3. Jakub Voráček (PHI) 1+1
Československá stopa v utkání:
Jakub Voráček (PHI) 1+1, 6 střel, čas na ledě 16:56
Andrej Meszároš (PHI) 2+0, 4 střely, čas na ledě 18:53
Krásný zápas se odehrál ve Wells Fargo Center ve Philadelphii. Před třetí třetinou vedli Islanders 4:3, nakonec ale odjíždějí s porážkou 4:6. Ve třetí třetině se totiž trefili za domácí Voráček, Raffl a nakonec do prázdné branky Read.

Flyers působili lépe. Sebevědoměji, organizovanějším dojmem a tahem za výhrou, což se projevilo v závěrečné části. Islanders sice vedli 4:3 po 40 minutách, lepší hokej ale převáděli domácí, trpěla ale produktivita. To se otočilo v závěrečné třetině.
60:00
59:05
Philadelphia právě vstřelila branku!
Trenér Capuano ale nenačasoval odvolání gólmana dobře, domácí trestají. Do prázdné branky se snadno trefil MATT READ. Asistence: Sean Couturier, Mark Strait.
59:00
Hosté mají jednu minutu, a proto odvolávají brankáře!
58:20
Puk mají hosté a zakládají jeden z posledních útoků dneška.
58:00
Dvě minuty do konce třetí třetiny, Flyers jsou blízko dvěma bodům za vítězství.
57:10
Další nebezpečná teč před Poulinem, tlak Flyers přetrvává i přesto, že se domácí už do vedení dostali...
55:45
Tak to je velký obrat Philadelphie Flyers! Giroux obešel obránce a vrátil puk naMICHAELA RAFFLA, který prostřelil přesouvajícího se Poulina! Ve Wells Fargo Center nyní panuje značná euforie, do konce utkání mnoho času nezbývá... Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.
54:31
Na druhé straně zasahuje Emery betonem proti střele Clutterbucka.
54:00
Giroux kombinuje s Voráčkem na pravém křídle, tlak Philadelphie nyní vrcholí...
52:57
Islanders jsou nyní pod velkým tlakem, Flyers si jdou za otočením zápasu...
52:00
Raffl zavezl puk do útočného pásma a nahodil jej k pravé tyči, Poulin si ale poradil.
51:24
Mason kryje nahozený puk a přerušuje hru.
50:23
Flyers opět v pěti.
50:00
Jsme v polovině třetí třetiny, Philadelphia dokázala srovnat a nyní se jí daří i hra v oslabení.
49:00
Flyers se ale daří puk vyhodit.
48:19
Domácí jdou do čtyř, vyloučen je Meszároš za zdržování hry.
48:00
Flyers letos otáčet zápasy umí, podaří se i dnes?
47:14
Tlak Flyers ale vyvrcholil a je srovnáno! JAKUB VORÁČEK se dostal ke střele ze své obvyklé pozice z pravého kruhu a ranou z první z voleje trefil do odkryté branky. Poulin se nestihl dostatečně rychle přesunout. Asistence: Claude Giroux, Kimo Timonen.
47:00
Flyers jsou nastěhovaní na útočné půli, je to velký tlak, Poulin ale stále zázračně drží hosty.
46:12
Hickey pouze odevzdal puk, rozehrávat útok tak budou Flyers.
45:33
Islanders zastavuje ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
45:20
Nielsen umě zavezl puk do útočného pásma, poté ale svou přihrávkou nikoho nenašel.
44:50
Meszároš to zkusil od modré, na hattrick si ale bude muset počkat, puk končí jen v rohu kluziště.
42:27
Hra je hodně rozháraná, oba soupeři vytváří hodně nepřesností.
40:52
Couturier ztrácí puk v útočném pásmu, kupředu tak mohou spěchat hosté.
40:01
Branky padají i nadále, hosté vedou po 40 minutách 4:3. Ve druhé části se prosadili Hall, de Haan a Strait.
Druhá třetina začne cca ve 3:05.
40:00
39:08
Těsně vedle pravé tyče pálil Nielsen, domácí teď měli štěstí.
38:00
Domácím je odpískán ofsajd, hra přerušena.
36:47
Od branky na 4:3 se hosté zaměřují spíše na defenzivu, z čehož plyne i méně práce pro nově příchozího Emeryho v domácí brance.
35:56
Downie odebral puk soupeři v obranném pásmu a rozehrál protiútok domácích.
35:10
Philadelphia tlačí v útočném pásmu, Poulin se musí pořádně ohánět.
34:47
Domácí roztočili hodně rychlý kolotoč v útočném pásmu, Poulin ale puk chytá a přerušuje hru.
34:00
Philadelphia střídá brankáře, do brány tak jde Emery.
34:00
Islanders právě vstřelili branku!
Jako na houpačce, tak si dnes mohou připadat skupiny hráčů na obou stranách. BRIAN STRAIT překonal Masona čistým průstřelem z levého kruhu. Asistence: Michael Grabner, Brock Nelson.
31:05
Islanders srovnávají skóre pět vteřin po konci přesilovky. BROCK NELSON tečuje střelu de Haana od modré, Mason to měl hodně těžké a puk nestihl! Asistence: Josh Bailey, Matt Donovan.
29:38
Obránce Islanders to zkusil z voleje od modré, puk jde ale mimo branku.
29:00
Coburn vyloučen za sekání.
28:40
