Martin Erat (WSH) 0+0, 1 střel, čas na ledě 16:25
Michal Neuvirth (WSH) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%
Ondřej Pavelec (WPG) 59 minut, 36 zákroků, 4 gólů, 90,0%
Tři hvězdy utkání:
1. Matt Hendricsk (WSH) 1+0
2. Jason Chimera (WSH) 1+1
3. John Erskine (WSH) 0+1
Ano je tomu tak. Domácí Washington Capitals v dramatickém utkání porazili svého soka a upevnili si tak první příčku v divizi. Winnipeg byl dnes domácím vyrovnaným soupeřem, ale v cestě jim stál jak vynikající Holtby tak i štěstěna Capitals.
Střely na branku 41:27
60:00
59:50
Capitals v útočném pásmu.
59:39
Vhazování ve středním pásmu, pro domácí už zápas vypadá dobře.
59:32
Washington právě vstřelil branku!
Niklas Backstrom se dostal za útočnou modrou čáru a nahrál na volného ALEXANDRA OVECHKINA, který napřáhl a bez problému trefil prázdnou bránu. Připisuje si 31 trefu letošního ročníku NHL. Asistence: Niklas Backstrom, Marcus Johansson.
59:21
Jets zkouší hru bez brankáře.
59:11
Winnipeg v útočném pásmu.
58:30
Capitals stále v útočném pásmu. Hosté nemohou odvolat brankáře.
57:49
Jets se nemohou přes poctivé bránění domácího celku dostat do útočného pásma.
55:00
Brouwer se dostal ke střele, trefil zadní plexisklo díky čemuž se dostal ještě k dorážce, Pavelec kryje pravým betonem.
54:44
Na trestnou lavici za vysokou hůl odchází Mathieu Perreault.
53:55
Winnipeg se provinil zakázaným uvolněním, Capitals se dostanou do útočného pásma.
53:40
Jets nadále v útočném pásmu, ale bez střelby.
53:05
Ladd a Byfuglien nyní ohrozili Holtbyho klec, ten je pozorný a vše kryje.
52:30
Winnipeg se snaží ještě rychle vyrovnat, domácí obrana je ale důsledná.
51:50
Winnipeg právě vstřelil branku!
NIK ANTROPOV projel z obranného pásma až za hranici útočné modré čáry a nádherně trefil nad Holtbyho pravé rameno. Asistence: Ron Hainsey.
51:32
Rozhodčí pískají zakázané uvolnění, když Erskinovo vyhození nestihl nikdo z domácích hráčů tečovat.
50:46
Ribeiro v přečíslení nahrával na Ovechkina, ten puk minul.
50:00
Hosté si jsou vědomi dvougólového handicapu a proto aktivně napadají.
49:18
Po dlouhé době si na kotouč sáhl také Brendan Holtby.
49:05
Domácí nadále pokračují v tlaku.
48:39
Svěřenci trenéra Oatese teď pořádně zatopili hostujícímu celku. V cestě jim stojí vynikající Ondřej Pavelec.
48:39
A nyní dvě velké šance Washingtonu, Pavelec výborně pokryl!
47:58
Troy Brouwer se po chybě hostující obrany na útočné modré čáře dostal do samostatného úniku, bohužel pro domácí netrefil branku.
47:29
46:56
A opět střílel Green od modré, Pavelec vyráží a hosté s osvobozují.
46:17
Green střílel od modré, puk si nenašel cestu do sítě.
45:55
I přes početní výhodu mají Capitals problémy ve svém obranném pásmu.
45:29
Na trestnou lavici za faul loktem odchází Evander Kane.
45:20
Washington nenašel recept na překonání obrany hostů a vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
44:49
Capitals po dlouhé době v útočném pásmu a ihned přišla nebezpečná střela od Alexandra Ovechkina.
44:17
Ladd pouze do ochranné sítě.
43:48
Nakonec se to přeci jen povedlo a Little ohrozil svatyni Capitals.
43:35
Winnipegu se nedaří založit útok.
43:12
Zakázené uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude po Holtbyho levici.
42:48
Erskine nyní dvakrát zastavil útok Jets.
42:00
Překvapením je útočná hra obou celků.
41:15
Ovechkin jedovkou ohrozil Pavelce, ten vyrážečkou vyrazil mimo nebezpečí.
40:59
První střelu třetí třetiny vyslal Antropov, Holtby kryje.
40:20
Ve druhé třetině jako první v útočném pásmu operují hráči Winnipegu Jets.
40:01
Ve druhé třetině jsme byli svědky čtyř branek, když se nejprve Winnipegu podařilo srovnat skóre utkání a to z hole Wheelera a Kanea. Domácí, ale nechtějí dopustit zaváhání a proto během tří minut opět odskočili na rozdíl dvou branek. Po gólu si připsal Backstrom a Perreault. Stav utkání je tedy po dvou třetinách 4:2 ve prospěch domácího týmu.
Střely na branku ve druhé třetině: 18:9
40:00
39:42
Washington již v poklidu dohrává druhou třetinu.
39:01
