Československá stopa v utkání

Aleš Hemský (EDM) (0 + 0), 2 střely, čas na ledě: 17:41
Jiří Hudler (CGY) (0 + 0), 1 střela, čas na ledě: 21:10
Ladislav Šmíd (CGY) (0 + 1), 0 střel, čas na ledě: 16:32
Na góly poměrně chudý zápas nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. Sean Monahan se postaral o obě branky Calgary a získal dík svým trefám dva body pro svůj tým.
61:50
Calgary právě vstřelilo branku!
Nakonec nebudeme potřebovat samostatné nájezdy, aby se rozhodlo o vítězi. Calgary Flames totiž dávají výsledku směr ještě v nastavených pěti minutách hry. Stejně jako v případě první branky Plamenů, také druhou a rozhodující trefu zasazuje do sítě Edmontonu SEAN MONAHAN. Pobyt v útočné třetině využil nejlépe jak mohl, z pravého rohu se dostal až před branku a s ledovým klidem Bryzgalova prostřelil. Asistence: Paul Byron, Ladislav Šmíd.
61:38
Opět kotouč v blízkosto Bryzgalova, ten další pokus Šmídá vyráží do rohu.
60:59
Nugent-Hopkins propracoval touš až za modrou čáru, kde o něj vzápětí přišel.
60:20
Okamžitě po začátku pordloužení vyrazili směrem k brance Bryzgalova hokejisté Calgary, nakonec ale ruský gólman zasahovat nemusel.
60:01
Tři třetiny nestačily na to, aby se rozhodlo o vítězi tohoto utkání. Oba týmy daly ve spíše obranně naladěném duelu po jedné brance. A tak budeme sledovat prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
59:16
Taylor Hall s Alešem Hemským pořádali zájezd do pásma Calgary. Ale tam jejich šance okamžitě ztroskotaly.
58:59
Ještě proběhne další buly po pravici Iljy Bryzgalova, který teď bude muset dávat dobrý pozor.
58:54
Už se navíc pokračuje při hře pět na pět, vyloučení hráči jsou zpátky na ledě.
58:25
Nugent-Hopkins a Aleš Hemský jeli dva na dva, jenže proti obraně Flames nic zázračeného nevymysleli.
57:42
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje Edmontonu, David Perron se protáhl do pásma hned kolem dvou hráčů v bílem dresu.
56:47
Chvíli před koncem třetí části uvidíme vyloučení na obou stranách barikády. Taylor Hall (EDM) a Dennis Wideman (CGY) dostávají tresty za hrubost po vzájemném souboji.
56:39
Oilers na chvíli byli usazení v útočné třetině, ale střelu z toho nevytěžili.
56:16
Potvrzením tohoto faktu je i další vyhození Calgary na zakázané uvolnění.
56:03
Zatím vše nasvědčuje tomu, že dnes uvidíme v Edmontonu prodloužení. Ani jeden tým totiž aktuálně nevykazuje větší zájem dát gól.
55:10
David Perron vyhodil touš od své branky na Eberleho a druhý zmiňovaný se hned hnal k zakončení. Nakonec nestačil dobře vystřelit.
54:48
Na ledě se začíná trošku přiostřovat a je jasné, že ani jeden z týmů si nehodlá nechat něco líbit. Nakonec hra přerušena pro ofsajd.
54:20
Reto Berra viděl kolem sebe hodně modrých dresů, a tak pro jistotu před další komerční pauzou přidržel puk.
53:58
Následný puk o střelu Calgary zblokován ještě na hranici modré čáry, a tak musí zase hosté rychle zpátky k vlástnímu brankáři.
53:00
Střela Brodieho se ještě odrazila směrem k Jiřímu Hudlerovi, ale český útočník už nedokázal přesně zakončit na branku.
52:36
Znovu podobná situace, dlouhé vteřiny trvalo, než domácí dostali kotouč směrem k brance soupeře.
51:49
Obránci Edmontonu nespěchali a s další rozehrávkou si dali na čas. Je jasné, že teď budou chtít hrát na jistotu.
50:58
Hraje se opět ze strany na stranu a hokej na ledě alespoň trochu podporují výkřiky fanoušků z hlediště.
50:43
Edmonton právě vstřelil branku!
Branka jako blesk z čistého nebe, která nyní zajišťuje Edmontonu vyrovnání. A těžko říct, jestli byl tento gól vůbec zasloužený, protože to byla jedna z prvních střel Olejářů na branku v této třetině. DAVID PERRON dostal puk na hokejku a hned jej vyslal směrem na svatyni Reta Berry. Pak už se za ním gólman Flames pouze ohlédl. Atmosféra v hale je najednou o něco veselejší. Asistence: Jordan Eberle.
