Marek Židlický (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:08
Patrik Eliáš (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:34
Jaromír Jágr (NJD) 2+0, 3 střely, čas na ledě 18:24
Tři hvězdy utkání:
1. Martin Brodeur (NJD) 27 zák., 1 gól, 96,4%
2. Andy Greene (NJD) 1+0
3. Chris Kunitz (PIT) 1+0
Je dobojováno. Všechny body zůstávají v New Jersey, domácí se o svoji výhru postarali v závěru všech tří třetin, kdy dokázali vstřelit vždy alespoň jednu branku. Hodně byl dnes nakonec vidět také český útočník Jaromír Jágr, který dvěma brankami v závěru rozhodl o klidném konci utkání pro Devils.
60:00
59:47
Utkání už se jen dohrává, je rozhodnuto.
58:43
Devils právě vstřelili branku!
Domácí Devils završují utkání gólem do prázdné branky. Z forčekinku v útočném pásmu se na puk dostal znovu JAROMÍR JÁGR, který pohotovou střelou z otočky poslal puk do opuštěné hostující brány. Jedná se o jeho letošní sedmý gól v sezóně. Bez asistence.
58:40
Zubrus vytlačil puk do středního pásma.
58:05
Hostující Fleury navíc zůstává na střídačce, Pens to tak zkusí v šesti!
58:05
Zakázané uvolnění domácího celku, buly před Brodeurem.
57:51
Domácí stále pokračují v aktivní hře a hosty napadají již hluboko v útočném pásmu.
56:36
Dupuis dostal přesný pas na levé křídlo, odkud puk poslal do hrudi připraveného Brodeura.
55:22
Střelecký pokus Brunnera, hostující Fleury je tentokrát úspěšnější.
54:06
Takhle pálí česká osmašedesátka! Po špatné rozehrávce hostujícího celku se JAROMÍR JÁGR dostal ke střele ze své oblíbené pozice na pravém kruhu a přesnou střelou švihem k tyči nedal Fleurymu šanci. Důležitá branka pro domácí celek, který šest minut před koncem navyšuje své vedení na dvoubrankový rozdíl. Jágr se zároveň přibližuje v historických tabulkách ke svému pittsburghskému učiteli Mariu Lemieuxovi. Asistence: Dainius Zubrus.
53:52
Rána Martina od modré byla sražena Jágrovou hokejkou do ochranné sítě nad domácí bránou. Buly po pravici Brodeura.
52:32
Jágrova přihrávka zpoza brány svého adresáta nenašla.
52:08
51:57
Bekhend Malkina, hosté opět navyšují svůj tlak až v závěru početní výhody.
51:37
Letang dostal nahráno na levý kruh, z první však nechal vyniknout domácího brankáře.
51:20
Eliáš osvobozuje svoji družinu, hosté se nemohou dostat do tlaku.
50:58
Nepřesná přihrávka na Malkina, hosté se tak sami připravili o útočné pásmo.
50:41
Další vyhození domácích Devils.
50:20
Domácím se po buly podařilo dostat puk pryč z obranného pásma.
50:08
Další vyloučení je na světě. Domácí Larsson odpálil puk mimo hřiště a odsedí si tak dvě minuty za zdržování hry.
49:21
49:11
Hosté ale jinak hrají přesilovou hru dobře. V útočném pásmu si vytváří tlak, jejich šance jsou však mírně nepřesné.
48:35
Henrique a Gionta zlobili ve vlastním oslabení před Fleurym, nakonec jejich kombinace ale do úspěšného konce nevedly. Našetřili ovšem cenné vteřiny.
48:02
Pokus Malkina z levého křídla končí na připraveném brankáři Devils.
47:37
Ihned po buly byl velmi aktivní před Brodeurem Kunitz, beton domácího brankáře se mu však nakonec přetlačit nepodařilo. Následně se o něj postarala domácí obrana.
47:21
Marek Židlický je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Tlak hostujícího Pens může ještě narůstat.
47:21
Rána Martina následována zákrokem Brodeura, skóre se nemění.
46:50
Jokinen se v mezikruží tlačil do dorážky, Brodeur byl již po předchozím zákroku velmi dezorientovaný. Hostující útočník ale trefil jen padajícího Zajace, který zachránil svůj tým od vyrovnávací trefy.
45:55
Nenápadné nahození Loktionova od modré čáry, hostující brankář raději přeruší hru.
45:25
Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Brodeura.
46:13
Malkin se obtočil kolem brány, jeho následná střela z otočky z levého křídla končí na domácím brankáři.
45:45
Hosté v plném počtu. Domácí na bránu v přesilové hře vystřelili jen třikrát. Což je na čtyři minuty přesily málo.
44:31
Židlický se zbavil téměř dvou obránců, jeho následná střela ale nebyla patřičně razantní.
43:45
Poslední minuta dlouhé přesilové hry, domácí jsou s pukem na své polovině.
43:31
Dupuis chtěl ve vlastním oslabení vyvést puk a ohrozit domácího Brodeura. Brzdí ho však ofsajd.
43:10