Ovechkin si s Backstromem v situaci 2 na 2 vyměnil kotouč. Nakonec střílel druhý jmenovaný, který trefil pouze zadní část brankové konstrukce.
38:04
Washington nabuzený po rychlých dvou brankách dělá velké problémy v obranném pásmu Winnipegu.
37:34
Hillen střílel od modré čáry, jeho tvrdou střelu Pavelec vyrazil pouze před sebe, kde stál MATHIEU PERREAULT, který nadvakrát přehodil Pavelce. Asistence: Jack Hillen.
37:12
Po několika nepřesnostech v rozehrávce obou týmů se hra odehrává převážně ve středním pásmu.
36:33
Po kratším tlaku hostí vyhazují domácí na zakázané uvolnění.
36:02
Eratova přihrávka bohužel pro Washington nenašla správného adresáta.
35:28
Nádherný bodyček v podání Mika Greena.
34:48
Po vyrovnání, Capitals opět odskakují na rozdíl jedné branky. Alexander Ovechkin střílel z úhlu, nakonec trefil brusli NIKLASE BACKSTROMA, od které se kotouč odrazil za záda Pavelce. Po prozkoumání videorozhodčím byla branka uznána. Asistence: Alexander Ovechkin, John Erskine.
34:11
Nádhernou křižnou přihrávku vykouzlil Antropov, ze zasunutím kotouče do prázdné brány neměl BLAKE WHEELER žádný problém. Asistence: Nik Antropov
33:58
33:02
Capitals aktivnější! Diváci skandují "Do toho Caps".
32:16
Nejprve Erat střílel z prostoru mezi kruhy, jeho střelu Pavelec vyrazil a ihned poté dorážel ještě Ribeiro, netrefil Pavelcovu klec.
31:53
Druhý útok Capitals dělá velké problémy hostující obraně.
31:23
Hendricks v přečíslení 2 na 1 nahrával před prázdnou bránu na volného Beagla, ten musel kotouč zpracovávat bruslí.
30:40
A Ovechkin znovu u kotouče. Nakonec skončil pouze v rohu, kde o puk přišel.
30:11
Ovechkin signalizoval vyloučení, žádného přestupku si ani jeden z rozhodčích nevšiml.
29:51
Ovechkin vystřelil ihned po vhazování, Pavelec kryje.
29:29
Winnipeg po dlouhé době v útočném pásmu, ovšem jen na chvíli. Rychlý protiútok předvedl Beagle, jeho střelu Pavelec vytěsnil do ochranné sítě.
28:48
Diváci po tlaku domácích cítí příležitost na zvýšení náskoku.
28:16
Erat bojuje v rohu útočného pásma.
27:50
Střely na branku: 22-14.
27:50
Potyčka před Holtbym. Obránci Washingtonu si dnes nenechají nic líbit.
27:22
Dlouhý pas z obranného pásma na Brouwera zabrzdil odpískaný ofsajd.
26:50
Ovechkin zatáhl puk do útočného pásma, tam ho ztratil. Rychlý protiútok Winnipegu skončil na prvním obránci Capitals.
26:01
Capitals se dostávají do varu. Po dlouhé době kombinují v prostoru před Pavelcem.
25:16
Green vybídl krásnou přihrávkou Perreaulta, ten nedokázal vystřelit.
24:24
Erat z úhlu vystřelil na Pavelce, kterého trefil nejspíš do nechráněného místa. Vše je v pořádku, vhazování po levici Pavelce.
24:15
Winnipeg v útočném pásmu, domácímu celku se nedaří vyhodit.
23:45
Ovechkin tvrdě vystřelil a Pavelec měl problémy ještě s dorážkou Backstroma. Zatím největší šance Washingtonu.
23:31
Domácí střílí na Pavelce pouze z větších vzdáleností. Ve druhé třetině je obrana Jets důslednější než v třetině předešlé.
22:48
Vše je jak má být. Vhazovat se bude po pravici brankáře Winnipegu.
22:48
Rozhodčí našli v Pavelcově síti díru. Čeká nás menší pauza.
22:48
Už i Pavelec si ve druhé třetině sáhl na kotouč a to po Hillenově střele od modré.
22:11
Capitals poprvé ve druhé třetině na delší dobu v útočném pásmu.
21:50
A znovu se to potvrzuje. Winnipeg je daleko aktivnější. Obránci domácího týmu mají problémy s dorážejícími útočníky Jets.
21:29
Byfuglien vyslal dělovku příklepem, pouze do lapačky Holtbyho.
20:42
Winnipeg si je vědom důležitosti zápasu a pokouší se srovnat skóre utkání.
20:16
A je tu rychlý gól Winnipegu. EVANDER KANE překvapuje střelou od modré Holtbyho. Asistence: Dustin Byfuglien
20:01
Diváci ve Verizon Center mohou být s výsledkem svého týmu po první třetině nadmíru spokojeni. Zatím můžeme vidět vyrovnané utkání, ovšem domácí Capitals jsou těmi šťastnějšími, když po brankách Hendrickse a Chimery po první třetině vedou 2:0. Na začátku druhé třetiny bude ještě 21 sekund pokračovat přesilovka Winnipegu.
20:00
19:29
Jets se usadili v útočném pásmu.
19:01
Fehr šetří cenné sekundy v útočném pásmu.