49:29
A zase ten hvizd píšťalky. Tentokrát čárový arbitr přerušuje kvůli ofsajdu hostujícího týmu.
49:07
Už potřetí v krátkém časovém intervalu je hra z nějakého důvodu přeršuena, to určitě nepřidává na kráse dnes nepříliš útočnému hokeji.
48:40
Při hře pět na pět o něco více zaktivněli Oilers, Eberle se na chvíli dostal do vyložené šance před brankářem Calgary.
48:09
Už jen zbytek přesilové hry dohrávají hosté, Mark Giordano ale trefil po střele od modré čáry tyčku branky Edmonton Oilers.
47:45
Když už byli Flames zpátky před brankou, problém na svém modrém půlkruhu řeší Ilja Bryzgalov.
47:14
Další přechod do pásma už nebyl ani zdaleka tak úspěšný, Oilers podruhé vyhazují kus černé gumy až k brance Reta Berry.
46:43
Calgary nezačalo svou početní výhodu špatně, ale po rychlé kombinaci před brankou Oilers nakonec přeci jen vyhazují.
46:25
Edmontonu se navíc situace zase o něco více komplikuje. Za svůj faul totiž půjde na trestnou lavici pykat Jeff Petry (EDM). Inkasuje od rozhdočího dvě minuty za vražení na hrazení.
46:10
Naopak, útočí Calgary a Mark Giordano prověřil pozornost lapačky Bryzgalova. Vhazuje se právě po pravici tohoto brankáře.
45:23
Edmontonští siace mají puk na hokejkách, ale daleko od své branky. Což je přesně jinde, než by nyní potřebovali.
44:43
Jeden kotouč za druhým se klouzá po mantinelu a diváci v hledišti čekají na lepší šanci, která by jim dodala potřebnou dávku emocí.
44:23
Ofsajdu si čárový rozhodčí všiml také na druhé straně, když útočili Oilers.
43:39
Následný útok Plamenů je zastaven na modré čáře postavením mimo hru.
43:12
Otěže rychlosti nyní přebrali muži z Calgary, ale taé v tomto případě se nejdná o přesnou střelbu, Bryzgalov moc práce nemá.
42:28
Perron projel útočným pásmem a hned zase odevzdal puk na hokejky soupeře, Edmonton zatím nemá potřebnou aktivitu pro vstřelení branky.
41:49
Stajan a Jones napadali puk za brankou a snažili se s ním vytočit do popředí, tento pokus ale nakonec nevyšel.
41:13
Edmonton nedokázal pohlídat útočníky soupeře na modré čáře a chvíli to vypadalo na nebezpečnou situaci před svatyní Oilers.
40:40
Povedená střela od modré čáry, proti které stačil Ilja Bryzgalov včas sevřít své betony. Už je počet hráčů na ledě vyrovnaný.
40:13
Calgary na začátku třetí části ještě dohrává zbytek přesilové hry, ale teď jsou Flames vykázání do středního pásma.
40:01
Co nevidět bude vhozeno úvodní buly třetí části. Posledních dvacet minut mají domácí Edmonton Oilers na to, aby alespoň srovnali zatím spíše fotbalové skóre.
Zatím sledujeme hodně na góly chudý zápas, doposud padla jediná branka. Jejím autorem je hokejista Calgary Flames Sean Monahan, ten se trefil ještě v první třetině.
40:00
39:28
Tahle přesilovka zatím nevypadá, že by měla být využita, přestože už je na chvíli Calgary zpět ve třetině.
39:08
Navíc Flames musí opustit útočné pásmo a hra se přesunuje před jejich gólmana.
38:58
Mark Giordano okamžitě střílel, ale kotouč místo branky trefil pouze zadní mantinel.
38:42
Uvidíme hodně zajímavý závěr druhé třetiny, protože bude následovat přesilová hra Calgary pět na tři. Andrew Ference (EDM) dostává také trest za sekání a tohle nebude lehké pro jeho tým.
38:15
Dvě dobré střely v krátkém intervalu, které ale zdařile kryje ruský ochránce svatyně Ilja Bryzgalov.
37:48
Ještě ve druhé třetině uvidíme přesilovou hru, tentokráte z toho je pořetní výhoda Calgary. Ryan Jones (EDM) dostává dvě minuty za sekání.
37:15
Plamenové neměli problém udržet soupeře daleko od své branky, přestože jeli v přečíslení tři na dva.