Hosté se zatím dobře brání, domácí se nemohou dostat do vážnějších šancí.
41:43
Další rána Gelinase, Fleury na svém místě.
41:20
Gelinas vyzkoušel z pravého křídla zaskočit hostujícího brankáře, ten si však svoji bližší tyč pohlídal.
40:45
Třetí třetina začne přesilovou hrou pro domácí. Po faulu na Zubruse ve středním pásmu je vyloučen hostující Crosby za vysokou hůl na 2 + 2 minuty. Velká šance pro domácí navýšit své vedení a dostat se do slibného dvoubrankového náskoku.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: 10 – 6 (celkem: 13 – 16).
Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní po jedné brance na každé straně. Hostům se sice podařilo vyrovnat ze šťastného úniku Kunitze, v závěru třetiny však znovu vedení svému týmu vrátil svým letošním prvním gólem obránce Larsson.
40:00
39:56
Ještě jedno buly. před Brodeurem. Domácí se provinili zakázaným uvolněním.
39:42
Třetina se již jen dohrává.
38:22
Domácí se vrací do vedení po rychlém protiútoku po neúspěšné šanci Pens. Zubrus z pravého křídla posunul na střed Zajacovi, který celou situaci vyšperkoval přihrávkou na levém kruhu volného ADAMA LARSSONA. Domácí obránce pak jenom napřáhl a kolem tyčky poslal puk do branky. První letošní gól pro obránce s číslem pět na drese. Asistence: Travis Zajac, Dainius Zubrus.
37:30
Malkin se z pravého křídla natlačil do mezikruží, místo střely udělal rychlou otočku a následně poslal bekhendem puk na domácí bránu. Tu však díky své parádičce o pár centimetrů netrefil.
36:38
Kunitz se na pravém kruhu tlačil k puku, k tomu se nakonec ale nedostal a nemohl tak ohrozit Brodeura.
35:29
Odpískána přihrávka rukou proti domácímu celku. Buly ve středním pásmu.
35:20
Domácí pokračují ve svém tlaku. Z mezikruží střílel Brunner, hostující Fleury je znovu nucen přerušit hru.
35:05
Velký zákrok Fleuryho, který zlikvidoval střelu a dorážku Rydera z bezprostřední blízkosti.
34:17
Zajac zpoza brány přenechal puk Jágrovi, který z pravého křídla mířil jen do ramene Fleuryho.
33:35
Zajac si dvakrát vyměnil puk s Jágrem, jeho střela z pravého křídla ale končí v náruči připraveného Fleuryho.
33:25
Bekhendové nahození Letanga od levého mantinelu končí v lapačce pozorného Brodeura.
32:57
Ofsajd brzdí domácí při zakládání další útočné akce.
32:15
Pokus Židlického od pravého mantinelu, další zákrok pro Fleuryho.
31:40
Niskanen napřáhl na modré čáře, tento pokus končí na betonu tentokrát Brodeura.
30:15
Velká šance domácích. Bernier jel sám středem na Fleuryho, rozhodl se pro kličku do bekhendu, puk však skončil na pravém betonu roztaženého brankáře hostí. Velký moment gólmana Pens.
28:53
Gelinas napřáhl na modré čáře, ten po teči poskakoval nepříjemně kolem brány domácího brankáře, nakonec si to pak puk namířil mimo.
28:30
Puk po teči opustil ledovou plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu. To vše ale až po komerční přestávce.
28:11
Zajac na modré čáře neudržel pod tlakem puk, hosté ho tak dostali do středního pásma.
27:37
Crosby z levého křídla poslal puk na pravé, kde napřáhl Dupuis. Jeho pokus příklepem však mířil těsně mimo domácí bránu.
26:59
Larsson nahazoval puk od modré, Fleury si však s tímto pokusem znovu snadno poradil.
25:46
Pokus Janssena od levého mantinelu končí v lapačce připraveného Fleuryho.
25:11
Hosté hned v dalším útoku, domácí obrana však drží.
24:18
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté ve druhé třetině vyrovnávají stav utkání. Podél levého mantinelu prchnul všem domácím hráčům CHRIS KUNITZ, natlačil se před Brodeura, který proti jeho samostatnému nájezdu odvážně povyjel a snažil se mu puk vypíchnout. To se mu málem podařilo, bohužel pro něj však puk zaplaval obloučkem těsně pod břevno domácí brány. Bez asistence.
23:50
Eliáš se z rohu snažil přihrávkou vybídnout Rydera k útoku z mezikruží, ten však jeho úmysl nepochopil.
22:53
Nahození Židlického od modré tentokrát nemířilo ani mezi tři tyče.
21:54
Domácí jak dobře zakončili první třetinu, tak i začali tu druhou.
21:26
Domácí Gelinas pokračuje v ofenzivní hře Devils. Po jeho pokuse od levého mantinelu musel vytáhnout Fleury další svůj zákrok.
20:26
Ryder se z pravého křídla tlačil do střelecké šance, jeho pokus však s problémy dokázal hostující brankář zkrotit.
