Utkání končí poměrně vysokou výhrou domácího celku, 7:3. O vítězství rozhodli hlavně v první třetině, kdy se jim podařilo vsítit čtyři branky. Z dnešního utkání je to ode mě vše, děkuji za sledování a někdy příště na počtenou.

Střely na bránu: 36 – 20
Vyhraná vhazování: 42 – 30
Hity: 7 – 9
60:00
59:25
Čechov právě vstřelil branku!
Po poněkud nudné třetí třetině tu máme zajímavý závěr. ALEXEJ MAKAJEV ujel po levém křídle a v útočném pásmu, přibližně v oblasti levého kruhu naznačil přihrávku na druhou stranu. Jakmile se obránci i brankář přesunuli, přehodil si puk na bekhend a uklidil ho do prázdné sítě. Asistence: Maxim Afinogenov
57:12
Čerepovec právě vstřelil branku!
Domácí nakonec přidávají ještě sedmou branku! Stasenko posunul puk na Černova, ten nahrál křižně na Vidella, který vypálil. Jeho střela mířila pouze do mantinelu za brankou, kde se puku ujal JEVGENIJ MONS, přehodil si ho na forhend a v poklidu do dopravil do odkryté klece. Asistence: Linus Videll, Pavel Černov
56:00
Do konce třetí třetiny, troufnu si říci i do konce zápasu, zbývají čtyři minuty a po lehkém nahození se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.
55:09
Vše důležité se odehrává především ve středním pásmu, kde se poslední minutu hráči přetlačují u mantinelů.
54:02
Hra se opět uklidnila, oba týmy už nejspíše vyhlížejí závěrečnou sirénu.
52:55
Rozehrávka Viťazu byla tečována jedním z domácích hráčů a puk se odklouzal až za Trjaničeva.
52:09
Po dlouhé době nějaké vzrušení. Makejev nahodil puk na Trjaničeva, tomu se puk odrazil od betonů a domácí brankář se nemohl zorientovat. Puk přitom celou dobu ležel pár centimetrů od brankové čáry, ale naneštěstí pro Čechov si ho žádný hráč nevšiml.
51:26
Šatskij mohl ujíždět sám na brankáře, avšak byl příliš pomalý a obránci Čerepovce ho v poklidu dohnali a následně obrali o puk.
50:32
Berdnikov operuje v útočném pásmu a přidělává hodně práce hostujícím obráncům.
49:42
Viťaz se sice dostal do útočného pásma, avšak po pár vteřinách o puk přišel a opět musí bránit.
48:48
Hosté hrají opět v plném počtu.
48:34
Severstal zavezl puk do pásma a jeden z jeho obránců ho nahodil na Becklunda, ten kotouč raději kryje v lapačce.
47:46
Laakso pálil od modré, avšak trefuje jen mantinel za bránou. Puk se následně dostává až do středního pásma.
46:48
Rozin (CEC) vyloučen na dvě minuty za sekání.
46:36
Čerepovec volí rozvážnější rozehrávku, která stejně nakonec končí ofsajdem. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
46:00
Na ledě už se pohybuje 10 hráčů, Andersen a Mamin jsou opět ve hře.
45:21
Afinogenov se prodíral do útočného pásma. Zprvu to vypadalo, že byl podražen, avšak rozhodčí nepíská a hra dál pokračuje.
44:47
Porseland střelou z mezikruží pořádně protáhl Trjaničeva, ten byl ale pozorný a puk chytá. Vhazováno po jeho pravici.
44:00
Andersen (CER) a Mamin (CER) se pošťuchovali, rozhodčí je oba odměnil dvěma minutami – hrubost.
43:45
Ivanov si nabruslil do mezikruží a vypálil, trefuje však jen mantinel za bránou.
43:20
Hosté už hrají opět v plném počtu, domácím se tato přesilovka moc nevyvedla.
42:53
Afinogenov se v obranném pásmu zmocnil kotouče a pohotvě ho vyvezl až za Trjaničeva.
42:23
Jeden z hostujících obránců vyslal nepříjemnou střelu od modré, avšak Backlund pohotově zasahuje lapačkou. Vhazování po jeho levici.
41:55
Cibák na poslední chvíli vypíchl puk a následně ho i vyhodil, oba celky střídají.
41:20
Nikita Korovkin (CEC) obdržel dvě minuty za hákování a na Čerepovec tak čeká další přesilová hra.
41:07
Bude se vylučovat, domácí mají výhodu.
40:27
Puk po buly vybojovali hosté, avšak utekl jim až do jejich obranného pásma a musí rozehrát zpoza vlastní brány.
40:13
Vhazování vyhráli domácí, avšak nepřesná rozehrávka je přesouvá do jejich obranného pásma, provinili se zakázaným uvolněním.
40:01
Druhá perioda nabídla také 4 branky, tentokrát se prosadili i hosté. Na začátku nejprve snižovali, avšak domácí rychle odpověděli. Stejně to vypadalo i ve 30. minutě, když se nejprve trefili hosté z Čechova, avšak domácím stačila minuta na vyrovanání.
Další třetina začne přibližně v 15:51 .
40:00
39:13
Probíhá poslední minuta první třetiny.
38:44
Ke konci třetiny se přidalo na tempu hry a do šancí se dostaly oba týmy, ani jednomu se ale brnanku vstřelit nepovedlo.
37:48
Hosté v čele s Afinogenovem operovali v útočném pásma, svůj tlak v branku ale nepřetavili.
36:47
Viťaz se po dlouhé době podíval do útočné třetiny, moc dlouho se tam ale nezdržel, iniciativu opět přebírají domácí hokejisté.
35:47
35:33
Čerepovec se vlastní chybou vyhnal z útočného pásma a následně se provinil icingem.
34:47
Zemčenko mohl přidat svou druhou branku, avšak z bezprostřední blízkosti Becklunda nepřekonal.
33:47
Martin Cibák (CEC) vyfasoval dvě minuty za držení protihráče, přesilovka pro domácí.
33:29
Černov ujížděl sám na Becklunda a mohl završit hattrick, to by však musel mířit přesněji.
32:31
Viťaz už se zdá takřka frustrovaný a nic se mu nedaří, ani přihrávka na dva metry.
31:10
S brankami se dnes opravdu roztrhl pytel! Kazakovcec ujel po pravém křídle, prokličkoval se až do útočného pásma. Tam poslal puk na druhou stranu, kde se ho ujal IGNAT ZEMČENKO, přehodil si ho na bekhend a zvýšil už na 6:2! Asistence: Nikolaj Kazakovcev