36:38
Nyní už musel být na zachycení střely ve výstroji připraven Reto Berra. Ale svou úlohu v pohodě zvládl.
35:59
Hned po buly vyhodili hokejisté Calgary přes všechny čáry, ale puk byl ještě tečovány, takže se nejednalo o zakázané uvolnění.
35:43
Už příliš dlouho se motali hráči v modrých dresech s pukem kolem Reta Berry, a tak gólman hostujícího celku raději přidržel lapačkou touš na brankovišti.
34:40
V útočné třetině si na chvíli pozici vyzkoušeli domácí, ale obrana Calgary jim nedovolila žádnou vážnější ránu na branku.
34:20
Úspěšný pohyb Calgary kolem branky Oilers pokračuje, akorát by chtělo začít lépe střílet. Bryzgalov totiž doposud nemá nijak těžkou práci.
33:57
Uvidíme další komerční přestávku, těsně před ní poslal Butler puk mimo hrací plochu a mělo by se vhazovat ve středním pásmu.
33:33
Stajan a Cammalleri stříleli hned po sobě na branku, Ilja Bryzgalov ve druhé třetině stále bez chybyný.
32:58
Už delší dobu navíc sledujeme hru bez přerušení, což by mohlo rozproudit pohyb obou mužstev na ledě.
32:20
Ale puky v posledních vteřinách kolem Bryzgalova létají ze všech stran, jen co je pravda.
31:40
Když už se tři hráči Calgary dostali až k zakončení, nakonec ještě střelu zblokoval Taylor Hall. Ani z tohoto nebude zákrok Bryzgalova.
30:50
Ani jeden z gólmanů ale v posledních momentech nemá příliš práce, která by dělala starosti. Jako bychom zase sledovali to nehezké tempo z první části.
30:08
První polovina základní hrací doby je minulosti, Calgary tu druhou začíná rychlou otočkou kolem branky Bryzgalova.
29:23
I další přesilovka Edmontonu končí bez gólu a nutno konstatovat, že tato početní výhoda nepatřila mezi povedené.
28:50
Dokonce se dvojice hráčů Flames nebála vyrazit v oslabení do útoku a podržet kotouč co nejdále od vlastní branky.
28:17
Teď už navíc Flames dvakrát vyhodili puk daleko od své branky, což znamená přesilovkové komplikace pro Olejáře.
27:48
Znovu domácí dlouho drží puk v útočném pásmu, ale k zakončení na branku nedošlo, takže snažení je bezvýsledné.
27:15
Následuje vyloučení na straně Calgary. Další přesilová hra Edmontonu bude pramenit z vysoké hole Ladislava Šmída (CGY). Český hokejista tak oslabuje svůj celek.
26:48
Znovu už Oilers před brankou, kde se snaží vytvořit si šanci. Ale zatím to nevypadá na nějakou lepší střeleckou podívanou.
26:25
Trojice domácích hokejistů značně pronikala přes modrou čáru do útoku, ale nakonec se o výhodu pásma sama připravila a s kotoučem hraje Calgary.
26:01
Puk končí po další střele na svatyni Flames v ochranné síti. Tento moment bude využit pro reklamní přestávku.
25:28
Začalo se opět hrát ze strany na stranu, ale spíše jsou častěji v útočném pásmu hráč Olejářů. Zakončení ale nejsou tak přesná.
24:30
Už se hraje znovu pět na pět a přesilová hra Edmontonu gólem neskončila. Alespoň trochu ale rozjela tempo na ledě.
24:03
A další klíčový zákrok pro gólmana Calgary, jenž naposlední chvíli strčil svůj levý beton do střely Schultze. Následně Flames vyhazují.
23:33
První velká šance v početní výhodě končí minutým pukem před polovinou prázdné branky Reta Berry.
23:15
Už jsou domácí zpátky v pásmu a posílají si jednu přihrávku za druhou, chtělo by to ale také střílet.
22:42
Justin Schultz vystřelil jako první během přesilovky, ale zatím tato početní výhoda nevypadá z pohledu Oilers nijak nebezpečně.
22:18
Šance by se ale mohly naskytnout už za pár momentů. Mark Giordano (CGY) totiž inkasuje trest za držení a je z toho přesilovka pro Edmonton.
22:10
Stejně jako v první třetině, také nyní sleduje velice pomalý rozjezd a málo šancí před brankami.
21:40
Další akce Flames začala za jejich vlastní brankou, jenže skončila ještě před polovinou kluziště ztrátou puku.
