyotes hrají v plném počtu.
41:02
Boyle pálil z dobré pozice, střela byla sražena.
40:30
Domácí pokračují v přesilovce, Kojoti ovšem vyhazují.

Zblokované střely: 5:5 (celkem 9:13)
Ani ve druhé části hry jsme branku neviděli, pár šanci k vidění ovšem bylo. Když se ve 24. minutě vracel Ekman-Larsson z trestné lavice, mohl jet sám na branku, neměl však dostatečnou rychlost, a tak si Niemi s jeho střelou dokázal poradit. Poté měl šanci Scott Gomez, který se ale v situaci 3 na 1 ukvapil rychlou střelou z první. Ve 34. minutě měl obrovskou šanci také Ryane Clowe, ale i on tváří tvář Mikeu Smithovi neuspěl. Do třetí periody se tak půjde za bezbrankového stavu.
40:00
39:43
Boyelova dorážka skončila vedle branky, Phoenix poté vyhazuje.
39:15
Zbytečný zákrok Rostislava Klesly na Michala Handzuše je potrestán dvouminutovým trestem za hrubost.
38:45
Závěr druhé třetiny opět patří domácím hráčům.
37:40
Ryane Clowe v další šanci, Smith ale opět bezchybný.
36:47
Demers je na ledě, Žraloci hrají v plném počtu.
36:26
Marleau opět vyhazuje.
36:08
Hosté se nyní vyhnali z útočné třetiny sami.
35:20
Domácí vyhazují až k Smithovi.
34:47
Jason Demers je vyloučen za držení, Coyotes mají k dispozici druhou přesilovou hru v dnešním zápase.
34:10
Čtvrtá lajna Kojotů ve složení Torres-Chipchura.Johnson hraje dnes opravdu skvěle.
33:23
Boedker cpal puk na Vrbatu, přihrávku ale zablokoval Mark Stuart.
33:02
Thornton našel přesně před brankou volného Clowea, toho však vychytal Mike Smith!
32:20
Opět zakázané uvolnění hostů.
31:52
Po Demersově střele skončil puk na brance.
31:48
Icing Coyotes.
31:36
Clowe v ofsajdu.
30:35
Do útočného pásma se Torres nedostal, na druhé straně neuspěl ani Handzuš.
29:50
Vidíme hodně ztrát na obou stranách.
29:00
Vrbata našel v mezikruží Boedkera, který ale trefil pouze prostor, kde stál Niemi.
28:33
První lajna Sharks je opět ve velkém náporu, defenzíva Coyotes v čele se Smithem ale vše ustála.
27:55
Clowe hledal na druhé straně Thorntona, ten se k puku nedostal.
26:30
Martin Havlát z úhlu netrefil branku.
26:11
Domácí byli v útočném pásmu tři na jednoho, Gomez ale nevyužil Marleauovy přihrávky.
24:50
Hostující obránci zklidňují hru a budou se snažit rozjet novou útočnou akci.
23:58
Ekman-Larsson je na ledě, ihned se dostal do brejku, neměl však dostatečnou rychlost a jeho střelu zlikvidoval Niemi.
23:35
Domácím se v přesilové hře vůbec nedaří.
23:08
Pavelskiho střela byla sražena do ochranné sítě.
22:42
Handzuš je na ledě, začíná zkrácená přesilovka domácích.
22:35
Gomezova teč končí mimo branku.
21:58
Wingels sklidil zasloužené ovace za skvělou práci v oslabení, která vyvrcholila faulem Ekmana-Larssona, síly na ledě se tak srovnají.
21:20
Dorážka Korpikoskiho střela byla zablokována domácími obránci.
20:42
První vyloučení v dnešním zápase, za sekání míří na trestnou lavici Michal Handzuš.