18:21
Dvě minuty si odsedí Volpatti za sekání.
17:53
Perreault nahrál před bránu volnému JASONOVI CHIMEROVI, kterému se nadvakrát podařilo překonat Pavelce. Asistence: Mathieu Perreault, Mike Green.
17:12
Kane nyní nadělal domácí obraně velké potíže, nakonec vystřelil do Holtbyho hrudi.
16:33
Brouwer střílel z mezikruží, těsně minul.
16:03
Druhý útok Washingtonu kombinuje v rohu útočného pásma.
15:15
Winnipeg je po sporném okamžiku aktivnější a momentálně okupuje útočné pásmo.
14:31
Beagle zkoušel nachytat Pavelce, nakonec mu puk přeskočil hokejku.
14:02
Statistika ukazuje vyrovnané šance na obou stranách, v poměru 5:5.
13:51
Vhazování po levici Pavelce.
13:21
Branka nebyla uznána. Kotouč se nedostal za brankovou čáru celým svým objemem.
13:15
Po Hainseyově střele kotouč poskakoval na hranici brankové čáry. Rozhodčí bude volat videorozhodčímu, aby se přesvědčil o tom zda se jednalo o gól, či nikoliv.
12:49
Steve Oleksy z dálky prověřil Pavelce. Ten bez problému uschoval puk do své lapačky.
12:04
Washington již delší dobu okupuje útočné pásmo. Momentálně jsou domácí aktivnějším celkem.
11:30
Fehr v těsné blízkosti přestřelil.
10:56
Carlson vyslal jedovku na českého reprezentanta. Ten s mírnými potížemi vyrazil mimo svatyni Winnipegu.
10:12
Johansson neprostrčil na volného Ovechkina.
09:56
Winnipeg po delší odlmce kombinuje v obranném pásmu Capitals, zatím bez střely.
08:52
Brouwer netrefil branku z bezprostřední blízkosti. Winnipegu se nedaří dostat se z obranného pásma.
08:30
Chimera vyslal křižnou přihrávkou Ribeira, ten pouze do připraveného Pavelce.
07:54
Chimera v dobré šanci těsně před Pavelcem, bohužel pro Capitals se mu nepodařilo vystřelit.
07:10
Icing domácího týmu. Vhazování po levici Holtbyho.
06:45
Domácí se ihned po oslabení ženou do útočného pásma, kde se jim nedaří vystřelit.
06:12
05:48
Byfuglien na modré nahrál na Clitsoma, jeho střelu chytá připravený Holtby do lapačky.
05:12
Po minutě oslabení drží Washington jednogólový náskok. Zatím bez střely Winnipegu.
04:12
Dvě minuty za podražení si odsedí domácí Erskine.
04:12
Kane pálil do připraveného Holtbyho.
03:12
A je tu rychlá branka Washingtonu, která otevírá dnešní skóre. MATT HENDRICKS nahodil puk na bránu téměř z nulového úhlu a nachytal tak Pavelce. Asistence: Beagle.
02:12
Třetí útok Capitals střílí ze všech pozic, zatím neúspěšně.
01:30
Domácí nabuzení důležitostí utkání tlačí svého soupeře.
00:30
Brouwer jako první prověřil Pavelce.
00:09
Úvodní vhazování vyhráli domácí a přesunuli se do útočného pásma.
00:01
Hráči obou týmu jsou již nastoupeni na ledové ploše. Domácí Washington nastoupí v tradiční červeno-modré kombinaci, zatímco hostující Jets v kombinaci bílo-modré.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Alzner, Carlson, Erskine, Oleksy, Hillen – Johansson, Backstrom, Ovechkin – Erat, Ribeiro, Brouwer – Chimera, Perreault, Fehr – Volpatti, Beagle, Hendricks

Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) – Byfuglien, Meech, Hainsey, Clitsome, Postma, Stuart – Ladd, Little, Wheeler – Kane, Antropov, Wright – Tangradi, Burmistrov, Santorelli – Miettinen, Gagnon, Thornburn

Rozhodčí: Joannette, St. Laurent – Driscoll, Miller.
Washington Capitals

Tým z hlavního města se po sérii vítězství sice dostal na postupovou příčku do play-off, ale ještě stále nemá nic jisté. Ve své Verizon Center přivítá svého největšího divizního soupeře z Winnipegu. Washington je momentálně na čele jihovýchodní divize se ziskem 52 bodů.

Winnipeg Jets

Úspěšný kanadský celek s vynikajícími fanoušky se ještě pokusí o postup mezi 8 nejlepších celků východní konference na ledě Capitals. Jets ztrácí na domácí pouhý 1 bod, jelikož ve svém 46. duelu sezony vyhráli na ledě Buffala 2:1. Navzdory blížícímu se konci dá se říct, že jde o zápas sezóny.
Vítám Vás u pokračování boje za prvním místem v jichovýchodní divizi mezi domácími Capitals a hostujícími Jets. O průběhu zápasu Vás bude informovat Marek Indruch.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.