20:58
Nyní už ale bílá posádka obsazuje útočné pásmo, Bryzgalov je zatím připraven krýt všechny rány na něj letící.
20:18
Calgary se vysnažilo vyrazit hned po vhazovaní do útoku, ale obrana Edmontonu na poslední chvíli jejich pokusy zastavila.
20:01
Blíží se začátek prostřední periody, do které vkročí hokejisté Calgary s náskokem jediné branky.
I přes velice pomalý rozjezd hry na ledě, jsme nakonec viděli v první třetině alespoň jeden gól. Postral se o něj hokejista Calgary Sean Monahan. Do další části tak půjdeme s nejtěsnějším možným rozdílem v gólech.
20:00
19:12
Začala poslední minuta první části a začíná za brankou Reta Berry, ale zatím to nevypadá na další branku v úvodní periodě.
18:35
Důležitý zákrok Bryzgalova, který zastavuje na něj úplně samotného mířícího Galiardiho. Už druhý samostatný únik na bránu, který mužstvo hostujícího celku nevyužívá.
17:59
Navíc je následně Plamenům při dalším přechodu odpískáno postavení mimo hru.
17:49
Opět hledali hráči Flames prostor kolem modré útočné čáry na projití s pukem, jenže obrana Oilers pozorná zakročit.
17:07
Dva hokejisté nosící trikot Calgary zavezli kotouč do pásma a snažili se založit akci. Jenže to je přesně stránka, která nesedí ani jednomu z týmů.
16:30
Pro změnu zkouší pozici v útočném pásmu Oilers, jenže ani jejich nastřelované puk doposud úspěch nesklízí.
15:39
Cammalleri a Stajan ve dvou mířili na Bryzgalova, až na poslední chvíli zapracovala domácí obrana, která je v počínání zastavila.
14:58
Edmontonští nakonec zvládli situaci na modré čáře a ubránili se dalšímu přechodu soupeře do pásma. Mohou ted vyrazit na výlet dopředu.
14:14
Galiardi protíral obranu soupeře, tentokrát ale na střelu na branku nedošlo.
13:40
Oilers musí nyní trochu uspořádat obranu tak, aby do ní nepronikalo příliš bílých dresů. Zatím ale stále sledujeme vyrovnaný hokej.
13:17
Samotný Jones se dostal uhánějící směrem na Bryzgalova, jenž ruský brankář ve službách Edmontonu jej na poslední chvíli zlikvidoval vyrážečkou.
13:01
Další zákrok pro brankáře Calgary Flames, přestože se nejdnalo o nijak výborný pokus v zakončení.
12:20
Za vlastní brankou s kotouče kroužil Butler a hledal nejbližšího muže ve stejném dresu. Nakonec touš končí až v náruči Berry, jenž přerušuje hru.
11:49
Pozorný musel být i Ilja Brygalov po nahození na jeho klec, jenže to nebyla žádná vyložená pozice, ze které by padaly góly.
11:09
Taylor Hall nahodil puk do útočného pásma, dva útočníci Edmontonu jej převzali do své moci a Reto Berra teď měl co dělal, aby puk udržel před čárou.
10:34
Už hra pokračuje a vůbec špatnou možnost k zakončení neměli Olejáři. Po jejich nátlaku nakonec pouze končí branka Berry mimo své postavení.
10:15
Zároveň sledujeme první tresty, protože hned na buly po vstřelené brance se do sebe pustili Kevin Westgarth a Luke Gazdic. Oba dostávají tresty za rvačku.
10:15
Tak přeci jen se z pomalého tempa na začátku zápasu nakonec urodila vstřelená branka. A možná trošku překvapivě je to tým Calgary, kdo otevírá skóre. Po vhazování získali muži v bílých trikotech kotouč, SEAN MONAHAN nabral kus černé gumy za brankou Bryzgalova a vykroužil s ním až před branku. Tam provedl střelu z otočky a následně už koutouč skotačil v síti. Asistence: Joe Colborne, Mark Giordano.
09:33
Jako by na chvíli na ledě převzali kousek většího tempa právě Oliers, ale zápasu ještě stále chybí potřebná šťáva. Dočáme se jí ještě před koncem první třetiny?
08:58
Hokejisté Edmontonu měli dlouho o vhazování puk na svých hokejkách a motali se s ním kolem soupeřova zařízení. Jenže tentokrát nepřišlo vůbec žádné zakončení střelou.
08:44
Reto Berra po další nebezpečné situaci u své branky raději přidržel puk a následuje první komerční pauza.
07:48
Stajan prověřil lehkou střelou zápěstím připravenost Bryzgalova z mezikruží.