Poulin teď tým z New Yorku podržel, nebezpečnou střelu z levého kruhu vyráží až do středního pásma.
27:57
Tavares sice dostal puk do branky, gól ale neplatí, protože byl předtím Mason nepovoleně zasažen.
27:00
Hosté měli další řadu šancí, Mason ale pokryl jak střelu Vaneka z levého kruhu, tak střelu MacDonalda od modré.
26:18
Nyní jsou již Flyers kompletní.
25:49
Islanders nehrají přesilovku špatně, zatím se ale překonat Masona nedaří.
25:15
Okposo byl blízko srovnání, Mason ale jeho pokus z mezikruží pokryl.
24:05
Downie, Rosehill a Martin vyloučeni za hrubost, hosté tak hrají přesilovku.
23:45
Nyní se už ale mohou příznivci Flyers radovat! Střelu od modré tečuje před Poulinem ADAM HALL! Krásná úmyslná teč, Poulin byl bez šance. Asistence: Mark Streit.
23:37
Giroux napálil puk z voleje z mezikruží, Poulin se ale vyznamenal.
22:52
Tentokrát musel zasahovat Mason, střelu Vaneka z mezikruží ale pokryl.
22:19
Flyers hýří pohybem, hraje se převážně v obranném pásmu hostů.
21:18
Hosté jsou kompletní.
20:45
Islanders mohli udeřit podruhé v oslabení! Svůj samostatný únik zakončil Clutterbuck bekhendem, Mason ale puk vyráží!
20:01
Hosté vedli už 2:0, Flyers ale díky dvěma brankám slovenského obránce Meszároše srovnali. Zápas zatím nabízí slušné tempo i počet šancí, čemuž odpovídá i stav utkání po první třetině.
Druhá třetina začne cca ve 2:06.
20:00
19:13
Regin vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
18:38
Jestli byla první branka slovenského obránce Flyers náhodná, tak tahle je překrásná! ANDREJ MESZÁROŠ naznačil střelu od modré, čímž si vybojoval prostor. Udělal tři rychlé kroky, najel na levý kruh a vymetl pavučinku branky Poulina! Puk končí v pravém horním rohu branky. Asistence: Scott Hartnell, Wayne Simmonds.
18:00
120 sekund do konce první třetiny, vhazuje se na středovém kruhu.
17:10
Puk mají domácí, rozehrávka se ale nedaří a nedaří...
16:27
Hosté vedou na střely 10:5, poslední střídání se navíc Islanders také vydařilo, hraje se v obranném pásmu Flyers.
15:24
Za bitku vyloučeni Rosehill a Boulton.
15:08
Vhazuje se po pravici domácího gólmana.
14:43
Tak tohle je velká hrubka brankáře hostů Poulina, který nyní dovoluje domácím snížit. Jednoduché nahození ANDREJE MESZÁROŠE z levého kruhu propadlo zřejmě mezi betony, Philadelphia tak snižuje. Bez asistence.
13:36
Hosté jsou opět kompletní.
13:12
Flyers se ale nevzdávají a soupeře v přesilovce tlačí, nyní se ale píská smolný ofsajd.
11:53
Tak to je studená sprcha pro domácí výběr. Hosté se prosazují ve vlastním oslabení. CAL CLUTTERBUCK se dostal do úniku, který zakončil přesným zakončením za záda Masona. Asistence: Frans Nielsen, Brian Strait.
11:36
Domácí budou hrát přesilovou hru. Boulton vyloučen za podražení.
11:11
Islanders jeli v úniku tři na jednoho. Grabner se rozhodl pro střelu, tu ale v poslední chvíli ztečoval do ochranné sítě obránce Flyers.
10:40
Vanek zkusil své štěstí, Mason byl ale připraven. Vhazuje se tak po pravici domácího gólmana.
09:50
Domácí se snaží o co nejrychlejší vyrovnání, Voráčkovu střelu ze středního pásma musí ale pozorný Poulin vyrazit.
07:43
Jako první se dnes prosazují hosté. Grossman prohrál souboj za brankou. Proto mohl Vanek zpoza branky najít kapitána JOHNA TAVARESE, který z předbrankového prostoru překonává Masona. Asistence: Thomas Vanek, Kyle Okposo.
07:22
Vhazovat se bude po levici Masona.
07:00
Hosté hýří aktivitou v útočném pásmu, stále ale platí, že Mason na první složitější zákrok čeká.
06:15
Meszároš svou střelou od modré trefil jen prvního bránícího hráče, Flyers tak musí vyklidit útočné pásmo.
05:46
Hartnell se dostal k bekhendové střele z mezikruží, Poulin vyráží.
05:11
Lecavalier zavezl puk přes levé křídlo do útočného pásma a pokusil se Poulina překvapit střelou z velkého úhlu, puk ale končí jen v ochranné síti.
04:31
Pohotovým zákrokem hru přerušuje Mason, vhazovat se tak bude po pravici domácího gólmana.
04:00
Poulin vyráží nahození od modré do rohu, puk poté opouští obranné pásmo Isles.
03:00
Hraje se v obranném pásmu Flyers, hosté se ale zatím k lepšímu zakončení nedostávají.
02:21
Hosty nyní zastavuje při přechodu do útočného pásma ofsajd.
01:55
Grabnerova řada se v útočném pásmu neudržela, na druhou stranu tak spěchá Simmonds.
00:57
Couturier zaváží puk za branku hostů, domácí jsou od začátku velmi útočně naladění.
00:01