20:01
Střely na bránu v první třetině: 3 – 10.
První třetina je u konce, přinesla nám rychlý a svižný hokej, navíc na jejím konci jsme se dočkali i úvodní branky duelu. O tu se postarali domácí díky obránci Greenovi a do druhé třetiny tak mohou vstoupit s mírným náskokem. Přesto při pohledu na statistiku střel je jasné, kdo byl v první dvacetiminutovce aktivnějším týmem. Hosté ale zatím naráží na dobře chytajícího Brodeura.
20:00
19:42
Branka do šatny, domácí se v závěru dostávají přeci jenom do vedení. ANDY GREENE se u levého mantinelu dostal k vyhozenému puku od hostujícího celku a okamžitě ho napálil na bránu. Před Fleurym v tom okamžiku projel jeden z domácích hráčů, hostující brankáře tedy na střelu dobře neviděl a puk mu tak propadl mezi betony. Bez asistence.
19:05
Další Židlického rána od modré čáry, Fleury puk vyráží jen do ochranné sítě. Buly po jeho levici.
18:13
Bennett se obtočil na levém křídle, jeho následný pokus švihem končí na pozorném Brodeurovi, který raději přeruší hru.
18:08
17:42
Hosté hrají tuhle přesilovou hru zatím nejlépe, domácí obránci však zatím vše stíhají.
17:21
Střela Crosbyho zblokovaná Zubrusem, domácí se mohou osvobodit.
17:00
První minuta přesilovky pryč. Hosté sice kombinují s pukem na holích, na střelu ale čekají.
16:08
Přesilovka pro Penguins. Domácí Henrique je vyloučen za držení.
15:50
Rána Židlického od modré, Fleury s problémy vyráží mimo.
15:26
Střela Crosbyho z bezprostřední blízkosti, domácí brankář však svůj tým v zatím asi největší šanci hostujícího celku podržel.
15:12
Hosté v plném počtu. Domácím se jejich první přesilovka příliš nevyvedla.
14:17
Ani teď se Devils neudrželi v útočném pásmu a znovu se musí po puk vracet až k Brodeurovi.
13:48
Židlický zpoza brány hledal některého ze svých spoluhráčů, k puku se však dostali hosté a vyhazují.
13:11
Přesilovka pro Devils, první v zápase. Vyloučen je Gionta za podražení.
13:07
Maatta napřáhl na modré čáře, Brodeur proti jeho pokusu vytáhl pohotový beton.
11:49
Loktionov se v mezikruží tlačil do koncovky, v rozhodujícím momentu ale uklouzl.
11:16
Kunitz napřáhl na levém křídle, domácí Brodeur připraven.
11:04
Zajac na druhé straně zavezl rychle puk do útočného pásma, po jeho střele z levého křídla přeruší Fleury raději hru.
10:22
Neal se v mezikruží dostal k volnému puku, v jasné šanci ho poslal jen do domácího brankáře. Poslední minuta se odehrává před Brodeurem, tempo diktují Pens.
09:50
Crosby se u levé tyčky dostával k dorážce vyraženého puku, byl však již v těžké pozici a proti Brodeurovu betonu neměl příliš mnoho šancí.
08:47
Další rána Loktionova od modré, před Fleurym puk tečoval jeden z domácích útočníků těsně mimo. Devils však zůstali usazeni v útočném pásmu, po další střele Brunnera přeruší Fleury raději hru.
08:21
Jágr hledal křižným pasem Loktionova, ten však svůj bekhend poslal těsně mimo.
07:05
Domácí v plném počtu. Hosté se do zajímavých šancí dokázali dostat až v závěru přesilové hry.
06:47
Pokus Suttera z pravého křídla vyrazil Brodeur jen před sebe, jeho obránci mu nakonec ale pomohli celou situaci s dorážkami ustát.
06:30
A další vyhození domácího celku.
06:02
Devils se následně osvobozují.
05:36
Letang dostal puk na levý kruh pro vhazování, jeho střela mířila však přímo na střed domácí brány, kde byl dobře postavený Brodeur.
05:19
Domácí se dostali na puk a okamžitě ho posílají pryč z pásma.
05:05
Vyloučen je domácí Zubrus za vysokou hůl.
05:05
Další střela Zubruse, Fleury raději přeruší hru. Zároveň se bude ale vylučovat.
04:53
Zubrus se z levého křídla snažil ohrozit hostujícího brankáře, tenhle pokus nemohl ale Fleuryho zaskočit.
03:49
Nahození Židlického od modré nedoputovalo až k brankáři Fleurymu.
02:53
Začátek zápasu je svižný, oba týmy se postupně střídají ve střeleckých šancích. Ty zatím však nejsou ale příliš nebezpečné.
01:58
Fayne napřáhl na modré čáře, jeho pokus však letěl mimo hostující bránu.
01:05
Malkin se tlačil před Brodeura, přihrávku na paty ale nezpracoval ideálně.
00:46
Pokus hostujícího Jokinena z pravého křídla byl zblokovaný domácí obranou.
00:39
Na úvod zápasu posílají domácí puk na zakázané uvolnění, Eliášova rozehrávka byla příliš rychlá.
00:01