07:21
Brodie a Galiardi viděli prostor k rozehrávce na modré čáře, jenže za ni už neprošli a touš končí na holích Edmontonu.
06:27
Nahazování puku z jedné strany na druhou nepřidává nic na atmosféře v hale, která zatím derby dvou kanadských celků nepřipomíná.
05:55
Zatím ale sledujeme utkání bez nějakých tutových šancí. Oba týmy už získaly střely na branku, jenž o nic velikého se nejednalo.
05:08
Calgary má další příležitost rozehrát zpoza vlastní branky, kde už krouží dva beci Flames. Ale pozor také na napádání domácích.
04:20
Střílenou nahrávku posílal napříč útočným pásmem Taylor Hall, jenže nikdo jeho nápad na akci nenásledoval.
03:38
Hra z jedné strany na druhou pokračuje a zatím to nevypadá, že by přelévání puku mělo nabrat na změně.
03:09
Oilers hned nadvakrát doráželi na brankovišti Reta Berry, když měl přiražené betony u tyče. Gólman Flames zatím velice pozorný.
02:36
Butler musel dávat pozor za vlastní brankou, aby tam neztratil touš. Ale vše zvládl a Calgary opět útočí.
01:59
První útok v zápase si vyzkoušel také Edmonton, ale první akce v přečíslení dva na jednoho vstřelenou brankou nekončí.
01:20
Olejáři by potřebovali také trošku vstoupit do zápasu a projevit aktivitu, nyní Galiardi dvakrát prověřil připravenost Bryzgalova.
01:03
Dva hokejisté v bílém dresu zkoušeli projít obranou Oilers, jenž defenzíva domácího klubu zatím pozorná.
00:30
Hra je ale vzápětí přerušena a následuje vhazování ve středním pásmu.
00:16
Na úvodním vhazování získali puk na hokejky hosté z Calgary a hned ubírají své síly do útoku.
00:01
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání, ve kterém budeme sledovat derby dvou kanadských týmů. Oba ovšem bojují na samotném cípu Západní konference a nemají příliš pozitivní myšlenky na play-off.

Edmonton Oilers: Bryzgalov – J. Schultz, N. Schultz, Ference, Fraser, Marinčin, Petry – Hall, Nugent-Hopkins, Hemský – Perron, Gagner, Eberle – Hendricks, Gordon, Joensuu – Gazdic, Smyth, Jones

Calgary Flames: Berra – Brodie, Giordano, Butler, Russell, Wideman, Šmíd – Jones, Stajan, Cammalleri – Colborne, Monahan, Granlund – Hudler, Backlund, Galiardi – Westgarth, Byron, Bouma.

Aleš Hemský (EDM) (7 + 17)
Jiří Hudler (CGY) (14 + 29)
Ladislav Šmíd (CGY) (1 + 3)
Vzájemné zápasy v sezóně

Olejáři s Flames naposledy proti sobě nastoupili na konci loňského kalendářního roku v Calgary. A byli to muži z Edmonton Oilers, kdo zvedal ruce nad hlavu po výhře 2:0.
EDMONTON OILERS

Vedení klubu Olejářů před sezónou doufalo, že by se tým dřívej vyhrávající jeden Stanley Cup za druhým mohl zvednout z největšího propadu. Avšak modrooranžoví stále čekají na spásu. Na postup do play-off situace nevypadá ani tentokrát, a tak mají svěřenci z kanadského města za úkol dostat se nejdříve z posledního místa konference. Nejvíce produktivní hráč týmu Taylor Hall (20 + 36) by potřeboval ještě více střílejících kolegů. Jako je například Jorda Eberle (19 + 26). Brankoviště Oilers přenechali Benu Scrivensovi s Iljou Brzygalovem.
CALGARY FLAMES

Hráči s plamenovým "C" na prsou by určitě rádi zažívali lepší průběh sezónou, stejně jako jejich věrní fanoušci. Jenže forma sezóny 2013/2014 stačí Flames pouze na předposlední místo v západní konferenci, horší už je pouze jejich dnešní soupeř a rival z Edmontonu. Dvě kanadská města tak nejspíše nebudou nejlépe vzpomínat na právě probíhající ročník. Doposud poslední klání odehrálo Calgary s Los Angeles a podlehlo poměrem 0:2. Statistikám týmu panuje Jiří Hudler (14 +29). Z obránců pak bodově září Mark Giordano (9 + 19). Pozici v brankovišti dostali na starost Karri Rämö a Reto Berra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.