30:54
Cestu za další brankou Viťazu překazil čárový rozhodčí poté, co zapískal postavení mimo hru.
30:09
A je opět sníženo! Maxim Afinogenov se po levém křídle protáhl do útočného pásma a nahodil puk před bránu, kde už byl i se svou holí připravený VJAČESLAV SOLODUCHIN, jenž pohodlně doklepl puk za Trjaničevova záda. Asistence: Maxim Afinogenov
28:49
Hosté se ocitli pod menším tlakem Severstalu, avšak rychle se osvobozují a oba týmy následně střídají.
28:22
Laakso vyslal ostrý projektil z velkého úhlu, Backlund kotouč raději kryje ve své lapačce.
27:22
Čerepovec v poklidu rozehrává zpoza vlastní brány, nikam se nežene.
27:06
Afinogenov nahazoval od modré čáry a Trjaničev puk raději kryje v lapačce. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu domácích hokejistů.
26:28
Domácí se dále tlačí do útoku a jsou pevně usazeni v útočném pásmu.
25:31
Dnešní góly oplývající utkání sleduje 3020 převážně nadšených diváků.
23:28
Netrvalo to dlouho a domácí opět vedou o 4 branky! Toto opravdu dnes není zápas, ve kterém by excelovali brankáři. Svou první branku dnes vstřelil SERGEJ MONACHOV. Asistence: Alexandr Kuvajev,
21:48
A hosté svou krátkou přesilovou hru využívají! Šatskij našel nikým nehlídaného IVANA IVANOVA a ten připravuje Trjaničeva o možné čisté konto. Asistence: Nikita Šatskij, Jurij Kokšarov
21:25
20:01
Po první třetině už je o vítězi prakticky rozhodnuto, nyní už to bude spíš o počtu branek. Druhá třetina začne přibližně ve 14:56.
20:00
19:51
Pár sekund před koncem tu máme ještě jedno vyloučení, Teemu Laakso (CER) vyfasoval dvě trestné minuty za sekání.
19:25
Hosté jdou do čtyř, Soloduchin (CEC) měl hůl příliš vysoko a od hlavního sudího dostává 2 tretsné minuty.
18:53
Domácí dále deklasují Viťaz. Pavel Černov na modré přenechal puk a toho se ujal JEVGENIJ MONS. S kotoučem upaloval do útočného pásma, hladce si poradil s hostující obranou a střelou mezi rukou a tělem zvyšuje na 4:0! Asistence: Pavel Černov
18:07
Viťaz se po buly dostal do útočného pásma, avšak po pár okamžicích už byl zase pryč. Cibák neudržel puk na modré čáře a musí rychle kmitat zpět.
17:31
Když už se hosté vymanili zpod tlaku a rozjeli se do útoku, nepohlídali si postavení na modré čáře a čárový sudí jim odpískal ofsajd.
16:47
Ačkoliv Viťaz hraje v pěti hráčích, stále je pod tlakem. Jistotu mají ale nyní v bráně, Backlund si připsal několik důležitých zákroků.
15:55
Laakso byl v nejlepší možné pozici por zakončení, avšak ještě se ji snažil vylepšit stahovačkou. Ta mu nevyšla a hosté se osvobozují.
15:06
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a pálí ze všech stran. Backlund prozatím ve chytá.
14:20
Na hřišti se strhal menší potyčka, rozhodčí posíla na trestnou lavici Kousala (CEC) – 2 minuty za hrubost a 2 minuty za sekání, Dedonova (CER) – 2 minuty za hrubost.
13:45
Domácí jsou stále na puku a tlačí se dále do brány.
12:16
Střídání gólmanů domácího celku, Lisutina nahradí Backlund.
12:16
Bleskurychlé využití přesilové hry! Domácí byli pevně usazeni v útočném pásmu. Stoljarov našel mezi kruhy nikým nekrytého ALEXANDRA JEVSEJENKOVA a ten prostřelil Barulina mezi betony. Asistence: Gennady Stoljarov, Petr Čáslava
11:28
Další vyloučení Viťazu, dvě minuty za podražení vyfasoval Korovkin (CEC)
10:18
Neuvěřitlené! Čerepovec se ujímá dvougólového vedení a branku nedal nikdo jiný, než PAVEL ČERNOV! Na útočné modré obral obránce o puk, popotáhl si kotouč a střelou pod víko chladnokrevně zakončil. Asistence: Jevgenij Mons, Linus Videll
09:33
Nyní hrají v plném počtu už i hosté.
09:07
Domácí se drží v útočném pásmu, kombinují, avšak chybí střelba.
08:02
Domácí jsou v plném počtu začíná jim přesilová hra.
07:33
Martin Cibák (CEC) napadal příliš horlivě a odnáší si dvě trestné minuty za držení hole.
07:03
Pozor, domácí jsou do vedení! Afinogenov chyboval za bránou, Stoljarov získal puk a předložil ho před bránu na hůl PAVLA ČERNOVA, který pohotově zakončuje! Asistence: Gennady Stoljarov
06:16
Viťaz sice vyhrál vhazování, o puk ale rychle přišel. Domácí se pokusili založit rychlou útočnou akci, avšak zastavil je ofsajd.
06:02
Další vyloučení na straně domácích, Kazakovcev (CER) obdržel od hlavního rozhodčího dvě trestné minuty za hákování.
05:39
Oba týmy hrají prozatím velmi opatrně, jakoby vyčkávaly na chybu druhé celku.
05:07
Mons se protáhl po levém křídle, na Lisutina si ale nepřišel. Střelu směřující do horního růžku vytěsnil rohem lapačky.
04:23
Domácí hrají v plném počtu a zakládají útočnou akci.
03:43
Hostů se nedaří zavést puk do útočného pásma, rozehrávají zpoza vlastní brány.
02:54
Porseland vypálil ostře od modré, avšak trefil jen mantinel za bránou.
02:30
Viťaz se drží v útočném pásmu a hráči si přihrávají po modré čáře.
01:55
První vyloučení zápasu, Stasenko (CER) dostává dvě minuty za podražení.
00:55
Ani domácím se nepodařilo založit útok, celá akce skončila ve středním pásmu.
00:27
O kotouč ale rychle přišli, ihned za modrou čarou a šanci dostává Severstal.
00:07
Úvodní vhazování vyhráli hosté a ženou se do útoku.
00:01
Oba týmy jsou nastoupeny na modrých čarách, stadionem zní ruská hymna. Utkání za malou chvíli začne.