Zblokované střely: 4:8
První dvacetiminutovka dnešního derby mezi rivaly z Pacifické divize žádnou branku nepřinesla, mírně aktivnější byli hosté z Phoenixu. Na začátku se v šanci ocitl Martin Hanzal, poté mohl ujíždět sám na branku Raffi Torres, nepochopitelně se ovšem vybral tvrdou ránu od modré čáry, se kterou Niemi neměl žádný problém. V 16. minutě měl největší šanci první třetiny Michal Handzuš, kterého opomněli obránci Coyotes před svým brankářem, Smith ovšem slovenského útočníka dokázal skvěle vychytat.
20:00
19:44
Smith raději pokryl kotouč ve své lapačce, poté se strhla menší strkanice, kterou rozhodčí nebudou řešit žádným vyloučením.
19:30
Michálkovi utekl puk do středního pásma.
18:46
Niemi likviduje střelu Klesly, který je v první třetině hodně střelecky aktivní.
18:17
Boedker hledal Vrbatu, ten se ke střele nedostal.
17:25
Boyleovo nahození končí na zadním mantinelu, hosté se konečně mohou osvobodit.
17:00
První formace domácích v mírném tlaku, Clowe střílel z bezprostřední blízkosti Smitha, ten však nadále drží svůj tým.
16:14
Burnsovu střelu Smith chytá.
15:50
Obrovská šance pro Sharks! Handzuš se ocitl úplně sám proti Smithovi, slovenský útočník se snažil brankáře Coyotes vykoupat, Smith se ale nenechal nijak oklamat a bravurním zákrokem drží bezbrankové skóre!
14:51
Vrbatův bekhend končí mimo, poté se do šance cpal Hanzal, rovněž neuspěl.
14:03
Gordon se pokusil o střelu, domácí hráči mu ale včas zablokovali hokejku.
13:50
Icing hostů.
13:13
Yandle se pokusil vyzkoušet Niemiho pozornost na bližší tyči, finský brankář si ale tento prostor pohlídal.
12:17
A další icing Sharks.
12:05
Kleslova střela končí také mimo, domácí poté vyhazují na zakázané uvolnění.
11:46
Johnson se pokusil skrýt svou střelu za obránce, puk ale skončil na zadním hrazení.
11:11
Niemi raději pokryje kotouč ve své lapačce po střele Klesly ze středního pásma.
10:50
Nepřesné přihrávky na obou stranách znemožnili možnost zakončit akce.
09:47
Smith likviduje střelu Tommyho Wingelse.
09:30
Zbyněk Michálek uklidňuje hru za Smithovou svatyní.
08:49
Icing Sharks.
08:25
Hala jen zahučela po nahození Vlasica, Smith se po něm pouze ohlédl.
07:47
Demers se skvěle vrátil k ujíždějícímu Vermettovi.
07:00
Niemi vyráží do rohu Vrbatovu dělovku.
06:41
Gordon v ofsajdu.
05:58
Raffi Torres mohl jet sám na branku, nicméně nepochopitelně vypálil těsně za modrou čárou, Niemi si jeho ránu vychutnal.
05:20
Nepříjemně nyní létal puk kolem Smithovy branky, hosté vše ustáli bez újmy.
04:16
Hosté si neporozuměli v rozehrávce, těžit z toho mohl Joe Thornton, kapitán Sharks nicméně rovněž ztratil kotouč.
03:34
Niemi kryje nahození Klesly.
03:04
02:30
Yandleova střela sražena do rohu.
02:00
Thornton hledal své spoluhráče před brankou, hosté se ubránili.
01:27
Pavelski střílel bekhendem mimo tři tyče.
00:53
Vrbata našel Hanzala, který se snažil vystřelit, Niemi jeho pokus vykopl betonem.
00:11
Zápas začíná zakázaným uvolněním hostů.
00:01

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Vlasic, Stuart, Demers, Boyle, Burns, Braun - Marleau, Thornton, Pavelski - Sheppard, Couture, Clowe - Wingels, Handzuš, Havlát - Galiardi, Gomez, Burish

Phoenix Coyotes: Smith (LaBarbera) - Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Morris, Stone, Klesla - Sullivan, Vermette, Doan - Boedker, Hanzal, Vrbata - Korpikoski, Gordon, Moss - Torres, Chipchura, Johnson

Rozhodčí: Watson, St. Pierre - Heyer, Grandt.
Hráči Phoenixu ohromili veškerou hokejovou veřejnost loňským tažením v play off, kam došli až do konferenčního finále, kde pak nestačili na pozdější vítěze Stanley Cupu z Los Angeles. Coyotes se ovšem v letošním ročníku nedaří tak, jak by si sami v organizaci přáli. Phoenixu po 11 zápasech patří až desátá příčka se ziskem 10 bodů, což činí ztráta jednoho bodu na místa zaručující play off. Ve čtvrtek doma podlehli vysoko Chicagu, Blackhawks si odvezli z Arizony dva body za výhru 6:2.
San Jose vstoupilo do sezóny opravdu skvostně, když vyhrálo prvních sedm zápasů! Výsledky týmu tvořila zejména první formace složená ze jmen Pavelski-Thornton-Marleau, právě Patrick Marleau vstřelil v úvodních 5 zápasech celkem 9 branek! Po této sérii ovšem přišly 3 porážky s Nashvillem, Anaheimem a naposledy ve středu v souboji dvou nejlepších celků Západní konference s Chicagem. Sharks tak mají zatím odehráno 10 zápasů, získali v nich 15 bodů a patří jim čtvrté místo v Západní konferenci.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje. I když se to vůbec nezdá, NHL má za sebou již více jak pětinu základní části. Dnes se představí celkem 24 týmů ve 12 zápasech, hned polovina z nich začíná ještě před půlnocí středoevropského času, takže čeští fanoušci si přijdou určitě na své. V divizním derby dvou rivalů z Pacifické divize na sebe narazí San Jose Sharks a Phoenix Coyotes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:10.