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Meszároš, Schenn L. – Voráček, Giroux, Raffl – Simmonds, Schenn B., Hartnell – Lecavalier, Couturier, Read – Hall, VandeVelde, Downie.

New York Islanders: Poulin (Nilsson) – MacDonald, Strait, Donovan, de Haan, Hickey, Martínek – Okposo, Tavares, Vanek – Clutterbuck, Nielsen, Bailey – McDonald, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Bouchard..
Utkání začíná v 1:00, nenechte si tedy ujít podrobnou onlajn reportáž.
Češi a Slováci

Jakub Voráček: 48 zápasů – 13+20
Andrej Meszároš: 28 zápasů – 2+10
Vzájemné zápasy

Z pěti posledních zápasů zvítězila Philadelphia třikrát, Islanders dvakrát.
New York Islanders

Islanders se probudili ze zimního spánku a opět žijí. V tabulce Východní konference jsou Islanders sice až 14., jejich aktuální forma ale napovídá o tom, že by se tým okolo kapitána Tavarese mohl do play-off i dostat. Z posledních sedmi zápasů tým pětkrát vyhrál, dvakrát odešel poražený. Naposledy hráli Islanders v Tampě, kde zvítězili v poměru 2:1 po nájezdech.
Philadelphia Flyers

Flyers se po špatném vstupu do sezony usadili mezi osmi postupujícími do play-off, alespoň tedy prozatím. Z posledních sedmi zápasů Philadelphie čtyřikrát zvítězila, třikrát odešla poražena. V posledním zápase hrála doma s Nashvillem. S ním však získala jen jeden bod za prohru po nájezdech. Za domácí se trefili B. Schenn, A. Meszároš a W. Simmonds.
Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj domácí Philadelphie Flyers a New Yorku Islanders. Pojďme si oba soupeře přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.