Severstal Čerepovec: Artemjev (Trjaničev) – Stasenko, Andersen, Laakso, Čáslava, Popov, Kiselevič, Jevsejenkov – Berdnikov, Nikoncev, Stoljarov – Videll, Mons, Černov – Kazakovcev, Zemčenko, Kovyršin – Kuvajev, Medvěděv, Monachov – Dedunov

Viťaz Čechov: Backlund (Lisutin) – Rozin, Porseland, Berdjukov, Seleznjov, Korovkin, Kudinov, Golovkov – Klimenko, Cibák, Koroljuk – Vasiljev, Kousal, Afinogenov – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Mamin, Shatskij, Makejev – Ivanov

Rozhodčí: Zacharov, Karabanov – Ivanov, Čubikyn.
VIŤAZ ČECHOV

Viťaz, někdy také známý pod jménem Podolsk, si nese nelibou historii. Klub vyhlášený převážně jako bitkařský před letošní sezonou vyměnil takřka celý kádr včetně trenéra a zaměřil se na hokejové umění, jako většina ostatních týmů. Ačkoliv se snaží, vůbec se mu nedaří. V tabulce západní konference mu náleží 13. pozice, když prozatím získal 50 bodů. Bilance 10 – 6 – 8 – 22 a skóre 90:121 ho dělá druhým nejhorším celkem konference.

SEVERSTAL ČEREPOVEC

Ačkoliv asi Čerepovec neměl před sezonou nějak vysoké ambice, postup do play-off byl jeho cílem. Nyní se ale Severstal nachází na 10. příčce se ziskem 56 bodů. Do vyřazovací části postupuje celků 8, na tuto pozici už mu ale schází 13 bodů, což už nejspíše nezvládne. Celková bilance je 14 – 4 – 6 – 21, s celkovým skóre 99:122.

J. Kovyršin – 14 bodů (7+7)
Dobré nedělní odpoledne, vítám vás u online přenosu z Kontinentální hokejové ligy. Mé jméno je Tomáš Hála a provedu vás dnešním utkáním, ve kterém se představí Severstal Čerepovec a Viťaz Čechov. Pojďme si oba celky představit o něco blíže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.