New Jersey Devils: Brodeur – Židlický, Greene, Larsson, Gelinas, Fayne, Harrold – Jágr, Zajac, Zubrus – Ryder, Eliáš, Brunner – Bernier, Loktionov, Henrique – Janssen, Gionta, Carter.

Pittsburgh Penguins: Fleury – Orpik, Martin, Letang, Engelland, Niskanen, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Mlkin, Jokinen – D’Agostini, Sutter, Bennett – Adams, Vitale, Glass.
Češi a Slováci na ledě

Kvůli zranění českého brankáře Tomáše Vokouna budeme československou stopu pozorovat jen na soupisce domácího mančaftu. V útoku najdeme především českého veterána Jaromíra Jágra, obránce Marka Židlického a dalšího forvarda Patrika Eliáše.
Pittsburgh Penguins

Hosté z Pittsburghu v letošním roce odehráli devatenáct zápasů, připsali si v nich 24 bodů, což jim v tabulce Východní konference přisuzuje třetí místo. V posledním zápase si Pens připsali domácí výhru nad Nashvillem, kterého přehráli jasně 4:1.

Stěžejní hráči:
S. Crosby 25 (9 + 16)
E. Malkin 18 (3 + 15)
C. Kunitz 16 (8 + 8)
New Jersey Devils

Domácí Devils mají v letošním ročníku odehráno již devatenáct zápasů, na své konto si připsali sedmnáct bodů, což jim v tabulce Východní konference přisoudilo zatím jedenácté místo. To je ale pro partu kolem českého veterána Jaromíra Jágra zatím málo, Ďáblové prahnoucí po play-off se potřebují dostat do vyšší pater tabulky.

J. Jágr 14 (5 + 9)
M. Židlický 11 (2 + 9)
A. Henrique 7 (5 + 2)
Vážení diváci toho nejlepšího, co nám světový hokej nabízí. Na dnešní noc je připravena spousta dalších utkání kanadsko-americké NHL a my znovu budeme u toho. Na led ambiciózního New Jersey Devils přijede už ke druhému vzájemnému utkání této sezóny Pittsburgh Penguins.